Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je pát dub 19, 2024 4:34 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 463 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 9:00 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Zdravým všechny,
mám tu takové dva problémy se kterými bych potřeboval nějaké rady - pečlivě jsem pročetl všech 31 stran ale nenašel jsem žádnou radu která by mi nějak pomohla a nebo některým prostě nerozumím
ten 1. byl že když jsem před časem hrál fallout original goty, tak mi během hraní začal padat (ve hře, nejvic padal v point lookout, ale i v pustině) tím způsobem že se vypl comp s hláškou přes celou obrazovku - screen dole. Nejdřív mě napadlo že to může být tím, že je to moc náročné, ale to mi přišlo divné protože fallout mám vic jak rok a nikdy to nedělalo takový problém (počítač mám furt stejný) a hlavně mi tímto způsobem padá jen fallout 3, ale třeba FNV, nebo i náročnější hry (Mass Effect 2, Gothic Arcania) mi nikdy nepadaly. Tak jsem hru před časem kvůli tomu přestal hrát
a zde k tomu druhému problému. Včera na mě přišla chuť zahrát si fallout 3, tak jsem ho radši odinstaloval a znovu nainstaloval + patch 1.7 a všechny dlc co byly v goty a když zapnu hru tak hned při prvnim načítání (ne savegame) jak se tam objevi ten idián, bethasda softworks, všechna práva vyhrazena atd... tak se to nenačte ani do hlavního menu a už mi to spadne jakoby do wokna ale hra se nevypne, běží dál, jenom je slyšet ten nepříjmný a známý zvuk erroru, jelikož hra běží tak jsem nepoznal co je to za error, ale typuju že chyba funkce na adrese: nějaký čísla a písmena .

Radši sem napíšu moji sestavu, ikdyž všechno nevim:
Grafika: nVidia 9800 gt
Procesor: intel core 2 duo (dvoujádro) 3.00 ghz
Základní deska: Asus P5QLD PRO
Zdroj: nevim přesně, ale vim že mam 450w
Ram: 4GB
Operační systém: windows xp, service pack 3
Zvukovku bohužel nevím

mody který jsem měl u prvního problému jsou tyto: Underground Hideout v7.2 myslim, Plague doctor, ARC, Jessi Companion, čeština, všechny dlc a češtiny k dlc. Fan mody mam z nexusu.
Takže doufám že tyto info stačí na identifikování problému
Budu moc vděčný když mi s tim aspon trochu nekdo poradi.
Předem díky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 12:10 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
Zdravým všechny,
mám tu takové dva problémy ...

wicKKy , doplň pár informací, chybu nehledej v hardware, hra chodí na horších mašinách.
Máš GOTY / EN nebo CZ?
Proč si instaloval Patch 1.7, když všechny verze GOTY ho už maji v sobě?
Dej sem screen otevřené složky Data z TotalCommanderu, na druhou půlku můžeš dát hlavní složku Fallout3.
Ještě jednu věc zjisti: přesný číslo ovladače na grafiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 12:49 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
na tom bluescreenu máš jasně napsáno, že se sesypala knihovna nv4_disp.dll. Je to záležitost driverů grafiky. takže je totálně vyštípej z kompu a naistaluj znovu + zkontroluj updaty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 2:58 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Dík za ochotu a že jste se ozvali,
jinak bych chtěl dodat že v pc moc zkušený nejsem (skoro vůbec) takže nevim jestli mam en nebo cz verzi ale rekl bych ze cz když jsem to kupaval v jrc, ale dal jsem vlastnosti fallout3.exe/verzi/další údaje o verzi/ jazyk a mam Angličtina(spojené státy) ale to asi neni ono co? Dále jsem se špatně vyjádřil - patch jsem neinstaloval, vím že se instaluje automaticky při instalaci goty, chtěl jsem jenom říct že hru mám patchnutou na 1.7.
S total commanderem nepracuji a ani ho snad nemám a nikdy jsem ho nepoužíval :| ale nevadí stáhnu ho a nějak se s tím popašákuju.
S těma ovladačema na grafiku to bude trochu horší, na to jsem uplně levej, takže číslo ovladače nevím, akorát jsem zjistil mou verzi ovladače : 196.21
Dále nevím jak ho reinstalovat aniž bych něco nepožkodil, podle vyhledávání na počítači mám ten soubor nv4_disp.dll třikrát a to ve složkách C:\WINDOWS\system32 , C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 a v C:\program files\iobit\Advance system care\backup\drivers\nvidia geforce 9800 gt
Teď mě napadá, jestli ty ovladače nejdou taky nějak reinstalovat přes program Advanced system care jestli ho znáte.
Chtěl bych vás poprosit, jelikož nejsem moc zkušený, tak jestli mi neporadíte s tou verzí fallout a hlavně těma ovladačema, byl bych moc rád.
Děkuju :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 3:07 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
ad ovladače
odinstalace:
1) koukni do ovládacích panelů, jestli tam je nějaká nVidiácká záležitost a odinstaluj
2) pro sichr - pravým myšítkem klikni na tento počítač a dej vlastnosti. tam najdi správce zařízení. tam pak vyhledáš grafiku klikneš na ní pravým a odinstaluješ ovladače

poslední drivery jsou tyto:
Version:
266.58 WHQL
Release Date:
2011.01.18
Operating System:
Windows XP
Language:
English (U.S.)
File Size:
84.4 MB

stahuj zde - http://www.nvidia.com/object/winxp-266. ... river.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 3:19 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Tak a tady je ten screen z total commanderu, měl 6mb, musel komprimovat a zmenčit ho, tak doufám že je to čitelný


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 3:38 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
...Chtěl bych vás poprosit, jelikož nejsem moc zkušený, tak jestli mi neporadíte s tou verzí fallout a hlavně těma ovladačema, byl bych moc rád.
Děkuju :)

Verze ovladače
Na volném místě na Ploše 1x pravým myšítkem > Ovládací panel NVIDIA > Nápověda > Informace o systému (Systémové informace) > Monitor - číslo je v tabulce (screen 1)

Ovladač GK
Otevři tuhle stránku:
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk
V tabulce v rolovacích lištách nastav svou GK. Máš stejnou jako já, nastavíš to asi podle screenu 2 > SEARCH > DOWNLOAD > AGREE & DOWNLOAD > Ulož si těch 118 MB na Plochu.
Instalace: názory se různí. Snad nejlepší je v Ovládacích panelech otevřít: Přidat nebo ubrat programy, v tabulce najít: NVIDIA Driver > Změnit nebo odebrat >> a ovladač odinstalovat. Obraz po bude příšernej, to je OK.
Z Plochy spusť instalaci nového ovladače co si stáhl: 266.58_desktop_winxp_32bit_international_whql.exe
Kdykoliv Tě to požádá o restart, tak ho udělej. Doufám, že máš práva administrátora na svém PC.

Osobně ten screen z TotalCommanderu bych rád viděl, cosi mi tam nehraje :-)

Obrázek. . .Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 3:58 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Tak teď jsem trochu zmaten, mám tedy odinstalovat to co je v ovládacích panelech (nvidia control panel, nvidia nview destkop manager), dále odinstalovat ovladač GK a pak nainstalovat nový ovladač který jste sem dávali (ale který ten 86mbitovej, nebo ten 119mbitovej)
Tomek: Jinak ten screen ti mohu poslat v lepší kvalitě na mail jestli chceš, ale má asi 6 mb tak nevim jestli se to vejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:04 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
Tak a tady je ten screen z total commanderu, měl 6mb, musel komprimovat a zmenčit ho, tak doufám že je to čitelný

To co je na screenu je čistá instalace GOTY / EN, nebo poskládaná ZH + 5x DLC i zde vše EN. Česká verze má jiné velikosti souborů "esm" a navíc má soubor: "BrokenSteel2.esp" a ten tam nevidím. Ty ale píšeš o instalaci češtin? Kde sou? Asi je tohle Tvoje druhá instalace F3. Pokud máš češtiny někde bokem, zatim je tam nedávej! bude lepší nejdřív rozjet hru v EN tak, aby najela a nepadala, počeštíš to až potom.
Pokud Driver nepomůže, budeš muset ještě instalovat zvukové Kodeky... uvidim, co napíšeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:10 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Mám tedy odinstalovat vše co souvisí s nvidii, tedy Physx, nvidia control panel, nvidia nview destkop manager a ovladač, nebo jen ovladač?
Edit: češtiny tam byly dříve, to jsem zapomenul dodat, tu hru jsem reinstalovával několikrát a češtiny jsem tam už nedával než se vyřeší problém.


Naposledy upravil wicKKy dne stř bře 23, 2011 4:13 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:13 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
Tak teď jsem trochu zmaten, mám tedy odinstalovat to co je v ovládacích panelech (nvidia control panel, nvidia nview destkop manager), dále odinstalovat ovladač GK a pak nainstalovat nový ovladač který jste sem dávali (ale který ten 86mbitovej, nebo ten 119mbitovej)
Tomek: Jinak ten screen ti mohu poslat v lepší kvalitě na mail jestli chceš, ale má asi 6 mb tak nevim jestli se to vejde.

??? teď sem to stáhl a má to: 118 MB (124 405 528 bajtů) . Těch 86 MB bude asi jen anglická verze, ta "mezinárodní" má na konci: "international_whql" nesmíš vybrat tu: English (U.S.) , jak píše smejki, ale English (U.K.)

Mělo by stačit odinstalovat jen Driver, jak sem psal: NVIDIA Driver


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:17 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
uklepl jsem se. vezmi tu 118MB


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:41 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: ned dub 11, 2010 5:02 pm
Příspěvky: 12
Tak jo, ovladač byl úspěšně aktualizován, všechno prběhlo bez problémů, ale jakmile chci zapnout Fallout tak to při zapínání hry opět hodí error. :-?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:46 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
... Tomek: Jinak ten screen ti mohu poslat v lepší kvalitě na mail jestli chceš, ale má asi 6 mb tak nevim jestli se to vejde.

Ta fotka je tak veliká proto, že to je "mapa", tedy přípona"BMP". Musíš jí převést do "JPG".
Otevři jí v "Malování" (to má každé PC). Soubor > Uložit jako... > v druhé rolovací liště "Uložit jako typ - vyber: JPEG (JPG, JPEG...) >Uložit. Bude 10x menší. Poslat mi jí můžeš, k EN verzi GOTY přesný údaje nemám. Tomek13 / zavináč / volny.cz . Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání hry - komunita si radí mezi sebou
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2011 4:53 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
wicKKy píše:
Tak jo, ovladač byl úspěšně aktualizován, všechno prběhlo bez problémů, ale jakmile chci zapnout Fallout tak to při zapínání hry opět hodí error. :-?

Takže teď ty Kodeky. Stáhni toto:
http://www.slunecnice.cz/sw/cccp/stahnout/
Chtělo by to ale počkat na befel smejkiho, jestli je to ten správnej. Osobně já ho instaloval.
Po stažení jen odklikáš a - Restart PC. Dej pak vědět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 463 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny