Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nemáme rádi Fallout3, sezóna 3, díl 10
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 12:07 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
| SPOILER
Dzunginka píše:
Chápu, že Vám to spíš z Vašeho hlediska příjde úsměvné, protože chápu, že tam má jít o přežití a ženské cerepetičky jsou spíš takovou trapárnou, přiznávám. Kdybych věděla jak na to, asi bych sem nepsala a něco si vyrobila sama. Manžel má módy hlavně na zvětšení obtížnosti, což bych asi nezvládla - nezkoušela jsem ani hardcore, myslím, že na to nemám. Přesto bych ráda reagovala na některé věty v diskusi:
1. Nepotřebuju mít bejvák čistý jak zrcadlo, prostě to, že je to PA neznamená, že za tu dobu lidi nic neopravili a musí být všechno rozmlácený, okna zatlučený apod.
2. Enkláva se sice oficiálně rozpadla, ale v bunkru určitě nebyli všichni příslušníci Enklávy, takže pochybuju, že s jejich technologií by všechno hodili za hlavu a v klidu odešli do pustiny, místo toho, aby si zvolili nového vůdce.
3. Chápu, že je tu pro některé z Vás těžké mě pochopit v tom, že by ve Faloutu mělo jít o něco jiného než o bezmyšlenkovité zabíjení a boj o moc. Je hezký jak jste mě ironicky setřeli, nicméně ve chvíli, kdy jde o přežití si myslím, že v určitých bodech by měli lidé spolupracovat. Už vidím, jak v PA světě, kde jde především o přežití, si půjdu zahrát do kasína. Jsem holt jenom ženská, tak to asi nechápu.
4. Co se týče té orientace, no nevím. Není to podstatou hry, jen postřeh, ale pokud hraji za chlapa spí se mnou ženský i ten jeden homosexuál, ale pokud hraju za ženskou tak si to se mnou rozdávají zase jen ty samé postavy t.j. ženy, vyjímkou je zatím jen Benny.
5. Co se týče toho, že není logické, aby obchodníci měli opravené věci a poškozené třeba v zastavárnách... proč tedy hráč Falloutu má mít schopnost opravit tágem superkladivo apod.? V tom spíš postrádám logiku. A navíc apelujete na PA svět, ale věcí se tam válí hromada, nemělo by to tedy být nelogické - navíc spoustu věcí lze skutečně vyrobit ( léky např. stimpak, superstimpak atd. ) , tak proč by to nemohli využívat i jiní? Jednotlivé obchody by přece mohly přebírat zboží od prospektorů apod. Ale asi je to pro hru moc složité ( míněno bez ironie. )




Dzunginka píše:
2. Enkláva se sice oficiálně rozpadla, ale v bunkru určitě nebyli všichni příslušníci Enklávy, takže pochybuju, že s jejich technologií by všechno hodili za hlavu a v klidu odešli do pustiny, místo toho, aby si zvolili nového vůdce.


Nevím, co je těžké pochopit na tom, že F:NV se neodehrává úplně jinde jen tak pro nic za nic. Ty se rozčiluješ nad tím, že ti z enklávy a BoS z trojky udělali něco jiného. Umíš si teda asi představit, jak jsme byli my nasraní, když nám předložili tu patetickou slátaninu, jíž nazvali třetí díl? F:NV vznikl právě pro nás, co vyhrožovali Bethesdě bombovým útokem, Toddu Howardovi vynuceným análním stykem s pouliční lampou potřenou lepidlem a vyválenou ve střepech.

Dzunginka píše:
3. Chápu, že je tu pro některé z Vás těžké mě pochopit v tom, že by ve Faloutu mělo jít o něco jiného než o bezmyšlenkovité zabíjení a boj o moc. Je hezký jak jste mě ironicky setřeli, nicméně ve chvíli, kdy jde o přežití si myslím, že v určitých bodech by měli lidé spolupracovat. Už vidím, jak v PA světě, kde jde především o přežití, si půjdu zahrát do kasína. Jsem holt jenom ženská, tak to asi nechápu.


Nechápu - stavíš trojku nad F:NV a zároveň ti vadí bezmyšlenkovité zabíjení? Bral jsem nějaké drogy já nebo ty? Voláš z paralelního vesmíru?
To že by lidé něco měli dělat, neznamená, že to udělají. Zpravidla totiž udělají něco docela jiného. Lidé se prostě budou primárně starat o sebe (někteří idealisti taky o své nejbližší). A pak bude taky pár lidí, kteří uvidí příležitost, jak vytvořit svět podle svých představ a zkusí to realizovat - ti vytvoří gangy, pseudonárody, víry apod.
A jako třešničku k tomuto příspěvku - jak můžeš, ušajtanovašourku, říkat, o čem by měl být Fallout, když jsi očividně nehrála předchozí díly?

Dzunginka píše:
5. Co se týče toho, že není logické, aby obchodníci měli opravené věci a poškozené třeba v zastavárnách... proč tedy hráč Falloutu má mít schopnost opravit tágem superkladivo apod.? V tom spíš postrádám logiku.


V tomto případě se bavíš s někým, kdo si ihned po instalaci hry našel mód, který zcela vypínal možnost opravovat chladné zbraně a zároveň zpomaloval opotřebovávání všech zbraní. Celý ten cirkus s opravováním mě taky štval, ale když už chtěli nechat vybavení postupně degradovat, museli udělat dostupnou možnost opravy.

Dzunginka píše:
A navíc apelujete na PA svět, ale věcí se tam válí hromada, nemělo by to tedy být nelogické - navíc spoustu věcí lze skutečně vyrobit ( léky např. stimpak, superstimpak atd. ) , tak proč by to nemohli využívat i jiní? Jednotlivé obchody by přece mohly přebírat zboží od prospektorů apod. Ale asi je to pro hru moc složité ( míněno bez ironie. )


Tak se zamysli - vyrobit střelný prach je vlastně docela jednoduché. Umíš to? Znáš postup? Víš, jaké máš použít vybavení? Pak taky potřebuješ nábojnice a odlít kulky - máš ponětí, jak na to?
A s medikamenty je to daleko složitější - musíš dodržovat co nejpřesnější dávkování. Ne nadarmo se dalo v prvních dílech stimpaky zabíjet - předávkování vedlo k prasklé pumpě.
A teď se taky zamysli, kolik lidí ti bude chodit do práce, když většina populace tak nějak nežije, školy více méně nejsou a tvým největším problémem je přežít (tedy sehnat jídlo a vodu a nenechat se přitom sežrat), druhotně potom ukojit některé nižší pudy (a proto tady máme kasína, gangy apod.).

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: :-)
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 10:41 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pát kvě 13, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 5
Nebudu sem tedy už nic psát. Nemá smysl do fóra přispívat pokud jsem nehrála všechny díly, protože se tím dostávám pod Tvou úroveň. Rozhodně jsem sem nešla kvůli tomu se hádat, ale zcela svobodně vyjádřit svůj názor. Samozřejmě bych sem zase mohla napsat reakci na Tvůj příspěvek, ale proč? ::roll


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 12:28 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Dzunginka píše:
Samozřejmě bych sem zase mohla napsat reakci na Tvůj příspěvek, ale proč? ::roll


Well, protože se tomu pak říká diskuse?
Nepokoušel jsem se tě urazit, ani jsem se nepovyšoval. Jenomže hodnotit Fallout (což je v současnosti série o 5 dílech) podle ani ne poloviny her pod značkou nutně povede k... nepřesným výsledkům.

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 11:39 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Dzunginka píše:
2. Enkláva se sice oficiálně rozpadla, ale v bunkru určitě nebyli všichni příslušníci Enklávy, takže pochybuju, že s jejich technologií by všechno hodili za hlavu a v klidu odešli do pustiny, místo toho, aby si zvolili nového vůdce.

Enklavácke technológie a vedecký výskum zlikvidoval Vyvolený vo Falloute 2. Spravil to vo veľkom štýle, s ohňostrojom a tak. Carlos má recht, treba poznať celý príbeh, potom začne FoNV dávať zmysel.

Dzunginka píše:
3. Chápu, že je tu pro některé z Vás těžké mě pochopit v tom, že by ve Faloutu mělo jít o něco jiného než o bezmyšlenkovité zabíjení a boj o moc.

Súhlasím, Fallout nie je žiadna arkádová strieľačka, ale boj o moc do pustiny patrí. Objavil sa už v prvej časti hry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 6:27 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
Mne strasne mrzi, kdyz lidi, co nehrali jednicku a dvojku, srovnavaji FNV s F3. F3 nema s Falloutem naprosto nic spolecneho, akorat tak toho Fallouta v nazvu.

Dzunginka, ja jsem taky zenska a predstav si, ze jsem v Lucky 38 nikdy nebydlela, desne mne to tam stvalo. Bydlim stabilne v Novacu. Kdybys hrala F1 + F2, vedela bys, jak to vlastne s BoS a Enklavou bylo a pochopila bys, ze FNV se vraci ke korenum. Jestli u tebe vede F3 s jeho nesmyslnymi, nedomyslenymi a trapnymi kvesty nad FNV jen kvuli tomu, ze sis tam mohla zaridit bytecek, no potes koste. Zahrej si F1 + F2 a pak srovnavej... mozna pochopis, ze tvoje poznamky byly uplne, ale opravdu uplne, od veci :-D

Jinak v F1+F2 takovy bordel v interierech opravdu nebyl, protoze tam lidi bydleli :-D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 8:36 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1249
V Old world blues je snad i nový byteček tak třeba budete spokojenější ::)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 9:41 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 16, 2009 3:11 pm
Příspěvky: 1667
Bydliště: Cuckoo's nest
Byteček s úchylnými mluvícími spotřebiči.

_________________
Houstone nám tu problém!

I HATE OPEN-WORLD NEXT-GEN SEISMIC RPG GAMES!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: :-)
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 3:16 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Justy píše:

Dzunginka píše:
A nakonci se dozvíte, že ať jste se snažili sebevíc vždycky to dopadne na hovno

Vítej v realitě.

Takže F:NV má zase nějaký solidní závěr po tom kýblu svinstva v F3? Že by mi to přeci jen spravilo chuť? ::scratch ::ano

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 3:17 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11612
FNV ma s F3 spolocny akurat vyzor a engine ;)

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 3:21 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
toudi_sk píše:
FNV ma s F3 spolocny akurat vyzor a engine ;)

Já to slyšel, ale víš jak, jednou se spálíš a podruhé už se ti to riskovat nechce. A když všechny screenshoty, co jsem viděl (ne že bych po nich moc koukal) zobrazují a) nějaká pitomá kasína b) dinosaura c) kvéry a boj, tak v tom prostě čuju zradu. A ještě jeden tak stupidní "příběh", jako bylo v F3, bych už asi nerozdýchal. To jsem bráchovi málem rozmlátil komp, když se hra dokulhala k tomu "vyvrcholení".
Ale to sem vlastně nepatří, sorry. :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 3:27 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11612
ja viem, grafika, engine a balast okolo (vizualne) je z F3, s tym nespravime nic, cize aj mapa, kde su veci od seba coby jeden doplul, ale pod pokozkou tepe dost dobra hra ::bez_chlupu

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 11:44 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
chekotay píše:
Já to slyšel, ale víš jak, jednou se spálíš a podruhé už se ti to riskovat nechce. A když všechny screenshoty, co jsem viděl (ne že bych po nich moc koukal) zobrazují a) nějaká pitomá kasína b) dinosaura c) kvéry a boj, tak v tom prostě čuju zradu. A ještě jeden tak stupidní "příběh", jako bylo v F3, bych už asi nerozdýchal. To jsem bráchovi málem rozmlátil komp, když se hra dokulhala k tomu "vyvrcholení".
Ale to sem vlastně nepatří, sorry. :-D

ja se prave taky spalila s F3 a proto jsem vuci FNV byla skepticka. Proto jsem poridila nejdriv zalozni kopii a vyzkousela, protoze mi to proste jako falloutacce nedalo a to, ze na tom delali lidi, co delali na puvodnich Falloutech davalo jakous takous nadeji. Po nekolika hodinach hrani, jsem zkonstalovala, ze to asi fakt bude Fallout a mazala pro original :-D.

A kdyz tady ctu to vychvalovani trojky, chce se mi plakat. necemu tak debilnimu rikat super pribeh... Proste FNV je fakt Fallout, sice trosku slabsi, predchozi dily nasadily latku opravdu vysoko, ale Fallout to je, byt na zmrsenym enginu.

chekotay píše:

Takže F:NV má zase nějaký solidní závěr po tom kýblu svinstva v F3? Že by mi to přeci jen spravilo chuť? ::scratch ::ano


Jojo a hned nekolik, podle toho, jak se rozhodnes a jeden lepsi nez druhej :).

Dzunginka píše:
2. Enkláva se sice oficiálně rozpadla, ale v bunkru určitě nebyli všichni příslušníci Enklávy, takže pochybuju, že s jejich technologií by všechno hodili za hlavu a v klidu odešli do pustiny, místo toho, aby si zvolili nového vůdce.


Je videt devce, ze jsi F2 opravdu nehrala, nemela bys zkreslene predstavy. Ve zkratce: Enklava vubec nebyla v bunkru, ta byla na mori na ropne plosine a sakra daleko od pobrezi, kde se chystala vyhladit posledni zbytky lidstva, protoze byli podle ni necisti. Takovou pakaz ty bys chtela vskrisit? No potes koste.
A po tom, co tam Vyvoleny provedl - pustil na ne to svinstvo, co chteli oni vypustit na lidi a pro jistotu to tam cely vyhodil do luftu, pochybuju, ze mohl prezit nekdo jiny nez prave ta skupinka, co ji potkas ve FNV.
Asi by neskodilo, ziskat nejake informace o predchozich dilech, nez zase trousit nejaka svoje moudra.


Justy píše:
Jo, jen jsem chtěl ještě dodat, že tvrzení "nemám ráda bezmyšlenkovité zabíjení, proto se mi nelíbilo FNV, ale F3 ano" dává
asi stejný smysl jako "nesnáším fotbal, proto se mi nelíbilo letošní MS v hokeji, ale Ligu mistrů UEFA jsem si docela užila".

bingo :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 12:06 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
UAAAAGH!!!

Masturbace nad tím, jak je F3 špatnou hrou mi strašně chyběla. Je to osvěžující, takhle po roce se uvolnit ::bez_chlupu
Škoda jen, že nám ti trojkaři nikdy nevydrží dlouho :-(

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 12:12 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
ona to v zásadě není špatná hra, jen je designově odlišná, blízká TES přístupu.
problém je, že se nedrží kánonu a to, co z něj nějak přebírá, deformuje do hloupých schémat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 12:44 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: pát črc 29, 2011 7:38 am
Příspěvky: 45
počkat
beze srandy
on někdo dohrál falloutvion?!

btw Enkláva
to že vyvolený zničil její hlavní základnu je sice pravda ale myslet si že neexistují žádné další předsunuté základny je blbost. Ok může se argumentovat tím že Enkláva stáhla všechny jednotky před jejím konečným řešením to ano. Ale není zase tak neobvyklí že při použití ZHN chce "agresor" znát účinky. Takže teorie s dokonale utěsněnou základnou plnou vojáků enklávy není zas tak nemožná. Prostě naděje zůstává a scénaristé si nechávají moc pěknou berličku :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny