Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je pát dub 19, 2024 9:43 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 9:16 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
určitě. až budu mít funkční kout (počítač konec závorky, mezera tak budu dodržovat harmonogram přesněji. mezera

další tah bude dnes večer. další odstavec tyhle Google vymoženosti mají ještě několik chyb.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 10:51 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Tak, tady je klávesnice. Tedy deadline pro první tah je dnes 20:00, já pošlu vyhodnocení vašich tahů a budete mít zase 48 hodin na tah.
Kdo se bude chtít přidat do hry později, může, je ale jasné, že Kohnova odměna bude o příslušný podíl zkrácena. :-)
Kdo ve hře umře, v aféře končí.
Ještě mi, prosím, nahlaste počáteční počty víček.

BTW předchozí příspěvek jsem diktoval do googlu, koukám, že ty umělé inteligence ještě budou potřebovat trošku vylepšit. :-)

P.S.: Abychom to měli jednodušší, tak tohle je den 1,
to jest cechovní sněmy jsou v den 7., 14., 21. a 28., bál je v 15. den a volba prezydenta 30.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 6:32 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1413
Počkám si na Tommyho pokus dostat se do města a zařídím se podle toho:

1) Pokud se mu to povede: Využiju drancířského bohatství a pokusím se dostat do města se záměrem prodat nějakou kůži na nátepníky. Pokud se mi do města dostat podaří, opravdu tak učiním. Věřím, že by té kůže mohlo být aspoň za 6 TV, možná víc, nechám na tobě.

2) Pokud se mu to nepovede: Namaskuju Tommyho jako otroka, od Viky si půjčím pouta a další rekvizity. Obleču si uplé kožené kalhoty a za opasek zastrčím dřevěnou palici. Na svou palici nasadím červený šátek. Do města chci vstoupit jako někdo, kdo chce zpeněžit svého otroka. Dále uplatním předchozí verzi, čili prodám nějaké kůže na nátepníky. Otrokáři také patřili mezi přední vývozce tohoto artiklu, jen ho získávali asi trochu jiným způsobem.

V obou případech: Za utržené peníze nakoupím skladné, trvanlivé jídlo - nějaké sušené maso nebo tak. Na Rynku si poslechnu drby. Pokud je Tommy můj otrok, nabízím ho lidem za přemrštěnou cenu, kterou nemůžou přijmout (hlasitě dávám najevo, že ho chci prodat, pak tiše sděluji svou cenu případným zájemcům). Obejdu celé město a zkontroluji stav hradeb (samozřejmě jen tam, kam mě pustí). Po setmění se pokusím nepozorovaně dostat do základny, kde si uložím své věci (případně propouštím Tommyho).


Výchozí stav TV: 14 Obrázek

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 6:51 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
kdes sehnal kůže na natepniky a kterou bránou půjdeš?

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 8:03 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1413
cheky píše:
kdes sehnal kůže na natepniky a kterou bránou půjdeš?

To se ptáš Drancíře? Vždyť my nic jiného nemáme. Vždycky s sebou nosím kůži aspoň na 4 nátepníky.
Pokud se Tommyho samostatný vstup podaří, jdu jako on nejbližší bránou. Jinak s ním jako s "otrokem" zvolím jiný vstup, třeba (5) Meškovu branku.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 8:56 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Reinar píše:
cheky píše:
kdes sehnal kůže na natepniky a kterou bránou půjdeš?

To se ptáš Drancíře? Vždyť my nic jiného nemáme.

No, pokud jsi ještě nevypil svůj bojový příděl kobercovky... :-)
OK, tah beru. ::ano

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 10:05 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Tah 1, vyhodnocení:
Firejs:
Útulna. Poslední štace pro chudáky, kteří nemají peněz, aby se o ně postaral špitál pana Choreho. K olovnatému nebi ční temné rozpukané zdi dávno vypáleného kláštěra. Dvorana je plná suti, mezi kterou poblikávají nuzné ohně. Od stěn jsou napjaty plachty, různé hadry a ztvrdlé kožky, vytvářející jakési stany a přístřešky chránící před nejhorším nečasem. Dodaleka se nese chrapot, chrchlání, temné kašlání a sípot. Jen nářek chybí. Tohle je poslední štace. Lidé jsou smíření.
Mezi ploužícími se stíny kdysi lidských bytostí prochází několik postav v dlouhých temných kabátech. Roznášejí teplou vodu s trochou mouky, dnešní řpíděl jídla. Firejs snadno nachází jejich velitele, pana Betrübera. Je to nevysoký, ale ramenatý pořízek s obličejem, který jako by se nikdy neusmíval. Nosí také dlouhý kabát a na hlavě klobouk se širokou krempou a plochou korunou. Odvede si Firejse bokem, do jedné z mála zachovaných místností, kde má zjevně svou cimru. Zde mohou hovořit bez obav, že by je vyslechl někdo nepovolaný.
| SPOILER
„Výborný plán, přesně tohle by se nám hodilo,“ zamumlal pak pochvalně. „Mohu tě dostat do města, mám za chvíli schůzku s jedním z radních. Ale nemůžeš tam jít takhle, Drnacíře skrz bránu nepustí! Musíme tě namaskovat. Shoď tu bundu, aj ty opancéřované gatě, dyť to hned každý vidí, že jsi válečník. A tesák tady nech, je jasné, že tě budou strážní prohlížet. Takže ani váček s víčky mít nemůžeš. Neboj, schovám ho tady u sebe v trezoru. (sehne se pod postel a něco tam kutí, je slyšet cinknutí kovu o kov, jak se zavírají těžká dvířka) A ty boty! Ty musí taky dolů, to by bylo hned jasné, že jseš někdo jinej.
Tak, a teď ještě namaskovat ksicht.“ A rozmazal ti po obličeji popel a bílou hlinku.
„Můžeme jít.“
Firejs následoval pana Betrübera ke městu a skutečně, přes bránu prošli bez obtíží. Zakrátko dorazili k Rynku, ale obešli jej. Boční ulička vedla kolem jakéhosi kostela, do nějž vstoupili malými nenápadnými dvířky v boční lodi.
Uvnitř byla malá útulná místnůstka a v ní dva nevrlí chlapi v gumových zástěrách a špinavých košilích. Na levém rukávu byly matně poznat zbytky červeného kříže. Připomínali spíš orangutany, než lidi.
„Šéf je doma?“ zeptal se pan Betrüber. Jeden z chlapů jen trhl hlavou směrem k dalším dveřím.
„Hned tě uvedu,“ kývl na Firejse pan Betrüber a prošel dveřmi. Jeden ze zdravotních bratrů za ním zavřel, druhý se postavil ke dveřím na ulici.
„Tak co tě trápí?“ zeptal se první, aby řeč nestála.
„Promiňte, ale raději bych to všechno řekl až panu radnímu.“
„Neboj se,“ řekl druhý temně, „to si piš, že panu radnímu řekneš všechno.“
Do místnosti vstoupil pan Chory. Byl bledé ostře řezané tváře, strnulých rysů, bezkrvých rtů. Na sobě měl krátký kabátec podle těšínské módy, bílý, s červeným lemováním a zapínán na spoustu stříbrných knoflíků.
„Takže,“ pronesl tichým, pečlivě modulovaným hlasem a upřel na Firejse pohled světlých, takřka bezbarvých očí, „co pohledává agent Citadely v mém městě? Jaké jsou cíle Drancířů? Kolik vás je a kdo vám pomáhá?“
Zdá se, že Firejse čeká velmi dobrosrdečná debata.

(prosím, svůj další tah napiš také do spoileru)


Mogh:
Byla to pěkná procházka, nicméně docela dlouho trvalo, než jsi narazil na někoho se zbožím, protože hladomor a válka okolí města dost vyluxovaly. Na druhou stranu ses dostal do oblastí, kde jsou dobré ceny.
- 20 víček
+ 3 kůže kočkolišek, 5 fláků zvěřiny
(zbytek až v dalším dnu)

Viky:
Jacek [2]: Kraczmarková se rozkecala, mazání si pochvalovala, je prý lepší, než co jí prodal pan Chory. To je ale stejně milý člověk, jak se snaží pečovat i o nemajetné, pan Betrüber mu sem tam přivede nějakého chudáka, když je ve špitálu místo, zrovna dneska jede takový, tvář úplně popelavou, no to se někdo má, že bude uzdraven zadarmo, teda pokud samozřejmě meducína zabere, to je jasné, možná by se pan Chory mohl učit od vědmy, jak dělat správně mazání a vůbec, že pozdravuju a tady posílám tudlenctu halenku, do ní už dávno nevlezu, to byla vzpomínka na moju mladosť, tolik chlapců jsem na ni uhnala, však ta má zapínání až takhle dolů, aj vyšívaná je, no a prodávat ji tady neprodám, jak jsou teď ceny nízké, tož to radši ať ji vynosí ta její děvčata, hihi, vynosí, hi hi.
Andula [2]: Noční šichta u Orlice nebyla nic moc. Nebyl tam nikdo od stráží, hned zkraje se tam stavil jeden, co šel okolo s patrolou, že ve městě jsou drancířští agenti a že hlídka má pohotovost. Ani hudebník nebo komediant tam žádný nebyl, a to ho hospodský shání už měsíc. Takže nálada pod psa. Chlapi od Šmída naštvaní, že není zakázka, hráli páku a zlomili jednomu ruku. Chlapi od Millera taky celí nesvoji, něco u nich doma neklape. Hrobník súláchl do krku tři šestipiva, zanadával na pana Vojta, že mu nesehnal pomocníka, a spadl pod stůl, kde hlasitě chrápal, chudák, maká teď od nevidím do nevidím a nestíhá.

Miro:
Na ryby vyplul, jednu radioaktivní rybu sebou vzal, na hradby [4] vyšplhal, u rotundy sv. Michala, nejstaršího to kostela v Polsku, na masivní ocelí pobité dubové dvéře zaťukal a otevřel.
Rotunda je uvnitř plná polic, poliček, stolů a stolků, všude je laboratorní sklo, destilační, titrační, vibrační, filtrační aparatury, v nichž klokotaji většinou průhledné, někdy fialové a někdy růžové roztoky. Skříně jsou plné knih a prachovnic. Na stěnách jsou mezi regály a policemi pověšené vyčiněné brahmíní kůže pokryté písmem, od pohledu to vypadá jako verše. I některé knihy mají formát básniřských sbírek.
Za ústředním stolem sedí stařec hustých dlouhých bílých vousů i vlasů, tvář zbrázděná hlubokými vráskami. Může mu být šedesát nebo sto šedesát, těžko říct, nicméně než jej stáři nahrbilo, byl to chlap jak hora a ani nyní to není žádná houžvička. Ten když se opře do vesel, tak Olza poteče na opačnou stranu.
„Co chceš?“ přivítal tě místo pozdravu. Když jsi spustil svou tirádu, skočil ti do řeči: „Vypadni.“
Když jsi pokračoval, vytáhl zpod stolu revolver jak kráva. Díky svému výcviku jsi v něm poznal ráži .750 Nitro Express. To se dneska už moc nevidí.
„Teď,“ dodal pan Wassermann důrazně. Ještě jsi na poslední chvíli zkusil něco říct a [6] starcův palec na kohoutu zaváhal.
„Koukám, že máš pro strach uděláno,“ zavrčel. „Tovaryše nechcu, ale odvážného helfra užiju. Je třeba vyčistit studně. Přijď. Zítra v poledne u studny Třech bratří. A teď vyfič!“
Opustil jsi rotundu a [5] celkem bez problémů přelezl po porostu psího vína vnitřní hradby do města. Varta na Piastovské věži si dříve všiml člunu na Olze, včetně počtu posádky. Nyní viděl vracet se jenom jednoho a [6] řekl to druhému vartovi, který s ním právě měnil hlídku. Správně to měl oznámit ještě veliteli stráže, ale než sešel všechny ty schody dolů, už na to zapomněl.

Pan Jubiler si tě vyslechl a když ses prokázal listinami s arcibiskupskou pečetí (z OLS II tuším), zakázku nadšeně přijal. Na okamžik se zarazil [1], ale pak na tvář nahodil bezstarostný „všechno bude skvělé, pane zákazníku“ úsměv a s poklonami tě vyprovodil z krámu.

Stráže u Bobří branky byly trochu překvapené, že někdo jde ven, ale protože jsi přišel zevnitř, neměly s tím potíž.
Pan Betrüber byl překvapen ještě více. Zdálo se ti, že si zamumlal [5] něco jako „další takový...“ Rychle se ale vzpamatoval a začal rozvíjet tezi, že povinností každého zdatného jest pomáhati těm méně zdatným při jejich cestě tímto slzavým údolím a jestli bys nechtěl pomoci ošetřovat nemocné a raněné, samozřejmě zadarmo, neboť peněz není, leda na nejnuznější pokrm a sem tam meducínu. Jo, kdyby Olmütz mohl poslat nějaké prachy… nebo více takhle osvalených šikovných chlápků, to by bylo fajn.
Při návratu si tě stráž ještě pamatovala, problémy nebyly.

Kůlna vypadá docela fajn, střechou neteče, uvnitř je pár balíků sena, jediné okno vede proti keři, jenž je celé zarůstá, dveře se dají dokonce zamknout a ve štítu je kouřovod, pod kterým se dá rozdělat oheň. V koutě je nějaké harampádí, dřevěné rozbité stoly a skříně a tak, to půjde spálit.
+ 1 rad za plavání v ozářené vodě; jedna mírně radioaktivní ryba
je třeba řešit: nabídku na práci u Wassermanna (čištění studní od sajrajtu)

Tommy:
Celý v bílém a ještě s páračím zubem na krku jsi budil zaslouženou pozornost už na mostě, dokonce i seržant Okręznic vylezl ze strážnice, aby se podíval.
S historkou o tovaryši pana Schneidera jsi [4] ovšem neuspěl, protože jeho tovaryšové mají přece úplně jiný šat, kdo to kdy viděl, aby byli v bílé, krom toho nemáš žádné cechovní odznaky, naopak, máš zub, kdes k němu asi přišel, při vyšívání rukávu? [6] Ale strážní to berou tak, že se teprve chceš stát tovaryšem, a tak tě pouštějí dovnitř a ukazují ti, kudy k pan Schneiderovi. Všichni si tě dobře prohlídli a je jasné, že si tě budou pamatovat.
Na Rynku jsi nakoupil tři svazky jarní cibulky, otep mlaďoučké kopřivy, půl hrnečku sádla, pytel vrbové mouky s otrubami, další pytel namborových hlíz (topinambury), do čepice vajíček, pod paži splétaný ovčí sýr a do kapsy od kalhot jednu velikou, tlustou mrkev. Je toho dost pro tři, no, možná až pro čtyři lidi na tři dny, jen to připravit.
Sledováním lidí jsi zjistil několik věcí. Muži nosí úzké, obtáhlé kalhoty a vysoké kožené holínky, k tomu krátký kabátec nebo krátké sako, vše bohatě vyšívané a malované, k tomu opasek, často vybíjený mosaznými nábojnicemi, na němž visí pytlík s víčky a zbraň, buďto dlouhý nůž, nebo jakýsi kordík. Šatstvo je často záplatované, zašívané, je vidět, že je z páté či šesté ruky, ale to nikomu nevadí, jen aby bylo ještě barevnější. Barvy jsou ovšem většinou dost omšelé, sluncem vybělené. Ženám móda velí nosit oblečení, které zdůrazňuje, že jsou dobře živené, to jest široké kalhoty, kabátek do půli zadku, a podobně. Sukně nenosí nikdo. Stejně jako muži i ženy jsou velmi barevné. Obvykle jedna barva převládá a podle toho, že lidé se stejnou převládající barvou se shlukují častěji se zdá, že to jsou barvy různých řemesel a dílen. Pakliže chce mládenec zaujmout dívku, zjevně ji obdarovává něčím příhodně barevným.
Bohatým a vlivným lidem se říká pan, paní, ostatní se oslovují rovnou jménem, starší lidé příjmením, pakliže mají. Vyslechl jsi, že pro odchod z města a návrat se používají jenom brána Přátelství a Jiřího, zřídkakdy Východní. Ostatní dvě branky jsou užívány málo a kdokoliv jimi prochází je podezřelý. Hradba oddělující Zámecký vrch od města je nízká a málo hlídaná, obvykle se přes ni chodí brankou hned u kasáren.
Ceny jsou takové, že jídlo na tržnici stojí jedno víčko a je toho hromada pro celou rodinu na den, v bistru za jedno víčko dostane člověk dost Ucpichřtánu, aby ho to nasytilo na den, zatímco v Jelenovi stojí jenom večeře pět víček. Jedno víčko stojí také šestipívo Těšínského bahna, což je základní druh piva, který se tady vaří a který prý chutná dost hnusně. Obvyklé platy za manuální robotu jsou taky jedno víčko na den, někdy dva či tři.
Obecně je nálada dost pod psa, lidi jsou nevraživí, mnozí nevěří, že je Bílá nemoc pryč, bojí se války mezi Zewellem a Drancíři, jdou řeči o tom, jak se nedaří obchodu.

Reinar:

Zamířil jsi tedy k bráně Přátelství (která kolem stejnojmenného křižníku vede ke stejnojmenné osadě) a použil drancířské bohatství na strážné. Těm stačila 4 víčka, ale seržant Okręznic chtěl ještě dvě. Pak tě pustili dovnitř s radou, abys raději nebyl moc vidět.
Navštívil jsi posléze pana Garbarza v jeho poněkud páchnoucí koželužně. Nevypadal moc dobře, počínající pleš mu zbrázdily vrásky. Když viděl ty krásné kůže na nátepníky, zasmušil se. [5]
„Víte, pane,“ začal – očividně na něj zapůsobila tvá uniforma velitele - „toto je moc pěkná kůže a otrokáři za nátepníky z ní dají dobré peníze, ale [5] ono to chvíli potrvá, než sem nějaký zavítá a to já nevím, jestli tady ještě budu. Však mě znáte, obchodujeme spolu už dlouho, vy drancíři pouštíte moje lidi nebo naopak otrokáře sem… jenže teď byla dlouho válka, Kocobędz byla vyvrácena, obchod nešel… a přitom já musím jíst, tovaryši musejí jíst, no, zkrátím to: Přišel jsem na buben. Já vám nemám jak za tyhle kůže zaplatit. Já už nic nemám, jen tyhle mozolnaté dlaně, tady tu hromádku psích tentononc na bělení usně a tenhle barák nad hlavou. A přitom bych tak potřeboval materiál na práci…
Heleďte se, nemáte toho ještě víc? Nemáte… to je špatenka… já bych… heleďte však vy jste šarže, vy jste tam u vás v tom zapadákově pán, že jo… tak co kdybychom se domluvili? Dáte ty kůže, dáte ještě nějakých pár víček na to a já…“ povzdechl si,“ já na vás přepíšu část podniku. Budeme podílníky. Jestli se odrazím ode dna, tak vám z toho sem tam kápnou ňáky ty disidenta, a jestli se potopím, tak... heleďte, aspoň vás bude hřát u srdce, že jste mi zkusil pomoct.
A já vás neprokleju, že jsme zbankrotoval kvůli tý vaší pitomý válce.“

- 6 Tv za úplatky.
Nutno řešit: Nabídka odkupu podílu na krámu za 10 Tv. Podílník cechu má svůj status ztvrzen glejtem, má samozřejmě volný přístup ku kontrole hospodaření se svým spolumajetkem, může se účastnit některých cechovních záležitostí (vstup k Jelenovi, cechovní slavnosti, sněm – tam ale nemá hlas).
Úspěch pana Garbarza úzce souvisí s úspěchy Drancířů, přes jejichž území vede hlavní odbytová i nákupní trasa k otrokářům do Ostravy. Když se drancířům daří, pan Garbarz vyplácí prémie tovaryšům a dividendy podílníkům.

-------------------------------------------
ještě k mému vnímání času: uvařit jídlo je činnost /jedna z těch dvou, co za den vykohnáte), nákup, krátké jednání, koupení si uvařené stravy činnost není. Dneska by každopádně hráči mimo domovský křižník měli strčit něco pod opasek.
-------------------------------------------
Den 2:
Váš druhý tah skončí 4. května ve 20:00 hod. Vyhodnocení pak bude do rána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 6:10 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4205
Bydliště: † Telenom
Hele, panove, kriznik neni nejaky sklad rekvizit, ze ktereho si vytahnete, co chcete. :x Ted vam to necham, ale priste ocekavam, ze se mne v obdobnych pripadech nejdriv optate, jestli s vasim postupem souhlasim. Jako, kolik pout si asi tak myslite, ze na krizniku mame? A kolik sad obleceni navic? A kolik patronu je asi tak zvedavych na moje lidi v drancirskych a zewlackych hadrech, hm? Uvedomte si, ze co se krizniku tyka, tak hrajete se mnou/proti mne, nikoli s kostkou/proti kostce. Takze priste se mne nejdriv optejte, jinak mate utrum a vas tah vam budu vetovat. Jo a herne ocekavam, od kazdeho jednoho z vas, vraceni vsech veci v puvodnim ci lepsim stavu.


Tah:
Hm, aspon ze baba poslala halenku, ta se bude hodit, je dokonce i skoro bila. A koukam, ze ve meste je nalada pod psa. Udelame oslavu tady na krizniku, ze jsme prezili Bilou nemoc a mame od ni pokoj.

Takze, Jacku, dneska pujdes do pivovaru a koupis dva soudky a pak pujdes na trh a koupis jidlo navic, tak na dva dny. Prihod Kraczmarkove par vajec, jako diky za halenku. A pri nakupech se nech slyset, ze zitra vecer bude na krizniku oslava porazeni Bile nemoci a ze ceny budou priznive a pivo potece proudem. Vsak vis, co na ty mamlasy plati. Tady mas 10 vicek a dalsich 5, kdyby nekdo odnekud vytahnul flasku snapsu a byl ochotnej se ji vzdat. Vezmi si sebou nekoho, jeslti potrebujes - Štefka pujde taky dneska do mesta, tak se s ni domluv, prosim.

Štefko (Divka, skareda, ale s tak sikovnyma rukama, ze kdo zkusil, nemuze si ji vynachvalit. A ma talent na praci s bylinami a mastmi.), zajdi k Choremu do spitalu a ze tady mam dodavku nezamorenych bylin od Frydku. Tady mas sacky se vzorkama, dej mu je, nebo jeho apatykarovi, jestli mu teda uz neumrel, a ze pokud budou spokojeni s kvalitou, muzeme se domluvit na obchodu.

Mladezi, vy tady na krizniku, az denska dojdou patroni, tak s nima prohodte par slov na tema zitrejsi oslavy. Ja to sice reknu vsem hnedka ve dverich, ale zname svoje lidi a pripomenuti nic nezkazi. A trochu poklidte a vyperte a zitra se umyjte. Chci vas mit zitra v nejlepsi forme, ciste a barevne. Nasim cilem je se pobavit a krome toho rozvazat patronum jazyk a vytahnout z nich, co pujde. Jak jsem vam rikala vcera pri potlachu, Khon hral nemalou roli v ukonceni nemoci a tedka ma sanci se stat vedoucim rady. A kdyby se mne podarilo dostat do rady, meli bychom se mnohem lip - vic zakazniku vcetne tesinskych strazi, a to oficialne a ne za zady, jako ted, pristup do mesta pro vsechny a vubec. Takze vy budete zitra delat to, co vam jde nejlip, a ja tu budu vest reci a chavlit Khona. A uvidime, treba budem mit stesti a prijde se podivat i nekdo dulezity, komu pani radni naslouchaji.

Pro dnesek mate ukoly jasne. Bezne provozni zalezitosti reste jako vzdy s Annou (Anna je moje zastupkyne, veli, krizniku, kdyz jsem pryc. Schopna provozni, ale na vic nema, nastesti, ambice). Kdyby me nekdo hledal, jsem u sebe a delam ucty, ano, stale jeste. Kdybychom se stali soucasti Cechu, museli bychom platit dane a k tomu je potreba delat nejake cary a zarikani nad sloupecky cisel, tak me neruste, pokud to neni nutne. Az pujdou prvni patroni, klepnete na me. Jo a kdyby se tu objevil nejaky drancir nebo zewlak, nebo dokonce nektery z tech, co tu vcera zaclaneli, tak je zavedte primo za mnou. Diky.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 10:31 am 
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 31, 2010 8:40 am
Příspěvky: 1882
| SPOILER
Firejs polknul.

Dobrý den, pane Chorý. Co mě přivádí do vašeho města? Nabídka ochodní. Přinese vám zvýšení prestiže, bohatsví a i pro chudáky o které se stará pan Betruder by bylo lépe postaráno. Stačí jen, když budete správně volit nového pana Prezydenta. Pak se budeme mít všichni skvělě a vůbec nastane všeobecný blahobyt, mír a láska.

A kolik nás je? To vám rád řeknu. Mnoho! A pomáhají nám také všichni - bodejt by ne, když jak určitě víte - to právě my vyléčili bílou nemoc v celém kraje. Stále nás to mnoho sil a bojůvek, ale podařilo se a nyní máme oporu běžného obyvatelstva. Snad jen Těšín se pořád ostratikizuje a jak víte - pane Chorý, není to pro Těšin a obchod vůbec dobrý.

A jaké jsou naše cíle? Inu, přeci pomoci světu! Drancíří vždy pomáhali lidem a snažili se o vybudování prosperující společnosti. Jak víte. Určitě.

Takže domluvíme se na správně volbě Prezydenta? Uctyhodný Pane?

_________________
„Díváte-li se dlouho přímo do Slunce, k poškození oka dojít nemůže, ale síla fotonů, které necvičeným okem projdou, zanechá na čočce flek, přes který nejde vidět.“


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 12:27 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Tah: Bylo dost hnusně, když jsem v lese kus pod Těšínskou osadou v lesích vstával. Ztratil jsem se, ale dle orezlýho rozcestníku na křižovatce pro karavany byl výrazným písmem od čísi krve označen TĚŠ N. Už z dálky to vypadalo, že je tam dost rušno. Stráž u bran a na ochozech hradeb značí, že dostat se dovnitř bude pro mě, jakožto Drancíře dost obtížný (teda aspoň, jakse mi z jejich pokřiků na mojí osobu typu: "..se jenom dotknout tý brány a vodstřelim ti tu tvojí držku" doposud zdálo). Jasně, dranc znaky na mojí rozedraný čsla uniformě svítěj na tři kilometry. Budu si muset někde, nějak najít něco na převlíknutí. A taky něco k pití a žrádlu, to je blbý.Po kapsách se mi podařilo vyštrachat 5 zetek.
Nebo což takhle zkusit ňákou alternativní cestu..

_________________
spend shell


Naposledy upravil Henry Thorn dne pát kvě 03, 2019 12:32 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 12:29 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Dá se u muničáře náboje i prodat?
TV - 2. :-D Asi jsem příliš zainvestoval do nákupu baterek z vlastní kapsy. A nebo se mi válí víčka jinde.

--
TAH:

Nad ránem vyrazím ke Studni tří bratří. Pokud by se někdo ptal, co tam chci pohledávat, tak je to jasné - pracuji pro Wassermana. Jelikož tak nějak tuším, že sajrajt světélkuje, vezmu si na práci Rad-X. Jelikož je to práce tvrdá, budu chtít aspoň až tak 2-3 víčka. Mezi řečí zkusím z Wassermana vytáhnout, co si myslí o Kohnovi, vědmě a ostatních členech cechu.

Cestou ke studni se ještě zastavím krátce u Scheidera a poptám se, co by stály různé šaty. Především mě zajímá, co stojí základní ohoz, kolik pěkný ohoz člena cechu, mnišské roucho a co by si řekl za uniformu stráží - samozřejmě pouze pro účely domácího fetiše. Nenásilně se poptám i obecně, jak se má, co vztahy v radě...

Až bude práce hotova, řádně se umyji, ať nezapáchám, charisma + 3 je třeba. Zastavím se na pokec ke Millerovi. Už získávám praxi, takže vyptání se na Kohna, vědmu a cech už mi jde bez vzbuzení většího podezření. "A tovaryše byste nepotřeboval? Nebo s něčím pomoc? Za práci umím vzít. Jestli ne, tak škoda... Ale ale, co to je za krásnou dívku, holka jako lusk, akorát na vdávání. Mrk Mrk. Vaše dcera? Opravdu?! To musíte být pyšný otec, mít doma takového anděla!"

Abych ukojil i intelekt, vyhledám duševní stravu v knihovně. Učeně pohovořím s panem Księgarzem, co má zajímavého ke čtení. Nechtěl by uspořádat krátkou přednášku o knihách světských i církevních? Rád mu tam pohovořím za 2 víčka a vrchnost jistě takovou zajímavou událost ocení.

Před navrácením v kůlnu se stavím v bistru na dobrý žvanec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 1:49 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Po noci ve Stodole se probouzím to chladného rána, cítím jak mi celé tělo stuhlo a tak se protahuji a přemýšlím co tedy dál.

TAH:

Zamířím tedy k panu Schneiderovi, když už jsem strážné přesvědčil, že u něj chci najít práci. Po cestě se nakouknu k panu Kohnovi, abych zjistil co zajímavého nabízí.

U pana Schneidera se představím jako uchazeč o práci v jeho salonu a doufám že jej zaujmu tak, jako ostatní lidi při vstupu do města.
Pokud mi Pan Schneider nabídne nějakou solidní práci tak ji přijímám.

Po domluvě s panem S. se vracím přes Rynek opět do stodoly, tam si uvařím tlustou mrkvičku a podělím se s ostatními kteří přijdou a budou se chtit najíst.


TV: 15

Inventář: 3 svazky jarní cibulky, otep mlaďoučké kopřivy, půl hrnečku sádla, pytel vrbové mouky s otrubami, pytel namborových hlíz, do čepice vajíček (nacpal sem jich tam 16, když sem to doma zkusil) a splétaný ovčí sýr, | veliká, tlustá mrkev |

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 4:17 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
Ako moc funguje brahmínie omnivedomie? Pretože herne som teda mimo mesta, takže asi neviem, že miesto Východnej by sa mi skôr oplatilo použiť Jiřího brána a že ku Garbarzovi sa mi chodiť moc neoplatí, pretože sa tvári byť na mizine.
A neverím, že by lovci neboli taký pohostinný aby mi nedali najesť, obzvlášť keď som u nich minul takú hromadu zátok.

Stav zátok: keďže roky skúseností ma naučili nenechávať všetky vajíčka v jednom košíku, na výpravu si beriem iba 35 zátok (a teda 20 už mám utratených za kože)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 9:55 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Prodávat munici jde (nezmiňoval jsem to? asi jsem zapomněl), cena je poloviční oproti nákupu, tj. 20 střel za 1 Tv. Granáty tam nevedou, ale rádi vykoupí za 3-5 Tv, jak vám padne kostka. (prodané věci si dáte bokem do pytlíku s papírkem, že jo).

Omnivědomí - no já si naivně myslel, že se budete postupovat skupinově, a pak by to mělo smysl, jako že si vždycky večer ve stodole řeknete navzájem, co a jak. :-D Máš pravdu v tom, že nyní se již ve vzduchu povalují dost specifické informace, ale zase kdybyste všichni hráli úplně naslepo, to by bylo zbytečně složité. Takže jsem se rozhodl a udělal čáru. Většina vás je před ní a své info sdílíte. Firejs je za ní, jde po velmi osobní linci, a jeho příběh je dočasně "utajen".
Je to trochu kostrbaté, ale je to ústupek hře, stejně jako to, že většinu informací o místě a osobách už byste vlastně měli znát a ne je teprve objevovat.
(O bráně tě mohl informovat lovcův syn, co občas zavítá do Těšína, a že kožešiny bude chtít kožešník a ne koželuh, to by ses stejně dozvěděl.)

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2019 1:24 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Tah 2:V noci přituhlo a k tomu jsem se jako na potvoru celej zpotil, už dost bylo spaní v betonovejch odpadních škarpách.. Na noc jsem si ulovil šutrem macatou krysu a opek si jí na věrném wehrmacht liháčku v závětří (-1 radX). K tomu zapití vodou ještě z drancířský osady. Během ranní očisty se mi zase vracel častý sen… Jdu po pusté silnici plné vraků a nemám zbraň. Někdo za mnou mi něco říká, ten hrubý hlas poznávám, ale nedovedu si ho nikam zařadit. Ale poslechnu ho, stoupnu si nad sráz u betonove odpadní škarpy a hledím dolů na dno plné navátého bordelu. A pak zvuk natáhnuté spouště. Ukousnu si kus z druhé půlky opeklé krysy (snad pilulka radX doposud nevyprchala..) a podivil se.. Slyším něčí šustivé kroky!
Hbitě vylezu ven skoro po okraj, jak mi to jen sešmajdaný podrážky kanad dovolujou.. a uvidím je. Nějaké podivné procesí divnolidí!
Jdou k bráně, kam jsem se minulej den domotal. Nějaká asi nejjižnější, jak se zdá. Divnolidi v kápích pod dohledem dvojice polodivokých strážných s oštěpy pomalu kráčí k slabě bráněnýmu vstupu přehrazenýmu vlnitým plechem: strážnej na hradbách s stg44 na ně ani nemíří, čertví, jestli to má vůbec nabitý. Před bránou se dvěma týpkama v brněních z trashe se hlouček zastaví a začnou mumlat ňáký modlitby, či co. Jedna dvojice strážníků s ubohou výzbrojí jedná gestikulovaně s tou druhou, jedná se až o paralelu. Výsledek dohody se na ňákou chvíli zdá být v nedohlednu a já se chystám využít příležitosti a zkusit někde přelízt hradbu, když v tom se na mě usměje štěstí: jeden z mumlajících týpků v kápích se od skupinky odvrátí a ve svým hnědým hábitu jde směrem ke škrapě, kde pod okrajem dřepí moje maličkost…
"Hej, kámo…!" šeptnu na něj, zatímco pissí do mojí skrýše. "HEJ, TY PÍŠŤALO..!"
Zatímco mi něvědomky málem pochčije zarostlej ksicht, stihnu ho stáhnout k sobě a umlátil ho osvědčeným šutrákem. V rychlosti mu seberu hábit, co si přehodím přes sebe a přes hlavu si natáhnu rozměrnou utnu (neni mě zdá se vidět). Hodim věci do brašny a razim nahoru. Uff, strážný furt gestikulujou a ani ochranka na hradbě se šturmgewéhrem si mě nevšimla! Opatrně se připojim k hloučku právě včas, když se brána ze zrezlýho plechu odsouvá stranou… mumlám podobný hovna, jako zakulenci kolem mě.
(Inventář zásob: 5 zátek, 4 radX, hlt vody v čutoře, zbytek krysy.

Che: pokud se mi podařilo, co jsem popisoval, popíšu zítra další tah (co se stalo teď večer a příští dena jestli se mi to podaří, rozhodne o5 org).

_________________
spend shell


Naposledy upravil Henry Thorn dne sob kvě 04, 2019 6:28 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny