Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 11:08 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2017 7:47 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Tak držíme se dřevárnického pravidla, že měkčená by měla být aspoň třetina délky zbraně. Zvlášť když to má takhle krátkou zásahovou plochu (čepel).

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2017 7:50 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Ja som za celú dĺžku. Osobne nerúbem hlava-nehlava, takže myslím, že mäkčenie by stačilo len kúsok pod hlavicou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2017 8:58 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Ne vždy to můžeš ovlivnit. Někdo ti útok přesměruje, chybně uskočí, neodhadneš vzdálenost a rychlost pohybu, nebo při nápřahu přibereš někoho, o kom ani nevíš. Z podobného důvodu se dává měkčení i na štíty - ty sice nemáš v plánu s ním útočit, ale nikdy nevíš, kdy se někomu nechtěně připlete pod oko.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2018 11:50 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Drancířská Citadela
jaro 2278

Cheky zrovna rozebíral ochrannou masku, kterou doufal vylepšit měchýřem z ryby, když jej vyrušil příchod strážného.
"Zdar, bratře náčelníku! Zajali jsme zewláckého špióna!"
"Jak víte, že zewláckého?"
"Kdo jiný by u nás chtěl špehovat?"
"To je fakt. A jak víte, že chtěl špehovat?"
"Proč by k nám jinak chodil?"
Cheky chvíli nad tou logikou uvažoval, pak pokýval hlavou.
"Víte, co máte dělat. Hoďte ho do vězení, mučte ho, trapte ho hlady a karaoke, pak ho vyslechněte."
"To už jsme všechno udělali. Zapřel všechno, ale to nevadí, však on se rozezpívá. Aktuálně prochází třetím stupněm tortury - lijeme do něj vědro kobercovky. Přišel jsem hlavně nahlásit tenhle neobvyklý nález. měl to v kapse. Myslíme si, že to je nová zewlácká zbraň. Hrozně zákeřná!"
"Hm. No. Tohle je rádlo. Víš co, pošli mi toho zewláckého špeha sem..."

O tři minuty později. UnderCage sice chvíli sakroval, ale když dostal zpátky své rádlo, uklidnil se.
"To jsou ale móresy..."
"Nemůžeš se divit," rozhodl se Cheky neomlouvat se. "Vstoupil jsi do Protektorátu, do chráněné zóny, a nemáš ani patřičnou denní propustku."
"Denní propustku?" podivil se guvernér.
"Novinka, kterou zavedl velitel Reinar. Tobě ještě nepřišel oběžník?"
UnderCage se rozpačitě poškrábal na zadku, což byla jediná část jeho těla, která přišla s dotyčným oběžníkem do styku.
"No to je jedno. Co tě ke mně vlastně přivádí? Dáš si kobercovku, nebo něco ostřejšího?"
"Dík, už jsem měl dvě vědra... nebylo by mléko?"
Cheky se rozesmál. Undercage se zavrtěl. "Co to tady máš?" ukázal na hromádku papírů na stole, aby odvedl pozornost od trapné poznámky. Protektorův smích ihned ustal.
"To je seznam padlých za poslední měsíc."
"Je jich dost hodně. To nám Zewell tolik zatápí?"
"Vlastně to nejsou ztráty na frontě. To je velitelova agenda. Toto jsou incidenty tady v Protektorátu. Hlavně lov těch zatracených ježků."
"Reinara ještě pořád nepustila touha po Ježkosmradu?"
"Je tím úplně posedlý."
"Vlastně mi to celkem hraje do karet," pousmál se UnderCage. "Chtěl jsem s tebou probrat vyšší dodávky mrtvol na hnojení polí."
"Cože? Máš celou úrodnou nivu Lučiny. K čemu potřebuješ další hnojné mrtvoly?"
"Rozhodl jsem se zaorat celý jihovýchodní kvadrant Havířova."
"Proč? Je tam hrozně neúrodná půda."
"Ale dá se tam orat."
"Proč nezaoráš jihozápadní kvadrant?"
"Ten už jsem zaoral," přiznal UnderCage.
"Dyť tam je samý beton a asfalt, trosky a rozvaliny...."
"Neboj, pár let orby a hnojení a bude z toho pole, jedna báseň."
Cheky zakroutil hlavou, pak vzal soupisku zemřelých a rozdělil ji na dvě hromádky. "Tyhle ťuhýky si vezmi, zbytek mi nech."
"Dík. Jsi kámoš."
"No jo," zabručel protektor. Pak jej něco napadlo. "Jihovýchodní kvadrant, to je přímo na hranicích s Těrlickem."
"Tam by se tak krásně oralo..." zasnil se UnderCage.
"Rád bych připomněl, že anexe Těrlicka ještě není na pořadu dne," zchladil jej Cheky. "A zvláště v téhle napjaté době by těrličáci nemuseli být nadšení, když se jim bude tlupa drancířů potloukat hned pod palisádou."
"Neboj. Nebudou žádné potíže."
"To rád slyším."
"A kdyby byly, určitě vyhrajeme," uteklo guvernérovi.
"Hej!"
"Ehm. Co je tohle?" odvedl UnderCage bleskově řeč jinam.
"Tohle? To je prototyp nového tesáku vzor 77."
"Zajímavý tvar."
"Jednodušší na zpracování. Taky je trošičku kratší - zkušenosti z těsných prostor."
"Tady ty bodce..."
"To je inspirace zbraněmi, které proti nám užívala havířovská esa, ale moc se to neosvědčilo."
"Chybí otvírák, pilka, řezač lan, šroubovák, kladívko a pilník."
"Jak říkám, jednodušší na zpracování. Válka nás vyčerpává a udělat klasický tesák není lehké. Tohle je jednodušší varianta."
"Koukám, že i hlavice je menší."
"Jo. Zavázela při úpravě tesáku na kopí. Ale nevadí to, jak je čepel trošku kratší a více zkosená, tak je lehčí a vyvážení není narušeno."
"No, vypadá to pěkně, ale to původní tesák vzor 66 taky. Viděl jsi ty poslední kousky, co lezly z dílen? Nic moc."
"Jo," povzdechl si Cheky, "jak jsem řekl, 77 je jednodušší na výrobu. Takže kvalita by mohla jít zase trochu nahoru."
"Budete je vyrábět jenom v Protektorátu, nebo si můžem něco udělat i v Havířově?"
"Plány ještě potřebují doladit, ale hned jak budou hotové, pošlu ti je - nejspíš s příštím oběžníkem. Zkus si jej tentokrát přečíst."

Image
Nahoře nový tesák, pod ním pro srovnání starší typ.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny