Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv dub 18, 2024 4:23 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 8:50 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Miro, plánuješ zajít za Millerem? Mně by se víc hodila středa, kdy bych mu mohla nabídnout i kompletní servis pro dcerunku v kruhu ženském. A za odstranění B. bych po něm chtěla, že bude na jednom jednání rady hlasovat podle našeho přání (aneb při volbě prezidenta).

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 8:54 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Miro píše:
- Miller nám dá víčka pro Schneidera, ale jelikož to nebylo dohodnuto předem, tak mi přijde divné přijít a "hele, chceme pětikilo".
Mně furt přijde divné, proč by měl někdo ve městě mít tak velkou sumu víček v hotovosti. 100-200 víček, OK, pro všechny příležitosti,a le víc už nemá imho žádný smysl, bo to jsou víčka, která nepracují, ale jenom leží. Takže i kdyby byl ochoten zaplatit, tak imho žádnou takovou vysokou částku rovnou na ruku nevysází, spíš dá směnku nebo dlužní úpis - a to je Sch. úplně k ničemu a my bychom tak jenom promrhali politickou páku.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 8:56 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Když pominu omnivědomí, tak by měl jít spíše Reinar nebo Mogh, jak Chekotay naznačoval.

Ještě k té smlouvě. Jejím zničením vlastně potápíme Schneidera a Kohn nám za to (pokud vím), v zásadě nic neslíbil. Když nad tím přemýšlím kolem dokola, tak kdyby židák vyplázl Schneiderovi 2 000 a nevěděl, že v tom máme prsty/mohli jsme tomu zabránit, tak je to pro nás asi i lepší (získáme Schneiderův hlas).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 8:57 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
viky píše:
Miro píše:
- Miller nám dá víčka pro Schneidera, ale jelikož to nebylo dohodnuto předem, tak mi přijde divné přijít a "hele, chceme pětikilo".
Mně furt přijde divné, proč by měl někdo ve městě mít tak velkou sumu víček v hotovosti. 100-200 víček, OK, pro všechny příležitosti,a le víc už nemá imho žádný smysl, bo to jsou víčka, která nepracují, ale jenom leží. Takže i kdyby byl ochoten zaplatit, tak imho žádnou takovou vysokou částku rovnou na ruku nevysází, spíš dá směnku nebo dlužní úpis - a to je Sch. úplně k ničemu a my bychom tak jenom promrhali politickou páku.

Proto říkám, že mi to přijde divné. V současné situaci jsem pro možnost žádat přímo Millerův hlas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 9:09 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Miro píše:
Ještě k té smlouvě. Jejím zničením vlastně potápíme Schneidera a Kohn nám za to (pokud vím), v zásadě nic neslíbil. Když nad tím přemýšlím kolem dokola, tak kdyby židák vyplázl Schneiderovi 2 000 a nevěděl, že v tom máme prsty/mohli jsme tomu zabránit, tak je to pro nás asi i lepší (získáme Schneiderův hlas).
Je to explicitně zadaný quest od pána hry. :) ono by bylo fajn, kdyby někdo za Kohnem zašel a utratil jednu akci na popovídání si s ním, jak co vidí on, jak co vidíme my a co můžeme společně udělat pro dosažení společného cíle. Tohle mělo proběhnout na začátku hry, ale tak co už, i teď by to byl platný tah.

Z toho, jak znám Chekotaye, tak Kohn dělá nějaké tajné tahy, o kterých nevíme, dokud se na ně nezeptáme.

Schneidera potopil Mogh tou svojí žádostí o 700 víček u Šmída.

----
jo, na tom požadování hlasu se imho shodneme všichni. ::)

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 9:17 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22200
Bydliště: Brno
viky píše:

Z toho, jak znám Chekotaye, tak Kohn dělá nějaké tajné tahy, o kterých nevíme, dokud se na ně nezeptáme.i. ::)

no,když už to zaznělo explicitně, až do plesu radní a mestsi paní dělali nějaké tajné tahy, od plesu dále dělá každý den každý radní nějaké tagy podle stejných pravidel. aby to nebylo tak jednoduvhe

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2019 6:25 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Schneider byl potopený tak jako tak, akorát to bude o týden a půl dříve.

Po Chekotayově poznámce bych si, být Viky, dal pozor na to, aby jí Wassermann neodjel s křižníkem. ::lol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2019 8:07 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4204
Bydliště: † Telenom
Nesouhlasím. Dokud by někdo od Šmída nechtěl velkou částku, tak status quo by byl zachován a Schneidera by nic netlačilo k tomu, aby dům opravdu zapálil. Ten potenciál by tu byl, ale taky by tu stále ještě byla naděje, že to vyřeší jinak. To už teď není a Schneider ten barák zapálí nejpozději v úterý v noci. :-?

Ad Wasserman - a kam by s ním asi tak odplul? :D

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2019 7:19 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Tak do Baltu třeba. :-D Na kraji života si musí plnit sny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2019 7:47 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1494
Tah
Stavím sa za Millerom, popýtam sa na zdravie a upozorním ho, že by sa s ním zajtra rada stretla Viky ohľadom Betrubera - či by mu to vyhovovalo u neho, alebo chce nejaké diskrétnejšie miesto.
| SPOILER
Dobroslowe čo najnenápadnejšie odovzdám odkaz so vzorkou bylín - upozorním ju, že apatykár momentálne súrne zháňa tieto a veľmi dobre za ne platí - sú na prečistenie organizmu, ale niekto v jej stave by si mal veľmi dobre rozmyslieť požitie. Nech si dáva pozor na odvary od Chorého a celkovo na jedlo. Ak by chcela nejak pomôcť, nech povie.

U Kohna kúpim Garbrzove nástroje - cenu tlačím čo najnižšie - v Cieszyne sú tie veci nepredajné a Garbarz aj keď má už skoro týždeň spoločníka nie je schopný si ich kúpiť späť


Apatykárovi predám byliny

Skúsim zabaviť lovca oproti Schneidrovi aby Reinar mohol použiť chodbu. Prípadne ho uplatím (max 4 TV) a použijem chodbu ja (cieľom je zabrániť požiaru alebo získať obrazy)

večer spievam v Orlici (ubytovanie a strava tiež tam)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2019 8:07 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22200
Bydliště: Brno
::ano

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 5:57 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22200
Bydliště: Brno
Miro, tvoje druhá akce je tak na tři dny intenzivní činnosti.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 6:20 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22200
Bydliště: Brno
Zkusím to rozebrat podrobněji a omlouvám se, že jsem si toho nevšiml třeba včera, ale bylo mi fakt hodně zle.

Miro | SPOILER
Vezmu nějakou lehčí zbraň a drobnou svačinku a vyrazím do osady přátelstwí.
Pokud se bude řešit v první akci útulna, řeknu, že problém vyhnanců rád vyřeším (nepředpokládám, že někoho bude zajímat jak). Nakoupím jim nějaké základní jídlo a vezmu je s sebou, aby vstoupili do řad jako nějaká pomocná síla.

- To bude trochu problém, protože kdyby ti lidé dokázali chodit na větší vzdálenosti, už dávno by je otrokáři odvedli, že.

Vzdálenost tam a zpátky je 42 kilometrů, nic co by se nedalo za 4 hodiny zvládnout. :-D Ok, když to vezmu reálně - indiánským během, tak je to za 8 hodin na akci optimální.

- Když to vezmu reálně, tak člověk zvyklý chůzi dá 42 kilometrů v dobrém terénu za den. Do Osady to ale není dobrý terén, je to Pustina, prales a nebezpečí. A navíc bys měl i v ideálním případě tlupu měšťanů, kteří jsou v Pustině poprvé. Takže počítejme dva dny.

Nechám sestavit 3-5 družstev po 2 průzkumnících, primárně z řad lovců lebek nabraných do Zewellu. Předpokládám, že jejich znalost kmenového způsobu života a pohybu je značně vyšší než u klasického Zewellského soldáta. Vyšlu je na různá místa směrem na východ, aby prozkoumali situaci na základě zprávy ze Žukova. U nepřátelských kmenů omrknout, jaké mají stavy a pozici. U přátelských pojíst chléb se solí a snažit se vypátrat příčinu tohoto stěhování národů.

- Dobře, beru, že jednu denní akci jsi spotřeboval na osobní přesun, toto je tvá první středeční akce

Potom s nejvyšším kmenovým vedením proberu, že znám místo, kde je velké badabum, ale že jej nelze získati hrubou silou. Bude na to třeba jít od lesa. Do druhého dne ať sestaví úderný oddíl, který poputuje do Těšína (očekávám příchod ve středu, informuji Mogha, ať to řekne karavaně, aby se navzájem nepostříleli :D).

- Když budu hodně optimista, tak ve středu v noci by mohli dorazit na místo, samozřejmě bez týlového zabezpečení.

Jako základnu jim určím kostel svaté Hedviky. Dále jim řeknu, ať neustále drží hlídku na věži Evangelického kostela Na Rozvoji, aby se mohli včas vzdálit, pokud by Těšín chtěl udělat nějakou protiakci. Součástí výpravy by měl být i nějaký šaman. V noci půjdou na viditelnou vzdálenost od stanoviště hlídek u křižníku přátelstwí a udělají nějaké ohnivé efekty a budou zuřivě výskat. Rozhodně se však musí vyvarovat jakéhokoliv konfliktu a držet vzdálenost mimo efektivní dostřel. Cílem je vzbudit v těšíňácích dojem, že mají obrovskou tlupu necivilizovaných divochů pod hradbami. Poté vyčkám reakcí v Těšíně a následně podniknu další kroky.

- Ok. Akorát si nejsem jist, jak chceš dělat ohnivé efekty a přitom být mimo efektivní dostřel. Při Plánu Bílém byl efektivní dostřel obou válčících stran dost velký.

K těm vzdálenostem, vezmi to tak, že Reinar v 7. a 8. tahu spotřeboval 4 akce na to, aby došel trasu Těšín - Suchá - Těšín, a v Suché si napsal lísteček. A to je poloviční vzdálenost než Osada, a po podstatně lepší stezce, protože udržované.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 6:46 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22200
Bydliště: Brno
BTW opravdu hodně by nám teď už pomohlo, kdyby Mogh dodal outro k Paranoidu III. Předpokládám, že Miro svůj tah konzultoval s Moghem a že tedy skutečnosti v něm zmíněné nějak vyplývají ze závěru Paranoidu III, akorát my ostatní je ještě nevíme.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 7:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Nikoliv, vycházím ze závěrů diskuze tady na foru po akci. Moghu, jestli chceš, tak si můj tah a Čekyho rozbor přečti.

Cheky: ber druhou akci zatím jako neprovedenou, možná to tedy udělám jinak v dalších tazích. Místo toho se stavím u Schneidera, jestli nemá robotu (a tím mi případně řekne, co kam). Pokud ne, tak jdu k Wassermanovi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny