Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 4:28 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 1:13 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Livjatán píše:
Nějak nemůžu najít, kolik radaway snižuje radů...

Vidíš, na to jsem se chtěl zeptat, když jsem upravoval stránku s pravidly. Taky si to nepamatuju přesně, ale myslím, že to snižovalo o 2.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 4:20 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Ano, o 2.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 6:58 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Já bych pouvažoval o zavedení statu Ovázán z FTčka. Na Dziki gonu jsem měl na sobě 3 obvazy ze tří střetů a přišlo mi to jak z nějakého akčního filmu. Co takhle omezit počet obvazů na 1-2?

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 8:10 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Jo, proto bylo v původních pravidlech to o snižování HB. :-) Třikrát a dost, s tím souhlasím. A mohl jsi zranění hrát. ;)

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 11:01 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
(Já hrál sek do ruky u židovědem, ale pak mě rozsekal párač :D

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 5:31 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Na dnešní procházce jsem přemýšlel nad pravidly.

Tak třeba otázka plynových granátů...
cheky píše:
Reinar píše:
Lepší dýmovnice zas můžou být pěkně drahé a nevyplatí se to. Pro mě za mě ať se plynové granáty klidně zruší, aspoň se zjednoduší pravidla.

Dobré dýmovnice byly ty vojenské, stály stovku, byly nelegální a dělaly pěkný oblak. A ano, jsou tam kvůli té atmosféře, vzpomeň na Exodus... a respirátor se stal standardní součástí výstroje a někdy tím jediným, co ji viditelně odlišuje od fantasy. Chtěl bych mít nějaký herní prvek, který by jeho užívání udržel... i když, to by mohla být nějaká globální věc, prašná bouře, nebo tak...
A ano, jen jednou plynový granát způsobil něčí smrt - když Hans Rübe s granátem v ruce naběhl na sebevražedný útok na naše pozice ve Špinavých prachách II, a my jsme ho zastřelili, protože jsme všichni měli gasmasky. :)
Takže jo, za mě klidně zrušit.
Počítat si nádechy a za každý si odečíst život může být v zápalu boje dost těžké. Napadlo mě, že by plynové granáty místo toho mohly způsobovat paralýzu. Hráč vystavený kouři z dýmovnice by musel hrát nějaký záchvat, křeče nebo odpadnout - možno navázat na zbývající počet životů: čím méně, tím horší reakce.
Za mě buď plyňáky upravit, nebo zrušit. Stávající stav mi přijde nevyhovující.


Miro píše:
- Pyrotechnika by měla být slabšího (signálního/roleplayového) rázu. Na granát stačí slyšitelný efekt (takové ty zelené pirátky, jestli víte co myslím), ...
Místo airsoftových granátů z kuliček nebo sádry bychom mohli používat vážně jen petardu, případně nějak zabalenou, ať to hezky vypadá. Jak velké je riziko, že bouchlá petarda zapálí papír, kterým je omotaná, a tím pádem i les, do kterého dopadne? (toto není řečnická otázka)

-----------

Dále jsem přemýšlel nad množstvím životů. Ve výsledku jsem dospěl k tomu, že je pro naše hry náš systém vhodný a měnit bych ho nechtěl. Je nás málo a potyčky jsou časté, takže se hodí mít trochu větší výdrž. Nicméně stejně se o svůj nápad podělím:
Základní množství životů u lidí by se snížilo na 3 a perk na zvýšení by byl pouze jeden. Ghúlové by měli stále 3 životy, ale zásah airsoftkou by jim ubíral také za 2.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 5:55 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
U toho plyňáku jsem přemýšlel, jestli by také nemohl být instant kill. Rozdíl oproti klasickému je:
- dá se utéct, než se dým rozšíří.
- dá se použít ochranných pomůcek.
- oproti klasickému granátu má trvající efekt, tedy lze použít na blokaci průchodu určitého území. Hodí se, když třeba bráním budovu a potřebuju si posychrovat záda.
Paralýza je taky dobrý nápad. Prostě tě ten člověk musí dodělat a nebo počkáš, až granát vyprchá a jdeš si po svých.
V zásadě si myslím, že plyňáků by mohlo být ve hře klidně více, klasických naopak méně.
--
U airsoftového granátu si myslím, že ty kuličky jsou úplně naprd. Dělá to bordel po lese (dobře ve Frídku už bordel byl, ale ne vždy se hraje tam) a stejně nikdo nepočítá zásah kuličkou, ale prostě že mu to bouchlo 5 metrů od něj. Zapálení bych se moc nebál, protože ta samotná petarda je v papíru a ještě se mi nestalo, že by něco od toho chytlo (za zákazu ohňů bych však granáty zakázal stejně, jako jsou palné zakázány v zimě). Jediná výhoda vnějšího obalu, která má podle mého názoru smysl, je, že petarda je nebezpečná, když jí sevreš do dlaně/sedneš si na ní/prostě nějak omezíš vlastním tělem prostor okolo. Jinak je to nepříjemné pro uši, ale nebezpečné ne. Ovšem pak rulička od hajzlpapíru nefunguje, to bychom museli požívat nějaký pevnější obal na více použití.
--
Životy asi ok, zvyšuje to relativně sílu palných, ale jen drobně (dříve 5 hitů vs 3, nově 3 vs 2).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 6:03 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
plynak má nevýhodu, že má vyšší šanci něco zapálit a je vidět dodaleka. proto ho užíváme málo. jo a taky je máme až od dziki gonu.

třaskavá granát - petarda ve voskovém těle?

životy neměnil bych

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 6:08 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Plynové granáty by som nechal - výhody popísal Miro - len by som ich zosilnil - po vstupe do zadymenej oblasti bez masky je človek otrávený, rovnako ako pri jede. Proste je to bordel vydestilovaný z ježka, ktorý sa usadí v dýchacích dutinách a pôsobí, bez ohľadu na to koľkokrát a či vôbec sa zasiahnutý nadýchne.

Výbušné granáty by som nechal tak, airsoft guličky som tam pchal len teraz, lebo som nemal doma nič lepšie zrovna po ruke - cenovo sa to neoplatí, bežne sa tam dáva hrach/iná strukovina a tá v lese moc nevadí. Granát z hajzelruličky mi príde lepší - pohodlnejšie sa ním hádže, zaberá viac miesta, má značné riziko zlyhania (z 10 dovezených dva neprežili transport a rosypali sa už v aute)

Životy neviem, za seba by som nemenil, ale ak máte problém s počtami, tak sa nijak vehementne brániť nebudem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 8:41 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
Životy asi ok, zvyšuje to relativně sílu palných, ale jen drobně (dříve 5 hitů vs 3, nově 3 vs 2).
cheky píše:
životy neměnil bych
Mogh píše:
Životy neviem, za seba by som nemenil, ale ak máte problém s počtami, tak sa nijak vehementne brániť nebudem.

Jak jsem já sám psal - taky bych neměnil, jen jsem se chtěl podělit o ten nápad. Třeba to rozvede vaši představivost a vznikne z toho nějaký speciální mód pro jednu akci nebo tak něco.


Mogh píše:
Plynové granáty by som nechal - výhody popísal Miro - len by som ich zosilnil - po vstupe do zadymenej oblasti bez masky je človek otrávený, rovnako ako pri jede. Proste je to bordel vydestilovaný z ježka, ktorý sa usadí v dýchacích dutinách a pôsobí, bez ohľadu na to koľkokrát a či vôbec sa zasiahnutý nadýchne.

Kdyby fungovaly jako otrava zbraní, tedy -1 HB za minutu, tak než tím granátem někoho zabiješ, budeš už na půl cesty na respawn ::) To už se mi víc líbí Mirův nápad, že budou dávat IK. Zajímavý by pak byl styl boje, že člověk s maskou chytne dýmovnici do ruky (bezpečně) a začne běhat kolem nepřátel.

---

Ad granáty: Představoval jsem si to tak, že by se petarda o tloušťce prupisky přilepila k ruličce od toaleťáku, který by se trochu nabarvil a uzavřel. Nemusí to metat žádné kusy, stačí ten hluk.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 9:00 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Reinar píše:

Mogh píše:
Plynové granáty by som nechal - výhody popísal Miro - len by som ich zosilnil - po vstupe do zadymenej oblasti bez masky je človek otrávený, rovnako ako pri jede. Proste je to bordel vydestilovaný z ježka, ktorý sa usadí v dýchacích dutinách a pôsobí, bez ohľadu na to koľkokrát a či vôbec sa zasiahnutý nadýchne.

Kdyby fungovaly jako otrava zbraní, tedy -1 HB za minutu, tak než tím granátem někoho zabiješ, budeš už na půl cesty na respawn ::) To už se mi víc líbí Mirův nápad, že budou dávat IK. Zajímavý by pak byl styl boje, že člověk s maskou chytne dýmovnici do ruky (bezpečně) a začne běhat kolem nepřátel.

Bojový manévr "Bundáš obieha košiar s ovcami" je rozhodně lepší nápad, než klasický "Obkličovací klešťový manévr prováděný jedním vojákem" nebo náš tradiční a velmi oblíbený zdrcující úder "Ztratili jsme se, nepřítel šel jinam, a stejně půlka z nás nemá kvéry." ::ano
Ale jo, já si to chytnu neodymovým magnetem na přilbu a můžu svištět.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 2:12 pm 
Nájezdník
Nájezdník
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 3:49 pm
Příspěvky: 510
Bydliště: U Merkuru
Já myslím, že plynové granáty jsou docela v pohodě. Jenom je to ošemetné aby někdo nezavolal hasiče. Mnohem lepší je používat ty plyňáky v budovách a bunkrech než v otevřeném prostranství.

_________________
Vrchní homolobbista a oportunistický skarifikátor!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 3:23 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Reinar píše:
Ad granáty: Představoval jsem si to tak, že by se petarda o tloušťce prupisky přilepila k ruličce od toaleťáku, který by se trochu nabarvil a uzavřel. Nemusí to metat žádné kusy, stačí ten hluk.


Jako ono proč ne, defaultně bych tam lepil pirátky, kus vyjde na 50 haléřů, slyšet to jde a z hlediska bezpečnosti by si to člověk musel strčit mezi půlky, aby mu to něco udělalo.

Souhlasím s Livjatánem, že plyňák má svůj smysl pro budovy, bohužel však nepamatuji lokaci, kde by byly budovy rozsáhlejší velikosti (centrální budova Osady jest čestná výjimka). Což je možná dobrý námět pro budoucí lokace. ::idea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Debaty nad pravidly
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2020 1:31 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Nějaké nápady, jak by mohly ve hře fungovat pulzní granaty/miny na roboty? Napadl mě flashbang, skytý v papírovém kostýmovem slabém obalu podle Falloutu..

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny