Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 2:57 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Preventivní opatření před instalací a spuštěním hry
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 8:33 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2010 1:43 pm
Příspěvky: 9
Jelikož mám za sebou několik hodin hraní bez zamrznutí a pádů hry, rozhodl jsem se udělat souhrn předběžných opatření, která někomu MŮŽOU pomoci ke stabilitě hry. Fallout 3 GOTY steam version

Moje sestava :
Phenom II X4 945 3,1GHz
Gainward BLISS 8800 GT (G92) 1G (k přetaktování posloužila Utilitka MSI Afterburner - neběží na pozadí při zapnutí PC!!!)
OC. 620/945 Col. ZALMAN VF 1000
2x2G A-Data Extreme Edition 800MHz(Dual Chanel)
MB : GA M56S-S3 Nforce 560 Bios F5
Western Caviar Black 1T
Xilence gaming Editon 600W
Typický mainstream, stáří komponent od 4 do 1 roku. věřím, že se najde shoda z mnoha běžnými hráči

Veškerý software a ovladače stahujte ze stránek výrobce, žádné stahuj!, slunečnice neexistuje!

začneme u aktualizace ovladačů jak grafiky tak zvukovky
odkaz na prográmek, kterým zjistíte svou sestavu: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (odkaz na stáhnutí vpravo na stránce)
zajímat nás budou záložky Mainboard a Graphic - položky Models, podle kterých zjistíte model hardwaru a budete hledat podporu produktu na stránkách vyrobce, kde stáhnete ovladače.
Instalace ovladačů zvukovky probíhá nadvakrát, jednou se smažou původní, po restartu musíte nainstalovat nové

přidám pár odkazu na vyrobce grafik a základních desek
Nvidia driver : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
ATI catalist : http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Dnes už jsou všechny základní desky opatřeny inegrovanými zvukovkami
Gygabite : http://www.gigabyte.cz/products/mb/
ASUS : http://www.asus.com/ProductGroup2.aspx? ... Q4oSEtSu5m
MSI : http://eu.msi.com/index.php?func=prodpage1&maincat_no=1
Vyberete Socket vlevo na stránce. pokud nevíte, tak si projdete všechny podle výrobce. značku processoru zjistíte rovněž zmíněným programem výše - Záložka CPU.
Jak zjistit model základní desky jsem už psal, totéž platí pro zjištění výrobce desky, záložka Mainboard - položka Manufacturer.


U ovladačů Nvida (postup ATI catalist neznám, ale určitě tam bude neco podobného ::lol ) vypneme veškeré vynucovací nastavení grafiky a profily.
Postup:
kliknout pravým tlačítkem myší na ploše - Nvidia control panel - hned zvrchu klinout na Adjust image settings with preview - zatečkovat Let the 3D application decide - Apply

instalace codec packu: byl mi doporučen CCCP místo K-lite (doporučuju zkusit obojí)
osobně codec packy mám jen kvuli hrám podobným Falloutu, většina přehrávačů, co používám, má své, tak to nepotřebuju
postup: hledat na google :P !

Samozřejmosti jsou aktualizované Windows! u XP samozřejmě Servis Pack 3! nebo kolik jich má :D )
Postup aktualizace:
klikneme nabídka start - šipečka Všechny Programy - uprostřed kliknout na Windows update - vlevo Vyhledat aktualizace - počkat... - po zjištění nových stáhnout a nainstalovat!
jak většina instalovaných her tak i windows update vám nainstalujou nový DirectX a .NET freamework

Teď se dostáváme k případu týkajícího se 4 a více jádrových processorů, kdy vypneme 2 a více jader, abychom jeli kvůli hře pouze na dvě jádra. postup je pro Windows Vista, 7, u XP je to možná stejné (znovu odkazuji na prográmek zmíněný výše, kterým zjistíte počet jader vašeho procesoru, konkrétně záložka CPU hned při spuštení programu položka úplně Dole -Cores-)
Postup vypnutí jader:
klikneme do nabídky start - do vyhledávacího pole napíšeme msconfig - enter - záložka Spuštění počítače - Upřesnit Možnosti... - zaškrtneme Počet procesorů - rozklikneme šipečku a dáme 2 - OK - Použít - Restartovat PC. (postup pro navrácení změn je stejný, odškrtneme Počet procesoru, nabídka zešedne a restartovat )

Dostáváme se k instalaci hry. tu pokud možno neinstalovat na stejný sektor (disk D, C, F), kde máte systém - většinou je na disku C.

Před instalací pročistit registry a různý balast (prográmkem CCleaner nebo Advanced SystemCare)

Po instalaci provést kompletní defragmentaci disku (žádnou 2 minutovku) např programem Smart Defrag kde zvolíte hlubokou optimalizaci.

Můj postup se zabývá MOŽNÝM! předejitím zamrzání a pádu hry, nikoli Launcheru, který se vám zobrazí před samotným spuštěním hry

Jsme u nastavení hry. po instalaci a prvním úspěšném spuštění Launcheru hry v Launcheru - Options - Gaphic - Můžeme zůstat u Ultra setting ALE! s vypnutými: Vsync, Antialisingem, Anisotropním filtrování, HDR, Bloom (samozřejmě nikdo netvrdí, že nemůžete experimentovat z tímto nastavením, mně samotného mrzí, že jsem ochuzen o tyto efekty na úkor stability hry).
Rozlišení nejlépe nativní vašeho monitoru (podle možností vaší grafické karty).

Snad nemusím podotýkat vypnutí všech nepotřebných programů na pozadí (jako jsou utilitky na zvýíšení výkonu nebo čištění PC. Falloutu vadí snad i koš na ploše ::zed )

Nezapomeňte, váš nejlepší přítel ve hře je F5 a ukládání :)

Tímto bych chtěl poděkovat lidem, co my pomohli z řešením mých problémů (tady na foru), a doufám, že toto někomu pomůže. většina postupu je tu možná rozepsána (možná i něco podobného, co jsem napsal já, ale zatím jsem neměl trpělivost si prolistovat všechny příspěvky), ale asi na 300 příspěvku, což je dosti nahlavu v tom hledat. tak jsem udělal souhrn toho, co mně pomohlo, jako poděkování.
Pokud jsem některé postupy nenapsal dosti srozumitelně nebo vám tady něco chybí, napište mi SZ a uvidím, co se s tím bude dát dělat.
Velké THX mistru Tomkovi jak za CZ tak pomoc při hledání řešení

(Doufám že se to po slohové stránce dá číst a není v tom moc velký zmatek z češtiny jsem míval vždy za 3 ::bez_chlupu )
Opraveno. V.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny