Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 5:54 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 11:23 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Po diskusi se sangwinnym jsem se rozhodl založit tento topič, kde byste zmínili to, co vám na F3 vadí skutečně PRIMÁRNĚ.
Odpovědí samozřejmě může být vícero, ale i tak měly být seřazeny podle důležitosti.

Prosím viky, aby zde nedopustila flamewar, tento topič je seriozní ::!



Budu ho sledovat se zvláštní péčí. V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 11:31 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
- Hloupý příběh
- Téměř nulová invence v universu a mišmašovité využívání prvků ze starých dílů
- Nelogické/zmatené jednání postav
- Stručné (nelogicky) a často nudné a primitivní dialogy
- Nekonzistentní nefungující svět
- Malá komplexita
- Často nedotažený design

edit - zvrácený morální systém (souvisí s nelogickým jednáním postav)
edit - zprasený systém karmy


Naposledy upravil Smejki dne pon led 11, 2010 1:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 9:43 am 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
- ,,Stabilita" hry.
- Jméno ,,Fallout".
- Procházení hry bez motivace (žádný zákeřny questy pro solidní zbraně či nové technologie) a vůbec jednoduché získání různých věcí hned od začátku - nevyváženost procházení Pustiny.
- Nemožnost hraní víckrát, různými způsoby... Užral bych se nudou a sledoval podruhé identicky stejný film.
- Přímočarost a omezenost dialogů.
- Nelogičnost NPC a světa Pustiny (což nemá nic společnyho s AI NPC, ktery byly spíše nepředpovídatelny než hloupy - nedotaženy)


Naposledy upravil Say [Bot] dne čtv pro 03, 2009 4:24 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 4:50 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: pon lis 02, 2009 4:36 pm
Příspěvky: 55
(číslovka 3 a jméno fallout v jednom)

1) nehorázně krátký a naprosto neoriginální příběh
2) absence čehokoliv co by mě nutilo postupovat dál (nevím jak to nazvat, prostě ten falloutí feeling ještě hodinku a jdu spát)
3) nelogičnosti a nepochopitelné odchylky od světa falloutu
4) nulový vliv systému S.P.E.C.I.A.L a skillů jiných než lock/ zbraně
pak v různém pořadí skákání postavy, VATS, obtížnost (dostat základní pistolkou supermutanta na nižších levelech mi přijde fakt uhozené), padání, nulová invence, padání hry....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 9:08 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 09, 2009 6:39 pm
Příspěvky: 361
Já jsem sice hráčem/zastáncem(před zdejším kacířstvem) F3, ale také je tam pár much, které musím uznat i já...
-místy stereotypní dungeony
-zbohatnete hrozně rychle
-nízký lvl cap; rozdělování bodů pouze do 100 (a netahejte mě za mody)
-pustina místy přeplácaná příšerami
-malá herní mapa(Pokud už ovšem máte DLC tak už to nevadí :wink: )
::zed

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2009 6:54 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 27, 2009 11:45 am
Příspěvky: 361
Bydliště: Forbidden in Heaven and useless in Hell
- názov Fallout
- nuda a stereotyp, či už nenápadité a repetitívne prostredie alebo questy, ktoré sú väčšinou diablovské typu príď-zabi-prines
- účelové a útržkovité využívanie prvkov z pôv. Falloutov, bez invencie, či už v príbehu, stylingu alebo rozhovoroch(aj obyčajné nadávky Bethesďáci nevedia správne včleniť aby to nepôsobilo umelo)
- ochudobnenie o komplexnosť predchádzajúcich dielov, zameranie na akčnosť a priamočiarosť
- nevyváženosť

Celkovo zhrnuté:Fallout je ako pomaranč.Bethesda z neho nechala šupku a vnútro vydlabala a vyhodila.

_________________
"U dveří stála, zvířatka malá, stříleli do nich, a bylo po nich."
A. a B. Strugackí, Brouk v mraveništi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2009 8:40 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 27, 2009 11:45 am
Příspěvky: 361
Bydliště: Forbidden in Heaven and useless in Hell
sangwiny:staré Fallouty boli hry, ktoré mali svoje trademarky.Fallout 3 je hra, ktorá je postavená na odl.princípoch, odohráva sa na druhom konci USA a na staré nenaväzuje ani po príbehovej stránke.čo Bethesde bránilo to nazvať Fallout Wasteland alebo Fallout Stories?to by bol korektný postup na vyjadrenie toho že je to úplne o niečom inom ale odohráva sa to v prostredí Falloutu(podobne ako Fallout Tactics:BoS).lenže oni tomu dali meno Fallout 3...preto je podľa mňa namieste uviesť to ako výtku :-)

_________________
"U dveří stála, zvířatka malá, stříleli do nich, a bylo po nich."
A. a B. Strugackí, Brouk v mraveništi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 12:02 am 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 27, 2009 11:45 am
Příspěvky: 361
Bydliště: Forbidden in Heaven and useless in Hell
za podružný dôvod som označil príbehový odklon od starých Falloutov(teda že to nemá nič spoločné s Vault Dwellerom a Chosen One)...za hlavný dôvod prečo mi vadí názov Falllout 3 som označil náplň hry, ktorá s tým čo dávalo Falloutom punc osobitosti nemá moc spoločné...ak sa vyjadrujem nejasne tak sorry, ale mám pocit že nikto nemal problém to pochopiť až na teba

_________________
"U dveří stála, zvířatka malá, stříleli do nich, a bylo po nich."
A. a B. Strugackí, Brouk v mraveništi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 12:34 am 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 20, 2009 2:51 pm
Příspěvky: 105
-prazdnej pribeh, hloupy dialogy, trapny questy, nudny psotavy, proste vsechny ty veci, ktery z dobrych her muzou udelat vyjimecny hry a fallout si bez nich nedokazu predsavit (a co teprve takovej planescape torment), kdezto zde jsou nechutne odflakly a spatny. kecy na holodiscich a pocitacovych terminalech jsou casto strasne dlouhy, s pribehem a potazmo hrou vubec nesouvisi, ani nicim zajimavy nejsou
-repetetivnost - cela pustina vypada nachlup stejne, v kazdy lokaci ti sami nepratele (najezdnici, mutanti, ghulove, sem tam nejaky zvire), vetsina lokaci je ve hre jenom kvuli natazeni herniho casu a neni v nich vubec nic zajimavyho, ba ani nemaj nic spolecnyho s pribehem. celkove hra poskytne zbytecne moc volnosti, a to jenom proto, aby se bethesda mohla pochlubit, jak velkej svet udelala. pritom to prozkoumavani jejich psutiny a vetsiny lokaci je proti puvodnim falloutum strasna nuda. smarja, kdyz si vemu, jak jsem cumel v jednicce na krater, katedralu, v15 mel i pres nudny vybijeni potkanu dobrou atmosferu. tady me napada snad jenom rivet city, a to jeste pouze zvenci. neco podobnyho uz bylo ve dvojce, takze vlastne i ta lod presne zapada do one repetetivnosti. lokace jsou celkvoe priserne naskriptovany, par metru od sebe pobejvaj skupinky mutantu (ktery tu jsou pekny ubozaci), paracu, najezdniku a vsi ty haveti, ktera je po cely mape rozeseta nevidanou hustotou - jako cikani v ghettu
-desnej hype okolo hry, fakt, ze je hra oznacovana jako rpg, kdyz to je fps, nazev fallout, trojka za nim uz mi nevadi :)
-dementni perky, nevzpominam si na zadnej uzitecnej, special tady taky nema valnej vyznam, vyber vzhledu je absolutne k nicemu, skilly jsou potrebny jenom zbranovy, oprava, paklic a veda, zbytek ani nevim, jestli tam je :)
-radia. poslouchat furt ty samy kecy, at uz 3doga enbo enklavy
-nestabilita, ktera nema obdoby

celkove ta hra ma sice pekny pozlatko, ale pod nim je spousta hniloby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 1:13 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv lis 26, 2009 2:06 pm
Příspěvky: 2
Dialogy
Hlavně mě vadí často nudný a stereotypní rozhovory. Skoro u všech mít stejný otázky je obludný. Strašně mě chybělo možnost zvolit některou z rozmanitých odpovědí, kterou bych mohl druhou postavu buď naštvat, zalichotit jí, nebo jen tak dál klábosit. Perk, který se objevoval ve dvojce a myslím i v jedničce "Empatie" by byl ve trojce naprosto zbytečný.

Příběh
Příběh je snadno předvídatelný a sice je ve trojce velká volnost, ale příběh mi připadne jako předem až moc vyšlapaná cestička, z které moc uhnout nejde.

Obtížnost
Když si vzpomenu, jak jsem se bál se slabší postavou v jedničce, nebo dvojce jenom přiblížit k páračovi a když jsem ho ve trojce zabil relativně snadně malou pistolkou, tak jsem se aji lekl. Nebo když člověk musel být na hodně vysokým levelu, aby se vůbec odvážil postavit se partičce čtyř Enklaváků a ve trojce tam člověk vraždí pomale hromady vojáků Enklávy.

Komentáře a možnost střelby
Humor, kterej se objevoval v prvních dvou dílech a všechny ty hlášky mě nehorázně chyběly. Například: "Asi bych ti měla poděkovat za to, že jsi zachránil svět. Bohužel nic nemám, takže se budeš muset spokojit pouze s divokým sexem.Stačí to?". Celá hra byla taková až moc vážná a bez špetky toho Falloutovskýho humoru. A taky absence, jak už tady někdo podoktl, střelby mezi oči, nebo ustřelení genitálií. Několikrát mě někdo ve hře naštval tak, že jsem mu měl chuť ustřelit genitálie a zasmát se nad vtipnou poznámkou hry. Bohužel jsem se musel spokojit s tím, že jsem mu ustřelil honu se vší vážností a bez humoru.

Ale i tak jsem si Fallout 3 zahrál rád a na obranu jsou ve hře i prvky, které se jim povedly. Není jich asi tolik, jak negativů, ale možná by se mohli zveřejnit i povedené věci, aby se to vyvážilo. Třeba se mě strešně líbila postapo krajina. Když si představím postapo svět, tak se mě vybaví přesně obrazek, co jsem vyděl po prvním vylezení z Vault 101. Skoro žádné zeleň, hornatá, až kamenitá krajina, rozpadlé mosty a budovi, rozpraskané silnice, vraky aut na silnicích a všudypřítomný šrot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 2:37 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon led 11, 2010 12:05 am
Příspěvky: 2
- hlavní příběhová linka
- radio - především ty dvě "užasný" stanice ::ble

- VATS ::roll - jak už někdo psal nemožnost zaměřit oči a genitalie ::cry ::twisted ,ale především zásahový systém, k čemu je možnost ochromit "zabít" ruce nohy když po vás protivník střílí vesele dál ať už z jednoruční nebo dvojruční zbraně,nebo vesele utíká, i když ne tak rychle,ale porád na nohou a belhá dost rychle. A to, že několikrát stalo nepřítel měl tělo nebo hlavu bez životů a vesele běhal a útočil dál. V F1, 2 a i BoS zmrzačená jedna ruka = šlo pouzít jen pistole, obě = nešlo nic, u jedny zmrzačený nohy = asi polovina AP na pohyb, obě = nehne se z místa v prípadě hlavy kritický zásah smrt nebo vyřazení z boje definitivně u trupu sražení, nebo vyřazení na pár kol.

- level cap - max 20lvl je fakt blbost, když jde dát 14lvl v +- 1/3 hry bez cilenýho expení !! Tuším, že v původních falloutech nebyl a nebo byl tak vysoko že i když tam expil cíleně omrzelo mě to dřív než ho dosahl :-D

- SPECIAL - je snad hodně blbý vtip při prvním i desátým pohledu s původním SPECIAL z F1 a 2 má společný leda základní staty, skilly sou uplně na nic kromě vědy,odemykaní, oprav a zbraňových skillů

- perky - každý lvl ::roll ...nedomyšlený,nevyvážený

- žádný "vrozený" vlastnosti - v původní F1 a 2 byly možný dvě ( jednoruký,mrňous atd.)

- nedotažený,nebo nudný úkoly a dialogy až na pár vyjímek

- málo černýho humoru - všeobecně, moc vázně působí NPC i svět až na vyjímky

- části pustiny - nelogický,nedotažený stejně tak rádoby "dungy" až na pár vyjímek

- málo měst a úkolů (stejně jako v F1)
- málo zbraní :P


Hrál sem jen na nejtěžší obtížnosti a dohrál F1 a 2 asi 15x každý díl a F3 hrál od žačatku do konce 5x,behěm toho roku a něco, při každým rozehraní narazil na něco novýho, nebo objevil něco co před tím ne.Fakt je i to, že po pátý neobjevil už nic a nebavilo mě to tak moc.Jediný důvod pro sestý rozehraní bude, že budu mít všechny ty přídavky co vyšli.A to, že se u F1 a 2 i při desátým hraní bavil pomalu tak dobře jako při prvním ::roll

Jak tu někdo psal, že pistolkou co splašil někde na žačátku se mu povedlo zabit mutanta a i párače,jak psal někdo jiný, a že je to blbost ano i ne.V F1 desertem co šel získat skoro hned ze začátků se dali mutanti střílet na jednu dvě rány jen ty v tom černým vydrželi víc :P .Co se týče párče v F3 a pistolkou tak ani omylem,stejně tak i v F1 a 2, jediný možný na posledních lvl ho sundat SMG, ale na žacátku ne leda se dostat někam kam on ne a vysypat do nej X zásobníků což díky jeho rychlosti,velikosti a "skákání" je téměř nemožný.

Někdo tu zminil i to retro 50 až 60leta v souvislosti s radiem ve hře, souhlasim že je to mimo,ale nadruhou stranu mi F3 přišla daleko víc retro než F1 a 2.

Závěrem asi tolik, F3 není špatná hra jen Bethesda odfklakla dost věcí a můžeme bejt ještě rádi že to nedopadlo jestě hůř a název FALLOUT nebyl sprzněnej ještě víc. :-?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2010 9:36 pm 
Ozářený
Ozářený
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 15, 2010 9:19 pm
Příspěvky: 418
Řekl bych, že to bude v této hře všeobjímající konzum. Prvoplánovitým užitím sprostých slov počínaje, zjednodušením po všech stránkách zdaleka nekonče. No a samozřejmě prachsprosté dojení jména Falloutu, aniž by s ním hra udržela jakoukoli výraznější spojitost.

F3 mi tak trochu přijde, jako by se někdo podíval na Kubrickův Mechanický Pomeranč a Osvícení a řekl si: ,,Hele, tady tečou hektolitry krve, to je cool, to chcem. Tady má Nicholson senzační hlášku plnou sprostejch slov, to je teď in. No a ty drogy, aby měli hráči pocit, že jsou free."
Není tedy divu, že z Falloutu 3 vznikl takový frykulin (autor tohoto termínu neznámý, ale přečetl jsem si jej ve Score a nadchl mě).

_________________
"I keep my friends close and my enemies dead."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 11:45 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: sob úno 27, 2010 2:35 pm
Příspěvky: 48
Uplně jiný koncept, podoba a vývojáři hry :-o
Good game, bad Fallout!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 5:36 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 23, 2010 9:16 pm
Příspěvky: 44
Bydliště: Goodsprings
Já bych se tady zmínil o podle mě nejhorší postavě f3 a to o žlutýmu motha fucka cool a in psem. nejlepší je ho hned zabít. neměl jsem proti němu moc námitek, do té doby než jsem si zapnul GNR, nemám nic proti bluesu nebo swingu, naopak tyhle styly mám moc rád ale aby po každé písničce se ozvalo hey wake up wastelan its threeeeeeeee doooog blablabla. tak se mi zvedl žaludek, a ty dialogy s ním? já sem dítě pustiny, nikdo neví o pustině tolik co já, jo btw kup si nový propagační supa dupa tríčo s logem GNR, včera jsem ho stáhl s hnijící mrtvoly a v noci jsem do něj vyšil GNR, takže jo kurňa nekup to
prostě demence no... ::ble
a dementních postav je ve hře plno například megatonský Clint Eastwood který se celý den zaobívá pobíháním po schodech
::fuck

_________________
Mən pişik kimi
I itlər nifrət
I qaynadılmış tısbağası kimi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 10:54 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: stř kvě 27, 2009 8:33 am
Příspěvky: 1
Max level 20 : štve mě že je maximálni level 20, prošel jsem třetinu lokací a už jsem ho měl a to jsem si na to nedával žádný perky. Samozřejmě že jde pokračovat s modem ale to už neni ono a stejně brzy neni co zlepšovat.

Obtížnost : hra je opravdu velmi lehká, třeba když si vzpomenu jak jsem ve falloutu 2 zabíjel psy ve Vojenský bázi a jak dali zabrat. A tady s použitim V.A.T.S je zabijení psů hračka.

určitě bych ješte našel nějaky nedostatky ale jinak je to skvělá hra :) proste Fallout.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny