Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 4:30 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 8:13 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Zátah taky nevidím schůdně. To spíš tam hodit plynový granát a s gasmaskou využít zmatku a odnést to tunelem.

Kdyby Wasserman alespoň řekl koho. Ovlivnit jeho volbu z mého pohledu nejde, avšak Chory by to být jednoznačně neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 8:33 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Záťah by slúžil len na odpútanie pozornosti (príde mi to ako najlacnejšie možnosť ako tam dostať bandu ľudí, čo by robili hluk a pútali pozornosť) a príde mi menej pochybný ako plynový granát - jednak nikto nepríde k úhone, jednak zapojíme tešínokov.

Na hranie Betruberaka by som bol vhodnejší ja - mám na to perk ;)

A k ťahu doplňujem nocľah a stravu v Orlici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 9:16 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
Kdyby Wasserman alespoň řekl koho. Ovlivnit jeho volbu z mého pohledu nejde, avšak Chory by to být jednoznačně neměl.

Myslíš, že by Wasserman nedal hlas ani jednomu ze dvou nejvážnějších kandidátů? :-o

Mogh píše:
Na hranie Betruberaka by som bol vhodnejší ja - mám na to perk ;).

No, to je trochu ošemetné. Ano, máš ten perk, jenže... jsi ghoul a ti jsou hodně nápadní. Na živé Templářské akci samozřejmě ctím fungování toho perku, ale tady mi to přijde takové divné. Je to ironie, ale tahle hra přes fórum mi přijde realističtější než LARPy. Chtělo by to vědět, jak se k tomu staví Cheky. Jestli ten perk zcela přenese do hry, nebo ne. Pokud ano, klidně ti ten převlek půjčím.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2019 8:19 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Pořád trochu počítám, že poslední den bude devátá epizoda každé řady Game of Thrones. Wassermann ujede na křižníku, Chory udělá převrat, Scheider je opravdu skrytý pyroman a vypálí půl města, Šmíd zabije Millera a půjde sedět a baba Vojtová je dvojitý agent otrokářů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2019 1:11 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Pardon, nemám sil nazbyt. Jestli budete potřebovat na nějakou akci někoho z křižníku, napište mi to. Sama teď ještě pár dní nic nevymyslím.

Tah:
- sněm - lobuju za svůj nový cech. Miro/Moghu půjčíte mi pak 30 víček, prosím?
- zraněný ranger - léčení stejné jako toho raněného městského strážného. Kdo můžete, doneste/vyfoťte prosím něco z tohohle seznamu:
    * kostival lékařský (list)
    * turanka kanadská (list)
    * toten lékařský (nať).
    * křen (kořen),
    * jitrocel (list)
    * kokošku pastuší tobolku (kvetouci nať).
    * devětsil (list)
    * kořen pampelišky
    * vrbová kůra
    * přeslička (nať)
    * lopuch (list)

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2019 7:49 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
byliny - mali by tam byť turanec, lopúch, chren, skorocel, praslička, deväťsil, vŕba, kostihoj a púpava - pre rangera zadarmo

budem teraz do soboty večera mimo, tak keby ťahy išli svižnejšie, môže za mňa ísť Miro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv črc 25, 2019 2:49 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Díky.

Doplněk tahu - použiju byliny od Mogha na léčení rangera.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob črc 27, 2019 8:06 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Neviem ako je to s deadlineom, ale keď tu ešte nie je ďalší ťah, tak doplním do bylín toten a durman.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2019 6:09 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Deadline je imho až Cheky najde sílu a energii na psaní.

Durman.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát srp 02, 2019 7:30 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Deadline měl být předevčírem, když už byl Mojmír celkem OK, no akosi dostal Vojta horečky, takže to spadlo na dnešek, no akosi dneska se vrátí František. Takže to ještě asi o tři dny posunu, než se ho zase zbavím... :x

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob srp 24, 2019 5:26 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Že jsem se k tomu konečně dostal:

Reinar píše:
Miro píše:
Kdyby Wasserman alespoň řekl koho. Ovlivnit jeho volbu z mého pohledu nejde, avšak Chory by to být jednoznačně neměl.

Myslíš, že by Wasserman nedal hlas ani jednomu ze dvou nejvážnějších kandidátů? :-o

Mogh píše:
Na hranie Betruberaka by som bol vhodnejší ja - mám na to perk ;).

No, to je trochu ošemetné. Ano, máš ten perk, jenže... jsi ghoul a ti jsou hodně nápadní. Na živé Templářské akci samozřejmě ctím fungování toho perku, ale tady mi to přijde takové divné. Je to ironie, ale tahle hra přes fórum mi přijde realističtější než LARPy. Chtělo by to vědět, jak se k tomu staví Cheky. Jestli ten perk zcela přenese do hry, nebo ne. Pokud ano, klidně ti ten převlek půjčím.

Já to beru tak, že mezi Drancíři ghoulové jsou a tak se dají infiltrovat. Navíc všichni vidí ghoula v munduru s insignií té a té grupy a nedívají se mu moc do tváře, takže pokud si jiný ghoul vezme podobný mundur a insignie, tak prostě splyne. Takový ten efekt, kdy je mezi pěti sty lidmi zamícháno patnáct Číňanů a nikdo samozřejmě nerozezná, který je který. :)
Horší je, že u otrokářů asi ghoulové moc nebudou, že...

V počítačové hře by bylo buďto možno vytvořit ghoula infiltrátora (a třeba infiltrujícího páračí smečku), anebo by byl perk omezený jen na konkrétní rasu. My si můžeme dovolit obsáhlejší náhled na věc. Takže já si myslím, že tohle by fungovat nemělo.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2019 10:24 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Tah 21
Neděle 21. května 2279
zasedání sněmu; Viky – uzávěrka; podána druhá dávka abortiva

Miro
Zkráceně: Domluvil sis věrozvěstnou přednášku hned na pondělí, frí jako zadarmo, pro všechny měšťany.
V Orlici měli nakládané chlupaté slimáky, velké dobrota k pivu, no přišlo to na dvě víčka. Solidní týpci by přišli tak na patnáct, ale [5] povedlo se ti najít jednoho, ktzerý ten job vzal za 5 Tv.
Procházka městem byla zajímavá [1], ale nějak se ti nedařilo. Jako by se v davu někdo míhal, snad byl nastražený chlápekm sledován vícero postavami, a dost možná že žádnou a že se ti to jenom zdálo.

Miro a Mogh | SPOILER
Do ruin kostela v blízkosti Těšína (přiznávám: už jsem zapomněl do kterého; prostě někde blízko Těšína) dorazilo šestičlenné komando bojovníků zewellu. Vyzbrojeni jsou valaškami a páčidly na blízko a pistolemi a puškami (3:3) na dálku. Mají sebou munici, osobní lékárničky umožňující omezené okamžité ošetření, potřeby pro táboření a zásoby potravy pro sebe na celý zbytek Aféry. Nic víc.
Ach - a informace.
První dvojice [2] zjistila, že se pohnulo opravdu velké množství lidí. V zástupech uprchlíků jsou obsaženi snad všechny skupinky, žijící na území jižního Polska. Jsou promícháni, často se zde bojuje, ale ještě častěji utíkají odvěcí nepřátelé bok po boku.
Druhá dvojice [2] zjistila, že mezi uprchlíky není nikdo ze skupin severně od Wisły a jižně od Tater. To dává smysl, uprchlíci nebyli schopní překročit ani jednu z těchto překážek. Vedly je až sem, protože Karpatský oblouk je zde přerušen… a Wisła pramení v Těšínských kopcích, u Baraniej Góry.
Třetí dvojice [6] pronikla daleko a může potvrdit, co říkají předchozí dvě. Kromě toho potkala maličkou skupinku několika uprchlíků, kteří za sebou táhli na svázaných kmíncích smrkovice těžce raněného průzkumníka, jehož prý původně poslali „proti proudu“, aby sami zjistili, co se děje. Umíral, jen v deliriu opakoval dvě věty: „Honem do hor… Zrůdy přicházejí! Zrůdy přicházejí!!!“

Kromě tohoto intelu přinášejí poslové také zprávy z místního podhůří. Zewelláci opakovaně po celém podhůří Beskydů a v Jablunkovském průsmyku narážejí na stopy aktivit otrokářů. Zdá se, že zde pracuje silná skupina, schopna rozdělit se až na tři dočasně nezávisle operující čety, a ta sklízí uprchlíky jak zralé hrušky. Zdá se, že mezi otrokáři má výsadní postavení jakási žena se zářivě bílými vlasy.
Žukov se podivuje, jak to, že o otrokářích nebylo vědět dopředu. Cožpak se cestou z Ostravy nestavili v Těšíně? A jak to, že je jich tak mnoho? Rozvědce se zdálo, že otrokáři v půtkách po smrti Chrome Reda prakticky zanikli. Zůstal vůbec v Ostravě nějaký otrokář, nebo jsou už všichni tady? Pokud by tomu tak bylo, byla by to velmi zajímavá koincidence… Zkuste to prověřit!
Všech [6] šest průzkumníku se v pořádku vrátilo a jsou nyní součástí strategické zálohy Zewellu. Můžete je povolat, budete-li to považovat za nutné.


(Kovářskou práci – a navazující tah - ti můžu započítat v pondělí.)

- 7 Tv

Mogh
Zapalarka: [4] OK, to zní jakod obrý nápad, lidi si zastřílejí a přijdou na jiné myšlenky, stejně to vypadá, že je každý trochu nervózní z blížící se volby prezydenta. Co třeba v úterý 23.? To by šlo.
Schneider [4] také není proti. Takové malé mecheche, nic tak velkého jako na křižníku, ale šlo by to propojit s těmi vystavenými obrazy… Tak v pondělí 29.

Poutník se [4] ochotně rozpovídal. Jmenuje se Jan Skrzetuski. Cieszyn si vybrali proto, že je to velké město a leží skoro přesně uprostřed velkopolského panství, jehož slávu chtějí v následujících generacích obnovit. Jestli je komunita velká? No určitě! Teda jejich konkrétní skupinka pod vedením vajdy Jeremiho je docela malá, ale jinak jich je určitě mnoho, kteří smýšlejí podobně. Nepochybně. Ale ostatní skupiny se zatím asi neusaují. Vlastně o nich nic neví. Vlastně o nich nikdy neslyšel. Ale to je otázka na Jeremiho. Teď je důležité, jestli se tady tato skupina bude moci usadit v Cieszyně.
Proč se pohnuli divoši neví, taky by ho to zajímalo. Jeho skupina přišla od severu.

Miller [5] byl v zadumané náladě.
„Jí jsem odpustil,“ poznamenal jen polohlasně, „ale jemu nikdy!“ Vyslechl si poznámku a chvíli mlčel. „Z Cieszyna není kam utéct...“ zamumlal. Pak vstal. „Na každý pád jsem ji nakázal neustále hlídat.“

+ 1 Tv za durman
Jo a devětsil nemáš, máš naopak dvakrát lopuch, dva různé druhy. Nevadí, i tak je toho dost.

Reinar
Kostky: [3],[4],[1]: -3Tv
Sledování otrokářů [1] také nedopadlo moc dobře. Obávám se, že dneska to bude takový akoby zašívací den.

Viky
+ 1 Tv za durman
Léčba rangera jde s takovým množstvím čerstvých bylinek dobře. Rangeři jsou překvapení, že jim někdo pomáhá, nicméně pomoc neodmítají a umějí být vděční. Mládenec bude vbrzku zase běhat – a kdybys někdy potřebovala pár pomocných rukou, tak rangeři vědí, že ti dluží.
účetní uzávěrka křižníku:
- základní provoz [6]: + 6 Tv
- nával po reklamě na plese [3]: + 3 Tv
- zájem zvýšený novými úžasnými šaty [4]: +4 Tv
- kvlitní podprsenky od Schneidera [2]: + 2 Tv
= celkem: + 15 Tv čistého zisku

=========
Sněm rozepíšu bokem, ještě strpení!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2019 11:04 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Třetí sněm
Pan Kwestor si pohledem vyžádal povolení od přítomných pánů radních a začal s domácí agendou. Pozůstalost po panu Kiedroňovi je uzavřena a připravena k předání. Dále zde máme žádost skupiny velkopolských poutníků, která by se chtěla ve městě usadit natrvalo. Poutníci by si rádi koupili dům a žili zde.
Město obvykle nemluví do toho, kdo si koupí co, ale tady jde o organizovanou skupinu, takže je na sněmu, aby rozhodl.
O slovo se přihlásil pan Kušnier, který navrhl podmínečné přijetí. Pan Schneider návrh svého obchodního partnera podpořil, pan Mydlář se také přidal a zbytek společnosti se nestavěl proti. Poutníkům bylo povoleno se ve městě usadit.

Následně pan Kwestor předložil Cechovnímu sněmu ke schválení nový cech tělesných služeb s mistriní Viky v čele.
Pan Chory namítl, že tělesné služby jsou již obhospodařovávány jeho cechem a že tedy dojde ke kompetitivní duplicitě. Viky namítla, že její křižník poskytuje služby poněkud odlišného typu a že naopak její zaměstnanci budou potřebovat specielních služeb Choreho cechu ve formě pravidelných prohlídek; dále bude nutná spolupráce s cechem Schneiderovým i dílnou pana Mydláře, jedná se tedy o kolaborativní kooperaci. Nový cech nebude konkurovat jiným, naopak, jako svorník uzavře lokální okruh několika cechů, zvýší vnitřní provázanost a prakticky vzato vygeneruje obrat, aniž by vyžadoval nové vstupy; bude to násobitel stávajícího zisku.
Podporu novému cechu vyjádřili Jubiler, Kušnier, Mydlář, Księgarz, Garbarz. Pánové Zapalarka a Brewer se chvíli kroutili, ale když nenašel protiargumenty ani pan Chory, i oni se přidali. Pan Šmíd pokýval hlavou. Ostatní radní pak také souhlasili. Proti byl akorát pan Kupiec, kterému se nelíbilo umístění provozovny mimo hradby města a poukázal na oslabení obrany. Pan Wassermann jej ubezpečil, že v tom to ohledu byla učiněna patřičná opatření, čemuž přizvukoval i pan Wojoczek.
Nový Cech tělesných služeb byl tedy schválen.

Pan Wojoczek následně přednesl zprávu o bezpečnostní situaci města. Cvičení městobrany odhalilo mnohá slabá místa, která se musí rychle zlepšit. Bílá choroba si vzala příliš mnoho rukou, ti, co zbyli, se musejí víc snažit. Těžké zbraně města jsou v dobrém stavu a městská stráž pomalu doplňuje kádry určené k jejich obsluze. Napadení vnějším nepřítelem je málo pravděpodobné. Co je závažné, je uzavření jižní cesty do Slovakistánu skrze Jablunkovský průsmyk následkem velkého přesunu divochů a polomutantů a faktického zhroucení rangerů, kteří stezku ještě udržovali. Město musí do budoucna uvažovat o vyslání vojenské výpravy, která by stezku otevřela, chce-li obnovit obchodování s jihovýchodem.
Dále zde máme Drancíře, kteří ve svém dominiu vyhlásili bojový poplach. Proč? Těžko říct. Zewell by neměl být schopen obnovit aktivní operace. Možná, že Dracníři to vidí jinak. Nicméně zpráva rozvědky naznačuje, že se Drancíři posunuli v západo-východním směru. Buďto je také něco tlačí, anebo z nějakého jiného důvodu se přiblížili k Těšínu.

Pan Kohn se přihlásil s připomínkami k Wojoczkově zprávě. Vnější nepřítel možná není problém, ale co vnitřní? Ve městě zcela jistě nedávno operovali agenti Drancířů nebo Zewellu. Dále zde máme otrokáře, kteří se ve městě objevili noví a zjevně se učí zde orientovat. Není jich mnoho, ale máme zprávy naznačující, že v okolí operuje mnohem větší skupina. Její průchod skrz Drancířské dominium se shoduje s vyhlášením poplachu. Zdali Drancíři stojí na straně Otrokářů, nebo se jcih obávají, v současnosti není známo.
Ve městě máme také rangery a myslím, že by na ně měla Stráž dohlídnout. Rozhodně zde nechceme žádné další incidenty s otrokáři, že?
„K tomu se dostanu záhy,“ zamumlal pan Kwestor.
„Mimo tyto elementy,“ pokračoval Kohn, „je zde neobjasněná vražda pana Betrübera. Souvisí s děním ve městě, nebo si vyřizoval účty někdo zvenčí?“ To byla závažná otázka a pan Chory si dal velmi záležet, aby se mu ve tváři nepohnul ani sval. Tím se výrazně odlišil od všech ostatních, které tohle napadlo teď poprvé a nyní se zamračili a zamysleli.
Pan Kohn mluvil dále a odhalil, že ve městě je jistě ještě jeden operativec cizí mocnosti, kterou však odmítol vzhledem k probíhajícímu vyšetřování specifikovat.
„Není jisté, zdali některá ze zmiňovaných skupin koná proti zájmům města,“ zakončil svou připomínku Kohn, „ale určitě jednají v skrytu a proto bychom se měli mít na pozoru!“

Následně si opět vzal slovo pan Kwestor. „Toto by měl přednášet pan cechovní prezydent, ale protože máme tohlencto interregnum, jménem městské rady musím seznámit ctěný sněm s, hm, dopisem, který město obdrželo.“ Rozevřel tašku a se zjevnou nechutí z ní vyňal svitek průsvitného pergamenu. Následně přečetl dopis od Titanie White, šéfové cechu otrokářů, v němž požadovala vyšetření zločinů proti jejím lidem, to jest především přepadení a postřílení otrokářské výpravy na dohled od městských hradeb a vražda pana Betrübera, a hlavy viníků.
„Hlavy?“ ujistil se Schneider.
„Požaduje?“ ujistil se pan Zapalarka. „Já myslel, že obvykle jsme to my, kdo 'požadujeme' něco po ostatních.“
„Nelze popřít, že tentokrát je v právu,“ namítl pan Chory.
„No, to záleží,“ zamumlal pan Miller.
„Jak, záleží?“
„No jestli se nám to hodí, nebo ne.“
„Určitě se nám to hodí,“ řekl pan Garbarz. „Najdeme útočníky, vydáme otrokářům jejich těla a obchod jenom pokvete.“
„To mi nepřijde správné,“ ošil se Schneider.
„Nemůžem se rozhodnout někoho vydat, dokud ani nevíme, kdo to je,“ řekl Miller.
„Ale můžeme určit strategii města,“ řekl Chory. „Najít, určit, zabít, vydat. Pane Wojoczku, do práce.“
„No ne tak szybko,“ řekl Zapalarka, „já si myslím, že to, zda někoho vydáme či ne, má záležet na nás.“
„To je nespravedlivé,“ podotkl Chory. „Vysíláme tím do Pustiny negativní signál.“
„Těšínská spravedlnost není rovná a nikdy nebyla,“ povzdechl si pan Księgarz.
„Ale mohla by být, kdybychom se trochu snažili o pozitivní přístup,“ dodal Chory.
„Ctění pánové,“ vzal si slovo Kohn, „celou záležitost jsem důkladně promyslel a myslím, že problém má několik rovin, a je docela zapeklitý, je však řešitelný a já jej vyřeším krátce poté, co se stanu předsedou cechovní rady.“
Sál byl překvapen.
„Ano, kandiduji na tuto pozici. Chci město silné a bezpečné a věřím, že cesta k tomuto cíli vede skrze práci s Pustinou, práci založené na využití toho, co umíme nejlépe, práci s každým jednotlivým případem zvlášť, bez nějaké zkostnatělé a omezující ideologie.“
„Takový jakoby slizký had, ano?“ ujišťoval se Chory.
„Slezský had,“ odsekl Kohn. Pak se opět obrátil k sálu: „Vážení, já vím, kdo zabil Betrübera.“
Sál vybuchl dotazy, ale Kohn jej utišil gestem ruky. „Není to důležité. Vrah neohrožuje město a s Betrüberem měl vlastní spory. O tom vás ujišťuji. Není naší potřebou dále plýtvat prostředky na tuto kauzu – leda bychom ji chtěli proměnit v aktiva ve věci cechu otrokářů.“
„Pane Kohn,“ řekl Wojoczek, „obávám se, že vás musím požádat o výpověď.“
„Pane Wojoczku,“ odvětil s úsměvem Kohn, „obávám se, že nyní jsem kandidátem na post prezydenta Cechu, což vaše pravomoci značně omezuje. Je tak, pane Kwestore?“
„Vskutku.“
„A víte i kdo přepadl tu karavanu?“ zajímal se Chory. Schneider se celý našponoval a byl rázem jedno ucho.
„Ne, zatím to nevím,“ přiznal se Kohn. „Ale pracuji na tom.“
Schneider zase splihl.
„Další rovinou,“ pokračoval Kohn, „je tón dopisu. Pan Zapalarka má pravdu, nemůže si na nás otvírat pusu kdekdo z Pustiny.“
„Mistrině Cechu otrokářů není jen tak někdo,“ pousmál se sevřenými rty Chory.
„V porovnání s Městem?“ kontroval Kohn. „Otrokáři si musejí uvědomit, že to my jim laskavě umožňujeme vstup na náš trh.“
„A oni u nás laskavě nakupují,“ namítl Garbarz.
„Musíme vystupovat silně, sebevědomě a nesmíme se nechat urážet,“ řekl Kohn. „O co jde paní Titanii? O potrestání viníků. Proč? Aby si schladila žáhu a ukázala, jak je mocná. Ale proč by to měl být náš problém? My se musíme postarat o to, aby se takový případ již neopakoval – aby ti, které přijmeme jako obchodní partnery, si byli jisti bezpečím na území, které Těšín spravuje.
Ale pozor, ta přepadená karavana nebyli naši obchodní partneři, vždyť si jenom posbírali nějaké chudáky z Útulny a pak cestovali Pustinou. Kdyby prošli městem – a zaplatili clo – tak by se jim to přece nestalo, že?“
„Chcete říct, že otrokáři si mohou za to přepadení na dohled od našich hradeb zjevně někým od nás… sami?“ vyvalil oči Chory.
„Ano.“
Wassermann se začal pochechtávat.
„Bylo jím líto platit clo,“ rozhodil rukama Kohn a otočil se ke shromáždění. „Ale proč bychom my měli platit našimi víčky za jejich škudlilství?“
Sál vybuchl nadšenými výkřiky souhlasu. Nic člověka tíženého kolektivní vinou nenadchne víc, než logicky znějící viktimizace oběti.
„Obchodní partneři – na našem území!“ pozvedl Kohn pěst, „Jsou v bezpečí! Ale karavany, které nás obcházejí? Násoskové z útulny? Nebo jejich šéf? Co nám je do nich?“
Sněm výskal. (Pár lidí sedělo bokem a vískalo, ale to sem nepatří.)
„Takže taková je moje politika. Paní Titanii odpovíme, že její obchodní zástupci jsou u nás vítáni a že zajistíme jejich bezpečí. Nabídneme jí zřízení obchodní stanice uvnitř hradeb – pod vedením Cechu obchodníků. Ale spravedlnost venku v Pustině ať si hledá jak chce sama. Do toho nám nic.“
Takovou rezoluci podpořil nadšeně pan Schneider, přidal se i Zapalarka, Jubiler, Kušnier, Miller i Wassermann, pan Kupiec a nakonec po jistém váhání i pan Garbarz. Ještě pár dalších rukou hlasovalo a už bylo jasné, že pro je většina. Tím bylo zasedání sněmu ukončeno.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2019 11:06 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Snad to dává aspoň trochu smysl.ů Píše se mi hrozně blbě.
Tím končí 21. tah. začíná tah 22.: POndělí
Po 22.; Mirová přednáška v knihovně (domluiverna v 21.); třetí dávka abortiva

Dáme tomu zase dva dny, tj. tah končí v úterý 10. IX. ve 20:00. A snad budu trošku svižnější.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte zář 10, 2019 6:14 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
(recykluji nevyužité kování z minula)

Ráno prokřupnu záda a zajdu do fitnessu, teda vlastně k Šmídovi do kovárny. Aby neřekl, že se flákám, tak kovám oběma rukama a nasekám za 10 minut 2 dávky hřebů (měl jsem jen 1,75 l flašky, tak jsem přidal 25, celkem tedy 250). Doufám, že bude mít radost z dobře vykonané roboty, tak zkusím navázat na včerejšek. Chápu, že za to může Miller, ale ať se na to zkusí podívat čistě podnikatelskou optikou. Syn bude mít veselku, bude třeba zajistit rodinu. Jasně, může si někoho na Millera najmout, ale i to bude stát nemalé peníze, protože k Millerovi se přes tovaryše nedostane žádný amatér. A i když to zvládne, tak město bude mít problém s obživou, Dobroslawa přijde o otce, který ji vychoval, a pro syna a jeho ženu nebude v městě bezpečné prostředí. Takže pustit chlup, postavit mlýn, dát do něj kurvítka, aby měl sám Šmíd zakázky v budoucnu, a potom točit hamr imrvére, je prostě z hlediska výsledku nejlepší, všichni se budou mít dobře a Šmíd úplně nejlíp.
Kromě toho zkusím zjistit, jak se dívá na Kohnovu kandidaturu a jestli nezvažuje jeho podporu.

Jako přednášku opráším první kázání z kazatelny Otce Miroslava. Zároveň začlením rétoriku proti otrokářům a podprahovou podporu Kohnovy politiky.

Strava a nocleh Orlice.

Stav 55 Tv.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny