Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 8:21 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 463 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 2:57 pm 
Zelenáč
Zelenáč

Registrován: pon kvě 18, 2009 7:20 pm
Příspěvky: 91
Sayboot píše:
Tak se jednou zeptám i já ::kawaii

Proč se mi dokaše Fallout 3 tak nehorázně kouše? ::scratch I když povypínám veškerou grafiku, ořežu to na neúnosnou mez, vždycky při pohledu do dálky se to prostě kouše. Kdysi sem to hrál bez problémů na lepší střední detaily, vyjmečně sekaně ale jinak šlapalo skvěle. A teď... ::roll Samozřejmostí je ptach 1.7., FMM, všechny DLC a pár...ehm trošku víc (cca 20) modifikací, ale v nich problém není, hra se kouslal i před jejich instalací.

Buď je zrada v nějakym ini souboru a stačí přepsat řádek, kterej dělá bordel s načítáním grafiky do dálky, nebo může být problém v malym místě na disku (4,5 Gb zbývá), ale nevím kolik cashe si F3 bere na hraní...
Nebo prostě F3 už nemám hrát ::knez

Jak dlouho ti to dělá ? skus nejnovější ovladače a když to nepomůže tak to skus reinstalovat

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 3:26 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
dark-king píše:
Sayboot píše:
Tak se jednou zeptám i já ::kawaii

Proč se mi dokaše Fallout 3 tak nehorázně kouše? ::scratch I když povypínám veškerou grafiku, ořežu to na neúnosnou mez, vždycky při pohledu do dálky se to prostě kouše. Kdysi sem to hrál bez problémů na lepší střední detaily, vyjmečně sekaně ale jinak šlapalo skvěle. A teď... ::roll Samozřejmostí je ptach 1.7., FMM, všechny DLC a pár...ehm trošku víc (cca 20) modifikací, ale v nich problém není, hra se kouslal i před jejich instalací.

Buď je zrada v nějakym ini souboru a stačí přepsat řádek, kterej dělá bordel s načítáním grafiky do dálky, nebo může být problém v malym místě na disku (4,5 Gb zbývá), ale nevím kolik cashe si F3 bere na hraní...
Nebo prostě F3 už nemám hrát ::knez

Jak dlouho ti to dělá ? skus nejnovější ovladače a když to nepomůže tak to skus reinstalovat

Od včera co sem to nainstaloval, tzn. reinstall je zbytečnej a ovladače mám pochopitelně nejnovější... U jiných her to nedělá, takže chyba je asi u F3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 3:42 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:56 pm
Příspěvky: 59
Sayboot píše:
dark-king píše:
Sayboot píše:
Tak se jednou zeptám i já ::kawaii

Proč se mi dokaše Fallout 3 tak nehorázně kouše? ::scratch I když povypínám veškerou grafiku, ořežu to na neúnosnou mez, vždycky při pohledu do dálky se to prostě kouše. Kdysi sem to hrál bez problémů na lepší střední detaily, vyjmečně sekaně ale jinak šlapalo skvěle. A teď... ::roll Samozřejmostí je ptach 1.7., FMM, všechny DLC a pár...ehm trošku víc (cca 20) modifikací, ale v nich problém není, hra se kouslal i před jejich instalací.

Buď je zrada v nějakym ini souboru a stačí přepsat řádek, kterej dělá bordel s načítáním grafiky do dálky, nebo může být problém v malym místě na disku (4,5 Gb zbývá), ale nevím kolik cashe si F3 bere na hraní...
Nebo prostě F3 už nemám hrát ::knez

Jak dlouho ti to dělá ? skus nejnovější ovladače a když to nepomůže tak to skus reinstalovat

Od včera co sem to nainstaloval, tzn. reinstall je zbytečnej a ovladače mám pochopitelně nejnovější... U jiných her to nedělá, takže chyba je asi u F3.


mozna se seka protoze ho nemas rad... ::fuck ::fuck ::fuck

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 4:00 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Sayboot píše:
Tak se jednou zeptám i já ::kawaii ....

"Radit" zrovna Tobě, když seš tady hlavním rádcem (v tom dobrým slova smyslu) by byla troufalost, stejně si už všechno vyzkoušel, tak se jen poinformuju a řeknu co pomohlo mě. Abych nevypadal kór jako blbec, prodebatil sem Tvůj problém sekání hry (né pády do Win) se zprávcem podnikové sítě.
Nenapsal si typ grafiky a ovladač. Já mám Nvidii 9800 GT a ovladč 178.24. Pomohlo mi toto nastavení:
V "Nastavení 3D" / "Rozšířené nastavení 3D obrazu" sem kartu natvrdo přepnul na "Výkon", vypnul možnost "Více monitorů", vypnul sem "Vertikální synchronizaci" a v tabulce "Globální nastavení" ještě vypnul nebo snížil několik hodnot.. Po těhlech úpravách konečně hra přestala padat do Win, ale objevil se druhej problém - chvilkové "zamrzání". Tady pomohl paradoxně obrácené nastavení. V Options hry sem musel dát vše alespoň na medium, vypnul sem jen stíny a přímo ve spuštěné hře v setingu u asi 8mi mizení a detailů dát alespoň 75%, snížil sem jen stíny. Bez tohodle sem nejen "poskakoval" (hlavně v Pustině), ale pozdě se načítaly objekty a stříleli po mě Nájezdníci, kteří ještě nebyli načteni .-).
Zprávce je jiného názoru, problém u Tebe vidí v paměti RAM. Předpokládá, že min 2 GB máš, ale může být problém s její rychlostí nebo v horší spoluprácí s board, procesorem a.j. a že se to blbě zjišťuje. Nejlepší prý je někde si pučit RAMku od jiného výrobce! a vyzkoušet. Údajně hry většinou pro "akci" pracují s RAM a na HDD si odkládají s čím zrovna nepacují. Místa na HDD by to prý chtělo trochu víc, ale pokud by byl nedostatek, že by se to projevilo jinak.
No, tak si vyber :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 4:34 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
Tomek píše:
Sayboot píše:
Tak se jednou zeptám i já ::kawaii ....

"Radit" zrovna Tobě, když seš tady hlavním rádcem (v tom dobrým slova smyslu) by byla troufalost, stejně si už všechno vyzkoušel, tak se jen poinformuju a řeknu co pomohlo mě. Abych nevypadal kór jako blbec, prodebatil sem Tvůj problém sekání hry (né pády do Win) se zprávcem podnikové sítě.
Nenapsal si typ grafiky a ovladač. Já mám Nvidii 9800 GT a ovladč 178.24. Pomohlo mi toto nastavení:
V "Nastavení 3D" / "Rozšířené nastavení 3D obrazu" sem kartu natvrdo přepnul na "Výkon", vypnul možnost "Více monitorů", vypnul sem "Vertikální synchronizaci" a v tabulce "Globální nastavení" ještě vypnul nebo snížil několik hodnot.. Po těhlech úpravách konečně hra přestala padat do Win, ale objevil se druhej problém - chvilkové "zamrzání". Tady pomohl paradoxně obrácené nastavení. V Options hry sem musel dát vše alespoň na medium, vypnul sem jen stíny a přímo ve spuštěné hře v setingu u asi 8mi mizení a detailů dát alespoň 75%, snížil sem jen stíny. Bez tohodle sem nejen "poskakoval" (hlavně v Pustině), ale pozdě se načítaly objekty a stříleli po mě Nájezdníci, kteří ještě nebyli načteni .-).
Zprávce je jiného názoru, problém u Tebe vidí v paměti RAM. Předpokládá, že min 2 GB máš, ale může být problém s její rychlostí nebo v horší spoluprácí s board, procesorem a.j. a že se to blbě zjišťuje. Nejlepší prý je někde si pučit RAMku od jiného výrobce! a vyzkoušet. Údajně hry většinou pro "akci" pracují s RAM a na HDD si odkládají s čím zrovna nepacují. Místa na HDD by to prý chtělo trochu víc, ale pokud by byl nedostatek, že by se to projevilo jinak.
No, tak si vyber :-)

Grafika je ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (up to 512 Mb), RAM 2 Gb a jak sem říkal, předtím sem hrál na stejné sestavě a fungovalo to. Vertikální synchronizaci sem měl vlastně pořád zapnutou ::scratch S nastavením grafiky v CCC 9.6 sem si hrál všelijak. Nicméně už sem to zase odinstaloval, potřebuju místo, takže až si pořídím externí disk (cca do měsíce) tak to zkusím znova. Každopádně dík...

Spamere, F3 nemám rád jako Fallouta... Jinak si ho zahraju ::fuck


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 4:59 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
Sayboot píše:
Grafika je ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (up to 512 Mb), RAM 2 Gb a jak sem říkal, předtím sem hrál na stejné sestavě a fungovalo to. Vertikální synchronizaci sem měl vlastně pořád zapnutou ::scratch S nastavením grafiky v CCC 9.6 sem si hrál všelijak. Nicméně už sem to zase odinstaloval, potřebuju místo, takže až si pořídím externí disk (cca do měsíce) tak to zkusím znova. Každopádně dík...

No dyť sem říkal, že překvapit Tě nějakou "zázračnou" novinkou neni možný :-). Hru prostě po technické stránce pojebali a basta. Sranda je číst po netu jakejma příšernostma to lidi řešej a u F3 jim i věřim :-). Úplně nejlepší je počet a rozmanitost bugů a jestli někdo napíše, že potkal Elvise, tak mu budu věřit i to ::kawaii .
Hra je to ale super, proto jí hrajou milióny lidí, né ? :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 5:05 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
Tomek píše:
Sayboot píše:
Grafika je ATI Mobility Radeon HD 2400 XT (up to 512 Mb), RAM 2 Gb a jak sem říkal, předtím sem hrál na stejné sestavě a fungovalo to. Vertikální synchronizaci sem měl vlastně pořád zapnutou ::scratch S nastavením grafiky v CCC 9.6 sem si hrál všelijak. Nicméně už sem to zase odinstaloval, potřebuju místo, takže až si pořídím externí disk (cca do měsíce) tak to zkusím znova. Každopádně dík...

No dyť sem říkal, že překvapit Tě nějakou "zázračnou" novinkou neni možný :-). Hru prostě po technické stránce pojebali a basta. Sranda je číst po netu jakejma příšernostma to lidi řešej a u F3 jim i věřim :-). Úplně nejlepší je počet a rozmanitost bugů a jestli někdo napíše, že potkal Elvise, tak mu budu věřit i to ::kawaii .
Hra je to ale super, proto jí hrajou milióny lidí, né ? :P

No když se zamyslím nat tím, jak má Microsoft či BioWare stabilní hry, je mi z Bethesdy fakt zle... Ale jejich mínus.
EDIT: Juchů ::bez_chlupu Peryho rada zřejmě zabrala společně s vypnutím jedné funkce u grafiky. Šlape to perfektně ::rock
Takře děti pozor, vypínejte v-sync ::cool


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 9:47 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv črc 30, 2009 8:23 pm
Příspěvky: 8
napadlo me, nemohlo by mi delat to moje zatuhavani to, ze mam dva monitory? ... i kdyz je to nepravdepodobny ... protoze jinak uz nevim :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: čtv srp 06, 2009 10:02 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv črc 30, 2009 8:23 pm
Příspěvky: 8
frcim jen na jednom kvalitnim 20" S-ISP monitoru, druhej je jenom odkladaci na vejsku ... pomuzivam akorat soft ultramon - abych mel na kazdym monitoru zvlast spodni listu + rozdilny wallpapery ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 10:04 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11614
vsn píše:
jj tech jsem zkousel nekolik ... zkousel jsem i image z alcoholu (tedy obraz originalu) a to samy ... vsechny verze mi delaji ten samy problem

a ako si skúšal crack? stručný popis stačí :wink:

lebo poznám xichtov, ktorý si pod pojmom crack predstavujú napr. ISO súbor z hrou,
ale "akosi" pozabudli prepísať/ nahradiť spúšťací súbor crackom

netvrdím, že je to tvoj prípad, ale stáva sa aj to

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 10:09 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv črc 30, 2009 8:23 pm
Příspěvky: 8
reloaded a pak z " Fallout_3_CZECH-GAY " a pak tu bez cracku, pak nakej (asi ruskej z gamecoppyworld - podle lanucheru)

takze crackem to nebude ... navic ta ceska verze z crackem reloaded mi na stary masine mastila bez problemu (ale taky bez patchu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 10:10 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
vsn píše:
reloaded a pak z " Fallout_3_CZECH-GAY " a pak tu bez cracku, pak nakej (asi ruskej z gamecoppyworld - podle lanucheru)

takze crackem to nebude ... navic ta ceska verze z crackem reloaded mi na stary masine mastila bez problemu (ale taky bez patchu)

Co máš za systém na té nové mašině? Máš tam ty codeky co se tu o nich všude píše? Ovladače grafiky, zkus i NET Framework (i když nepravděpodobny).

Když dáš nastavení grafiky na minimum (detaily textur, vykreslovací vzdálenost, Anitaliashing, Anisotropic Filering... Pořád se kouše?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 10:20 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv črc 30, 2009 8:23 pm
Příspěvky: 8
kodeky mam ze stahuj VistaCodecs frameworky asi aktualni z windows update, detajly jsem mensi nezkousel mam dost FPS kdyz kdyz mam vsechno naplno a mám (i kjdyz myslim ze jsem to uz sem i psal)

Deska AM3 (neni dulezity jaka)
pameti A-Data 1600mhz CL7
cpu: Phenom II x3 720
GPU: 4870 1G
HDD 2x 1 TB WD black v RAID1
zvuk SB-Xfi extreme music


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: pát srp 07, 2009 10:26 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
Zkus vypnout jen Antialiashing. Nejednou to pomohlo ::idea

EDIT: Ti Bethesďáci jsou fakt na facku... Když seberu nájezdníkovi zbroj, hra spadne. Zase leda reinstall ::evil
EDIT2: Ne, změna hodnoty řádku ve fallout3.ini :mrgreen:


Naposledy upravil Say [Bot] dne pon srp 10, 2009 10:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2009 8:54 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: úte srp 11, 2009 8:35 pm
Příspěvky: 21
Ahoj.
Jsem tady sice nový, ale viděl jsem, že lidi čekají na NO-CD crack na patch 1.7. Už není třeba. Bethesda zrušila od patche 1.7 copy protection, takže pro spuštění hry teď stačí jen nalinkovat přímo Fallout3.exe místo FalloutLauncher.exe a hra bez problému najede. Originální FalloutLauncher.exe dál sice dělá CD check, ale pro jeho spuštění (např. pro změnu rozlišení apod.) stačí kterákoli jeho starší crackovaná verze.
Jinak jsem měl také problém se zatuháváním hry. Podle rady v tomto threadu jsem zrušil Vertical Sync a vše je OK.
Díky!

EDIT: Tak jsem se radoval předčasně. Napadlo mě, že zkusím loadnout lokalitu, o které vím, že mě zlobila. Hra opět zatuhla a opět ve stejné budově (v domě v Minovém poli). Zajímavé je, že k zatuhnutí dochází jen v některých budovách a rádio si vesele hraje dál (jak psal vsn).

EDIT: Vypadá to, že už mám řešení. Týká se to zamrzání hry u lidí, co mají procesor s více mež dvěmi jádry a k tomu Vistu.
Fallout 3 je třeba nastavit pomocí změn parametrů ve Fallout.ini tak, aby si bral jen dvě jádra:

1) otevřít soubor Dokumenty\My Games\Fallout3\Fallout.ini
2) vyhledat řádek
bUseThreadedAI=0
a změnit ho na
bUseThreadedAI=1
3) za předchozí řádek přidat nový řádek
iNumHWThreads=2
4) uložit

S tímto nastavením mi zatím hra nezamrzla. Viz též topic viewtopic.php?f=9&t=298


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 463 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny