Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je pát kvě 10, 2024 12:46 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2023 11:55 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Mortimer píše:
Květináč petunií píše:
S půlročním zpožděním to asi již napsat mohu - zrovínka na železniční trase Margecany - Banská Bystrica mě fascinovaly ty různé vechtrovny a boudičky u každého z toho bambilionu viaduktů, co tam bratia mají - pak to při jízdě skrz Karpaty vidíš obsazené a docvakne ti to.

Snažím sa porozumieť tej vete, ale absolútne nechápem. VIadukty sú na Slovensku krásne to je pravda, okolo Telgártu sú najlepšie.
Ale aké búdy a čo je to vechtrovna? :-D

A jéje, tady je vidět, že my jsme byli germanzováni a vy hungarizováni, Bahnwächterhaus je c-k termín pro domek u železnice, kde sídlí Bahnwächter. u šraněk, než se zautomatizovaly, ale právě taky u mostů, tunelů a tak, kdyby je chtěl nepřítel vyhodit do luftu.

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2023 3:14 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 4:19 pm
Příspěvky: 974
Bydliště: Kryt Folimanka
Aha, no ja sa pravidelne na Slovensku pri jazde vlakom divím že prečo je toľko tých domčekov pri koľajniciach. Ono v dnešnej dobe už nemajú moc zmysel, čo som si všimol tak miestami slúžia ako mini stanica, že tam zastavuje vlak občas pre tých pár ľudí čo v okolí bývajú. Ale ako nejakým spôsobom obsadené som ich fakt nevidel :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2023 3:52 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Případně počtení na Wiki https://cs.m.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_str%C3%A1%C5%BEn%C3%AD_domek

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2023 9:12 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Květináč petunií píše:
Operation Springleaf drum - červen 2023

Rád chodím na cestách do místní(ch) botanických, je tam klid, i když to bývá v centru, člověk se může aklimatizovat na město a nebo si jen třeba posedět a hledat v mapě, kam zajít dál.


Na víno moc nejsem, sladký mě leze do hlavy, ze suchýho si přivodim pravidelně škytavku, ale rulandu šedou si dám vždy rád. Nicméně když jsem při courání se narazil na podnik se sympatickým jménem "Glouglou", neodolal jsem a zašel. Vína od lokálních vinařů, a nebylo mi po nich zle! ::kawaii

Když jsem přibyl do Brna, také jsem chodíval do botanky užívat si klidu a přemýšlet a plánovat, co dál s načatým dnem. :) Díky za vzpomínku.

Co je to k tomu vínu, suchý chleba a olej?

EDIT: Případně k počtení na Wiki - článek o krásném kopci z mé cesty do Osla: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekeberg
Říkám si, že teď o tom místě vím první poslední, a přitom se tam nejspíš již nikdy nevydám... :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2023 10:26 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Loool, tak tohle mě pobavilo na závěr dne! :-D Projíždím si fotky z Norska, dumám, které nechat do archívu, které tisknout, které hodit na Wiki, které komprimovat a které smazat, a najednou koukám, hledím, zírám na snímek pořízený náhodně z okna letadla cestou domů a ancijáša tvojho, vždyť ta krajina tam mi je dneska nějaká povědomá!
Image
To nahoře je kaňon Labe, to hluboce zařízlé údolí odspoda nahoru, které vrhá tak černý stín, to je Kamenice a nahoře, jak uhýbá a pak se vlévá do Labe, ten světlý flíček, to je Hřensko. Čtyři měsíce před tím, než jsme se tam vydali na rodinný výlet. :-D
No kdybych byl býval tohle věděl dříve, mohl jsem si sebou vzít ortofotomapu vlastní výroby. :-)
Pravčická brána je z tohohle úhlu zakrytá a stejně by měla sotva deset pixelů.
Vlevo dole to termitiště je Růžovský vrch, výrazná dominanta kraje, nad ním je obec Růžová a z ní vede vzhůru silnice, jednosměrka, kde náš autobus potkal osobák v protisměru a museli jsme se vyhýbat na milimetry, a ta vede do obce Janov, od níž směřuje k Labi podlouhlé obdélníkové pole, kde děti konečěn poprvé po několika dnech, kdy musely dávat pozor, aby se někde nezřítily a nezabily, měly možnost se volně vyřádit na bezpečné louce, a tak skotačily, metaly kozelce a vůbec odpálily řádnou nálož radosti ze života. Les za polem, ve směru na Labe a Kamenici, ukrývá objekty lehkého opevnění vz. 37.
Napravo od Kamenice je dobře vidět silnice Hřensko - Mezná, samotná obec Mezná je v tom ohbí, kde Kamenice prudce uskakuje doprava. Mezná, tam došel požár až za humna, doslova a do písmene. A ještě víc napravo již se zvedají strmé útesy Česko-saského Švýcarska. A za nimi je rajch.
Za řekou Labe, kulatý, okrouhlý palouček, to je obec Schöna, před níž stojí dva chlumy, či spíše zalesněné skalní formace, kaiserkröne a Zirkenstein, patrně vypreparované sopečné sopouchy. No a napravo nahoře, jak se Labe rozšiřuje, to je Bad Schandau.
Image
Tak to je legrace. :-D Taková náhoda!

Ještě jsem si vyfotil Rujánu cestou tam, takže... příští rok...? ;-)

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pát lis 03, 2023 10:34 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Ano, oliváč a fakt velmi dobrý suchý chleba, žádná Šumava, šlo to moc pěkně dohromady.

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2023 10:03 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
cheky píše:
Ještě jsem si vyfotil Rujánu cestou tam, takže... příští rok...? ;-)


Slovanský ústav AV ČR, v. v. i.
DALŠÍ ČÁST ARKONY A SLOVANSKÉHO HRADIŠTĚ SE ZŘÍTILA DO MOŘE
Server Novinky uvádí: "Tisíce kubíků skály se zřítily do Baltského moře z ikonického mysu Arkona, nejsevernějšího bodu německého turistického ostrova Rujána. Téměř kolmý sráz z křídy, hlíny a písku neodolal příboji a sesunul se do vln na úseku dlouhém asi sto metrů. „Je to nejméně sto metrů,“ potvrdil deníku Bild šéf regionální turistické centrály Andreas Heinemann. Objem zřícené masy odhadl na 15 tisíc metrů krychlových."
Historik Slovanského ústavu AV ČR Dr. Jiří Dynda, jenž se ve svém výzkumu věnuje mimo jiné právě Arkoně, k tomu poznamenává: "Tohle je obrovský sesuv naráz. Pravda je, že na Arkoně mizí kvůli podemílání skály mořem asi půl metru až metr země za rok –⁠ ostatně když jsem místo vloni navštívil po sedmi letech, už jsem nenašel strom, u kterého jsem se při předešlé návštěvě fotil. Vnitřní val starého hradiště je dávno pryč a i samotný slovanský chrám stál desítky metrů daleko od současného srázu, dávno je v moři."
"Nejvyšší čas se tam zajet podívat, protože příští generace už z hradiště neuvidí nic," doplňuje Dyndu skepticky další badatel SLÚ AV ČR Dr. Štefan Pilát.
Foto kradu z FB:
Image

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2023 10:54 am 
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 31, 2010 8:40 am
Příspěvky: 1883
Když už tu je ta cestovatelská skupina... Od října do října jsem zvládl:
- Rakousko (horolezení)
- Slovinsko
- Lotyšsko
- Thajsko
- Polsko
- Německo
- Rakousko (vídeňský řízek)
- Řecko
- Rumunsko
- Rakousko (vodáctví)
- Holandsko
- Thajsko
- Francie

a za tři týdny zase Thajsko (což vím, už zní jako nuda a mohl bych jet kamkoliv jinam, ale asi už jsem starej a lenivej)

A popravdě trochu začínám mít problémy si to pamatovat a někdy si ani nejsem jistej, kde kdy jsem byl ani kolikrát. A fotek je z toho bambilion ale vesměs je už ani nikde moc neukazuju. ::oops

edit: připsal jsem tam Slovinsko

_________________
„Díváte-li se dlouho přímo do Slunce, k poškození oka dojít nemůže, ale síla fotonů, které necvičeným okem projdou, zanechá na čočce flek, přes který nejde vidět.“


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon pro 18, 2023 4:53 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Epilog: Kdo by se jezdil divat na spaleniste?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... alo-241936

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2024 2:04 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Koukam, ze Hrensko je vylozene proklete mesto. Fotky z povodni v roce 2002 a uvaha z roku 2012, co se stame, kdyz stoupne voda priste: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/povodn ... lh?galerie

Labe v Htensku monuly tyden: https://decinsky.denik.cz/galerie/labe- ... 3305-354-8
A stale stoupa.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny