Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 8:33 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 8:03 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Tomek píše:
hihi789 píše:
Hmm... Je to na dvou dvd....

Hi... dík, ale nebudu Tě dál trápit pořízením dalších screenů, jen pro klid duše mi ale napiš název souboru, co má v "Mod index" napsaný číslo 06. Jinak se mi chce říct, že bych měl vrátit "výuční list". V mém FoMM totiž soubor: Fallout3.esm má vždy neměnou! pozici, načítá se vždy jako první a proto má v Mod index: 00. Jak se zdá, skutečně v GOTY není soubor: czech.esm (pokud to není ten 06), takže celý je to nějak překopaný. Dál by to byla parketa pro Sharka, Saye a.j., do toho se jim míchat nebudu.
Na screenu mě ale udivilo několik věcí. Jestliže máš GOTY/CZ, proč používáš třeba soubor: UPP-Original Perks CZ.esp ? Jedná-li se jen o český názvy, tak ty budou přeložený už od Cenegy, takhle se to přepisuje pátý přes devátý... Pokud i další soubory s "CZ" v názvu jsou jen počeštěné názvy a nepřidávají do hry Perky, tak bych je taky odstranil.
Kdyby mi to nebylo blbý, tak bych tu GOTY na testy i koupil, ale vypadal bych jak blázen... naše češtiny lidem ušetřili meloun a mě by to mělo teď stát litr ?

domluv se s cenegou a třeba ti na testy pošlou kopii na omezenou dobu zdarma :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 7:46 am 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 16, 2010 6:58 am
Příspěvky: 133
Bydliště: To byste chtěli vědět, co?!
BrokenSteel2.esp má mod index 06.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 12:14 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
hihi789 píše:
BrokenSteel2.esp má mod index 06.

Už sem si myslel, že sem se sekl, ale nesekl. Na screenu má BrokenSteel2.esp přeciť index 17, takže se načítá jako 23tí. Já tam prostě soubor s indexem 06 nevidim.
Soubor "czech.esp" - na fotce ho sice nemáš, nebude to asi ani ten s indexem 06, ale opravdu v instalaci není? Dovedu si i představit, že autor (Cenega) mu dal prostě jen jiný název. Úplně klidně to může být právě ten "BrokenSteel2.esp". Nerozhoduje totiž jeho název před tečkou, ale přípona a vše by ukázalo otevření v GECKu, z kterého souboru s příponou "esm" byl vlastně udělanej. To, že ho "někdo" vyrobil je jasné, protože tenhle soubor originál verze Broken Steel neobsahuje!
Vycházím-li z toho, co mě tu kluci učili, tak je mi velkou záhadou, jako to, že soubor "Fallout3.esm" nemá index 00... ?

EDIT: stáhni si novější verzi FoMM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 2:32 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 16, 2010 6:58 am
Příspěvky: 133
Bydliště: To byste chtěli vědět, co?!
Stáhl jsem si verzi 0.11.5. Novější jsem nenašel. Po automatickém uspořádání to vypadá takto: http://www.2i.cz/9fe71c36e5
Všechny označené .esp i .esm jsou na screenu vidět.
Čísla mají módy podle toho, jak jsou vysoko. Fallout3.esm má nejhůř mod index 05. Nic víc než 5 základních částí (hl. hra + dlc) a BrokenSteel2.esp hra nemá.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 3:51 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
hihi789 píše:
Stáhl jsem si verzi 0.11.5. Novější jsem nenašel. Po automatickém uspořádání to vypadá takto: http://www.2i.cz/9fe71c36e5
Všechny označené .esp i .esm jsou na screenu vidět.
Čísla mají módy podle toho, jak jsou vysoko. Fallout3.esm má nejhůř mod index 05. Nic víc než 5 základních částí (hl. hra + dlc) a BrokenSteel2.esp hra nemá.

Jo, teď to vypadá o poznání líp. Čím dál víc mi ale vrtá hlavou ten soubor: "BrokenSteel2.esp" (nerozumim proč u něj píšeš, že ho hra nemá, když jasně vidim, že se načítá jako první soubor s příponou: "esp"). Z názvu by se dalo říct, že je udělanej z BS, ale pravdu by odhalil jen GECK, není součástí ang.verze BS! "někdo" ho vyrobil.
Až GOTY seženu, bude to první, po čem půjdu. Pro zkoušku bych ho jen vypnul, ale neber to jako radu, nechci být příčinou Tvých možných problémů.
Sekl ses v počtech u "esm", 1 + 5 = 6 a BrokenSteel2.esp k nim nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 5:25 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 16, 2010 6:58 am
Příspěvky: 133
Bydliště: To byste chtěli vědět, co?!
Jn. 6. Nějak mi to vypadlo. O BrokenSteel2.esp nepíšu, že ho hra nemá. Psal jsem, že tam nic jiného než tento soubor a těch 5 (tedy, správně šest) není. I když všechna dlc deaktivuju (odznačím), vše jede normálně v češtině. Podle mě to jednoduše lokalizovali natvrdo.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: no-cd fallout3 goty cz
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 8:45 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
hihi789 píše:
...Podle mě to jednoduše lokalizovali natvrdo.

Pokud se tohle ukáže jako pravda, vznikl problém. Ti, co tady rozměji technické stránce hry, jen těžko koupí český GOTY, takže případné rady nebudou možná "to pravé".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 5:20 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon črc 12, 2010 5:17 pm
Příspěvky: 4
Zdravím,

mám menší problém s doplněním hry Fallout 3. Vlastním původní hru a nedávno jsem dokoupila Fallou 3 GOTY edici. Bohužel po instalování se balíčky ve hře nijak neprojeví a když instalační disk znovu vložím tak se to chce instalovat znova. A tak je to dokola i po restartování PC. Bohužel v návodu se o tom nic nepíše a ani na Tech. podpoře. Ani v Data Files nic není. Už vážně nevím co s tím.

Díky za případné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 6:23 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Annie píše:
Zdravím,

mám menší problém s doplněním hry Fallout 3. Vlastním původní hru a nedávno jsem dokoupila Fallou 3 GOTY edici. Bohužel po instalování se balíčky ve hře nijak neprojeví a když instalační disk znovu vložím tak se to chce instalovat znova. A tak je to dokola i po restartování PC. Bohužel v návodu se o tom nic nepíše a ani na Tech. podpoře. Ani v Data Files nic není. Už vážně nevím co s tím.

Díky za případné rady.

Málo informací...
Po startu nové hry se ani jedno DLC neozve, jakoby tam nebylo, doplňky se připomenou až opuštěním Vaultu 101.
Je ale divné, že nejsou vidět v DATA FILES. GOTY EN by tam měla mít 6 souborů, verze CZ 7. Jaká to je verze?
Pravděpodobně, před instalací GOTY nedošlo k úplné odinstalaci původní verze, včetně registrů. Toto bych zkusil znova, odinstalovat komplet vše, i registry a dát tam "čistou" GOTY. Je ale možné, že schované savy z původní instalace nebude GOTY "vidět".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 6:35 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon črc 12, 2010 5:17 pm
Příspěvky: 4
Je to CZ verze. Možná jsem se špatně vyjádřila když jsem napsala že ty soubory není vidět v Data Files. Když otevřu složku hry tak ve složce Data to je. Ale když u Launcheru zadám Data Files tak tam nic není. Jen pro upřesnění :).

Annie píše:
Pravděpodobně, před instalací GOTY nedošlo k úplné odinstalaci původní verze, včetně registrů.


Nevím jak to myslíš. GOTY jsem instalovala na základní Fallout 3. Moc se v tom nevyznám tak kdyby to šlo vysvětlit podrobně kdyžtak :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 7:04 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Annie píše:
Nevím jak to myslíš. GOTY jsem instalovala na základní Fallout 3. Moc se v tom nevyznám tak kdyby to šlo vysvětlit podrobně kdyžtak :).

S takhle provedenou přeinstalací asi moc zkušeností nebude. Původní verze Základní hry (ZH) byla orig. anglická a čeština k ní byla jen přidaná. Verze GOTY / CZ je ale jiná, češtinou došlo k přepsání a změně velikostí všech základních souborů (CZ jak u ZH tak do všech DLC byla integrovaná přímo do souborů) a tak se domnívám, že bez úplné odinstalace původní hry to fungovat nebude.
1) schovej si savy z původní instalace (.... \Dokumenty\My Games\Fallout3\Saves)
2) původní hru komlet odinstaluj, nejlépe použít i: delete_game_from_registry.reg / restart PC.
3) nainstaluj podle návodu GOTY / CZ
4) spusť hru přes: FalloutLauncher.exe , otevři: DATA FILES, mělo by tam být 7 souborů. U všech udělej faju / play. Dál pak hrej jen přes: Fallout3.exe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 7:51 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon črc 12, 2010 5:17 pm
Příspěvky: 4
Funguje to! Super díky moc :) už jsem si myslela že to nerozjedu. ::kawaii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:18 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Annie píše:
Funguje to! Super díky moc :) už jsem si myslela že to nerozjedu. ::kawaii

A je to :-)... možná... není všem dnům konec :wink:
Měl bych ale jeden dotaz: Píšou něco v návodu u GOTY / CZ o nutnosti instalovat nějaký Patch? Třeba 1.7 EN nebo 1.7 CZ a.p. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:25 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Tomek píše:
nejlépe použít i: delete_game_from_registry.reg
hlasuji, toto dát do FAQ ::!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 a GOTY edice
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 8:35 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Smejki píše:
Tomek píše:
nejlépe použít i: delete_game_from_registry.reg
hlasuji, toto dát do FAQ ::!

Co se ti na tom nelíbí !? Odstraní to 6 záznamů, včetně dvou klíčů, který můžou... ále, škoda slov, to ví každej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny