Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte dub 16, 2024 6:16 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 1:05 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 08, 2009 2:20 pm
Příspěvky: 110
Bydliště: EU
Edvin píše:
Nevíte někdo, zda-li se bude konat překlad i Old World Blues ?

Myslíš neoficiálny? Ak áno, tak už sa začalo...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 1:11 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
Samozřejmě že jsem myslel neoficiální, kdybych to měl nechat hochům od cenegy, tak by se překladu dočkali tak možná moji vnuci :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2011 6:46 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
Za tvou práci jsme ti ale všichni velmi vděční.

Ačkoliv jsem sám překladatel ( hlavně seriály a OVA ) tak bych si rozhodně netroufnul na překlad DLC typu DM nebo OWB. Zvláště pak ty rádoby " vědecké " kecy které se vedou ze začátku OWB bych rozhodně překládat nechtěl. Člověk s lepší průměrnou znalostí angličtiny tomu sice porozumí a zasměje se, ale najít pro ty vtípky synonyma v češtině a přeložit to tak, aby to po překladu neznělo, jako by ty věty odříkával chovanec z Bohnic, to skutečně nebude lehký úkol.

Při podobných případech si vždycky vybavím problematiku překladu Monty Pythona:

Vaše pivo, mi připomíná milování v kajaku.
" Fucking close to water " :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 6:46 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1253
Citace:
Překlad Honest Hearts dokončen.
Přišel jsem do kontaktu s 99% všech textů a celkem jsem na tohle DLC změnil názor - je velice dobře napsané
a především vymyšlené - pro všechny typy postav a charakterů, ale bohužel to zaniká pod technickým zpracováním.
Můžu říct, že ho teď s chutí dohraju.

Mně HH připadá hodně fajn na to jak s toho byli někteří zklamáni, akorát musíš trošku něco vědět z historie Mormonů ::roll a něco s teologie ::scratch - potom se to dá velice dobře vychutnat.. Jen mně mírně překvapilo ale i potěšilo že si zahrávají s Mormonskou tématiku ::rock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 7:04 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
Heh ? Tohle tě překvapilo ?
Slyšel jsi o muzikálu " Book of Mormon " ? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 7:49 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Mormonská tématika mi do Fallouta príliš nesadne, však sa to odohráva dvesto rokov po tom, ako nukleárna katastrofa zničila celú civilizáciu. Tiež ma pekne štvú mestá plné vzdelaných a múdrych ľudí, kde sa nabrali? Vzdelávací systém bol predsa zlikvidovaný a napriek tomu sa NPC vyjadrujú čistými a pekne rozvinutými súvetiami, ako nejakí sčítaní Oxfordskí učenci. :|
Ak vydajú ďalší Fallout, bude to už iba futuristické sci-fi a žiadne post-apo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 8:33 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
No, radiace může mít na lidi různý dopad. Jsou tady Ghulové, je tady Harold a plno dalších více či méně lidský, zmutovaných živočichů. Proč by se některým lidem nemohl vlivem radiace nadprůměrně vyvinout mozek ? :-D

A co se týká těch vzdělaných lidí, je třeba si uvědomit, že hodně jich pochází z vaultů kde měli rozsáhlé databáze učebního materiálu. Hodně jich bylo otevřeno teprve nedávno a některé ještě vůbec ne.

Mimochodem, taky vás tak štvalo, že jste při cestování pustinou nenašli žádný "panenský" vault ? Nějaký ještě neotevřený plný najivních a důvěřivých lidí ::twisted


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 10:08 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1253
Edvin: Jo to mne taky napadlo že by mohlo být fajn....
Citace:
Slyšel jsi o muzikálu " Book of Mormon " ?

Ne? to by mne zajímalo...

Citace:
Mormonská tématika mi do Fallouta príliš nesadne, však sa to odohráva dvesto rokov po tom, ako nukleárna katastrofa zničila celú civilizáciu.

Mně docela jo... Však táhnutí Mormonů do Utahu je v éře Westernu a v postapo westernu mi to tam docela zapadá.... Je taky potřeba si uvědomit že Mormoni jsou silně fundamentalistická společnost, takže určitě se jejich učení mohlo zachovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:21 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Amaroun píše:
Však táhnutí Mormonů do Utahu je v éře Westernu a v postapo westernu mi to tam docela zapadá...

Práve ten westernový štýl mi k Falloutu príliš nesedí, všetky tie kovbojské opakovačky, revolvery, klobúky a čižmy. A mormoni. Holt, Amerika, vývojári si to nedokázali odpustiť. ::)

Justy píše:
Mimochodem, vložka o Edwardovi z úst Joshuy zase doplňovala jeden střípek do původního
FNV, stejně jako to dělal Elijah v Dead Money. To se mi moc zamlouvá.

Áno, presne v takýchto chvíľach sa pozná poctivá dizajnérska robota. Postavy boli dôkladne premyslené a pripravené dávno pred tým, než sa autori pustili do programovania DLC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 10:25 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 26, 2010 8:46 am
Příspěvky: 250
Old World Blues toho tiež trochu objasňuje. Ak ste si niekto mysleli že Nightstalkeri sú príliš šibnutá kombinácia na to aby sa vyvinuli sami iba pod vplyvom rádioaktivity, tak... ste mali pravdu.

Ďakujem všetkým bohom že pokus s "hawk-tarantulas" sa nepodaril.

valcik píše:
Práve ten westernový štýl mi k Falloutu príliš nesedí, všetky tie kovbojské opakovačky, revolvery, klobúky a čižmy. A mormoni. Holt, Amerika, vývojári si to nedokázali odpustiť. ::)

A čo si čakal? Baranice, valašky, vzývanie Perúna a Svaroga a komunizmus? Tiež nie som veľmi pro-Americky zmýšľajúci človek, ale Americké veci v Americkom settingu mi nevadia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 10:36 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Thror píše:
A čo si čakal? Baranice, valašky, vzývanie Perúna a Svaroga a komunizmus?

::roll
Zahraj si znova jednotku, potom podebatíme o kovbojských rekvizitách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 11:27 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
valcik píše:
Justy píše:
Mimochodem, vložka o Edwardovi z úst Joshuy zase doplňovala jeden střípek do původního
FNV, stejně jako to dělal Elijah v Dead Money. To se mi moc zamlouvá.

Áno, presne v takýchto chvíľach sa pozná poctivá dizajnérska robota. Postavy boli dôkladne premyslené a pripravené dávno pred tým, než sa autori pustili do programovania DLC.

Připraven byl prakticky jen Elijah. Byly pro něj připraveny globální proměnné, které umožnily přenos informace do základní hry. Naopak spousta postav a dějových záležitostí z DLC nemá praktický přesah do základní hry a to právě proto, že jejich podoba byla buď nejistá, nebo jednoduše nebyly naplánované. Nebyly pro ně připraveny globální proměnné a jejich zpětné zanesení je rizikem pro stabilitu hry a vznik zásadních bugů - nepřesný popis toho, co naněkoliktrát vysvětlil JE Sawyer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 11:57 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
Co se týká té " Book of Mormon " zkopíruju ti tu zprávu z jednoho webu ( mimochodem, některé jeho části už jsou na youtube ):

Tak jsme se konečně dočkali. Po sedmi letech tvrdé práce se tvůrcům South Parku povedlo dokončit muzikál o Mormonech. Jeho premiéra se bude konat 24. března 2011 na Broadwayi, což bude pravděpodobně zároveň doba, kdy začne vysílání patnácté sezóny South Parku. Studio zatím neprodloužilo s televizí smlouvu na další sezóny, takže stále není jasné, jestli to nebude sezóna poslední. Doufejme, že ne.

Novinky ohledně Knihy Mormonovy můžete sledovat na Twitteru. Podle předběžných ohlasů se jedná o odvážné dílo, které má zaděláno na úspěch. Trey s Mattem v muzikálu tradičně neberou na nikoho ohled a dělají si legraci z kdekoho. Kromě samotných mormonů neujdou posměchu údajně i Afričané a homosexuálové. Také hudební složka prý stojí za to. Kdybyste někdo náhodou byl na jaře v New Yorku, rozhodně si nenechte ujít příležitost a zajděte se na toto vystoupení podívat. My ostatní si budeme muset počkat na záznam, bude-li nějaký zveřejněn.

Kniha Mormonova, broadwayský muzikál od tvůrců South Parku, jenž se ucházel o ocenění Tony Awards, byl úspěšný. Ze čtrnácti nominací proměnil devět, a to konkrétně v kategoriích: nejlepší muzikál, scénář, soundtrack, režie, zhudebnění, scény, osvětlení, zvuk a herečka (Nikki M. Jamesová). Při předávání cen Trey i Matt poděkovali mimo jiné fanouškům South Parku, protože by se bez nich nedostali k produkci tohoto počinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 12:39 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte čer 21, 2011 1:18 pm
Příspěvky: 9
Jo a chtěl jsem se zeptat, jak daleko je překlad OWB a jestli my, (s)prostí lidé můžeme nějak pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová DLC - Honest Hearts, Old World Blues, and Lonesome
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 2:15 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned čer 19, 2011 4:47 pm
Příspěvky: 12
Edvin píše:
No, radiace může mít na lidi různý dopad. Jsou tady Ghulové, je tady Harold a plno dalších více či méně lidský, zmutovaných živočichů. Proč by se některým lidem nemohl vlivem radiace nadprůměrně vyvinout mozek ? :-D

A co se týká těch vzdělaných lidí, je třeba si uvědomit, že hodně jich pochází z vaultů kde měli rozsáhlé databáze učebního materiálu. Hodně jich bylo otevřeno teprve nedávno a některé ještě vůbec ne.

Mimochodem, taky vás tak štvalo, že jste při cestování pustinou nenašli žádný "panenský" vault ? Nějaký ještě neotevřený plný najivních a důvěřivých lidí ::twisted


Jo jo neotevrenej vault musi bejt maso ...jako kdyz mavaj enklave(nejsem si jist uz je to davno) a nebo Motor Runner a vault 3 muhahaha.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 195 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny