Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je sob dub 27, 2024 10:33 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 7:55 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř dub 17, 2019 5:37 pm
Příspěvky: 27
cheky píše:
Lindu vyslala Viky jako dodatečného špeha na radnici. Je otázkou, jestli jí o vás řekla - já bych bezelstně řekl, že ano, ale možná má Viky perfidnější mysl a více nezávislých želízek v ohni.
Každopádně pro oba platí, že jestli chtějí své tahy utajit před ostatními (a hrát opravdu jenom na sebe), ať je napíší do spoileru a já to budu respektovat všude tam, kde se nesetkají s "družinou".


Existenci městského úředníka utajit nejde, stejně jako nejde utajit, že na radnici pracuje nějaká hej počkej, která je kdovíodkud a umí číst, psát i počítat.
Do Cechu mě nevezmou atavůbec, nicméně sedím na papírech, takže můžu vědět lecjaké užitečné věci.

Kontakt s partičkou z kůlny by se mi hodil, i když není nezbytně nutné, aby věděli úplně přesně, co dělám - tohle nechám na Viky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 8:17 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1419
Miro píše:
- K Chorému vidím dvě důležité věci. Tunel pod kašnou pravděpodobně vede do špitálu, což mi potvrdí Firejsovo vyprávění. Otázka je jeho délka a jak případně proplavat (není na křižníku něco jako potápěčské vybavení?). Navléci ukrývání drancíře na Chorého je velmi elegantní řešení 2 much jednou ranou (zátky a likvidace nechtěné osby). Ostatně on pátrání určitě vyprovokoval, ale s pomocí argumentace vlivné osoby to lze navléci tak, že pouze chtěl vyvolat dojem, kdy je pod svícnem největší tma a kdo ví, jestli nebyl Firejs u Betrubera/Chorého viděn (přinejhorším to může dosvědčit ta gorila za pár zátek, protože po amputaci asi Chorého už dvakrát nemusí).
Souhlas. Začnu připravovat podklady pro šarádu.

cheky píše:
Omnivědomí: Chápu, ale když se podíváš na Vzpouru... zkrátka, udržovat si přehled o tom, kdo co ví a kdo ne, při 7 hráčích nezvládnu. Je to podle mne nutný ústupek zvolenému formátu. Krom toho není problém dohodnout si mrtvou schránku a zprávy si předávat třeba přes Jacka. Což ber jako mou omluvu tobě, ne plísnění, jestli to zvládáš hrát se zapnutým fog of war, tak, marná sláva, jsi master race. :)
Já to chápu, určitě bych to nechtěl komplikovat. Už tak ti patří obdiv za to, jak tu hru vedeš.

cheky píše:
Ve 4. tahu budete mít k dispozici opět noc a den s tím, že hráči účastníci se párty odehrají v první části tahu a ostatní klidně i později. Bude to taková "první polovina 4. tahu" a "druhá polovina 4. tahu", ale přijde mi to lepší, než mimořádně dělit tah na dva.
No rozdělit tah na noc a den mi přijde lepší, než to dělit na "lidi na lodi" a "lidi ve městě". Případně, jak jsem psal, se může udělat jen jeden tah - čistě noční (+ ráno) a mít ho kratší.

cheky píše:
Henry je Drancíř a proto o něm musí vědět Reinar. Jestli ne, tak to zavání dezercí v době války a jako bych z dálky slyšel první takty konopného čardáše...
:-)
Řekněme, že jsem ho tady vyslal, takže čekám, že bych ho tu mohl potkat, ale jelikož si zatím jede hodně na sebe a "schovává" se celé dny v Orlici, herně o něm nevím. Pokud se teda Mogh nerozvzpomene.
PS: Bavíme se tady o něm (i Henry sám o sobě) jako o Henrym (Kruh oceli), jenže jeho drancířská postava je Sybr Akos. Jo, Henry, děláš v tom bordel. ::)



cheky píše:
Momentálně je nepoužívaná, protože v Olze je dvacet centimetrů, ale je tam. :-D
cheky píše:
Jo a je jaro, Bystřice je plná vody, třinečtí voraři jedou na plný úvazek, karavany jsou rychlejší.
Nesrovnalostní poplach: V Olze je 20 cm a přesto zvládá točit mlýnským kolem a dá se po ní plout v loďce. Nejspíš to bude chvilkové, jinak by se tam křižník nedoplavil. A proč je Olza prázdná, zatímco jiné řeky jsou plné, někdo ji nahoře zahradil? A vůbec, Olše teče do Cieszyna přes Třinec. Co je zač řeka Bystřice - nějaká nová, která vznikla ve hře?

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 9:04 am 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Reinar: vidíš, a to jsem doufal, že všichni ví, že Sybr Akos jsem a nepředstavuju Henryho/nevím o tom, že jím f skutečnosti jsem:/ Jo, ve městě jsem bez rozkazu, páč jsem dostal volno (nebo tak něco whatever who cares) a beztak furt smrdim zetkem, tak proc si neprivydelat.

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 1:45 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
kultakutri píše:
cheky píše:
a

Takže fajn, sedím-li nad matrikou, nějaké rodokmeny a z toho vyplývající lekrace mezi příbuznými si nadhodím sama.

Ne.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 1:55 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
ad reinar:
- ne, kdo bude pařit v noci, ten nebude mít denní tah. už mám není osmnáct :-)

- ad olza: tech20 čísel je vtip. herně je to vodnatá řeka po niž pluje dvoupatrový křižníky k, ale reálně ji přeskočis a suchou nohou. Berto tak, že tam voda je. akvalung je k dispozici.

Bystřice mi unikla, sorry.. je tolevo tržní přítok olzy

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 2:24 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Já bych svůj tah také rád využil pro pařbu na křizníku, a pro to abych zjístil více o panu Schneiderovi a o tom co by pro mě měl za práci.

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 5:49 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4205
Bydliště: † Telenom
Ve zkratce - plánuju podlézat a lichotit všem radním, nikoho proti nikomu neštvat.

Poštvání Těšínských proti Chorému - to bude třeba dělat opatrně, těšínští drží při sobě proti komukoli zvenčí. A těžko si radní mezi sebe jen tak pustí mne - možné to je, ale bude to vyžadovat obratnou diplomacii, kterou nebudu moct dělat já. :)

Cílím na zlegalizování postavení Křižníku v rámci Těšínského Cechu - ideálně vlastní cech, ale spadnout pod jiný taky není špatné. Proto chci dostat Kohna do čela rady - na oslavě ho budu vychvalovat, jak si na Paranoidu 3 zachoval chladnou hlavu, jak se projevil nejen jako pravý obchodník ale i jako někdo, kdo staví dobro města nad své osobní zájmy. Ostatním radním se budu prezentovat jako někdo, kdo si váží jejich práce a kdo má zájem se začlenit do stávajících struktur (včetně placení daní). Nějaký ten monetizační potenciál a podobné hlouposti.

Konkrétní strategie vůči jendotlivým radním - domyslím zítra po práci, dneska jsem utahaná jak kotě a nemyslí mi to. Za vaše návrhy budu vděčná.

Na křižníku se najíte a pokud se chcete převléct nebo něco bezpečně uschovat, tak můžete. Jeslti chcete zajistit dodávky jídla do Khonovy chatky, může být, jenom vymyslete, jak to dělat dostatečně nenápadně - nechci žádnou akci, která by zkompromitovala křižník nebo ho spojila s drancíři či zewely.


..



Odkládám si taky kytky Chorému.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 6:20 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
Tommy W. píše:
Já bych svůj tah také rád využil pro pařbu na křizníku, a pro to abych zjístil více o panu Schneiderovi a o tom co by pro mě měl za práci.

to je small talk, ještě ti dvě akce zbývají.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 7:03 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1405
Viky, ano, těšínští vždy drží proti někomu zvenčí, ale mezi sebou dobré vztahy zjevně nemají, proto se nabízí:
- Využít proti němu někoho, kdo ho nemá rád (zatím zcela jistě Wasserman, ale mohou být další možnosti).
- Využít někoho, komu se tak vetřeme do přízně, že nás nepovažuje za cizince. Případně využít Kohna, na toho se nesmí zapomínat.
- Nevyužívat žádných osob z města, ale našeho týmu a učinit cílený úder.

Cheky, ta šachta pod kašnou, zdála se mně a Firejsovi plavatelná (bylo uvedeno "zanesena bahnem a sajrajtem a navíc se zdá, že se sklání k hladině spodní vody", je třeba chápat to tak, že je nutné ji nějak čistit?)

Citace:
Firejsi, bylo by dobré nechat se někde ošetřit.

Výborný nápad! Mohu Firejsovi doporučit místního doktora, pan Chorý je odborník na slovo vzatý a rád mu pomůže!

Mimochodem u těch radních, co budou na večírku, se dá velmi dobře porozhlédnout. Očekávám, že Reinar se pověnuje špitálu, ale mohou být i jiná zajímavá místa. Wasserman má zjevně slušný arzenál, ale na druhou stranu bych ho nedráždil a navíc nejde se svými korbami. Co Miller x Šmíd. Zapomenutá mouka by mohla rozvířit vody. :D

TAH:

S dostatečným předstihem před soumrakem se vydám na křižník a domluvím se s Viky na zapůjčení loďky a osobní audienci s Wassermanem. Podle dohody jej očekávám při soumraku u pobořených hradeb a na cestu mu na křižníku načepuju řádného piváka. Jednání nechám volný průběh, Wasserman nám může říct leccos zajímavého k lodi a jejím zbraním, ale bude-li v dobrém rozmaru, tak nás samozřejmě bude zajímat i něco k radním a městu obecně. Starám se, aby měl hlavně přístup k dobrému pivku. Nakonec jej odvezu zpět, předpokládám, že se příliš dlouho nezdržíme. Po návratu na křižník si dám jen jídlo, vypiji žejdlík, pozdravím známé osoby a když nebude nic zajímavého, nočních oslav se nezúčastním, abych...

... mohl druhého dne vyrazit na šichtu s Wassermanem ke kašně na zámecký vrch. Už jsem tam prvého dne byl, ale to bylo ve stresu z odhalení a musel jsem se pohybovat nenápadně a rychle. Proto se teď snažím všímat si cestou zajímavých detailů. Rozložení a počet stráží, slabá místa, možnosti vstupu do kasáren a věže, zkrátka cokoliv využitelného.

Edit:
Stav:
kousek mýdla
10 Tv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 7:12 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř dub 17, 2019 5:37 pm
Příspěvky: 27
cheky píše:
Ne.


Tak teď nějak úplně nechápu. Mám přístup k městským písemnostem, ale nemůžu pracovat s jejich obsahem? Nebo máš nějakou představu o tom, co ta matrika atd. mají obsahovat a která se liší od běžného smyslu slov? Protože z matriky jde vytahat, kdo je s kým příbuzný, z katastru, co komu patří atd.
Pokud potřebuješ nějaké konkrétní vazby osob, tak nemám problém s tím pracovat.

(A nakonec, kdo je čí sestřenice, vědí i ženské u kašny. Ale z těch lejster se to dá vytahat snáze, rychleji a beze svědků.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 7:47 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
Já nepotřebuju nic, já všechno vím. Ty potřebuješ informace.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 8:06 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
Miro píše:
Cheky, ta šachta pod kašnou, zdála se mně a Firejsovi plavatelná (bylo uvedeno "zanesena bahnem a sajrajtem a navíc se zdá, že se sklání k hladině spodní vody", je třeba chápat to tak, že je nutné ji nějak čistit?).

Zoufale odvážný člověk se skrz ni z posledních sil prohrabe, přičemž skoro zešílí hrůzou, že se někde šprajcne nebo že to na něj spadne. Z druhé strany je zjevné, že to je servisní chodba k trubkám městského vodovodního řádu pro kašnu a že pokud je poškozená, tak jenom kolem kostelních zdí, tj. půlhodinka práce s potápěčskou maskou, případně nějaká ta vzpěra, a bude to průchozí bez potíží.
Nebo řečeno jinak, na rovinu: Pokud chceš protáhnout tělo dovnitř a pak se zdejchnout a máš masku, tak budu házet 1k6 a v případě kritického selhání se chodba sesype, zrovna když budeš ve sklepě. (I když tohle bych asi neměl říkat :D )

--------
Lidé z Těšína jsou opatrní, uvědomují si, že jdou na cizí území, a primární vztah ke křižníku je negativní. Rozkazy mrtvého předsedy jsou více méně dodržovány a jejich porušení by bylo porušení zvyku, takže to je možné, ale nebude to snadné. Ale ti lidé jsou také zvědaví. Velmi kriticky budou hodnotit vše, co uvidí nebo se dozvědí a budou se sebe ptát, komu v městě jsou akce křižníku ku prospěchu.
A touha dát si voraz po zimě a Bílé nemoci je ovšem také silná.
-------
Kohn je v tuto chvíli vetešník, lichvář a zdroj informací, ale když mu navrhnete akci, zváží ji a možná provede. Později možná sám zahájí aktivní operace.
-------
Možná jsem nevysvětlil úplně explicitně, jak fungují drby:
Když se někoho zeptáte v rámci rozhovoru, co nového, tak vám většinou řekne něco, co už jste mohli vědět. Tím udržuji v oběhu informace, které již jednou zazněly, aby se neztratily. Navíc lidé, kteří vás vidí prvně v životě, s vámi nebudou chtít vykecávat.
Když ale na získání informace použijete celou akci, dostanete hodnotnou novinku. Tj. Miro v knihovně, Kultakutri na radnici, kdokoliv na trhu, nebo když někoho pod nějakou věrohodnou záminkou navštívíte.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 9:01 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1495
Tah
Vyrazím na oslavu na Križníku. Cestou za hradbami natrhám chmeľ a lastovičník. Odovzdám ich pri vstupe Štefce, nech ich zajtra predá spolu s Vikynimi, a požiadam ju, aby sa večer motala okolo Jubliera. Nijak extra vtieravo, ale aby s ním občas prehodila pár slov a hlavne aby bola po ruke, keď sa s ním budem baviť ja a keď spomeniem Olmutz, aby vyrozprávala historku ako nedávny zákazník odtiaľ vravel o veľkej krádeže priamo z biskupovej jedálne - pomizli mu údajne všetky strieborné príbory, zlatené čaše a kryštálové karafy.
Ak tu je už Tommy, tak ho požiadam, aby si dal pár pív so Šmídom a zistil, aký má vzťah k Zewellákom.

Potom vyhľadám/vyčkám na Kušniera, upozorním ho, že s Viky sa pokúšame presvedčiť Shcneidra, aby zakomponoval viacej koží do svojich odevov, preto si Viky u neho nechala šiť tú divnú vec na krku, a že vôbec Viky je celkom fajn ženská a bolo by ju dobré zapojiť do mesta. Postupne sa od neho nechám predstaviť ako spoločník všetkým radným (ehm stále neviem, kto je ten siedmy - Kohn, Wasserman, Šmíd, Schneider, Miller, Chorý) a ďalším cech majstrom a hodnostárom mesta.

Zapalarkovi navrhnem usporiadať strelecké závody ideálne budúci štvrtok? Zvýši sa tým predaj munície. A skúsim angažovať aj mestskú stráž, ak ma v tom podporí. Ak by bol ochotný, pribrať ma ako spoločníka, tak prispejem na výhru pre víťaza s 10TV a zabezpečím mu pravidelný odbyt do Slovakistánu. Tiež ho upozorním, na možnosť dodávania munície na Krížnik. Veľké ráže sú teraz dosť vzácne a s Viky sa určite bude dať rozumne dohodnúť.

Ak to pôjde so Zapalarkom dobre, tak sa stavím za Wojoczekom. Po pár nezáväzných vetách zvediem tému na podstav v radoch mestských stráží. Navrhnem mu, aby na najbližšom zasadaní rady mesta žiadal o všeobecnú brannú službu pre občanov - každý muž schopný trafiť na 50m terč dva razy z troch výstrelov by mal povinnosť dva dni z mesiaca odslúžiť v mestských strážiach. (A poobzerám sa, či sa naokolo motá ešte Miro, aby spomenul, že v Olmutzi majú zavedené niečo podobné). Strelecký turnaj budúci štvrtok by bol takéto preskúšanie ideálny. A nad pravidelným preskúšaním, by mohol tiež porozmýšľať. Ďalej sa mu nenápadne snažím vnútiť myšlienku, že samotný Križník je výborný obranný prostriedok pre mesto a preto by bolo fajn mať Viky na ich strane, ideálne ako občianku a vôbec má Cieszyn vôbec cechového majstra pre platené spoločníčky?

Schôdzku so Schneiderom si načasujem tak, aby som ho zastihol priamo pri Viky. Veľmi jej vychválim boa "Oh, takú nádheru Vám teraz bude závidieť každá žena i dievka v celom Cieszyne!" a spýtam sa, kde si ho dala robiť. "Vážne, priamo tuná u majstra?" Popýtam sa, či kožušiny teraz idú do módy, pretože sám som uvažoval, že by som si nejaké dal zakomponovať do môjho obleku mešťana. Ak prejaví záujem, ukážem mu návrh (zelené časti kožušina, na saku na ľavej strane erb mesta, na pravej znak cechu, výšivky na nohaviciach v cechových farbách) a spolieham, že sa naokolo motá Tommy a ako potencionálny tovaryš prejaví ohromné nadšenie šiť niečo také.

Keď ma bude Kušnier bude predstavovať Jubilerovi, poviem mu, že remeselnú časť chcem nechať na Kušniera a ja sa skôr venovať odbytu, keďže často cestujem. "Minulý mesiac som bol napríklad v Olmutzi, teraz je tam z nejakého dôvodu zhánka po pohároch na obradné účely, ak by Vás oslovili a robil by ste pre nich, vedeli by sme sa dohodnúť na priaznivých cenách za prepravu." Ak by Štefka pozabudla, tak jej dám nenápadne znamenie, že teraz je správny čas na historku, čo sme si dohovárali.

Stretnutie s Millerom si dám niekde bokom, aby sme boli mimo dohľad Šmída. Spomeniem mu, že prvú karavánu do Terlicka chcem vypraviť už v pondelok, a ak by mi spravil láskavosť, tak mu bikuricu odpredám za nákupnú cenu (tj cenu, čo buď vyjednám ja, alebo si môže poslať zástupcu čo priamo nakúpi a ja mu to zadarmo preveziem). Láskavosť by bola, že by samozrejme celá karavána prešla bez preclenie, nie len jeho tovar. Taktiež sa ho spýtam, či je Viky členkou nejakého cechu, "Veď tu predsa musí zarábať hromadu zátok a to ani mestu neplatí dane? Ja by som na Vašom mieste pre ňu pokojne založil aj nový - trebárs cech pre pobehlice, muzikantov a cirkusákov."

Potom si dám pár pív so Šmídom (Šmíd si teda asi dá pivá, ja si predtým v lodnej kuchyni nájdem fľašu Meine kamaraden die totalen kriege). Ak Tommy zistil, že so Zewellom nemá problém, tak sa mu rovno predstavím ako Zewellák a ospravedlním sa mu za ten teáter ráno "Však viete, že nás v meste teraz neradi vidia." Každopádne o predaj jeho výrobkov mám stále záujem. Trebárs ma zaujala zbraň čo mal u seba vystavenú "To bol kord, že áno? To sa teraz málokde vidí. Každopádne keby ste ho chcel predať, alebo vedel spraviť niečo podobné, na Slovakistáne poznám vplyvného zberateľa." Položím pár otázok o synovi (prípadne priamo synovi ak je tam, len všeobecné info). Ďalej sa popýtam, pre čo jeho dielňa nepracovala. A zistím, či mu to ide aj s niečím iným ako železom. "Trebárs taká mosadz, tú by si vedel kuť? Verím, že to ostane medzi nami, takže ti poviem, že tie delá hore na palube síce vyzerajú desivo, ale v skutočnosti veľa vody nenamútia. Nemajú totiž čím. Jedna dávka je naládovaná, jedna schovaná v podpalubí. Potom sa musia náboje prebíjať, čo síce zaberie čas, ale nie je to nijak zložité. Keby im však niekto bol schopný ukuť ďalšie nábojnice, to už by bojaschopnosť krížnika riadne zdvihlo. A ak by ste z Viky spravili Cieszynoczku, tak by ich použila len pre mesto. Mimochodom, tamto je Anna jej zástupkyňa, tiež šikovné dievča, skoro až škoda, že už sa venuje len prevádzke, nie len remeslu."

Nakoniec, keď už bude väčšina radných preč, alebo dostatočne indisponovaných, prípadne zaujatých niečim iným, sa stavím za dievčatami od Orlice. S tými dorazím lodné zásoby meine kamaraden a okrem hĺbky výstrihov zistím ako im to ide u orlice, a či by neboli radšej zastrešené cechovným právom, pretože ak by Viky bola mešťankou, a mala cech pre zábavné služby, tak by sa mali isto lepšie.
S dievčatami potom slávim víťazstvo nad bielou, čiernou, žltou, ružovou, akvamarínovou, viridianovou, indigovou a žonkylovou chorobou až kým Viky nevyhlási koniec večierku. Potom niekde v bývalej zelwellskej kajute vyspím a pomôžem s upratovaním.

Zátky: ok ak teda správne rátam, čo som neminul oproti plánu, tak mi ostali 3 TV


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 9:19 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř dub 17, 2019 5:37 pm
Příspěvky: 27
Ubytování docela ujde, je tu zasklené okýnko, které se dá otevřít i zavřít, je tu sucho, teplo a matrace je prostá štěnic, myší a jiného hmyzu, zato obsahuje spící kočku. Ta na vyrušení ze šlofíku zareagovala pohrdavným zívnutím a zhnuseným pohledem, ale lepší zhnusená kočka než švábi.

Písaři se jmenujou Janek, Lojzek a Vincek. Jejich zuřivé úřední úsilí poněkud polevilo, když Vojt a Kwestor odešli. Začali mi ukazovat, co kde je, jak je seřazená sbírka zákonů, že tahle, tahle, tamta a tuhleta hromada jsou nevyřízené písemnosti a tamten kredenc taky, vysvětlili mi, jak je potřeba šetřit si práci, aby vydržela co nejdéle a pak mi vyprávěli, kdo je co na radnici. Pana Vojta považujou za férového chlapa, Kwestor je kyselá huba, otrokář a škrt a mám si na něho dát pozor. Správcová si ráda přihne, ale nic jí neunikne, není však malicherná, uklizečky nekradou, hlavní kuchařka skvěle vaří, má slabost pro toulavé kočky, sirotky a nižší úřední personál, protože věří, že ona a škrabáci jsou jediní, kteří na radnici něco dělají a nikdo jí to nevymlouvá, protože kdo ví, co by pak dostal k obědu. Vrátný je převážně neškodný, ale pokouší se o milostné pletky s kýmkoli, kdo jeví aspoň nějaké známky života, bezpochyby to na mě taky zkusí. Úřední posel šmejdí, čenichá a donáší Kwestorovi, ale do úřadovny nesmí, má místnůstku vedle vrátnice, kde buďto spravuje poškozený nábytek, nebo tam není, protože šel něco někomu vzkázat.

Písemnosti k vyřízení byly velmi různorodé. Jak jsem pochopila, úřední korespondence se v Těšíně moc nevede, když je potřeba něco vyřešit, tak se jde na chodbu a zahuláká se se schodů směrem k truhlářské dílničce úředního posla něco jako Karlééééé, zajdi za starým Vosolsobě a vyřiď mu, že zapomněl zaplatit podýmné. Placení místních poplatků se eviduje tak, že je vybírá Vincek a pamatuje si to.
"Co když Vincek spadne hlavu a všechno zapomene?" zajímalo mě.
"Tak to budem všichni dočista nahraní," odtušil temně Janek.
"Tož ono se to už stalo," dodal Lojzek. "Když se Vincek onehdy porval u Orlice s Mariánem Skočdopolem kvůli Karličce Klihosmečkové, dostal židló do hlavy. Tédeň nevěděl, čí je, což by ani nevadilo, hubu rozbitó neměl a vlastní máma ho poznávala, ale zrovna se vybíraly poplatky za komíny a byl v tom neskutečné svinčík. Pak se mu rozsvítilo, máma mu naliskala a mohli jsme začít óřadovat normálně."
"Nebylo by lepší to prostě zapisovat?"
Písaři se na mě podívali, jako by mi narostla druhá hlava.
"Tož... asi jo?" uznali nakonec.
Ozvaly se úder věžních hodin.
"Tři! Padla!" zahalekal radostně Janek a odložil pero. Oba další písaři ho následovali. "Ty vlastně bydlíš na radnici... no tak si zajdi dolů do kuchyně na kus žvance a uvidíme se zítra," rozloučil se Vincek a všichni odešli.

Zašla jsem dolů do kuchyně. Kuchařka se na mě tvářila dost nepřívětivě, ale když jsem se představila jako nová písařka, rysy jí poněkud změkly.
"K obědu byly krysy na špejli. Brambory nezbyly," řekla a začala krájet z bochníku. Do mísy mi naskládala čtyři hlodavce a něco chleba, pak se zamyslela a z police vytáhla kus okoralého koláče. "Je včerejší," dodala omluvně. Poděkovala jsem, řekla jsem, že si jídlo vezmu nahoru, něco si u toho přečtu. "Mísu vrátit!" zavolala za mnou.

tah
Pan Vojt mi řekl akorát to, že je potřeba dát do pořádku matriku a že se do toho mám pustit. Matrika byly dva regály středně velkých svazků a nepořádek zaplňoval zbytek kredence. Namátkou jsem vzala hrst neurčitých písemností a sedla jsem si ke stolu, že si to projdu a uvidím, jak na to. Okusovala jsem grilovanou krysu ze špejle - tady někdo ví, jaké jídlo je potřeba do úřadu - a listovala papíry. No, "papíry." Většinou to byly rychle naškrábané poznámky o úmrtích na kůře nebo na něčem, co vypadalo jako hodně nepovedený papundekl. Na slušném papíře, pergamenu nebo látce byly hlavně závěti, na kterých byla připsaná poznámka ve smyslu Zemřel 12. 4. na bílou nemoc.
Jestli mám pořádně doplnit matriční knihy, tak bude potřeba tyhle poznámky setřídit. Bude to otrava a bude to chvilku trvat, ale je to skvělá příležitost dozvědět se, kdo byl kdo - v případě - beru namátkou kus kůry - Bernarda Pěničky, pomocníka v obchodě s palivovým dřívím - to asi nebude nikterak žhavé, ale závěti obvykle pořizují ti, kteří mají co odkázat a kdo má peníze, má vliv. Ale o počká - dneska večer jdou snad všichni na mejdan na lodi, takže je ideální čas porozhlédnout se, co kde je, aniž mi do toho někdo kecal a dřív, než si někdo vzpomene, že by mě měl vyhnat a úřadovnu na noc zamknout nebo tak něco.
Zdi místnosti byly obstavěné policemi a skříněmi plnými lecčeho. Bylo vidět, že si tu v zásadě potrpěli na důstojnost - sbírka zákonů měla jednotné vazby, katastrální mapy byly ve vkusných pouzdrech, ale v poslední době to poněkud upadlo, zdá se, že s bílou nemocí bylo potřeba řešit jiné věci než červený safián pro knihvazače. Žádná skříň nebyla zamčená, nakonec ti, co měli volný vstup až sem, byli městští úředníci, kteří Opravené dodatky k nařízení o upravení přidělování povolení pro rozšíření nebo zúžení předmětu podnikání znali, nebo aspoň znát měli.
I když... je to sice městská vyhláška, ale i úřední ptydepe má své meze. To se něco jmenuje vážně tak blbě? Vzala jsem svazek do ruky a začala jím listovat. Začínal příslušným dokumentem, ale ten končil v půli slova na straně 16, dále pokračovaly účetní záznamy, které vypadaly jako typické druhé účetnictví. No jo, věci jsou nejlépe schované tak, že jsou přímo na očích. Poznámky a zkratky na první pohled moc smyslu nedávaly, ale při dost malé troše snahy by se to rozluštit dalo, fixlovat se dá pouze omezeným množstvím způsobů. Zamyslela jsem se, vrátila jsem svazek na místo a zašla do vrátnice.
"Co vy tady, krasotinko?" zazubil se vrátný a z jeho úst se vylinul smrad stovky hyen se střevními potížemi.
"Bydlím na radnici a chtěla jsem se zeptat, kdy se tu večer zamyká, abych nezůstala přes noc venku."
"Venku by bylo mnohem zábavnějc, krasotinko," věnoval mi vrátný další svůdný škleb. Na někoho s takovou morovou držkou měl nápadně mnoho zubů.
"Prý se městem potuluje vraždící krvelačný drancířský agent, no, já nevím, jak vy, ale než si nechat vykousnout játra, to radši budu sedět nad matrikou."
"A vy nejdete na ten lodní večírek, krasotinko? Jdou tam všici. Já teda né, já mám dostaveníčko s jednou vdovou, ale vy byste se jistě dobře bavila, vypadáte společensky."
"Je to jenom pro pozvané a mě teda nikdo nezval."
"Mno, správně bych měl zavírat až v osm, ale nenechám natěšenou vdovu čekat a stejně nikdo na radnici nepůjde, když se budou cpát eg-zo-ty-ckej-ma pochoutkama na lodi," uzavřel diskusi vrátný, věnoval mi další dávku puchu a já se vrátila do úřadovny - zdá se, že tu nebude ani noha, tak se můžu v klidu podívat na tu účetní knihu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2019 6:44 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22252
Bydliště: Brno
mohu, sedmý radní je Koždoň a jeho specifikem je, že je tuhý, je mrtvý, je v Pánu, natáhl bačkor, řekl bych přímo natrcil paprce, ale nemám tady dlouhé r. už po něm nepatrej.
všechny radní máš vypsané mj. na mape

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny