Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 7:32 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Tak jak? Hodnoťte jako ve škole
1 34%  34%  [ 24 ]
2 20%  20%  [ 14 ]
3 28%  28%  [ 20 ]
4 17%  17%  [ 12 ]
5 1%  1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 71
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 12:28 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
možno patrí k typu ľudí, ktorý nerozoznajú domácu od kupovanej slivovice, fnv sa líši práve
tými nepodstatnými detailami, ktoré jemu pripadajú bezvýznamné, to je škoda rozoberať :D

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 2:28 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 25, 2011 1:59 pm
Příspěvky: 85
Bydliště: Vidím město veliké...
FO3, byl výborný v tom, že dokázal znovu oživit tuhle kvalitní, ale pro mnoho lidí herně neatraktivní sérii.
Vybudoval velkou herní komunitu lidí a ta zaplatila vývoj FNV. Navíc spojil přeběhlíky z TES komunity,
pamětníky původní série a nalákal nováčky. Díky tomu si FNV mohl dovolit kvalitnější příběh, dopilovat herní prvky a víc experimentovat.

FO3, taky přenesl z TESu, politiku otevřeného enginu. O zastaralosti enginu všichni víme, zas na druhou stranu je lehce přístupný
a tak si hru, každý může změnit podle svého gusta. A tahle politika zase zaplatí engine nový viz Skyrim.

Pohledem designéra, vidím u FNV, snížení kvality nových modelů a textur. Zřejmně z důvodu optimalizace pro konzole.
A také velké designérské nedodělky. Sice většina lokací ve FNV má větší logiku, ale působí opravdu nudně a chudě.
New Vegas, které nebylo skoro zasaženo, oproti Washingtonu, působí smešně. Design pouště, je s tímto enginem opravdu sebevražedný nápad.
A ten kdo vymyslel, že bude děsná zábava bojovat s polonahýma chlápkama z Legie, kteří jsou vidět na míle daleko, musel bejt teda hlava.

Do budoucna se trochu bojím o retrofuturistickou postapo estetiku, protože ve FNV už začala vystrkovat růžky Tacticoolness.
A doufám, že Obsidian se nebude ještě víc chtít, zavděčit Anime a Tacticool komunitě na Nexusu.

Přestože, je FNV určitě mnohonásobně kvalitnější než FO3, nelze ho nazvat přelomovým.
Tohle jméno náleží v pozitivním i negativním jenom FO3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 3:00 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11601
Honza píše:
A také velké designérské nedodělky. Sice většina lokací ve FNV má větší logiku, ale působí opravdu nudně a chudě.

:: odbavuje sa pri spomienke na nepreberné typy a variácie na téma stanica metra vo Falloute 3 ::
::rock
to len tak na okraj, proste zmierte sa s tým, že existuje malá komunita ľudí (navyše štatisticky bezvýznamná), ktorá F3
nemusí a na F:NV zbožňuje všetko, čím sa od F3 odlišuje a smelo do mňa, aj tak to čítať nebudem

Fallout 3 som hral, omylom dohral a ničím ma nezaujal natoľko, aby som to skúsil znova,
F:NV hrám a ešte minimálne raz zahrám znova (a veľmi rád)

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 4:42 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Honza píše:
A ten kdo vymyslel, že bude děsná zábava bojovat s polonahýma chlápkama z Legie, kteří jsou vidět na míle daleko, musel bejt teda hlava.

Súbojový systém je dokašlaný vo všetkých hrách od Bethesdy, či už bojuješ proti zombíkom, alebo proti atómovým legionárom. Todd má na to patent, vyrába turistické simulátory s nudnými súbojmi.

edit: ::knez

Obrázek


Naposledy upravil valcik dne sob čer 25, 2011 5:22 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 5:14 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 25, 2011 1:59 pm
Příspěvky: 85
Bydliště: Vidím město veliké...
Valčík: To máš pravdu.

Toudi_SK:
Já jsem s tím naprosto smířen. Naopak se mi ta pestrost líbí. A proto jsem napsal můj pohled.

ToudiSK: Odbavuje sa pri spomienke na nepreberné typy a variácie na téma stanica metra vo Falloute 3

Podívej se na Washington DC metro, ono je opravdu dost prefabrikovné, a stanice jako Dupont Circle, Pentagon,
Capitol South atp. jsou skoro totožné. A pokud jsi někdy prolézal tunely metra v Praze tak to je taky totální prefabrikát.

Zatím co Las Vegas nejsou čtyři kasina (má rozlohu 182,43 km², a navíc spletitou síť odvodňovacích kanálů,
kde už teď lidé žijí jako ve Falloutu. Tady je link na na dokument http://www.youtube.com/watch?v=4RfOmemOZwU)
To mi příjde jen jako nevyužitej designovej potenciál. Zvlášť když tvrděj, že Las Vegas zůstalo víceméně ušetřeno.

Souhrnem si myslím, že Fo3 i FNV mají něco do sebe. A společně ze Stalkerem jsou to tři poslední hry, který mě nějak hlouběji oslovily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 6:17 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Obrázek

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 8:34 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Honza píše:
Zatím co Las Vegas nejsou čtyři kasina (má rozlohu 182,43 km², a navíc spletitou síť odvodňovacích kanálů,
kde už teď lidé žijí jako ve Falloutu. ... To mi příjde jen jako nevyužitej designovej potenciál. Zvlášť když tvrděj, že Las Vegas zůstalo víceméně ušetřeno.

Vegas bolo ušetrené iba pred zásahom prvej salvy balistických striel, ale tým sa vojna neskončila. Mesto bolo zničené tak isto, ako všetko ostatné a vyplienili ho nájazdnícke gangy. Tie štyri kasína sú len centrum, ohradené a strážené, ale mesto sa rozkladalo po širokom okolí - všetky tie trosky murovaných domov predstavujú zástavbu pôvodného Vegas. V použitom merítku (s ohľadom na vzdialenosti medzi okolitými mestami) je to rozloha jak hrom.
Hm, podzemné odvodňovacie kanály tam sú a sú aj spletité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 & NV
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2011 9:24 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát úno 25, 2011 1:59 pm
Příspěvky: 85
Bydliště: Vidím město veliké...
No jo, máš vlastně pravdu.

Navíc na Nexusu, někdo chystá projekt, že dá celý New Vegas dá do jednoho cellu.
To bude uplně jiný kafe.

A souboje sem si ztížil, předěláním pouště na savanu (optický překážky, tráva, křoví),
Posunutím mlhy dopředu (Aspoň nevidim ten ošklivej LOD vdáli)
A vypnutím radaru. Tak se mi teď občas stane, že mě někde občas i nepřátelský NPC zaskočí.

Atomovejm legionářům jsem zabavil sukýnky, a dali jim pořádný armory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Todd Howard reprezentuje Fallout 3
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2011 6:11 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: ned srp 09, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 53
Pamatuje někdo tu šílenou šou jak Todd osobně představuje hraním fallouta 3 na konzoli a stejně jako diváci ucákává z každé sadistické smrti?
Nemůžu to najít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Todd Howard reprezentuje Fallout 3
PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2011 9:30 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
http://www.youtube.com/watch?v=2IS3ujVWN6k
::?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 - hodnocení, flamewar a jiné radosti
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 2:01 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: úte led 04, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 354
Bydliště: Тёмная долина
F1 jsem dohrál jen do poloviny (vodní čip) a ve dvojce jsem se motal jen kolem Arroya, tak nemůžu moc srovnávat, ale i tak mi přijde rozdíl mezi F1 a 3 jako mezi Mafií 1 a 2. (Nádherná grafika, ale osekané možnosti hráče a příběh taky žádná sláva(nic překvapivého v poslední době)). V obou případech by stačilo, kdyby to neuvedli jako pokračování série a nechali jen freeplay, ale na tom by asi nic nevydělali ::). Ve srovnání s NV trojka jako freeplay opravdu vypadá-naprosto výstižná je hláška Megatuňanů " We've got nothing to say each other"-statické a mrtvé lokality. V NV to žije! (zvlášť po posledním patchi)

_________________
To be is to do - Socrates.
To do is to be - Jean-Paul Sartre.
Do be do be do, do do do di da - Frank Sinatra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 - hodnocení, flamewar a jiné radosti
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 9:54 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Hehe. Ve Falloutu 3 je možné cokoli. Vylezl jsem z Vaultu, vyhodil do povětří Megatunu, s ghůly napadl Tenpennyho věž a vzal útokem to město otrokářů. Všechno splněno a já mám level 5 ::lol

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 26, 2011 9:03 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 25, 2009 12:10 am
Příspěvky: 6
Bydliště: kapesní R'lyeh ve studni
Já při hraní F3 získala dojem, že je to obrovská hromada stále se opakujících trosek. A hlavu, která tam ony trosky rozházela tak, aby je člověk musel soustavně složitě obcházet, nejlépe otravnými dungeony, bych ráda dostala naraženou na kůlu.

F3 jinak ujde jako nenáročná akční hra z postapo prostředí - jako RPG stojí ovšem za pytel. Debilní dialogy, nezajímavé postavy i questy, příšerný systém karmy (jak mi sakra může klesat karma za kradení ve chvíli, kdy kradu a nikdo mě nevidí?) a to opotřebovávání zbraní si taky mohli odpustit, nebo je strčit třeba do HC modu...

Nicméně - že to nebude ani vzdáleně podobné F1&2, s tím jsem počítala, ale dost nemile mě po chvíli hraní překvapilo, jak strašně úmorné a únavné to je. Při druhém pokusu mi to tedy vydrželo poněkud déle, než pouhých deset levelů, ale pak vyšlo New Vegas, takže F3 stále nedohrán a nikterak mi to nevadí.

_________________
Up from the sea, from underground
Down from the sky, they're all around
They will return: mankind will learn
New kinds of fear when they are here


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob lis 26, 2011 11:33 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Sadako píše:
(jak mi sakra může klesat karma za kradení ve chvíli, kdy kradu a nikdo mě nevidí?)

Magická karma, magické šaty.. Magický svet Todda Howarda! ::bez_chlupu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fallout 3 - hodnocení, flamewar a jiné radosti
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 7:49 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Hmm.. Tak jsem se nudil a konečně si tento topíč přečetl.. Já si prostě nemúžu pomoct :-D KDYBY to vyšlo v totožným enginu, jako starý díly, asi bych to nehrál. Líbil se mi ten svět, to jo, ale bylo to prostě nereálný.. Koukat jako nějakej búh z mraku a shlížet na ovládaného hérdinu, to dost odvádělo pozornost. Fallout 1 je ale obrovský zážitek (tolik zmaru), ale kdyby to bylo komplet vyčištěné od měst a příběh by se odehrával max. 50 let po dopadu, byla by to fakt bomba.. (nyní píšu o alternativním vývoji fallout světa po jedničce a před dvojkou, ale je to spíš podle světa F1 a... bude-to-dlouhé. Nemúžu ale jinak, příběh, co jsem vymyslel, pracuju se spoustou postav, i když se to odehrává zhruba v jednom jediném týdnu.)
Fallout 2 nesnáším ::evil Když už něco hraju, tak chci, aby to bylo vážné, bez vtipu a F2 je přesně opak, samý srandičky a vážnost situace v háji. Měst jak na..ráno, lidmi přecpaná pustina.. A odvolávání se, že F2 je prostě modla a nikdo na ní nesmí fandům šáhnout.. Jak se tomu říká odborně, stagnace? Ani jsem to nedohrál. Never more.

A pak přišla trojka (o níž je vlastně tahle zapomenutá diskuze). Jasně. Chápu tu nenávist, většina to prostě nezkousla, co Toddúv tým udělal s "jejich" světem. Já se na to těšil už od oznámení, že na tom pracují, těšil jsem se jak malej. Fallout v 3D, z pohledu vlastních očí.. Retro US svět alá 50.léta... Ty vole! Pak to vyšlo a já u toho strávil týdny a týdny.. Ač to asi ode mě bude znít jako překvapení, sere mě, že to pojmenovali Fallout 3 ::) Měla to být hra na motivy toho světa, s jiným názvem a byl by klid. Nu což.
Nejlepší to pro mě bylo při prvním hraní, asi jako všechny hry. Nikdy nezapomenu na neustálý nedostatek nábojů, nahánění mojí osoby feral ghouly v katakombách metra, úžasný Bratrstvo oceli, hudbu z rádia, retro styl světa,... Odfláklý to trochu je, ale bethesda to už asi chtěla konečně vydat. Co jsem chtěl, to jsem dostal, a co chtít víc? Já to mám prostě rád. A žerte mě ;)

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny