Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 8:16 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 10:52 am 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 21, 2010 7:52 pm
Příspěvky: 57
Já sem ještě ve stavu kdy plnim úkoly pro všechny frakce, ale už mi přišlo od nich první varování. K závěrečný bitvě nikoho nepotřebuju, protože jsem sám (omylem) proniknul do cezarova vojenskýho ležení a všechny tam postřílel.

Okolnkosti mě tlačej do spolku s NCR. Zdá se mi, že tam maj nejvíc kvestů. NCR mi připomíná skrytou agitku na americkou armádu: Kucí jsou takoví státotvorný, obětaví a nečekaj za to žádnej vděk. Obávám se, že v F4 budou úkoly typu "navrať americkou vlajku nad kapitol" a nebo "zachraň deklaraci nezávislosti". Kde zůstaly pěkný úkoly typu "vyhoď do vzduchu americkýho prezidenta pro úspěšný dokončení hry" jako v F2? Po 11.9. 2001 se všichni autoři her držej při zdi (viz Half Life 2)

Z legie udělali ve hře partů psychopatů, který nemaj žádný pozitiva. Tady to autoři trochu nezvládli, protože římani byli dost poživační a určitě by nemučili někoho proto, že se chová hříšně (nebo jak bylo to zdůvodnění při vypálení toho města). Legie mi tam prostě nezapadá. Místo ní tam mohli dát Enklávu, která má podobný (republikánský) sklony.

Nejradši mám bratrstvo, právě proto, že už nemaj tu "vedoucí úlohu" jako v FT BOS a F3. Jenže tady jsou jen dost okrajová frakce. Mám podezření, že bratrstvo autoři upozadili právě proto, že věřej pouze v technologii a málo pomáhaj bližnímu, což může mít špatnej vliv na americkou mládež.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 1:44 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
mne nesedel ani jeden koniec, je to presne ako v zivote :D

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 2:58 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
PD321 píše:
Já sem ještě ve stavu kdy plnim úkoly pro všechny frakce, ale už mi přišlo od nich první varování. K závěrečný bitvě nikoho nepotřebuju, protože jsem sám (omylem) proniknul do cezarova vojenskýho ležení a všechny tam postřílel.

Okolnkosti mě tlačej do spolku s NCR. Zdá se mi, že tam maj nejvíc kvestů. NCR mi připomíná skrytou agitku na americkou armádu: Kucí jsou takoví státotvorný, obětaví a nečekaj za to žádnej vděk. Obávám se, že v F4 budou úkoly typu "navrať americkou vlajku nad kapitol" a nebo "zachraň deklaraci nezávislosti". Kde zůstaly pěkný úkoly typu "vyhoď do vzduchu americkýho prezidenta pro úspěšný dokončení hry" jako v F2? Po 11.9. 2001 se všichni autoři her držej při zdi (viz Half Life 2)

Z legie udělali ve hře partů psychopatů, který nemaj žádný pozitiva. Tady to autoři trochu nezvládli, protože římani byli dost poživační a určitě by nemučili někoho proto, že se chová hříšně (nebo jak bylo to zdůvodnění při vypálení toho města). Legie mi tam prostě nezapadá. Místo ní tam mohli dát Enklávu, která má podobný (republikánský) sklony.

Nejradši mám bratrstvo, právě proto, že už nemaj tu "vedoucí úlohu" jako v FT BOS a F3. Jenže tady jsou jen dost okrajová frakce. Mám podezření, že bratrstvo autoři upozadili právě proto, že věřej pouze v technologii a málo pomáhaj bližnímu, což může mít špatnej vliv na americkou mládež.

Boha, to je mi dojmologie. Nevím jestli máš snížené vnímání nebo naopak přebuzené, ale v té hře vidíš něco, co tam není.

Ne NCR opravdu není náborová agitka. NCR schytává ve hře hodně kritiky (jestli to chceš mít v jednom úhledným balíku, nabrnkni si Rose Cassidy a občas si s ní promluv) za svoji roztahovačnost, korupci, neschopnost zabezpečit svá území. Prostě klasické demokratické uskupení v pokorčilé fázi vývoje s příměsí imperialismu.

Legii autoři nestihli zahrnout v celé plánované šíři, takže jejich image trpí neúplností a nejednozačností, ale i přesto je jim přičítáno několikero kladných bodů (oproti NCR). Prvně mají pevný řád, drží svá území pevně a je na nich bezpečno. Legie NENÍ A NEMÁ být obrazem starověkého Říma, tak ho tam nemíchej. Inspiorace Římem je velmi povrchní a jen dílčí, jak lze očekávat od party blbounů z postapo pustiny, kteří mají velmi omezené informace o historii.

Stav kapituly BoS v NV je logický důsledek jejich filozofie. Jsou sami, jsou izolacionističtí, jsou malí, jsou elitářští - ergo jsou malí. Tvé podezření je k smíchu.

Opravdu není problémem hry, že se v ní snažíš nacházet černobílé vzorce, a tvá snaha je na hru namontovat (a navíc s pomocí toho směšného pozérského antiamíkismu) je velmi úsměvná.

Vůbec, projdi si historii tohoto účtu lead designéra FNV - http://www.formspring.me/JESawyer a to i historii hodně dávnou (tak dva roky, bude to hodně scollování), a pro příště před souzením více naslouchej.

A BTW
PD321 píše:
Kde zůstaly pěkný úkoly typu "vyhoď do vzduchu americkýho prezidenta pro úspěšný dokončení hry" jako v F2?

žádný takový quest ve hře není. Máš ho zabít. Odpálení je nepředhazovaná možnost, kterou všichni znaj jenom proto, že je doporučovaná v návodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 3:31 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 21, 2010 7:52 pm
Příspěvky: 57
Zaujatej jsem a připouštim že hodně. Hlavně se obávám, aby se nadějný mrazivý postapo. RPG nezměnilo v rozjásanou budovatelskou strategii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 7:51 am 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: pát črc 29, 2011 2:13 pm
Příspěvky: 108
nojo, je to western z alternativní budoucnosti, co naděláš. Ono dvěstě let po jaderný válce by to patrně tak nějak vypadalo i v reálu (akorát by tam bylo mnohem míň předválečných artefaktů a budov). NCR je zcela jasně střižená podle USA 60-70. let 19. století, ale nějaký vyslovený paralely tam nejsou (legie není CSA). A rozjásaný mi to teda zrovna nepřišlo. Někdy jsem měl skoro pocit, že si naopak autoři vybíraj z možných scénářů vývoje ty černější, protože ukončit nějakou frakci nebo osobu tak, aby to s nima v budoucnu nedopadlo blbě je docela těžký. Snad kromě OWB. Krom toho je postava hrou tlačená do toho bejt alespoň střední svině. Asi jediný způsob jak to dohrát za Mirka Dušína je s nikým se nekamarádit a počítat s tím, že je možná budu muset v budoucnu vyhubit. Ale že bych to bral jako negativum hry, to teda ne. Prostě je to drsnej a tvrdej svět, kde se občas střílí do zad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 11:47 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
V NCR to určite nie je samý ideál. Nájdeš tam chamtivých pašerákov, korupciu a dokonca aj ťažký prípad maniodepresie, viď úlohu pri ktorej spácha veliteľ Camp Golf samovraždu. (Inak súhlasím, o mrazivom post-apo príbehu môžme len snívať. Z falloutov sa stáva re-re-rekolonizačný turistický simulátor.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 8:29 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon črc 29, 2013 8:11 am
Příspěvky: 2
Včera jsem dohrál poprvé, a tak jsem pocítil nutkání někam vyvrhnout svoje dojmy. Bohužel to padlo na vás ::) Předtím jsem žádnej fallout nehrál, až new vegas. Super hra, super svět. Klidně bych si zahrál nějaké MMO v tomhletom stylu.

Ale k věci, dohrál jsem to za sebe s pomocí pana kýválka. Sice jsem jednu chvíli uvažoval o legii a až do masakru generála na konci jsem zůstal zadobře i s NCR, ale nechtělo se mi nikomu sloužit. Líbí se mi ta představa samostatnýho Vegas, jelikož mám oživenou celou armádu vylepšenejch securitronů, tak tam v pohodě udrží jakž takž bezpečnost. v okolní pustině se budou řezat ďáblové s BoS, protože to jsou asi 2 nejsilnější frakce, co tam zůstaly, + prašný banditi. no a ve Vegas mi budou pomáhat followers a Kingové, prostě idylka :-) Příště zkusím legii, ale myslim, že žádnej jinej konec už mě tak nepotěší jako tenhle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 11:38 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
zorz píše:
... Příště zkusím legii, ale myslim, že žádnej jinej konec už mě tak nepotěší jako tenhle.

za hajzla jsem nikdy hrat neumela :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 8:27 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon črc 29, 2013 8:11 am
Příspěvky: 2
Erina píše:
za hajzla jsem nikdy hrat neumela :)

mně se ta jejich ideologie do toho světa hodí. RNK je na mě moc kladná, nemam rád "good guys" ani ve filmech většinou. no a House mam asi nejmíň rád ze všech frakcí, ani nevim proč, ale je to super pocit mu ten jeho domeček z karet zbourat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: stř črc 31, 2013 11:39 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
S ideologiema na mne nechod, kazda ideologie smrdi :), obzvlast, když se zneuzije. Tobe se libi, jak legie zachazi s zenskejma, otrokarstvi a podobny zhuverilosti? Mne teda fakt ne. A jestli si myslis, ze je RNK kladna, tak jsi nic nepochopil. House je zmetek, kterého jsem odpojila a dohrala sama za sebe. I za sebe to muzes dohrat s ruzymi konci, zalezi na tom, jak se ve hre celkove chovas, jak se společníky plnis jejich ukoly, jak ses rozhodl ohledne Chanu atd. atd. Ja jak videla legionare, tak mi flinta skocila sama do ruky :-D. S Boonem jsme si moc rozumneli, co se Legie tyce :-D.
Kdyby sis to tady trosku prosel, tak bys ledacos pochopil. Staci si precist aspoň post Smejkiho, kterej je o trosku vys, nez ten tvůj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 5:35 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 13, 2012 6:13 pm
Příspěvky: 145
Bydliště: Těžařská loď Jupiterské Důlní Společnosti
No jo na legii je lepší ale jít sofitikovaněji, nejdřív se s nima bratříčkovat, a když po tobě chtěj nějakou nekalost tak jim to pěkně vystřílet případně
lonesome road DLC | SPOILER
jim tam hodit atomovku

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 1:36 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 9:30 am
Příspěvky: 262
Bydliště: Praha
Dobrý legionář, mrtvý legionář. A kdyby si vaše pračka mohla vybrat, vybere si NCR.

_________________
Ve skutečném světě lidé dřou a dřou, a umřou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: úte zář 17, 2013 9:24 pm 
Zelenač
Zelenač
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 4:22 pm
Příspěvky: 132
Dohrál jsem za Legionáře a NCR. Docela mě bavilo oboje. S hrnaím za frakce ve Fallout 2 se to srovnat nedá, ale bylo to fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2013 5:03 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 18, 2013 4:44 pm
Příspěvky: 2
Já sem to dohrál za legii, pač mě láká temná srana. ::evil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za jakou frakci jste New Vegas dohráli a proč? (SPOILERY
PříspěvekNapsal: pát zář 20, 2013 10:33 am 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: pát črc 29, 2011 2:13 pm
Příspěvky: 108
NCR neni kladná. Jen je asi tak nejcivilnější a nejvíc připomínající něco současného. Dělá přehmaty (vystřílení toho uprchlickýho tábora), bují tam korupce, armáda je místy pěkně demoralisovaná, ale ze všech frakcí jako jediná slibuje pro Mojave nějaké zlepšení a slušnou budoucnost.
Chybou je spíš přílišná černost Legie. Kdyby měla víc světlejch stránek, bylo by hráčovo dilema větší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny