Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 10:23 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 9:24 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Neviem - ja si len pamätám, že na konci prvej aféry ho zajala Viky. Prišlo mi, že jediného doktora sa by mesto zbaviť nechcelo, tak sa Šmíd postaral, aby svoj pokus o útek nemohol zopakovať.

Podľa výpovede Kohna sa útočník znenazdania zjavil spoza rohu, zaútočil a hneď zas zmizol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 4:47 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Chorý chtěl utéct na křižníku, ale já ho poslala zpátky do města, takže přežil a pracuje dál.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 5:59 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
To si pamatuju, ale pak jsem myslel, že byl popraven za dezerci nebo tak něco. Však se zeptej doma. ::) Každopádně ofiko outro není, takže pokud to hře slouží dál, tak cajk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 8:25 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
příkon outro bez kompu nesepisu,ale až bude, hned to bude.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2020 8:43 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Ráno vyzvednu Gabriela a vydáme se do domu vedle Mydláře. Cestou se stavíme i u Kohna a informuji ho, že k dopadení je klíčové vyslechnout Kušniera, což je vzhledem k jeho stavu nemožné. Abych ho udržel při životě je nutné otestovat nováčky ve městě, nechám si tedy od Kohna sepsat glejt, že kdo se nepodrobí krevnímu testu, bude lámán v kole, vypovězen z města, bude mu páleno ohanbí či něco takového... V domě poutníků na to půjdu po dobrém, je to přece chvályhodné zachránit svého bratra pro lásku boží. Kdyby však byly problémy, jsem připraven. Věnuji 3 hodinky provádění testů a zaškolení Gabriela, kterého případně v testování nechám pokračovat do oběda. Následně vyrazím za Wassermanem a vezmu jeho oblíbené pivko a něco k snědku v hostinci (pivka střídmě, ať je na tom lépe než Kwaczinka). Pokecáme o starých dobrých časech, jak nám spolu šla od ruky robota a vysvětlím svízelnou situaci Kušnierovu. Debilní poznámku o věku, co měl Chory, vynechám, naopak, je to chlapík jako rys, takže nějakou transfuzi dá na pohodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: úte dub 28, 2020 11:39 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
2. ťah - pondelok ráno:
Miro sa vydal za Kohnom. Ten sa na neho miesto pozdravu oboril, "co tady delaj, když nemaj mordíře chycenýho", no nechal si situáciu vysvetliť a spísal požadovaný glejt. K Mirovmu sklamaniu vynechal akurát časti o lámaní v kole a pálení ohanbia.
Takto vybavený Miro sa vydal do domu pútnikov. Keď začal Gabrielovi hovoriť zachraňovaní blížneho pre lásku Božiu, ten ho s teologickými otázkami odkázal na otca Kleofásza, no keď sa Miro dostal vo svojej reči k testovanie krvných skupín, tak to šlo šupom. Svojich spolubývajúcich mal Gabriel zmapovaných a žiaden nezodpovedal a tak sa s Mirom vydal do mesta. K Mirovmu prekvapeniu mal na to, ako krátko bol v meste veľmi dobrý prehľad o obyvateľoch. Keď sa ho na to Miro spýtal, tak sa dozvedel, že než bol Gabriel nútený utiecť pred hordou, tak pracoval ako hlavný doktor v základni pútnikov vo Varšavských ruinách a mať prehľad o ľuďoch o ktorých sa bude starať patrí k jeho povolaniu. A taktiež, že po tom čo videl obranné možnosti Cieszyna, tak je hrozne sklamaný úrovňou medicínskeho vybavenia. Keď prišla reč na Kušnierov stav, tak v podstate potvrdil Chorého slová, len použil viac latiny a cynicky dodal, že chápe Chorého situáciu, ale on by toľkými stimpakmi na jedného človeka neplytval. Testovanie mu šlo od ruky, no vhodného darcu sa nedarilo nájsť. Otestovať sa podarilo všetkých Bialčanov až na dvojicu, čo sa zamestnala v mäsiarskom cechu. Tých cechmajster poslal s dodávkou čerstvého mäsa do Brunátneho jeleňa, no ani tam ich Miro s Gabrielom nezastihli. Gabriel po tom navrhol, že miesto aby ich naháňali po meste, tak by mohli otestovať ešte posádku Krížniku. Dámy sú už predsa len tiež takmer občianky, s čím Miro súhlasil.
Na krížniku to šlo o trochu lepšie. Jedno z Vikynich dievčat malo vhodnú skupinu, takže Miro hneď vyhlásil misiu za splnenú a chystal sa vyraziť za Wassermanom, no Gabriel ho zarazil, že 40-kilová dievčina s nábehom na anémiu a starec vo Wassermanovom veku rozhodne stačiť nebudú a navrhol aby skúsili ešte Orlicu, kde sa ubytovávajú ľudia, čo nie sú z mesta.
V Orlici to už tak dobre nešlo. Karavanníci frflali, no po Mirových vyhrážkach sa podvolili. Kosa narazila na kameň pri štvorici Havířovských es. Keď Miro na nich vytiahol Kohnov glejt, tak sa guľový dolník len usmial:
"To je výborné, my sme sa chystali už odísť, len nás nechceli na bráne pustiť."
Keď to nešlo po zlom, tak to Miro skúsil po dobrom a začal kázať o milosti k blížnemu a zachraňovaní brata pre lásku božiu. To však tiež nešlo podľa jeho predstáv - guľový dolník sa prestal usmievať a zvyšná trojica sa zdvihla od svojich pív a bolo počuť pukanie kĺbov ako si začali masírovať hánky.
"Počuj Zewellák, keď ste naposledy ukazovali milosť k blížnemu a lásku božiu, tak som prišiel o otca, dve nevlastné matky, tetu, osem bratrancov, neter a zostala žiariaca diera na pol mesta, takže si zober svoje saky paky a zmizni si kázať niekomu, kto nevie, čo si zač." odpovedal guľový dolník.
"Keď ten tvoj kamoš tak potrebuje krv, možno by sme ti mohli preraziť nos, nech mu môžeš dať sám." pridal sa šestka, čo mu stál za chrbtom.
Situáciu nakoniec zachránil Wojoczek, ktorý im sľúbil ubytovanie a päťpivo denne zadarmo, kým budú nútený ostať v meste. Ukázalo sa, že jeden z es má predsa len vhodnú skupinu a Gabriel si ho hneď odviedol do špitálu.

Keď už bol Miro v Orlici, tak kúpil pivo a pár utopencov a vybral sa za Wassermanom. Pri bráne na zámocký vrch sa musel zas chvíľu dohadovať so strážnymi, ale nakoniec ho pustili. Wassermana našiel pred jeho pustovňou ako pozoruje hlúčik svojich tovarišov skladajúcich nejaké trubky.
"Pri Vás sa človek nemá čas nudiť, že?" prisadol si Miro a ponúkol utopenca "Ale nejde im to tak od ruky ako, keď som pre Vás makal ja."
"Sú celkom šikovný." odvetil stroho Wasserman.
"Čo to bude až to bude?" a ponúkol pivo.
"Potrubie pre Brewera." Wasserman si upil a zobral si utopenca na zakusnutie.
"Už ste počuli, čo sa stalo v noci?" spýtal sa Miro.
"Hej, stráže tu kvôli tomu celý deň pobehujú ako keď pichneš do osieho hniezda."
"Bol zranený Kušnier."
"Vraveli, že to bol atentát na Kohna." Wasserman sa zamračil.
"Bolo to v noci, v rýchlosti a Kohn tam bol spolu s Garbařom a Kušnierom. Útočník sa asi pomýlil." skúsil hádať Miro.
"Kušnier je o hlavu vyšší a raz tak široký." odvetil skepticky Wasserman.
"Teraz je na tom dosť zle, potreboval by transfúziu..." Miro nemal ďalej možnosť pokračovať. Wasserman sa postavil, odložil pivo a oboril sa na neho:
"Tak čo tu zdržuješ tlachaním, som jediný v meste, čo má rovnakú skupinu."
"Jeden z havířovských es, čo boli v hostinci má rovnakú a teraz mu dáva. Aj jedno z Vikynich dievčat je vhodné a pôjde. Chorý chcel, aby ste prišiel večer. Asi si necháva to najlepšie na koniec." spiklenecky žmurkol Miro. Wasserman sa neprestal mračiť, no opäť si sadol.
"Dobre prídem, rád splatím starý dlh." povedal zadumane. Keď Miro na neho ostal nechápavo hľadieť, dodal: "Slepé črevo. Pred Chorým mal Cieszyn doktora, čo bol výborný liečiteľ, ale mizerný chirurg. Našťastie jeho učni vedeli dobre šiť. Ale bez Kušnierovej krvi by som to nezvládol."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: stř dub 29, 2020 8:22 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Kdybych si byl pamatoval, komu v závěru hry zkřivil Kušnier cestu... No což, říká se, že "i slepé kuře klovne do hovna".

Tož stavím se na rynku pro nějaké pěkné květy a vyrazím za paní Wojoczkovou na čaj. Hned ve dveřích prohlásím, že mě posílá Viky, která asi cestou ze sněmu ofoukla a není jí dobře, takže zůstala dnes na lůžku, ovšem takovou důležitou schůzku nemůže pominout, tudíž mne poslala jako zástupce. Snažím se naslouchat, zjistit, co měla Wojoczková na srdci, sem tam polichotím jejímu bystrému úsudku a mladistvým tvarům, ať jí to vyprávění jde lépe. V závěru zkusím ještě zjistit, jak je na tom město se stimpaky.

Následně se vydám na rychlou obchůzku městem s následujícími cíli:
- Stavit se ve špitálu a omrknout Kušnierův stav. Pokud bude Gabriel, tak konzultovat, co se dá dělat k jeho udržení při životě a případnému probrání do vědomí.
- Stavit se u Schneidera, kouknout se po krámě a poptat se po pěkném, festovém obleku (ale přitom nepřímo popisovat hadry Betruberových hochů), jestli by neměl skladem. Jestli ne, tak zdali na něco takového má šablony, aby dokázal rychle vyhotovit.
- Poptat se babek na rynku, jestli neví, co dělal Muller, že nebyl na sněmu, docela tam chyběl. Případně se stavit u Mullera pro nějakou housku a zároveň nahodit řeč, jestli toho mají hodně a makají od slnka do slnka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2020 10:51 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
3. ťah - pondelok poobedie:
Miro aby produktívne využil čas do schôdzky s pani Wojoczkovou vydal sa na potulku mestom. Prvou zastávkou bol Schneiderov salón. Zbežnou obhliadkou usúdil, že majiteľ je na veľmi dobrej ceste vysekať sa dlžôb, čo ho trápili. Všetci tovariši makali jak včeličky, očividne sa ujala móda s kožušinami, pár dámskych modelov bolo zjavne určených pre dámy z krížniku. Keď sa Miro dostal k majiteľovi, spýtal sa na festovný oblek, čo by si rád nechal ušiť.
"Ale iste, iste. Po čom len Vaše srdce túži, to Vám splníme." usmieval sa Schneider. No jak Miro pridával detaily opisu róby Bertruberových chlapov, Schneider sa začal mračiť. Keď došlo k otázke, či má na niečo také šablóny, Schneider už nevydržal a rozkričal sa:
"Pane, vy ma urážate! Vreco na zemiaky s dierou Vám ušije ktorýkoľvek tovaryš prvý deň v cechu aj bez šablóny. Myslel som, že chcete festovný oblek, ak chcete žobrácke rúcho, stavte sa u Vojta, zabavil pre potreby mesta všetky, čo zostali po tej hávedi z útulne."

Čas pokročil a Miro sa vydal na rynek kúpiť buket. Snažil sa počúvať klebety babiek, ale reč bola len o atentáte na Kohna. Zmysluplné teórie však už asi prepásol, lebo teraz sa babky dohadovali, či to bola židožravá ropucha, čo vyliezla z Olzy, alebo cvičený párač, ktorého poslali Drancíři. Miro teda skúsil nadhodiť novú tému a spýtal sa, či nevedia čo bolo s radným Millerom, že nebol v nedeľu na sneme.
"Ale viete mladý pánko, celý týždeň mlel, aby mali chudáci, čo sa vracali do Bialska niečo do začiatku, určite bol hrozne unavený." začala jedna.
"Ha, unavený? A kedy ho kto videl robiť? Len tovaryšov diriguje. Určite zas len špekuloval, ako Šmídovi zavariť. Veď ste videli ako ten zúril, že zas celý týždeň nemá vodu na náhon." pridala sa druhá.
"Šmíd už dneska predsa koval. Miller sa určite o dcérku stará. Počuli ste jak celý týždeň rumázgala pri rieke a od včera konečne ticho." dokončila tretia.

Keď sa čas nachýlil k piatej hodine, Miro vykročil k zámockému vrchu. Pri bráne oznámil, že prišiel v mene radnej Viky na čaj a stráž ho doviedla k prestrenému stolíku na trávniku pod hrabom vedľa kasární. Pani Wojoczková prijala kyticu i ospravedlnenie, že sa Viky nemôže zúčastniť:
"To ma hrozne mrzí. Snáď sa radná čoskoro uzdraví. Viete, žena v mojom postavení nemá moc priateliek a dúfala som, že v pani radnej práve nájdem spriaznenú dušu. Predsa len vynaložila toľko úsilia, aby sa Cieszyn stal jej domovom, verím, že bude chcieť aby ostal oázou bezpečia v pustine a pomôže mi brániť ho od nástrah, čo mu hrozia."
"Pomôcť by som mohol aj ja. Aké nebezpečie Cieszynu hrozí?" spýtal sa Miro.
"Tak napríklad Zewell. Podľa mojich posledných informácií prebral velenie nad Osadou Přátestwí s divochmi bojujúcimi proti technike, čím sa Cieszyn ako najpokrokovejšie mesto v oblasti akosi stáva prirodzeným nepriateľom." zapichla Wojoczková do Mira bádavý pohľad.
"Inu, jak se Zewell přiblížil divochům, tak se divoši přiblížili Zewellu. Technologie pro dobrou věc může být, ale hranice je tenká... Atomová bomba pro dobrou věc nebude nikdy, jaderný reaktor někdy, evropské dotace na řepku olejku vždy. Palné zbraně sami máme pod zámkem, u spojenců však tolerujeme. Hlavním cílem je rozdávat radost a smích, lásku a mír. Zewell by se rád vrátil ke kořenům, prováděl karavany, dělal byznys, a to bez Cieszynu rozhodně nejde. Malý podíl všem z velkého koláče díky obchodu je lepší než velký podíl z drobků." vysvetľoval Miro.
"To iste," prikývla: "škoda, že ste to zistili, až po tom, čo ste tie atómovky odpálili. A čo pokrokové medikamenty, na ktorej strane tej vašej rovnice stoja, pretože Kohn sa práve vrátil z misie, kde hľadal hi-tech liek, vy ste ho celú dobu prenasledoval a keď už ste obaja v Cieszyne, tak na neho niekto skúsi spáchať atentát - to je veľmi pozoruhodná zhoda náhod."
"Naopak, Kohn zmizel a nikde nevěděl kam a je-li v pořádku. Šlo o záchranou misi a vidíte - Kohn je zde, žid a zdráv. A sám mě pověřil vyšetřováním, jsem jeho přítel, jestli se v jeho případě dá o takové kvalitě vztahu mluviti."
"To je od neho dosť neuvážený prejav dôvery. Zneužiť takú pozíciu vo vlastný prospech musí byť predsa lákavé, trebárs malbou drancířskeho znaku a nápisom "Koželužský obchod ochráníme tvrde a nekompromisně!" ktorý sa zjavil na mieste činu?" pozrela na Mira prísne a pokračovala: "Podľa mojich znalostí momentálne nie je v Cieszyne žiadny drancířsky agent, ktorý by to mohol mať na svedomí."
"O tomto slyším prve. Ne, nemyslím o tom, že by drancíři dokázali někoho chránit, ale že se našel nějaký znak. To, že o drancířském agentovi nevíme, neznamená, že tu není. Případně to může být jiný sympatizant." snažil sa byť Miro presvedčivý.
"Naozaj? Celý deň chodíte po meste a nevšimli ste si to? To moc dobrý vyšetrovateľ nie ste. Vážne by ma zaujímali Vaše podozrenia teda."
"Tož, jednou jsem v Olmócké knihovně četl série jistého Jo Lesba, příběhy slavného detektiva, co to uměl rozjet se samohonkou a vždy při vyšetřování byl důležitý motiv. Předně si nemyslím, že byl cílem Kohn. Kušnier není takový dobrák a kamarád, aby vpadl do rány určené jemu. A ty dva si nelze splést ani ve tmě, kdy se člověk řídí hlasem a postavou. Myslím si, že rána padla tam, kam byla zamýšlena. A motiv... vzhledem k událostem na sněmu by mohl být zřejmý. Očekávalo se, že Kušnier bude hlasovat proti, ale zdržel. Myslím, že byl vydírán, aby hlasoval pro, ale svědomí mu to nedovolilo a tak se alespoň zdržel. A kdo měl zájem na odvolání Kohna? Schneider a případně Miller. Šmíd je rovný chlap, ten by se do takového svinstva nezapletl. Scheider vystoupil proti Kohnovi oficiálně, Miller na sněmu nebyl, tak mohl tahat za nitky a připravit plán B. Je vůbec divné, že Miller nepřišel. Na to je třeba se zaměřit, co ti dva dělali před, v průběhu a krátce po sněmu. A jestli bylo možné, že někdo opustil město, ale o reportech stráží máte určitě přehled. Sám jsem vyrazil prohledat útulnu, kvůli obleku útočníka a již byly brány uzavřeny."
Wojoczková si upila čaju a chvíľu na Mira skúmavo hľadela:
"No možno Vám to vyšetrovanie predsa len trochu pôjde. Len v pár veciach máte medzeru. Za prvé, cieľom bol Kohn. To od teraz musíte tvrdiť pred každým, obvzlášť pred ním samotným, ak chcete niečo vyšetriť. Za druhé Cieszyn je civilizované mesto, spory si tu neriešime dýkami do chrbta, zriadili sme kvôli nim snem. Schneider je oportunista, rád by sa videl na Kohnovom mieste a preto využil príležitosť a snažil sa ho odvolať. Ak sa niekto pokúsil odstrániť Kohna týmto spôsobom, tak to musí byť niekto mimo mesta, alebo kto býva v meste krátko. Mňa samú prekvapilo, že bol miesto Kohna zranený Kušnier, čakala by som, že sa do rany postaví Garbař. Manželovi muži totiž pred pár dňami našli tento zvitok u jedného z Brewerových tovarišov." Wojoczková vytiahla z vrecka kus vypracovanej kože, rozprestrela ho pred Mirom: "Zdá sa, že otrokári stále veria, že za prepadnutím ich karavány stojí Garbař a ponúkajú odmenu za jeho hlavu. Bohužiaľ manželovi mužovia boli na toho tovariša trochu príliš prísny a on sa o tejto záležitosti so mnou teraz odmieta baviť."
"Možno by som sa mohol s ním porozprávať ja," navrhol Miro: "ale najskôr by som sa rád porozprával s Kušnierom, čo vzhľadom k jeho stavu nie je možné. Podľa Chorého bude na jeho prebratie potreba aspoň desať stimpakov, ako ja na tom Cieszyn so zásobami?"
Wojoczková sa usmiala: "To je informácia spadajúca pod vojenské utajenie." Ďalej už pokračovala vážne: "Stipaky má teraz v správe môj manžel a vzhľadom k tomu, že časť zásob mu rada nakázala dať kolonistom do Bialska a že sme od Vás dostali varovanie, že vlna mutantov by sa mohla zopakovať, asi nebude ochotný dať také množstvo."
Miro nie príliš potešený touto informáciou a aj tým, že čaj už dopili, sa s pani Wojoczkovou rozlúčil a vydal sa do špitálu.

V kúte, kde ležal Kušnier stále v rovnakom stave, teraz bol len strážnik čo mal dohliadať na Chorého. Na Mirovú otázku, kde má doktora odvetil:
"Práve tu bol dávať krv Wasserman. Chceli sa ešte v súkromí porozprávať, tak išli do zadu." ukázal na zakristiu.
Miro sa vybral za nimi. Dvojica zjavne práve začínala vlastný čajový rituál. Miro sa pozdravil s oboma a spýtal sa na Kušnierov stav.
"Jak som vravel, transfúzie pomohli, ale bez stimpakov to nepôjde." odvetil Chorý.
"Mám v pustovni jeden pre seba v železnej rezerve ak treba, ale myslel som, že máme zdravotného materiálu dosť." ozval sa Wasserman.
"Už nie som natoľko dôveryhodný, aby som ich mal tu." povzdychol Chorý: "Je nemožné byť doktorom, keď Vám pacienti neveria. Preto som chcel s tebou hovoriť. Ten nový, Gabriel, je schopný. Asi bol zvyknutý na pokrokovejšie metódy, ale v medicíne sa vyzná. Môže to tu prebrať. Prihovor sa na sneme, nech ma prepustia, nemá predsa zmysel aby som tu takto zostával." Chorý ukázal na guľu na nohe.
Wasserman si upil čaju: "Hmm máš pravdu, že ti neveria. Ale doktor si dobrý. A v svojich pacientoch sa vyznáš. Tak výnimočne dobre horký čaj som už dlho nemal." znovu si upil.
"Horký?" Chorý sa zmätene pozrel na Wassermana, potom dvihol svoju šálku a privoňal.
Wasserman začal vydávať dusivé zvuky, chytil sa za hruď, pokúsil sa vstať, no podlomili sa mu nohy zosypal sa na zem. Miro sa k nemu rýchlo vrhol a zachytil mu hlavu, nech si ju nerozbije o dlažbu. Otočil sa na Chorého no pred očami sa mu mihol podnos, na ktorom bola prinesená čajová súprava a rana ho položila na štyri. Vzápätí prišla druhá, ktorá ho poslala do bezvedomia.

Z bezvedomia ho prebrala facka. Nad sebou zbadal strážnika. Nebol to však ten, čo mal strážiť Chorého, ten ležal medzi Mirom a Wassemanovým telom. Rýchly pohľad na opačnú stranu miestnosti odhalil ešte okovu s guľou a amputovaným chodidlom v menšej mláke krvi. Ďalej sa už Miro obzerať nemohol, pretože strážnik ho zdvihol za golier a zahučal na neho:
"Tak chlape, teraz ideš s nami na strážnicu a pekne nám vyrozprávaš, čo sa tu stalo!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2020 7:52 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
„Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane.“ Inu, Chorý měl důvod utéci, ale takto pitomě, respektive zbytečně složitě? Ne, za normálních okolností by se potýkal jen se strážcem a nemusel by zdrhat s pahýlem. Navíc jeho údiv nad hořkým čajem vypadal skutečně. Tudíž Chorého někdo unesl. Ale nejprve musím jít tady s borci na strážnici, což se vlastně docela hodí, protože musím mluvit s Wojoczkem. Dožaduji se tedy, aby byl u výslechu. Vypovím vše pravdivě, avšak začnu odzadu. Chorý byl unesen a je zraněn. Trvá stále uzavření města? Pak musí být někde uvnitř. Hned by se mělo rozjet pátrání. Pokud mohu vyslovit skromný názor, začal bych hledat u poutníků a Gabriela, neboť lidí, kteří se vyznají v bylinkách a travičství, moc ve městě není. A v neposlední řadě jak dopadl Wassermann a Kušnier?
Pokud bude Wojoczek ochoten, rád bych si s ním promluvil osamotě nebo alespoň mimo doslech jiných lidí. Proberu s ním Brewerova tovaryše, rád bych jej sám vyslechl. Láska boží rozváže nejeden jazyk. Útok samozřejmě směřoval na Kohna, ale přítomni byli tři...

Pokud budu propuštěň, zajdu za Vojtem. Na základě pověření vyšetřování atentátu na Kohna budu chtít vědět, kde jsou uskladněny obleky z útulny a zda-li nějaký nechybí. Kdo k nim měl přístup?

Krátce se zastavím i u Mullera pro pár housek. Cílem je okouknout, zda je žid a zdráv a případně jestli se neválí něco podezřelého po baráku, ale přicházím v kněžském, abych mu poskytnul možnost popovídat si se služebníkem božím v těchto nemilých časech. Chápu, není to pro něj jednoduché a pro Dobroslawu určitě také. Ale každé údolí temnot má svůj konec a zbloudilé duše dospějí ke spáse a království božímu.

Následně si vezmu normální šat s nějakou kutnou a skočím do hospody na pozdní večeři. Snažím se vyslechnout převládající hovor, ale hlavně prokecnout tovaryše od Brewera, pokud budou přítomní, k případu zavřeného tovaryše. Rundu mají na mě (= na Kohna:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2020 7:09 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Vyjadruješ sa k nočnému ťahu, šanca že Vojta, Brewera alebo Millera nájdeš v zhovorčivej nálade je dosť nízka (konkrétne 1/36 - jeden hod kockou na to že ti otvoria, jeden že sa potom budú ochotný s tebou baviť)
V pivovare sa pivo varí - ak ho chceš kúpiť menej ako 20l súdok, choď do hospody. Večeru tam zamazanému chudákovi s kapucou tiež nedajú.
V mlyne sa múka melie - je pravda, že sa tam dala občas kúpiť aj žemľa, ale od kedy Millerova dcéra len chodí jak bez duše tak už pečú len pre seba.

Zaujíma ma, či to tu niekto ešte sleduje a bol by záujem na začiatku ťahu o stručné zhrnutie predchádzajúcich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2020 7:26 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Ok, přehodnotím to, ale měl jsem za to, že teď je večer:

1. ťah - nedeľa noc
2. ťah - pondelok ráno
3. ťah - pondelok poobedie (Vikyn čaj - ak príjme pozvanie)
4. ťah - pondelok večer

Když to vezmeme orientačně časově na čtvrtky, tak to zamýšlíš takto?
1. ťah - nedeľa noc 0-6
2. ťah - pondelok ráno 6-12
3. ťah - pondelok poobedie (Vikyn čaj - ak príjme pozvanie) 12-18
4. ťah - pondelok večer 18-24
Protože takto by to mělo být relativně cajk, stmívá se již později. :D A kdyby to bylo posunuté ještě o 2 hodiny kupředu, tak hrajeme 16-22.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2020 7:38 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
jop, máš pravdu, som si včera privodil úpal a nejak mi to nemyslí. Nejak som vychádzal z toho, že si bol o piatej na čaji, potom behal ešte po meste a skončil v bezvedomí a neuvedomil som si, že tak jeden ťah vynechávam.

Z toho rozdelenia na štvrťky +/- vychádzam, ale nechcem sa toho striktne držať, aby to nebolo príliš zväzujúce (to že som ten čaj dal až na úplný koniec poobedného okna a potom som sa snažil ďalej dopisovať ďalšie tvoje akcie tak som zmiatol sám seba)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2020 1:53 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Lehce jsem to zeditoval, tak snad takto fajne. ::)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: stř kvě 13, 2020 2:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
4. ťah - pondelok večer:

Miro sa nechal odviesť do kasární na zámockom vrchu kde ho zavreli do cely. Miro požadoval aby bol pri výsluchu prítomný Wojoczek, na čo strážnik len mykol plecom a nechal ho v cele samého. Z vedľajšej cely sa ozývali výkriky bolesti a občasný krik, no cez hrubé dvere Miro nebol schopný rozoznať jednotlivé hlasy a slová. Až po dlhšom čase zachytil zvýšený Wojoczkov hlas, ktorý ukončil čokoľvek sa vedľa dialo. Po chvíli ďalšieho hovoru na chodbe sa otvorili dvere Mirovej cely a Wojoczek vošiel k nemu.
"Takže, čo máš spoločné s dianím v špitáli." spýtal sa Mira podráždene.
Miro mu rozpovedal, ako celý deň zháňal darcov krvi a nakoniec zašiel do špitála a našiel Wassermana s Chorým pri čaji.
"Uniesli Chorého?" prekvapene sa spýtal Wojoczek, keď sa Miro dostal k tejto hypotéze: "A prečo si myslíš, že bol unesený?"
Miro mu povedal svoj názor na Chorého prekvapenie nad kvalitou čaju, aj že pre Chorého by bolo jednoduchšie utekať bez prítomnosti dvoch svedkov priamo u neho v izbe. Spýtal sa či platí uzavretie mesta, navrhol okamžite rozbehnúť pátranie a začať u pútnikov a Gabriela.
Wojoczek sa ustarostene poškriabal na hlave, na moment sa na Mira pozeral a potom akoby proti svojej vôli prehovoril:
"Chorého hliadka z hradieb zbadala, keď sa pokúšal prebrodiť Bobrówku. Okamžite ho zadržali a odviedli k výsluchu. Ja som bol bohužiaľ doteraz na porade u Prezydenta, takže výsluch viedol "môj" zástupca Cyvil. Chorý sa mu priznal k otrave Wassermana aj útoku na Kohna."
"To predsa nedáva zmysel a na Kohna predsa nemohol útočiť on, keď pominiem, že ste ho v špitáli strážili, tak mal tú guľu na nohe." namietal Miro.
"Áno, tiež by som rád niektoré detaily prípadu ešte preskúmal, bohužiaľ tohto zástupcu som si nevybral. Cyvil je politická nominácia a veľmi ambiciózny muž. Svojim úspechom sa isto pochváli a pre väčšinu Cieszynokov to bude uzavretá záležitosť. Za týchto okolností ani s uzavretím mesta nemožno počítať dlhšie ako do stredy. Predpokladám, že potom aj keby sa podarilo na skutočného vinníka prísť, už ho nebude možné dostať."
"Vaša ctená manželka spomínala istého Brewerovho tovaryša. Možno by som si s ním mohol ešte rýchlo prehovoriť." navrhol Miro.
"Sme slobodné mesto, hovoriť môžeš s kým chceš. Ale ak ťa obviní z napadnutia, budem ťa musieť vyhostiť." odvetil Wojoczek.
"Ako dopadol Wasserman a Kušnier?" zmenil tému Miro.
"Wasserman je mŕtvy. Kušnier je stále v špitáli, ale lekárnik vravel, že o niekoho v jeho stave sa on nie je schopný postarať."
"Chorý aj Gabriel tvrdili, že na jeho záchranu treba transfúzie a desať stimpakov. Potrebnú krv už dostal..." povedal Miro spýtavo.
"Nemôžem dať štvrtinu zásob stimpakov na jedného človeka, keď hrozí ďalší útok mutantov."
"Jeho svedectvo je ale kľúčové." naliehal Miro.
Wojoczek len pokrútil hlavou. Chvíľu ostalo ticho a potom otvoril dvere:
"Prezydent ma informoval, že ťa poveril vyšetrovaním atentátu. Osobne by som ťa radšej zaradil medzi podozrivých, ale bolo mi nariadené, aby som s tebou spolupracoval, takže môžeš ísť."
Keď bol Miro medzi dverami Wojoczek ešte dodal: "Ak sa pokúsiš opustiť mesto, tak sa už radšej nikdy nevracaj."

Zo zámockého vrchu Miro rýchlo prebehol na radnicu. Podarilo sa mu dostať až k Vojtovi. Po náročnom prehováraní sa mu podarilo z neho dostať, že obleky z útulne vydal ako pracovný odev robotníkom, ktorý pracujú na rozšírení mesta. Nachádzať by sa mali v skladisku vedľa Bobrej bránky, kde býva aj pár Bialčanov, čo sa zamestnali v tesárskom cechu.

Z radnice šiel Miro do mlyna. Pootvoril mu jeden z ramenatých tovarišov a len sa spýtal kto je a čo chce.
"Žemle nepredávame. Miller nemá čas, celý deň sme makali na údržbe, mazali ložiská a prevody. Teraz chystá na zajtra, budú sa meniť lopatky na kolese." vykázal Mira. Pri ponuke porozprávať sa so služobníkom božím pre Dobroslawu sa zarazil, chvíľu si Mira nedôverčivo obzeral a odvetil: "Mladá pani je vyčerpaná a odpočíva."

Na večeru v Orlici prišiel Miro neskoro. Kaczmarczyk mu mohol ponúknuť už len varenú klobásu, oschnutý chleba a trochu nakladanej zeleniny. Reči v hospode sa krútili samozrejme okolo atentátu a Drancířskeho odkazu na mieste činu. Ľudia taktiež frflali nad uzavretím mesta - kupci chceli cestovať ďalej, tovariši z tesárskeho cechu nemohli robiť na opravách pre Vojta mimo hradieb a mali len fušku na dome vedľa Šmída. Našťastie krátku, lebo buchar mlátil celý deň a jeden by z toho snáď ohluchol. Ešte aj Millerových tovarišov videli radšej celý deň behať po meste aby to nemuseli počúvať.
Miro sa skúsil popýtať na Brewerových tovarišov, no dozvedel sa, že tí do hospody nechodievajú - Brewer ich čiastočne vypláca v naturáliách, takže si zvyknú vypiť doma. Prípadne hrávajú mariáš v hodinárskom cechu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2020 6:19 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Kolik těch stimpaků jsme nakonec vyhandlovali na té poslední akci? ::scratch


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny