Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 3:01 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:03 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
chekotay píše:
Casandra píše:
jak si to podal je nehorázně namyšlenej.

Smejki je z Prahy. Tam je takové chování normální, píšou tak úplně všichni pražáci, to si nemusíš brát osobně.

Smejki hlavně odmítá zacházet v rukavičkách s někým, kdo sem naběhne a nadává nám, když vyslovíme pochyby o nějakém projektu (dříve zmíněný překlad A), načež stejně neurvale komunikuje, když se snaží verbovat (nebo co maj ty výkřiky znamenat? rozhodně se míjej účinkem), načež spustí naprostou litanii kleteb, když zanalyzuješ malej kousek jeho vlastní práce (překlad B)

| SPOILER
furt marně čekám, kdy těm ješitům konečně sepne rozum a omluvěj se za prasácký chování. Pak si budou moct napsat vlastní náborový články, který po prosíku prsknem, kam budem moct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:07 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Tina píše:
Nechci být zlá, ale co říct na "hanění nekvalitní práce"? Já snad i chápu, jak to myslíš, ale... nedokážu si představit, jak by fungoval svět, ve kterém se za nekvalitní práci chválí jen proto, že člověk projevil snahu


Nikdo nechce, aby nás někdo chválil. Pořád se to tady mele dokola...jsme rádi za každou kritiku, ale slušně (podotýkám SLUŠNĚ) napsanou...každá výtka posune překlad výš, ale nehodláme se nechat urážet od nikoho, ať už je to pražák nebo kdokoli jiný.

Justy píše:
Jestli to není tajné, kolik ti zatím tahle taktika "přijď na fórum a v pěti příspěvcích pozurážej každého, kdo ti nezačne líbat nohy" přitáhla nových členů do týmu?


Koho konkrétně jsem urazila?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:14 pm 
Mgr. et Mgr. Lady et Lady et Lady et Lady fantasy se dvěma meči, CKČ, Vid., Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 25, 2009 9:23 pm
Příspěvky: 1683
Bydliště: Zlatá loď
Casandra píše:
Proklikal se někdo v těch screenech dál, než za ty popisky osob? nebo to hned soudíte podle prvního obrázku? Děláte strašně rychlý závěry.


Víš co, ale to je právě to, ty screeny (+ reakce na kritiku) jsou vaše reklama, je to, jako kdybyste říkali Přijďte pracovat do naší truhlárny, vyrobili jsme tuhle skvělou dvounohou židli! a na odpověď Hele, ale na té židli se nedá sedět... kontrujete tím, že se přes ni přehodí dečka, truhláři se teprve učí, a kolik židlí jste vyrobili vy, že jste tak chytří?! Zkušeného truhláře odradí jak výsledný produkt, kterým se prezentujete, tak přístup, protože zkušený truhlář chce kvalitu a ví, kolik si kvalita žádá zručnosti a praxe a kolik práce je do ní nutno investovat.

Co se týče toho, že jste rádi za každou kritiku - chápu, co chcete, ale obávám se, že toho se vám z podstaty věci nemůže dostat. Když někdo přeloží jednoduchou anglickou větu špatně, pak asi neumí anglicky. V tom případě není moc prostoru pro konstruktivní kritiku, stačí jen konstatování, že to prostě není přeložené správně. Někdo, kdo anglicky umí, vám sice může u každé věty napsat, jak to má vypadat, ale to jednak není kritika, jednak je to na hlavu postavený postup :-(

_________________
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:19 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Tina píše:
Víš co, ale to je právě to, ty screeny (+ reakce na kritiku) jsou vaše reklama, je to, jako kdybyste říkali Přijďte pracovat do naší truhlárny, vyrobili jsme tuhle skvělou dvounohou židli! a na odpověď Hele, ale na té židli se nedá sedět... kontrujete tím, že se přes ni přehodí dečka, truhláři se teprve učí, a kolik židlí jste vyrobili vy, že jste tak chytří?! Zkušeného truhláře odradí jak výsledný produkt, kterým se prezentujete, tak přístup, protože zkušený truhlář chce kvalitu a ví, kolik si kvalita žádá zručnosti a praxe a kolik práce je do ní nutno investovat.

Co se týče toho, že jste rádi za každou kritiku - chápu, co chcete, ale obávám se, že toho se vám z podstaty věci nemůže dostat. Když někdo přeloží jednoduchou anglickou větu špatně, pak asi neumí anglicky. V tom případě není moc prostoru pro konstruktivní kritiku, stačí jen konstatování, že to prostě není přeložené správně. Někdo, kdo anglicky umí, vám sice může u každé věty napsat, jak to má vypadat, ale to jednak není kritika, jednak je to na hlavu postavený postup


Vy jste tady truhláři? tak to pak jo, tak už je jasný, že jsme na špatným foru :-D :-D A jak říkám, tady se všichni zruční a s praxí už narodili, takže už není o čem dál diskutovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:23 pm 
Mgr. et Mgr. Lady et Lady et Lady et Lady fantasy se dvěma meči, CKČ, Vid., Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 25, 2009 9:23 pm
Příspěvky: 1683
Bydliště: Zlatá loď
Casandra píše:
Vy jste tady truhláři? tak to pak jo, tak už je jasný, že jsme na špatným foru :-D :-D A jak říkám, tady se všichni zruční a s praxí už narodili, takže už není o čem dál diskutovat.


Hlavně žvaniči a tak vůbec, samá neužitečná svoloč ;) Nevím jak ostatní, ale já se zručná a s praxí nenarodila, učila jsem se, mimo jiné i od zkušenějších, a jsem ráda, že dneska umím to, co umím, a co neumím, to nedělám. A jsem ještě radši, že mám soudnost, a umím mezi těmi dvěma věcmi rozlišovat. Toť za mě vše ::)

_________________
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:27 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Casandra píše:
Překlad kvalitní není,

a proto prskáte, když ho tak někdo označí :-D
no, děkuju za potvrzení, aspoň nějakou sebereflexi máte.
Casandra píše:
všechno to jsou amatérští překladatelé, což asi tady nepochopíte, protože každý nějak začíná a učí se z chyb.

no, mám takovej dojem, že jsme to chápeme až moc dobře, páč to říkáme od začátku.
Na amatérský překladatelích není nic špatného, bohužel vy máte špatné překladatele, který není šéf překladu buď schopen rozpoznat anebo ochoten nepřijmout/vyhodit.
Výsledkem toho je materiál, s kterým se bohužel nedá pracovat jinak, než ho zcela zahodit a začít s jinýma lidma nanovo. Bohužel. Je mi jasný, jak bolí tohle slyšet po tolika hodinách práce, ale taková je realita situace.
Casandra píše:
Ale tady se všichni dokonalí už narodili, takže chápu, že tohle nepoberete.

tady ta uražená ješitnost teče proudem ::rock


Casandra píše:
Nikdo s ničím přestávat nebude, když jsme se do toho pustili, tak to taky dokončíme.

tohle odhodlání je jedině správné
Casandra píše:
Jenom se snažíme najít lidi, kteří pomohou v tom, aby byl překlad co nejlepší.

tím, že lozíte mezi lidi a nadáváte jim do lenochů a tlučhubů? Good luck finding them.
Casandra píše:
A já nikomu nenadávala, takže zklidni hormon.

no to já taky ne, to máme společný. rozhodně ses ale přidala do vleku stejný narace, čímž jsi ničemu nepomohla. Ani sobě, ani nám.

Casandra píše:
Proklikal se někdo v těch screenech dál, než za ty popisky osob? nebo to hned soudíte podle prvního obrázku? Děláte strašně rychlý závěry.

máte tam 19 obrázků. Já jsem skončil u čísla 12. Ano, ty překlady jsou strašné i dál. To není pomluva, to není nadávka, to je nevyvratitelný fakt.
Stejně jako je nevyvratitelný fakt, že jste amatéři a neumíte to (alespoň část z vás a to zrovna ta, jejíž prací se presentujete).
Stejně jako je nevyvratitelný fakt, že se to za běhu teprva učíte.
Stejně jako je nevyvratitelný fakt, že vaše sebepropagace je tristní.
Stejně jako je nevyvratitelný fakt, že vaše náborová taktika nefunguje.
Stejně jako je nevyvratitelný fakt, že na vás všichni potenciální kvalitní pomocníci serou.

Na to si má normální člověk položit otázky "Proč?" a "Jak tomu předcházet?" a ne prskat, když mu to někdo poví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:29 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Tina píše:
Casandra píše:
Vy jste tady truhláři? tak to pak jo, tak už je jasný, že jsme na špatným foru :-D :-D A jak říkám, tady se všichni zruční a s praxí už narodili, takže už není o čem dál diskutovat.


Hlavně žvaniči a tak vůbec, samá neužitečná svoloč ;) Nevím jak ostatní, ale já se zručná a s praxí nenarodila, učila jsem se, mimo jiné i od zkušenějších, a jsem ráda, že dneska umím to, co umím, a co neumím, to nedělám. A jsem ještě radši, že mám soudnost, a umím mezi těmi dvěma věcmi rozlišovat. Toť za mě vše ::)

někdy si říkám, jak málo ti vyznávám lásku ::love2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:43 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Tina píše:
a co neumím, to nedělám.


Když se nechceš učit nové věci, je to tvoje věc. Někdo holt má rád výzvy a někdo ne.

Smejki píše:
no, mám takovej dojem, že jsme to chápeme až moc dobře, páč to říkáme od začátku.


Ok, sám jsi napsal, že se to učíme za běhu, jsme amatéři a neumíme to, to je pravda. Tak si to tady pěkně opakujte, jací jsme joudové a bavte se, evidentně vám to málo stačí. Je na čase přestat žvanit a něco dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:51 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Casandra píše:
Ok, sám jsi napsal, že se to učíme za běhu, jsme amatéři a neumíme to, to je pravda. Tak si to tady pěkně opakujte, jací jsme joudové a bavte se, evidentně vám to málo stačí.

bohužel se nikdo moc nebaví. ostatně ustaraný smajl v mém postu, který to celou tuhle výměnu nastartoval, mluví sám za sebe
až se ti bude někdo zlomyslně posmívat, ještě ráda přijdeš zpátky k nám pro pár řádků sarkastické kritiky.
Casandra píše:
Je na čase přestat žvanit a něco dělat.

několikrát vám bylo vysvětleno (s velice dobrými úmysly), že se k vám nikdo kvalitní nepřidá a proč. Pokud to chcete změnit, změňte sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 3:57 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Smejki píše:
bohužel se nikdo moc nebaví. ostatně ustaraný smajl v mém postu, který to celou tuhle výměnu nastartoval, mluví sám za sebe
až se ti bude někdo zlomyslně posmívat, ještě ráda přijdeš zpátky k nám pro pár řádků sarkastické kritiky.


Myslim, že nikdo z nás se nepotřebuje chodit vyplakávat na ramínko, natož zrovna sem.

Smejki píše:
několikrát vám bylo vysvětleno (s velice dobrými úmysly), že se k vám nikdo kvalitní nepřidá a proč. Pokud to chcete změnit, změňte sebe.


Dobře tak nepřidá, svět se kvůli tomu nezboří. A měnit se nepotřebujeme, spíš jistí jedinci tady by měli uvažovat a kurzu slušného chování. Teď už stačí popřát hodně štěstí do další práce a můžeme to v klidu rozpustit, protože to nikam nevede ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 4:00 pm 
Mgr. et Mgr. Lady et Lady et Lady et Lady fantasy se dvěma meči, CKČ, Vid., Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 25, 2009 9:23 pm
Příspěvky: 1683
Bydliště: Zlatá loď
Smejki píše:
někdy si říkám, jak málo ti vyznávám lásku ::love2


Někdy si to říkám taky ::kawaii

Casandra píše:
Teď už stačí popřát hodně štěstí do další práce a můžeme to v klidu rozpustit, protože to nikam nevede ;)


Hodně štěstí do další práce a prosím, PROSÍM, když už máte puzení překládat, učte se aspoň průběžně anglicky a ideálně i česky ;)

_________________
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 4:04 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Tina píše:
a ideálně i česky


Nápodobně ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 4:17 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Casandra píše:
Smejki píše:
bohužel se nikdo moc nebaví. ostatně ustaraný smajl v mém postu, který to celou tuhle výměnu nastartoval, mluví sám za sebe
až se ti bude někdo zlomyslně posmívat, ještě ráda přijdeš zpátky k nám pro pár řádků sarkastické kritiky.


Myslim, že nikdo z nás se nepotřebuje chodit vyplakávat na ramínko, natož zrovna sem.

Smejki píše:
několikrát vám bylo vysvětleno (s velice dobrými úmysly), že se k vám nikdo kvalitní nepřidá a proč. Pokud to chcete změnit, změňte sebe.


Dobře tak nepřidá, svět se kvůli tomu nezboří. A měnit se nepotřebujeme, spíš jistí jedinci tady by měli uvažovat a kurzu slušného chování. Teď už stačí popřát hodně štěstí do další práce a můžeme to v klidu rozpustit, protože to nikam nevede ;)

mimochodem na posledních třech stranách jste dostali dobrých rad víc než dost. Hodně jich je schovaných mezi řádky, některé v mikrofontu. Při troše snahy si je vypreparujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 4:18 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Casandra píše:
Tina píše:
a ideálně i česky


Nápodobně ;)

říkáš výherkyni literárních soutěží? to chce ego. Kam se hrabou ty naše, co si tu honíme prázdnými řečmi ::rock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čeština pro Pustinu 2
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2015 4:22 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: čtv dub 23, 2015 8:51 am
Příspěvky: 23
Smejki píše:
mimochodem na posledních třech stranách jste dostali dobrých rad víc než dost. Hodně jich je schovaných mezi řádky, některé v mikrofontu. Při troše snahy si je vypreparujete.


Jasně, pochopili jsme. Vaše rady jsou naprosto jasné, a víc jich není třeba.

Smejki píše:
říkáš výherkyni literárních soutěží? to chce ego. Kam se hrabou ty naše, co si tu honíme prázdnými řečmi


Pěkné, informace k nezaplacení. To, že je někdo výherkyně literární soutěže neznamená, že nikdo jiný česky neumí, už si nemusíte dokazovat svoji dokonalost ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny