Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 6:51 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké věci vás na F:NV štvou ?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 2:51 pm 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: stř říj 27, 2010 7:29 am
Příspěvky: 81
snad vsichni se shodneme, ze F:NV je vyborna hra, ale take asi vsechny na teto hre neco vice ci mene stve. Co je to ?
Nemam ted na mysli veci technickeho razu, ale veci z gamedesignu, "leveldesignu" a podobne. Proste co slo udelat lepe ? Berte to spise jako veci k pousmani, ne jako kritiku :wink:

Neco ode me :

1; stale nelogicky rozmistene "vybaveni" mistnosti/vaultu apod.
- treba kdyz prijdete do bukru BoS, ktery je (v ramci moznosti) plne funkcni a napajeny ze zdroje, co vydrzi 750 let, tak na chodbe maji postavena svetla napajene z agregatu. Vsude okolo jsou svetla na zdi napajene centralne ale i tak tam autori narvali par "mobilnich svetel".

2; vsudepritomny neporadek
- nelibi se mi, ze i kdyz jste v "civilizaci", kde lidi ziji leta, tak porad tam maji rozbite police, veci pohazene na zemi a tak podobne. Precejenom podle meho nazoru by si to lidi uklidili, kdyz byt am meli zit :)

3; "stealth akce"
- jdete do NCRCF pro serifa, ale Powder Gangers vas nemaji v lasce, protoze jste je vymlatili v GoodSprings. Takze si vezmete pusku s tlumicem a optikou, postrilite zvenku co vidite, od "vratneho" si vezmete uniformu, oblecete ji, vejdete dovnitr, prekecate serifa a odejdete ... tady by to jeste slo... ale pak ubehne tyden nez se tam znova objevite a oni tam porad maji mrtvoly, nikdo si jich nevsima a jsou vpohode. Vlezete dovnitr, vidite, jak jdou tri tipci za sebou. Sejmete prvniho, ostatni ho prekroci a jdou dal. Sejmete druheho, treti jde jako bys e nechumelilo. Tak ho sundate taky. A porad jste ve skrytu. Tohle mi prijde dost pritazene za vlasy, urcite se to dalo osetrit lepe

4; svet je plny prospektoru ale vsude se vseho vali mraky
- co ti prospektori berou, kdyz je vsude plno jidla, zatek, naboju a tak ? Pripadam si, ze kam prijdu, tam jeste lidska noha nestoupla. A nevadi, ze je to dum vedle dalnice kudy chodi karavany.

5; i na lvl 2 udelate vice, nez se kdokoli jiny odvazi udelat, i kdyz na ferovku by Vas zrusil behem vteriny
- prijdete do Primmu, tam je venku par veznu, vevnitr taky. Dejme tomu. A ve vedlejsi ulici ma tabor NCR, je jich tam tak 6 kusu a nejsou schopni tech par chudaku terminovat. Prej nejsou posily/zalohy/cokoli. Tak tam musite Vy a vycistit to, protoze kdyz to neudelate Vy, tak nikdo. Ukoly na prvnich levelech mely byt mene "epicke"... proste neco jako : prines mi 5 mysich ocasku, vycisti mi sklep od krys, urovnej spor mezi dvema sousedy a tak. Ne osvobod mesto od bandy pozuby ozbrojenych vrahounu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 3:12 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 26, 2009 4:26 am
Příspěvky: 247
Súhlas hlavne s bodom 2 a 4. Ten svet fakt vyzerá ako by bola vojna včera a niečo takéto som písal už aj do HC módu, že tých vecí sa všade vála tolko, že stráca význam prospektorovať. Bohužial toto sa od F3 nezmenilo.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 8:00 pm 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: stř říj 27, 2010 7:29 am
Příspěvky: 81
jeste bych pridal bod :
6, brani veci a vliv na Karmu
- Kdyz treba v NCRCR zabijete banditu, dostanete karmu. Takze by se dalo usoudit, ze je spolecensky vitana zalezitost je vyhladit. Ale beda Vam, pokud sahnete na neco, co se jim tam povaluje. Okamzite Karma dolu. Neni to sice nijak zavratne mnozstvi, ale i tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 9:50 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 3:08 pm
Příspěvky: 122
Bydliště: To ja predávam tie párky v tej búde co minule zhorela.Tam!
k tej 2.) Nebude to tým že tí ludia predsa len vyrastali v takom bordeli?
Možno proste nemali možnosť vidieť upratanú izbu a teda nepovažujú to za ideál poriadku :) Keď lev vyrastá medzi sliepkami tiež začne kodkodákať :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 11:30 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 6:38 pm
Příspěvky: 47
Souhlas s bodem pět.
Hlavně ten Primm je nelogickej.
Tam nějakých 15? chlapíků drží v šachu deset vojáků a deset "domorodců".
Navíc, velitel si není schopnej obstarat posily aby ho dobyli zpět, ale je schopný si je obstarat na to aby ho hlídali ::roll
Teda, je "schopnej sehnat", on o ně prostě pošle prvního týpka kterej se k němu přivandruje ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 12:14 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: ned dub 11, 2010 6:39 pm
Příspěvky: 1249
1.Určitě bych byl rád, kdyby zmizeli u odpovědí čísílka, která vám značej úspěšnost hovoru a přidala se šance na úspěch, kde by štěstí hrálo svou minoritní roli....
2.Proč Je César tak blbej a
| SPOILER
dá mi žeton zpátky, jako by si nebyl vědom toho že v pohodě můžu nahodit Securitrony

3. Skill Survival je uplně k hovnu... Všude je spoustu vody, jídla a ledničky jen jídlem přetékají
4. Skill unarmed je šíleně přeboostovanej ::zed , doufam v módy.
5. Zajdu si k přes kaňon k páračum a jediný co mi stačí je postavit se na skálu a střílet s Anabellou do davu... Trošku škoda a s velice zajímavého taktizováni s minami a c4kami se stala nudná záležitost ( já vim já vim mohl jsem si stoupnout dolu a dát jim šanci)
6. Freeside (takový menší New Reno :-D ), potažmo celej NV je atmosferickej, ale většina domů, je nepřístupnjech.. trošku škoda.. určitě by přidalo na amotsféře procházet se feťáckými doupěty.
7. chybí tomu trošku wow příběh (spoiler se týka Mr Hause)
| SPOILER
Prostě a jednoduše mne zklamalo že Mr. Hause je ve věži. já pořad přemýšlel kde ten parchant bude schovanej, typoval jsem zabetovanej Vault na stripu


Edit: A ano strašně mne štve BOS bunkr... přidat ještě jedno patro ? společenská místnost? záchody? Za předpokladu, že to nejsou roboti a maj nějaký potřeby elementárni a třeba i společenské


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 12:43 pm 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: stř říj 27, 2010 7:29 am
Příspěvky: 81
Amaroun píše:
1.Určitě bych byl rád, kdyby zmizeli u odpovědí čísílka, která vám značej úspěšnost hovoru a přidala se šance na úspěch, kde by štěstí hrálo svou minoritní roli....

to me taky vadi, ze clovek vi, kterou knizku si ma precist (a docasne se naboostovat), aby tim skillcheckem prosel. Kdyby tam u toho nic nebylo, tak proste odpoved nevyjde a my muzeme jen hadat, proc
Amaroun píše:
3. Skill Survival je uplně k hovnu... Všude je spoustu vody, jídla a ledničky jen jídlem přetékají

to souvisi s tim prebytkem vseho, co je v pustine. Kdyby tam bylo prdlajz a neco malo zbylo jen na opravdu nepristupnych mistech, udelali by lepe.
Amaroun píše:
5. Zajdu si k přes kaňon k páračum a jediný co mi stačí je postavit se na skálu a střílet s Anabellou do davu... Trošku škoda a s velice zajímavého taktizováni s minami a c4kami se stala nudná záležitost ( já vim já vim mohl jsem si stoupnout dolu a dát jim šanci)

no tady to je spise "zneuzivani" omezeni pouziteho enginu :-D
Amaroun píše:
6. Freeside (takový menší New Reno :-D ), potažmo celej NV je atmosferickej, ale většina domů, je nepřístupnjech.. trošku škoda.. určitě by přidalo na amotsféře procházet se feťáckými doupěty.

tomu taky nerozumim. Vsude jsou stojici domy, co maji strechu, okna a vypadaji vporadku, ale jsou zabarikadovane. Proc ? Cekal bych, ze po totalni valce bude jeste vetsi problem s bydlenim, nez je ted :) Chapu, ze to znacne zmensi cas potrebny pri tvorbe urovni, ale pusobi to divne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 1:02 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 29, 2010 12:06 pm
Příspěvky: 69
Ahoj všichni. Jsem tu sice novej, ale nedá mi abych nedal svůj první příspěvek do stížností :)

Výše zmíněné detaily, a až neuvěřitelná hojnost vody, jídla, zbraní, munice, a lékařského materiálu a jejich lidové ceny.
Pokud jde o zbraně tak mi na falloutch ( Hrál jsem už před mnoha lety F1 a F2 i F-tactics) vadilo že tvůrci nikdy nedocenili střelné (a energetické) zbraně.
Prostě jít do boje s oštěpem a mačetou není, a nikdy nebude, totéž jako jako vzít si do boje útočnou pušku (nebo plasmu).
Jako fanda do střelných zbraní jsem to nevydržel a začal provádět zásahy do hry pomocí gecku ještě před jejim dohráním.
Takže možná budou boje trapně jednoduché, než se mi to podaří nějak realisticky naladit. Ale boje jsou naštěstí v této hře vedlejší záležitost a třešnička na dortu.

Pár postřehů které autoři opomněli:
-Damadge zbraně ovlivnˇuje především typ použitého náboje.Stav zbraně nemá na DMG vliv.
-Stav zbraně ovlivní jen to jestli zbraň vůbec vystřelí, a zda bude střílet tam kam má.
-Je sakra velký rozdíl mezi tím jestli dostanete zásah z pistole na 9mm luger nebo z pušky 7,62x51 NATO.
-Účinek v cíli je závilý hlavně na umístění zásahu tady by měl v kalkulaci přijít na řadu skill.
-V originálu je DMG nastavená tak, že pistole jsou relativně o hodně silnější než pušky. Účinek 9mm pistole byl vcelku realistický takže jsem dle DMG 9mm pistole přepočítal i ostatní zbraně, jako faktor jsem použil ústˇovou energii dle laboračních tabulek. Takže, 5,56 zbraně maji DMG 54, .308W ~DMG 80 a antimaterial rifle na .50BMG má DMG necelých 700. asi budu muset v závisloti na zbraních upravit i brnění.
-Energetické zbraně by měli být mnohem účinější než konvenční (proč by se s nimi jinak někdo vyráběl)
-Zbraně na blízko by asi měli mít vyšší critical DMG při stejném zakladním DMG.

Uznávám že s takovýma úpravama se stane deathclaw jen otravná nepříjemnost zato chlápek s puškou nebo plasmou smrtelné nebezpečí. Konec konců, ač se to nezdá, člověk je nejnebezpečnější predátor této planety.
Třeba ty úpravy dotáhnu do podoby použitelného modu, zatím si i tak hru užívám. Je to po mnoha letech první hra pro kterou mi stojí zato obětovat čas na spánek (protože jinej volnej čas už nemám. To víte, práce, rodina atd.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 6:56 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 23, 2010 10:10 pm
Příspěvky: 160
v f1 a f2 boli energeticke ucinnejsie
clovek 2tretiny presiel s small guns(napriklad) a potom ak chcel lepsi damage tak ta plazmova puska bola nutnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 7:04 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
Mne silene irituji ty mrtvoly, co nemizi a vsude se vali. Proc nemuzou zmizet jako to delaly v 1 + 2? Tam po cas mrtvola zmizla a zustaly jen predmety, co mrtvoly v sobe mely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 7:29 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Erino,
nedá sa to nastaviť v nejakom konfiguračnom súbore? V Morrowinde to išlo a engine FNV nebude zas až tak odlišný. (tu však poradí skôr Justy, alebo Smejki)

Mno, naspäť k téme. Pre mňa je jedinou chybou FNV to, že PC verzia je závislá na Steame a vyžaduje online aktiváciu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 8:05 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: sob lis 06, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 20
D4N píše:
-Damadge zbraně ovlivnˇuje především typ použitého náboje.Stav zbraně nemá na DMG vliv.
-Stav zbraně ovlivní jen to jestli zbraň vůbec vystřelí, a zda bude střílet tam kam má.

Stav zbraně ovlivňuje poškození celkem markantně , pokud máš vyrezlý vývrt Ek jde do kopru , volná komora má podobný účinek , poškozené ústí zase ovlivňuje přesnost .

Mě nejvíce vadí , že HC není téměř potřeba spát , není problém být dva dny vzhůru a pak se jenom napít nějakého dryjáku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 8:18 pm 
Stalker
Stalker
Uživatelský avatar

Registrován: pát čer 04, 2010 8:52 am
Příspěvky: 2126
Bydliště: Prajzská
Erina píše:
Mne silene irituji ty mrtvoly, co nemizi a vsude se vali. Proc nemuzou zmizet jako to delaly v 1 + 2? Tam po cas mrtvola zmizla a zustaly jen predmety, co mrtvoly v sobe mely.

No, třeba pro trochu toho realismu; mrtvola totiž jen tak nezmizí, to se mi právě zase líbí, iritovalo mne v některých hrách, že mrtvoly mizely.

_________________
Knowledge is power. Power corrupts. Study hard. Be evil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 9:50 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 12, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 439
Bydliště: Goodsprings/Brno
Tak mi prosim rekni, kde v obydlenym meste by ty mrtvoly tak dlouho zustaly lezet, ty realisto. A v divocine? Hmyz a mrchozrouti by se o jejich zmzeni taky postaraly... Nez neco placnes, tak trosku zapremyslej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake veci Vas na F:NV stvou ?
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 7:18 am 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: čtv lis 25, 2010 6:59 am
Příspěvky: 169
Bydliště: Zwittau
Erina píše:
Mne silene irituji ty mrtvoly, co nemizi a vsude se vali. Proc nemuzou zmizet jako to delaly v 1 + 2? Tam po cas mrtvola zmizla a zustaly jen predmety, co mrtvoly v sobe mely.
v F3 na to byl peknej mod kde se mrvoly rozkladaly mizely hezky kolem nich lital roj hmyzu po case z nich byla kostra a nakonec nic jen kdybych si pamatovel jak se jmenoval pac by urcite nebylo slozity ho prekopat na FNV

jediny co me na FNV s*re ( stejne jak v Oblivionu a F3) peknej pozvolnej kopecek ze dedula co pamatuje napoleona a ma jednu nohu by ho zvladl bez problemu a ejhle nekdo rekle ze se na nej neda vyskrabat + to nekonezny obchazeni skalnich formaci pres ktery by se dostal i chromej makak s paroubkem na zadech. Preci jen by bylo super kdyby si clovek mohl obcas zasplhat a usetrit si tu cestu ( v oblivinu si clovek udelal levitacni kouzlo a bylo to) nebo aspon Jet pack ::knez

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 262 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny