Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 3:35 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fallout 2 Character Build
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2013 2:24 am 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 06, 2013 9:40 am
Příspěvky: 12
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdravím všechny, rád bych věděl váš oblíbený startovní set-up pro vaší postavu.

Já osobně hraju Zloděje a po několika testech jsem dospěl k tomuto rozvržení.

Sí: 5
Vn: 6
Od: 5
Ch: 6
In: 9
Hb: 10
Št: 6

Charakterové rysy:
Talentovaný (+7 bodů k primárním vlastnostem)
Obratný (+10% ke kritickému zásahu)

Skilly:
Plížení
Paklíč
Ukrást

Hbitost kvůli akčním bodům a bonusům pro zlodějskou činost.
Inteligence je vysoká nejen pro víc bodů k rozdělení do skillů na nové úrovni, (pro zlodějě nutnost, s IN 9 je to celých 18 bodů na každém lvl) ale i pro vetší možnost výběru v konverzaci.
Síla není zas tak důležitá, jako zloděj nepotřebujete těžké zbraně a vpodstatě ani boj zblízka, ze začátku doporučuju revolver (šestiraňák, s hbitostí 10 jsou to 2 mířené rány za tah - z moji zkušenosti vím co dokáže tahle hračka při kritikálu - moje oblíbená mířená rána je do nohy) nebo desert eagle, protože .44 munice je všude dost.
Vnímavost 6 je docela malá, ale při dobrém rozdělení bodů do střelných zbraní se to zkoriguje. (Měl jsem problémy jen ve tmě)
Štěstí 6 je důležité kvůli Perkům, které zvyšují šanci na kritický zásah. ("Zabiják" - +5% šance na kritický zásah, "Lepší kritický zásah" - +20% na damage při kritikálu.)

Skilly rozdělujte do střelných zbraní, kradení, paklíče, plížení, ale jinak se hodí hodně věda a řeč. (tímto jsem hodně omezil skill "doktor", který je užitečný pro pár questů, ale pro mě to není zas tak důležité, záleží na vás)

Jako první perk doporučuju "Všímavost" - ukazuje kolik komu zbývá hitpointů, jestli jsou zranění, co používají za zbraň a kolik jim zbývá munice (bez tohoto perku vidíte jen v jakém jsou stavu - v pořádku / zranění / prabídně / na umření)
Další by měl být perk "Zabiják" - zvětší šanci na kritikál o 5% (spolu s luck 6 a charakterovým rysem "Obratný" to bude 21%) a to už se dá. - Bylo by dobré vzít víckrát.
Z dalších zmíním nepřiklad "Tichošlápek" - můžete se plížit i když běžíte (urychlí celou akci plížení) nebo "Duch" - +20% plížení ve tmě (nejsem si jistý důležitostí plížení, ale občas se mi to vyplatilo v nepřátelských zónách a při kradení v hlídáných oblastech jako třeba Vault city)
Na vyšších levelech je to už prakticky o vašem přístupu, "Lepší kritický zásah" je celkem jasná volba, na perk "Sniper" potřebujete Vnímavost 8 (chytrá droga mentats to spraví), Pak je tu celkem kontroverzní perk "Tichá smrt" který zdvojnásobuje způsobené zranění zblízka pokud se plížite, ale nejsem si jistý jeho účinkem (musím ještě prozkoušet).

Shrnutí: S touto postavou prakticky ukradnete co se dá, ukecáte co se dá, v boji vám pomůžou vaše kritikály a společníci, a celkově je zábavné hrát takového neutrálního záporáka :)

Jsem zvědavý na vaše buildy ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Character Build
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2013 8:11 am 
Škandál Európy
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:16 pm
Příspěvky: 6440
Revolver je sila, to som si dával tiež za nebojové postavy. Má väčší dmg než desert a rovnakú muníciu, len ten dostrel.. Ono je to prakticky zbraň zblízka, pokial nemáš zbrane aspoň na 80. V noci som používal svetlice, to sa celkom dá.

Ja som skúšal dosť buildov na postavu vrhača, no došiel som k záveru, že to není moc vymakané zrovna v F2. Nech som to nastavil akokoľvek, furt som mal reálnu šancu na zásah asi tak 50% a zhruba v polke hry už malo zmysel hádzať len plazmové, zbytok je veľmi slabý. Plazmové granáty ide nakradnúť neobmedzený počet hubologistom v náh.stretnutiach, keďž nemajú neg.reakciu na zlý hod kockou pri pokuse o krádež (podobne jak priekupníci s alkoholom a niektoré ďalšie frakcie).

Inak stojí za to si to dohrať za debila, to sa hra odvíja úplne totálne inak a hráč splní jednotlivé časti príbehu alternatívnymi cestami. A mentatmi si nejaký ten obľúbený quest vytrieskaš, ak chceš - dajú sa kumulovať 2 mentaty naraz, takže až +4 IN.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Character Build
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2013 1:44 pm 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 06, 2013 9:40 am
Příspěvky: 12
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak vrhání jsem taky zkoušel a je pravda že se to moc nevyplatí do toho dávat skill pointy. Jedíně jak bych si to představoval je hrát takového nějakého Soldiera, experta na zbraně.

S těma světlicema jsem to ani nevěděl :D ja je vždycky prodával nebo nechal ležet.

Debil asi myslis IN<4. Tak to jsem taky ještě nezkoušel, ale vím, že na tebe lidi reagujou jinak. Nějak se mi moc nechce hrát takového tupce :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 2 Character Build
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2013 2:22 pm 
Škandál Európy
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:16 pm
Příspěvky: 6440
Sú tam legendárne hlášky za tupca. Napríklad u starej Bishopovej, keď sa začne vztekať.
| SPOILER
"Nebreč, mama kupi slona"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny