Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 2:59 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2021 6:46 pm 
Nájezdník
Nájezdník
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 8:39 am
Příspěvky: 646
Aha takaže to asi smáznu,myslel jsem že to má někde konec
Nepotěšil jsi mě :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2021 9:34 am 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
máš pozbierané/ vyrobené všetky rárohy, zvery, ľudí, obleky a zbrane? :D

ale iné som chcel, dá sa nejako spraviť screnshot? je tam ikonka, ale môžem to iba vytlačiť na tlačiarni, alebo zdieľať pomocou wifi a bluetooth na televízor... wtf? kedysi (keď ešte neboli ani zvieratá) som to mohol aspoň poslať na emajl, bolo to síce kostrbaté, ale aspoň niečo

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2021 10:19 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 4:19 pm
Příspěvky: 966
Bydliště: Kryt Folimanka
ak mas windows, WIN+shitf+S ti spravi screenshot do clipboardu (mozes rucne vyrezat z obrazovky, nerobi komplet cele monitory vsetky naraz, nastastie), bohuzial skrze moderne restrikcie to nechce robit screenshoty na netflixoch a podobne, ale hry to maju stale povolene.
Na MacOS je rovnaka funkcia ukryta pod Shift+Command+4 (ulozi rovno, ja mam ale pod touto skratkou namapovanu rovnaku snipping tool funkcionalitu ako z winu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2021 3:48 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
Mám android, na PC s tým problém nemám.

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2021 12:45 am 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 4:19 pm
Příspěvky: 966
Bydliště: Kryt Folimanka
Klasicky lock button + volume down ti nefunguje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout Shelter (iOS, Android, PC)
PříspěvekNapsal: čtv pro 21, 2023 6:09 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
toudi_sk píše:
na falloutwiky je zoznam časov na zvýšenie S.P.E.C.I.A.L. atribútov, konkrétne oni majú Agility, ja som dal dokopy trochu iné časy, možno sa to líši od typu miestnosti, teraz som odklikol zvýšenie inteligencie a čas na ďalší level bol 6:40

. . . . . . . . level 1
1 to 2 . . . 00:26
2 to 3 . . . 01:18
3 to 4 . . . 02:37
4 to 5 . . . 04:22
5 to 6 . . . 06:33
6 to 7 . . . 09:10
7 to 8 . . . 12:14
8 to 9 . . . 15:44
9 to 10 . . 19:39


Vychází mi tedy cca 450 hodin na celý SPECIAL z 1 na 10 pro jednu postavu. Takže asi dvacet dní. Ou jé, to bude nudný advent... :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: čtv pro 21, 2023 6:17 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Ale co jsem to chtěl, rozehrál jsem po letech (oprava: František rozehrál, já se vezu) a chci se zeptat, máte někdo nějaké tipy na nejlepší design? Já tradičně mívám první za vstupem elektrárnu, protože tam je pak nejvíc lidí s nejvyšší sílou, ale vlastně to asi nedává smysl, poněvadž síla se do soubojů nepromítá, ne? Zatímco Agility ano, určuje, jak rychle postava střílí. takže by bylo nejlepší mít hned za dveřma hospodu.
Nebo něco přehlížím?

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: čtv pro 21, 2023 9:10 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
osobne mám na prvom poschodí najmenšie miestnosti, tam prežijú najlepšie zo začiatku aj slabí a potom im sypem od vstupu najsilnejšie zbrane, čo nájdem/ vyrobím

a POZOR, najlepšia vychytávka: keď ťa niekto napadne a začnú ti miznúť peniaze/ energia/ jedlo/ voda, okamžite ukonči hru, keď ju znova nahráš, tak ti už nemizne nič :P najlepšie je skončiť hneď, ako sa začnú dobýjať do Vaultu, keď skončíš a nahráš znova, nezmizne ti vôbec nič

neviem ako by som típol celý vault na mobile, ale na spodku mám sklady a ubikácie a potom jedno poschodie nič, len výťahy, takže žiadna pliaga (oheň, švábi a krtkopotkani) sa cez výťahy nedostane do miestností, kde sú obyvatelia, okrem radškorpiónov, tí sa zjavujú náhodne kľudne na druhom konci vaultu, keď ich nestihneš vykydliť v prvej miestnosti

najlepšie je čo najskôr im vyhnať endurance na 10, od toho sa odvíja "počet životov", ale osobne ich už značím, na začiatku mena im dám " _ ", aby som vedel, že to je odpad, ktorý časom vykážem z Vaultu, ďalšia generácia, ktorá vyrastie, ide hneď na 10 EN, vyfasujú potom oblek čo im dá +7 EN, zbraň, 25 stimpakov, 10 RadAwayov a taho do pustiny, nech sú čo najskôr na leveli 50 a tými potom osadzujem prvé poschodie, keď majú rotačák Vengeance 21-26, prípadne Plasma Thrower Dragon´s Maw 22-29, tak sa ani Dethclawi nedostanú ďalej ako do 3. miestnosti od konca :P Fatman je zbraň úplne naprd, dáva damage plošne všetkým, rotačák Vengeance je najlepší, pretože ak má emzák 1 život, tak mu ho zoberie a ďalšiemu 20-25, papierovo nasilnejšia zbraň Dragon´s Maw mu zoberie 1 život a ďalších 21-28 damage ide do luftu

no a potom im vyženiem všetko na 10, pri výrobe (Legendary) zbraní/ oblekov im to trvá 7h, ak majú atribúty na 10 a oblek +7, inak len s atribútmi 10 to trvá 5 dní

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pát pro 22, 2023 10:44 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Vau, díky! To jsem přesně potřeboval vědět. Také právě rozjíždím program výcviku Endurance pro všechny a taky mám rozdělenou posádku na kolonisty a budoucí Supermany :-D Ale já ty staré nevykážu, na to jsem měkký. :)

Míval jsem základní rozložení 3 - výtah - 5 výtah, teď zkouším 3 + 3 + 2, pro rychlejší pohyb po vaultu. Jinak to, že základní grid má 8 polí, ale místnost je nejefektivnější na 3 polích sloučených, ALE některé místnosti jsou jen na dvě pole - to teda velmi trápí mé OCD. :-(

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: sob pro 23, 2023 3:10 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
vchod má 2 políčka, za tým mám výťahovú šachtu až dole a na úplnom konci druhý výťah až na spodok (skúšal som aj výťahy z oboch strán stredovej miestnosti (2 políčka), ale nepáčilo/ neosvedčilo sa mi to)
od druhého poschodia dole to už ide, 3 políčka, výťah, 2 políčka, 3 políčka, výťah

okrem toho máš pár (2 :P ) miestností, ktoré majú len 2 políčka, Overseer´s Command Center a Salon, ja napr. využívam 2 políčka na Science Center na výrobu RadAway, toho nepotrebuješ toľko, koľko potrebuješ Stimpakov

no a potom mám vo Vaulte 900 po okrajoch (3 políčka) tréningové miestnosti a v strede medzi nimi sklady (2 políčka), kam môžem posielať paňácov pri presune medzi jednotlivými tréningovými miestnosťami, ale moje OCD neprežilo, že miestností je 7 a oproti jednej mám ubikácie, takže v druhom Vaulte (13) už mám po okrajoch 3 a 3 miestnosti (3 políčka) nad sebou a v strede mám 3 miestnosti (2 políčka) na EN, no a pod tou fugou mi začínajú ubikácie, 2 poschodia plne upgradované a tie majú kapacitu rovných 200 :D

cheky píše:
Ale já ty staré nevykážu, na to jsem měkký. :)

ja im dávam šancu, vypustím von a keď ich zabijú 3x po sebe (niektorí prežijú), tak idú preč až potom, ale obyvateľov dopĺňam len z Random Encounter a Questov, už neprcajú ::fuck

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2023 8:02 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Jsem zvědav, jak dlouho vydržím jen s imbreedingem "každý s každou" :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: úte pro 26, 2023 1:33 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
Teď mě napadlo řešení potíže s nízkou EN - prostě neodklikávat pajdulákůmk, že dosáhli nového levelu, a nechat je na lvl. 1, dokud nedokončí EN trénink.
To ovšem znamená nevysílat je do Pustiny, a to znamená nemít zbraně, a to znamená bojovat s nájezdníky pěstmi, a to znamená vysokou spotřebu stimpaků = bude třeba co nejrychleji dosáhnout vysokých počtů obyvatel a mít aspoň dvě ošetřovny, aby produkovaly co nejvíce léků.
Hm... příště to zkusím takhle. :-)

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: ned pro 31, 2023 11:48 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
Môžeš vyskúšať NEZACHRÁNIŤ Cappy and Bottle. Neuveriteľne ma serú, keď chcem dosiahnuť 100% šťastie vo Vaulte, nadrbem 6 pajdulákov do výrobnej linky, spustím "rush" mode, čo dáva +10 šťastie, rush prebehne úspešne a keď sa im ma dvíhať šťastie, prikvitnú tí dvaja buzeranti, dvihnú všetkým šťastie na 100% a keď zmiznú, šťastie klesne a môžem to robiť znova....

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2024 5:35 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Už som to hral dávno ale pár drobností ktoré som používal - veľkosť miestnosti zvyšuje náročnosť katastrofy, takže uhasiť požiar v 3 miestnosti je oveľa náročnejšie ako v 1 miestnosti, takže to zaberie viac času a spotrebuješ viac stimpakov ak tam máš dwelerov na malom lvl a musíš stimpakovat aj dwelerov na Max lvlnaby ti neuhoreli.
Miestnosť v ktorej sa rieši katastrofa, neprodukuje - takže ak ti nabehnú raideri do trojkovej elektrárne za vrátami, nielen že tam budú dlhšie, ale môžeš sa kvôli tomu ocitnúť v deficite s energiou (čas výcviku to ale neuberalo, takže za vchodom som mával 1 miestnostove učebne - výcvik trval dlhšie, ale hral som na hardcore, pre dwelera na malom lvl bola trojkova miestnosť rozsudok smrti, v jednotkovej s jedným stimpakpm prežil aj párača).
Požiar sa šíri do susedných miestností, kým sa dalo nechával som prázdne každé druhé poschodie, keď už nie mal som oddelené ubykacie a sklady, kde nikto nebol na hasenie, požiar sa do vyhorenej miestnosti nevracia takže len prebehol cez pol prázdneho vaultu a vyhasol sám
Výťahy som mával dva, jeden pôvodný a jeden najviac vpravo, aby cez neho párači chodili o poschodie nižšie a nevracali sa cez miestnosti so zranenými - to už som nestíhal ustimpakovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskutujme!
PříspěvekNapsal: pát led 19, 2024 6:56 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22116
Bydliště: Brno
toudi_sk píše:
Môžeš vyskúšať NEZACHRÁNIŤ Cappy and Bottle. Neuveriteľne ma serú, keď chcem dosiahnuť 100% šťastie vo Vaulte, nadrbem 6 pajdulákov do výrobnej linky, spustím "rush" mode, čo dáva +10 šťastie, rush prebehne úspešne a keď sa im ma dvíhať šťastie, prikvitnú tí dvaja buzeranti, dvihnú všetkým šťastie na 100% a keď zmiznú, šťastie klesne a môžem to robiť znova....

::rofl Krásně napsané, ano! ::ano
Teď už mě štvou i ty neustálé nájezdy alienů, to je Země pod mimozemskou invazí nebo co? Strašně otravná kravina.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny