Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 7:51 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2015 6:54 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon lis 30, 2015 8:49 pm
Příspěvky: 14
Chcel by som sa spytat na lokaciu EPA.. v minulosti bola info, ze sa tam clovek dozvie ako vznikli rozne mutacie a pod. Ale chyba mi tam avizovane info o Paracoch.. ci je to niekde skovane?
| SPOILER
v zakladni je PC ktore obsahuje info o FEV, rastlinach a Alienoch. Ale povodne sa hovorilo aj o Paracoch. Je mozne niekde v EPA alebo vo Fallut 2 dopatrat toto info ako Paraci vznikli? Ak nie, tak preco to bolo odstranene? Pochopim, ze toho doktora dali prec, ale info v PC mohli ponechat.. pripadne je treba mat vysoku vedu a pouzit tu spravnkonzolu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2015 9:21 pm 
Moderátor
Moderátor

Registrován: čtv pro 08, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 280
Na nic o paracich si nevzpominam, ale ve starem RP byla v EPA postava doktora (asi tu, kterou zminujes) a ta se o mutacich zminuje. Dialog by mel byt soucasti beta cestiny viz prvni odkaz. Je to soubor epac17.msg. Tu postavu uz ve hre mimochodem nepotkas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2015 5:50 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon lis 30, 2015 8:49 pm
Příspěvky: 14
Skoda, dufal som ze by sa ta zmienka o paracoch v hre uchovala .. v navode EPA - podrobný návod pre RP 2.x je aj napisane citujem " Z počítačových terminálov, ktoré sú umiestnené pri celách ZOO, sa môžeš podozvedať veľa zaujímavých informácií o živočíšnych druhoch. Ak ťa vždy zaujímalo, kde sa vzali deathclaws alebo wanamingos, do toho! " Skoda no ...ale preklad perfektny ! Dakujem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2015 9:21 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Sakra, tá veta do návodu naozaj nepatrí. Moja chyba!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 12:29 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: ned srp 02, 2009 9:19 am
Příspěvky: 6
Zdravim ve spolek. Nedávno jsem zjistil existenci tohoto módu a tak jsem se po letech rozhodl nainstalovat Fallout 2. Chtěl bych Vám poděkovat za překlad, nicméně mám jednu otázku. Zatím jsem prošel jen pár lokací, ale nemohl jsem si nevšimnout, že spousta původních českých textů prošla korekturou. Přijde mi to trochu jak bych to řekl... cenzurované. I popisky zbraní jsou místy upravené a někde zcela překopané. Jedná se tedy o zcela nový překlad jak samotné hry tak jejího rozšíření?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 1:06 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Než ti odpoví přímo překladatelé, doporučuji, pokud se ti stýská po Levelácké češtině, pročíst si tenhle topic:
viewtopic.php?f=36&t=878
Je to taková zábavná ilustrace, co vše bylo třeba "cenzurovat". :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 3:22 pm 
Moderátor
Moderátor

Registrován: čtv pro 08, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 280
Tak zrovna popisky zbrani byly misty dost nesmyslne :) Jeden priklad za vsechny - Nadívané rukavice (plated boxing gloves)

Nerekl bych, ze je puvodni preklad cenzurovany, jen masivne predelany. Nektere puvodni texty jsou z valne vetsiny zachovane, napr. Arroyo, Sulik apod., protoze byly prelozeny kvalitne, bohuzel zbytek textu byl bud v bidnem stavu, obsahoval spoustu nesmyslu, viz topic co posilal chekotay, jedna vec se jmenovala u kazde postavy jinak, nebo byla polovina textu vicemene vymyslena a neodpovidala originalu, kdy byla v podstate zachovana jen pointa rozhovoru, ale samotny text prekladatel napsal vlastnimi slovy. Nekdy si prekladatel dokonce i pridaval vlastni vety, vetsinou s vtipem, ale na druhou stranu spoustu vtipu zabil prekladem :) Myslim si, ze vsechno tohle bylo dano hlavne tim, ze je textu hodne, Fallout je plny ruznych prislovi a slangu a v te dobe neexistovaly stranky typu urbandictionary apod., a samozrejme casovou tisni.

Zcela novy preklad se tyka jen novych lokaci, zbytek byl prekopan tak, aby odpovidal originalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 4:31 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
.. a keby aj na konci predošlého milénia stránky ako urban dictionary existovali, nikto by na také hovadiny svoje platené minútové pulzy nemíňal a radšej by svojich 32 kbps využil na polhodinové sťahovanie poctivého erotického obrázku! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 4:44 pm 
Moderátor
Moderátor

Registrován: čtv pro 08, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 280
Pravda :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2015 5:31 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
To se stahovalo v práci a domů nosilo na disketách! :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: pát pro 04, 2015 9:30 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: ned srp 02, 2009 9:19 am
Příspěvky: 6
Díky za info, hrál jsem vždycky s "originálkou" z Levelu, takže to vysvětluje ten rozdílnej překlad.
Jinak k samotnému módu, není trochu buglé kradení? Mam to na 20% a není problém okrást kohokoliv a to klidně dvě věci najednou,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2015 8:30 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon lis 30, 2015 8:49 pm
Příspěvky: 14
Tiez mam Fallout 2 z Levelu a RP 2.3.3. CZ som dal podla pokynov. Stale mi nejde hudba a skusil som prepisat aj cfg subor ako uvadzate... win 7 32bit. Hraje mi iba v dvoch novych lokaciach.

Este otazka..v Doupe bol k F3 taky special o Falloute a pise sa tam "Master - puvodne se jednalo o Richarda Moreaua, obyvatele Vault 8, na jehoz miste pozdej vznikla Vault City z druhého dilu. Richard byl vsak vykazan do pustiny za spachani vrazdy, zmenil si meno na Grey a spojil se se starym znamym obchodnikem Haroldem" Myslim ze som F2 odohral uz niekolko krat ale na tuto info som v hre nikde nenarazil.... je mozne sa k nej vo Vault City niekde dopatrat ..ci v inej lokacii? Ake su poziadavky na postavu aby sa k info dostala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2015 8:50 pm 
Moderátor
Moderátor

Registrován: čtv pro 08, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 280
Mas nahranou hudbu primo v adresari data?

Co se tyce Mastera: http://fallout.wikia.com/wiki/Master

Jeho pravym jmenem se o nej zminuje pouze Lynette, vsichni ostatni jako Vudce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2015 10:01 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon lis 30, 2015 8:49 pm
Příspěvky: 14
Snazim sa brat do uvahy len informacie pouzite priamo v hre (F1 a F2).. zeby ho spomenula Lynette si nespominam i ked som sa snazil hrat za charizmaticky a ukecany charakter hm. Taktiez som niekde cital, ze daky vedec ma spominat Horrigana a pokusy na nom s FEV. Resp ze mal Horrigan vies vykopavky v Maripose. Ale jednoznacna info o tom chyba, alebo som ju nenasiel..(holodisk kde sa spomina agent tajnej sluzby?) Pride mi preto , ze tieto info si clovek musi domysliet a nie su jednoznacne v hre opisane.

Ano hudba je tam, mozem spravit print screen ako to vyzera.. este som sa stretol s tym ze po zaverecnej animacii hra padne a ostane cierna obrazovka.. nespustia sa obrazky s pokecom. Ale v jednom pripade to predsalen zazrakom nabehlo spravne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Restoration Project 2.3.3 CZ - otázky a odpově
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2015 8:08 am 
Moderátor
Moderátor

Registrován: čtv pro 08, 2011 12:43 pm
Příspěvky: 280
Lynette:
{lyn035}{To je naprostý nesmysl. Za těch sto let, kdy už nežijeme ve Vaultu, se nikdo nerozhodl odejít. Až na dva Občany, které jsme před dávnou dobou vyhostili... jako trest za své zločiny.}
{295}{}{Co ti Občané udělali?}
{lyn045}{Byli to vrahové, oba dva. Boyarsky byl vyhoštěn před deseti lety a Richard Moreau krátce poté, co jsme opustili Vault. Občanství je posvátné... a zločin mezi těmito zdmi nebude trpěn.}

Dr. Curling
{202}{}{Původně byl F.E.V. navržen jako virus, který měl přeměnit lidské bytosti na super vojáky. Tento experiment zřejmě zcela selhal, ačkoliv já jsem zkusil upravenou verzi viru na jednom z našich agentů tajných služeb a povedlo se mi dosáhnout jistého úspěchu.}
{203}{}{Gratuluju, ale co to má společného s vyhlazováním?}
{204}{}{Ach, ano, už jsem se k tomu dostával... F.E.V. virus se váže jen na specifické živočišné druhy... na lidské glykoproteiny. Stačilo jen několik let výzkumu F.E.V. viru, abychom vyvinuli ještě smrtelnější verzi. Výsledek je dokonalý ve všech směrech. }
{205}{}{Dokonalý? Jak to?}
{206}{}{Není to snad jasné, můj zmutovaný příteli? Díky mně je F.E.V. smrtící toxin a díky jednomu záhadnému géniovi, který si teatrálně říkal Vůdce, funguje pouze na lidi, ať už zmutované nebo ne.}

Mam pocit, ze informace, ktere uvadis, jsou vsechny z Fallout bible. Ve hre tohle info neni, nebo blbe hledam, kazdopadne jsem nic vic v textech nenasel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny