Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 8:25 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: stř srp 03, 2011 12:11 pm 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: pát črc 29, 2011 2:13 pm
Příspěvky: 108
Ten bordel a krámy tam jsou patrně jenom proto, aby to ve hře vytvářelo aspoň nějaký dojem postapokalyptickýho světa a aby nebyla hra prázdná (ale jo, léků, nábojů a jídla se tam mohlo válet míň, i když většina z toho se nachází v obydlených troskách a tam to smysl má). Protože, co si budem nalhávat, 200 let po jaderný válce by z předválečnýho světa přežilo jen pár trosek budov vyrobenejch z obzvlášť odolnýho materiálu a sem tam nějakej ten podzemní objekt (něco jako ayleidský a dwemerský ruiny v Oblivionu a Morrowindu)*. On by vůbec takovejhle postapo svět patrně připomínal mnohem víc středověk než prostředí falloutu. 200 let starý konzervy by dávno zrezavěly, léky by se rozložily, hadry shnily, zbraně a stroje by se rozpadly a přežilo by jen pár pečlivě udržovanejch relikvií, flašky, keramika a tak. Je to prostě hra a na realitu se v tomhle případě hrát nedá.
(mimochodem, Bethesda má s FNV společnej jen ten engine a licenci, celej gamedesign je z dílny Obsidianu, kterej si to moh udělat v zásadě jak chtěl. To, že masově použili textury a meshe z F3 je jen jejich lenost, na druhou stranu, vzhledem k tomu jak vypadaj vanilla zbraně čistě od Obsidianu, tak je možná dobře, že se do toho nepustili, protože by se na tu hru tuplem nedalo koukat)

*zajeďte se podívat někam do pohraničí, jak dnes vypadaj opuštěný vesnice. A to je ještě neni po válce ani blbejch 70 let. Nebo jak vypadaj vojenský objekty v Milovicích nebo na Ralsku 20 let po odjezdu Rusáků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 10:47 pm 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 31, 2010 12:22 pm
Příspěvky: 12
to shane:

Víš určitě, že si to mohl Obsidian udělat v zásadě jak chtěl? Pokud jim tedy za zadkem nestál můj oblíbený Todd Howard, tak velká část mého hněvu padá na jejich hlavu! Ale stejně si myslím, že Bethesda nechtěla, aby se Obsidian moc odklonil od desingu F3.

Jinak jasný, o realitě tu není řeč (to raději šáhnu po Stalkerovi), ale spíš se jedná o určitou uvěřitelnost - už se tu o tom diskutovalo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Typicky ženská logika :-)
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 10:54 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pát kvě 13, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 5
Nejsem chlap, takže ke zbraním a munici se nemůžu moc vyjadřovat.
Co mě štve je to, že se nedají zakoupit témata jako ve Falloutu 3, v Lucky 38 jdou sice dokoupit nějaké věci, ale je to hodně slabý. Zároveň bych brala nějaký mod, který by mi roztřídil věci podle mě a narovnal je třeba i do polic. Prostě co se týče bydlení, tak bych jako ženská ocenila možnost dokupovat si věci a dát si je kam chci. Navíc postrádám možnost dokoupit do bytu ponk, lis na výrobu munice, nebo varnou plotýnku místo táboráku, abych to nemusela schánět po mapě.
Možnost opravit nábytek v bytě. Když už mám spoutu těch krámů měla by s nima jít opravit třeba aspoň skříň nebo police, ze skleněných věcí okna apod.
Další věc, docela bych uvítala rozdělení prodavačů: léky, zbraně a střelivo, jídlo a pití, věci do bytu, oblečení, zbroje, chladné zbraně, věci na výrobu u ponku, na výrobu munice, na výrobu u ohně, specializovaně karavany - obchodovat by se tam smělo jen se stejným zbožím. Malý sortiment zboží. Když už se specializuju např. na zbraně, tak je prodávám opravené pokud možno na maximum, mám u sebe víc než 10 nábojů do desítky pistole, nebo 2 průbojné do odstřelovačky. Postrádám možnost vytvořit si vlastní karavany, když už se na každém rohu válí nějaké to harampádí - další nelogická věc, co dělají prospektoři???
Pokud vejdu do cizího domu bez zaklepání, měl by majitel bez varování začít střílet. Už vidím, jak bych vítala s otevřenou náručí neznámého člověka s bouchačkou v ruce, když nevím jestli mě za chvíli nezastřelí.
Hra je zaměřená jen na chlapy, pokud hraju za sebe, hraju defacto lesbu, když totiž už vezmeme v potaz, že si to tam každá rozdává s každým, a jedině máte šanci u slizouna Bennyho a jinak jen se ženskejma, tak je to hnus.
Co udělali z Bratrstva a Enklávy je blbost, jak můžou zakopat dva největší protivníky a udělat tyhle frakce idiotů, kteří v několika mužích nedokáží vyčistit Prim od Prašných gangsterů, ale pošlou tam kurýra na 2 levelu ::roll
A štve mě hlavní dějová linie, protože to na rozdíl od F3 je kokotina. A nakonci se dozvíte, že ať jste se snažili sebevíc vždycky to dopadne na hovno, protože tím dojde defacto k destrukci všech frakcí a z Mojave je jeden velkej bordel. F3 měl super dějovou linii. Mohli jste se rozhodnout jestli aktivujete čističku s FEV nebo bez něj a hlavní cíl byl pomoci přežít lidem v pustině tím, že jim dají čistou vodu bez radioktivity. Tady jde jen o nesmyslné hádání se o moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Typicky ženská logika :-)
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 11:30 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Dzunginka píše:
Co mě štve je to, že se nedají zakoupit témata jako ve Falloutu 3, v Lucky 38 jdou sice dokoupit nějaké věci, ale je to hodně slabý. Zároveň bych brala nějaký mod, který by mi roztřídil věci podle mě a narovnal je třeba i do polic. Prostě co se týče bydlení, tak bych jako ženská ocenila možnost dokupovat si věci a dát si je kam chci. Navíc postrádám možnost dokoupit do bytu ponk, lis na výrobu munice, nebo varnou plotýnku místo táboráku, abych to nemusela schánět po mapě.
Možnost opravit nábytek v bytě. Když už mám spoutu těch krámů měla by s nima jít opravit třeba aspoň skříň nebo police, ze skleněných věcí okna apod.


The Sims ti něco říká? Na thesimsresource.net určitě seženeš i vhodné post-apo tapetky, koberce a tak ;) To není urážka, taky to hraju.

Citace:
Další věc, docela bych uvítala rozdělení prodavačů: léky, zbraně a střelivo, jídlo a pití, věci do bytu, oblečení, zbroje, chladné zbraně, věci na výrobu u ponku, na výrobu munice, na výrobu u ohně, specializovaně karavany - obchodovat by se tam smělo jen se stejným zbožím. Malý sortiment zboží. Když už se specializuju např. na zbraně, tak je prodávám opravené pokud možno na maximum, mám u sebe víc než 10 nábojů do desítky pistole, nebo 2 průbojné do odstřelovačky.


Jasně, protože PA svět je plnej výroben věcí, ergo i plnej vynikajícně zásobenejch obchodníků. Tohle totiž vůbec není zároveň logickou součástí atmosféry ::roll

Citace:
Pokud vejdu do cizího domu bez zaklepání, měl by majitel bez varování začít střílet. Už vidím, jak bych vítala s otevřenou náručí neznámého člověka s bouchačkou v ruce, když nevím jestli mě za chvíli nezastřelí.


Protože bys nedělala nic jinýho, než loadovala. Popř. vyvražďovala Vegas - dle tvé karmy.

Citace:
Co udělali z Bratrstva a Enklávy je blbost, jak můžou zakopat dva největší protivníky a udělat tyhle frakce idiotů, kteří v několika mužích nedokáží vyčistit Prim od Prašných gangsterů, ale pošlou tam kurýra na 2 levelu.


Well, Enkláva se rozpadla (pamatuješ? Henrymu došly baterky a Podzimovi vytekla šťáva), Bratrstvo... no... Bratrstvo je původní, falloutí. Snad navěky vymazalo ten spolek buzíků (čímž opravdu nenarážím na sexuální orientaci, jakožto spíš na orientaci... jakým druhem je vlastně hipízácka orientace?). Geniální rozhodnutí napravit ty blbé omyly.

Citace:
A štve mě hlavní dějová linie, protože to na rozdíl od F3 je kokotina. A nakonci se dozvíte, že ať jste se snažili sebevíc vždycky to dopadne na hovno, protože tím dojde defacto k destrukci všech frakcí a z Mojave je jeden velkej bordel. F3 měl super dějovou linii. Mohli jste se rozhodnout jestli aktivujete čističku s FEV nebo bez něj a hlavní cíl byl pomoci přežít lidem v pustině tím, že jim dají čistou vodu bez radioktivity. Tady jde jen o nesmyslné hádání se o moc.


Jop, taky mám pocit, že dějiny k dnešnímu datu jsou plné kytkoláskových poselství, spousty objímaček a polibků, vylizování řití apod. Prakticky nikdy v historii se nestalo, že by někdo chtěl mít moc a za tímto účelem hledal spojence stejné názorové orientace (a už vůbec nechtěl alespoň užitečné poskoky!)...

Citace:
Hra je zaměřená jen na chlapy, pokud hraju za sebe, hraju defacto lesbu, když totiž už vezmeme v potaz, že si to tam každá rozdává s každým, a jedině máte šanci u slizouna Bennyho a jinak jen se ženskejma, tak je to hnus.


Nevím, nehrál jsem za ženu, ale někde jsem četl, že možností uplatnit heterosexuální orientaci se ženským pohlavím je celá řada. Hraješ-li sebe, není problém v hodnotě charisma? ::scratch


Did I play with matches? Have I started a flame? ::twisted

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 11:42 am 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 25, 2011 1:59 pm
Příspěvky: 85
Bydliště: Vidím město veliké...
Na http://www.newvegasnexus.com/ je domečků a úprav L38 plno.
Myslim že jsem tam i viděl nějaký třídící mody, ale fungují asi jenom v EN verzi.
A nebo si stáhni GECK a udělej si vlastní. Zabydlet si nějaký opuštěný je v GECKu
velmi jednoduchá záležitost. A zároveň hra navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 12:00 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11614
mno, porovnávať F3 a naozajstným Falloutom budiž, každému sa páči niečo iné ale osobne "bývam" v Harperovej chatrči, pretože vo vnútri má ponk+ lis a vonku vedľa búdy je ohnisko, niesom si istý, či niekde inde na mape je niečo takéto, + hneď vedľa dverí sú bedne a vo vnútri aj skrine a neviem či vieš (ja som to zistil po vééééééééľmi dlhej dobe), že veci v inventári sa dajú aspoň v obmedzenej miere sortovať podľa významu, staší hore klikať na šípku vedľa popisu

"malá" nevýhoda tej chatrče je susedstvo Deathclawov na začiatku hry v jaskyni Mŕtveho vetra, ale postupom času sa to dá, navyše posledné patche tuším zmenili respawn da dlhšiu periódu, tak sa dosť dlho rozkladajú pri jaskyni, keď ich likvidujem sniperskou puškou :D

hoci tebe ako žene sa tá polorozborená chatrč asi nebude páčiť

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 1:13 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 25, 2011 1:59 pm
Příspěvky: 85
Bydliště: Vidím město veliké...
Souhlasim
Ty byty v kasínech jsou na mě taky moc vypulírovaný.
Stejně by mě zajímalo jak by PA byt zařídila holka.
Tady jsou jich tuny.
http://www.newvegasnexus.com/downloads/ ... =ASC&tags=
Některý jsou i uplně vyčištěný,
že vypadají jak ze Sims.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nemáme rádi Fallout3, sezóna 3, díl 10
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 9:34 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pát kvě 13, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 5
Chápu, že Vám to spíš z Vašeho hlediska příjde úsměvné, protože chápu, že tam má jít o přežití a ženské cerepetičky jsou spíš takovou trapárnou, přiznávám. Kdybych věděla jak na to, asi bych sem nepsala a něco si vyrobila sama. Manžel má módy hlavně na zvětšení obtížnosti, což bych asi nezvládla - nezkoušela jsem ani hardcore, myslím, že na to nemám. Přesto bych ráda reagovala na některé věty v diskusi:
1. Nepotřebuju mít bejvák čistý jak zrcadlo, prostě to, že je to PA neznamená, že za tu dobu lidi nic neopravili a musí být všechno rozmlácený, okna zatlučený apod.
2. Enkláva se sice oficiálně rozpadla, ale v bunkru určitě nebyli všichni příslušníci Enklávy, takže pochybuju, že s jejich technologií by všechno hodili za hlavu a v klidu odešli do pustiny, místo toho, aby si zvolili nového vůdce.
3. Chápu, že je tu pro některé z Vás těžké mě pochopit v tom, že by ve Faloutu mělo jít o něco jiného než o bezmyšlenkovité zabíjení a boj o moc. Je hezký jak jste mě ironicky setřeli, nicméně ve chvíli, kdy jde o přežití si myslím, že v určitých bodech by měli lidé spolupracovat. Už vidím, jak v PA světě, kde jde především o přežití, si půjdu zahrát do kasína. Jsem holt jenom ženská, tak to asi nechápu.
4. Co se týče té orientace, no nevím. Není to podstatou hry, jen postřeh, ale pokud hraji za chlapa spí se mnou ženský i ten jeden homosexuál, ale pokud hraju za ženskou tak si to se mnou rozdávají zase jen ty samé postavy t.j. ženy, vyjímkou je zatím jen Benny.
5. Co se týče toho, že není logické, aby obchodníci měli opravené věci a poškozené třeba v zastavárnách... proč tedy hráč Falloutu má mít schopnost opravit tágem superkladivo apod.? V tom spíš postrádám logiku. A navíc apelujete na PA svět, ale věcí se tam válí hromada, nemělo by to tedy být nelogické - navíc spoustu věcí lze skutečně vyrobit ( léky např. stimpak, superstimpak atd. ) , tak proč by to nemohli využívat i jiní? Jednotlivé obchody by přece mohly přebírat zboží od prospektorů apod. Ale asi je to pro hru moc složité ( míněno bez ironie. )

odděluji diskusi do vlastního vlákna /smejki
viewtopic.php?f=39&t=2035


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 11:09 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Začínám si opravdu vážit nesmrtelných parťáků (Mass Effect, Jade Empire,...) a plně ovladatelných parťáků (Planescape: Torment, Baldur's Gate,...).
Vlastně už po moderní hře ani nechci, aby parťáci byli k užitku, jen aby byli zpestřením při dobrodružství a sem tam nazdařbůh někam vystřelili\sekli. Škoda, že F:NV ani jednou z vlastností nedisponuje. Je to ještě větší katastrofa, než F1,2 - a to je co říct. Ruku v ruce s mrzkým pathfindingem vedou hru k označení 'ryze sólo' přesně mezi starší brášky (sestřičky). Nemyslím, že F:NV musel být až tak moc jako předchůdci...
Je to škoda, NPC jsou navržená skvěle. Nicméně po 1581. Rexově smrti v pařátech páračů, uprostřed tlakových vln mých výbušnin, ve spršce kulek supermutantích rotačáků a dalších příležitosných odstraněních končetin (či hlavy) jsem definitivně ztratil trpělivost. Cass je taky dobrá akorát jako odháněčka much (doslova - ještě jí zkusím koupit nějaký drahý kvér, třeba se jí něco povede). Veronika a Lily končí stejně jako Rex a Boone disponuje campovacím smyslem žížaly na háčku.

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 6:42 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Carlos,
keď spomínaš Rexa a Veronicu, spoločníci bojujúci nablízko sú naozaj tupí až hanba. Keď zbadajú protivníka, rozbehnú sa priamo k nemu a prekryjú Kuriérovi výhľad. Často sa teda stáva, že po krásnom výstrele z odstreľovačskej pušky zistíte, že ste ustrelili hlavu svojmu vernému parťákovi, ktorý sa neohrozene naramoval rovno pred hlaveň pušky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 11:14 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Tento výjev je smutný, ale dá se na to zvyknout. Na druhou stranu vidět Boona sprintovat doprostřed lomu plného páračů, protože mu výhled překrýval keřík, to je opravdu k pláči. Regulérně jsem potom brečel vzteky, když se uprostřed lomu zakempil a vydržel přesně dvě rány, než odešel do věčných lovišť (Combat Armor Mark II)

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 3:20 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11614
v tom prípade ti neostáva nič iné, len si zvýšiť charismu, aby ti viac vydržali :D

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 5:09 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
toudi_sk píše:
v tom prípade ti neostáva nič iné, len si zvýšiť charismu, aby ti viac vydržali :D


Už takhle mám 8, víc mi přijde moc perverzní :-D

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 9:50 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11614
::rofl aha, ale ja to hrám na najlahšej obtiažnosti, neni som masochista, akurát mám ten reálny oný, kde náboje niečo vážia a musím piť, jesť a spať

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 12:41 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:06 pm
Příspěvky: 1140
Bydliště: Náhodná Lokace - Zřícený vorvaň
Co mě štve, je malý počet songů v rádiích. "Johny guitar" slyšim každou chvíli :x

_________________
Život je jako lopata. Rovná násada a na konci zahnutej plech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny