Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je sob dub 20, 2024 4:50 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2019 9:22 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Miro píše:

Nevím, jestli mi to vezmeš v jednom tahu, přinejhorším budu muset podělit.

Nevezmu, protože házení hnoje je jedna akce a služba ve stráži bere druhou akci.

| SPOILER
Nicméně divoši v Karviné nejsou nijak ve spojení s Lovci lebek, ani o nich nevědí, a vice versa.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2019 1:40 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř dub 17, 2019 5:37 pm
Příspěvky: 27
Jak to vlastne dopadlo s Vojtovou zproneverou penez na hradby?



(poněkud odbytý - nějak mě nic nenapadá) tah
Nepotrebujou na snemu zapisovatele? (A nekdo nasledne donasece?)
Jestli ne, tak zustanu v kanclu a budu se venovat sve oblibene cinnosti, hledani kompromitujicich materialu na kohokoli. V mestskych financich je mirny neporadek obecne, takze kdo vi, kdo si prikrada, co kdyz se nekdo zbavil zamozneho fotrika a na bilou nemoc to jenom hodil, proste takove ty obvykle malomestske tajnosti.



A nesu neco toho akatu ..
Příloha:
IMG_20190607_154003.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2019 9:10 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
cheky píše:
Nevezmu, protože házení hnoje je jedna akce a služba ve stráži bere druhou akci.


Ok, tak házím a strážím.
| SPOILER
Na Měskův vrch nejdu, ale pošlu tam nějaké dítě s tím jídlem a že je to od přítele a ať vyčkají tam nebo v budovách, odkud se střílelo na otrokáře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2019 10:20 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Nestíhám to všechno sepsat, takže teď první část budou věci naokolo, a až pak dodám Sněm:

Tah 14
Kalendář praví: Ne 14.: zasedání sněmu; Miro – noční věž, výplata; Firejs – noční brána, výplata; kultakutri - výplata; Viky – uzávěrka;
Apatykář: Potřeboval by podražec křovištní.

Reinar
| SPOILER
Za rozbřesku jsi u paty Měška, knížeteč Těšínského, našel čtyři choulící se ubožáky. Pátého si prý odvedl jakýsi muž ještě včera večer. Poslal jsi je do Chotěbuzi. Je to jenom asi dvě hodiny pochodu, ale přes rozvaliny města, přes Pustinu - čert ví, zdali tam dojdou…

Image


Mogh
Dobrosława dohlížela na tovaryše meloucí náhražkovou mouku z oddenků pýru.
„Máte pravud, pane Mogh,“ řekla, „nemá smysl jednat ukvapeně. Mí lidé od včerejška pozorují útulnu a nezdá se, že by tam bylo něco špatně. Pan Betrüber se sice neukázal, ale… pokud je mrtvý, nepomůžeme mu, a pokud není, bude zítra večer lepší příležitost. Je dost dobře možné, že máte pravdu a že skutečně musel prodat část lidí, aby uživil ty ostatní. Pakliže bída je příliš hrozná… lidé jsou nuceni činit zoufalé činy. Je-li tomu tak, tím hůř pro nás, na které padá vina za tuto bídu. Tak jako tak, zítra večer s ním pohovořím a pak budu mít jasno.
Pakliže přijde na ples, jak slíbil. Pakliže ne, budu vědět, že je v potížích a pak budu potřebovat vaši pomoc. Do cechovní síně je zakázáno vnášet jakékoliv zbraně, ale budu vám hluboce vděčná, pakliže si někde poblíž připravíte svou výstroj Pustináře včetně účinné zbraně a pokud skutečně dojde na nejhorší, doprovodíte mne a několik mých hochů na malou noční výpravu do útulny. Slyšela jsem, že se chystáte na ples, budeme tedy v přímém kontaktu.
Bude tam i paní Wojoczková, mohu s ní pohovořit, pokud vám o to jde, ale nemyslím si, že bychom si my dvě měly co říct. Její úřad zavedl zesnulý pan Kiedroň i přes širokou opozici radních – pan Chory, pan Šmíd a tatíček byli proti takovému mrhání penězi.“
Dobře, přislíbil jsi jí, že nad tím podumáš.

Pan Mydlář [3] nebyl úplně nadšen dalšími nenadálými výdaji. Mýdlo, které by vypralo tkaninu a současně nezpůsobilo degradaci kožešiny, to je čirá fantasmagorie… leda že by se použil výtažek z pižmových žlaz šavlozubého kňoura v říji, jo, to by asi šlo, hmhmhm… Z pana Mydláře hned vypadlo několik formulí na nová mýdla, a to ho s oblekem smířilo.
Vedlejším efektem mýdel sice bude extrémní sexuální apetit každého, kldo s mýdle přijde do kontaktu, ale tento problém snad půjde odstranit visačkou „Perte na -40 °C“.

Pan Zapalarka [3] je dost překvapen novým modelem a přijde mu poněkud extravagantní, ale zmínka o honu na kočkolišku se mu líbí, navíc, jak známo, při lovu kočkolišky není do posledního okamžiku jasné, jak jsou rozděleny role, což tomu dává ten správný šmrnc.
Následně tě zavedl do patra, do svého pokoje, kde měl psací stůl z paroží, křeslo z kůže divokého brahmíního býka, olejové lampy z rohů pyroovcí, koberec z oušek veverek, pohovku z naskládaných houní z divočáků postlanou rounem z divokých koní, pera s násadkami ze štičí kůže, korbele z noh včelích medvídků, zarážku za dveře z levky šavlozubého kňoura, na zdech tři sta jednadvacet lebek srnců, sto dvaadvace lebek srn, devadesát dva lebek kolouchů, třináct vycpaných hlav kočkolišek, osm set devadesát dva a půl vycpaných plchů, tři blíže neidentifikovatelné tvory, dvě chobotnice a jednoho polského divocha.
„To jsem všechno střelil sám,“ pochlubil se. „Zkusím si do obleku zakomponovat něco z toho.“

Večer v Orlici [5] byl poměrně klidný, vydělal sis [2] dvě víčka.

+2TV

Viky
Moghův akát ok

Millerovi tovaryšové se napřed dívali trochu podezřívavě, ale pak si kdosi uvědomil, že tě zná z trhu, a jiní z bordelu, takže jsi OK a poslali tě do jedné ze sýpek, kde Dobrosława právě kontrolovala zásoby.
„Zajímavé,“ usmála se sevřenými rty, „celý život o mě nikdo pohledem nezastaví, a najednou se dva lidé v jednom dni zajímají, jak mi je. Škoda jen, že toho, koho by to mělo především zajímat, to nenapadlo,“ dodala hořce. Pak si povzdechla a odvrátila k pytlům prosa.
„Jak mi je,“ zašeptala. „Cítím se… opojena… tím, co se děje. Celý život jsem prožila ve stínu jiných. Starali se o mě, maminka i tatínek, chovali mě jako v bavlnce… pak přišla Bílá choroba, ta hrůza, ta strašlivá hrůza… a pak...“ Sevřela rty i pěsti.
„Cítím se, jako kdybych sjížděla rozbouřenou Olzu na maličkém člunu,“ přiznala. „Ale není to špatný pocit, abys mi rozuměla. Je to pocit, že přes všechno to zmítání jsem se konečně někam pohnula. Že jsem konečně nabrala směr. I když mě to může každým okamžikem rozbít o skaliska. Nelituji toho, toho, co se se mnou teď děje...“
Nadechla se zhluboka a v očích se jí zaleskly slzy.
„Říkají mi, že Jozef Betrüber je darebák. Lidé, které jsme nikdy neviděla, mi říkají, jaký je člověk, se kterým… kterého znám tak dlouho.“Odfrkla si. „Včera pod hradbami výprava otrokářů. Pak střelba. Večer divoké zkazky o spoustě mrtvých. Je to pravda? Jak těžké by pro otce bylo koupit pár chlapů, aby to celé sehráli? Jak daleko je ochoten zajít?“
„Nás si nekoupil,“ řekla Anna, „a já ti, pokud tě to zajímá, mohu potvrdit, že Betrüber je surový chlap.“
„Možná je surový k těm, kdo si to zaslouží,“ oponovala Dobrosława. „K jiným umí být něžný… A mimochodem, nekoupil – jsi si jistá, že kdyby za tvou paní přišel radní Miller a nabídl jí, že bude v její prospěch hlasovat v radě, že by nepřijala?“
„Takovou minci by nepochybně přijala,“ pravila Anna klidně. „Ale cožpak myslíš, že by za ni tvůj otec požadoval něco menšího, než abychom učinily jeho dceru šťastnou? A jak by se nám asi vedlo, kdybychom ti poradily špatně?“
„Na tom něco je,“ připustila Dobrosława. „Takže… jak mi radíte?“
„Ale on si nás nekoupil,“ pousmála se Anna. Dobrosława se zatvářila zmateně. „My nemáme povinnost učinit tě šťastnou. Ale jako žena ženě – jako žena, která prošla Pustinou a potkala spoustu chlapů, ženě, která, promiň, že to říkám tak na rovinu, ale ceděla celý život na zadku za pecí a teď potkala prvního muže, co se na ni usmál – ti říkám, ruce pryč od Betrübera, sic se spálíš!“ [6]
„Prvního muže, co se na mě usmál,“ opakovala Dobrosława šeptem. „Ani nevíš, jak přesně ses trefila,“ pokračovala a z těch slov kapala hořkost. „Pro všechny tady jsem jenom zrůda. Mutant. Přitom lidé z Pustiny jsou různí, možná mezi nimi je i někdo… jako já. Co? Pověz!“ Zvedla pohled a v očích se jí zablesklo. Strhla si z hlavy šátek a v paprscích slunce pronikajícími větracími otvory sýpky vzplála rusá kštice jako exploze roztaveného železa.
„A co?“ ohrnula Anna ret, „jsi zrzka, no. Takových jsem potkala dva tucty.“
„Takže v Pustině jsou lidé jako já?“
„Jistě. Tady ve městě ne?“
„Ne. Ne, nikdo.“
„Cože? Fakt nikdo?“ zeptala se Anna zaraženě, s myšlenkami na svého zítřejšího tanečního partnera.
„Nikdo,“ pravila Dobrosława pevně. „Proto mě mají všichni za mutanta. Liším se. Liším se i od svých rodičů. Prokletí Klipsy, říkají o mě měšťané.“
„To je volovina,“ řekla Anna pevně. „Mutanti mají tři ruce, nebo čtyři prsa, nebo dokáží jiným vsugerovat, co si mají myslet, nebo tak něco… ale tohle je obyčejná barva vlasů, to je prostě normální, všude na západ od tohohle kraje to je běžné.“
„A muži… muži to nevnímají jako škaredé?“ zeptala se Dobrosława, očividně otřesená.
„Chlapům jde o to, co máš pod sukní, ne co máš na hlavě,“ odtušila Anna. „A jestli umíš dobře kouř- kořenovou zeleninu, ehm, očistit. Do polívky.“
„Pod sukní?“
„Něco jako kalhoty, ale hezčí. Hele, podívej se na mě, ty jsi normální pěkná holka, nemáš se za co stydět. Fakt nemáš. A jestli jsi podržela prvnímu chlapovi, co na tebe byl milý, tak nejsi ani zdaleka první v dějinách lidstva, a ani poslední. No a co, život jde dál. Řekni otci, ať tě vezme na výlet třeba do Protektorátu a uvidíš, jak tam z tebe budou mužský šílet.“
Dobrosława se nad tou představou nejistě usmála a sklopila zrak. Pak se ale zatvářila vážně.
„To jsou pěkné věci, co mi tady říkáš. Opravdu. Vydržela bych je poslouchat třeba celý den. Ale s Jozefem jsme si slíbili lásku a já jej přece nemohu opustit jenom, kvůli nějakým pomluvám. To prostě nejde. I kdybych nebrala ohled na řeč svého srdce, cožpak může nositel jména Miller porušit své slovo?
Děkuji ti za tvá slova, za tvou radu, děkuji ti z celého srdce. Budu nad tím přemýšlet.“

Večer proběhlo na křižníku Veliké týdenní zaříkávání účetní klnihy. S tržbou ze střelecké soutěže, po odečtení mouky, činí čistý týdenní zisk křižníku [2] dvě víčka.

+3 TV
+ krásné šaty

Miro
Košár vypadal, že buďto v následujícím okamžiku vybuchne, nebo se naopak utopí ve vlastním hnoji. Příchod usměvavého experta expedice exkrementů, který popadl do všech končetin dvoje vidlí a začal to dávat do rychtyku, nastal právě včas. Do uvolněného prostoru dokázali schvácení Kohnovi chlapi narvat ještě několik nově příchozích brahmín.
Podle přihlížejících starších honáků je tohle obvyklý stav před odchodem karavany.

Schneider se tvářil dost zaraženě. Vstal od stolu, otevřel další okno a pak rychle přecházel sem a tam.
„Tady něco smrdí!“ zasyčel.
„Nebojte, to uschne a samo opadná,“ odvětil jsi s úsměvem a dupl podpatkem, aby viděl, že tom fakt opadá samo.
„Pro koho děláš? Kdo tě platí?“ vztekal se Schneider, ale pak jej opanovala hrůza. „Doufám, žes o tomhle neříkal nikomu!“
„Nebojte, pane Schneider,“ odvětil jsi s úsměvem, „zdravé podnikání je štěstím pro všechny zúčastněné a když se vám bude dařit, bude se dobře dařit i mě. Řekněte kolikm, a já s tím zkusím něco udělat.“
„No...“ [2] „...dobře,“ protáhl Schneider a dal pokynem ruky znamení Przysztipkarzikovi. Ten byl patrně právě vyrušen od opravy vodovodu, nebo něčeho takového, na co člověk potřebuje metr a půl dlouhou olověnou trubku; nyní se asi vrátil k práci, protože odešel.
„Když na rovinu, tak na rovinu. Potřebuju pět set víček, a potřebuju je do konce měsíce. Jinak je po mně. Kdyby mi to s tou smlouvou vyšlo, tak mi Kohn vyplatí dva tisíce, a já bych byl za vodou úplně.“
Slíbil jsi mu, že s tím něco uděláš, a šel si po svých.


| SPOILER
Na Měškově vrchu děti již nikoho nezastihly.


Wassermann byl na sněmu.
Večer na věž dorazil Wojoczek a vyplatil ti 10 víček, žold za týden.

+ 28 TV

Kultakutri
Zapisovatele na sněmu nepotřebují.
V městských análech se povalovaly dvě zajímavé informace. Podle jedné z nich paní Wojoczková bere tři krát více, než její manžel. Druhá ležela schovaná v matrice: Dobrosława Miller se narodila asi třičtvrtě roku poté, co při porodu zahynula manželka pana Šmída.
Večer dorazil pan Vojt a vyplatil 4 Tv platu.
akát ok, +5 TV

sněm zítra, je mi to blbé, ale se dvěma děckama je málo času na psaní a spaní a to druhé potřebuji nutně.
Do nového týdne s novou herní mapou:
Image

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 2:41 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Sněm
Ve sněmovní síni dnes bylo velmi rušno. Cechovní mistři se sešli poměrně záhy a začaly proslovy.

Jako první začal pan Kwestor, jenž je mimo jiné i dočasným správcem dědictví po zemřelém předešlém předsedovi. Byl dokončen součet veškerého movitého i nemovitého majetku a spočítány podíly dědiců. Nyní je ještě třeba zpracovat dluhy a dlužníky. Do konce měsíce bude vše jistě hotovo.
Sněm tuto informaci přijal.

Pan Vojt oznámil, že městské hradby byly opraveny a nyní jsou již neprůchozí. Majetek po zemřelých bez dědiců byl přijat městem.
Sněm tuto informaci přijal pokřikem „no konečně.“

Pan Kušnier přednesl sněmu informaci, že jeho podílník, ghoulí kupec Mogh, vypraví ve středu malou karavanu směrem na Olmütz, kdyby se chtěl někdo přidat. Bude to výprava po dlouhé době tímto směrem, průzkumná, podpořená zbraněmi z křižníku.
Sněm si vyžádal informace o koncentraci nákladních brahmín v Košáru, ale byl uklidněn panem Kohnem s tím, že toto se brzy vyjasní, jen prosí o strpení.

Pan Garbarz by rád věděl, jak to tedy opravdu bylo s těmi Drancíři a jestli je na ně ještě vypsaná odměna. Díval se přitom poněkud neklidně úkosem na svého podílníka.
„Tvrdě a nekompromisně,“ slabikoval Reinar nezněle. Garbarze to pro tuto chvíli, zdá se, uklidnilo.
Pan Wojoczek zopakoval, že aféra s drancířským špehem byla vyřízena minuklý týden. Tento týden se znovu odehrály podivné události v ulici Glęboké, při nichž byla nalezena drancířská insignie a jed v lahvičce, ukradené již dříve ze špitálu. Možná, že se hlídce skutečně podařilo vyplašit jiného špeha Drancířů – nebo více špehů, někdo musel odpálit tu světlici, někdo musel hlídat na střeše – a možná to vůbec nemělo nic společného s Drancíři. Těžko říct, co se tam vlastně dělo a k čemu byl určen ten jed.
„Co to bylo za jed?“ zeptal se zvědavě pan Kupczik.
„Jed podávaný s jídlem, jedna lahvička by stačila na smrtelnou otravu člověka. Vyrobený z běžně dostupných bylin,“ vysvětlil ochotně pan Mydlář.
„A ta lahvička?“
„Obyčejná lahvička,“ ušklíbl se Chory. „Už jsem si ji vzal zpátky.“
„Prý byla popsaná.“
„Mým jménem,“ zabručel Šmíd.
„Co v ní bylo před tím, než v ní byl ten jed?“
„Lék,“ odvětil lakonicky Chory.
„Ale? Pan Šmíd je nemocný?“ zajímal se žive Schneider.
„Ne,“ zavrčel Šmíd. Pod tíhou jeho pohledu Schneider splaskl.
„Kromě tohoto incidentu nemáme žádnou indicii ukazující na pobyt Drancířů ve městě,“ shrnul Wojoczek. „Zůstáváme obezřetní, ale… kde nic není...“
„Kdyby městská stráž nebyla tak neskutečně neschopná, mohla něco mít!“ osočil Wojoczka Chory.
„Pane, jak jsem řekl na minulém sněmu, mám málo lidí-“
„A od minulého sněmu jste s tím nic neudělal?“
„Zdvojnásobil jsem stavy stráže. To je jiný způsob jak říct, že polovina mých lidí je schopna se ztratit na schodišti na Piastowskou věž. Nezkušení nováčci. Potřebují čas.“
„Času se nám možná nedostává,“ odeskl Chory. „Jestli někdo venku zahájil operace proti našemu městu, potřebujeme mít schopnost aktivní obrany. Ne nováčky zakufrované na schodišti.“
„Pro případ nejvyšší nouze je zde systém cechovní milice,“ připomněl Wojoczek.
„Její sestava je po Bílé chorobě děravá jak noty na buben,“ odeskl Chory. „Někteří mistři se dosud nijak nenamáhali své lidi postavit do latě.“
„Já mám navrhuji toto přezkoušet,“ ozval se Kohn. „Velká cvičení městobrany, teď v týdnu.“
„To by bylo skvělé,“ přitakal Wojoczek.
„Nemám čas na capiny, mám zakázky,“ zavrčel Šmíd.
„Provedeme cvičení na dvě poloviny, v první budete vy, ve druhé lidé pana Millera, takže budete moci kovat, když oni budou cvičit,“ navrhl Chory.
„Dobře,“ souhlasil Šmíd. „Kdy?“
„Štvrtek?“ nadhodil Kohn.
„Souhlas.“ Chory.
„Dobře.“ Šmíd.
„Oh jemináčku, do čtvrtka… dobře!“ Schneider.
„Tak, souhlasím.“ Miller.
„Tohle jsme měli udělat už dávno.“ Wassermann.
Sněm přijal rozhodnutí Rady uspořádal celoměstské cvičení městské stráže a cechovních oddílů milice ve čtvrtek.

„Nehledě na nálezy – nebo nenálezy – městské stráže,“ vzal si slovo Vojt, „máme zde důvod věřit, že za událostmi v našich ulicích nemohou Dracníři. Následující psaní bylo Radnici doručeno minulé pondělí:“ řekl a dal se do čtení.

Prohlášení velitele Drancířů

Vznešené a veliké je město Cieszyn. Není proto divu, že Drancíři mají, stejně jako každá jiná organizace, své způsoby, jak se dozvědět, co se v něm děje. Doneslo se k nám, že prý byl ve vašem skvělém městě zastřelen Drancíř a následně naražen na kůl jako odstrašující příklad. Lidé hovoří o špionovi a sabotérovi. Jakožto velitel vás však můžu ubezpečit, že to nebyl nikdo z nás. Pokud jste zadrželi někoho s našimi insigniemi, jednalo se o zběha nebo o provokatéra z řad Zewellu. Na vašem místě bych si dal pozor na zvýšenou aktivitu z jejich řad. Vzpomeňte, že to oni začali válku a byli dokonce tak troufalí, že svá děla postavili v blízkosti vašich hradeb. Když jsme pak opětovali palbu na místa, odkud po nás stříleli, nepřesnost děl mohla vyděsit, nedej bože zasáhnout vaše úctyhodné město.
Pokud narazíte na více takových lumpů, co v přestrojení za drancíře škodí městu, jsem ochotný za jejich dopadení nabídnout odměnu (vzhledem k vyčerpávající válce spíše skromnou, obávám se). Pokud nám je předáte živé, bude odměna vyšší - chceme je vyslechnout a potrestat sami.
A když už vám píšu, drazí radní, rád bych vám nabídl naše služby pro překonání nebezpečných cest západním směrem. Průzkum a ochrana karavan směřujících od Cieszyna po Ostravu v tomto roce zcela zdarma, do Olmütze za polovinu.

Podepsán komandér Reinar, veterán obrany Cieszyna v roce 2265.


Po dočtení bylo chvíli ticho, pak ale sál vybuchl dotazy.
„Tak přeci odměna,“ ozval se Garbarz. „Na to jsem se prvně ptal.“
„Ano, ale od Drancířů, jestli ve městě lapíte zewellského špeha,“ vyjasnil Wojoczek. „Já nic platit nebudu.“
„Já klidně dám dvacet víček za chycení podvratných živlů v našem městě,“ nechal se slyšet Chory. „Nebo za informace k chycení vedoucí. Nicméně: Je ten dopis pravý?“
„Má příslušnou pečeť,“ zkontroloval Kwestor.
„Má městská stráž stopy o případných operacích Zewellu uvnitř města?“ zeptal se Chory.
„Nooo,“ protáhl Wojoczek. „Tak bych to nenazval. Ale bude-li při příštím zasedání Rady čas, rád ji seznámím s některými podezřeními.“
„Dobře.“
„Já rád upozorním všechny na závěr psaní, kde ono se píše, že velká sleva za průchod Šenovskou štrekou,“ chopil se slova Kohn. „A proto já se rozhodnul, že vyšlu karavanu až do Olmütze. Spolupracuje se mnou pan Kwestor zastupující cech obchodníků. Kdo se chce přidat a vyslat tovaryše se vzorky, může. Karavana odchází zítra hodinu po svítání.“
„Cože, tak brzo?!“
„Dobrá obchodník on nikdy nespí a je vždy připraven,“ odtušil Kohn. „Kdo nestihne přes celou noc připravit své zboží, ten on může jít ve středa s ghoulem, koneckonců.“
Polovina sálu ho v tu chvíli nenáviděla.

„Já věřím ve slovo Drancířů a já s nimi spolupracovat budu, protože to dobrý obchod.“
„Obchod by byl ještě lepší, kdyby nebylo vůbec embarga na zewellské obchodníky,“ řekl Kušnier, a Zapalarka a Mydlář jej podpořili.
„Když už se bavíme o embargu na Zewell, tak Drancířské embargo by taky mohlo padnout,“ řekl Garbarz. „Jenom to kazí obchod.“
„Připomínám, že embargo bylo uvaleno panem Kiedroněm kvůli použítí hříšných zbraní,“ řekl Kwestor.
„Nemyslím, že bychom my tady měli řešit cizí válku,“ ozval se pan Kupczik znuděně, „nota bene, když už skončila. Nebo to tak aspoň vypadá.“
„Dobře, ale drancířští špehové nám tady pobíhají po ulicích,“ namítl Schneider. „Nemůžeme to nechat jenom tak.“
„Drancířský velitel tvrdí, že tomu tak není,“ řekl Księgarz. „A povšimněte si podpisu: Je to jeden z obránců města z roku 2265. Jsme mu povinni vděkem a úctou, my všichni tady! Nebo, přinejmenším, elementární důvěrou v jeho slova.“
„Ta bitva se odehrála před čtrnácti léty!“ odmítl to Zapalarka.
„A ti lidi, kteří tam padli kvůli nám, jsou pro to snad méně mrtví?“ zeptal se Księgarz jedovatě. „Bitva o Těšín byla jediná bitva, v níž mohlo být naše město reálně dobyto. Nebýt sušských milicionářů a Rangerů, tak tady dneska nejsme – nikdo z nás.“
Chory se pousmál.
„Vy se nesmějte, když jste u toho nebyl,“ utrhl se na něj bokem Wassermann šeptem.
„Ó, ale já u toho byl,“ odtušil Chory a nechal po sobě přejet Wassermannův upřený pohled, aniž by dodal cokoliv dalšího. Málokdo si toho intermezza všiml.
„Byla to těžká řežba,“ vzpomínal Karczmarczyk, „Rangers se prakticky obětovali. A na druhé straně, Antibos, ti tam padli do jednoho… to byl masakr. A my na to jenom koukali.“
„Jestli se někdo z hrdinů dožaduje toho, abychom ho aspoň vyslechli, pak bychom měli mít jeho slovo za bernou micni,“ řekl Wojoczek.
Sněm se shodl, že dopis není podvrhem a že je patrně pravidvý.

„Pokud zrušíme embargo pro Zewell a Dracníře,“ ozval se pan Jubiler, „pak bychom je měli zrušit i co se týče křižníku.“
„Cože?“ podivil se Vojt, „pane Jubilere, vy?“
„Bylo by to jenom spravedlivé.“
„Já nevím, jestli bychom neměli embargo spíše podpořit,“ mrmlal Chory. „S tím, jak se kolem města stahují divné živly...“
„Musíme my obchodovat,“ řekl Kohn. „Když my uzavřeme město, žádná víčka nepřijdou. A já myslím, že tady mezi námi takoví, kteří obchod potřebují rychle. Jsem pro zrušení embarga.“
"Musíme si uvědomit, že Pustina není jen tam venku. Cieszyn je její součástí, tak jako je kámen součástí řeky. Do vedení města by měli více zasahovat lidé, kteří Pustině rozumí, jinak bude kámen spláchnut proudem," dodal Garbarz.
Následné hlasování [3] přineslo průlom do tradice. Kiedroňova direktiva byla zrušena a zákaz vstupu vyslancům Dracnířů, Zewellu a paní Viky byl zrušen.

„Jak tady pan Chory mluvil o těch živlech kolem města,“ vzal si slovo Šmíd, „tak co víme o té přestřelce pod Měškovým vrchem?“
„Někdo si počíhal na odřad sedmi otrkářů táhnocuícho otroky od Betrüberovy útulny a postřílel je na hromadu,“ shrnul to lakonicky Wojoczek.
„Víme kdo?“
„Podle mě to byl pan Schneider.“
„Cože?“ vyskočil osočený. „Já? Vyloučeno!“
„Pane Schneider,“ začal Wojoczek.
„Já abych střílel otrokáře? Cožpak vypadám jako někdo, kdo umí střílet?“
„No, to ne, ale-“
„Tak vidíte. Tak proč mě osočujete? To je přece úplný nesmysl.“
„Pane Schneider, když pan Wojoczek praví-“ začal Chory.
„Pan Wojoczek napřed říká, že jsem to byl já, a pak zase, že jsem to nebyl já. Má v tom zjevně guláš.“
„Nemám!“
„Pánové-“ začal Kohn.
„Já protestuju!“ ječel Schneider, „proti takovým bezprecedentním-“
„Byl jste to vy?!“ zařval na něj Chory.
„Ne!“
„Nevěřím!“
„Přísahám na smrt svých dětí!“
„Žádné nemáte!“
„Přísahám na smrt vašich dětí!“
„Schneidere…!
„V životě jsem nevztáhl na jediného otrokáře ruku, leda bych mu bral míry!“
„A vaši tovaryši?“
„Co dělají ve svém volném čase, do toho mi nic.“
„Poslal jste je na otrokáře?“
„Ne.“
„Schneidere,“ zasyčel Chory, „podívejte se mi do očí.“ Vedle Choreho si stoupl Wassermann a jeho zřítelnice byly jak střílny bitevního křižníku. Schneider upřel do Choreho tváře naprosto bezelstný pohled nevinňátka.
„Zaútočil jste na otrokáře? Vy nebo lidé pod vašim velením?“
V sále bylo úplné ticho.
„Ne. Nikdy.“
Chory a Wassermann na sebe pohlédli poněkud rozpačitě.
„Máme nějaké důkazy?“ zeptal se Wassermann.
„Kdybychom měli, nemuseli byste tady vyvádět tenhle tyjátr,“ odtušil Wojoczek. „Ale Schneiderovi lidé přišli do města zakrvácení krátce po střelbě.“
„Obrali mrtvé o hadry a přitom se zamazali,“ kontroval Schneider.
„Vy jste mi fušoval do oboru,“ vztekal se Kohn.
„Houby. Bylo to za hradbami.“
„A co teda ti otrokáři na to?“ zajímalo Šmída.
„Velitel jejich kolony byl poněkud vzteklý,“ objasnil Vojt. „Ale co mohl dělat? Slíbili jsme mu, že to prověříme, ale cožpak máme zodpovědnost za to, co se děje za hradbami?“
„Kdyby nebyli uvnitř města tak ponižováni,“ začal Chory, ale Wassermann ho přerušil.
„Kdyby před čtrnácti lety nechtěli celé město zotročit...“
„Všichni tehdejší velitelé jsou dávno mrtví.“
„Stejně jim nevěříme.“
„Naopak,“ zvolal Miller, „ještě jsou málo ponižováni. Měli bychom je vypráskat z města úplně.“
„Mám u nich svoje zakázky,“ oponoval Šmíd.
„Já tak-“ začal Garbarz, ale pak stihl.
„Pánové, musím připomenout, že otrokáři své prodeje řádně daní a nejsou to malé částky,“ vstoupil do debaty Kupczik. „A navíc: 85 % našeho obchodu v oblasti Ostravy představuje právě Cech otrokářů. Pokud s námi přeruší obchodní styky, bude nám k ničemu, že Drancíři slevili průchod šenovskou štrekou. Nebude kam posílat karavany.“
„Je pravda,“ začal pan Jubiler, „že otrokáři předsatvují velký trh, ale my dnes můžeme obchodovat se Slovakistánem, s Olmützem… nejsme nuceni nechat se vydírat nějakou bandou z Pustiny. Naopak, musíme nějak reflektovat, že Betrüber opevňuje svou útulnu a sbírá do ní zbrojné lidi.“
„A divíte se?“ zeptal se Chory, „poté, co byli otrokáři takto zákeřně přepadeni?“
„Začal s tím ještě před tím,“ zavrčel Miller. „A jeho lidé chodí městem naprosto volně a já nevěřím, že jen tak, bezúčelně.“
„Chodí sem za obchodem,“ oponoval Chory.
„Jak to víte?“
„Informoval jsem se.“
„Anebo provádějí průzkum ve snaze zopakovat si Bitvu o Těšín, tentoktár s jiným výsledkem.“
„To je směšné.“
„Já pravím,“ zvolal Miller, „že je třeba vypráskat Betrübera od městských hradeb. Ať si táhne, odkud přišel!“
„Pan Betrüber,“ oponoval mu Chory, „je vysokým velitelem Cechu otrokářů. Útok proti němu bude mít velký dopad na ekonomiku města.“
„Ale,“ podivil se Księgarz, „minule jste tvrdil, že nemá s otrokáři nic společného.“
„Inu – informoval jsem se.“
„Aha,“ ohrnul Księgarz ret.
„Podle mě se nemusíme sklánět před otrokáři,“ řekl Miller. „Nemusíme handlovat s naší bezpečnostní. My jsme silní. Nebudeme se sklánět.“
„Zbytečně tvrdý a arogantní přístup nás přivede na buben,“ oponoval Chory.
„Měříte dvěma metry,“ obvinil ho Garbarz, „Drancíře vidíte za každým rohem, ale k hrozbě otrokářů jste slepý.“
„Protože taková hrozba neexistuje.“
„Jeslti vy ji nevidíte,“ řekl Miller a postavil se, „pak já ano a budu v duchu tohoto pohledu jednat i jako předseda rady.“ Otočil se ke sněmu. „Pokud pan Chory kandiduje s tím, že bude vstřícný k otrokářům, já kandiduji s tím, že nebudu vstřícný k nikomu za hradbami města. Těšín se musí postavit sám na nohy.“
Podporu Millerovi vyjádřili Jubiler, Kušnier, Mydlář, Księgarz, Garbarz.
Podporu Choremu na místě vyjádřili Zapalarka, Šmíd, Kupiec, Brever.
„A jak se k otázce pana Betrübera stavíte konkrétně, pane Miller?“ zajímalo Wojoczka.
„Možná bude lepší s touhle otázkou počkat, až jestli se pan Miller ujme vedení města,“ zasyčel Chory vztekle.
„Vůbec ne, něco můžeme udělat rovnou,“ řekl Garbarz. „Jestli občany znepokojuje Betrüberovo opevňování, proč nezajít za ním se tam podívat?“
„Navrhujete vykonat u něj inspekci?“ podivil se Wojoczek.
„Na základě jakého práva – když je za hradbami města?“ zeptal se Zapalarka.
„Na základě práva silnějšího,“ ušklíbl se Miller. „Vyzývám sněm k hlasování.“ (1 – 2,3 – 4,5,6)
[1] Sněm ovšem hlasoval proti tak agresivnímu přístupu. Zdá se, že i přes vyjádřenoui podporu to Miller nebude mít úplně snadné.

Závěrem ještě pan Brever vyzval pana Wassermanna, ať si udělá pořádek ve svém cechu jednoho muže, protože pivovar bude potřebovat důkladně protáhnout trubky a chtělo by to specialistu, a ne lecjakého hejhulu z ulice.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 6:44 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Tah za Mogha, pokud se do termínu nevrátí (ve spoileru jeho instrukce z přechozí strany):

| SPOILER
Až do nedele budem preč - ak by do vtedy prebiehal 15. ťah (mala by to byť 1. časť pondelku) - tak chcem riešiť buď Dobroslawu (nechám reagovať podľa situácie miesto mňa Mira) alebo pôžičku u Šmída (na karavánu do Olmiku sumu medzi 500-2000 zátok, podľa toho koľko bude ochotný dať - ponúknutá protislužba je, že sa v Olmutzi porozhliadnem po nejakom techu, čo by riešil jeho problém s náhonom, prinajhoršom skúsim v Suchej kúpiť nejaké banské čerpadlo).


Pokud Mogh stihne před plesem, staví se u Šmída zeptá se na půjčku 2000 víček... Přinejhorším 1 500 (nároky snižuje nerad a tváří se zkroušeně). Že prý slyšel, že Olmutz by měl disponovat technologií, která by mohla vyřešit problém s hamrem, tudíž tato výprava mu bude jen ku prospěchu! Když nestihne před, stihne na plese.

Na plese se ochomítá nedaleko Dobroslawy, především se snaží vyslechnout případný rozhovor s Betruberem. A pokud je příležitost, tak se k ní staví ke krátkému družnému hovoru "Jak se má a co a jak". Výstroj a výzbroj si ukryješ na základně (kde se kdyžtak setkáme). Meškova branka je pak nedaleko.

---
mimochodem střela v Olze je střela nebo střepina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 7:46 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Je to úlomek střely, v zásadě několik desítek kilo plutonia a jeho oxidů.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2019 9:57 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
Ještě Reinarův večerní tah:

Večer v Jelenovi vypadá velmi kulturně. Honorace jí z porcelánových talířů kovovým příborem, k jídlu je i maso, krásně tučné a prorostlé, žádný libový sajrajt pro psy. Jedno víčko tady stojí pohár vody. No, na večer to asi vystačí. Zdi hospody jsou vyzdobeny zbraněmi nepřátel, jsou tam obušky otrokářů z roku 2265, kopí divochů, pušky nájezdníků, taky kytara a katána jakéhosi potulného frajera… na rock´n´roll tady nejsou zvědaví.
Kytara se hodí.
Pan Zapalarka společnost oblažuje popisem lovu na Darkovskou želvu. Pan Brever vysvětluje malému hloučku zájemců, že když sladina chytne plíseň, je třeba ji poprášit DDT. No přece se to nevyhodí. Pan Mydlář vysvětluje, že pouze společnost, která umí vyrobit mýdlo ze špíny, má právo považovat za civilizovanou.
Především se však vše točí kolem pánů Choreho a Millera. První do omrzení vysvětluje, že Těšín je město kupecké a jako takové musí kormidlovat podle cinkotu peněz. Není zbytí, Těšín buďto zbohatne, nebo se rozpadne. A určitě nezbohatne tím, že se bude uzavírat světu. Právě naopak – musí nechat svět přijít za ním, dovnitř města, a pak jej absorbovat, ovládnout vlastními strukturami.
A otrokáři – hele, vždyť to jsou také především obchodníci. Hovoří stejným jazykem. Dá se s nimi domluvit. Oboustranně výhodné uspořádání přinese Těšínu hromady víček. Opak – jen bídu.
Pan Miller se profiluje jako opatrný a podezřívavý chlapík. Obchod s otrokáři, dobře, proč ne, ale na jejich území, v Ostravě. Ano, zvedne to cenu, protože břímě dopravy dopadne na Těšínské, ale na druhou stranu, při velkých těšínských karavanách se dá transport rozpočítat na větší objem zboží a tak je ve výsledku ještě levnější. Otrokáři v čele s Betrüberem musejí zmizet z okolí města – hned. A vůbec, vždyť není třeba si s nimi špinit ruce sami, stačí najmout třeba Drancíře, aby jim přiškrtili štreku, a hned bude hotovo. Ten, kdo je včera přepadl, udělal dobře, ale nesmí se to opakovat, nesmí se stát zvykem, že je možno přepadávat lidi v okolí hradeb. Takže potřebujeme silnější městskou stráž, se silnými zbraněmi, aby vynutila městské právo v širším okruhu města.
„Naše město – naše pravidla,“ pravil pan Miller do davu rozjásaných přívrženců, „a jestli tohle někdo nechápe, ať si zůstane v Ostravě.“
Přívrženců na obou stranách je od pohledu zhruba stejně. Mnozí ještě změní stranu, jak se jim to rozleží v hlavách. Popravdě, nezáleží na jejich počtech tolik, jako kdyby volby byly nějaké demokratické nebo jaké. Nakonec, až přijde na věc, se radní dohodnou sami, mezi sebou. Nicméně učinit rozhodnutí proti vů§li většiny by mohlo být, řekněme, nešťastné.
Boj o pozici předsedy rady započal.


====================
A teď už:
Skončil 14. tah
začíná III. týden, 15-a. tah
Pondělí; ráno, dopoledne a odpoledne
Miro má frei; Firejs má frei; Kohn vysílá svou karavanu
Váš tah končí v pondělí 10. 6. ve 20:00 hodin.

Kalendář v prvním postu aktualizován.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2019 5:41 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Zajdu na rychlý pokec za Kohnem a postavím ho před hotovou věc "Dej 500 víček, možná by stačilo jako bezúročná půjčka, jinak budeš platit 2000. Moc dobře víš, že tvoje pojistná smlouva stojí za vyližprdel a právní povědomí v Těšíně není na moc vysoké úrovni, takže se s tím nedá nic dělat. A nezkoušej na mě, že to strhneš z odměny. Chceš být prezydent? Tak plať a Schneiderův hlas máš jistý. Stokrát se ti to vrátí. Navíc po plese se dost možná Schneiderův byznys slušně rozjede."
Mimo to se Kohna ještě zeptám, jestli by neměl spolehlivého posla a kolik si ten člověk normálně účtuje?

Potom se stavím u Schneidera. "Ohledně peněz dělám, co můžu, snad to klapne. Každopádně bych potřeboval večer Przysztipkarzika k ruce. Nikoho jiného, on stačí. Millerovi pořízci se možná půjdou podívat Betruberovi na zoubek, což je v zájmu nás všech a riziko jde hlavně za nimi. Ovšem vzhledem k počtu mužů a opevnění útulny se bojím o úspěch akce. Ovšem znám tajnou chodbu do útulny, k jejímu otevření je však třeba hrubá síla. Tak co?"

Poslední zastávkou bude Wasserman, jestli má nějakou robotu, pokud jo beru. Pokud ne, zkusím se mrknout na tunel vedoucí z jihu do špitálu a maximálně jej zprůchodnit (tak, aby poslední segment ústící do sklepa vypadal jakože stále neprůchodně).

Předchozí verze:
| SPOILER
Zajdu na rychlý pokec za Kohnem a postavím ho před hotovou věc "Dej 500 víček, možná by stačilo jako bezúročná půjčka, jinak budeš platit 2000. Moc dobře víš, že tvoje pojistná smlouva stojí za vyližprdel a právní povědomí v Těšíně není na moc vysoké úrovni, takže se s tím nedá nic dělat. A nezkoušej na mě, že to strhneš z odměny. Chceš být prezydent? Tak plať a Scheiderův hlas máš. Stokrát se ti to vrátí. Navíc po plese se dost možná Scheiderův byznys slušně rozjede."
Mimo to se Kohna ještě zeptám, jestli by neměl spolehlivého posla a kolik si ten člověk normálně účtuje?

Zkusím ještě stihnout Scheidera na krátký hovor. "Ohledně peněz dělám, co můžu, snad to klapne. Každopádně bych potřeboval večer Przysztipkarzika k ruce. Nikoho jiného, on stačí. Millerovi pořízci se možná půjdou podívat Betruberovi na zoubek, což je v zájmu nás všech a riziko jde hlavně za nimi. Ovšem vzhledem k počtu mužů a opevnění útulny se bojím o úspěch akce. Ovšem znám tajnou chodbu do útulny, k jejímu otevření je však třeba hrubá síla. Tak co?"

Ať to dopadne jakkoliv, čekám na Mogha na základně s loveckou puškou s puškohledem k ruce. Przysztipkarzika kdyžtak rychle vyzvednu u Scheidera, je to pár set metrů maximálně. Pokud se jde do akce, zkusíme využít chodbu z kostela. Když mi Scheider nedá Przysztipkarzika k ruce, vezmu to přes východní bránu a jistím Moghovu akci (=likviduju stráže okolo útulny/na ochozech) a případně pak jdu s Moghem dovnitř. K návratu použiji Meškovu branku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2019 7:40 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
kultakutri píše:
Jak to vlastne dopadlo s Vojtovou zproneverou penez na hradby?

Zatiaľ nijak - môžeš v písomnostiach vyzistiť, či spreneveruje aj iné mestské peniaze a hlavne na čo ich používa?

Miro - a nechceš tú akciu v útulni robiť až počas plesu (je šanca, že na ňom bude aj B.) - to by mal byť druhý polčas ťahu ak to správne chápem (ja ale budem na plese - môžem B. skúsiť čo naviac zdržať tam, ak ti to pomôže)

agát k predcházajúcemu ťahu - mimo to, že som blbo zaostril, väčšina kvetov za víkend opadala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2019 8:21 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Já to chápu tak, že ples má 2 tahy a nyní je ten první. To znamená, že pokud se Dobroslowa rozhodne konat, tak to bude tento a nebo příští tah (oba počas plesu). A nechci ho zdržet, spíše naopak...

Edit: Ah, tak čtu blbě... Svůj tah upravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2019 8:42 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
cheky píše:
Pan Vojt oznámil, že městské hradby byly opraveny a nyní jsou již neprůchozí.

Aj tá časť pri Wassermannovi - na mape je stále značená ako rozbitá, tak len chcem vedieť, či si to ty zabudol prekresliť, alebo Vojt klame, alebo sa táto časť neráta ako mestská hradba (aj mať inú "pevnostnú" hradbu asi moc zmysel nedáva.

cheky píše:
Vedlejším efektem mýdel sice bude extrémní sexuální apetit každého, kldo s mýdle přijde do kontaktu

Tak v meste ktoré stratilo 2/3 obyvateľov to je snáď žiadúci efekt. A ako podpora spriateleného podnikateľského subjektu na krížniku tiež fajn, nevraviac o tom, že ľudia budú potrebovať viac krajčírskych služieb ako budú zo seba strhávať oblečenie, takže za mňa dobré aj bez visačky o praní ::fuck


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 5:39 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22206
Bydliště: Brno
na mapě už to je všechno prekreslene

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 5:57 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4205
Bydliště: † Telenom
Dnesni tah je predplesovy, ze? Ples je az vecer, ni?

Panove, ze snemu nam vychazi jedno dulezite sdeleni - jsou tu dva silni kandidati na predsedu a hlavnim tematem je postoj k otrokarum a ostrave. Chory pusobi jak nastrceny tajny agent otrkoaru s cielm mirumilovne ovladnout mesto. Miller je pro tvrdy postup proti otrokarum. Situace je bud a nebo, mesto je politicky rozdelene. Pokud nas napadne jak, mohl by toho Kohn vyuzit a postavit se jako clanek spojujici obe poloviny mesta pod politikou zkousnutelnou pro vsechny.

Nicmene, ceterum censeo Carthaginem esse delendam, ehm, Chory/Betruber imho museji byt zdiskreditovani. Uz vime, ze B. je vysoce postaveny otrokar a vime, ze Chory je s otrokari velmi uzce spjaty (mozna nizsi velitel, mozna jina frakce veleni, spionazni oddeleni nebo tak neco). Jak na to? Mame na to 14 dalsich hernich dni.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 7:11 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Jest otázka, jestli by Kohn měl dělat politický střed a nebo převzít jednu frakci. A velmi důležitý je nejen postoj cechmistrů a obchodníků města, ale i funkcionářů města, především Wojoczska, který sice jedná na rozkaz sněmu, ale operativní rozhodnutí jsou na něm a disponuje zatím největší hrubou silou ve hře. Jelikož mě sám poslal za Schneiderem a jeho žena monitoruje Betrubera, zdá se na straně Millera.

Podporu Millerovi vyjádřili Jubiler, Kušnier, Mydlář, Księgarz, Garbarz. - Dle dosavadního vývoje by tam měl být i Schneider. A myslím si, že Wasserman je také spíše tady (ani ne kvůli politice, ale opozice Choremu).
Podporu Choremu na místě vyjádřili Zapalarka, Šmíd, Kupiec, Brever.

Sám jsem pro Millerovu politiku, pokud jde o otrokáře. Ovšem on chce být protekcionista vůči všem (Zewell, Drancíři a asi i křižník). Dobré by bylo, kdyby tedy Kohn vystoupil proti otrokářům, ale zároveň jejich obchodní potenciál chtěl nahradit našimi frakcemi. Popravdě, Kohn, na to, že chce být prezydent, tak se na sněmu moc neprojevuje, minimálně ne jako kandidát.

Choreho postavení těžko říct. Zjevně byl u bitvy 14 let zpátky. Ale je otázka, jestli z Ostravy zmizel jako předvoj, než přišel hlavní kápo Betruber, anebo se zdejchnul, protože ve městě pro něj bylo horko (=má něco společného s Chrome Redem) a nyní s Betruberem spolupracuje spíše z nutnosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny