Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 4:21 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2020 8:46 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Mogh píše:
Pán Partizán prikývol a Miro pokračoval:
"A chceme tri stimpaky za kus."
Pán Partizán sa zamračil a ponúkol: "Desať stimpakov za všetky."

Na teba pripadli štyri.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2020 7:35 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Web nejede, tak nemůžu zjistit, kolik mám na profilu, ale nějaké určitě byly. Minimalisticky budu uvažovat jeden...

Je noc, takže nyní toho moc oběhat nejde, avšak Millerův chlapík zjevně lže. Celý den že opravovali a mazali ložiska? To je zajímavé, tesaři pracující vedle domu je viděli běhat všude možně, takže byli kdekoliv, ale ne v baráku. Vydám se tedy k Millerovu domu a ukryji se ve stínu. Pokud z domu někdo vyjde, budu jej opatrně sledovat.

Ráno skočím za Vojoczkem, jakmile bude hore. Navrhnu, že polovinu stimpaků na záchranu Kušniera dám ze svého, ale o druhou polovinu musím požádat jeho. Brewerův tovaryš je ještě pod zámkem? Pokud ano, chci si s ním pohovořit, pokud ne, chci jeho identifikaci. Tak či tak tovaryše vyhledám a s apelem na lásku boží se pokusím zjistit, co ví. Samozřejmostí je, že taková zpověď je vstupenka do nebíčka, ale oj oj, kdyby si své hříchy nechal pro sebe, tak jsou to pekelné ohně jak vyšité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2020 8:24 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
5. ťah - pondelok noc:

Miro si zaliezol do tieňa pri schodisku od Śrutárskej a pozoroval mlyn. Noc bola mimoriadne jasná ale aj mimoriadne chladná a Mirova viera v rozumnosť jeho počínania začínala dostávať trhliny, pretože hoci videl, že vo vnútri niekto svieti a z času na čas sa prejde po izbe, von však nikto nevychádzal. Hodinu pred svitaním však Mirova vytrvalosť bola odmenená. K mlynu prišla zahalená postava, položila na okenicu list alebo malý balíček, tri krát rázne zaklopala a rýchlo odišla, no na krátky okamih jej svetlo z okna ožiarilo tvár a Miro spoznal jedného z veľkopolských pútnikov. Miro ešte okamih pozoroval mlyn. Okno otvoril samotný Miller, rozbalil balíček/list a zmizol vo vnútri. Miro sa ešte rozbehol prenasledovať postavu, no mala veľký náskok a pri cintoríne sa mu stratila.

Za svitania Miro došiel k zámockému vrchu kde, jak čakal, narazil na Wojoczka dozerajúceho na striedanie stráží. Na Mirovu ponuku, že venuje polovicu stimpakov na Kušnierovu záchranu len smutne pokrútil hlavou:
"Jeden človek - jeden stimpak. Z tohto ustúpiť nemôžem, ani keby šlo o prezydenta."
Pri otázke na Breweroho tovariša sa Miro dozvedel, že už je prepustený:
"Stráže majú nenápadne na neho dávať pozor a hlásiť mi, s kým sa stretáva, ale zatiaľ neopustil pivovar. Čo sa týka identifikácie - meno je Jaromír a ešte pár dní bude dobre rozoznateľný podľa monokla."

Pivovar bol ešte zavretý a keď sa Miro dožadoval rozhovoru s Jaromírom, tak sa dostavil miesto toho Brewer a veľmi zdvorilo mu vysvetlil, že Jaroslav mal už rozhovor na strážnici a to tak vyčerpávajúci, že musel dostať pár dní voľna aby sa z toho zotavil. A ono vôbec Jaromír aj keď je to dobrý chlapec, tak otázky viery sú mu cudzie, takže by konverzácia v cirkevných záležitostiach dosť viazla.



Technická: mám tam dávať aj ako padajú hody kockou? Na jednej strane to asi môže dosť pomôcť, na druhej obzvlášť v takejto detektívnej časti mi príde autentickejšie, keď si si neni istý, čo je stopa a čo slepá ulička.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2020 8:05 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Jako moc nadějí, že se mi to podaří vyřešit v single-playeru, si nedělám. ::) Než jsem si to teď znovu pročet, abych po lock-down brahmíny pokračoval, to jsem si skoro řikal, že toho Firejse, eeee, Kohna nebude taková škoda. ::fuck


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: čtv zář 24, 2020 6:05 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Tak ono to bude mať akčný zvrat, takže máš celkom slušné šance, jedine, že by ti vyslovene nepriali kocky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2020 12:58 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Skočím do skladiště vedle bobří branky, pokud tam Bialčani budou, zeptám se na robotu v tesařském cechu a jestli by nebyla fuška i pro mě. Snažím se, jestli zpozoruji známou tvář z noci. Během šichty se nenápadně vyptám, kam chodí po večerech za zábavou, co politika, co holky, co práce v jiném cechu, třeba u Millera. Pokud tam nebudou, mrknu po jejich věcech, jestli nenarazím na nějakou stopu. A zároveň se podívám, jak jsou otrokářské hábity střeženy - pod zámkem na příděl? Volně dostupné?

Na oběd to vezmu kolem hodinářského cechu, jestli tam Brewerovi tovarišy nehrají mariáš. Kdyby tam byl Jaromír, přisednu si a přátelsky pokecám.Když tam nebudou, zajdu k Brewerovi do pivovaru pro soudek pro prezidenta. A ať mi ho pomůže odnést švarný junák Jaromír, prezident by s ním dal řeč. Po odesení soudku do hokynářství s ním dám řeč já. Žádný nátlak, ale FBI metody jistěže. Soudek pošlu na toxikologii k Viki na parník. Jestli do něj nějaký filuta něco nepřisypal, když byl pro prezidenta. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2020 8:55 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
6. ťah - utorok ráno
Miro si skočil do skladiska vedľa Bobrej bránky. Tu narazil na Bialčanov a tí ho sklamali - kým sa nebude pokračovať v prácach na útulni, tak ani oni nemajú do čoho pichnúť. Avšak keďže nemali robotu, mali čas na priateľský rozhovor a tak sa Miro dozvedel, že po večeroch chodia za zábavou do Orlice - dobré jedlo, príjemná spoločnosť, výnimočná hudba. A taktiež je to jediná hospoda v meste, takže inde ani nie je moc kam ísť, že áno. Politika je panské huncútstvo a ich nezaujíma, no všimli si, že ich šéf Vojt ju dosť rieši. Čo sa ženských týka, tak Cieszynčanky sú také na jedno kopito - všetky buclaté blonďaté, ale ak si chce Miro fakt užiť, nech skúsi dievčatá z krížniku, s tými si užije zábavy, tie to vedia poriadne roztočiť. Najlepšia práca je v tesárskom cechu, preto si ho vybrali samozrejme, no a ak sa chce Miro ťahať s múkou, tak mu prajú hodne šťastia - Miller je voči cudzím mimoriadne nevrlý a nikoho kto nie je rodený Cieszynčan nezamestnáva.
Počas rozhovoru si ich Miro všetkých podrobne prezrel, no tvár z noci medzi nimi nebola. Potom zviedol reč na mundúry, čo boli nahádzané v rohu - pracovné oblečenie od pána Vojta, ale mimoriadne nepohodlné a nepraktické, nikto z nich ho nechce nosiť, v rohu ležia od kedy ho dostali. Keď na to Miro upriamil pozornosť, zistili, že jeden chýba. Chajdu zamykajú, keď v nej nie sú a nevšimli si náznak, že by sa do nej niekto vlámal - ostatne okrem obleku nič nezmizlo. Prístup do chajdy má okrem nich samozrejme Vojt a ľudia z tesárskeho cechu. Nakoniec usúdili, že chýbajúci oblek si asi vzal Mickiewicz - prišiel tiež s ľuďmi, čo utekali pred hordou od Bialska a minulý týždeň robil s nimi. Bol to celkom podivín - odišiel robiť do lekárnickeho cechu ale tam nevydržal ani deň, teraz vraj robí u mäsiara.

Okolo obeda Miro prechádzal okolo hodinárskeho cechu ale boli tam len zamestnanci a zákazníci, tak to vzal do pivovaru. Tu objednal súdok pre Prezydenta a požiadal, aby mu ho pomohol odniesť Jaromír. Súdok samozrejme dostal, no čo sa týka pomoci, musel si vystačiť s iným tovaryšom - Jaromír vraj bude do konca týždňa práceneschopný a sám Brewer, hoci ich inokedy naháňa do roboty ako zduté brahmíny, mu nariadil kľud na lôžku.
Toxikológia na krížniku potvrdila, že Brewer si vzal Vikyne múdra k srdcu a začal variť takmer dobré pivo. Inak na ňom nebolo nič neobvyklé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pát říj 02, 2020 6:16 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Další kroky vedou do lékárnického cechu, město je uzavřené a lepší se bude na toho vejlupka nachytřit. Zajímám se především o jeho podivínství a proč hned vyfičel. Potom to vezmu k Wojoczkové, jestli má čas na krátký čaj. Zeptám se, co je nového? A podělím se o novinky z mé strany. Miller je divný. Na atentát je vhodné si najmout nové zjevy, co nemají co ztratit. O výslechu Jardy nic neví? Hm, hm a co Vojt, neměl politické ambice dříve? Vypadá na svém místě spoko?

Pak už je čas vyrazit pro nějaké to mäso. Pokud nevezme dráhu hned a bude náchylný k hovoru, chci vědět, k čemu mu byl dobrý mundůr, když to jsou hrozné hadry. Co se mu nelíbilo na tesařině?A lékárně? Pokud je to ksicht z noci, ukryju se v okolí, kutnu přes hlavu a čekám, až bude mít po šichtě a kam povedou jeho kroky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2020 8:43 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
7. ťah - utorok poobede

Mirove kroky zamierili k lekárnikovi. Pri vstupe do špitálu zbadal vedľa dverí na lôžku Wassermanovo telo. Dvaja tovariši držali pri ňom čestnú stráž. Jeden z nich Mira spoznal a vydal sa k nemu:
"Chcú ho pochovať na cintoríne a spraviť mu pomník." prehovoril stručne bez pozdravu po vzore svojho bývalého cechmajstra.
"Bol to vážený občan." odvetil Miro.
"Žil v meste od kedy som sa narodil," prikývol tovariš: "No nikdy neprestal byť morským vlkom. Byť zakopaný v zemi a privalený kameňom by nezniesol. Bol si jeho priateľ a máš styky, vybav mu riadny námornícky pohreb."

Tovariš sa vrátil na svoje miesto pri lôžku zosnulého a Miro pokračoval za lekárnikom. Toho našiel v jeho bylinkárskom kútiku:
"Prišiel som sa spýtať na Mickiewicza, je to jeden z nových čo sa bol u vás pýtať na prácu. Vraj je dosť zvláštny a nevydržal u vás dlho. Čo mi môžte o ňom povedať?"
"Zvláštny, zvláštny - je to jeden z tých pánbičkárov, čo furt mrmlú modlitby pod nos, v meste to ľudia moc počúvať nemusia. Ale mne to nevadí - takýto zvyčajne bývajú poctivý a pozorný opatrovatelia. Tento sa však na ošetrovanie ľudí nehodil."
"Prečo nie?" zaujímal sa Miro.
"Zjavné mutácie - pravdepodobne z vysokých dávok ožiarenia a infekcie. Snažil sa to prekryť rukavicami a čapicou, ale bolo to vidno. Tvrdil, že sú to znamenia, že si ho boh vyvolil ale musí to skrývať pred neprajníkmi."
"Takže ste ho poslal preč?"
"Nie, to nie - chcel som mu dať šancu. Opatrovať by síce nemohol, ale na zber bylín by sa mi niekto hodil - mne už zrak ani nohy moc neslúžia a ukázalo sa, že on nejaké základné botanické znalosti má." odvetil lekárnik.
"Tak prečo ste ho neprijal?"
"Ja by som ho prijal. Zrovna som mu ukazoval toto moje pracovisko, keď zrazu začal bľabotať niečo o šelme a splodencovi pekla. Úplne sa zosypal a prevrhol mi stôl a potom vyrazil odtiaľto preč a už sa tu viac neukázal."
"A nesnažil sa len zamaskovať krádež? Nezmizlo vám niečo?"
"Rozbil mi pár flakónov - medovku, nechtík, blen, rebríček, pľúcnik, diviznu. Ťažko povedať, či si niečo z obsahu vzal, no zlodeji idú po veciach čo sa dajú fetovať - lysolávky, durman, šalviu divotvornú - a z tých mi nezmizlo nič, takže nemyslím si, že by kradol." uzavrel debatu lekárnik.

Zo špitálu Miro zamieril za pani Wojoczkovou. Tú našiel v kvetinovom záhone vedľa kasární. Na čaj nebol správny čas, ale pani Wojoczkovej by sa hodila pomoc pri zalievaní, v poslednom čase ju pobolievajú kríže, no mužových strážnikov o pomoc nechce žiadať, majú ťažký vojenský krok a záhon by jej podupali.
Miller máva obdobia keď naháňa tovarišov do práce takmer bez oddychu, a inokedy zas chvíle, keď sa mu nechce ani prstom pohnúť, no v posledné dni sa správa naozaj trochu zvláštne. Dnes ráno bol za Kohnom a trval na mimoriadnom zasadaní rady.
Nové zjavy, čo nemajú čo stratiť poväčšinou odišli rekolonizovať Bialsko. Samotný Mickiewicz Bialčan nie je. Utekal pred hordou oveľa viac z východu. Chvíľu ho nechala sledovať, no vyzeral že zapadol a keď sa uistila, že neskrýva pod čapicou otrokárske tetovanie, nechala ho tak.
O výsluchu Jaromíra nie je moc čo povedať. Chalan zapieral a strážnici ho zmlátili. O samotnom zvitku tvrdil, že nevie čo to je ani čo v ňom stojí - čo ostatne môže byť pravda, je negramotný a celkovo nepatrí medzi najbystrejších. Čo je zvláštne, že Brewer ho takto kryje. Možno by stálo za to, skúsiť dať reč priamo s Brewerom. Ak sa k tomu nechystá Miro, ona to určite skúsi.
Vojtové ambície súvisia s jeho peňaženkou. Vojtov brat, než ho skolila biela nemoc, bol majster tesárskeho cechu a samotný Vojt sa pretlačil do správy radnice aby mu mohol prihrávať viac mestských zákaziek. Starší Vojt sa však v remesle vyznal, bol pracant a pedant, takže sa im vyššia cena tolerovala. Teraz mu Kohn však okresal rozpočet, takže Vojt síce môže byť nakrknutý, no na to, aby si najímal asasína je príliš zbabelec.
Pani Wojoczková Mirovi poďakoval za pomoc a keby si našiel čas aj zajtra, tak bude treba narezať kyticu na Wassermanov pohreb.

Následne Mirove kroky zamierili k mäsiarovi. Skupinka tovarišov mala zrovna olovrant na dvore. Mirovi bolo ľahké rozoznať osamotený zjav v ufúľanom kabáte s čapicou a rukavicami sediaci v kúte, rozhodne to nebola postava z noci.
"Ty jestesz bratr v Christu?" spýtal sa Mickiewicz keď si premeral pohľadom Mira v Olmutzkom rúchu.
"In nomine Patris, et Filii, et Spiritus sankti." prežehnal sa Miro.
"A čo zaviedlo služobníka Pánovho na toto bezbožné miesto?"
"Hlásať múdro písma svätého tým, čo ho nepoznajú a priniesť úľavu spovede tým, čo už veria. Napríklad niekomu kto ukradol rúcho z tesárskej búdy?" skúsil to Miro.
Mickiewicz chvíľu nechápavo pozeral, no keď mu došlo, že sa Miro snaží narážať na neho, tak sa rozčúlil: "To ti tie dve veľkopolské špiny, čo tam robia narozprávali? Ja som nič nevzal, to oni sú zlodeji. A klamári a vrahovia a smilníci. Zmije bezbožné. Dobre ti radím, vôbec ich nepočúvaj. Mňa tiež najskôr oblbli rečami - že z veľkopolska vybudujeme krajinu zasľúbenú, raj na zemi kde sa bude žiť v Božej milosti a láske. No oni sú vlci v rúchu barančom, vodu kážu a víno pijú. A keď sa im skúsiť protiviť? Oj, to je hneď lámanie v kole a pálenie ohanbia."
"To kvôli nim si odišiel z tesárskeho cechu?" spýtal sa Miro.
"Dlho som ja trpel vo veľkopolskom pekle. Vo dne v noci som sa modlil, aby Boh zoslal na nich spravodlivosť a Všemohúci ma vyslyšal. Zoslal na nich nie desať, ale len jedinú ranu a tá ich kynožila a hnala ich a ja som jej šiel v čele. A jak Sodom a Gomora padali mestá bezbožné jedno za druhým a hynuli hriešnici po tisícoch. No tu sa zrazu plamene pekelné zastavili Boží nástroj a ja som nevedel, čo ďalej. Bol som príliš pyšný? Trestá ma Boh a ja budem musieť znovu žiť pod Veľkopolským jarmom? Bol som pripravený prijať svoj údel a potom som ho zbadal a pochopil som. On je jeden z nich. Veľkopolský sú len pomocníci. Pijavice pekelné. A mňa sem Boh nedoviedol aby ma trestal. Ale preto, lebo mi dal poslanie. On spálil telo hada, no ja som vyvolený aby som mu uťal hlavu, než mu znova chvost dorastie."
"A budeš hadovi hlavu utínať? Otráviť ho by bola väčšia irónia, hlavne po tom rozruchu čo si spravil v špitáli." nadhodil Miro.
Mickiewicz na neho nenávistne zazrel: "Kedysi to bol dom Pána, dúfal som, že tam nájdem útočisko. A len tak tak som nevliezol levovi do papule. Hovorí si Gabriel - podľa archanjela, no pravá ruka diabla to je. Zmija všetkými masťami mazaná. Skúsil som potom jeho dostať prvého, ale bola to chyba. Boh ma poveril uťať hadovi hlavu. Najskôr treba ísť po hlave. Tak. Tak. Ja som vyvolený."
Po týchto slovách Mickiewicz upadol do tranzu, začal sa modliť a medzi tým stále opakoval slová o vyvolenom a utínaní hlavy hadovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2020 2:49 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Popadnu Mickiewicze a za slov uklidňujících modliteb ho vedu do Kohnova hokynářství. "Bratře bude zase dobře." Kdyby se řezník ptal, udělalo se mu špatně a potřebuje ošetření. Za asistence jednoho z bodyguardů tvářících se jako studenti talmudu (naschvál vyberu s nejkratšími pejzy, ať ho to moc nerozrušuje) ho uložíme do uzavřeného pokoje, dáme mu chléb a vodu.¨

S Kohnem proberu několik témat:
- Mickiewicz je divný, ale bude třeba jej řádně vyzpovídat, ať se uklidní. Kladu tedy Kohnovi na srdce, aby se mu nic nestalo. Hlavou může být kde kdo. Chorý? Kohn sám? Vedoucí Bialčanov - je někdo takový?
- Wasserman si zaslouží námořnický pohřeb. Nemohu z města na Křižník, ale ať jako Prezident rozhodne o námořnickém pohřbu a pošle posla na křižník pro jeho nachystání.
- Miller je v poslední době čudný. Proč chtěl mimořádnou radu? V noci za ním byla divná postava, bylo by dobré nasadit na něj jednoho agenta Mossadu.
- Jestli se mezitím polák uklidnil, nechám ho se vyzpovídat z jeho hříchů. I myšlenka může být hříšná, kromě travičství, jak chtěl utínat hadovi hlavu?

Vyrazím k Brewerovi. Dáme pivko a pokecáme, jak to jde s podnikáním po bílé nemoci. Karantény HDP moc neprospívají. Co ten Jaromír, dobrý synek, ale proč se do něčeho namočil? Nemohl mu někdo podstčit lístek a využít ho jako bílého koně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2020 7:43 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
8. ťah - utorok večer

Otec Miroslav sa pridal k Mickiewiczovi v modlitbách a ten sa po chvíli upokojil a Miro ho vzal:
"Vidím, že tvoje poslanie je naozaj od Všemohúceho a ozaj dôležité. Je mojou povinnosťou ti v ňom pomôcť."
Mickiewicz sa zatváril odmietavo: "Ale ten údel zveril Boh mne."
"A či nepomáhal Šimon Cyrenejský niesť Ježišovi jeho kríž? Si ty snáď lepší ako boží syn, aby si zvládol tento údel niesť sám?"
Mickiewicz len pokrútil hlavou, nasledoval Mira a cestou sa rozhovoril:
"A pýtal sa Pilát Ponský: ktorého z týchto dvoch odsúdených mám prepustiť. A ľud zmanipulovaný trinástimi mudrcmi - trinástimi inkarnáciami satana zrodenými pod hviezdou Sionu - mu odpovedal: prepusti Barabáša. Keď Pilát videl, že nič nedosiahne vzal vodu a umyl si pred zástupom ruky a ľud zmanipulovaný trinástimi jasal." Mickiewicz spiklenecky pohľadel na Mira: "Vieš, to bolo jediný krát, keď boli všetci trinásti spolu. Od vtedy, čo odstránili zo zeme Božieho syna ovládajú svet prostredníctvom rôznych vojvodov, kráľov či cisárov, no nikdy neboli spolu. Bývali vždy opatrný a skrytý v pozadí a bolo nemožné ich odhaliť. Ale keď som videl, že si povolal veľkopolských sem, tak som pochopil, že od kedy ohne pekelné spálili náš svet - Božie dielo - tak už sa nepotrebujú skrývať."
Keď Mickiewicz zbadal, že smerujú ku Kohnovmu krámku tak sa obrátil na Mira:
"Ty ma vedieš priamo do hadieho hniezda?"
"Samozrejme - ako chceš hadovi uťať hlavu keď budeš od neho na kilometer ďaleko?" odvetil Miro "Alebo ako si to chcel spraviť?"
"No myslel som, že sa zamestnám u Brunátneho jeleňa a otrávim ho, ale tam ma nevzali, tak som aspoň otrávil mäso, čo sme tam včera niesli." zahanbene odvetil Mickiewicz.
Miro mu na to neodpovedal, lebo zrovna vstúpili do krámu - obrátil sa na najbližšieho tovaryša:
"Tento muž potrebuje tiché miesto aby si mohol oddýchnuť a pripraviť sa na poslanie, ktoré plní pre najvyššieho."
Tovaryš sa zatváril prekvapene, no Mira poslúchol.
"Budem ale potrebovať zbraň." šepol Mirovi Mickiewicz.
"Rozjímaj v modlidbách a buď nenápadný. Hneď ako to pôjde ti niečo donesiem." odvetil mu Miro a medzitým nenápadne naznačoval tovaryšovi, nech za Mickiewiczom zamkne. Sám sa vybral na rýchlu debatu s Kohnom.
Kohn súhlasil, že Mickiewicz je naozaj zvláštny zjav, no teologickým otázkam sa moc nerozumie a tým kresťanským už obvzlášť nie, takže ťažko povedať, komu chce utínať hlavu. Bialčania vedúceho nemajú, ostatne pre väčšinu z nich bolo Bialsko len poslednou zastávkou na úteku pred hordou a pochádzajú z iných častí poľska. Veľkopolský pútnici sú už iná šálka kávy. To je súdržná skupina, dokonca bývajú v jednom baráku spolu. Vyzerá to, že ich vedie Kleofász, ten sa dosť angažuje v náboženských otázkach a máva kázania na rynku, ale významné slovo u nich má aj Gabriel.
Námornícky pohreb pre Wassermana je výborný nápad, to s tým nemohol Miro prísť skôr? pohreb je už verejne ohlásený na zajtra večer a on už zaplatil hrobárovi za jamu a Jublierovi za pomník. Ako v zásade nie je proti a v pohode to vybaví na križníku, ak Miro vybaví zrušenie týchto zákazok bez storno poplatku.
Miller nijak nekonkretizoval dôvod, len tvrdil, že sa to týka bezpečnosti mesta a chcel aby to bolo ihneď. Čo sa Kohnovi podarilo ukecať, že tak na rýchlo nebudú mať ostatní radní čas a odložil to na zajtra po pohrebe. Každopádne ak má Miller zvláštne styky, tak ho nechá deň-dva sledovať jedným svojim tovaryšom.

Po toľkých rečiach išiel Miro schladiť hrdlo. Majster pivovarník mal po šichte a bol zvoľný na pár slov.
Podnikanie ide vzhľadom k okolnostiam pomerne dobre. Výroba beží takmer v kapacitách spred bielou nemocou. Len uzávierkou mesta to Wojoczek preháňa. On sa teraz začal orientovať na export - po Drancířsko - Zewellskej vojne je kobercovka pomerne vzácny tovar a tak hornosušské hospody už nepohŕdajú ani jeho blatistým mokom.
Keď prišla reč na Jaromíra zneistel. Áno samozrejme je to dobrý synak, ešte sa nestalo aby s ním boli problémy. Doteraz mal na starosti rozvoz v meste a aj donášku do protektorátu zvládol, takže Brewer nečakal, že by sa mohol do niečoho zapliesť, keď ho vyšle skúsiť zaistiť odbyt do Bialska. Im sa teraz pri toľkom budovaní isto bude hodiť osvieženie. Lístok mu isto podstrčili. Teda určite nevedel o čo ide. Ono tí otrokári ho úplne zblbli chudáka, ani za pivo od nich nedostal dohodnutú sumu. Lístok mal vyvesiť v orlici na záchode včera večer ale on by to isto najprv nahlásil Wojoczkovi aj keby ho nechytili na bráne.
Rozhovor prerušilo bytie umieráčika zo špitálu. Brewer si sňal čapicu a sklonil. Mimovoľne pohladil kožušinu na klope obleku a zamumlal:
"Tak, to je zrejme za Kušniera."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2020 8:27 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Na Kušniera jsem myslel a zatlačím slzu, ale jelikož jsi z toho zase spravil Witchera III včetně všech DLC, tak se to uběhat nedá. :-D

Jsem si rozepsal tah, ale pak mi došlo, že je noc, tak si odložím kus na zítra.

Požádám tovaryše o misku čočkové kaše a nějaká ty sedativa, ať se nám borec uklidní. Skočím za Mickiewiczem, že před tak velkou úlohou se musí posilnit, pro zbraň musím do města. Ať je trpělivý, boží spása přijde pro pravověrné. Pak už klusem k brunátnému jelenu, že potravinářská inspekce fakt nedoporučuje včerejší maso, ať si to případně nechají zkontrolovat na křižníku. A pokud už ho někomu dali, tak ať ho na křižník pošlou rovnou taky, určitě k nim chodí jen jmenovitě známá klientela.

Pak se vydám k baráku velkopolských poutníků a pozoruji jako u Millera. Pokud se někdo vykrade, sleduji ho. Infiltrace nemá smysl, je to soudržná skupinka, daleko bych nedošel.

No nejdříve jsem chtěl pátrat po Orlici. Ale ten lístek byl asi jen anonymní inzerát pro všechny nezaměstnané, takže tam nic.

| SPOILER
Dále směřuji k hrobníkovi, abych vybavil drobnou slevičku 100 %. Jáma sice už vykopaná, ale furt někdo umírá, takže vlastně to hned otočí někomu jinému, hroby jsou vysokoobrátkové zboží v těchto temných časech. Následně k Jubilerovi, ten mě rád uvidí. ::) Pomník pěkný, jen co je pravda, ale nakonec nebude třeba. Jméno určitě zatím nevytesal. Nebo jo? Víte kolik znám Wassermannů? V těchto končinách úplně běžné jméno. A kdyby ne, stačí dát na "Wa" nějaký oblázek z řeky jako zdobení. Stejně tak na "er". Kohn jej rád odhalí k 335 výročí otcovské vojny jako pomník hrdinům. Kdybych šel okolo náměstí, vyslechnu v krátkosti o čem mluví Kleofász.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2020 6:52 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
9. ťah - utorok noc

Miro priniesol Mickiewiczovi tanier šošovice so špeciálnym dochucovadlom. Ten spočiatku namietal, že aj Pán Ježiš držal štyridsať dní pôst než nás všetkých svojou smrťou na kríži spasil, no nakoniec sa nechal presvedčiť. Miro ho potom nechal rozjímať v modlitbách, ktorými sa Mickiewicz prihováral všemohúcemu, aby pomohol Mirovi v jeho snahe o získanie zbrane. Jeho modlitby boli veľmi účinné, pretože Miro sa hneď na to priam zázračnou rýchlosťou presunul do Brunátneho jeleňa.
Vytrvalým búšením sa mu podarilo vyhnať šéfkuchára Vařešku z jeho podkrovného bytíku. Často prerušovaný nadávkami Miro obšírne vysvetľoval hygienicku spôsobilosť mäsa a snažil sa zistiť osud včerajšej dodávky. Na čo ho Vařeška poslal do predele - mäso zo včera sa marinuje a v sobotu sa bude podávať na slávnostnom obede na počesť Bar micvy Kohnovho synovca. S mäsiarom Krkovičkom má dlhoročné dobré vzťahy, takže si je istý, že mäso je kóšer a najlepšej kvality - sám ho na vlastné oči videl a prišlo mu v poriadku. Keď mu Miro následne opísal stav Mickiewiczových rúk a šírenia salmonelovej infekcie Vařeška zaváhal - kým roznášali mäso Jája a Pája toto by sa isto nestalo, ale u tých nových čert vie. Na krížnik rozhodne mäso, ktoré už zaplatil rozhodne posielať nebude, proste ho ráno vráti Krkovičkovi a vypýta si iné, s hentým nech si Krkovička spraví čo uzná za vhodné.

Nočná sledovačka pútnikov bola pomerne jednoduchá. Krátko po polnoci, presne v polovici intervalu, keď ich dom obchádzala hliadka, vyšli z domu dvaja pútnici, rýchlo obhliadli či je ulica prázdna a vydali sa cez Starý targ, Sejmovú a Plac Dominikański k zadnému vchodu cechovej siene. Na tri krátke, tiché zaklopania im otvorila druhá dvojica pútnikov, dvojice sa vymenili - pôvodná ostala v sieni, nová pokračovala k radnici. Tri krátke zaklopania na okno, otvoril Vojt, prevzal od pútnikov mešec a dvojica pokračovala rovnakou cestou späť do domu pútnikov. Mira si nevšimli. Ten sa potom vrátil k cechovej sieni - dvere boli zamknuté. Skúsil aj predný vchod, ten bol tiež zavretý a v celej sieni bolo na pohľad z vonka ticho a tma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2020 6:01 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Miro: ďalší ťah mám brať podľa spoileru alebo chceš ešte niečo upraviť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PnP: Těšínská aféra 2 - Prezydentský atentát
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2020 6:23 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Ještě to musím nastudovat. :-D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny