Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 2:02 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:29 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Miro píše:
::idea Mimochodem pro lidi, kteří nejsou ze Slezska, by se celkem šikla mapa, kde co aktuálně je (případně bylo a jsou to trosky) a jaké to má zdroje (počet lidí, přístup k palným zbraním, případně děla atd.). ::idea

Image
skúsim aktualizovať

Z môjho vnímania bol Žukov skôr obchodné a Svibice náboženské centrum Zewellu. Takže po P3 sa väčšina ortodoxných Zewellákov, obývajúcich Svibice vyslyšala volanie a pridali sa ku kmeňu vo Frýdku. Pragmatickejší ostali v Žukove pod patronátom Drancířov. Svibice ostali vyľudnené.
Drancíři tak majú svoje domínium skladajúce sa z Protektorátu, Havířova, Šumbarku, Chotěbuzi a Žukova, avšak možnosti ako presadzovať svoj vplyv ďalej by mali byť skôr námetom ďalších akcií, ak majú takéto ambície.
Terlicko a Cieszyn sú zatiaľ rozhodne nezávislé.
Otázka - čo Ostrava? Herne otrokári nijak nevymizli, len sme ich proste ignorovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:45 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Jj., Miro dobře napsal. ::ano
S tím, že v týlu nemáme vojáky prakticky vůbec, protože naše vojska v počtech cca 80 - 200 mužů na obou stranách jsou na frontové linii Kocobędž. Kteréžto místo jako samostatná osada přestala existovat válkou, místní byli zabiti v boji nebo uprchli, nebo byli zverbováni, nebo přinuceni starat se o raněné a posléze nemocné. Místo jako takové existuje prostě proto, že zde na malém území leží cca 150 - 400 lidí, kteří prostě nejsou fyzicky schopní jakéhokoliv transportu. Zhruba touhle dobou zjišťují, že ze Svibic nepřicházejí žádné rozkazy, zatímco od Těrlicka dorazil k smrti unavený Kuťas s dopisem od Reinara, že vyjednal dodávky nějakých zbytků potravin, že voda s moukou (neptejte se, z čeho jsou ta mastná oka, a žerte) dorazí večer a že dá najíst každému, kdo o sobě řekne, že je Drancíř, jestli všichni chápou, jak to myslím, mrk mrk.

Jak to vlastně vypadá v Šumabrgu nevíme, protože poslat tam posla by znamenalo oslabit kriticky důležité pozice jinde. Stejně tak jak vlastně přežívá těch deset nebo patnáct lidí, které má pod sebou UnderCage - měl, na podzim - v Brahmínině.

Prostě berme to tak, že tohle byla fakt hnusná a krutá válka a že když Reinar v doprovodu tak pěti mužů dorazil do Žukova a vytáhl z brašny okoralé, páchnoucí ježčí maso, tak těch asi padesát místních (matek, dětí, starců, raněných, nemocných) bez velkých slov pokývali hlavami a zamumlali, ok, ty seš šéf. (A kdepak byl Mogh? Že by zrovna tady?)
Kdyby vyhrál Zewell, bylo by tomu stejně tak v Suché.

Těšín má cca 300 -500 (lepší lékařská péče) lidí, které všechny potřebuje k obsluze civilizace. Jsou tady dílny s nářadím a učni, ale bez mistrů, jsou zde dluhy a závazky, které již nelze vymáhat, celá struktura je otřesena. Přesto je to silné město a není možné, aby jej Drancíři dobyli. Pokud jej budou chtít ovládnout, budou na to muset jít jinak, což berte jako reklamu na mnou plánované RPG družinové dobrodružství tady na foru, trochu jako P'n'P. ::)

Mnohé samoty vymřely zcela, ať již na Bílou nemoc, nebo vyplundrovány válčícími stranami, nebo hladovci. Některé samoty naopak přežily, nemoc se jim vyhnula, když se s nikým nestýkali. Tito lidé se ovšem i nadále bojí setkávat se s kýmkoliv jiným.
Všichni v celém kraji jsou hrozně rádi, že již raší kopřivy, první jarní jídlo.

Já bych chtěl osídlení ve Slezsku ubrat, proto navrhuji smazat Šumbarg a Svibice. O Brahmínin a Chotěbuz jsme bojovali, to jsou reálně navštívená místa, ta bych nechal.

Mapa bude, až tohle dohodneme.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:54 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Mogh píše:
možnosti ako presadzovať svoj vplyv ďalej by mali byť skôr námetom ďalších akcií, ak majú takéto ambície.

Souhlas. Říct "nemůžete mě zabít, jsem drancíř a přijdou mě pomstít!" teď bude mít ještě menší váhu, než dříve. :D

Mogh píše:
Otázka - čo Ostrava? Herne otrokári nijak nevymizli, len sme ich proste ignorovali.

Otrokáři fungují, jenom když funguje obchod. Když není, kdo by od nich kupoval otroky... a stezka do Těšína byla celou válku uzavřená. A Bílá nemoc řádila, zvláště u těch, kdo se musejí procházet široce rozloženými lidskými enklávami a dotýkat se jiných lidí jaksi značně intimně.
Já bych je škrtl. Potřebujeme je (coby tvůrci příběhů) k něčemu?

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 9:56 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
cheky píše:
Mogh píše:
možnosti ako presadzovať svoj vplyv ďalej by mali byť skôr námetom ďalších akcií, ak majú takéto ambície.

Souhlas. Říct "nemůžete mě zabít, jsem drancíř a přijdou mě pomstít!" teď bude mít ještě menší váhu, než dříve. :D


Takovou hlášku zkusil ocelář s brokovnicí v zádech. Vysloužil si díky ní dvacet metrů k dobru. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 10:15 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
OK, tak ve vedlejším topicu se nám Livjatán rozepsal, že s naším přístupem nesouhlasí.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 2:23 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
Reinar plamenně hlásá drancířské dominium, Drancíři vládnou a ovládají a co chtějí, to si vezmou (!!! včetně Těšína). Přišlo mi to, jako když u stolu sedí Trump s Putinem a mlátí se penisy o stůl. My z Livjatánem tu situaci a setting chápali odlišně, proto jsme na to po určité době rezignovali... Dost možná to je způsobené tím, že většina hráčů nebyla u některých akcí, kde příběhově umírali vojáci po desítkách (patroly).

Prostě borci, uvědomte si, že se řežeme 10 let a možnost doplnění stavu vlastně neexistovala. Následně jsme si na hlavní obytné zóny hodili atomovky a zbytek míst solidně pokropili dělovou palbou. A potom teprve nastoupila Bílá nemoc...

Do prčic, Miro, už bys po těch letech mohl poznat, kdy to myslím jako nadsázku (což je téměř vždy, kdy o naší frakci mluvím). Že je Drancířů pět a půl si uvědomuju. Že nemají šanci dobýt Cieszyn taky. Souhlasím s tím, co jste tady ty a Cheky napsali. To je jeden z důvodu, proč chci rozvést vizi Drancířského státu ve směru, že Drancíři jako takoví jsou jen v Suché a do jisté míry kontrolují osady okolo sebe. Ano, je nás pět a půl, jenže těch ostatních taky, takže stejně můžou dostat na budku. Pokud se nevzbouří všichni současně.

PS: Nic nezabrání Drancíři mluvit o své frakci jako o nejmocnějším státu a o sobě jako o největším borci, to je prostě jejich zvyk už od nepaměti. Přilož zajatému Drancíři pistoli k hlavě a řekne ti, že taková nula to nemůže trefit a vůbec, půjč mi tu zbraň, držíš ji jak malé děcko, já ti to ukážu.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 2:38 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Narychlo jsme pročítal dění i tu, nemám sice nahrány předchozí akce, ale mám za to načten lore a vím co se zhruba dělo.

Podle mě by měl osud Zewellů dopadnout tak jak bylo domluveno. Psal jsem to již na vlákně samotné operace, ale shrnu to i tu.

Zewell sice lék našel, ale pak sám odsouhlasil že se jeho "3/4" přidají k divokým.

Lék který byl distribuován po Slezku našli Drancíři a já jako poslední Zewell v operaci ( "1/4" ) jsem poskytnul FEV.

Následně jsem souhlasil s podmínkami protektorátu, za poskytnutí léku zbytku Zewellu (Cheky ze mě sice ochotně sundal žlutou, ale to neznamená že jsem Drancíř)
Navrhuji tedy aby v Protektorátu vznikla Zewellská Menšina, jež bude mít vlastního Zástupce (nemusím to být nutně já), tato menšina nosila napůl černé a napůl žluté pásky se znaky obou Frakcí ( představuji si to jako rozstřižené pásky Zewellu na spodní pulce a k tomu přišité Drancířské pásky na vrchní půlce ) a tato Menšina tedy připadla pod velení a ochranu Drancířů.

Také si myslím, jelikož jde o protektorát, že by Zewellu mělo zůstat nějaké město. Nejaké pro Drancíře výhodné a lehce dostupné kvůli Ochraně.

Celé vyhodnocení bych tedy hodnotil tak, že se 3/4 Zewellu stali Divochy a doplnili jejich řady, což divochům přineslo rozvoj a myslím si že si mohou dovolit vytvořit novou Frakci. Následně 1/4 Zewellu se stala subjektem Drancířu, jsou pod jejich přímým velením, ale jejich frakce jako taková zůstává, měli by svého zástupce a dožadovali by se myšlenky o Sjednocení Slezka a vytvoření Triumvirátu z Drancířů, Zewellu a Obchodníků

Myslím si, že toto řešení je vzhledem k výsledku operace přijatelné a zajímal by mě váš názor.
Vím že možná přijde myšlenka s tím že sem nezažil atomové odstřelování a spravný Zewell by to Drancířum neodpustil, ale pracuji teď s tím že by Zewell vlastně zanikl a slovy vlastních tvůrců by se stal součástí Divokých. Pro to pracuji s tímto fér vyrovnáním a tím, že Drancíři ochotně poskytli lék zbytku Zewellu.

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 3:05 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Tommy - z logiky herného sveta to síce je dobré riešenie, ale pravdou je, že toto bola "veľká" akcia (bolo nás 17 - preto tie úvodzovky). Inak sme sa za posledné dva roky na akciách zišli väčšinou traja. S tým sa svet s viacerými frakciami ťažko rolplejuje. Preto sú tú tie myšlienky Zewell ako "porazenú" frakciu zrušiť a hrať to ako Drancíři vs svet. Tento prístup ale podľa mňa svet ochudobňuje a aj nás do veľkej miery uzatvára pred potencionálnymi novými hráčmi.

Asi to závisí od Mira a Livjatána, nakoľko svoj príklon k divochom berú vážne ale ja by som si Zewell predstavoval teraz asi takto:
Časť Zewellákov, čo sa pridala k divochom sa od Zewellu neodtrhla. S divochmi prebehla názorová inklúzia a tak do veľkej miery bol kmeň vo Frýdku scivilizovaný (prijal filozofiu fight fire with fire a poznaj svojho nepriateľa) a prestal sa brániť úplnému používaniu techniky (predsa len také bada-boom z granátu je celkom sranda). Zewell naopak od divochov prijal filozofiu, že svet je potrebné brániť pred pokročilou technikou, inak sa ňou znovu zničí (čomu dosť dopomohla vlastná trpká skúsenosť, keď sa mu dostali do rúk nukleárne granáty).
V Zewelli teda vládne určitá dichotómia keď pod rovnakými uniformami slúžia obchodníci zo Svibic a Žukova, akceptujúci momentálnu Drancířsku nadvládu; a nábožensky orientovaný Zewlláci/divosi ktorí obývajú základňu vo Frýdku a využívajú, že Drancíři tu nemajú ako presadiť vplyv. Tieto dve skupiny vzájomne kooperujú, keď "divošský" Zewelláci ochotne sa vydávajú na cesty ako ochrana karaván, a "obchodný" Zewelláci bez námietok odovzdávajú aj draho zakúpené techy do úschovy vo Frýdku, ak je rozhodnuté, že ide o nebezpečné veci.
V zásade tým napĺňajú agendu BoS - ibaže bez hi-tech výbavy a zázemia.

Ako vravím, to je moja predstava a preto by som bol rád, aby sa hlavne Zewelláci vyjadrili, ako ďalej vidia smerovanie našej frakcie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 5:00 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Možná by nebylo od věci udělat v brzké době sraz, kde bychom si to mohli pořádně prodiskutovat. Já, Cheky, Mogh, Livjatán a Miro. Probrat stav světa, jeho směřování a doplnit ty detaily, jako kde co je a kolik lidí tam žije. Nebo místo sleziny aspoň hromadný hovor na Skypu nebo Discordu. Jeden z nás by mohl realtime kreslit plánek s poznámkami a ostatním sdílet plochu.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:02 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Mogh píše:
Asi to závisí od Mira a Livjatána, nakoľko svoj príklon k divochom berú vážne ale ja by som si Zewell predstavoval teraz asi takto:
Časť Zewellákov, čo sa pridala k divochom sa od Zewellu neodtrhla. S divochmi prebehla názorová inklúzia a tak do veľkej miery bol kmeň vo Frýdku scivilizovaný (prijal filozofiu fight fire with fire a poznaj svojho nepriateľa) a prestal sa brániť úplnému používaniu techniky (predsa len také bada-boom z granátu je celkom sranda). Zewell naopak od divochov prijal filozofiu, že svet je potrebné brániť pred pokročilou technikou, inak sa ňou znovu zničí (čomu dosť dopomohla vlastná trpká skúsenosť, keď sa mu dostali do rúk nukleárne granáty).

Moghu, zde mi hovoříš z duše, neb takto jsem to chápal, a proto jsem se spojením s divochy neměl na místě problém. Už jsme si odsouhlasili, že stavy stran nejsou nějak významné, ale prostě pokud s k divochům přidá 3/4 Zewellu, nelze předpokládat, že je Zewell pohlcen, zaniká a nebude zde žádná kontinuita. Otázka je, kdo je v tomto spojení menšinou, ale v zásadě je to jedno. Pro mě byl ten příběh s divochy pecka a právě rád bych to do další hry vedl tak, že Zewell bojuje proti "zlému technicusu". Zároveň po transfuzi jsem divochovi naznačoval, že technicus je sice špatný, ale pokud se použije pro dobrý účel, tak by ho i divoši mohli využít pro své záměry (jak píšeš, fight fire with fire). Na místě jsi byl sice ortodoxním divochem, ale to jsem právě viděl jako předmět dalších her, kdy divoši implementují Zewellský způsob boje a naopak Zewell přijme divošskou filozofii.
I proto je pro mě bezpředmětné hovořit o tom, kdo vyhrál. Všichni, neboť jsme si zachránili své zadky, což bylo primární vnitřní motivací mé postavy ve hře (pokud měl někdo jiný na smrtelné posteli za cíl pomstu za atom, tak může být, ale mně to v dané situaci smysl nedávalo). Lidé nezmizeli, což je podsatné pro běh světa. Kdyby byl Zewell anihilován atomovkou, lze hovořit o konci, ale takto, když se 3/4 jeho stavu vyléčilo díky divochovi, jde jen o "spojení dvou politických stran, nikoliv vyhlazení voličů".

Mogh píše:
V Zewelli teda vládne určitá dichotómia keď pod rovnakými uniformami slúžia obchodníci zo Svibic a Žukova, akceptujúci momentálnu Drancířsku nadvládu; a nábožensky orientovaný Zewlláci/divosi ktorí obývajú základňu vo Frýdku a využívajú, že Drancíři tu nemajú ako presadiť vplyv. Tieto dve skupiny vzájomne kooperujú, keď "divošský" Zewelláci ochotne sa vydávajú na cesty ako ochrana karaván, a "obchodný" Zewelláci bez námietok odovzdávajú aj draho zakúpené techy do úschovy vo Frýdku, ak je rozhodnuté, že ide o nebezpečné veci.
V zásade tým napĺňajú agendu BoS - ibaže bez hi-tech výbavy a zázemia.

Ohledně 1/4 bych to nechal na Tommym. Může samozřejmě hrát názorově rozdílnou menšinu v Zewellu, může hrát menšinu v rámci Drancířů. S tím, že každá postava má různé motivace a hraje na více stran, nemám problém. Však Otec Miroslav také stále nosil pásku Olmütze na ruce a výrazně za něj hrál občas i proti zájmům Zewellu (například na Lomené skále oddělal přeběhlíka Olmütze a tím si pekelně zavařil), byť většinu času věrně hájí zájmy Zewellu. Takže jestli bude chtít mít Tommy černo-žlutou pásku, proč ne, jen v rámci her o 2 frakcích by měl mít určeno, za koho primárně nastupuje.

--

Za mě tedy příběhové vyústění v pohodě, nejsem odpůrcem velkých změn...
Jsem však odpůrcem drancířského dominia, které vládne napříč pustinou a za diplomatický vzor si berou Lavrova. ::fuck To se hoši šeredně pletou a příště je o tom přesvědčí břity našich seker. ::twisted Hail Ragedast. ::knez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:22 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
I proto je pro mě bezpředmětné hovořit o tom, kdo vyhrál. Všichni, neboť jsme si zachránili své zadky, což bylo primární vnitřní motivací mé postavy ve hře (pokud měl někdo jiný na smrtelné posteli za cíl pomstu za atom, tak může být, ale mně to v dané situaci smysl nedávalo).
Já měl za to, že se řeší konec války - kde by prostě nějaký vítěz být měl - anebo příměří bez výsledku. Co se vyléčení týče, lék se hledal dlouho. Spousta lidí v jeho nalezení už nemusela ani doufat, tak chtěli do konce svého života vyřešit aspoň něco.

Miro píše:
Jsem však odpůrcem drancířského dominia, které vládne napříč pustinou a za diplomatický vzor si berou Lavrova. ::fuck To se hoši šeredně pletou a příště je o tom přesvědčí břity našich seker. ::twisted Hail Ragedast. ::knez
Nikdo netvrdí, že vládnou napříč pustinou. Bavíme se o ovládnutí části Těšínského Slezska s tím, že hru chceme přesunout více do "světa", kde by v porovnání s ostatními frakcemi toto sice sjednocené, ale válkami zdevastované Slezsko bylo rovným soupeřem.

Vzpomeň na mapu z webgame:
Fakt hustej obrázek!

Obarvi načerno Havířov, Šumbarg, Chotěbuz a případně Svibice nebo Žukov, na pozici 1;9 si domysli žlutou Osadu Přátelstwí a kromě Cieszyna a Těrlicka si odmysli zbytek lokací, které vznikly jen pro potřeby webgame.

Takhle to bylo od začátku myšleno. Nejsem ale proti tomu, aby se vymyslelo něco úplně jiného. Podle mě by se to ale mělo vyřešit během nějakého koordinovaného brainstormingu ideálně nad kofolou a pochutinami.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:24 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
koukám, že olomoucký kněz velmi ochotně vyměnil svou nesmrtelnou duši za dočasnou záchranu těla. a jak tu změnu zewelske filozofie vnímá linot?

jinak zkuste se namísto primeru k lavrovovi zamyslet nad tim., co čemu slouží, v tomto případě setting světa pribehu

btw válka teda neskončila, vše je,jak bylo, hlad, válka, smrt, akorát mor se vyřešil? mohu, tohle je na tobě, ty musíš určit závěr své akce.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:20 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
citát | SPOILER
Moghu, zde mi hovoříš z duše, neb takto jsem to chápal, a proto jsem se spojením s divochy neměl na místě problém. Už jsme si odsouhlasili, že stavy stran nejsou nějak významné, ale prostě pokud s k divochům přidá 3/4 Zewellu, nelze předpokládat, že je Zewell pohlcen, zaniká a nebude zde žádná kontinuita. Otázka je, kdo je v tomto spojení menšinou, ale v zásadě je to jedno. Pro mě byl ten příběh s divochy pecka a právě rád bych to do další hry vedl tak, že Zewell bojuje proti "zlému technicusu". Zároveň po transfuzi jsem divochovi naznačoval, že technicus je sice špatný, ale pokud se použije pro dobrý účel, tak by ho i divoši mohli využít pro své záměry (jak píšeš, fight fire with fire). Na místě jsi byl sice ortodoxním divochem, ale to jsem právě viděl jako předmět dalších her, kdy divoši implementují Zewellský způsob boje a naopak Zewell přijme divošskou filozofii.
I proto je pro mě bezpředmětné hovořit o tom, kdo vyhrál. Všichni, neboť jsme si zachránili své zadky, což bylo primární vnitřní motivací mé postavy ve hře (pokud měl někdo jiný na smrtelné posteli za cíl pomstu za atom, tak může být, ale mně to v dané situaci smysl nedávalo). Lidé nezmizeli, což je podsatné pro běh světa. Kdyby byl Zewell anihilován atomovkou, lze hovořit o konci, ale takto, když se 3/4 jeho stavu vyléčilo díky divochovi, jde jen o "spojení dvou politických stran, nikoliv vyhlazení voličů".


Mogh píše:
V Zewelli teda vládne určitá dichotómia keď pod rovnakými uniformami slúžia obchodníci zo Svibic a Žukova, akceptujúci momentálnu Drancířsku nadvládu; a nábožensky orientovaný Zewlláci/divosi ktorí obývajú základňu vo Frýdku a využívajú, že Drancíři tu nemajú ako presadiť vplyv. Tieto dve skupiny vzájomne kooperujú, keď "divošský" Zewelláci ochotne sa vydávajú na cesty ako ochrana karaván, a "obchodný" Zewelláci bez námietok odovzdávajú aj draho zakúpené techy do úschovy vo Frýdku, ak je rozhodnuté, že ide o nebezpečné veci.
V zásade tým napĺňajú agendu BoS - ibaže bez hi-tech výbavy a zázemia.

Ohledně 1/4 bych to nechal na Tommym. Může samozřejmě hrát názorově rozdílnou menšinu v Zewellu, může hrát menšinu v rámci Drancířů. S tím, že každá postava má různé motivace a hraje na více stran, nemám problém. Však Otec Miroslav také stále nosil pásku Olmütze na ruce a výrazně za něj hrál občas i proti zájmům Zewellu (například na Lomené skále oddělal přeběhlíka Olmütze a tím si pekelně zavařil), byť většinu času věrně hájí zájmy Zewellu. Takže jestli bude chtít mít Tommy černo-žlutou pásku, proč ne, jen v rámci her o 2 frakcích by měl mít určeno, za koho primárně nastupuje.


Jsem rád, že se konečně někdo ze Zewellu vyjádřil a děkuji ::bez_chlupu, pokud mi tedy bude svěřena 1/4 Zewellu, rád bych vytvořil menšinu, jakožto součást protektorátu s vlastním Zástupcem. Chci aby to byla hratelná část frakce, bojující za prosazení Sjednoceného Slezska a vytvoření Triumvirátu. Herně nebyla DoN porušena ani zrušena, takže v tento moment bych menšinu nechal pod velením Drancířu, ale v momentě kdy dojde na lámání chlebu mezi Zewellem a Drancíři, Budeme vědět která Barva je naše rodná.

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 6:10 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Reinar píše:
Miro píše:
I proto je pro mě bezpředmětné hovořit o tom, kdo vyhrál. Všichni, neboť jsme si zachránili své zadky, což bylo primární vnitřní motivací mé postavy ve hře (pokud měl někdo jiný na smrtelné posteli za cíl pomstu za atom, tak může být, ale mně to v dané situaci smysl nedávalo).
Já měl za to, že se řeší konec války - kde by prostě nějaký vítěz být měl - anebo příměří bez výsledku. Co se vyléčení týče, lék se hledal dlouho. Spousta lidí v jeho nalezení už nemusela ani doufat, tak chtěli do konce svého života vyřešit aspoň něco.

Jo, aha, a kdo podle tebe teda vojensky vyhrál? ::lol

cheky píše:
koukám, že olomoucký kněz velmi ochotně vyměnil svou nesmrtelnou duši za dočasnou záchranu těla. a jak tu změnu zewelske filozofie vnímá linot?

Docela mě překvapuje, že se tomu ty, jako člověk náboženství znalý, divíš. Imho zná historie mnohem větší "prasárny" ze strany představitelů katolické církve, takže je otec Miroslav ještě v normě. ::knez :-D

Navíc s ohledem na informace, které má herně k dispozici prakticky jen moje postava, je to docela logický krok. Když ti někde zavírají dveře, není vždy nejlepší nápad vracet se oknem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 6:21 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
no jo, já, když se řekne katolický kněz, mám před očima spíš Josefa stemberka, než... nevím, někoho, koho znáš ty. mae culpa

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny