Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je úte bře 19, 2024 5:10 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 1:07 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon črc 26, 2010 3:21 pm
Příspěvky: 19
no jelikož to pro mě je první fallout který hraji ( stydím se :( ) a jedinou "falloutovkou" co jsem hrál tak bylo the fall,last day of gaya (což mě mimochodem hoodně bavilo )tak nemůžu řikat že mi vadí že se opovážili tomu dát jméno fallout atd.
mě osobně se hra líbí (atmosféra,nápady atd. ) ale jsou věci co mi vadí
1)nechápu proč když bethesďáci viděli jak měl (a má )mód na oblivion se jménem OOO velký úspěch proč to podobně nedali i do falloutu. ne,nemluvím o hordě zbraní a zbrojí atd. ale o náročnosti. ano ve falloutu si můžete dát těžší obtížnost jenže prakticky to nic nemění. sem zatím level 10 a mám rotačák. NO JO jenže od kdy já ho mám? od 2ho (nebo 3tího )levelu co sem u super duper marketu narazil na supermutanta co ho měl a bez problémů jsem ho sundal granátem a pár ranama z 10mm pistolky. stejný to je i v oblivionu ( základ ) kde na prvním levelu sundáte s pár šípama a fireballama jakýkoli monstrum-žádnej problém,jenže jakmile jsem nainstaloval OOO tak se souboje ztížili ale na přijatelnou úroveň která vyhovuje tisícum hráčum. okolo horskýho minotaura sem na 4tém levelu ( ruku na srdce,s OOO to jde pomalu ty levely a to se v oblivionu vyznám a hraju to dlouho takže to neni mnou :-D ) pobíhal 10minut než sem ho urubal svojim ayleydádskym palcátem tkerej byl očarovanej na mrazící útok etc. (a to do něj ještě rubali banditi který se pak vrhli na mě :D )ale to už sem nepatří. ale v F3 na jakkýkoli úrovni s tim supermutantem ztratíte stejně času a nedej bože když máte ten vrhač atomovek.
2)munice-první 3 levely ste rádi za každej náboj a radši dete do nich pěstma než aby jste ztratili náboj ale uděláte větší quest kde dostanete třeba 500zátek a koupíte si stimpaky a 350nábojů do toho čínskýho AKčka a pak jen lehce dokupujete. hotovo,ende ( nemluvě že pokud máte loveckou pušku tak to jste bez starostí protože to má každej druhej supermutant )
3)vedlejší questy-je jich málo
4)VATS- super věcička a krásný spestření ale,souvisí to s tou obtížností,dostanete lepší zbraň a uberete mu na dálku a než kvám doběhne tak se vám VATS nabije a doděláte ho ( a nemluvim o tom kdy máte např. útočnou brokovnici,vejdete do dveří a je na vás nalepenej nějakej nepřítel to dáte VATS->hlavu a je to ). je to sním hodně lehký a body se naplňujou moc rychle
5)opakování(ať už dialogy nebo prostě celá hra )
prostě tohle je asi to co mi nejvíc vadí ale jde hlavně o bod 1. díky OOO jsem za rok a čtvrt co jsem si koupil originál oblivionu ( měl jsem warez ale to jsem si prostě koupit musel ) jsem ho ani jednou neodinstaloval a nenajde se týden co jsem doma a nezapnul bych ho minimálně 2krát ale to díky OOO. fallout mám asi 3/4roku a to warez a už jsem to instaloval 3krát a to protože mě to přestalo bavit svojí lehkostí

_________________
0|-| ƒ|_|(|< 90|_|! !'/\/\ |<!|\|6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 3:47 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
epsn1337 píše:
.... protože mě to přestalo bavit svojí lehkostí....

gay negay :-)...
Epsn, nejseš první, pro koho je hra lehká, ale vysvětli mi jedno - proč si tedy v "Nejtěžší obtížnosti" nestanovíš svoje vlastní, tvrdší a realističtější pravidla hry? není potřeba ani konzole ani mód.
Hele, návrh: nainstaluj si Broken Steel, jsi teď kolem 10tého Levelu, mezi 12 - 15 se Ti v Pustině objeví noví nepřátelé.
Super Mutant Overlord (vládce) - toho potkáš s Tříparskovým laserem (Level 15) jako respawn třeba z boku Citadely, nebo kdekoliv v DC.
Feral Ghoul Reaver (plenitel) - ten je třeba vedle Tenpenny věže na nádraží Warington, nebo v kde jakým metru.
Albino Radscorpion (albín) - je volně v terénu po Pustině, občas příjde i k bráně Megatuny.
Vem si jakoukoliv zbraň (teda doufám, že Falloutí nesmysl - příruční atomovku XXX nepoužíváš) a zajdi je všechny vyřídit. Řekněme, že seš lepší střelec jak já, ale počítej s tím, že třeba na Albína je potřeba až 25 přímých zásahů Gaussem, něco mezi 150 - 220 nábojů z Čínské útočné pušky (50% kvalita zbraně) atd. VATS Ti nepomůže, nestačí se dobít...
Předpokládám, že se na to vyprdneš, ale kdyby né... napiš sem pak, jak si dopadl a jestli je hra opravdu tak lehká. Jo a POZOR, důležitá podmínka (chceš to mít přeci těžší, né?), pro srandu si sám stanov, že nepoužiješ ani jeden!!! Stimpak!!! , což je další z mnoha Falloutích nesmyslů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 3:54 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
takže on se mýlí tím, že hru okořenili až jakýmsi DLC půl roku po vydání a to ještě takovým způsobem, že ony potvory pouze hodně vydrží? ::arrow tomu říkám gamedesign ::ano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 4:25 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon črc 26, 2010 3:21 pm
Příspěvky: 19
já mluvím o čistě hře a to stim OOO jsem psal jen že to mohli vývojáři "převzít" a udělat F3 jako oblivion s OOO posunutej o 2000 let dopředu.
ale sám musim připustit že jsem se taky trochu vyjádřil jinak než jsem chtěl. je to lehké to ano atd. ale na všech obtížnostech strávíte s jedním typem nepřítele na jakkémkoli levelu strávíte stejný čas při boji ( sekunda tam,sekunda sem )
nvm je to můj pocit z falloutu a určitě ( nejen já) kdybych měl prostředky k vytvoření jiné hry nebo jen vylepšení pro F3 udělal(i) bych to na hodnocení 120% :)

to je jedno ale věř že až se trochu otrkám tak si stáhnu DLCčka a uvidim :) hlavně chci energozbroj ( prosím neřikejte mi že jedinej způsob jak jí dostat je jít dějovou liniííííí néééééééé,protože z ní mám hotovo jen ten jeffersonův památník a to kvuli tomu že jsem chtěl jít do nějakýho dungu ) a nějakou lepší zbraň

_________________
0|-| ƒ|_|(|< 90|_|! !'/\/\ |<!|\|6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 5:11 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 18, 2009 4:32 pm
Příspěvky: 822
epsn1337 píše:
já mluvím o čistě hře a to stim OOO jsem psal jen že to mohli vývojáři "převzít" a udělat F3 jako oblivion s OOO posunutej o 2000 let dopředu.
ale sám musim připustit že jsem se taky trochu vyjádřil jinak než jsem chtěl. je to lehké to ano atd. ale na všech obtížnostech strávíte s jedním typem nepřítele na jakkémkoli levelu strávíte stejný čas při boji ( sekunda tam,sekunda sem )
nvm je to můj pocit z falloutu a určitě ( nejen já) kdybych měl prostředky k vytvoření jiné hry nebo jen vylepšení pro F3 udělal(i) bych to na hodnocení 120% :)

to je jedno ale věř že až se trochu otrkám tak si stáhnu DLCčka a uvidim :) hlavně chci energozbroj ( prosím neřikejte mi že jedinej způsob jak jí dostat je jít dějovou liniííííí néééééééé,protože z ní mám hotovo jen ten jeffersonův památník a to kvuli tomu že jsem chtěl jít do nějakýho dungu ) a nějakou lepší zbraň

Ještě chvíli budu klást odpor :-)
Všechny typy nepřátel = stejný čas na likvidaci - a to je právě ono, jak tohle dokážeš odstřílet? to musíš mít zadek rozpíchanej jak řešeto :-) Nájezdníka s vyšší Dovedností Lehkých zbraní sejmu odstřelovačkou na 2, 3 rány, cca 10 sec, ale když vlezu třeba do kanálu Olney, "taktizuju" tam 2 hodiny, než se mi podaří bez píchanců splnit cíl. Nechtěl sem Ti ale nic vnucovat, byla to jen poznámka, jak tu "nenáročnost" řešim já.
U tý energozbroje asi myslíš možnost jí nosit, na to vím o 5ti možnostech. Hlavní linie :-) / odehrát Anchorage / odehrát mód: WReality Haven / na Youtube je video, jak maník legálně ihned po opuštění Vaultu doběhl k Citadele, proskákal "nějak" dovnitř a tam se to naučil / a nehráčsky konzole (asi).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 6:53 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon črc 26, 2010 3:21 pm
Příspěvky: 19
radši neřešit,navíc sem v F3 poměrně nováček hraju to podruhý a poprvý sem si jen tak chodil pustinou s cheatama teď jedu čistě
a ještě mi vadí bugy jak lítaj do vzduchu jako se mi stalo s tímhle páračem. Obrázek po granátu vylít nahoru a pak se vrátil jenže co se stane s páračem kterej spadne zraněnej od granátu z cca 20ti metrů? :D měl štěstí že se mi přičetli XP
předtim se mi to stalo i se žoldnérem Obrázek s tím rozdílem že ten se už nevrátil ani po jeho smrti

_________________
0|-| ƒ|_|(|< 90|_|! !'/\/\ |<!|\|6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 12:30 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte srp 10, 2010 11:40 pm
Příspěvky: 1
Teda kluci.. Tohle je proste smutny. Na uz jsem sam sebe mucil mnoha vyplodama posahanejch trollu, ale co je moc..

Nektery zde uvadeny negativa samozrejme uznavam a uvedl bych i par dalsich, ale vetsina zdejsich vykriku jsou holy nesmysly, nebo v lepsim pripade naprosty malichernosti.
Treba AI spolecniku? Nekdo tady z nejakyho duvodu vypisoval prihodu o cestovani s paladinem "Krizovkou" (???!!) za prdeli, a o tom, jak ta asistence za moc nestala. Nekdo dalsi to z NEJAKYHO (??) duvodu cely prelozil do anglictiny - po duvodu radsi patrat nebudu..
AI je problemem VSECH her. I u linearnich strilecek vetsinou neni o nic lepsi. A tady hraje roli neskutecne mnozstvi faktoru od lokace, statistik vsech zucastnenych, denni doby, atd. atd. A..T..D..!
Zkuste se zeptat programatora, co si o tom mysli - za sebe rikam, ze i takhle se autorum povedlo malem nemozne. Treba ja podobny problem nemel ani jednou - snad parkrat se NPC sekle o prekazku.
UVEDOMTE SI, JAK JE TA HRA ROZSAHLA..! Vsechno se vsim souvisi, moznosti postupu je nevycislitelne mnozstvi, herni svet ohromny,...
Takhle bych se mohl rozepisovat ke kazdymu tady uvedenymu zaporu, ale nema to asi cenu.

Jen bych obecne rekl jedno: jde proste o to, jestli si hru CHCETE uzit.
Kolik vam bylo pri hrani prvnich dilu? Neni v tom dneska uz vlastne jen nostalgie? F1 a 2 ma totiz vetsinu z tech problemu taky, a k tomu x dalsich.

On je tohle totiz naprosto beznej psychologickej jev - oznacuje se mnoha jmeny, ale tady staci rict proste "idealizovani minulosti". Bohuzel, tady si lidi, kteri jim "trpi" zaroven pripadaji chytrejsi, nez vsechny ty "deti", co F3 hraji.
Vsichni tu proste prehlizite vady starsich dilu, zatimco na F3 hrabete spinu kde se da.

Ze je nekdo schopnej v jednom prispevku napsat "Chybi mi ustrelovani genitalii" a pak "F3 se libi akorat 'detem'" uz by tady asi taky prekvapovat nemelo - on se tu nakonec ctenar i pobavi. Ja si teda nedovedu predstavit nikoho, komu by to melo vadit. A VYRAZNE vadit?? Z jake jsi planety?? Ale nevyzrali jsme samozrejme my, kdo si dovedeme uzit hru bez predsudku.. : D

Mne hra vtahla od sameho zacatku: napadity zakomponovani tvorby postavy, atmosfera vaultu a potom celeho sveta, questy, moznosti, design, smysl pro detail, ... Ta hra je proste GIGANTICKA. Nejakou chybu potom musime odpustit a hlavne si uvedomit, ze se neda zavdecit vsem.
Pouzivate tu slovo "mainstream". On totiz kdo se mainstreamovym vecem vyhne, je vlastne "svuj" a frajer, ze? Vtipny je, ze vy, podobny figurky jste jediny, kdo se mainstreamem necha ovladat - hlavne se mu vyhnout : D Normalni clovek resi jestli se to libi JEMU. Co rikaj masy mi je jedno.
V pripade F3 je to hlavne opet uplne mimo. Co je mainstream? 3D zpracovani? Velky svet? Budte konkretni a neohanejte se slovama kterym snad ani nerozumite. Hra se musi samozrejme prodat, takze to urcitej posun bude. Ale nic, co by popiralo "Fallout". (Tolik propirany zabiti supermutanta pistolkou beru jako priklon nikoli k mainstreamu, ale k REALISMU. Stejne tak FPS elementy - alespon je prostor pro hracovu aktivni ucast. Statistiky hrajou porad velkou roli - rikate ze ne, ale nemate to cim podlozit.)
BTW - souhlasim, ze se hra klidne mohla jmenovat proste Fallout: "podtitul", ale komu stoji za to nadavat kvuli cislovce v nazvu, at si to tetovani FALLOUT necha z cela odstranit.
Ocenuju tu prispevky jako "Good game, bad Fallout", ktery jsou alespon celkem objektivni.

----------------------------------

Padlo tady toho tolik, ze uz tady cvakam deset minut. Nevim proc. Ztracim se v tom. Chtel jsem reagovat na spoustu veci a nakonec musim motat paty pres devaty.

Uzavru tu naloz par vecma, ktery vadej mne a ktery si zrovna vzpomenu: (tak ne ze mi to smazete - "trollovity" fora casto nenechaj lidi kontrovat : D )

--- Pribeh opravdu mohl byt daleko lepsi (ale zase - vzpomente na puvodni dily a jejich !HLAVNI! dej co se da shrnout dvema holejma vetama)

--- Dabing je vetsinou slabej, casto primo UDESNEJ

--- Vetsina postav je az moc "nad věcí" - tady se mela dolejvat "jíška" na zahusteni celkovy atmosfery

--- Malo unikatnich "pokladu"

--- Sprint by se rozhodne hodil

--- Rozhovory asi taky mohly byt propracovanejsi, ale uz takhle muselo byt toho dabingu neskutecne moc
Objektivne by se ale dalo urcite vytknout obcasny zabrednuti do infantilnich, ci klisovitych vod. Pri takovym rozsahu ja ale opet odpoustim.
(Jestli pro vas teda ale "dospelou" hru delaji hlasky starych dilu jako "Musis se spokojit s divokym sexem", tak si opet klepu na celo a OD VAS podobny vyhrady fakt vazne brat nejdou - radsi se zase jen pousmeju az mi reknete ze jsem decko)


Mimochodem sorry za hazeni vsech do jednoho pytle, ale v takovym mnozstvi prispevku to fakt jinak nejde..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 10:23 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Logistik píše:
Teda kluci.. Tohle je proste smutny. Na uz jsem sam sebe mucil mnoha vyplodama posahanejch trollu, ale co je moc..

Nektery zde uvadeny negativa samozrejme uznavam a uvedl bych i par dalsich, ale vetsina zdejsich vykriku jsou holy nesmysly, nebo v lepsim pripade naprosty malichernosti.
Treba AI spolecniku? Nekdo tady z nejakyho duvodu vypisoval prihodu o cestovani s paladinem "Krizovkou" (???!!) za prdeli, a o tom, jak ta asistence za moc nestala. Nekdo dalsi to z NEJAKYHO (??) duvodu cely prelozil do anglictiny - po duvodu radsi patrat nebudu..

a mnozí pochopili, že šlo o srandovní přepis problému, který se týká většiny her, aniž by k tomu kdokoliv musel psát desetistránkovou analýzu :wink:

jsem rád, že jsi nezapomněl, že kde chybí argumentace, nechybí kapitálky a znásobený výskyt otazníků a vykřičníků ::ano

lamentovat nad naší neznalostí slova mainstream, aniž bys věděl, co si máš pod ním představit, to je chuťovka ::ano

problém dabingu je to, že Bethesda i ten vzala jako obrovskou reklamu. Namísto kvalitních dabérů (hlasových herců) vzala známé ksichty, kterým vyklopila majlant a na pořádné písaře a kvalitní hlasovou produkci u ostatních postav už zbylo jen pár čtvrťáků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 7:28 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř srp 18, 2010 6:38 am
Příspěvky: 14
Bydliště: Seyda Neen
Čeština.

Za něco tak příšernýho by lokalizátoři měli vrátit vysvědčení ze základky ... že já idiot si někde radši nestáhl originál verzi. Chci zpátky svý prachy!!!

_________________
Hier stehe ich und kann nicht anders.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 11:07 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Nerevar píše:
Když za něco zaplatím, chci kvalitu odpovídající ceně. Navíc jsem nikde neviděl varování, že použitá čeština - velmi mírně řečeno - kazí celkový dojem ze hry (NPC ženského rodu například běžně hážou perlami typu "slyšel jsem, že ...").

Kromě her ze slovanských zemí (náš zkušený matador ví o jediné ruské) neobsahuje žádná (tím méně Fallout 3) systém, který v případě mluvy PC v první osobě rozlišuje pohlaví. Mnohdy ani v hovoru NPC ve třetí osobě. Vím to, dělám na překladu FNV a ten to taky neumí. Ten pouze v explicitních případech NPC mluví jasně k ženské nebo chlapovi, ale to jsou tak 2-5% všech dialogů směrem k hráči. Překladatel tak stojí před otázkou:
a) udělat překlad pořádný ale orientovaný na muže
b) ohýbat a mrvit každou větu tak, aby byla "pohlavně neutrální" (zabils/zabil jsi ::arrow podařilo se ti zabít atd.)
U New Vegas jsme se rozhodli pro variantu B a dost mě to bolelo, protože některé věty tím ztratily na síle jazyka českého a neumožňovaly mnohé kouzelné obraty.
V případě F3 mi osobně vadila úroveň jazyka už v anglické verzi a z toho plynoucí primitivita i češtiny. K tomu taky připočtu pseudořachandy typu "jožin z bažin".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 11:24 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř srp 18, 2010 6:38 am
Příspěvky: 14
Bydliště: Seyda Neen
Pokud mne paměť neklame, existuje funkce pro zjištění pohlaví mluvčího (NPC), která je využívána i v dialozích.
Co se dalších úletů týká, stačilo by do týmu lokalizátorů přibrat korektora, který nemá potřebu se neustále vymlouvat na svou údajnou dyslexii. Teď celý překlad působí spíš dojmem, že si banda zhulených maníků udělala z platících zákazníků dobrý den.

_________________
Hier stehe ich und kann nicht anders.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 11:31 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Nerevar píše:
Pokud mne paměť neklame, existuje funkce pro zjištění pohlaví mluvčího (NPC), která je využívána i v dialozích.
Co se dalších úletů týká, stačilo by do týmu lokalizátorů přibrat korektora, který nemá potřebu se neustále vymlouvat na svou údajnou dyslexii. Teď celý překlad působí spíš dojmem, že si banda zhulených maníků udělala z platících zákazníků dobrý den.

F3 jsem hrá v češtině asi 5 minut, tak nevím ::lol
nevím jak předtím, ale teď máme korektora velmi velmi dobrého
Nerevar píše:
Pokud mne paměť neklame, existuje funkce pro zjištění pohlaví mluvčího (NPC), která je využívána i v dialozích.
samozřejmě, že hra to ví, ale databáze dialogových textů to nerespektuje, takže není možné předem připravit ženské dialogy. Překlad se dělá 1:1 - exportují se všechny texty (zpravidla do tabulky)a pak se překládají. nelze bohužel přidávat vlastní obsah s odkazem na funkci, která bude rozlišovat pohlaví, pokud toto samotné rozlišení není součástí již databáze samotné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 2:08 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: stř zář 15, 2010 1:42 pm
Příspěvky: 43
primárně mi vadí, že člověk dostane rotačák a podobný hračky hned na začátku a když už se dočká energozbroje, tak je úplně na nic, například nezvýší sílu tolik jako v prvních dílech a i co se týče obrany tak je prostě špatná... to samé u zbroje enklávy, která dokonce některé staty snižuje... solidní je tesla zbroj, která však vypadá skoro stejně, jako enklávská, tohle je prostě největší fail ve hře...

dále mi vadí, že příběh není úplně rozvinutý, ale co si budeme povídat, hlavní dějová linka obou prvních falloutů taky nebyla bůhvíjaká, ale tady je to opravdu prapodivný, vedlejší kvesty jsou ale solidní, samozřejmě jich není tolik, co v původních falloutech, kde jich šlo do jednoho místa koncentrovat daleko víc...

ale jinak se mi ta hra líbí, lepší 3D RPG z vlastních očí z prostředí postapo prostě není... co se celkového rpg žánru týče, tak nejlepší jsou jasně Fallout 1 a 2 a trojka se s nimi opravdu nemůže měřit, ale kdo čekal, že trojka překoná dvě nejlepší hry všech dob byl naivní a to samé bude i u New Vegas, lepší hry než Fallout 1 a 2 už prostě nevzniknou, leda že by někdo vyrobil trojku v původním Fallout enginu, kde by ale byla 5x větší mapa než ve dvojce, starý známý lokace, ale o pár let dál s novým osudem, staré známé postavy (ve trojce mě děsně potěšil harold, ten byl promakanej)... toho už se asi nedočkáme

napadá mě snad jen remake jedničky a dvojky v ultramoderním kabátě, proč se toho nechopit? u filmů to je v dnešní době skoro tak, že co novej film, to remake :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 8:09 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř srp 18, 2010 6:38 am
Příspěvky: 14
Bydliště: Seyda Neen
Tenpennyho obleky! To se mi jenom zdá! TENPENNYHO OBLEKY!!!

Tak se pozná ta údajně pečlivá práce lokalizátorů. Jdu si na gog.com koupit jedničku a dvojku.

_________________
Hier stehe ich und kann nicht anders.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co vám PRIMÁRNĚ vadí na F3?
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 4:34 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon říj 11, 2010 2:28 pm
Příspěvky: 3
1) F3 není ani kvalitní FPS natož RPG. Hraju Battlefield XY, AmericasArmy, Armed Assalut a v těchto FPS hrách sem nikdy neměl moc problémy něco/někoho trefit. Podávám celkem kvalitní výkony. Avšak v F3 je ovládání takové roztahané a rozplizlé. Nevím zkoušel sem si to nastavit ale není to ono. tedy jako FPS mně to zklamalo (holt konzolý port?!) No a RPG ?? ehmm...

2) Úkoly zejména ty od Moiry, které bych řekl jsou stěžejní pro ty co hrají hru prvně, katastrofa

3)místy hloupý skoro až trapný humor

4)standartní černý humor jenž byl v "předchozích" dílech není

5)neustálé rozpadávání se a rozprskávání nepřátel = vopruz a ztrácí to smysl

6)velmi málo zbraní, žádné typy munice Ap HP atd.

7)snadno se dá všechno sehnat již od počátku. tedy není nutné si nějak zásadně tvořit postavu, protože každé to půjde hned.

8) ubohé rozhovory. např.: ty s...i řekni mi kde to je nebo ti rozdupu palici // prosím můžeš mi říct kde to je? nutně to potřebuji vědět a odpověď je v obou případech stejná!

9) no plazmová puška je tak odporná a ty tesla zbroje. bleee

10) F1 F2 mi přišli reálné a uvěřitelné a když už té postapokaliptické deprese bylo na hráče přes příliš přišlo nějaké vtipně hloupé odlehčení

11) nenáročnost. netřeba myslet při této hře. a obtížnost bych bral větší s lepším ovládáním, než nižší obtížnost s horším ovládáním. holt se mi špatně střílí no a pak musím objednávat u pana vatse tři rány do kebule.

12) zajímali jste se někdy o uvěřitelnost prostředí? ať už jedna kráva v megatonu? megaton kolem bomby? bomba co je v kráteru po bombě? teda schodí bombu ta udělá kráter a pak do kráteru schodí další bombu? Aby rozbombardovali kráter kde nic není? megaton aka vodní svět? osady které čítají dva obyvatele. atd atd atd.

13) naprosto žádné (aspoň já jsem nezaregistroval) odkazy na filmy, literaturu, politiku / ideologii

POZOR TOTÁLNÍ OFFTOPIC
X)Atmosféra. Ach jo. Těšil sem na survival tedy boj o přežití a ten se tu prostě neudál. přidám historku ze STALKERA CoP. Na poslední misi sem v dálce uviděl dost mohutnou anomálii. je úplně jasný, že tam bude jeden možná i dva artefakty. Prachy potřebuju a pokud by ten artefakt byl dobrej mohl bych si ho nechat. Takže další den vstanu brzo ráno a vyrazim nejkratší cestou k anomálii. Moc toho sebou nenosím, protože spíš než bojovník sem pěknej posera a z každýho boje nejradši zdrhnu. Njn špatný zbraně, špatný brnění. Starý omlácený AKačko, 120 nábojů. Makarov co se zasekává, cca 14 ran. A brokárnu s 8 nábojema. 2 granáty. 4lékárničky, něco proti radiaci. Bagetu, něco v konzervě a lahev vodky, jo a taky jeden energy drink. S brněnim co má nejlepší časy za sebou dělá tahle výbava skoro 30 kilo!! Na přespolní běhy to není ale když de do tuhýho tak se s tim dá zdrhnout.
Cestou k anomálii objevuju pár opuštěných budov. To že jsou opuštěný si jen myslim, proto si beru dalekohled a du si to vobhlídnout pěkně z dálky. Samozřejmně je to plný zombíků. A ještě k tomu bejvalá armáda. To znamená, že maj dobrý brnění a to prozměnu znamená to, že moje munice, která rozhodně není AP bude dost neúčinná. No co. Zbraně maj stejný, takže když do nich vysypu svojí munici tak je pak o tu samou oberu.
V tom uslyším střelbu a vidím jak na ně útočí stalkeři od západu. Paráda, všichni zombíci se na ně stahujou. Já si pohotově přeběhnu. Zakempim na vhodnym místě a začnu ty blbečky pěkne po jednom střílet z boku, ze zálohy a hlavně v klidu. Když zredukujem společně jejich počty, tak nabudu pocitu kterej sem už dlouho neměl a to sebejistotou a odvahou.
Beru brokárnu a hurá do budov. Samozřejmně zadmíma dveřma jak jinak. Pár zombíků opozdilců posílám na onen svět zásahem z brokovnice do zátylku tak z půl metru. "Tu máš nažer se!!!" bohužel jednoho sem vynechal. Což by ani nevadilo protože já si ho nevšiml a on mně očividně taky ne. V tom přichází jeden stalker k plášti budovy. Tedy z venku. Podivá se dovnitř oknem a koho nevidí, zombíka! Zacílí, začne pálit a až na to že mezi ním a zombíkem sem stál já, tak vše ok. Než zakleknu dostanu slušnou dávku. Rychle se začnu kurýrovat lékárničkama a obvazama. K...a!! jedna!! , chvilku přemejšlim, že bych mu poslal přátelskej pozdrav z brokovnice přímo do ksichtu. Ale má tu ty svý kumpány tak na to kašlu.
Oberu všechny mrtvoly. Posbírám zbraně, povybíjím je abych mněl munici. To největší smetí nechám na místě a pár šťastlivcům co to přežilo jen teď krvací v agonii na zemi obdaruju lékárničkou. Chlapci se vzpamatujou a ani jim nevadí, že sem si přivlastnil jejich zbraň.
Pak se ještě notně dlouho poflakuju po okolí a koukám kde co je. Všechno to prošmejdim a prolezu. A nakonec vyrazim k tý anomálii.
Když k ní dorazim. Tak se už začíná šeřit. No v noci s baterkou. Ani nápad. Rychle sebrat artefakty a vypadnout.
Do ruky beru nějakej elektronickej křáp a do druhý šrouby. A de se na to. Po chvilce zjistim, že se k artefaktu jen tak nedostanu. A že holt budu muset dostat notnou dávku radiace. Vyberu si místo odkud bych se mohl k artefaktu dostat co nejrychleji a skočím pro něj. Rychle ven a ještě rychleji do sebe naklopim vodku a nějaký chemikálie proti radiaci. Zdraví si doplnim lékárničkou. A na ten druhej artefakt s..u! nejen, že už bych se neměl čim léčit ale nejspíš bych s touhle výbavou chcíp. No nic, budu si pamatovat, že tu je ještě jeden artefakt a až budu mít lepší vybavení vrátím se.
Začíná už být celkem solidní tma, tak si rozsvítim čelovku, která dosvítí sotva pár metrů přede mně a vyrážim domů. Vybavení mám hromadu, takže se sotva vleču.
Možná tak na půli cesty na nádraží, uslyším bloodsuckera. A k...a!!! Rychle beru brokárnu a snažím se zjistit odkud na mně běží. Uvidím ty jeho hnusný očička, zamířím na něj a čekám až se objeví. Ten h...l se totiž umí zneviditelnit. A když je neviditelnej, spíš teda průsvitnej, tak se nedá zranit. Zviditelní se jen v momentu kdy se chystá zaútočit. Řikám si dvě rány do palice a bude po něm.
Ta jedna sekunda trvala snad celou věčnost. Ten parchant je už u mně. Napřahuje se, zviditelní se a je to jasný, teď ti provětrám škebly ty z...e jeden. Stisknu spoušť a nic. Zasekla se mi zbraň. Hmm super. Následuje velmi krátká skoro až intimní vzdálenost mezi mnou a bloodsuckrem. Brnění jde do kopru. Trošku mně škrábnul. Jestli sem mněl problém se slepákem tak ten už nikdy mít nebudu. Zaseklou brokárnu neřeším a obracím se na útěk.
Sotva se dovleču k hromadě kamení na kterou se z posledních sil vysápu.
Poslední lékárničky a obvazy padnou na zranění, která mi způsobila ta hnusná odporná bestie, která teď kolem mně krouží a snaží se mně dorazit. Zdraví mám tak na 3/4 ale stále trochu krvácím. Zastavit krvácení už nemám čím. Přebíjím brokárnu a čekám na vhodnou příležitost tu mrchu sejmout. Naháním ji v tom titěrném kuželu světla a zkouším svoje štěstí. Nic, opravdu nejde zranit, když je neviditelný. To bych musel dolů k němu aby se zviditelnil. A to bych pak chcípnul.
Nezbejvá mi než zkusit štěstí a dosprintovat na nádraží. Otvírám baťoh a začnu vyhazovat vše co můžu. Ze začátku řeším cenu věcí a jejich hmotnost. Po chvilce zjišťuju, že budu muset zahodit vše co nepotřebuju. Vše co sem nastřádal. Tu pitomou brokárnu zahodim hned ale když ke konci zjišťuju, že sem stále moc těžkej tak začnu zahazovat i munici. Protože co s ní. Zastřelit to nemůžu a akorát mně bude tížit.
Ten s..č běhá dokola v kruzích tak čekám až bude ode mně co nejdál a pokud možno na druhou stranu než je nádraží. Ve vhodný okamžik seskočim a pelášim domů. Slyšim jak za mnou běží. Po pár metrech přeskakuju nějaký mrtvoly. Holt méně šťastní než sem já. Vysloveně cejtim jeho dech na zátylku. Sice sem dost nalehko ale stejně mně ten parchant doběhl. Přátelsky mně polechtal přes záda. Nejspíš si vzal na památku pár obratlů.
Naklopím do sebe jeden enrgy drink a pokračuju ve sprintu. Tak tak doběhnu na nádraží. S poslednímy zbytky života a s těžkým krvácením. Doslova za pět minut 12 se dostanu ke svojí bedně a napumpuju do sebe hromadu medikamentů.
Jo přežil sem. Mněl sem ohromný kus štěstí. Skočím za obchodníkem a prodám mu ten artefakt. Stejnak se mi nehodí. Za vydělaný peníze si nechám opravit brnění a zbraň. Nerad bych aby se mi příště v podobné situaci zase zasekla. Škoda těch 35 kilo vybavení co sem někde venku nechal válet. Ale co, hlavně že žiju.
Začne mi kručet v břichu tak se nadlábnu a spát.
Ráno vstanu a řikám si, co kdybych se šel podívat tam co sem nechal ty svoje věci. Možná tam ještě budou. Doplním si výbavu. Tentokrát si ale vezmu 2x tolik medikamentů a vyrážim.
Otevřu bránu a necelých 20 metrů ode mně bloodsucker. Nepřemejšlí ani jednu vteřinu a rozbíhá se rovnou ke mně. Sice kolem štráduje skupina stalkerů ale očividně je bloodsucker nezajímá. Paráda, tak na to dneska s..u!!! nikam nejdu. Ve zlosti mu pošlu dávku jako pozdrav a zdrhám zpátky do bezpečí. Dneska si udělám odpočinkový den a vyrazím až zejtra. jen si tak řikám jestli to byl ten samej hajzl nebo jinej...

A tohle se mi přesně stalo když sem hrál stalkera a takových příběhů mám víc. Ale u F3 nevím vůbec o ničem co bych zažil a co bych si pamatoval. prostě jen další konzumní hra, která sice nikoho až na fanoušky F1,2 neurazí ale rozhodně si žádné sklaní fanoušky nevytvoří. Si myslim. Protože ti hlupci co jsou z tohoneskutečně nadšení se stejně tak nadchnou pro další břitký titul a na F3 zapomenou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny