Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 12:10 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 1:33 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 29, 2010 2:13 pm
Příspěvky: 12
Zajímalo by mě,co si myslíte o osudu,budoucnosti Enklávy jakožto pozůstatku(vícečiméně samozvaného)předválešné státní moci.Nikde jsem nevyzjistil,kterak je na to FNV s datováním,jisté je,že se odehrává PO F2,ale jak je to ve vztahu s F3,potažmo jak souvisí destrukce ropné plošiny a bunkru v Raven Hill.Má Enkláva nějaké centrální velení????Bude Enkláva hrozbou???Myslím,že Enkláva neřekla své poslední slovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 1:47 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1249
Cecil píše:
Zajímalo by mě,co si myslíte o osudu,budoucnosti Enklávy jakožto pozůstatku(vícečiméně samozvaného)předválešné státní moci.Nikde jsem nevyzjistil,kterak je na to FNV s datováním,jisté je,že se odehrává PO F2,ale jak je to ve vztahu s F3,potažmo jak souvisí destrukce ropné plošiny a bunkru v Raven Hill.Má Enkláva nějaké centrální velení????Bude Enkláva hrozbou???Myslím,že Enkláva neřekla své poslední slovo.


2281 - Benny shoots the Courier and leave him/her for dead., 2258 - Fallout 3 Begins...

Je to dost možný, ale upřímně rád bych si od enklavy odpočinul .... Spíš bych bral nějaký nový nápady... Jako třeba mne napadl komunistický státeček v seattlu, vytvořený s čínských propagandistických ideií... Ani supermutanti by nemusela být každodílová záležitost :-). Například legie je skvělým případem jak použít neotřelou myšlenku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 3:33 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 09, 2009 6:39 pm
Příspěvky: 361
Enkláva už je v troskách... Asi né do posledního muže, ale těch pár skupinek, co je někde odřízlích na svých stanovištích bych se fakt nebál...
Opravdu to chce nové nápady a ten nápad s komunismem, co tu padl, mě už taky napadl (konkrétně myslím, že Tempeny z F3 měl něco takového v plánu...)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 11:44 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Taky si myslím, že enkláva už je spíš otázka několika zbylých jedinců, kteří beztak třicet let po zničení Edena, předpokládám, že to píčovinu z chorých Bethesdích hlav zovoucí se plán k vyhlazení mutantů nikdo neprovedl (a taky bůhvíjak dlouho po zabití presidenta z dvojky), už pověsili energozbroje na hřebík a stali se z nich staříci nadávající nad úpadkem morálky a potřebou pevné ruky v pustinách.

Co mě se týká, je to dobře. Kdybych si musel v F:NV vybrat mezi NCR a Enklávou, nevybíral bych dlouho - nikoho!

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 9:35 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte lis 02, 2010 1:30 pm
Příspěvky: 5
Enklava ve FNV je, aspon teda jedna Vertbird četa a muze se k vam i na konci pridat, z rozhovoru s clenama se da i lecos o historii po Navarru zjistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:59 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1249
Carlos píše:
Taky si myslím, že enkláva už je spíš otázka několika zbylých jedinců, kteří beztak třicet let po zničení Edena, předpokládám, že to píčovinu z chorých Bethesdích hlav zovoucí se plán k vyhlazení mutantů nikdo neprovedl (a taky bůhvíjak dlouho po zabití presidenta z dvojky), už pověsili energozbroje na hřebík a stali se z nich staříci nadávající nad úpadkem morálky a potřebou pevné ruky v pustinách.

Co mě se týká, je to dobře. Kdybych si musel v F:NV vybrat mezi NCR a Enklávou, nevybíral bych dlouho - nikoho!


Já jí neprovedl ( plán k vyhlazení mutantů nikdo neprovedl), ale zase na druhou stranu se mi líbilo že tam ta možnost je. On by ten příběh ani tak špatný nebyl, kdyby ho pořádně dodělali a nebylo to všecko tak prvoplánový....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 7:53 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
cNNk píše:
Enklava ve FNV je, aspon teda jedna Vertbird četa a muze se k vam i na konci pridat, z rozhovoru s clenama se da i lecos o historii po Navarru zjistit.

kde? ::shock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 8:12 am 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol

Registrován: ned říj 31, 2010 3:40 pm
Příspěvky: 208
mě osobně se enkláva ve hře líbila. Ne jako spojenec, ale spíše jako soupeř. Ono obecně se mi ta organizace líbí v tom pojetí, že je to tajná organizace, o které nikdo vůbec neví, že existuje, že vůbec zjistit cokoliv o její existenci je téměř nemožné. Že je to organizace, disponující nejmcnější technikou a nejlepšími zdroji (ačkoliv nikdo neví odkud) a navíc, že je to organizace disponující mocí, mohli by například ovládat celou NCR, aniž by o tom někdo věděl, prostě by stačilo mít pár jedinců na správných místech a nikdo by o nich vůbec nic nevěděl.

Kdybych to vzal třeba na příkladu New Vegas, encláva by mohla mít své lidi, kteří by ovládali jak NCR a chtěli by válku, tak třeba i legii a chtěli by válku (tedy její vliv by byl takový, že by chtěli válku, nebo naopak by chtěli válce zabránit, to je jedno). A navíc by mohli mít vliv i v kasínech a ovlivňovat prostě veškeré dění ve světě pro své vlastní cíle, svými vlastními způsoby. Pokud by něco nevyšlo, někdo zjistil o jejich existenci, prostě by jej zlikvidovala speciální jednotka, objevili by se, sejmuli ho, zmizeli. Občas by se mohli ztrácet lidé (třeba děti) a nikdo by nevěděl kam, jak atd a lidé by o tom mohli říkat třeba příběhy, že je unesli démoni, nebo mimozemšťané (podobně, jako začátek dvojky). Z těch dětí by pak prostě mohli dělat nové rekruty atd. Ale prostě by to chtělo nějakou takovou sílu, opravdu mocnou organizaci, o které ale nikdo neví. Ono příjde mi, že NCR udělali velkou republiku, která ma klasicky, jako je to i v realu zde problémy sama ze sebou, což dejme tomu, ale prostě to je trošku málo. Navíc takových republik by mělo být více. (tedy podle mě by to byl logický vývoj, že by vzniklo několik menších států). Enkláva ale mohla mít tu výhodu, že mají přístup k technologím před válkou a hlavně potřebné znalosti o ní (vědí, jak jí vyrábět, jak jí požívat, kde je co, o každé bývalé tajné vládní budově na výrobu zbraní či jiných technologíí a podobně).

Škoda, že v té hře prostě není nějaký takový hráč v pozadí, který by se z hlediska hráče-hrdiny, nedal zničit, ale s kterým by se dalo poprat :). Ostatně podobnou roli (jen bez výhod bývalé tajné státní organizace USA) mělo mít i bratrstvo oceli, místo toho z něj postupně udělali úplně něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 9:10 am 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: úte říj 26, 2010 12:07 pm
Příspěvky: 31
Smejki píše:
cNNk píše:
Enklava ve FNV je, aspon teda jedna Vertbird četa a muze se k vam i na konci pridat, z rozhovoru s clenama se da i lecos o historii po Navarru zjistit.

kde? ::shock


On myslí jen pár sedmdesátiletejch staroušů, kteří kdysi dezertovali.

| SPOILER
Jsou to:
Arcade Gannon - Pro kterého můžeš i plnit po čase questy, zadá ti lokaci padlého vertibirdu a můžeš od něj dostat lokaci i staré enklávské zbroje (ta u páračů). Teď tě pak myslím ještě naviguje k ostatním ze staré jednotky a to k Henrymu, Cannibal Johnsonovi a Daisy Whitman, které si snad každý všiml v Novacu u motelu.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 9:11 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 26, 2010 8:46 am
Příspěvky: 250
Čo ja viem, ja by som tiež už radšej Enklávu nechal ležať. Nemyslím si, že by pustina bola to najvhodnejšie miesto na vznik pseudo-Iluminátskych spolkov. Enkláva bola silná príbehová karta, ktorú Black Isle zahrali, ale vo Fallout 2 sme proste zničili jednu šialene dôležitú základňu plus jednu ďalšiu základňu ktorá bola strašne dôležitá, lebo v nej museli pretankovávať Vertibirdy na let hlbšie do pustiny. Proste jednou ranou sme im zabili prezidenta, šialene veľa výskumníkov, veľa vysoko postavených armádnych činiteľov, jedného zmutovaného "hrdinu" ktorý bol asi idolom všetkých bežných vojakov Enklávy (Frank Horrigan), zničili obrovský sklad zbraní a techniky... a to spôsobom, z ktorého sa proste nemohlo nič "zachrániť", lebo by to z príbehového hľadiska bolo blbé. Nehovoriac o tom, že najmocnejšie karty v rukáve Enklávy teraz vlastní Bratrstvo Oceli a NCR... vertibirdy a power armory. Jo a Bratrstvo tiež robí výskum FEV.

A v New Vegas sa mi zdalo, keď som hral za NCR, že Caesar má v pustine tak trochu dosť väčší vplyv, než všetci čakajú. Často mi NPC od Cézara hovorili, že ma sledujú, že vedia o každom mojom kroku... a celkom ma pobavilo, že jednému z hlavných kasín na Stripe vládne chlapík menom Nero. Ak to nie je infiltrácia, tak už neviem čo je :D Tiež na mňa dosť zapôsobilo, keď ma pred Lucky 38 oslovil chlapík v čiernom biznis obleku, a povedal že patrí ku špeciálnej kaste špiónov Cézarskej légie.

@Explose: Daisy Whitman je super. Pilotovala ten Vertibird ktorý bol zrútený vedľa Klamathu v F2 :D Vraj z neho odišla po vlastných :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 10:31 am 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol

Registrován: ned říj 31, 2010 3:40 pm
Příspěvky: 208
Jde o to, že enkláva nebyla organizace, která by vznikla po válce. Byla to tajná organizace, která existovala již před válkou. Už před válkou to byla tajná organizace, která měla přístup k zbraním a technologiím a věcem a informacím, ke kterým neměl přístup nikdo z obyčejných lidí ani před válkou. Už tehdy mohli používat zbraně, které nikdo z lidí před válkou neznal a stejně tak, protože to byla tajná organizace USA, měli možnost dopředu vybudovat tajné armádní bunkry a místa chráněná před vnějšími vlivy pro případ války. Tedy takové valuty pro armádui s technologií té doby.

Po válce se pak nejspíše rozpadla komunikace mezi jednotlivými frakcemi, tudíž to, co bylo ve dvojce jako hlavní nepřítel, mohla být prostě jedna z frakcí.

Bratrstvo oceli pak vzniklo až po válce, bez znalostí a možností, jako měla enkláva, ale s dostatečně schopnými lidmi, aby dokázali najít a získat přístup a znalosti armádních technologií USA před válkou (ne ale ke všem, jen k těm, které se používali běžně v armádě, třeba u speciálních jednotek). Enkláva tak technologicky převyšovala bratrstvo oceli, ale i bratrstvo oceli disponovalo například onou ergozbrojí, pouze tou běžně používanou. Nejnovější prototypy zbraní a zbrojí ale neznali a neměli. I proto to byla jediná organizace, která něco málo o existenci enklávy věděla a zajímala se o ní. Díky znalostem dokázali rozeznat verbit od létající supící příšery a chlapa v ergozbroji MKII od démona a díky tomu se o enklávu mohli nějakým způsobem zajímat, ačkoliv pořád veděli málo o tom, co vlastně enkláva je, věděli jen, že je to podobná konkurenční organizace podobná jim, která má ale lepší věci. Co je enkláva ve skutečnosti ale zjistil až hráč/hrdina. A ačkoliv by enkláva již neměla hrát nějakou hlavní roli ve hře, tedy neměla by představovat hlavní "zlo", jelikož to představovala jen určitá její frakce ve dvojce a ta navíc byla zničena, tak by ve hře jakožto frakce měla být zastoupena a pořád by měla být konkurencí bratrstvu oceli. Ono i bratrstvo oceli by mělo mít ve hře jinou roli, než má. Ono enkláva by měla mít své vlastní zájmy a pokud by byla dobře promyšlená, nejspíše by měla pořád mít zájmy ve prospěch USA (která již dávno neexistuje, což by měli odmítat připustit), případně by si to mohli připustit a pak by mohli mít zájmy vytvořit znovu USA, respektive získat třeba moc, nebo prostě cokoliv, co by odpovídalo tajné organizaci USA, která přežila jadernou válku, zatímco stát ne. A ono takový to hráč, který není jasně patrný a identifikovatelný, ve hře prostě chybí. NCR, legie, to jsou strany válečného konfliktu, které jsou jasné, všichni o nich vědí, všichni na ně mají nějaký názor a všichni se o něj rádi podělí s hrdinou, který si tak vytváří vlastní názor. Co ale organizace, která se prostě z ničeho nic ve hře objeví, nikdo jí nezná, nikdo o ní neví, a která je technologicky mnohem dál, něž cokoliv jiného, která najednou po hráči něco chce, aniž by hráč měl tušení, co jsou vlastně zač, kde se vzali a co vlastně chtějí doopravdy a jediná bytost v tom světě, která by věděla o jejich existenci by byl v podstatě hráč, případněpár dalších postav, kteří by ale její existenci tajili. Ona enkláva by nemusela být "zlá", nemusela by mít špatné cíle, nebo špatné vystupování, mohla by být prostě záhadná a nejasná. Mohla by třeba být částečně pro vznik NCR a mohla by vznik té republiky a její růst podporovat, ale v určitém momentě být třeba proti ní (prostě nechat pár divochů, ať dají jiné divochy dohromady a udělají stát a pak to převzít a vytvořit znovu USA :) ), nebo něco takového. Prostě by to mohla být frakce se svými vlastními cily podobně, jako jsou jiné ve hře, pouze s tím rozdílem, že by byla zahalena tajemstvím.

Myslím, že na to by ve hře prostor byl a že to i hře chybí, to, že hráč odhalí něco opravdu překvapivého, něco neznámého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:54 am 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: ned říj 24, 2010 8:21 am
Příspěvky: 96
Milhaus píše:
...


To jsem cekal ve fellout3 , kdy pote co jsem vylezl z vaultu do me zacala busit jejich propaganda. Tam Bethe$da pohrbila velky potencial . Na co vysilali ty propagacni kecy, kdyz vsechny na potkani zabili ? Enclava naopak mela nabirat plno clenu (samozrejme meli by status tretiradych obcanu a slouzili by jenom jako cannon fodder). Meli se tvarit jako, ze prinaseji do pustiny pravo, spravedlnost a matcin jablecny strudl. Stacilo by se tvarit navenek pekne, uzavrit par spojenectvi, konsolidovat struktury. Ale ne , jedine na co se tak mocna skupina s obrovskym lidskym a technickym potencialem zmuze je otravit "sousedovic studnu". A to jeste fusersky. DIky tvurcum fetrojky byli zli, protoze jsou zli... (Jak muze existovat dospely clovek s timhle vnimanim sveta ?)

_________________
Tenhle net neni pro stary.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 12:02 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol

Registrován: ned říj 31, 2010 3:40 pm
Příspěvky: 208
mě fallout3 nezajímá a nezahrňuji ho do svých úvah o enklávě. Ale enkláva by měla být tajná organizace, o které nikdo neví. Tedy neměla by dělat nábor nových lidí pomocí letáčků, tedy alespoň ne přímo. Mohla by ale na oko založit nějakou vojenskou organizaci (žoldáky, nebo já nevím), která hledá nové členy a pak ty nejschopnější pozřít, nebo unášet ty děti a vychovávat je ve vojáky. Obecně jde ale o to, aby ta organizace nebyla profláklá, jako třeba bratrstvo oceli ve Vegas, kde o nich všichni ví a kde dokonce válčí s NCR. Jde o to, aby když už by něco dělali, dělali to tak, aby to nikdo nevěděl, že to dělají. (tedy aby nikdo nevěděl o existenci Enklávy a pokud se to někdo dozví, tak jen pod podmínkou, že se přidá, nebo zhebne).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 1:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1249
Milhaus píše:

Bratrstvo oceli pak vzniklo až po válce, bez znalostí a možností, jako měla enkláva, ale s dostatečně schopnými lidmi, aby dokázali najít a získat přístup a znalosti armádních technologií USA před válkou (ne ale ke všem, jen k těm, které se používali běžně v armádě, třeba u speciálních jednotek).


Každý rok si čtu fallout historii znovu ať už tady nebo na wiki.... Strašně se do toho zažeru... Ale Bratrstvo mám pocit vzniklo s nějaký vojenský osádky bunkru, kde testovali FEV ne ? :-)

Tajná organizace nevím nevím.. spíš myslim že Enclave byla jediná a to na Západě a po F2 událostech se přesunula na východní pobřeží

Na wiki se mi popis F3 událostí líbí.. problém toho příběhu není ani tak konec ( protože Eden chce predevším udělat to samí co Richardson a to je vyhubit skaženou populaci.. ano příběh se opakuje), ale začátek , otec, proč Megaton stojí tam kde stojí, proč nikde nejsou žádne farmy, proč to není hlubší, rozsáhlejší (texty, rozhodnutí, vztahy), proč Enlave vojáci jen tak stojí v pustině .. V podstatě koncepce by nebyla špatná, ale provedení a dotáhnutí do nějakýho realnějšího celku, to tomu schazí..

Jenom by stačilo kdyby vysvětlili, že Wasteland je válečná zóna (celá ) a třeba koncipovali Megaton jako město kde žijou Scavengeří, který v DCčku rabujou, prohledávaj a poté úlovek, prodávají Karavanám.. Stejně tak Tempeny Tower, proč tam lidi žijou? čím se žívý? Vysvětlit proč Taloc mercaneries bojují o Kapitol atd atd .. proste si stim pohrát.

BTW: Seš ten stejnej Milhaus s gothicz.net ? :-)


Naposledy upravil Amaroun dne čtv lis 04, 2010 1:52 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enkláva-polemika
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 1:48 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol

Registrován: ned říj 31, 2010 3:40 pm
Příspěvky: 208
no já fallout3 neměl sílu dohrát. Ne, že by to byla vyloženě špatná hra, to jako ne, ale prostě mě to nějak nebavilo. Ono to úplně člověku bralo iluze o falloutu :). Ale kdybych nehrál ty předchozí díly, asi by mi to nepřišlo, pak by mi asi vadilo, že je to oblivion po 2000 letech, jelikož mě oblivion moc nebavil a tím, že posunou čas o 2000 let se na tom moc nezmění.

No a tak se tak nějak držím toho, co si pamatuji z fallout2 (já historii nečtu, jen vycházím prostě z toho, co si pamatuji - a netvrdím, že si to musím pamatovat správně). Ale prostě tak, jak jsem to posal, by se mi to líbilo. Ono mě se enkláva ve dvojce líbila, i když jako soupěř. Její náhlý výskyt a objevení se, na mě prostě udělalo dojem. Všude po světě behali lidé s palicí, občas používali nějakou tu střelnou zbraň a najednou tu byli chlápci v super brnění a ze super zbraněmi. Samozřejmě to na mě zapůsobilo jen při první hře, kdyjsem to procházel postupně tak, jak si autoři naplánovali. Při těch dalších hrách jsem šel rovnou do San Franciska, získal pozici Navara, rovnou si šel pro brnění, v San Francisku ukradl grázlům na trajektu nejlepší zbraně, u pultů s obchodníky nakoupil chybějící ergozbroje a pak se vrátil na začátek, získal společníky, vybavil je zbraněmi a užíval si dialogy :), jakožto v pdostatě na dlouhou dobu nesmrtelná postava. Ale ten jejich výskyt v první hře prostě byl zajímavý.

Jinak jo, jsem milhaus s gothicz fóra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny