Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 12:42 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FT: Děti apokalypsy
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2009 12:34 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 4:35 pm
Příspěvky: 200
Bydliště: Telefoní budka na Heddon Street, Londýn
Kampaň z českých luhů a hájů, za nichž jsou zodpovědni Chekotay a Reinar. Kampaň o sedmi misích a hodně mrtvolách se dá stáhnout zde. Pokud by vás zajímalo i pozadí projektu, jeho stránky nabízí počtení tak na pět minut. A mimochodem, bylo oznámeno i pokračování, které se již tak rok a půl nachází ve stádiu tlející zombie.

Důležité: Pokud se to opravdu rozhodnete hrát, tak si dejte bacha, do bunkru (Chekotay's shelter), se můžete vrátit maximálně dvakrát za hru.

_________________
Save the Pine Weasel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT - Děti apokalypsy
PříspěvekNapsal: sob lis 28, 2009 1:03 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1404
Zdarec, napsal jsem to už na staré fórum, ale pochybuju, že to tam někdo četl :D

Je tomu už několik let, co jsme se s bráchou rozhodli (teda já jsem se rozhodl a bráchu jsem do toho vzal s sebou), že uděláme pokračování kampaně Děti Apokalypsy. Vymyslel jsem nějakou tu příběhovou kostru a dal se do mapování. Napadaly mě různé nové vychytávky s triggerama, práce se zónami a entitami atd atd.

Mno, jenže časem mě přestalo bavit dělat mapy a nemít texty. Tak jsem se do nich pustil sám (původně měl texty dělat zase Chekotay, ale jaksi se k tomu neměl). Nebylo to nic moc, tak jsem od toho raději upustil a dále doufal, že se toho brácha chytne. Taky jsem čekal, až domapuje úvodní misi, což taky jaksi nedělal.

Nadšení opadlo a zbyly po mně nějaké rozdělané mapy, texty, loadovací screeny (které jsem zapomněl přibalit, takže možná dodám, až si někdy vzpomenu) a mapa světa. Teď, když jsou to asi 2 roky, co jsem na to naposled šáhl, jsem si řekl, že by snad někdo měl zájem se na to podívat nebo dokonce dodělat to. Zapl jsem teda starou řachotinu a naházel DA soubory na flashku. S největší pravděpodobností tam něco bude chybět. Když bude zájem, můžu dodat, ale musíte mi napsat přesný název souboru :)
Pokud by měl někdo jó zájem to dodělat, jsem ochotný spolupracovat. FT Tools snad ještě ovládat umím :)

Takže tady je ten link na stažení. Prosím, nepište mi, jak jsem co udělal, už si to buď nepamatuju, nebo to tu určitě je ve FAQ.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 1:15 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
Nejakou stastnou nahodou ::bez_chlupu som pri surfovani po VSB natrafil na sekciu download a tu na tuto fajnovu kampan :D predpokladam ze som na nic nove neprisiel, ale chcel by som sa opytat ako stary je tento "chciply" projekt a ci je nejaka nadej ze sa kampan rozrastie :wink:
Kazdopadne autorom patri vdaka za prevedenie ... najme ma potesilo ako som si do bedien nahadzal itemy ktore som nepotreboval na dalsiu missiu a po navrate bol cely bunker prekopany :D teda bedne boli zbavene povodneho obsahu ... na com som sa dobre pobavil najme ked si zratam cas ktory som zbytocne venoval triedeniu ::rofl

Link pre tych ktory to neskusili a nechce sa im to hladat :-D Kampaň "Děti Apokalypsy"



inac mal niekto podobnu skusenost z prvej missii kde to slo dost pomaly - akoby trhavo

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 2:48 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Je to už aspoň dva-tři roky zpátky. Měli jsme rozjeté pokračování, napsaný scénář a rozmapováno pár map, ale pak už na to nebyl čas. :-/
To s těma bednama je dost blbé, ale má to dva důvody:
1) dlouho Reinarovi nešlo nastavit to tak, aby se člověk mohl vrátit do mapy a změny tam zůstaly
2) příběh se posouvá a mezi 1. a dalšími misemi se brloh dost mění. :) Ale zase v těch bednách najdeš různé další věci... a vůbec, v každé misi najdeš tolik špeků, že bys to stejně neměl kde skladovat :D Rotační raketomet... ::lol
Jinak mě se spíš vždycky sekala poslední mise, obrana základny před útočícími BoS. proto taky je finální verze taková lehká a jednoduchá, prostě počítač neutáhl stovku útočících supermutantů s rotačními raketomety :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 3:04 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
odhadol som spravne dovod preco tie bedne funguju tak ako funguju... :D neskor som zistil ze mi ich netreba ved do hummera sa toho da nahadzat ...

no pribeh je na tom najlepsi a ten humor... original campan sa vobec nechyta ::bez_chlupu

no hej je to o case ale ozaj by sa oplatilo hoc aj 1 missiu raz za 2 mesiace vystruhat :P

hej ten rotacni raketomet som prave videl v akcii ... ::knez usetril mi pracu lebo povodny majitel spravil paradny splash na vlastne jednotky ::twisted

tie pridavne zbrane ako rotacny raketomet,light gun a dalsie kreacie od deti apokalypsy su rovnako vytvorene v original editore FT:BOS ? alebo je to cez neco ine ?

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 3:25 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Všechny ty věci jsou produkty hraní si s editorem. On každý skin se dá trochu selektivně přebarvit, každému předmětu můžeš přiřadit vlastní skin (který ne vždy odpovídá tvarově :D ) , nastavit munici, efekt, druh útoku, a tak dále, dá se s tím vyhrát. Měli jsme i takové věci jako stříbrnou munici (mise, kde má voják 10 nábojů a utíká před 11 vlkodlaky ::twisted ), Thorovo kladivo a Odinovo kopí (mise napsaná dle "Posledního dne Valhally", kde nemrtví vojáci SS bojují s českými partyzány), lightsabre, selhanou munici (vybuchne, když na ni šlápneš) a já nevím co ještě všechno. Myslím, že s omračovači a dělovými buggynami se hráč setkal v kampani, nevím, jak vlastně dopadl vývoj podřezávacího nože (pokud protivník spí -> instant kill). Light gun, to je dobrá prasárnička, puška s velkým dostřelem ale malou kadencí - přepneš - samopal s malým dostřelem ale velkou kadencí - přepneš - tříranné dávky s celkem velkým dostřelem a dost účinné na likvidaci protivníků... ::twisted Škoda, že se nepodařilo vybavit ho granátometem, to už editor nezvládal.
Děkuji za pochvalu, hřeje mne to na duši. ::)
Největší problém je v tom, že už nebydlím s bráchou v jednom pokoji. Kdysi, když to na nás přišlo, tak jsme sedli k počítačům a třeba dvacet hodin dělali a přitom se neustále bavili o tom, co je třeba změnit a upravit. Já napsal scénář, on namapoval misi, já dodal texty, on to otextoval, já nahodil triggery, pak jsme to tři dny opravovali a ladili... a po dvou týdnech zase celé překopali. Byla to taková prča. :)
S tím, jak mi Bratrstvo oceli pije krev v F3 si někdy říkám, že bych Děti Apokalypsy oprášil aspoń literárně a sepsal nějaké povídky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř čer 16, 2010 7:50 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
njn mapovanie je drsna praca najme na cas stale to chce prerabky a tym ze to clovek tvori tak pri hrani nema uz to vzrusenie z hrania...

najotravnejsia cast je asi pokladanie dlaždíc ..., kazdopadne budem sledovat ci sa tu casom nezjavi pokracovanie alebo nejaky update k kampani ::cool

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 5:31 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1404
Sice jsem Tactics už roky nehrál, ale po tomhle mám chuť se zase pustit do práce na DA II. Uvidíme, jak dlouho mi to zase vydrží.

A btw: triggery jsem dělal z velké části já :P

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 8:48 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
Reinar píše:
Sice jsem Tactics už roky nehrál, ale po tomhle mám chuť se zase pustit do práce na DA II. Uvidíme, jak dlouho mi to zase vydrží.

A btw: triggery jsem dělal z velké části já :P



Myslím že pokiaľ je čo ponúknuť po obsahovej stránke (mapy bez "deja", humoru a isteho posolstva ostanu vždy len mapami) tak sa do kampane oplatí pustiť...( i keď tvorba máp je pracná vec ) tak dnes je už FT v takej fáze existencie že mapovanie a modovanie je vcelku príjemné... stačí spomenúť že na webe kolujú celkom slušné "sprite" originál Fallout zbraní, ale aj iných (či reálnych alebo menej reálnych), "sprite" dverí ktoré je možno zničiť atd a kopec dalšieho grafického materiálu + rozšírené "know-how"... čím sa otvárajú nové dimenzie... no a navyše je to asi najľahšia cesta ako do sveta falloutu vniesť svoj odtlačok ... F1&F2 i keď kvalitou ničím neprekonané tak asi o dosť náročnejšie na vlastnú tvorbu ako "sandbox" FT

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 9:21 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Příběh, ve kterém se Děti Apokalypsy vrátí a nakopou Ocelářům zadky? Mmm, morální dilema "být zlí a mít hodně zbraní a vojáků hned" nebo "držet se staré linie a doufat, že nám někdo přijde na pomoc"... ::cool


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 9:41 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
No áno musím povedať že keď som hral DA celé to pojatie kampane a prezentovanie DA ma celkom bavilo ... nebolo to také ako FT v podaní BOS.... kde svalnatý generál v strednom veku so silným zázemím a vejúcou vlajkou v zadku kecá prakticky stále to isté ... už som len čakal kedy sa pol bunkra chytí za srdce a začne spievať "O say, can you see, by the dawn’s early light,..." proste dýchalo to takým typickým americkým patriotizmom... (v takmer každom B-čkovom braku z hollywoodu je toho dobra kopa)... BOS ma proste vo FT nenadchlo ... až na niektoré ich hračky...

no a nič nieje lepšie ako keď po dlhej dobe človek zasadne k FT a nemusí siahať po originál kampani ktorá už tak nenadchýna ale má tu alternatívu... troška uvolnenú atmosféru ... kiež by toho bolo viac ::rock snáď ľudová tvorivosť nezhynie úplne (o to sa usilujem aj ja svojim počinom ktorý možno na ďalší týždeň uzrie svetlo sveta v nedokončenej forme)

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 9:46 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Jo jo, hračky Bratrstva oceli jsme taky trumfli - EMP puška, karabina střílející salvou, omračovač, a samozřejmě ultimátní rotační raketomet. :D
Pokud by došlo k druhému dílu, zcela jistě by tam musel být voják vybaven atomovým granátem, který po hození zničí vše v okruhu 15 kilometrů... a ty granáty bude mít dva. :-D To mě bavilo, hrát si s vymýšlením capin. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 11:09 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1404
Tak jo, myslím, že nic nepokazím, když tady napíšu, že jsme s bráchou projekt Děti Apokalypsy II oživili.

Obrázek

Kampaň bude zase obsahovat 7 misí, pár speciálních lokací, nové zbraně a kupu šílených situací a hlášek. Pro lidi, co si budou chtít pořádně užít atmosféru a příběh, přichystáme ingame texty, které si přečtou dle libosti.

Další obrázek (pozn. Žádná lokace ještě není dodělaná, tak jsem tu dal na ochutnávku záběry z těch nejpropracovanějších nic neříkajících částí :))

Současně s tvorbou DA II pracuju na úpravě DA I, kde jsem již, mimo jiné, povolil nekonečnou návštěvnost bunkru (thx. to RastiC).

BTW: Možná by bylo lepší přesunout diskusi do příslušného topicu - viewtopic.php?f=18&t=153

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 1:51 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Vida, to ja si medzitým omrknem prvú časť DA, doteraz som ju nehral.
Ať se dílo podaří!

Do dvojky mám malý návrh na novú zbraň:
Mikrovlnná puška, ktorá chlapíka v energozbroji či kovovom brnení usmaží ako pukanec. Proti koženej zbroji alebo holému telu bude samozrejme neúčinná. ::twisted


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kampaň "Děti Apokalypsy"
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 3:43 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 203
valcik píše:
Vida, to ja si medzitým omrknem prvú časť DA, doteraz som ju nehral.
Ať se dílo podaří!

Do dvojky mám malý návrh na novú zbraň:
Mikrovlnná puška, ktorá chlapíka v energozbroji či kovovom brnení usmaží ako pukanec. Proti koženej zbroji alebo holému telu bude samozrejme neúčinná. ::twisted


DA by som ti odporúčal rozohrať až potom čo bude kampaň upravená, aby sa dal bunker navštíviť X krát :)

ohľadom vytvárania nových zbraní toho editor až tak veľa nedovoľuje určiť sa dá rozsah poškodenia ktoré dokáže spôsobiť,dostrel, typ munície, typ útoku (normal, explode, fire, gas, electrical, energy) a to je asi tak to najpodstatnejšie. Teda vytvoriť ozaj špecial zbraň ktorá má rôzny účinok vzhľadom na cieľ je náročné (vlastne cele sa to odvíja od armoru a jeho rezistencií na daný útok).

::idea je tu ešte možnosť si pridať FT Improver čo je akýsi prídavok ktorý rozširuje doterajšie možnosti FT tool - editora, zatiaľ som to neskúšal (v pláne bolo ale čas je neuprosný).

Ostáva zaželať veľa šťastia a chuťe do práce nech sa DA II. podarí :) snáď si to cez prázdniny zahrám

_________________
RastiCboy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny