Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 8:40 am




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FAQ - často kladené dotazy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:22 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Pro rychlejší orientaci použijte Ctrl + F.

Návod na dohrání F3: abecedaher.cz
Modding: sekce F3 modding na tomto fóru
Návod na instalaci doplňků DLC do Fallout 3: http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?p=37#p37

Seznam otázek:

Postavy ve hře
Umřel obchodník Wolfgang (přišla jen jeho kráva, dlouho se neukázal, ...), co teď?
Nevíte náhodou jestli se dá nějak zachránit Nathan ze základny enklávy?
Walter z čističky vody z Megatonu zemřel, jak ho oživit?
Kde najdu psa, Dogmeata, Žeryka?
Je možné mít víc spolubojovníků než psa a jednoho helfra?
Nemůžu najít mistra Gutsyho (armádní verze Mr.Handyho se jmenuje Gutsy), ve vaultu 112.
Kde najdu Pinkertona?
Kdo je Agáta? Mam totiz notovy papier,ale nemam zadany quest.
Jsou tam děti?
Kde najdu roboty?
Dá se i v F3 najít Elvis?
Co se stane s Burkem po rozhovoru o odpálení atomovky v Megatuně?
Kam se poděl Paladin Cross?

Místa ve hře
Prezidentův bunkr - co se v něm dá dělat?
Jak se dostat do Galaxy News Radio?
Názvy 8 míst z mapy získané v Canterbury Commons, kudy chodí pocestní prodejci?
Můžu spát v domech, kam jsem se vloupal? Co v River City nebo Megatuně?
Co mám udělat, abych získal byt, barák, dům v Megatuně nebo Tenpennyho věži? A můžu mít oba najednou?
Jak se dá dostat do Fort Constantine?
Jsem ve Fort Constantine, mám ty 3 speciální klíče a dveře mi stejně nejdou otevřít. Jakto?
Nemůžu najít Megaton.
Jak se dostanu do vaultu 86 nebo 87, mám se tam dostat přes to město dětí.
Jak se dostanu ke questovým místům s opravou antény pro rádio? Mám je na mapě, ale nevím, jak k nim.
Kde najdu skrýš Family?
Kde je sklad zbraní, ke kterému jsem dostal souřadnice na holodisku za quest pro Radio Galaxy News?
Kde najdu notový papír pro Agátu?

Questy
Mám problém hned s úkolem Deliver Lucy's message, nemůžu najít, kam ji mám dopravit.
Nedával jsem žádné body do řečnictví, takže se mně nepovede přesvědčit rodinu Rockwelovych o rozvodu?
Jak dát nálož na bombu v Megatuně?
Jak sebrat deklaraci z národního archivu, když výtah je zamčený, holka mrtvá a nejde mně nijak nikde ten výtah odemknout?
Jak spustit terminál v Opuštěném domě v Ulici klidu (Tranqulity Line) ve Vaultu 116?
Ten quest s opravovaním trubek pro Waltera jsem už udělal, je od něho ještě nějaký quest?
Mám se dostat do vaultu přes město dětí a mám přivést zpátky nějaké děti, ale nevím vůbec kde jsou. Co mám dělat?
Je možné vyřešit quest v Ulici Klidu (Tranquility Line) bez toho, aby ta žena zemřela? Nebo bez vyhlazení všech obyvatel města?
Mám splnit quest "použít repelent na tři krtkokrysy". Jenže repelent jsem neobdržel.
Jak získám quest "Those!" - česky "Tihle!"?
Výzva Nuka Coly.
Jak se můžu zapojit do Ghúlské otázky, když Megatunu jsem nezničil a bombu jsem opravil?
Dá se něco dělat s věcí ze sklepení ve Smithově domu?

Směska
VATS - jak si vybrat jednotlivé části k zásahu, když je všechno zelené?
Expy a level ve vaultu - můžu získat 2. level už na začátku ve vaultu?
Jde nějak přeskočit tutorial?
Dá se podobně jako v přechozích dílech zvolit, jak moc se bude zobrazovat násilí ve hře?
Bobbleheads (bambulky)
Je možné okrádat lidi, skříňky atd., aniž by se mi snížila karma?
Lze použít power armor aneb energozbroj dřív než po výcviku u Bratrstva?
Je ten "barák" v Megatuně jediná nemovitost, kterou můžu ve hře získat?
Jaký je maximální level?
Jak se opravují zbraně a zbroj? Oprava zbraní?
Jak můžu opravit Alien Blaster?
Jak můžu opravit Energozbroj T-51b?
Jak schovat a zase vytáhnout, tasit, zbraň?
Je normální, že jsem na levelu 3 zabil se svojí 10mm zbraní supermutanta s rotačním kulometem?
Mám málo zátek, co s tím?
Jak získám Deathclaw gauntlet, rukavici párače, páračí pracku, dlouhou ruku?
Jak hacknout terminál? Na čem závisí délka a počet nabízených slov?

Konzole
Jak spustit konzoli?
Jak spustit konzoli ve Win Vista?
Seznam příkazů pro konzoli, příkazy do konzole, console commands.
Přesný návod na použití konzole.
Příkaz pro konzoli na zpomalení in-game času?
Zapnutí světla v jeskyních, metru a temných prostorách:
Odomknutie, unlock, zamkov a pocitacov:

Technické
Návod na instalaci doplňků DLC do Fallout 3
Fallout 3 lze rozjet na integorvaných grafických kartách!
Hra mi nejde spustit, po zapnuti mi len vyhodi chybu, tuto.
Neviete kde najdem lepsi crack, alebo kde stiahnem hru?
Neviem ci moj pocitac splna poziadavky na hardware, neviem ci mi pojde.
Jediné, kam se dostanu je launcher s pluginama a optionem. Jak zkusím spustit hru jen blikne černé okno a vyskočí chybová hláška o problému v fallout3.exe a odeslat-neodeslat.
Zkoušel jsem všechno tohle a stejně mi to nejde spustit!
Zkoušel jsem všechno možné, ale hra nejde spustit (ani fallout launcher). Nejhorší je, že nevyhodí ani jednu hlášku!
Kam se ukládají save, uložené hry, sejvy?
Nejde mi navolit antialiasing v nastavovacím menu před hrou, co s tím?
Co je pro počítač náročnější, antialiasing nebo antisotorpické filtrování? Chci odstranit zasekávání/škubání obrazu.
Nejde mi spustit hra po nainstalovani patchu.
Vícejádrové/multicore procesory a Fallout padá, co s tím?
ASUS grafické karty mají s f3 problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAQ
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:23 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Postavy ve hře

Umřel obchodník Wolfgang (přišla jen jeho kráva, dlouho se neukázal, ...), co teď?
Není na tom fakt nic těžkého, spustíš konzoli a:
PRID 00063bfa - tímto vybereš s čím chceš pracovat
resurrect - oživíš TO
moveto player - přesuneš to ke hráči
Vypneš konzoli.
Vše by mělo šlapat, pokud je správné ID toho Wolfganga. Jinak můžeš zkusit vynechat resurrect, třeba žije, nebo přenese jen mrtvolu. Pokud postup nefungoval - jestliže ON nepřišel za mnou, vydal sem se konzolí já k němu. Příkazem
player.moveto 00063c07
jsem se přenesl k jeho mrtvole. Plánek Rock-It Launcher (Srandapuška) měl u sebe.


-

Nevíte náhodou jestli se dá nějak zachránit Nathan ze základny enklávy?
Nathan zavřený na enklávě bude spíš jen takový vtípek..

-

Walter z čističky vody z Megatonu zemřel, jak ho oživit?
Stejný postup, jako je popsaný u obchodníka Wolfganga, zadat do konzole:
PRID 00063c07 (ref ID)
resurrect
moveto player


-

Kde najdu psa, Dogmeata, Žeryka?
Pes je spolubojovník, podívej se na http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout3/spolubojovnici&id=spolubojovnici - sekce na madbrahmíně.
Najdeš ho na smetišti na jih od Minefield.


-


Je možné mít víc spolubojovníků než psa a jednoho helfra?
Ano, je to mozne figlem, ale jak ktere a maximalne 3 + pes. Viz http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_3_companions kapitola Multi Party Members[color=green]

[color=red]-


Nemůžu najít mistra Gutsyho (armádní verze Mr.Handyho se jmenuje Gutsy), ve vaultu 112.
Stejný postup jako u obchodníka Wolfganga, tedy přivolat si ho konzolí. Mr. Gutsy - ref id: 94285, base id: 9426e

-

Kde najdu Pinkertona?
Poptávej se různých lidí v Rivet City, oni ti to poví, kde ho najdeš.
Přesné umístění - je v přední ulomené části letadlové lodi. Dá se tam dostat buď zamknutými dveřmi (lockpick 100), nebo dveřmi, které jsou pod vodou a jsou v té rozlomené části.


-

Kdo je Agáta? Mam totiz notovy papier,ale nemam zadany quest.
Součást, nebo spíš pokračování questu Agátina píseň (nebo píseň pro Agathu ?).... navštiv jí v jejím domě, na sever od Megatuny, kousek vedle řeky.

-

Jsou tam děti?
Jsou tam, v městě dětí a v otrokářském Paradise Falls.

-

Kde najdu roboty?
Jeden z největších bugů F3. Ty roboti tam prostě nejsou. Jediné řešení přivolat je pomocí konzole. Běž na smetiště do Big Town, nahoď konozli a postupně piš a odentruj, aniž bys vyskočil z konzole:
* PRID 2d934
* kill
* resurrect
* disable
* enable
* PRID 2c11b
* kill
* resurrect
* disable
* enable

Nyní by se nedaleko tebe měl objevit jeden Protekron a Vojenský bot, ke kterým stačí přijít a zaktivovat je. Úkol splněn. Ne každému to ale takhle musí fungovat.

-

Dá se i v F3 najít Elvis?
Ne.

-

Co se stane s Burkem po rozhovoru o odpálení atomovky v Megatuně?
Poté, co ti řekne, co po tobě chce, máš 3 možnosti.
1. říct, že si to rozmyslíš, čeká dál. Pokud ho práskneš šerifovi - ať už to dopadne, jak chce, zmizí a ve hře ho už nenajdeš.
2. poslat ho do háje, zmizí a ve hře ho už nenajdeš.
3. souhlasit s odpálením bomby - sejdeš se s ním na balkoně ve věži, odpálíte Megatunu, dá ti klíč a zmizí a ve hře ho už nenajdeš.


-

Kam se poděl Paladin Cross? Po odchodu z vaultu 87 a řešení Enklávy?
Paladin Cross se vratil(a) do Citadely. Chvíli to trvá, má to řpes půlku mapy, než tam dojde.

-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAQ
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:24 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Místa ve hře

Prezidentův bunkr - co se v něm dá dělat?
Našel jsem v pustině satelit, kde jsem pomocí počítače odpálil z orbitální plošiny do pustiny několik raket, bylo to nedaleko Havraní skály. Ale ty rakety neútočí na Havraní skálu, jen spadnou do pustiny okolo satelitu a uvidíš výbuchy, nic jiného to nedělá. Je to spíš jen zábavní vložka.
http://img.anix.cz/pics/2008_72.jpg http://img.anix.cz/pics/2008_71.jpg


-

Jak se dostat do Galaxy News Radio?
Takze po poriadku: Prejdi most na sever od Super duper marketu a daj sa na JV az prides k Faragut Metro St. Odtial sa daj na SV a pokracuj dalej po dialnici na V. Hned, ako sa stocis na vychod, zrejme stretnes Talon company. Vyskytuju sa tu dost casto okolo jedneho vyburaneho tahaca. Prejdi pod mostom a mozes vycistit tabor supermutantov. Vybehni z prava (na juh) na most (pod ktorym je mimochodom zaujimavy shelter). Prejdi cez most a obid tabor mutantov zo severu. Dalej pokracuj po dialnici a ked dojdes k parkovisku na pravo, budes vidiet na juhu vstup do Friendship high St. + tabor raiderov (bacha, kolkokrat som to hral, tolkokrat tam bol aj jeden s raketometom). V metre sa drz podla sipiek, ktore ukazuju na BoS GNR Outpost, a nemal by si zabludit. Takto sa za chvilu po zabiti niekolkych feral ghoulov a svabov dostanes az k vychodu na Chevy chase, kde stretnes Lyons Pride ako bojuju so supermutantmi. Odtial uz len pojdes s nimi (po rozhovore so sentinel Lyons) k budove GNR. Tot vse. Asi najrychlejsia cesta k radiu.
Nebo napiš do konzole
movetoqt (dostane tě na místo, kde máš splnit současný quest).

-

Názvy 8 míst z mapy získané v Canterbury Commons, kudy chodí pocestní prodejci?
Jsou to Megatuna, Canterbury.
Já sem našel jednu karavanu u stanice ozářenýho metra a další u toho městečka na mostě, který má problémy s tim gangem Rodina...
Ďalším miestom je Chrám jednoty, Rivet city a "čerpacia stanica" pri Rivet City.


-

Můžu spát v domech, kam jsem se vloupal? Co v River City nebo Megatuně?
Obecně ne, ale v několika málo objektech je možné spát i přes to, že objekt byl otevřen vloupáním.
Ten pokoj s postelí v River City je k pronajmutí. Zaplať té babě (pokud ještě žije) 100 zátek a můžeš si tam lehnout. Stejně jak v Megatuně, kde si zaplatíš i tu babu, co si k tobě lehne do postele.
Rivet City - zadarmo lze spát na některé z 5 postelí strážných nad Horní palubou, jedno patro pod zbrojnicí.


-

Co mám udělat, abych získal byt, barák, dům v Megatuně nebo Tenpennyho věži? A můžu mít oba najednou?
Barák v Megatuně - je potřeba vyřešit atomovku a to tak, že ji zneškodníš. Pokud tak uděláš, dostaneš od šerifa (potažmo jeho syna) klíč od baráku a můžeš si ho vybavit. Byt v Tennpennyho věži je pro tebe tímto uzavřen navždy.

Byt v Tennpennyho věži - lze jej získat jen tak, že poslechneš Burkeho a připravíš bombu v Megatuně k výbuchu. Potom doběhneš do Tennpennyho věže a na balkoně najdeš s Tennpennym i Burkeho. Pomocí dálkového zařízení odpálíš bombu a jako odměnu dostaneš klíč od pokoje ve věži a můžeš si ho vybavit. Barák v megatuně je samozřejmě ztracen (vypařil se).

Pokud jsi Megatunu zachránil a přesto se dostaneš i do bytu ve věži, je to bug. Pokud se podíváš na oba obyvatelné pokoje (věž a Megatuna) v G.E.C.K.u, zjistíš, že oba dva mají dveře zamčené na "vyžaduje klíč", tzn. že bez klíče by neměly jít otevřít, ani kdybys měl lockpick třeba na 200%.

Ty klíče od pokojů - nemá cenu je hledat, protože ti jsou do inventáře přiřazeny přímo úkolem, nikdo (žádný npc) je u sebe nemá.


-

Jak se dá dostat do Fort Constantine?
V rámci questu od Mistera Crowleye z Podsvětí (Underworld).
A nebo, pokud se nechcete držet questové linie a chcete tam dřív tak:
Postupně je třeba navštívit 3 lidi a získat od nich speciální klíče: speciální klíč Teda Strayera - Rivet City; Daveův specielní klíč - Daveova republika; Dukův speciální klíč - Dukův dům. Všechny klíče lze získat nenásilnou cestou, tedy ukrást, nemá to pak nijaký vliv na další vývoj hry. Před každou "zlodějnou" je dobré si dát save, protože se okolo motá dost lidí a neúspěch má katastrofální následky, budete-li střílet, musíte být v zavřené místnosti sami dva. Takto lze získat klíče ještě PŘED! vstupem do Podsvětí (tam je Crowley se svým questem) i před prvním vstupem do Tenpenny věže. Teď již nic nebrání zajít si pro T-51b do Fort Constantine. Po zisku zbroje jít teprve za Crowleyem do Podsvětí pro quest "Musíš je postřílet do hlavy", nakecat mu cokoliv a klidně mu předat všechny klíče od vybraného sejfu Smile Možná Vás, jako mě, po týdnu překvapí reakce podvedeného Crowleye, když zjistí....


-

Jsem ve Fort Constantine, mám ty 3 speciální klíče a dveře mi stejně nejdou otevřít. Jakto?
Otevíráš špatné dveře, nejsou to ty ve skladu bomb.

-

Nemůžu najít Megaton.
Megaton e jihozápadně od tvého vaultu, který máš na mapě.

-

Jak se dostanu do vaultu 86 nebo 87, mám se tam dostat přes to město dětí.
Pokud máš vysokou řeč, tak je můžeš rovnou ukecat, aby tě pustili dovnitř.
Jinak musíš jít do otrokářství Paradise Falls, tam najdi v klecích děti. Zachraň je podle jejich plánu a pak tě šerif toho města dětí pustí dovnitř, ale nesmíš s ním mluvit jak idiot.


-

Jak se dostanu ke questovým místům s opravou antény pro rádio? Mám je na mapě, ale nevím, jak k nim.
Metrem, anebo příkazem do konzole movetoqt (dostane tě na místo, kde máš splnit současný quest).

-

Kde najdu skrýš Family?
Stanice.

-

Kde je sklad zbraní, ke kterému jsem dostal souřadnice na holodisku za quest pro Radio Galaxy News?
Jeho lokaci ti prozradí Three Dog, když ho pomocí řeči přesvědčíš, že až najdeš otce, pomůže vám s Dobrou věcí.
Jmenuje se Hamiltonova skrýš, vchod má vlastní branku ve skále, severozápadně, asi v 1/3 cesty od "Letní kino Měsíční paprsek" směrem na "Stanicí Severozápadní Seneca".


-

Kde najdu notový papír pro Agátu?
Vault 92, Arlingtonská knihovna, Národní archivy, Škola ve Springvale, Hotel u státníka a Rooseveltova akademie.
Některé jsou dost schované, hledej i na WC vedle mísy. Agáta za žádných okolností nevezme víc jak jeden notový papír a to i v případě, že se jí nabídne všech 6.


-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAQ
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:25 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Questy

Mám problém hned s úkolem Deliver Lucy's message, nemůžu najít, kam ji mám dopravit.
Koukni se na mapu.

-

Nedával jsem žádné body do řečnictví, takže se mně nepovede přesvědčit rodinu Rockwelovych o rozvodu?
V jednom domě (nepamatuju přesně čí dům, ale bylo to myslím ve sklepě) najdeš noční košili, přenes ji k těm Rockwelovým (akorát si už nepamatuju, kam jsem ji tam položil) a madam to ohlas. Na to myslím žádné řečnictví potřeba není.

-

Jak dát nálož na bombu v Megatuně?
V Megatuně dáš nálož na bombu jen, když - dostaneš tento úkol od Burkeho - tvůj skill výbušnin je min. 25 - bombu si ještě nezneškodnil.

-

Jak sebrat deklaraci z národního archivu, když výtah je zamčený, holka mrtvá a nejde mně nijak nikde ten výtah odemknout?
K deklaraci se dá dostat i nějakým sklepením, přesnou cestu neznám, ale není to zas tak složité.

-

Jak spustit terminál v Opuštěném domě v Ulici klidu (Tranqulity Line) ve Vaultu 112?
Tóny se mohou opakovat. Posloupnost je radio, džbán, trpaslík, džbán, tvárnice, trpaslík a láhev.

-

Ten quest s opravovaním trubek pro Waltera jsem už udělal, je od něho ještě nějaký quest?
Jiný úkol než vyřešit ty trubky ti nedá, ale po zbytek hry od tebe vykupuje železný šrot (scrap metal).

-

Mám se dostat do vaultu přes město dětí a mám přivést zpátky nějaké děti, ale nevím vůbec kde jsou. Co mám dělat?
Musíš jít do otrokářstvi Paradise Falls, tam najdi v kleciích ty děti. Pak je zachraň podle toho jejich plánu a potom tě šerif toho města dětí pustí dovnitř, ale nesmíš s ním mluvit jak idiot.
Pokud se ti zdá plán dětí příliš riskantní, je možné je jednoduše od Eulogy Jones za 1 až 2 tisíce koupit, děti pak odejdou hlavním vchodem. O jejich přežití při přesunu do Lamplight se bát nemusíš, děti jsou nesmrtelné.


-

Je možné vyřešit quest v Ulici Klidu (Tranquility Line) bez toho, aby ta žena zemřela? Nebo bez vyhlazení všech obyvatel města?
Ne, jenom je nemusíš zabít vlastnoručně a neklesne ti tedy karma. Stačí jít do opuštěného domu a vytočit správnou kombinaci na trpaslíkovi, cihle a těch dalších věcech, pak se tam objeví terminál a pomocí něho tam vypustíš pár týpků se zbraněmi, kteří to tam celé vystřílejí za tebe.

-

Mám splnit quest "použít repelent na tři krtkokrysy". Jenže repelent jsem neobdržel.
Ale mal by si to mat v zalozke zbrane v pipboyi, je to qestovy predmet, takze nejde predat, ani inak vyhodit. Mala by to byt palica s koncom natrenym na zeleno. V ceskom preklade hry je to obusek.

-

Jak získám quest "Those!" - česky "Tihle!"?
Those je ten mravenčí quest a ten ti zadá takový jednoruký kluk na kraji města (nebo má obě ruce? teď nevím). Nejspíš k tobě přiběhne automaticky, až se ke Grayditchu dostatečně přiblížíš.

-

Výzva Nuka Coly. Dojdu až na konec k terminálu, zjistím údaje o expedici, ale když pak chci odejít, tak dveře k hlavnímu vchodu jsou zamčené (nemám dost zkušeností na vypáčení a ani sponky) a zpátky je cesta přerušena propadlými můstky. Takže se nemůžu nikam hnout.
Po projití radioaktivní vodou, druhým schodištěm nahoru, seskočit opět do vody, nahoru a narazíš na dveře "do kanceláře" - jdou otevřít? Pokud nemáš sponky, přeskákej propadlé můstky (jde to!), vrať se do Pustiny a někde si je sežeň. Pokud jdou dveře otevřít, tak nahoru podle šipek na zdi SHIPPING, další dveře: "Podlaží továrny" - jdou otevřít? Přes ně již vede cesta ven.
Prostě sledujt šipky k Shipping, nějak to najdeš, když ses dostal tam, tak se musíš dostat i ven.


-

Jak se můžu zapojit do Ghúlské otázky, když Megatunu jsem nezničil a bombu jsem opravil?
Zachránění Megatuny na quest s ghouly myslím nemá vliv. I když byl Tenpenny mrtvý, tak to šlo řešit tak i tak (dostat je dovnitř, nebo postřílet), protože ten quest s ghouly zadává ten velitel stráže a ne Tenpenny.

-

Dá se něco dělat s věcí ze sklepení ve Smithově domu?
Ono tam není co dělat. Buď jim můžeš říct že chápeš co dělaj a nic se nestane.
Nebo je můžeš postřílet. Není to ani quest, nic.


-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:26 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Směska

VATS - jak si vybrat jednotlivé části k zásahu, když je všechno zelené?
Ty máš určitě jenom chladné zbraně a žádnou pistoli. To je proto, že chladnými zbraněmi útočíš pouze na celého nepřítele, až bude pistolka, tak si budeš moct vybírat, na co chceš střílet.

-

Expy a level ve vaultu - můžu získat 2. level už na začátku ve vaultu?
To je schválně pojistka. Zjevně autoři chtějí, aby ti ten nový level přišel až venku, kdy dokončíš veškeré ostatní tutorialové záležitosti.

-

Jde nějak přeskočit tutorial?
Vault 101 = the elder scrolls style char creation, pro přeskočení si vytvořte save před východem z vaultu, než potvrzujete staty.

-

Dá se podobně jako v přechozích dílech zvolit, jak moc se bude zobrazovat násilí ve hře?
Gore tweak http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=197 to řeší částečně, skrz globální proměnné. Zálohuj si cokoli, než se v tom začneš hrabat.

-

Bobbleheads (bambulky)
(nazov - poloha - citat - ObjID)
Strength Megaton - Dom Lucas Simmsa. Na stole v spalni (dvere hned nalavo od schodov) na druhom poschodi. Je nevyhnutne dat tvojim argumentom silu. 38832
Perception Republic of Dave - Museum of Dave. Iba pomocou pozorovania odhalite slabost. 38833
Endurance Deathclaw Sanctuary - Vchod do Deathclaw Sanctuary , na malom podstavci pod hnijucou brahminou. Vzdy bud pripraveny spravit z jedneho tym. 38834
Charisma Vault 108 - Cloning Lab. Na vrchu stola v izbe s vela postelami. Nic tak nepovie "siiilaaa" ako vitazny usmev. 38850
Intelligence Rivet City - Science Lab. Na jednom zo stolov v strede laboratoria.Iba najmudrejsi jedinci si uvedomia, ze je tu stale viac na naucenie. 3885C
Agility Greener Pastures Disposal - Kancelaria. Nikdy sa neboj vyhnut chulostivym situaciam. 388E5
Luck Arlington Cemetery North - Arlingtonsky Dom, v pivnici. Je tu len jeden sposob ako dostat 110%. 388E6

Tieto zvysuju skilly o 10% (do maxima 100).

Barter(obchod) Evergreen Mills - Market Bazaar - V skalnom vyklenku, v rohu izby tnapravo od usmievaveho Jacka(smiling jack) (obchodnik). Preskoc na pracovny stolok, je to V sufliku najviac napravo. NIkdy nezabudni odist s viac nez si prisiel. 388F3
Big Guns(tazke zbrane) Fort Constantine - CO Quarters. Najlepsi sposob ako vyrhat hadku, je byt najhlucnejsi. 38906
Energy Weapons(energeticke zbrane) Raven Rock - na stole najviac napravo v spalni plukovnika Autumna: potom co prejdes velke dvere zo sekcie 2B do 2C, ked dvaja vojaci Enklavy vyjdu z dvier napravo, zober si toho nalavo. Bud si isty, ze si to zobral pred opustenym zakladne Enklavy, pretoze sa po to nemozes vratit. Prid na mierove riesenia pouzitim ultimatnej sily. 3892F
Explosives(vybusniny) WKML Broadcast Station - Zapecatena cisterna, stoka (veko prielezu) za stanicou. Je zastrcene v skalach. Nezabudni, ze WKML Broadcast station nieje galaxy news radio stanica kde je Three Dog. Najlepsi sposob vyriesenia problemu je proste ho nechat vyparit. 38930
Lockpick(paklic) Ruiny Bethesdy - Vychodne kancelarie Bethesdy na stole so svietiacou lampou. Vzdy bojuj o neziskatelne. 38931
Medicine(doktor) Vault 101 - Otcov stolik. Mozes ho ziskat pred G.O.A.T., pocas uteku z vaultu, alebo pocas tvojho nahleho (volitelne) navratu do Vaultu 101. Mudry clovek vie, ze bandaz len zakryje rany. 38950
Melee Weapons(chladne zbrane) Dunwich Building - Virulent Underchamber(zhubne podzemie), v strede izby blizko blizko vychodu z budovy. Je dolezite brat si svoju pracu blizko a osobne. 38951
Repair(opravar) Arefu - Dom Evan Kinga. Preco sa potopit s lodou, ked ju mozes opravit? 38952
Science Vault 106 - Obytna Cast, polici, najvychodnejsia izba. Vzdy bud prirpaveny na vysvetlenie "preco" a "ako". 38953
Small Guns(lahke zbrane) National Guard Depot - National Guard Armory(zbrojnica narodnej gardy): na polici v zamknuteom sklade v podzemi. Je lahsie mat gule ked si daleko. 38954
Sneak(plizenie) Yao Guai Tunnels - Yao Guai Den(dope Yao Guai?): Na vrchu kovovej krabice nalavo od velkeho jazierka. Najbezpecnejsia vzdialenost medzi dvomi bodmi je v tieni. 38955
Speech(rec) Paradise Falls - Eulogy's Pad(Eulogyho dom). Nech su slova tvojou zbranou. 38956
Unarmed(beze zbrane) Rockopolis - vedla Argyleho tela. Ked ta sklamu slova, stale su tu paste. 38958


-

Je možné okrádat lidi, skříňky atd., aniž by se mi snížila karma?
Ne, leda s pomocí modů:
Aby klesala pomaleji - http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=230
Aby se neměnila - http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=606 (Nedostaneš zápornou karmu, pokud něco ukradneš. Prostě to vypne. Možná se tam bude dál ukazovat hláška, že ti klesla karma, ale efekt to nebude mít žádný. A pokud je pravda to, co je u toho plugu napsané v descriptu, tak by tam ani ta hláška neměla být.)


-

Lze použít power armor aneb energozbroj dřív než po výcviku u Bratrstva?
Ne, hra ti zpřístupní PA pouze po výcviku v bratrstvu. Ani manuál u lékařské energozbroje pod Old Olney nepomůže.
Nicméně, po vyjití (DCL) Anchorage lze tuto simulaci velmi brzo absolvovat a získat stejné povolení jako v Citadele u Bratrstva.


-

Je ten "barák" v Megatuně jediná nemovitost, kterou můžu ve hře získat?
Co já vím, tak buď můžeš získat pokoj v Tenpenyho věži za zničení Megatuny nebo barák v Megatuně za zničení bomby, na nic jiného jsem nenarazil (barák je za dobráka, Tenpenyho pokoj za zlouna). Ty domy (byty), co můžeš získat, požadují klíč a nedá se tam vloupat.

-

Jaký je maximální level?
20.
Můžeš to obejít příkazem do konzole:
setgs imaxcharacterlevel ##, kde ## je velikost max levelu (např 50). Funkčnost není plně ověřena.
Existují mody, které to upravují, fungují i na už založené postavě, použitím ale přijdeš o karmu:
Level cap na 40: http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=121
A abyste nemuseli používat konzolový příkaz po dosáhnutí 100 ve všech skillech: http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=165


-

Jak se opravují zbraně a zbroj? Oprava zbraní?
Opravu zbraní (i zbroje) si rozděl do dvou kategorií.
1) opravou někým, kdo to v Pustině umí, za což zaplatíš.
Žádný z "opravářů" neopraví věc na 100%. Moira v Megatuně opraví i sólo věc na 54%, nejlepší opravář asi bude doktor Hoff (79%) z obchodní karavany. Na něj si klávesou "T" počkej třeba v Canterbury Commons. Pokuď ti ho uličníci nezastřelili.
2) danou věc si opravíš sám.
Po dasažení určitého stupně dovednosti "Opravování", si můžeš věci opravovat sám ("R") a to do procent, co v dovednosti máš, tedy klidně až 100%. K opravě však musíš mít v inventáři stejnou nebo podobnou věc, z které jsou součástky použity na opravovanou věc. Bohužel ze dvou kusů tak vznikne jen jedna, druhá zmizí. I s úplně zničenou a nepoužitelnou zbraní s nulovou hodnotou můžeš trochu opravit tu, co používáš.


-

Jak můžu opravit Alien Blaster?
Pouze pomocí jiného Alien Blasteru nebo Firelance. Firelance (česky asi ohnivé kopí) je verze Alien blasteru, rozdíl je ten, že AB se dá jedině najít u zříceného UFO, Firelance jen u random encounteru.
Musíš koukat na oblohu a když uvidíš modré výbuchy, tak začni po kolí hledat. Bližší info viz http://fallout.wikia.com/wiki/Firelance (anglicky).


-

Jak můžu opravit Energozbroj T-51b?
Opravovat nejde (protože nemá přiřazen žádný předmět ve svém repair-listu).

-

Jak schovat a zase vytáhnout, tasit, zbraň?
Schovat - pomocí dlouhého stisknutí klávesy R, nebo prostě v Pip-boyi klikneš na aktivní zbraň... a nebo zmáčkneš rychlou klávesu s přiřazenou zbraní.
Vytáhnout - F, ako Flourish, tedy vytasit, nebo na ni klikneš v inventáři.
Tasit zbraň lze i přes čísla. V Inventáři podržíš třeba jedničku (ne numerickou) a klikneš na věc, kterou touto klávesovou zkratkou chceš vyvolávat (zbraň, StimPak, drogy). Při hře pak jen stisknutím příslušné klávesy provedeš akci = Vytasí/schová zbraň, píchne si stimpak, dá si dávku Jetu.


-

Je normální, že jsem na levelu 3 zabil se svojí 10mm zbraní supermutanta s rotačním kulometem?
Cokoliv jde zabít čímkoliv, jen se to musí umět.

-



Mám málo zátek, co s tím?
Chod do pustiny vyzabijat zopar mutantov. Alebo na minove pole. Tych min je tam habadej a k tomu sa nepredavaju prave najlacnejsie. A potom to predavaj.

-

Jak získám Deathclaw gauntlet, rukavici párače, páračí pracku, dlouhou ruku?
Dá se získat na jihovýchodě mapy (tak dva palce od okraje), u chlapíka v karavanu je Mk I. a v těch skalách Mk II. (+10 dmg).
A potřebuješ k tomu medical brace, wonderglue, leather belt a samozřejmě pracku párače (pár jich tam žije, tak o ně nebude nouze).


-

Jak hacknout terminál? Na čem závisí délka a počet nabízených slov?
Po každém kliknutí na slovo se ti vpravo dole ukáže, nakolik ses trefil - tedy kolik písmen z tebou určeného slova je správných. Pak už je to snadné.
Hľadaj dvojice zátvorie <> () {} tesne pri sebe, alebo so znakmi medzi zátvorkami - musia byť v jednom riadku, v podstate stačí hľadať ľavé zátvorky - <({ - zvyšok sa vysvieti sám, keď takú dvojicu nájdeš, daj ju ako heslo. Efekty sú dva: obnovenie tolerancie - máš štyri nové pokusy, alebo je zmazané jedno nesprávne slovo z ponúkaných.
Ja postupujem tak, že skúsim dve-tri slová a potom skúšam zátvorky.
Ak to nevýjde, po treťom neúspešnom slove vypnem terminál a znovu ho zapnem.
Délka slova závisí na úrovni zabezpečení terminálu, počet nabízených slov na vědě a inteligenci.


-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAQ
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:26 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Konzole

Jak spustit konzoli?
Konzole se aktivuje stisknutím klávesy ~ (; na české klávesnici, vlevo nahoře). POkud ji nevidíš, posuň si jí pomocí TAB. Měla by ti dojet až do tvé obrazovky. Pokud ji stále nevidíš, nezoufej, nejspíš tam je. Další možnost je cvičně přepnout na českou/anglickou klávesnici, abys měl jistotu, že skutečně mačkáš správný znak. V konzoli nefunguje numerická klávesnice, musíš použít tu nad písmenky.

-

Jak spustit konzoli ve Win Vista?
Je to jednoduché, klávesou ~ (; na české klávesnici, vlevo nahoře). Ale někdy může nastat problém, že konzole nefunguje a to je tehdy, když je v systému přítomno zařízení Microsoft eHome Receiver (přijímač dálkového ovládání), v tom případě je nutné toto zařízení zakázat ve Správci zařízení nebo fyzicky odpojit, je-li externí.

-

Seznam příkazů pro konzoli, příkazy do konzole, console commands:
http://fose.silverlock.org/Fallout3Commands.html

-

Přesný návod na použití konzole:
zmáčkneš ;
napíšeš například
tgm
zmáčkneš
enter
zmáčkneš
;

-

Příkaz pro konzoli na zpomalení in-game času?
Funguje klasický Oblivionovský príkaz konzoly
set timescale to X
kde X je pomer času sveta hry a reálneho času (koľko krát beží čas vo svete hry rýchlejšie ako reálny čas, musí to byť celé číslo). Štandard je zrejme 30 (v Oblivione - deň sveta hry trvá 48 reálnych minút, hodina sveta hry 2 minúty), pri hodnote 1 je pomer 1:1 (deň sveta hry trvá 24 reálnych hodín), pri hodnote 6 trvá hodina sveta hry 10 reálnych minút. Dobré hodnoty X sú 1, 2, 3, 6, 10, 12, 15, 24,...

-

Zapnutí světla v jeskyních, metru a temných prostorách:
Zkus nastavení gama ve hře a nastavení monitoru - jas, kontrast. Pokud ti tohle nevyhovuje, existuje pár modů, podívej se do sekce fóra o modech (http://madbrahmin.darktemplars.cz/phpBB2/viewforum.php?f=31).
Niečo málo sa dá poriešiť ale i hodne pokaziť nastaveniami v ...\Documents and Settings\My Documents\My Games\Fallout3\FALLOUT.INI (pred pokusmi zálohovať!!!) napríklad v sekcii [bLightAttenuation] a podobných (treba zistiť ktoré a kde editovať a v akých rozsahoch).


-

Odomknutie, unlock, zamkov a pocitacov:

pomocou prikazu unlock

-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAQ
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 5:27 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4202
Bydliště: † Telenom
Technické


Návod na instalaci doplňků DLC do Fallout 3 (Tomek)
1) Nainstaluj Patch 1.7. V případě, že ho hra nepřijme a používáš-li češtinu do F3, nainstaluj Patch Fallout3CZ_1.0.0.15_patch.exe (pokud si tak neučinil již dříve), nainstaluj Patch 1.4 a hned po něm Patch 1.7.
2) Do složky Data (tam, kde je hra nainstalovaná) nakopíruj soubory doplňků s příponou: "bsa" + "esm". Instaluješ-li Broken Steel, tak další soubory s příponou: "bik" nakopíruj do složky Video a na vyskočenou hlášku o přepsání souborů klikni na ANO.
3) Chceš-li použít češtiny k těmto DLC, nakopíruj příslušné soubory do stejné složky Data.
4) Hru spusť souborem: FalloutLauncher.exe
5) Rozklikni DATA FILES a všechny! soubory označ fajou a to i v případě, že si je označoval třeba již dříve - potvrď - Play. Pokud hraješ F3 s češtinou, instaloval si Broken Steel a máš v úmyslu pokračovat hlavní linií přes Jeffersonův památník do Broken Steel, přečti si Readme k češtině do Broken Steel a řiď se přiloženým návodem.

Instalací Broken Steel, do několika minut obrazovka oznámí zvýšení Levelů na 30. Na Mapě v Pip-Boy, Úkolech i podůkolech nebude žádná změna, ty se projeví až postupem hlavní linií hry. Po Pustině ale můžeš zaznamenat několik nových dveří, žebříků, kanálů, které tam dříve nebyly, prozatím budou nepřístupné. Narazíš i na nové druhy nepřátel, před kterejma je lepší utéct :-).
Všechny ostatní DLC, také do několika minut po spuštění, přidají v Úkolech Pip-Boy nový Quest, jeden podúkol a monitor ohlásí nové radiosignály. Některé přidají značku na Mapě světa, záleží ale i na množství již objevených lokací v okolí. Chybí-li značka na mapě, po označení daného Questu v Pip-Boy mapa zobrazí alespoň směrovou šipku, kam jít.
Instalovat DLC lze kdykoliv po opuštění Vault 101 a klidně všech 5 doplňků najednou ; s instalací Broken Steel pospíchat příliš dobré není, nejlépe před Levelem 20. Ostatní DLC lze hrát v podstatě ihned po Vault 101, ale pro nízkou úroveň Dovedností Vědy a Odemykání mohou nastat problémy.
Každá DLC má vlastní novou mapu, která se zobrazí v průběhu questu. Do všech, nebo alespoň jejich částí, se lze kdykoliv z Pustiny vrátit, po zpětném návratu používat získaný materiál a pokračovat hrou v Pustině.


-

Fallout 3 lze rozjet na integorvaných grafických kartách! (Fill144)
Bethesda tak hru nastavila, nicméně se to dá obejít:
Po tyzdni zufaleho hladania ma nastastie napadlo skocit na "Oldblivion" web, kedze obe hry su od rovnakej firmy a chodia na rovnakom Havoc engine. Tam som nakoniec nasiel navod ako to rozbehat!!!
http://www.oldblivion.com/sm/index.php? ... 3#msg69573
V podstate ide o upravu oboch .ini filov, stiahnutie shaderpackage + Saves. Saves sa vam urcite bude hodit, kedze sa nevyhnete obligatnemu CTD kratko po narodeni vo Vaulte a pri prvych krokoch vo Vaulte. Sejvov je v baliku asi 10-12, ale mne to ficalo bez crashu uz od sejvu c.4, teda od oslavy 10tych narodenin. Pred opustenim Vaultu som si nastavil postavu podla svojich predstav a sup ho do pustiny. Kedze ale nic nie je zadarmo :))), tak dan zaplatite v podobe VSETKYCH NPC's POSTAV (vratane tej vasej) BEZ HLAVY. Hold that's the price to pay. Pridavam aj video z Youtube od niekoho ineho, aby ste mali predstavu ako to fachci, ide mi to o nieco rychlejsie a plynule - http://www.youtube.com/watch?v=HhcOQ-OH ... re=related


-

Hra mi nejde spustit, po zapnuti mi len vyhodi chybu, tuto.
Graficka karta nesplna poziadavky na pixel shader, no hra je taka blba ze mu to neukaze... Kup si grafiku s PS minimalne 3.0 ...Problem s nedostatocnou grafickou kartou, ak mate podobny problem, kontaktujte obchod s HW komponentami, kupte si nejaku, ktora je v tomto zozname, medzi "supported video cards chipset" a hrajte.

-

Neviete kde najdem lepsi crack, alebo kde stiahnem hru?
Niesme Warez forum, odkazy na "najlepsi crack pre Fo3" sa davat nebudu, nebude sa o ne pytat, nic! Je to v rozpore s pravidlami fora a zakonov Ceskej a Slovenskej Republiky.
Ak mas neorigo verziu, mozes max. skusat podporu hracov, oficialnej podpory sa nedockas, patche sa crackuju len po case.


-

Neviem ci moj pocitac splna poziadavky na hardware, neviem ci mi pojde.
Ak ti nejde spustit, alebo nevies ci ju vobec spustis, v prvom rade prekontroluj ci tvoja masina spusti danu hru, napriklad cez " http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest" onclick="window.open(this.href);return false; ", vyber si zo zoznamu fallout 3 a modli sa nech si tam...
BTW, opat odporucam si pozriet na nete zoznam podporovanych grafickych kariet, napriklad tu: http://fallout.bethsoft.com/eng/info/faq.html" onclick="window.open(this.href);return false;


-

Jediné, kam se dostanu je launcher s pluginama a optionem. Jak zkusím spustit hru jen blikne černé okno a vyskočí chybová hláška o problému v fallout3.exe a odeslat-neodeslat.
Pak tedy, pokud máš stejný problém se dvěma různými hrami, pak by stálo za úvahu kouknout na grafickou kartu (stáhnout si pro ni nejnovější ovladače), nebo si stáhnout jiný crack, případně celou hru z jiného zdroje(odkazy neposkytujeme, googluj. Chybu bych videl v ovladacich grafiky, NET Framework 2.0 a vys, directX 9.c (tj smaozrejmost)... Zkus sem napsat parametry PC na kterym ti to nejede, mozno sa niekto ozve, inak plati pravdepodobne to iste, co v bodoch vyssie.

-

Zkoušel jsem všechno tohle a stejně mi to nejde spustit!
Zkus si stáhnout nejnovější sadu kodeků/codeců, třeba klcodec453f.exe. Pomohlo to minimálně jednomu hráči.

-

Zkoušel jsem všechno možné, ale hra nejde spustit (ani fallout launcher). Nejhorší je, že nevyhodí ani jednu hlášku!
Je třeba doinstalovat vývojová prostředí. Týká se to hlavně Windows XP SP1 a různých modifikovaných windowsů (osekaných).
Ve složkách DXREDIST aktualizuj svůj DirectX 9 a ve složce G4WL doinstaluj NET. FRAMEWORKY(dotnetfx3.exe) a MS Visual C++ 2005...případně ještě tu hrůzu jménem "MICROSOFT GAMES FOR WINDOWS"


-

Kam se ukládají save, uložené hry, sejvy?
C:\Documents and Settings\XXX\Dokumenty\My Games\Fallout3\Saves
Za "XXX" si dej jméno uživatele.


-

Nejde mi navolit antialiasing v nastavovacím menu před hrou. Když zadám jakoukoli hodnotu a potvrdím, tak se to stejně vynuluje a antialiasing je vypnutý. Co s tím?
Nastav si ho ve FalloutPrefs.ini, co je v dokumentech, je to řádek "iMultiSample=0". Nastavit můžeš hodnoty 0-2-4 , pak ale nesmíš v launcheru se zase podívat na ten atialising nebo se ti zase vynuluje... Prostě pak zapni hru a hrej, bude zapnutý...

-

Co je pro počítač náročnější, antialiasing nebo antisotorpické filtrování? Chci odstranit zasekávání/škubání obrazu.
Antialiasing potřebuje pro zpracování obrazu vyšší rozlišení, takže vyžaduje hodně velký tvrdý výkon. Filtrování je nepoměrně méně náročné.
Takže jestli se ti to škube, určitě Antialiasing vypni, Antisotropické filtrování můžeš na max, pohrej si se vzdáleností vykreslování objektů a všeho kolem (mám jenom vykreslování NPC na max kvůli sniperu, zbytek tak na sřední), zruš trávu, stíny dej na minimalní detaily ale maximální filtrování. Detaily terénu hoď na 80, bohatě stačí... Teda podle toho co máš za počítač, pohraj si s tím.


-

Nejde mi spustit hra po nainstalovani patchu.
thnx to Sayboot:

- Stáhni a nainstaluj :arrow: Fallout Mod Manager
- Spusť FMM a seřaď položky v tomto pořadí:
1, fallout3.esm
2, czech.esp (jestli používáš)
3, anchorage.esp (jestli máš)
4, a dál v libovolném pořadí veškery ostatní módy
...tím dosáhneš toho, že se data budou načítat ve správném pořadí! Napřed zákl. data Falloutu 3, pak česká lokalizace, důležitý mód rozšíření Anchorage a ve zbytku se načtou a naskládají módy, ktery budou mít správně načtený základ :!:


Určitě v tom máš teď po reinstallech a všeho možnýho pěknej bordel, takže postupně:
1, Zálohuj si savy někam jinam, než do složky v Dokumenty/My Games/Fallout 3/Saves
2, Odinstaluj F3, vymaž původní složky, i savy v Dokumentech, vyčisti compl a registry softem CCleaner, restartuj compl
3, Nainstaluj F3
4, Naistaluj CZ
5, Nainstaluj rovnou patch 1.4.0.6 UK (žádny zkoušky nižších downgradu, nebo kombinace US a UK :!: )
6, Zkopíruj Operation: Anchorage
7, Zkopíruj zpět savy
8, Stáhni Fallout Mod Manager a seřaď položky jak sem psal výše!
9, Hrej! 8)


-

Vícejádrové/multicore procesory a Fallout padá, co s tím?
Vlastně jeden problém Fallout 3 má - má problém s vícejádrovými procesory. Mě se to projevovalo u čtyřjádra (ještě ve Vistě) hlavně padáním v interiérech. Problém jsem vyřešil úpravou konfiguračního souboru pro hru. Totéž jsem udělal i u dcery a jejího dvoujádra a dokonce i tam padání zmizelo. Úpravu jsem popsal tady ve fóru a používám jí i u Windows 7:

1) otevřít soubor Dokumenty\My Games\Fallout3\Fallout.ini
2) vyhledat řádek
bUseThreadedAI=0
a změnit ho na
bUseThreadedAI=1
3) za předchozí řádek přidat nový řádek
iNumHWThreads=2
4) uložit

Po téhle úpravě používá hra 2 jádra a hlavně počítá s tím, že je jader více, než jedno.


-

ASUS grafické karty mají s f3 problém.
Musí se odinstalovat smartDoctor a Gamer OSD, speciální soft od ASUS.

-


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny