Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je ned dub 28, 2024 12:34 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 12:30 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
prvé dva nič, tie sú zozadu, pozrel som ten NMA zoznam a mohol by si mi upnúť tieto prosím?
ak neposkladám správne pozadie, bude vidieť okraje nápisu, lebo budú iné, ako je podklad :|

Walls-001_PID.gif:
095/096 tin wall east/west
103/104 tin doorway east/west
153 tin wall east/west

Walls-002_PID.gif:
738 wall east/west

neupol si mi najprv náhodou plot (fence)? sa mi zdá, že ten je nižší ako stena, aj keď základ je asi podobný
ak áno, tak tieto nasledovné nebudem potrebovať

Walls-003_PID.gif:
966/957 fence east/west
958 fence east/west
970 fence east/west


Toudi, já nevim, sem ti poslal, co jsem našel.
Nebude jednodušší, když to najdeš sám? Rád ti pomůžu, ale sám nejlépe víš, co hledáš.
Normálně si otevři master.dat pomocí datexpl.exe, vyber soubory v art\walls a "dej extract selected files to" a zvol kam to chceš rozbalit.
Na rychlé prohlížení používám frmcon20.exe
Kód:
http://ulozto.net/5072728/datexpl-frmcon20.7z


toudi_sk píše:
ešte som pozeral ostatné diely a neviem, či je to všetko preložené ::scratch

Scenery-002_PID.gif:
476 door (nákladná plechová rolovacia brána- LOADING ONLY) spredu
479 door (nákladná plechová rolovacia brána- LOADING ONLY) z boku
486 monitor (PRAY- UNITY)

o graffiti sa asi nemá cenu baviť, tie robené asi neboli, zaujalo ma akurát toto, lebo je výrazne čitateľné

Scenery-005_PID.gif:
1052 graffiti (TAWANDA TOLD THE TRUTH!)

toto by sa hodilo upraviť, písmo je iné/ ošumelé na rozdiel od OPRAVNA, nechceš tam napr. "CENTRUM ÚDRŽBY", alebo tak niečo?

Scenery-007_PID.gif:
1672 maintenance center (Valerina Opravna)

no, to by zatiaľ snáď aj stačilo :D


Nákladovou nevím...podívám se...možná někde v Renu.
Prey Unity TV je z Fo1, takže zatím netřeba předělávat.
Na graffiti mrknu, ale myslím, že i ty byly přeložené. Chtěl by ses s tím dělat?
CENTRUM ÚDRŽBY by bylo každopádně lepší. Valerina Opravna asi ne, přeci jenom to bude asi městská dílna a za měsíc po Valerii tam může pracovat někdo jiný, ne?

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 12:58 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
..nenechajte sa rušiť, napadla mi len jedna maličkosť:
Ako je v RP preložený popis perku Slayer? A ako ten perk vlastne funguje? V manuáli F2 sa uvádza, že so Slayerom je každý HtH zásah povýšený na kritický, ak sa súčasne podarí hod na Šťastie - Luck Roll. V českom preklade vraj žiaden hod na šťastie spomenutý nie je. (oplatilo by sa skontrolovať aj pôvodný, anglický popis tohto perku)

edit - citát z manuálu FO2:

Kód:
Slayer
In HtH or melee combat, holders of this Perk do critical hits with a successful Luck roll.
Number of Ranks: 1
Requirements: Agility 8, Strength 8, Unarmed 80%,
Level 24


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 1:19 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
valcik píše:
..nenechajte sa rušiť, napadla mi len jedna maličkosť:
Ako je v RP preložený popis perku Slayer? A ako ten perk vlastne funguje? V manuáli F2 sa uvádza, že so Slayerom je každý HtH zásah povýšený na kritický, ak sa súčasne podarí hod na Šťastie - Luck Roll. V českom preklade vraj žiaden hod na šťastie spomenutý nie je. (oplatilo by sa skontrolovať aj pôvodný, anglický popis tohto perku)

edit - citát z manuálu FO2:

Kód:
Slayer
In HtH or melee combat, holders of this Perk do critical hits with a successful Luck roll.
Number of Ranks: 1
Requirements: Agility 8, Strength 8, Unarmed 80%,
Level 24


Je to přeloženo jako "Ničitel".
a hod na štěstí není vzpomenutý ani v angličtině. Ale mohlo by se to doplnit, to není problém.
{1124}{}{The Slayer walks the earth! In hand-to-hand combat all of your hits are upgraded to critical hits, causing destruction and mayhem.}
{1124}{}{Conan Ničitel přišel mezi nás! V boji beze zbraně jsou všechny tvoje zásahy povýšeny na kritické -- jsi ztělesněním smrti a destrukce.}


-----------------

Toudi, ty vrata LOADING ONLY nemůžu nikde najít :|

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 1:49 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Aha, ak ten Luck Roll nie je spomenutý pri Slayerovi ani v originálnom súbore, potom je možno chyba v manuáli (alebo snáď developeri krátko pred vydaním zmenili pravidlá, ktovie). Preklad teda sedí - nemenil by som to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 3:04 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
::ano dík JaW, kuknem na to a vyberiem, čo bude treba, mohlo ma to napadnúť aj skôr, než ťa otravovať s výcucom každej textúry

dajú sa tým programom vycucnúť frm aj z Falloutu 1? ::oops keď už, tak už

CENTRUM ÚDRŽBY znie celkom dobre, mňa hlavne sral výzor nápisu, páč tam vôbec nesedel a keď sa s tým už budem zaoberať :D

graffiti budú asi hlavne v New Rene, nie? inde asi moc nie a za ich pozretie nič nedáme, max. "sa" neprerobia ::lol
---
valcik, momentálne mám rozohratý RP za unarmed jinxed xichta a akurát som si ho dal,
odvtedy nedávam mierené a furt kritický zásah, šťastie mám 2 (ako gifted menej nedám)

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 3:23 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
::ano dík JaW, kuknem na to a vyberiem, čo bude treba, mohlo ma to napadnúť aj skôr, než ťa otravovať s výcucom každej textúry

dajú sa tým programom vycucnúť frm aj z Falloutu 1? ::oops keď už, tak už


Nejde o otravování, ale o to, že to tak bude pro oba rychlejší. Já to nebudu muset hledat a ty nebudeš muset psát na fórum slohovky co přesně chceš a čekat na odpověď. Za chvíli v tom stejně budeš mít takový přehled, že budeš přesně vědět, kde co je.
Právě jsem Dat explorer zkusil na Fallout 1 master.dat a nic, bude jen na Fo2.
Zkus tohle. mělo by to fungovat podobně:
Kód:
http://ulozto.net/5073864/f1minidatman.zip


toudi_sk píše:
CENTRUM ÚDRŽBY znie celkom dobre, mňa hlavne sral výzor nápisu, páč tam vôbec nesedel a keď sa s tým už budem zaoberať :D

Vím, pamatuju se :D Je pravda, že tam nesedí, ale to ani originál. Pokud uděláš ceduli, aby pasovala s těma ostatníma ve VC, tak to bude určitě vypadat daleko lépe ::ano


toudi_sk píše:
graffiti budú asi hlavne v New Rene, nie? inde asi moc nie a za ich pozretie nič nedáme, max. "sa" neprerobia ::lol

jj, hlavně Reno, ale myslím, že i Den...pošlu nějaké screenshoty ve vysokém rozlišení.
Až teď sem si všimnul, že nemáme náhledy Rena http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout2/mesta&id=newreno Tohle se dělá dobře va mapperu a ten sem bohužel neměl nikdy nainstalovaný.

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 4:14 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
JaW píše:
toudi_sk píše:
CENTRUM ÚDRŽBY znie celkom dobre, mňa hlavne sral výzor nápisu, páč tam vôbec nesedel a keď sa s tým už budem zaoberať :D

Vím, pamatuju se :D Je pravda, že tam nesedí, ale to ani originál. Pokud uděláš ceduli, aby pasovala s těma ostatníma ve VC, tak to bude určitě vypadat daleko lépe ::ano

teraz som to myslel tak, že ani ten nápis nieje taký, ako anglický originál, ten má aspoň správnu dávku
ošuntelosti, aj keď nieje ceduľový, ale ten český tam je ako päsť na oko, no nič, pošpekulujem nad niečím,
snáď tam podobná ceduľa vhodná na úpravu bude :D

:: teší sa ::


počuj a do F1 by sa tie prípadné zmeny dali zapracovať bez problémov?
myslím do inštalačky češtiny, prípadne dá sa to v hre vyskúšať ako v F2, alebo aj to je zložitejšie?

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 4:24 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
JaW píše:
toudi_sk píše:
CENTRUM ÚDRŽBY znie celkom dobre, mňa hlavne sral výzor nápisu, páč tam vôbec nesedel a keď sa s tým už budem zaoberať :D

Vím, pamatuju se :D Je pravda, že tam nesedí, ale to ani originál. Pokud uděláš ceduli, aby pasovala s těma ostatníma ve VC, tak to bude určitě vypadat daleko lépe ::ano

teraz som to myslel tak, že ani ten nápis nieje taký, ako anglický originál, ten má aspoň správnu dávku
ošuntelosti, aj keď nieje ceduľový, ale ten český tam je ako päsť na oko, no nič, pošpekulujem nad niečím,
snáď tam podobná ceduľa vhodná na úpravu bude :D


Jo takhle. Dělej jak uznáš za vhodné, kdyžtak ti to tady zepsujem :-D


toudi_sk píše:
počuj a do F1 by sa tie prípadné zmeny dali zapracovať bez problémov?
myslím do inštalačky češtiny, prípadne dá sa to v hre vyskúšať ako v F2, alebo aj to je zložitejšie?

Je to úplně stejné. Jen to vložíš do stejného adresáře jako v master.dat. Už sem to kdysi zkoušel, když sem tam dával některou přeloženou grafiku z Fo2, co chyběla a byla stejná.

Jenže, jenže, na češtinu do Fo1 se dlouuuho nepodívám. Napřed RP (nejvíce práce...kvůli kontrole všech textů), pak Killapův patch a zpětně Fo2 1.02D, pak New Vision (které jsme už někdy před 6ti lety rozdělali společně s Ratem a petruš) => MiB88 Megamod a pak až Fallout 1 (ten je hodně špatně přeložený)
Last Hope (jestli půjde někdy dohrát...ale to by mohl dělat někdo jiný), Shattered Destiny (to samé)
Takže to vidím na práci na několik desítek let ::bez_chlupu

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 5:14 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
do F1 som myslel aspoň grafiku, nestraš s prekladom ::knez
JaW píše:
Jo takhle. Dělej jak uznáš za vhodné, kdyžtak ti to tady zepsujem :-D

mňa nenasereš ::lol spravím obidve verzie a bude to na tebe, ktorú vyberieš :P

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2010 5:42 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
do F1 som myslel aspoň grafiku, nestraš s prekladom ::knez

no já vim, ale překlad jsem zmínil, protože dřív se s nějakým instalátorem párat nebudu. Ale můžem to dat ke stáhnutí jako zip k současné češtině, to by neměl být problém ::ano

toudi_sk píše:
JaW píše:
Jo takhle. Dělej jak uznáš za vhodné, kdyžtak ti to tady zepsujem :-D

mňa nenasereš ::lol spravím obidve verzie a bude to na tebe, ktorú vyberieš :P

tož teda ja :D

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 7:45 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
tak som skúsil Vortisovu úschovnu, podľa origo cedule

Obrázek

bočná strana stánku Bobovho syna je tiež, ale nečitateľná, nápis je dlhší, tak sa viac zrazil, ale skúsim ho aspoň trochen "sčitateľniť"

minidatman funguje ::ano ale čo je ešte roboty na grafike v oboch Falloutoch :D napr. v koncovej animačke je aj Bobov stánok ::lol

ostatné neskôr (zbieram sily na zloženie steny za Harryho ceduľu, plechy už mám, "len" zistiť ktoré to sú)

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 8:24 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
tak som skúsil Vortisovu úschovnu, podľa origo cedule

Obrázek


Já bych řekl, že je to celkem ok. Je to malinko nakřivo, ale to se může přičíst nevypsané ruce otrokáře :D

toudi_sk píše:
bočná strana stánku Bobovho syna je tiež, ale nečitateľná, nápis je dlhší, tak sa viac zrazil, ale skúsim ho aspoň trochen "sčitateľniť"
sem zvědav ::ano

toudi_sk píše:
minidatman funguje ::ano ale čo je ešte roboty na grafike v oboch Falloutoch :D napr. v koncovej animačke je aj Bobov stánok ::lol
To by byl trošku hardcore udělat, ne?

toudi_sk píše:
ostatné neskôr (zbieram sily na zloženie steny za Harryho ceduľu, plechy už mám, "len" zistiť ktoré to sú)
good luck ::ano

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 8:32 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
JaW píše:
Já bych řekl, že je to celkem ok. Je to malinko nakřivo, ale to se může přičíst nevypsané ruce otrokáře :D
toudi_sk píše:
minidatman funguje ::ano ale čo je ešte roboty na grafike v oboch Falloutoch :D napr. v koncovej animačke je aj Bobov stánok ::lol
To by byl trošku hardcore udělat, ne?
mám dojem, že originál ceduľa mala mať nápis VORTIS do oblúka ::scratch tie písmena niesú vôbec rovnako vysoké

mám na mysli záverečnú animačku, kde sú obrázkové slajdy pre jednotlivé lokácie podľa toho, ako skončili a medzi nimi
je aj Bobov stánok, ale tých obrázkov tam je viac, aj New Reno, najväčšie malé mesto, či ako je ten slogan

prerobím nanovo aj Dovednosti/ Skilldex, páč originál je ALE ÚPLNE INÝ font, to mám za to, že sa nedržím originálu :D

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 9:30 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
toudi_sk píše:
JaW píše:
Já bych řekl, že je to celkem ok. Je to malinko nakřivo, ale to se může přičíst nevypsané ruce otrokáře :D
toudi_sk píše:
minidatman funguje ::ano ale čo je ešte roboty na grafike v oboch Falloutoch :D napr. v koncovej animačke je aj Bobov stánok ::lol
To by byl trošku hardcore udělat, ne?
mám dojem, že originál ceduľa mala mať nápis VORTIS do oblúka ::scratch tie písmena niesú vôbec rovnako vysoké

Aha, tak to pardon :-o

toudi_sk píše:
mám na mysli záverečnú animačku, kde sú obrázkové slajdy pre jednotlivé lokácie podľa toho, ako skončili a medzi nimi
je aj Bobov stánok, ale tých obrázkov tam je viac, aj New Reno, najväčšie malé mesto, či ako je ten slogan
Já vím, co myslíš, právě proto sem se ptal :D


toudi_sk píše:
prerobím nanovo aj Dovednosti/ Skilldex, páč originál je ALE ÚPLNE INÝ font, to mám za to, že sa nedržím originálu :D

Hmm, a mě se to líbilo, jaks to udělal posledně ::scratch
Pokud to ale uděláš eště líp, pak nejsem proti ::ano

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.0 CZ
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 6:40 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11658
nemal som dnes silu/ chuť upravovať pôvodný nápis (tzv. pipetový pixelhunting), tak zatiaľ aspoň takto

Obrázek

až by si to chcel otestovať v hre
Kód:
http://ulozto.net/5117306/sign52uschovna01.rar


poskladal som aj stenu pod Happy Harry nápis ::rock
brácho už špekuloval, ako okašľať ten vlnitý plech :D , takže časom aj z toho niečo bude

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny