Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv dub 18, 2024 9:52 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 4:44 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Kytka

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 5:49 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1412
Tah: Ráno zajdu za Kohnem oblečen klasicky za měšťana. Předám mu tu Betrüberovu opaskovou dýku. Koukejte, na co jsem během svého slídění pro vás našel v křoví za špitálem. Ještě je trochu od krve. Miller že by si objednal vraždu? To si neumím představit. Navíc to přišlo příliš brzy po tom tyjátru na plese. Jasně, měl na něho spadeno už dřív, ale z mého pohledu to byla taková běžná nevraživost, asi něco jako Miller a vy. Nebo Miller a Šmíd. Nebo Miller a Chory. Ah, vidíte, on nemá rád všechny, ale zatím nikoho ještě nezabil, co?

GM, viky | SPOILER
Wojoczkovi pošlu vzkaz: Zkusíme s hledáním vraha pomoct, jak jen to bude v našich silách. Pro začátek vám sdělím svůj postřeh. Zdá se, že radní Chory nějakou dobu přiživoval nevraživost mezi Betrüberem a radním Millerem. Dále to vypadá, že mezi Chorym a Betrüberem byl nějaký spor, možná Betrüber Choreho vydíral. Miller byl Chorého nejvážnější protikandidát na prezydenta (vlastně jediný). Miller veřejně slovně napadne Betrübera a o chvíli později je tento otrokář mrtvý. Chory, ačkoliv Millera neměl rád, ho okamžitě láskyplně odvedl k sobě do špitálu. Tak příkladné a nevinné jednání, až mi to přijde podezřelé. Kdyby Miller chtěl Betrübera nechat zabít, počkal by si, až na to lidé trochu zapomenou. Zvažte možnost, že si vraždu objednal radní Chory, aby vyřídil osobní spor.
----

Své drancíře převedu pod dočasné velení viky (a později Wassermana). Dělej s nimi, co uznáš za vhodné, dokud je nebudu potřebovat.


-----------------------------------------------

TV: 12 Obrázek
Inventář: Hrst mouky, Pip-boy.
Šaty: Nebeský měšťan, Vedoucí drancíř, Útulný otrokář, Těsný koželuh s dírkou na prsou.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 6:00 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
tah
stav zátok: 17
Apatikárovi zanesiem listy
Stavím sa za Šmídom, či vie, že Dobroslawa je jeho dcéra, Miller ju chce donútiť k potratu a či to chce nechať tak.
V orlici spravím one man stand up komédiu o operácii Buldog a Chorého priznaní, že v nej bojoval. Strava a nocľah v Orlici.

Namiesto vymýšľania plánov ako navliecť Chorého do vraždy, by som chcel najskôr zistiť, či na neho nie je niečo, čím by sa odstavil sám - či už v špitáli alebo útulni. Predpokladám, že minimálne útulňa ale bude potrebovať viac ľudí k úspechu, chcete niekto ísť do toho v najbližších dvoch ťahoch?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 8:06 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Tah:

Domobrana.

Štefka zajde s jahodníkem a vyslechne drby na trhu. Zajde za Jubilerem pokecat a zjistit drby elitnější části města.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2019 9:42 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22201
Bydliště: Brno
18. tah
čtvrtek

Miro
Wassermann nemá dopoledne čas, ale když už ses vydal na zámecký vrch, tak tě rovnou nejbližší útvar městobrany sbalil podle válečného práva a zařadil do stavu. No a tak jsi pobíhal sem a tam s ostatními, prováděl rozkazy, cvičil ústup, protiútok, odsun raněných, přísun munice, hasící a záchranné práce. Většinu těch věcí už jsi znal z Olmiku a ze Stráže, stačilo naposlouchat mírně odlišné rozkazy a vysledovat styl velení. No, kdyby došlo na nejhorší a bylo to třeba, tak by ses jistě dokázal chopit velení nějakého toho oddílu.
A pak se šlo na pivo.
Po obědě malá zdravotní procházka na vytrávení, že? [6] Že se ti někdo drží v patách se podařilo zjistit záhy a když si dotyčný nedal pozor, také zjistit, kdo to je. Starý známý – prodavač z Kohnova obchodu. Akorát těžko říct, jestli to byl tentýž, co minule.
Schneider poletoval jak pometlo. Všichni tovaryšové se činili, tkali, přadli, stloukali plsť, na plácku před ateliérem se sušila sláma v pokusu získat z ní nějaká vlákna. Domem smrděly barvy a ustalovače a všude kolem byly hromádky jemně drceného bílého prášku. Pro jistotu sis šňupl do obou dírek, ale byl to jenom kamenec.
Finančně? Jasně, not great, not terrible, uvidíme, co budoucnost dá, ale naděje neumírá. Práce je. Paličkovat krajky umíš? To teď hodně hoří, dám sedm víček.
Jestli ne, tak výšivky, klasické gorolské vzory. To je jistota, to se udá, ale hodí to jenom tři víčka.
Stodola vypadala opuštěně, byla jenom ráda, že má zase nájemníka.
- 1 TV za jídlo
QUEST: Upaličkuj krajku nebo vyšij výšivku. Mogh ti jistě pomůže najít pěkný gorolský vzor (nemusí to být žádný Lucja Beskid Folk, stačí jednoduší. :) ). Za každých 10 cm je 7 resp. 3 víčka. je to celkem makačka, ale nemusíš vyšívat do prázdna, můžeš si ozdobit kostým.


Miro, Mogh | SPOILER
V kůlně tě vyhledala spojka z Žukova. Podle zpráv rozvědky předevčírem Drancíři vyhlásili plnou bojovou pohotovost. Neví se proč.


Reinar
Kohn nemá moc čas, sirény už svolávají do zbraně, ale tohle ho zaujme. Za špitálem, jo? Že by Choreho muži? To by mohlo vysvětlit pár věcí… Aha, je ještě od krve. Betrüber se musel bránit. Vrah byl zraněn. To se dá ověřit.
A teď do zbraně! Kohn tě zařadil do svého oddílu. Následoval klasický drill základních manévrů přio obranném boji. Kohn se ujal řízení svého úseku hradeb, zkráceně „frontu“ a jeho oddíl utvořil místní štáb a jeho obranu. Ostatní oddíly cechovníků, měšťanů a návštěvníků města mu byly podřízeny. Většina těch věcí byla jednoduchá, tady se na velké válečnictví nehrálo, nepřítel byl venku a tam měl také zůstat, to v Protektorátu, jo, blahé paměti padlý padlý rytíř padlý paladin Javor, držitel navigačního vyznamenání s modřínovými ratolestmi, ten dokázal vymýšlet klešťové obchvaty jedna báseň… No, zdá se, že kdyby došlo na nejhorší a bylo toho zapotřebí, dokázal by ses ujmout velení frontu sám.

Mogh
Apatykář je spokojen a vyplácí víčko. Když už tě tady měl, rovnou tě Chory zverboval podle válečného práva do svého oddílu a vyhnal na náměstí připravovat obvaziště. Protože však při cvičení nebyl nikdo vážně zraněn (těch několik zadřených třísek a prstů skřípnutých do závěrů zbraní se nepočítá), a většina úkonů souvisejících s přínosem raněných a odnosem zbytků byla jednoduchá, měl jsi čas okukovat minometné družstvo mistra Zapalarky, které se rozložilo na rynku v těsné blízkosti obvaziště. Napřed byl jenom drill, příprava munice, příprava palby, podle centrálního řízení, i podle místního určení parametrů palby. Trocha matematiky, to jste brali na základní škole. No a pak už ostré střelby. Dělalo to bum! Krásnota!
No, zdá se, že kdyby bylo nejhůř a nikdo jiný po ruce, ovládat tuhle hračku bys nejspíš zvládl. Vlastně určitě! Ooo, bum…!

Miller mlel včera, takže dneska tekla voda na dřevěné lopatky velikánského kola Šmídova hamru. Šmíd samotný bušil do železa jak sjednaný. Vášeň je možná až příliš lidské slovo, příliš… předpokládající uvědomělost, inteligenci. Zde byl pouze primordiální žár, jenž přetvářel nejtvrdší kov, jako by to bylo těsto. Šmíd se nenechal vyrušit, dokud nedodělal rozpracované, a pak šel obhlédnout své tovaryše, kteří dělali hřebíky, podkovy a podobnou rutinu. Otázka zatím visela v rozpáleném vzduchu pod stropem kovárny. Konečně si sedl na špalek, utřel si ruce do kusu hadru a zahleděl se na pěnící náhon.
„Že je moje dcera, vím,“ zabručel po chvíli. „Když mi zemřela žena, byl jsem… v koncích. Její matka mi tehdy hodně pomohla. Možná víc, než měla. To byla úžasná žena! Tak dobrotivá… Měla srdce otevřené pro každého. Všichni ji za to milovali. A když viděla, že na to, co mě trápí, jen vlídné slovo nestačí….
Millerovi je to jasné taky, ale tak nějak jsme žili v tom, že to nebudem řešit. A jemu děti nikdy nešly. Asi že záření… Takže Dobrosława je jeho dcera. On se o ni staral, vychoval ji, živil a ochraňoval. Kdo jsem, abych přišel po tolika letech nezájmu a rozvrátil jí svět? Jestli si myslí, že je třeba z ní to děcko vytáhnout a zahodit, ať tak činí.“
Pak se dlouze zamyslel.
„Koneckonců, Betrüber teď asi není moc dobrá partie.“
Pak se zase vrátil ke své práci.

Večerní komedie se líbila, vydělala ti [4] čtyři víčka. Celkem úspěch, na to, jak dneska hospoda hučela zážitky z cvičení.
+ 5 TV

Viky
Trh byl dneska omezen skrzevá cvičení. Nicméně o to výživnější a vzrušenější byly řeči! Že se ten kluk z Mincovní ulice skoro přerazil o muniční bedýnku. Že Wojoczek zařadil polovinu Mydlářovy rodiny jako zálohu obsluhy těžkého klulometu, protože to je nejvhodnější zbraň pro malé děti, které pušky ještě neunesou. A teď ta střelba! Jak to pěkně bouchalo! A teď ty… haufnice, ty když zaduněly, tak na hrncích pokličky nadskočily! A aj od řeky se nesly rány, že prý z lodi, no si to představte. No, silný a mocný je ten náš Těšín. Akorát ten můj starej moula si přiskřípl prst do závěru kvéru, spadla mu na nohu mina, sklouzl po žebříku při šplhání na hradby a tam dostal po hlavě kolbou pušky, protože se nemístně motal. A oddíl z Hluboké ulice to popletl a odešel bránit Košár. No to nic nebylo, milá paní, oddíl od Třech bratří se tak ztratil, že je našli až po obědě pod stolem u Orlice!
No, jo, ti chlapi. A co vy, jak jste nastřílela? Deset z deseti? Jasně, na tři sta metrů brnkačka.
O rozruch se postarali také návštěvníci města. Ti jsou podle městského práva také povoláni k obraně, obvykle utvoří oddíl pod velením nějakého schopného měšťana nebo se přiřadí k jinému již existujícímu. Tak se stalo, že byl utvořen oddíl z několika otrokářů, kteří včera večer dorazili do města, a rangerů, kteří sem dorazili včera ráno. Jen okamžitý Wojoczkuův zásah zabránil explozi násilí! Cože, otrokáři ve městě, už? Myslela jsem, že trh je až zítra… nebo za týden? No to víte, milá paní, co se říká, kdosi zmasakroval tu výpravu pod hradbami, tak teď dorazilo několik těchle chlápků a že prý to půjdou prošetřit. Říkám chlápků, ale byly tam i ženské, a teda od pohledu pěkně ostré!

Jubiler byl také hovorný, také rozrušený z „boje“ a dělal ze sebe hrozného frajera. Jeho řeč pořád sklouzávala k událostem na hradbách a k tomu, jak mu to dneska parádně šlo, dokonce jednou trefil terč až na celých tři sta metrů! Večer se u Jelena určitě nebude mluvit o ničem jiném. No, možná ještě o volbě předsedy rady, to je taky jisté, ale to je pochopitelné. Teď, když Miller tak nečekaně stáhl kandidaturu – co ho k tomu, u všech všudy, vedlo?! - se čeká, jestli proti Choremu povstane jiný kandidát. Wassermann říkal, že on je na tohle už moc starý, a podle mě má pravdu. Ale zase když nebude nikdo jiný, možná do toho přece jenom půjde, protože Choreho podezírá z nějakých agresivních avantýr. Miller je ze hry. Schneider včera rozhlašoval, že on na každý pád podpoří Choreho, takže ten je taky ze hry. Mohl by to být Šmíd, ten sice podporuje Choreho, ale to taky znamená, že by mohl být dobrým kompromisním kandidátem. Není sice nejostřejším nožem v šuplíku, ale je bohatý, rozhodný a trocha jednoduchosti a údernosti ve vztazích s Pustinou by městu asi taky nezaškodila. Nic zlého, samozřejmě, jenom prostě přestat vířit vody, jednat na rovinu a tak. V tom je Šmíd dobrý. No, možná bude třeba za ním vyslat delegaci, říkali mistři. Tak uvidíme.
A jo vlastně, ještě Kohn. Je fakt, že řeší potíže města rychle, třeba ty hradby jak dal postavit, to bylo šikovné. Ale tak má jenom to vetešnictví… i když, já vlastně nevím, kolik mu to může hodit.
Jubiler se zamyslil. Možná je ten Kohn přeci jenom bohatší, než vypadá. Hmmm…

Večer na křižník dorazila spojka od Kohna. Potřeboval by malou službičku: jestlipak by holky z křižníáku mohly svést postupně všechny čtyři Choreho chlapy a prověřit, jestli nebyli nedávno zraněni dýkou?

+1 Tv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2019 10:08 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22201
Bydliště: Brno
Cvičení městobrany
Za rozednění, ještě než slunko vstalo nad obzor, dorazil na křižník Wassermann s omláceným ocelovým kufříkem natřeným kdysi dávno na khaki.
„Řekl jsem Wojoczkowi, že se postarám o křižník, takže jej začleňuji do sféry obrany mého cechu.“
Přelétl pohledem nastoupenou posádku a úsečně kývl.
„Vidím, že tady máte schopné lidi,“ odtušil jenom. „V rámci cvičení se nikam plout nebude, věnujte se jenom nácviku se zbraněmi.“
Vylezl na můstek a rozložil kufřík. „Tohle je OPTIS. Operačně-taktický informační systém. Máme ho ještě z Války. Spojuje všechny naše bojové útvary do jediné sítě velení,“ vysvětloval, zatímco se elektronky žhavily. Bylo chladné ráno a trvalo jim to dlouho. „Hlavní bojové velení má Wojoczek na věži. Ten velí jednotlivým úsekům, v tomto případě mě. Já velím vám. Nechám vám jeho rozkazy na příposlechu, ať jim rozumíte, pro případ, že bych-“ ušklíbl se „-vypadl ze sítě.“
Jednotlivé kondenzátorové banky se s bzučením nabíjely. Na obrazovce se objevil šum jednotlivých vybuzených elektronů.
„Kdyby Wojoczka i s věží spral pierun, tak přebírá velení radnice. Obvykle teda Kiedroň, ale když už je po něm, tak tam je poblíž Chory a ten má příkaz v nouzi nechat kuchání lidských těl a převzít velení. Není to úplně dobré řešení, zástupce by si měl udržovat přehled po celou dobu, ale… zatím to tak prostě je.
Tak, už nám to nabíhá. Město, brány, hradby, to je jasné. Věž, radnice, tady je i Měšek zakreslený, pro orientaci, je to jediný kopec v blízkém okolí. Vidíte souřadnicovou síť… a tady jsou už oddíly. No výborně. My počítáme na oddíl deset lidí, tak jsme organizovaní my a když na nás naběhne někdo zvenčí v davu, tak to takhle odhadujeme. Vím, že Drancíři a Zewellové mají svoje oddíly po šesti, inu, mohou si to dovollit, jsou přeci jen lépe secvičení. Ti naši válečníci se obvykle rozprchnou při prvních větších ztrátách.
Tak, a tady se už rozsvěcí pomocná obrazovka. To je křižník a jeho prostředky. Děla, těžké kulomety, lehké kulomety, mlhotvorné zařízení. Munici jsem vám nechal nanosit už včera a všechno je to ze skladu odepsané, takže co zbyde, to si nechte… a dobře to použijte. Nebo raději: Vůbec. Jak asi chápete, děla střílejí nepřímo, pak mají dostřel po celé zobrazované mapě. Taková střelba však není moc účinná. Přímá střelba je ovšem omezena tím, že jsme v nepřehledných rozvalinách. Můžete také střílet salvou, deset ran ráz na ráz. Soustředěná palba se tomu říká a v místě zásahu nic nepřežije. Další možností je vytvořit baráž, tak zvanou přehradnou palbu, tam se nepřítel bojí vkročit ještě i chvíli poté, co střelba ustane. No to si ukážeme.
Já budu velet od sebe, mám tam nejlepší výhled a jsem hned v kontaktu s ostatními. Jo, ještě, kdyby přece jenom bylo třeba vyplout: Křižník je rychlý, odsud k soutoku to stihne za chvíli, od soutoku k mostu Jiřího za druhou chvíli. Ten most se dá podplout, ale chvíli to potrvá, musí se opatrně. Horní most na Bobrowce se podplout nedá, a stejně je tam už mělko. Tady most Přátelství se podplout nedá, je postavený nízko, ale v nouzi se dá zbořit a pak se dá plout až nahoru, k mostu Družby. Ono to zboření je taková kritická věc, ale stejně už několik let město uvažuje, že jej strhne a zkusí postavit nový, vlastní. On se možná ještě i zřítí sám.
Tak to je vše, jdeme na věc.“
Wassermann slezl z můstku, ještě s uznáním poplácal masivní pancíř jedné z dělových věží, která právě zkoušela hydrauliku lafetace svého děla, a pak už zmizel v ranní mlze.
Po chvíli vyšlo slunce a zvuk sirén oznámil městu, že cvičení začíná.
Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!Image

„Tady Wassermann, zkouška spojení,“ ozvalo se chvíli nato z reproduktoru kufříku.
„Tady křižník, slyšíme vás,“ zareagovala Viky.
„Výborně. Takže, na zákresu vidíte naše síly, a také simulovaného protivníka vlevo dole. Systém tam simuluje zakopaného nepřítele. Když je útvar chvíli nebo spíš dvě chvíle na místě, tak se zakope a je pak velmi obtížné jej zničit. My tady ve městě to máme jednodušší, úkryty už jsou připravené, stihneme to během jedné chvíle.
Tak, nyní tedy donutíme nepřítele se pohnout. Městská artilerie si vezme na starosti toho nejvíc vlevo, čtverec Cyril 13. Vy se postaráte o ostatní. To znamená nepřímá palba jednotlivými hlavněmi. Celkem tři rány."

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Image

„Tady Wassermann, zkouška spojení,“ ozvalo se chvíli nato z reproduktoru kufříku.
„Tady křižník, slyšíme vás,“ zareagovala Viky.
„Výborně. Takže, na zákresu vidíte naše síly, a také simulovaného protivníka vlevo dole. Systém tam simuluje zakopaného nepřítele. Když je útvar chvíli nebo spíš dvě chvíle na místě, tak se zakope a je pak velmi obtížné jej zničit. My tady ve městě to máme jednodušší, úkryty už jsou připravené, stihneme to během jedné chvíle.
Tak, nyní tedy donutíme nepřítele se pohnout. Městská artilerie si vezme na starosti toho nejvíc vlevo, čtverec Cyril 13. Vy se postaráte o ostatní. To znamená jednotlivá nepřímá palba jednotlivými hlavněmi. Celkem tři rány.

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Image


„Tak, vidíte, že nepřítel změnil směr. On si to každý dobře rozmyslí nakráčet do přehradné palby. Nyní tedy další přehrádku na Ch13. Naženem si je do houfu jak pyroovce.“

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Image

„No a máme je pohromadě. Přiblížit na dostřel jim ovšem nedovolíme. Nyní velím soustřednou palbu na pozici Herink 13!“
"Rozkaz," potvrdila Viky a zakřičela do hlásné trouby "Pošlete jim salvu!" Všechny tři dělové věže zaburácely současně.
„Cíl eliminován. Nyní se soustřeďte na ty hadrové panáky za vaší zádí, čtverec Gustav 9. Jsou akorát v dosahu přímé palby věže Zuzana, leč děla si již zastřílela dostatečně. Provětrejte své celkem těžké kulomety. Pošlete tam dávku ze zbraně na plošině za můstkem.“

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Image

[2k6:7]
„Výborná dávka! Pochvalte kulometníka… nebo kulometnici. Ale v bitvě se může stát, že se nepřítel dostane na dosah svých zbraní. Ve čtvercích Herink 10, Chlup 11 a Ivan 12 identifikujte další panáky a zničte je intenzivní střelbou ze všech kulometů.

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Image

1) 2k6: 7, 1k10: 4, +
2) 2k6: 7, 1k10: 3, +
3) 1k10: 3, +

Těžké i lehké kulomety křižníku spustily smrtící palbu na blízké cíle a vyřídily je.
„Výborně, vidím, že není snadné vás přepadnout. Dobrá, tím vaše ostré střelby končí. Proveďte ještě nácvik požáru, evakuace, ošetřování zraněných, to už po své ose. nechám vám Optis zapnutý, můžete se dívat, jak Šmíd a Miller rukou svornou, nerozbornou zabrání nepříteli překročit Olzu, jak Zapalarka svým minometem pokryje slepé úhly pod hradbami, Kohn tam ukáže ničení palebného hnízda nepřítele tarasnicí a Schneider se musí vypořádat s vnitřním nepřítelem. Na konci cvičení kufřík jen zaklapněte, vypne se sám. A zamkněte ho do kapitánova trezoru!
Děkuji za cvičení. Wassermann konec.“

Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!Image

=======
18. tah skončil
Začíná 19. tah.
Apatykář shání mydlici.
Tah končí ve středu 3. 7. ve 20:00

Takže, kdyby došlo k výbuchu nějakého většího násilí, přesune se hra do takovéhoto taktického režimu. To bychom se pak domluvili a hráli třeba dva tahy za den, aby to bylo trošku rychlejší. :)
Pravidla taktického režimu

Oddíl má 10 členů, 10 životů, háže 1kpočet životů. Když počet členů klesne na 4, oddíl se dá na útěk. Dranc/Zewell oddíly mají 6, ale háží stejně.
Opevněný oddíl – vnímá zásah jen při kritickém hodu. Těšíňáci jsou opevnění kdekoliv v Těšíně, kde trčí aspoň jeden tah. Děla, minomety, tarasnice opevnění ignorují a ničí (konkrétně hovoříme o hradbách a opevněných klášterech, že).
Pohyb oddílu je max. 3 čtverce za tah.

Děla (křižník, dělostřelecká baterie):
- nepřímá palba jednotlivých kusů. Háže se 1k6
- soustředná palba baterie: Stojí 5 Munice. Soustředí palbu všech kusů na jediný čtverec a zcela jej vyčistí..
- přehradná palba: Stojí 5 Munice. Vytvoří neprůchozí baráž přes 3 pole po dobu 3 tahů. Pokud na zasaženém místě je nepřítel, háže se 1k6
- přímá palba: na 5 čtverců, háže se 2k10

Minomet
- nepřímá palba kamkoliv do 5 čtverců
- háže 1k6

Tarasnice
- střílí na vzdálenost 3 čtverce
- háže 1k6

Lehký kulomet
- střílí dávkou na vzdálenost 3 čtverce
- háže 1k10

Těžký kulomet
- střílí dávkou na vzdálenost 5 čtverců
- háže 2k6

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 5:03 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1412
Tah: Zdá se, že v minulém tahu jsem nestihl vykonat akci ve spoileru, takže ji tady opět píšu:
GM, viky | SPOILER
Wojoczkovi pošlu vzkaz: Zkusíme s hledáním vraha pomoct, jak jen to bude v našich silách. Pro začátek vám sdělím svůj postřeh. Zdá se, že radní Chory nějakou dobu přiživoval nevraživost mezi Betrüberem a radním Millerem. Dále to vypadá, že mezi Chorym a Betrüberem byl nějaký spor, možná Betrüber Choreho vydíral. Miller byl Chorého nejvážnější protikandidát na prezydenta (vlastně jediný). Miller veřejně slovně napadne Betrübera a o chvíli později je tento otrokář mrtvý. Chory, ačkoliv Millera neměl rád, ho okamžitě láskyplně odvedl k sobě do špitálu. Tak příkladné a nevinné jednání, až mi to přijde podezřelé. Kdyby Miller chtěl Betrübera nechat zabít, počkal by si, až na to lidé trochu zapomenou. Zvažte možnost, že si vraždu objednal radní Chory, aby vyřídil osobní spor.
----

Své drancíře převedu pod dočasné velení viky. Dělej s nimi, co uznáš za vhodné, dokud je nebudu potřebovat.


Zajdu za Kohnem a řeknu mu, že by už měl pomalu začít s nějakou volební kampaní (a dát městu vědět, že o post vůbec usiluje). Mohl by pro demonstraci bohatství udělat nějaký menší večírek nebo představení. Povím mu, že jsme pro něj získali Millera a Wasserman se také zdá být v kapse. Zeptám se ho, jestli není ochotný Schneidera podplatit, aby pro něj hlasoval. Jednak bude mít hlas a jednak je Sch v nouzi, takže by se tím jejich vztahy mohly zlepšit.
Jestli mi Kohn sdělí, že podplácet ochotný je, jdu za Schneiderem a prodiskutuju to s ním, včetně probrání potřebné částky (Vím, že do konce měsíce potřebuje 500, ale bude to na hlas stačit, nebo to je naopak moc? A Bude Kohn ochotný tolik utratit?). Výsledek předám Kohnovi.

Stavím se za Šmídem a zeptám se ho, co ho - kromě sporu s Millerem kvůli náhonu - pálí. A jestli by si nechtěl promluvit o kandidátovi na prezydenta. Jestli by za nějakou službičku nezměnil svůj názor na Choreho.

Když zbyde čas, pošlu do Protektorátu zprávu, ať mi zjistí něco o Betrüberovi / Betrügerovi a Chorem a o otrokářských plánech s Těšínem. Ať projdou záznamy rozvědky atd. a ať vyšlou nějakou výzvědnou skupinu do Ostravy. (Počítám, že tohle chvilku potrvá, možná i 5 dní. Proto jsem s tím otálel; říkal jsem si, že než se vrátí nějaká zpráva, nebude už k ničemu. Ale tak zkusit to můžeme, kdo ví.)

--------

Miro: Asi bys měl začít zpracovávat Wassermana. Ujistit se, že bude hlasovat pro Kohna. Momentálně to je dost vyrovnané. Máme v kapse Millera, možná Wassermana a potřebujeme ještě jednoho. Šmíd je tvrdohlavý a bude těžké ho přesvědčit. Chory je jasný. Zbývá Schneider, který bude asi nejschůdnější.

Viky: Dobroslawu a potrat bych možná raději neřešil. Když se přikloníme na stranu Millera, může se stát, že uteče. A když uteče, Miller bude nešťastný a kdo ví co by se mohlo stát. Do volby zbývá týden a kousek, tak bych to asi řešil až v posledním tahu, respektive po volbě (mimo oficiální hru). Ať už to s ní dopadne jakkoliv, je podle mě důležité, aby do volby prezydenta zůstala doma.

viky píše:
A ještě jedna věc k Betruberovi a Millerovi - myslím, že by bylo dobré informovat Kohna, že jsme to byli my, kdo odstranil Betrubera + pokud Miller kývne na podporu našeho kandidáta, tak se tím Kohnovi taky pochlubit - aby věděl, co se mezi kandidáty děje a mohl s tím počítat ve svých tazích a neplýtval energií směrem, kde to již není třeba. Někdo proti?
Kohn píše:
Je třeba zjistit, kdo zabil Betrübera, a jestli za tím vším skutečně stojí Miller. Protože, morální předsudky stranou, Cech otrokářů je významný obchodní partner a město si musí udržovat manévrovací prostor.
Nevím, nevím. Možná by nebyl zrovna nadšený. Čím míň lidí zná pravdu, tím líp pro nás (nebo aspoň pro mě). Nechávám to na vás.

Citace:
Večer na křižník dorazila spojka od Kohna. Potřeboval by malou službičku: jestlipak by holky z křižníáku mohly svést postupně všechny čtyři Choreho chlapy a prověřit, jestli nebyli nedávno zraněni dýkou?

Tohle bych určitě provedl. Každopádně Kohn ty fešáky neuvidí, takže když si budeš vymýšlet, nepozná to ;) Nemusíš na nich objevit bodnou ránu, může to být jen škrábanec. To by se lépe obhajovalo, kdyby někdo tu inspekci přeci jen provést chtěl (fíha, už je pryč, to je rychloléčba). Současně s prohlížením bys mohla toho týpka, kterému Chory ustřihl prst, trochu nahlodat. Napovídat mu, že je Chory hrubý a brutální. A jestli by si neuměl představit lepší osobu na postu cechmistra. Časem se třeba propracovat k tomu, aby nám nosil informace a případně doznal, že po něm Chory chtěl, aby zabil Betrübera.

-----------------------------------------------

TV: 12 Obrázek
Inventář: Hrst mouky, Pip-boy.
Šaty: Nebeský měšťan, Vedoucí drancíř, Útulný otrokář, Těsný koželuh s dírkou na prsou.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 7:01 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
Tah:
Zanesiem apatykárovi mydlicu

Pridám sa k Reinarovi na pokec s Kohnom. Okrem toho, že by mal konečne ohlásiť kandidatúru, mu poradím, že sa môže profilovať ako obranca mesta - zachránil pred bielou nemocou, dal dostavať mestské hradby a ešte sa môže ukázať ako obranca mestskej pokladnice ak dá preveriť účtovníctvo a Vojtove hospodárenie.

Pohľadám rangerov, popýtam sa na detaily o lovcoch lebiek, kvôli ktorým museli odísť až do Cieszyna, čo majú ďalej v pláne a či nechcú s niečim pomôcť.

Večer spievam v Orlici, kde si dám aj stravu a nocľah.

zátok: 22


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:10 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Reinar píše:
Viky: Dobroslawu a potrat bych možná raději neřešil. Když se přikloníme na stranu Millera, může se stát, že uteče. A když uteče, Miller bude nešťastný a kdo ví co by se mohlo stát. Do volby zbývá týden a kousek, tak bych to asi řešil až v posledním tahu, respektive po volbě (mimo oficiální hru). Ať už to s ní dopadne jakkoliv, je podle mě důležité, aby do volby prezydenta zůstala doma.

Ad Dobroslawa - pořád ji můžeme vyřešit tak, že tím i něco získáme, tím, že ji vyvdáme za perspektivního muže. Když se s ní oženíš ty, Drancíři získají nezpochybnitelnou spojku s Těšínem a upevní vztahy s ním. Když ji vyvdáme za Šmídova syna, tak tím si můžeme naklonit šmída na naši stranu (sňatek na stejné sociopolitické úrovni, nikoli pod úroveň jako by to bylo s Annou - Kohn by to mohl Šmídovi navhrnout s příslušnými motivačními a demotivačními kecy proč D. ano a Anna ne).

Chci donést Millerovi odvar, který se podáví denně a působí až od třetího dne spolu s otázkou, zda-li si to nechce rozmyslet a jerslti by nebylo lepší D. rychle vyvdat za nějakou dobrou partii (tady to zaonačím, že mu druhý den přinesu další dávku a návrhy na případné nápadníky, a ať o tom přemýšlí a nechá si to v hlavě rozležet).

Reinar píše:
viky píše:
A ještě jedna věc k Betruberovi a Millerovi - myslím, že by bylo dobré informovat Kohna, že jsme to byli my, kdo odstranil Betrubera + pokud Miller kývne na podporu našeho kandidáta, tak se tím Kohnovi taky pochlubit - aby věděl, co se mezi kandidáty děje a mohl s tím počítat ve svých tazích a neplýtval energií směrem, kde to již není třeba. Někdo proti?
Kohn píše:
Je třeba zjistit, kdo zabil Betrübera, a jestli za tím vším skutečně stojí Miller. Protože, morální předsudky stranou, Cech otrokářů je významný obchodní partner a město si musí udržovat manévrovací prostor.
Nevím, nevím. Možná by nebyl zrovna nadšený. Čím míň lidí zná pravdu, tím líp pro nás (nebo aspoň pro mě). Nechávám to na vás.

Citace:
Večer na křižník dorazila spojka od Kohna. Potřeboval by malou službičku: jestlipak by holky z křižníáku mohly svést postupně všechny čtyři Choreho chlapy a prověřit, jestli nebyli nedávno zraněni dýkou?

Tohle bych určitě provedl. Každopádně Kohn ty fešáky neuvidí, takže když si budeš vymýšlet, nepozná to ;) Nemusíš na nich objevit bodnou ránu, může to být jen škrábanec. To by se lépe obhajovalo, kdyby někdo tu inspekci přeci jen provést chtěl (fíha, už je pryč, to je rychloléčba). Současně s prohlížením bys mohla toho týpka, kterému Chory ustřihl prst, trochu nahlodat. Napovídat mu, že je Chory hrubý a brutální. A jestli by si neuměl představit lepší osobu na postu cechmistra. Časem se třeba propracovat k tomu, aby nám nosil informace a případně doznal, že po něm Chory chtěl, aby zabil Betrübera.


Ad Kohn a identita vraha - Kohn není blbý a dokáže si spočítat, že vrahem jsi mnohem spíš ty než Chorého chlapi - aneb Betruberova opasková dýka, jak víš, že patřila B.? Proč si myslíš, že byla použita při vraždě? Tohle ví akorát vrah a městská stráž, která ohledávala tělo. Imho ses Kohnovi prakticky přiznal. Takže bys mu to měl říct rovnou ty a probrat s ním, jeslti se to pokusíte hodit na Choreho nebo ne (trochu jsem o tom přemýšlela a debatovala s ozvučnou deskou a kdyby se povedlo hodit vraždu na Choreho, tak co? No tak se Chory zbavil přivandrovalce, který mu dýchal na krk, nebo to je nějaké vnitřní pnutí mezi Otrokáři nebo jenom vyhrocení osobní animosity mezi nimi. Choreho to nijak nezdiskredituje.)
Takže, já svedu Choreho chlapce a zjistím, jak jsou na tom pro případ, že by se to Kohnovi/nám hodilo. A pak buď ty nebo já zajdeme za Kohnem a řekneme mu, jak to bylo doopravdy se zdůrazněním, že za to Kohn získal Millerův hlas. Možno?

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:11 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Jo a omlouvám se, že posledních pár tahů píšu až na poslední chvíli, ale nestíhám. :|

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:29 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Tah:

Anna za Millerem - donese první dávku odvaru na potrat (dává se do jídla nebo do pití jednou denně a po druhé nebo třetí dávce začne dcera krvácet - pak ji popadněte a přineste rovnou na křižník. potrat se ještě bude dát zastavit, ale po jedné další dávce už proběhne. Dcera si dva dny poleží a tělesně bude zas jak rybička a schopná otěhotnět po příštím, normálním měsíčním krvácení.) s tím, že druhou, třetí a čtvrtou dávku donese zítra, protože je potřeba je ještě připravit ("a tohle nechcete uspěchat, pane Millere. kdyby byla dávka moc silná, jako třeba dvě dávky naráz, tak by pak dcera taky mohla vykrvácet docela a ne jen potratit") + zkusí nahlodat Millera, jestli by nebyl ochotný dceři dítě nechat a radši ji rychle vyvdat za nějakou dobrou partii (dcera mu ten potrat nikdy neodpustí, i když ho s ním nebude moct spojit (my jí nic neřekneme, to bychom byli samy proti sobě), a když jí sežene dobrého manžela, tak na B. brzy zapomene a Miller získá dobrého zetě. Máme nějaké nápady, ale chceme ještě trochu pátrat a jména přinese zítra spolu s těmi dalšími dávkami, "pane Millere, popřemýšlejte o tom, zda je okamžitý potrat to nejlepší možné řešení a jeslti by nebylo lepší zkusit nejdřív jiné cesty, jak se z téhle nepříjemnosti vymotat").

Štefka zajde do nemocnice pokecat s apatykářem (omlouvá se za nedodání bylin, ale všechna mydlice, kterou jsme na křižníku měli, byla spotřebovaná při přípravách té velké oslavy na křižníku, a od té doby jsme ještě nenašli dostatečně hodnotný zdroj, aby se dala použít i na léčení a ne jen praní) a při té příležitosti začne svádět Chorého pomocníky - zkusí je nalákat na křižník příslibem slevy "za ty služby, které městu prokazujete léčením" a "starat se o nemocné, to není žádná lehká práce, po tom je třeba se taky uvolnit a odpočinout si od stresu" a tak podobně. Zaslechne-li to Chory, Štefka pozve i jeho s tím, že on je zván nejen k využití služeb křižníku, ale i k povídání s paní Viky o léčebných metodách v Pustině, kdyby měl zájem.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:32 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
viky píše:
Když ji vyvdáme za Šmídova syna, tak tím si můžeme naklonit šmída na naši stranu

Miller aj Šmid vedia kto je skutočný otec - pochybujem, že budú k tomuto naklonený.

Reinar píše:
Zeptám se ho, jestli není ochotný Schneidera podplatit, aby pro něj hlasoval. Jednak bude mít hlas a jednak je Sch v nouzi, takže by se tím jejich vztahy mohly zlepšit.
Jestli mi Kohn sdělí, že podplácet ochotný je, jdu za Schneiderem a prodiskutuju to s ním, včetně probrání potřebné částky (Vím, že do konce měsíce potřebuje 500, ale bude to na hlas stačit, nebo to je naopak moc? A Bude Kohn ochotný tolik utratit?). Výsledek předám Kohnovi.


Toto riešil už pár ťahov do zadu Miro a Kohn bol židák a nechcel zátky pustiť. Navyše v keď som vysielal karavánu, tak Schnieder povedal, že už hlas sľúbil niekomu inému - počítam, že si ho kúpil Chorý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 8:36 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Cheky, proč je vlastně Kohn radním? Za co se jím stal? Proč se jím stal? Co má tak specifického, že si vysloužil post radního?

Moghu, to není mydlice (Saponaria), to je nějaká silenka (Silene) - všimni si nadmutého kalichu a jinak rostoucích listů tvojí kytky.

Mogh píše:
Miller aj Šmid vedia kto je skutočný otec - pochybujem, že budú k tomuto naklonený.
Proč? Tohle je postapo svět, tady jsou nevýhody incestu nezjevné a povědomí o nich není nijak rozšířené. Tipuju, že Chory bude věděrt, že to z dlouhodobého hlediska není dobrý nápad, ale to je tak asi všechno. Pokud proti tomu nestojí nějaké místní tabu (GM, stojí?), tak s tím nebudou mít z tohoto hlediska žádný problém. I přes tvou snahu zasvětit Šmída do tajů genetiky.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 9:06 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1412
viky píše:
Ad Kohn a identita vraha - Kohn není blbý a dokáže si spočítat, že vrahem jsi mnohem spíš ty než Chorého chlapi - aneb Betruberova opasková dýka, jak víš, že patřila B.? Proč si myslíš, že byla použita při vraždě? Tohle ví akorát vrah a městská stráž, která ohledávala tělo. Imho ses Kohnovi prakticky přiznal. Takže bys mu to měl říct rovnou ty a probrat s ním, jeslti se to pokusíte hodit na Choreho nebo ne (trochu jsem o tom přemýšlela a debatovala s ozvučnou deskou a kdyby se povedlo hodit vraždu na Choreho, tak co? No tak se Chory zbavil přivandrovalce, který mu dýchal na krk, nebo to je nějaké vnitřní pnutí mezi Otrokáři nebo jenom vyhrocení osobní animosity mezi nimi. Choreho to nijak nezdiskredituje.)
Takže, já svedu Choreho chlapce a zjistím, jak jsou na tom pro případ, že by se to Kohnovi/nám hodilo. A pak buď ty nebo já zajdeme za Kohnem a řekneme mu, jak to bylo doopravdy se zdůrazněním, že za to Kohn získal Millerův hlas. Možno?

Nevím, komu to patří. Ale došlo k vraždě a kousek od místa činu jsem našel zbraň, na které je trocha krve. Je to k něčemu? Ať to posoudí on. Kdo ví, kolik podrobností zná. Je mi jasné, že to Choreho nezničí, ale mohlo by to nahlodat důvěru vůči němu. Navíc bude lepší, když se vyšetřování dopátrá aspoň špatného konce, než aby to bylo pořád otevřené a lidi čmuchali kolem.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 9:33 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22201
Bydliště: Brno
Reinar: Tvoje akce proběhla, akorát z ní není žádný zjevný výstup, kromě toho, jenž je zakódován ve veřejné části. :)

viky píše:
Cheky, proč je vlastně Kohn radním? Za co se jím stal? Proč se jím stal? Co má tak specifického, že si vysloužil post radního?


1. velmi široké příbuzenstvo. (Tommy "rychlá klička" Winchester by mohl vyprávět)
2. je bohatý (ok, to je tady kdekdo)
3. má styky v Pustině. Těšíňáci se sice na Pustinu dívají přes prsty, ale přeci jenom, obchod s ní je podstatný. Nejvíce s Pustinou obchoduje "jádrový" cech obchodníků (v jehož čele stál prezydent Kiedroň) a pak právě vetešník. Vetešníci tedy mají zájem být v Radě, která řeší zahraniční politiku - a naopak Obchodníci mají zájem mít v Radě další zpravodajský zdroj. Kdyby Kohn byl mimo radu, pak by byl v opozici k Obchodníkům (protože jejich oblasti zájmu se do značné míry prolínají, co si budeme nalhávat), když ale je v Radě, je prakticky nucen dívat se její optikou.
No a současně to znamená, že Kohn je ten hlavní a vlastně jediný v radě (alespoň podle širokého mínění), kdo si vůbec všímá toho, co se v Pustině děje. Je tak i vnímán: Ten, kdo stojí na hranici, není tak úplně náš, kouká se hodně ven. V době míru to je nevýhoda. Když ale nastanou potíže, lidé očekávají, že o nich Kohn ví a že je již řeší.
4. vyzná se v technice. Jednak to znamená, že když nějaký stalker dotáhne z Pustiny jakousi veteš, právě Kohn bude schopen určit, co to je a jakou to má hodnotu. Také to znamená, že je jedním z technických specialistů města.

viky píše:
Pokud proti tomu nestojí nějaké místní tabu (GM, stojí?), tak s tím nebudou mít z tohoto hlediska žádný problém.

Nestojí. Lidi v postapo světě byli již tolikrát v pozici Lotovy dcery, že je tohlencto netrápí. I kdyby o tom věděli, jakože neví. V Olomouci mají nějaké zákazy vycházející z Levitika 20:17, ale v Těšíně je to všem egál.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny