Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je pát kvě 10, 2024 2:51 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: ned říj 29, 2023 11:24 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Květináč petunií píše:
S půlročním zpožděním to asi již napsat mohu - zrovínka na železniční trase Margecany - Banská Bystrica mě fascinovaly ty různé vechtrovny a boudičky u každého z toho bambilionu viaduktů, co tam bratia mají - pak to při jízdě skrz Karpaty vidíš obsazené a docvakne ti to.

Tady na brněnsku je předloni zbourali. :-(

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 11:05 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 21, 2009 9:41 pm
Příspěvky: 979
Bydliště: Kdesi na Vysočině.
P90 je západní buržoazie! Do vlaku Sučku, těch tam musí být hafo, jak mne naučil Stalker. Nebo třeba Škorpíka! ::kawaii Jsem se zrovna včera dověděl že oněch darovaných 2085 Vz.61 se vskutku dostalo aj k chlapům co bojují, podivem jest že fotky jsem viděl u Gruzínců a Čečenů co bojují za Ukrajinu. Ale to jen tak bokem.

Květináči, myslíš že bych z tebe mohl vydyndat nějaký kontraband zase za nějaký barter? :D Třeba tu druhou plechovku co jsem na tobě somroval minule, a/nebo nějakou skladnou trvanlivou potravinu, morale patches nebo nějaké podobné cetky z cest? :-D

Co se fotek týče, posečkám si na výklad. Dává to tomu hned další rozměr. ::love2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 11:39 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Potraviny musím bohužel rovnou škrtnout, jelikož je to dovoz z mimo EU a to bych si rovnou mohl vzít druhou krosnu na požadovanou dokumentaci nezávadnosti. Nicméně něco se pokusím vymyslet. :)

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 11:52 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 21, 2009 9:41 pm
Příspěvky: 979
Bydliště: Kdesi na Vysočině.
:-D Šlaka. V pohodě. Zkusit jsem to musel. ::bez_chlupu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 5:32 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Spring breeze thunder PT. II

Vlastně to nebude moc dlouhé, Lvov jsem lehce přiblížil, cesta vlakem je cesta vlakem a Užhorod je pro mě už více méně prošlapaným terénem, protože jsem tam byl už v roce 2019 a 2021. Možná tím pádem spíš přifouknu text tím, že popisu, jak to vlastně je s dostupností Užhorodu - 19 a 21 jsem jel přes Čop. Čistě vlakový uzel, člověk dojede z Prahy do Košic a pak orchestrionem přes Slovenské nové město a jiné Středy nad Bodrogom až na hraniční přechod Čierná/Čop.

Více o nádraží Košice jsem ostatně psal tut: https://www.vagus.cz/?p=11416
Hraniční kontrola je zevrubná, pohraničky většinou pohledné a slovenští pohraničníci v tomto směru cesty moc neprudí. Pak jede vlak přes hranici a to prosím tím tempem, že klapání kolejnic naprosto (!) kopíruje klapání drezíny v Tarkovského stalkerovi. Na nádraží v Čopu člověk vystoupí a na každém bodu cesty od vlaku k Nádražní budově, kde je třeba změnit směr kroku, stojí voják s automatem, ale s vlídným obličejem, jen hlídá, jdes-li správně.

Budova vypadá jako nerekonstruované slovenské nádraží - vysoká hala, budky z tmavého dřeva.
2019 mi na přepážce jen zkontrolovali pas, pojištění a na pultu nu zadní stěny haly mi zkontrolovali,ne nijak zevrubně,krosnu. Pak už jsem šel ven, přitočil se ke mě vexl, za (jak jsem zpětně s připojením k netu v Užho zjistil) docela fér kurz jsem si proměnil asi litr v českých, vexl měl i kámoše taxikáře, takže za 250 hřiven jsem byl do půl hodiny v Užhorodě.

2021 byla kontrola na přepážce delší, člověk musel ukázat pás, pojištění, Covid pojištění a tečku. Měl jsem s sebou i papírové potvrzení o vakcinaci, myslím, že mi paní vlastně kontrolovala oku papírovou verzi, ale jinak cajk.

Chtěl jsem hodit bobek na vexl&druh, počkat na Maršrut a zrecenzovat nádražku v Čopu, ale řekl jsem si, no co,kurz (kterej už jsem si pamatoval) je podobnej tomu, co nabízí chlapík, tak vlastně proč ne. Na téhle jízdě bylo zajímavé, že jak už jsem alespoň něco trochu rozuměl ukrajinsky, tak se se mnou taxikář bavil, a zhruba někde u toho, kdy jsem mu na dotaz, odkud jsem, odpověděl, že z Чехіє, hurónsky prohlásil: "Aaaa, Čechíja! Gášek!" Takže mému v té době naprosto netrénovanémj uchu na rozdíly mezi ukrajinštinou a ruštinou došlo,na čem jsem. Chlapík řídil dobře, ale přece jenom jeho zkazky o tom, že v Německu je každej druhej Tádžik, že u nás to ještě jde, ale (nezapomenu) "Slovačka to cigáni!" To jsem úplně slyšet nemusel, no. :D

Jinak co jsem slyšel, maršruty jezdí pravidelně, s vlaky je to trochu omrd. Sice z Užhorodu vede dráha na sever, která přímo vede az do Lvova, ale spoj jede jen do Sianky, odkudby člověk musel jiným spojem a celé by to bylo asi na 10 hodin. Proto spoje vlakové Lvov-Užho jedou spodem, jedou přes Čop a Mukačevo a cesta trvá, jak jsem zmiňoval, hodin pouze 6.

Další možností, jak překročit kordón, je pak autopřechod Užhorod/Vyšné Německé. Tudy jsem se vracel 2019, autobusem. Poprvé se mi ukázalo, že idiocie se dá měřit v jednotkách SP (Slovenský Pohraničník) nějakou paní tam seřvali,že má kuřecí sendvič a jestli nezná zákony, tak co leze do EU.
Já měl všechno v rychtiku, jen si pan čobol neodpustil poznámku, když jsem měl s sebou dvě krabičky cigaret značky Priluky a 0,5 litrů Kozácké rady "Á, vystě Čech? Stě nakupovali pro vašoho pana prezidenta?", tak jsem jen protočil oči,zeptal se, zda-li je vše v pořádku a šel jsem dal. Bus prohlíželi zevrubně asi hodinu a pak mě to dovezlo příjemně až do Michalovec.

K Michalovcům více tut: https://www.vagus.cz/?p=10767



No a tedy k průběhu letošní jarní eskapády.
Tady prosím záběr jarní placky u Mukačeva ve směru na Užhorod
Image

Následně Boršč v místní frančíze "Crazy Rocky", která má pod sebou taky ještě pizza restaurant a burger restaurant a na logu mají Montyho z Rychlé Roty
Image

Vodou z tajících hor nacucaný Už
Image

Podnik zde můj nejmilejší, Egan,nazvaný snad podle nějakého jezuity nebo kýho laka, ještě v roce 2019 tady provozovali v podkroví hostel, který mi doporučil Hollan, od té doby "jen" restaurace,ale boží,skvělá a milionová. Průřez kuchyní je od pizzy, kterou dělají všude možně, přes různé pochutiny k pivu po parádní kuřecí steaky, úžasný křídla a boršče, prostě tady umí.

A ano, ti z Vás letošním PPP políbení pochopí,proč tomu a s láskou, přezdívám "Zakarpatské Hany Bany" ;)
Image

Tady prosím stejk. Možná to nevypadá jako moc, ale je to syté, maso je evidentně dělaný na ohni a to uprostřed není nějakej blbej kečup, ale (vydyndal jsem z nich recept: marinara omáčka tažená aby zhoustla víc a trochu víc oregana do toho, mistře Ch, zkus to doma uklohnit a děcka ti urvou ruce, jak boží to je)
Image

Noční riverside
Image

Vývěska v kavárně/bistru Staré Místo, kde mají vyvěšeno spousta různých plaket,starých obrazů a dalších věcí z období první republiky. Mají fajn pšeničák a super klobásky s černým chlebem.
Image

No a tady menü z místní craftovky na ulici Korzo
Image

Na závěr jedna fotka z baru v Mukačevu.
Image

Ještě někde vyšašim fotku menü z Eganu, abyste věděli, že nekecám áje to tam super. :)

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 5:47 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Pití
Image
Jiža
Image

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 6:36 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
A jo, na menü je vysvětleno jméno podniku :)

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 7:17 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
To modré světlo skrz dveře tomu dává pěkný Fallout NV styl. :) A přeškrtnutá ruština taky pěkná!

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 8:05 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
2021 ještě přeškrtnutá nebyla, inu, situace se mění.

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 8:14 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Já se teda omlouvám,že to ještě vytáhnu, ale prostě - 29 UAH za panáka a 99 UAH za grilovanej steak s přílohou a se vším...

Jako kdyby byl člověk nějakej digitální Nomád, tak i s tím, že člověk nebude hledat realnej pronájem, ale pojede si to po hotelích, tak ho to vyjde levněji než žít v Česku :D

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 8:23 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
Květináč petunií píše:
Já se teda omlouvám,že to ještě vytáhnu, ale prostě - 29 UAH za panáka a 99 UAH za grilovanej steak s přílohou a se vším...

Jako kdyby byl člověk nějakej digitální Nomád, tak i s tím, že člověk nebude hledat realnej pronájem, ale pojede si to po hotelích, tak ho to vyjde levněji než žít v Česku :D

Pro ty, kdož stejně jako já nemají představu, kam se pohnula hřivna za posledních třicet let:
29 UAH = 18,45 CZK = 0,75 EUR
99 UAH = 62,97 CZK = 2,56 EUR

Vydělávat v drahé zemi a žít v laciné je takový velký česko-německý sen. :-) Ale zase je otázka, na kolik člověka vyjde zubař českých kvalit, jestli jsou všechny vozy MHD nízkopodlažní, jak je řešeno nakládání s nebezpečnými odpady a takové ty drobnosti, které si u nás člověk předplácí v daních.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 8:28 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Nechal jsem si generovat mission patch na nadcházející Cibul'u Východu, a můj IG kolektiv zvolil jako vítěze toto
Image

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2023 9:33 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22299
Bydliště: Brno
::rofl

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2023 11:51 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 4:19 pm
Příspěvky: 974
Bydliště: Kryt Folimanka
Květináč petunií píše:
S půlročním zpožděním to asi již napsat mohu - zrovínka na železniční trase Margecany - Banská Bystrica mě fascinovaly ty různé vechtrovny a boudičky u každého z toho bambilionu viaduktů, co tam bratia mají - pak to při jízdě skrz Karpaty vidíš obsazené a docvakne ti to.

Snažím sa porozumieť tej vete, ale absolútne nechápem. VIadukty sú na Slovensku krásne to je pravda, okolo Telgártu sú najlepšie.
Ale aké búdy a čo je to vechtrovna? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orgie krajinotvorby a jiné zápisky z cest
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2023 11:53 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1170
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Operation Springleaf drum - červen 2023

Tohle byla rychlovka - vlastně to bylo v první řadě se rozcvičit před letní Ukrajinou a to nakonec dopadlo taky jen náhodou, původně jsem měl vyrazit v květnu, ale to už je jedno; Poprvý od střední jsem byl na Západě a poprvý po dvaceti letech jsem někam letěl. A sice do Amsteru. V Holandsku jsem nikdy nebyl, taková raketa to taky není, a kolem a kolem - proč se tam nepodívat. Easyjetem je tam člověk za pár stovek za hodinu dvacet, rozhodně lepší, než se tam crcat 18 hodin vlakem, pokud nechceš vypláznout majlant za lístky na ICE.

Ubytování jsem měl v hostelu Generator, což se ukázalo být fakt parádní volbou, bylo to hned u Oosterparku, takže i když bylo letních 30-32, tak park vytvářel příjemný mikroklima, se spolubydlícími jsem se nepotkal - Já v sedm-osm ráno hasil na snídani a potom do města, kdy oni ještě tavili, a vracel jsem se třebas tak kolem desátý, což ještě byli za nějakým svým programem. Obecně je Amster příjemnej tím, že jsou všude stromy, od moře fouká chladnější vzduch, takže to není taková pec jak Praha nebo Brno, jo, kola jsou všude a cyklisti řídí jak kreténi, ale bral bych to hned - autolobby mi fakt může vlézt na hrb, je to fakt placaté město, (jasně, když je to u moře), ale čekal jsem aspoň nějakej kopeček ve čtvrti De Pijp, který mi doporučili kamarádi jako "Amsterdamskej žižkov", takže ne, kopeček tam není, jen dvakrát víc náleven. :D

Viděl jsem pár pamětihodností, navštívil bývalou městskou pokladnici, kde je muzeum o historii města, i na coffee shop jsem si udělal čas, i když Čecha to nijak šíleně nevytrhne, i když jako taky bych byl rád konečně v tom bodě, že přijdu normálně do obchodu a koupím si na brko, než aby to musel člověk šašit po známých nebo se s tím půl roku pěstovat.

Pivo kolem 6-8 eur a nic co by na člověku zanechalo větší dojem, nicméně jídlo fajn, taková všehosměs, na každým rohu je něco, aneb výhody kolonialismu.

A jo, západ je poněkud nudnější než východ, co si budem :D

Image
Když mi bylo sedm, tak mi Ruzyně tak prťavá teda nepřišla :D

Image
80 minut a jseš v Amsteru. Nazpátek jsem chytili nějakej dobrej vzdušnej proud, takže se to stihlo ještě o pět minut rychleji.

Image
Shodím batoh, zapeleším si kisnu a vzpomenu si, že jsem nestihl udělat fotku, že to mají pěkné a úhledné, než to rozbordelím. ::roll

Image
Pěkné to tu je. A vždycky můžeš jít z bodu A do bodu B přes jinej kanál, jinej můstek, člověk se nenudí.

Image
Oostenpark, za stromy je můj hostel. Taky tam dobře vařili.

Image
Rád chodím na cestách do místní(ch) botanických, je tam klid, i když to bývá v centru, člověk se může aklimatizovat na město a nebo si jen třeba posedět a hledat v mapě, kam zajít dál.

Image
Oeuf je holandsky vejce. Taky je to resturace, kde vaří jen z vajec. Dal jsem si vejce benedikt na brunch a bylo to skvělé.

Image
Pouliční trhy na Albert Cuyp Straat. hafo cetek, šál, šátků, fotbalových dresů, a super sýrů.

Image
Na víno moc nejsem, sladký mě leze do hlavy, ze suchýho si přivodim pravidelně škytavku, ale rulandu šedou si dám vždy rád. Nicméně když jsem při courání se narazil na podnik se sympatickým jménem "Glouglou", neodolal jsem a zašel. Vína od lokálních vinařů, a nebylo mi po nich zle! ::kawaii

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny