Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 11:44 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 10:40 am 
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 31, 2010 8:40 am
Příspěvky: 1882
Pěkné, můžu použít v reklamním postu na Paranoid?

_________________
„Díváte-li se dlouho přímo do Slunce, k poškození oka dojít nemůže, ale síla fotonů, které necvičeným okem projdou, zanechá na čočce flek, přes který nejde vidět.“


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2019 7:50 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 06, 2017 7:36 am
Příspěvky: 68
Jasně ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 8:46 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Zdravím

Mám v plánu jet na paranoid a rád bych si udělal postavu a profil už teď před akcí, tak nějak nwm kam to psát a Firejs mě odkázal na toto vlákno, je tu celkem chaos takže úplně nwm jak se tu orientovat. Na akci mám registraci za Zewells pod jménem Tommy Winchester. Pokud by bylo možný nějak poradit nebo tam tak klidně sem nebo do zpráv

Předem díky

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 9:43 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Čau, urči si pár základních věcí o své postavě, třeba jak je +- stará, nebo odkud pocházíš. Třeba jestli jsi z dalekého západu (=západně od Olomouce) nebo východu (centrální Polsko), tak si můžeš vymýšlet kde co a nikdo tě nenařkne z fantazie.
S tím souvisí taky, jestli jsi hodně cestoval a znáš Pustiny (a máš spousty historek), nebo jsi seděl na místě a třeba jenom bojoval v blízkém okolí.
Taky si vymysli, jak dlouho u zewellu sloužíš, od toho se bude odvíjet tvůj vztah k nepříteli. Např. jestli jsi čerstvě zverbovaný, tak asi věříš, že Drancíři ukusují zajatcům hlavy; pokud jsi pomáhal vyprošťovat zraněné a mrtvé po jaderném ostřelování, tak drancíře nenávidíš do morku kostí; pokud jsi byl na frontě za války, tak je respektuješ jako tuhé protivníky; a pokud jsi u Zewellu dlouho a pamatuješ ještě ty doby, kdy jste spolupracovali, tak jsi třeba přístupný kompromisům.
Pak si ještě vyber, jestli umí tvá postava číst nebo ne, to se taky hodí vědět dopředu a dá se z toho vytřískat zajímavé hraní.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 9:45 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Profil ti založím večer, až dojdu domů. Do soukromé zprávy zde na fóru ti pak pošlu přihlašovací údaje.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 10:37 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř bře 27, 2019 8:15 am
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
cheky píše:
Čau, urči si pár základních věcí o své postavě, třeba jak je +- stará, nebo odkud pocházíš. Třeba jestli jsi z dalekého západu (=západně od Olomouce) nebo východu (centrální Polsko), tak si můžeš vymýšlet kde co a nikdo tě nenařkne z fantazie.
S tím souvisí taky, jestli jsi hodně cestoval a znáš Pustiny (a máš spousty historek), nebo jsi seděl na místě a třeba jenom bojoval v blízkém okolí.
Taky si vymysli, jak dlouho u zewellu sloužíš, od toho se bude odvíjet tvůj vztah k nepříteli. Např. jestli jsi čerstvě zverbovaný, tak asi věříš, že Drancíři ukusují zajatcům hlavy; pokud jsi pomáhal vyprošťovat zraněné a mrtvé po jaderném ostřelování, tak drancíře nenávidíš do morku kostí; pokud jsi byl na frontě za války, tak je respektuješ jako tuhé protivníky; a pokud jsi u Zewellu dlouho a pamatuješ ještě ty doby, kdy jste spolupracovali, tak jsi třeba přístupný kompromisům.
Pak si ještě vyber, jestli umí tvá postava číst nebo ne, to se taky hodí vědět dopředu a dá se z toho vytřískat zajímavé hraní.


Postavu mám již promyšlenou, a mám udělaný i deník, nacetl jsem si něco z Lore takže mám zhruba představu

_________________
"Dámy a pánové, jsem tu, abych bavil! Sám sebe, většinou - ale vás také!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 7:38 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Navrhuju skoncovat s pravidlem, že místo konání akce odpovídá místu v herním světě. Pryč jsou časy, kdy nám jako herní prostor stačil kousek lesa (Dziki gon byl výjimka), ale vhodné prostory jsou všude možně a taky se budeme moci vracet na ta samá (třeba základna ve Frýdku příště nemusí být Osada Přátelstwí).

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 7:54 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Ono to vlastně není pravidlo, nemyslím, že bychom to někam zapisovali. Ale orgové to tak dělávají a mě se to líbí. Nerad bych o tento pěkný zvyk přišel.
Nicméně není to pevné pravidlo, jestli máš nějakou lokaci, tak to klidně vymysli podle ní. (BTW zrovna Osada Přátelství vypadá super, teď, když ji obsadili Lovci lebek, se tam dá odehrát pěkných pár řádně paranoidních příběhů. :-) Z hlavy vymyslím dva nebo tři.)

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 10:02 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Každopádně vzhledem k nečekanému vyústění Paranoidu 3 teď máme skutečně možnost něco změnit, a totiž způsoby hraní. Podle varianty A) můžeme nadále hrát, jako dosud, tedy dva týmy proti sobě plus třetí tým NPC, akorát si Zewell bude nadále říkat jménem některého kmene Lovců lebek a bude odmítat technologie.
Podle varianty B) můžeme hrát převážně družinovky, kde bude vždy jeden tým vs. org/NPC. To znamená, že když bude hra pro Drancíře, tak Lovci přijdou dělat NPC/doplnit řadové vojíny, a naopak, když bude hra pro Lovce lebek, tak členové Drancířů nastoupí pod vlajkou organizátora/oblíknou bederní roušky.
Odpadne tak ten divný stav, kdy na akci jsou dva zewellové, jeden drancíř a org a teď mezi sebou mají nějak týmově interagovat.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 7:28 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
V tomto smere ma celkom mrzí, že nebolo vyslyšané volanie po Sjednoceném Slezku. Myslím si, že s triumvirátom Drancíři-Zewell-Cieszyn by sa ako herným svetom lepšie pracovalo. A mohli by používať pekný spoločný znak:
Image

Osobne by som rád optimisticky ponechal Zewell ako protektorát Drancířov aspoň na pár akcií a skúsil možno spraviť ešte pár larpov a nabrať pár nových hráčov.
Ako snaha zjednodušiť si svet, keď nemáme ľudí, ktorí by ho hrali je na jednej strane logická, na druhej ten svet potom zostane podľa mňa moc prázdny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 8:36 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Popravdě, na to sjednocení ještě může dojít. Vidím tím směrem docela zajímavou příběhovou linii. A na to logo si dělám zálusk již celé roky! :-)

Nicméně, ano, Drancíři vs. Zewell, a ne nutně v přímém boji, leč v setrvalé konkurenci, to bylo nosné téma, navíc i symbolika slezských barev (zlatá a černá) byla hezká... jenže naše akce se přesouvají na větší území, než kdysi, do toho Slezska už prostě moc nejezdíme.

Pokud tedy všichni souhlasí, řekl bych, že výsledkem PIII se svět čenžnul tímto způsobem:
- obecně vymřely 2/3 populace
- Těšín nemá možnost projekce síly v pustině, ale je to obchodní centrum
- Kohn je vysoce postaveným členem Cechu a skamarádil se s vědmou a uznává určité nároky Drancířů na odměnu ze strany Těšína za lék
- Vědma dosud kotví se svým plovoucím bordelem u hradeb Těšína, který z ní není nadšený a dává jí to řádně najevo, situace může eskalovat v konflikt
- Těrlicko je městys s žoldáckou ochrankou, živící aktuálně celý kraj za ceny lidsky nízké
- Šumbarg je ubohá osada bez industrie
- Havířov je zredukován na prakticky liduprázdné rozvaliny a opevněný statek Brahmínin kontrolující úrodnou nivu Lučiny, kde probíhá mamutí projekt zúrodňování
- Suchá je městys, prakticky jádrová oblast kolem Citadely a pak několik usedlostí v okruhu půl hodiny chůze kolem. Ztratila 3/4 předválečného obyvatelstva.
- Kocobędž je stínem osady, žije zde hrstka rodin, aktuálně doplněné množstvím zraněných z obou stran války, kteří zde byli odsunuti z bojů jako do neutrálního území. Osada možná bude vyklizena - po válce je Albrechtický les pustý.
- Svibice po hroucení fronty opustilo množství lidí, kteří se vydali najít azyl v blízkém Těšíně. "Díky" Bílé nemoci zde byla spousta volného místa a Cech jejich vstupu neodporoval. Vesnice tak patrně zanikne.
- Žukov zůstává i po těžkých ztrátách převážně zemědělskou vesnicí. Od pádu Osady Přátelstwí ovšem štreka "osmačtyřictíka" spojující Slezsko se Západem jaksi nepremává, takže i význam Žukova nyní poklesl na nejjižnější civilizovaně osídlené místo.
- Osada Přátelstwí - nemyslím si, že by ji Drancíři dokázali udržet
- Lovci lebek - kdo ví?
- samoty v Beskydech - spojení bylo dávno přerušeno.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 8:57 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Mogh píše:
V tomto smere ma celkom mrzí, že nebolo vyslyšané volanie po Sjednoceném Slezku. Myslím si, že s triumvirátom Drancíři-Zewell-Cieszyn by sa ako herným svetom lepšie pracovalo.

Drancíři-Zewell splněno, teď už jen dobýt Cieszyn ::twisted

Jak možný nový stav Slezska vidím já: Drancíři jako frakce vládnou státu jménem Drancířské dominium, jehož územím je Horní und Suchá a Havířov (předválečné město je zničeno, zůstává farmářská osada pod brahminínem). Drancířskými subjekty (vazaly) jsou Šumbarg a nově Svibice. Jak přistupovat k Chotěbuzi? Bývala to svobodná lovecká osada, vedle které jsou bunkry, které postupně ovládaly všechny místní frakce. Jako komandér bych válkou zdecimovanou Chotěbuz za pomoci vyjednávání a mírného zastrašování tlačil do našeho područí. Beztak se z osady stalo město duchů. To bych přetvořil na jakýsi strážní checkpoint karavan. Opevněné sídlo poskytující podporu ve formě ochrany, chráněného tábořiště, náhradních tažných brahmín apod. Ačkoliv Cieszyn je asi jen hodinu chůze, takže to možná nemá smysl.
Za současných podmínek nemají Drancíři dost sil vymáhat cokoliv od větších sídlišť v okolí, takže Těrlicku bych ponechal suverenitu. Stejně tak bývalá Osada Přátelství je mimo naše síly, zvlášť jestli tam budou směřovat zběhové ze Zewellu.
Pokud by naši loremasteři / worldbuildeři chtěli směřovat ke sjednocenému Slezsku, viděl bych to na (časem) silný Drancířský stát podporovaný (a do určité míry řízený) penězi z Cieszyna.

PS: Já to celou dobu vnímal tak, že Žukov je něco jako hrad a Svibice město v podhradí. Po pádu Zewellu nemá Žukov význam (zvlášť kdyby se spustila autodestrukce) a zůstávají Svibice.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 9:18 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Mě se nelíbí Svibice tak hrozně blízko Těšína, tam to má ještě menší smysl, než Chotěbuz.

Mimochodem, Chotěbuz můžeme prostě vzít, to byla malá osada i před válkou a navíc v oblasti už tak jako tak máme největší koncentraci vojáků. Medle stačí jen formálně potvrdit status quo.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:10 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
A co kdyby Svibice byly předměstím Cieszyna pro občany druhé kategorie, kteří nesmí za hradby města? Drancíři by mohli osadu obchodnímu cechu přenechat výměnou za dodávku čerstvé pracovní síly a rekrutů / obyvatel.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Templáři Vaultu šílené brahmíny
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:47 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
V posledních postech tak trochu spočívá konečný vývoj P3 a způsob, jakým se vedlo vyjednávání na schodech hospody.

Reinar plamenně hlásá drancířské dominium, Drancíři vládnou a ovládají a co chtějí, to si vezmou (!!! včetně Těšína). Přišlo mi to, jako když u stolu sedí Trump s Putinem a mlátí se penisy o stůl. My z Livjatánem tu situaci a setting chápali odlišně, proto jsme na to po určité době rezignovali... Dost možná to je způsobené tím, že většina hráčů nebyla u některých akcí, kde příběhově umírali vojáci po desítkách (patroly).

Prostě borci, uvědomte si, že se řežeme 10 let a možnost doplnění stavu vlastně neexistovala. Následně jsme si na hlavní obytné zóny hodili atomovky a zbytek míst solidně pokropili dělovou palbou. A potom teprve nastoupila Bílá nemoc:
cheky píše:
- obecně vymřely 2/3 populace


Takže mé vnímání bylo, že před obchodní stanicí vyjednávají jedny z posledních elitních bojovníků daných frakcí v reálném počtu vůči settingu (zatímco dříve to byl spíše vzorek sil, ale prostě hráčů není dost) a v týlu máme možná nějaké desítky až nižší stovky bojovníků, ale většina z nich má bílou nemoc a k tomu ještě jsou ranění či vyčerpaní vojnou. Prostě takové to postapo - "všichni jsou v hajzlu, my jsme v hajzlu a pojďme si alespoň zachránit holé zadky my, co tu jsme, protože nic jiného nemáme." Místo toho však létali požadavky, jak Drancíři ovládnou to a ono a nyní dokonce Těšín. Ten je dle settingu největší nynější město, má více než tisíc lidí, kteří nejsou sice vojáci, ale když na to přijde, tak vidle umí popadnout každý, a především mají zbraně včetně minigunů a mají zdroje na vycvičené stráže.

Zkrátka silný Drancířský, Zewellský ani jiný stát nemůže dle dosavadního průběhu hry existovat. Je nás hrstka, lížeme si rány, okolo běhají kočkolišky, párači a ještě se nám může stát, že zakrouží vertibird a vyskáče enkláva, aby si vzala, co bylo její. Jediný, kdo se má relativně dobře, byť bez extra vojenské síly, jsou opevněná města (Těšín, Olmütz, Těrlicko).

::idea Mimochodem pro lidi, kteří nejsou ze Slezska, by se celkem šikla mapa, kde co aktuálně je (případně bylo a jsou to trosky) a jaké to má zdroje (počet lidí, přístup k palným zbraním, případně děla atd.). ::idea


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny