Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv dub 18, 2024 7:13 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 12:21 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Tomek píše:
Ideál by byl, kdyby někdo vzal pistoli .22, skolil v hardu Párače a pak sem napsal - jak.

Do toho sa pustí len cvok, je to hrozné plytvanie časom a život je už aj bez toho príliš krátky. :P
Preferujem drsňácku metódu, ktorá zaberie len pár sekúnd. Zvlášť s prieraznými 5mm nábojmi, ktoré majú bonus DT -25:
Image


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 2:27 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11642
niekto na rozdiel od nás nepovažuje výraz ačívment za nadávku :D
alebo som na to ešte nedorástol, mne stačí zábavná samotná hra, na meranie penisov cez net som nikdy nebol

oné, Tomek a to musíš upižlať komplet celého párača .22-kou, alebo stačí mu zobrať posledný bod života?
ak celého, maj sa dobre, ale ak ho môžeš načať hocičím, to by nemal byť neprekonateľný problém, viď valcikovu metódu

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 3:42 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
toudi_sk píše:
... oné, Tomek a to musíš upižlať komplet celého párača .22-kou, alebo stačí mu zobrať posledný bod života?
ak celého, maj sa dobre, ale ak ho môžeš načať hocičím, to by nemal byť neprekonateľný problém, viď valcikovu metódu

Každému podle jeho chuti, nemá cenu tomu či onomu vymlouvat (nebo něco hůř), že ten jeho styl a preference jsou na prd. Někdo holky, někdo vdolky. Já rád hledání a plnit úkoly, co do hry naprogramovali. Pro někoho ztráta času, pro mě uspokojení, že sem našel třeba 20/20 a většinou je mi jedno, co hledám :-). Dobře tedy, řekni jak dál... Hra dohraná, od začátku se mi do toho znova nechce, všechny questy hotové, Achievementy na Steamu na 100% :-), pustina je skutečnou pustinou, nepřátele abych lupou hledal. Z továrních věcí zbyl jen GRA s "debilníma" úkolama (párač ap.) a pak wikia a jejich mody.

S tím upižláním Párače to bude asi podobné, jako ve hře. Danou zbraní mu musíš sebrat víc jak 50% zdraví, jinak se to nezapočítá, ale můžu se mýlit. Kromě té pistole je možné použít vystřelovací nůž nebo boxovací páska?, což je ale ještě větší problém, dál dynamitem, bohužel jedna čárka života = 2 dynamity a jako poslední Samodobíjecí puška, kterou ale neznám, nikdy sem z ní nevystřelil.
Přepnout režim na "nejlehčí" beru jako podvod.

Hlavní problém vidim i jinde. Podmínka je: dospělý Párač v Mohavské poušti a já zatim vhodného kandidáta nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 3:48 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 31, 2009 12:17 pm
Příspěvky: 398
sou minimalne 2 mista kde se respawnuji 1. pred jeskini kterou uz tu nekdo zminoval 2. tam kde je enklavska energozbroj a dva mrtvi prospektori

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 4:16 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11642
tak si zisti, čo vlastne chceš/ potrebuješ

inak samodobíjaciu pušku nájdeš myslím hneď na začiatku hry ... je kúsok (východne?) od prvej lokácie kde
začínaš a to v jaskyni pri mŕtvom ožiarenom (v róbe tých, čo odleteli ku hviezdam), okolo sú tuším
nejaký vlci/ kojoti alebo čo to je (vyžaduje 0% ovládanie zbraní)

sorry že píšem ako retard, ale FNV som už dlhšie nehral a názvy mi vyfučali z hlavy, ale pomôcť by ti to mohlo

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Naposledy upravil toudi_sk dne pon říj 31, 2011 4:39 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 4:39 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Samonabíjacia zbraň patrí medzi energetické, existuje puška aj pištoľ:
http://fallout.wikia.com/wiki/Recharger_rifle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2011 4:40 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11642
ale na samodobíjaciu pušku nepotrebuješ vedieť nič- 0%, len je pomalá a ťažká jak krava, pištoľ je zase slabá na môj vkus,
na slabších protivníkov stačila, jediná výhoda spočíva v absencii spotreby munície, ale to je asi naozaj všetko

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 7:27 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
No práve, toudi. Zbraň môže používať hocikto (0%), ale čí vyššia je schopnosť ovládania energetických zbraní, tým väčšie je aj poškodenie, ktoré s ňou spôsobíš. To isté platí aj pre ostatné kategórie zbraní, na párača sa teda oplatí vyraziť len so zbraňou, ktorú postava dokonale ovláda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 7:57 am 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11642
ja som mal ovládanie energetických vysoko, možno aj 100 a puška bola lepšia ako pištoľ

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 4:09 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Takže jsem s Páračema.... vyhořel :-( . Celkově je jich třeba sejmout 5 a adeptů je jen několik což neplatí i o těch vedle Harperovy chatrče a většina v GECKu nemá respawn. Jednoho jsem se pokusil udolat, padly na to 4 Tichošlápci a 180 nábojů a to byl ten obyčejný, kolik by sežrala Alfa těžké odhadnout. Vjímečně Vám musim dát zapravdu :-), tyto výzvy mě zklamaly, dá se říct... o ničem :-(

Nepředpokládám, že by to někdo zkoušel, ale pokud, tady má "spoiler":
Dospělý Párači kolem Quarry Junction (Kamenná křižovatka).
Aréna Trn.
Slepý Párač v Primm Pass (Primský průsmyk).
Alfa Párač a Matka Páračů v Deathclaw Promontory (Na jih od Tábora prospektora Cliffsidea).
Matka Páračů a Legendární Párač v Dead Wind Cavern (Jeskyně mrtvého větru). Jen tito dva, běžní vně ani uvnitř ne.
Slepý Párač v Gypsum train yard (Nádraží v Gipsumu), běžní Párači okolo ne.

Respawn: Legendární ne. Ze 7mi Matek jen 3 ano. Alfa ano. Slepý ne. Dospělý z 27 je 15 ano - kteří nevím. Trn - nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 4:40 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Když už jste u toho - za vraždění 'legendary' potvor se získává něco navíc? Ani jsem nezaregistroval, jestli je za ně víc zkušeností.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro všechny, co se trápí s Deathclawy (a nejen s nimi) jsem sepsal taktiku, která mi vycházela takřka vždy.

Klíčové pro boj s Deathclawy jsou výbušniny (miny jen pro opravdové mistry v kladení pastí - Deathclawové se totiž rádi drží u těla).
Hrál jsem postavu orientovanou na všechno (Final Save: Explosives 100, Unarmed 40, Energy Weapons 100, Guns 100, Medicine 100, Speech 100, Survival 50; Level 29; Luck 8; mod Hard-Core; Difficulty: Medium), ale postupně jsem přenesl vývoj na výbušniny především. Posílil jsem jejich účinek především vysokým štěstím, perkem Finesse, perkem Demolition něco (3x), perkem Strong Back (munice je pro drobečky těžká) a dále obrnil sebe - 2x Toughness, koupený implantát zpevňující kůži (+DT) - možná by nebylo od věci posilnit ještě nějakými perky proti útokům zblízka. Relativně brzo jsem se dostal do Stripu, kde jsem vyhrál dostatek peněz, abych si mohl pořídit (a udržovat a krmit) Grenade Machinegun, který jsem krátce po koupi vylepšil o mod zvyšující rychlost palby (granátomet koupen v Hidden Valley, mod u Gun Runners - u obojích i pravidelný nákup 25mm granátů). Ve chvíli, kdy se mi podařilo dotáhnout Explosives maximum (což bylo relativně rychle), mohl jsem se odvážit na Deathclawy.
Z parťáků jsem si u sebe nechal Raula, kterého jsem vždy nechal čekat dostatečně daleko s rezervní municí, Annabellou a Fat-Manem (co kdyby). Posilnit se Med-X a Buffoutem, pošimrat plasmovým granátem, nabít 25mm granátomet a couvat před rozzuřenými drápkaři. Výhoda výbušné taktiky spočívá mj. v tom, že narozdíl od normálních zbraní, se mi podařilo Deathclawy zabíjet i ve skupinách, aniž by mě to stálo větší úsilí (snad jedině finanční - 25mm granáty se těžko hledají). Díky velké rychlosti Grenade Machinegunu, velké šanci na kritický zásah a tím, že jsem je vylákával ve skupinkách, mi blikaly kritické zásahy prakticky neustále (množství kritických zásahů ještě zvýšíte perkem zvětšujícím rádius výbuchu). S trochou štěstí si nacvičíte dráhu letu a rychlost výbuchu a odděláte Deathclawům nohy - jejich největší výhodou totiž rozhodně není síla nebo odolnost, ale rychlost (i proto se blbě likvidují) - pak už stačí zalézt za skálu nebo vylézt na šutr a nepřestávat kropit. Ale pozor, neradno podcenit - i zkryplení jsou rychlí jak kyselý mlíko.
Likvidace Matky a Alfy na Quarry Junction se neobešla bez Stealth Boye - postupně jsem nakladl miny v místech, kudy jsem předpokládal, že za mnou poběží. Výstražnou ranou v dostatečné vzdálenosti jsem je poplašil a neustále jim dával další a další podměty k útoku. Nakonec jsem byl dost daleko, oba tuhé kousky proběhly minovým polem, kulhaje se blížily ke mně, ale cestou jsem je totálně rozmetal přívalem 25mm koncentrovaného pekla. Bez použití jediného stimpaku.
Jedince se mi podařilo efektivně likvidovat i minigunem - z dostatečné vzdálenosti, s pevnou muškou, alespoň nadprůměrně vysokým skillem a dobrým stavem zbraně se dá Deathclaw poslat pod kytky během jednoho zásobníku (ačkoli moje postava zasazovala každou chvíli kritický zásah, takže spíš odhaduju).
A poslední a nejdůležitější věc: Ani výměnou za všechny slasti světa a pekla NEPOUŽÍVEJTE V.A.T.S.! Zastaví váš pohyb a odsoudí vás k rychlé a ponižující smrti.

Zcela se mi neosvědčily pomalé zbraně (včetně Anti-Material rifle, Gaussovky, raketometů, jednoranných granátometů a brokovnic - dokonce i Riot Shotgun byla k ničemu a to jsem ji podpořil perkem Shotgun Surgeon), automatické zbraně s nedostatečně velkými zásobníky (včetně Assault Carabine, Service Rifle), miny bez stealth boye a pokusy o odstřelování (zpravidla se jim podařilo zmizet mi ze zorného pole, zato za zády se mi objevili dva - ale to bylo zřejmě způsobeno naprostou absencí sneak skillu, traitem, který sníží rychlost palby o 20% výměnou za 20% přesnosti a Perception na hodnotě 4(5 s kloboukem)).
Útokem zblízka je dostanete, ale musíte po jednom, trefovat skákání do intervalů, kdy napřahují k útoku (a ty jsou extrémně krátké), ideálně první úder provést ze skrytu. Tyčová zbraň se slovem 'Thermic' ('Thermal'?) v názvu je naprosto esenciální a bez ní to ani nemá cenu zkoušet. To jsem ale netestoval v hard-core modu, takže jsem léčil ostošest.

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 5:53 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11642
Carlos píše:
Tyčová zbraň se slovem 'Thermic' ('Thermal'?) v názvu je naprosto esenciální a bez ní to ani nemá cenu zkoušet. To jsem ale netestoval v hard-core modu, takže jsem léčil ostošest.

termální kopí? to mávala tuším légia

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 6:26 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Výbušniny sú naozaj výborné. Pri legendárnom deathclawovi leží mŕtvy paladin, ktorý má v rukách 40mm granátomet Mercy, na stredné vzdialenosti je to vražedná zbraň. Do skupiny legionárskych zabijakov stačí plknúť jednu strelu a je vymaľované. ::twisted


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 7:05 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Carlos píše:
Když už jste u toho - za vraždění 'legendary' potvor se získává něco navíc? Ani jsem nezaregistroval, jestli je za ně víc zkušeností....

Carlos, Ty na to jdeš až moc vědecky, ale proč né, že jo. Po zničení si hry level maxem 255 mě nedělaji Párači potíž, jak jsem psal, couvat, na zem hodit dvě účinnější miny, pokud mu to přerazí hnáty, je to za stálého couvání už jen ustřílet ho v podstatě čímkoli.

O všem, o čem teď vedu řeči patří k novým Úkolům z DLC - Gun Runners' Arsenal, takže se nejedná o klasické "jak na ně", ale o předem určené jedince předepsanou zbraní.

Výzvy z GRA: Zabij v Mohavské poušti 5 dospělých Páračů pomocí Pistole ráže .22, Vystřelovacího nože, Boxovací pásky, Samodobíjecí pušky, nebo Dynamitem.
Nejdřív byl problém ty "dospělé" Párače vůbec najít, po dohrání hry jsem respawn našel jen ty uvnitř Dead Wind Cavern (Jeskyně mrtvého větru), ale do Výzvy se započítají jen ta Matka a Legendární. Je to taková hra na kočku a myš, cca za půl hodiny, Tichošlápků nepočítaně, oba lehli po několika stech nábojích .22. Jiná z předepsaných zbraní použít nešla. Pižlat ho Vystřelovacím nožem nejde, neni tak blbej, Samodobíjecí mě prozradila, Boxovací páska? nevim co je a Dynamit na ty v jeskyni nepůsobí, na Matku sem hodil asi 20 dynamitů a vůbec jí to neublížilo. Pětici jsem doplnil skalpama Páračů z arény v Trnu a jak se ukázalo, proti těm z jeskyně v podstatě banalita, ani nebylo třeba Tichošlápka. Aréna má jednu podestu, na kterou se dá vyskočit a "dráp" za mnou nemůže.

Výzvy na zabití Caesara (2x!), Bennyho, Majitele a Kimballi splnit nelze - dávno před DLC všichni natáhli bačkory, nebo uletěli helikoptérou.
Stejně tak, kde mám najít "Legionáře se jménem"? "Rangery RNK se jménem" bych možná našel, ale to je na hlavu postavený, celou hru s nima peču a teď je před závěrečnou bitvou mám krájet Motorovou pilou?

Všechno ostatní mám hotový, kromě jednoho a to je záhada - poraď (nebo poraďte). Úkol zní: "Zabij Hlavouny, Bílé rukavice, nebo Omerty pomocí jakéhokoliv samopalu, lehkého, nebo rotačního kulometu".
S takovým kalibrem to nebude problém, ale otázka zní - jak se k nim s tím kvérem dostat? Všechny zbraně mi hned po vstupu do kasín seberou. Jediné, co mě napadá, že si ostraha "nevšimne" těch nových z Arzenálu Pašeráků Zbraní. Pokud je tohle omyl - nemám řešení. Nepřijatelným řešením je konzola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na Párače?
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 11:13 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Samopaly se daj schovat s hodně vysokým sneakem, ne?

Pojmenovaný Legionář - a co třeba Vulpes nebo tak?

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny