Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 11:51 am




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 10:28 am 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 22, 2010 10:18 am
Příspěvky: 12
Sewa návštevníci tohto fóra, nevedel by mi prosím niekto poradiť, čo mám robiť ak mi celkovo v New Vegas blbnú zvuky ????? Hneď ako som na začiatku vyskúšal 9 mm pištoľku, zistil som, aké mám veľké problémy :-( Zvuk streľby sa dostavil až po 2 minútach... A tak je to zo všetkým. Aj postavy s ktorými hovorím, proste katastrofa ::help Nevedel by mi niekto poradiť s týmto mojim problémom - moja verzia Falloutu New Vegas je stiahnutá s trackera. cz (Fallout: New Vegas SkiDrow). Díky za prípadnú pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 11:06 am 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 16, 2010 6:58 am
Příspěvky: 133
Bydliště: To byste chtěli vědět, co?!
A zkoušels funkčnost legální kopie?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 12:11 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 22, 2010 10:18 am
Příspěvky: 12
Legálnu verziu som neskúšal....lebo ju nemám a ani sa ju nechystám v najbližšej dobe kúpiť. Originálku kúpim až po poklese súčasného enormného záujmu, cca. po 6ich mesiacoch... Ale myslím si, že mi to bude robiť to isté...hold, potrebujem už konečne našetriť nejaké tie prachy aby som kúpil lepší comp... Ja mám fakt starú vojnu (Procesor Celeron 3.4GHz, 1 GB RAM a grafika NVidia GeForce NX 8600 GT). Predpokladám, že mi napíšeš : ,,Môžeš byť šťastný za to, že sa Ti táto hra vôbec dá zapnúť" :-D Čo napr. neplatí o Mafii 2 :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 1:40 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pát říj 22, 2010 1:08 pm
Příspěvky: 2
S legalni, nelegalni verzi to nema nic spolecneho Obsidian/Bethesda zfusovali optimalizaci:
Mel sem stejny problem na mem, druhem, slabsim zeleze (A3500+, 2GB,9600GT) a postupnym hledanim po tech Ynternetech a elaboraci s ruznym nastavenim, sem to v mem pripade vyresil. Az spustis hru tak ji shod do oken (alt+tab) a ve Spravci uloh (ctrl+alt+del) najdi proces FalloutNV.exe. Pravym klikem mysi na nej vyhledej prioritu a nastav na vysokou (HIGH v anglicky komunikujicim systemu). Pokud ani tohle nepomuze, tak by mohl byt problem v FFDshow kodecich. Takze jednou z moznosti je kodeky odinstalovat a druhou z nich je po spusteni hry do windows (alt+tab) a v Trayi listy (vlevo u hodin) je modra ikonka FFA pro FFDshow audio nastaveni. Pravym klikem na ni vyberes "ffdshow Audio Decoder", v otevrenem okne vyber moznost "Directshow control", dale se presvedc, ze mas zatrzene "Don't use ffdshow in:" a tlacitkem "edit" ve stejne radce a naslednym "add" nalistuj a pridej FalloutNV.exe (proste *.exe z korenoveho adresare hry). Nasledne potvrd.

Funkcni ve WinXP, v 7ckach sem prozatim nezkousel. Osobne zapinam pro "Strycka jistotu" obe dve moznosti. Snad sem to vysvetlil dost polopate, snazil sem se aby to pochopil kazdy, nevim jaky je tvuj skill "science";) a snad ti to pomuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 2:25 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 6:46 pm
Příspěvky: 160
hihi789 píše:
A zkoušels funkčnost legální kopie?

Mákm tu samou verzi co on a NO PROBLEM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 3:17 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 22, 2010 10:18 am
Příspěvky: 12
!!!!!!! To Pene !!!!!!!

Ďakujem za podrobný rozpis Tvojej rady :-) Pomohlo to s tými zvukmi keď som nastavil prioritu vo FalloutNV.exe na VYSOKÚ.
Lenže bohužiaľ - objavil sa iný problém. Myš začala blbnúť a otočenie postavy doprava doľava ; hore dole trvá strašne veľa námahy a času - takto by sa New Vegas tiež nedal hrať - neviem do riti, prečo sa zase muselo niečo takto dodrbkať ::ble Teraz mám na výber z dvoch možností - hrať New Vegas bez zvukov, pardon - zo zvukmi, ktoré prídu oneskorene (niekedy až po minúte - dvoch ::cry ) alebo hrať s reálnymi zvukmi ale s obrovskými problémami pohybu a mierenia na objekty, postavy atď. Citlivosť myši som dal ,,Settings" na maximum a ani to nepomohlo - takže v tom nie je problém. Bol by som fakt rád Pene, keby si mi aj v tomto poradil. Vopred vďaka ::kawaii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 3:40 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pát říj 22, 2010 1:08 pm
Příspěvky: 2
Vzhledem k tomu ze sem prosel hodne stranek/for pri hledani problemu a mam je v historii, tak sem ti rychle nakouk a co se tyka mysi je jedina rada:
Najdi: "@:\Documents and Settings\%user%\Dokumenty\My Games\FalloutNV\"
otevri v Poznamkovem bloku "FalloutPrefs.ini" a najdi a zmen tyhle hodnoty na tyhle:

fForegroundMouseAccelBase=0
fForegroundMouseAccelTop=0
fForegroundMouseBase=0
fForegroundMouseMult=0

tyka se to accelerace mysi. POkud to nepomuze tak uz nevim;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 4:58 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 22, 2010 10:18 am
Příspěvky: 12
!!!!!!! To Pene !!!!!!!!!

V tom poznamkovom bloku "FalloutPrefs" (u mňa nemá príponu .ini) som dané hodnoty s názvami (fForegroundMouse ...atď) nenašiel a to som ten poznámkový blok prešiel už 5-krát. Jediné, čo sa ako tak týka myši, je v oddelení "Controls" a je tam hodnota fMouseSensitivity= 0.0037

Takže teraz neviem, jak je to možné, že tie tvoje názvy u Teba sú a u mňa nie ::cry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 5:28 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11612
zálohuj súbor a potom skús dopísať :wink:

alebo skús laborovvať s tým0,000 voľačo

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 5:41 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 16, 2009 3:11 pm
Příspěvky: 1667
Bydliště: Cuckoo's nest
Nebo použij Ctrl+F, i když popravdě nevím, jestli obyč poznámkový blok umí vyhledávat (ale sakra měl by. Nebo si stáhnout PSPad či Notepad++).

_________________
Houstone nám tu problém!

I HATE OPEN-WORLD NEXT-GEN SEISMIC RPG GAMES!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 6:46 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Podobné problémy sa v niektorých hrách vyskytujú pri plnej hardwarovej akcelerácii zvuku, ak má karta nevhodné alebo zastaralé ovládače. Trpia tým najmä integrované zvukovky; pohraj sa trošku s HAL nastavením zvuku. (Start -> Run -> dxdiag)
(Je to ale výstrel naslepo, FNV nehrám a problém je možno úplne iný. Pri patchoch k Morrowindu však práve toto uvádzali v readme.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 12:13 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: sob říj 23, 2010 12:08 am
Příspěvky: 1
Nazdar,

taky jsem měl problém s opožděným zvukem a našel jsem tohle řešení (viz tamní první post): http://www.thenexusforums.com/index.php ... try2221107

V podstatě se mustí odtud: http://enbdev.com/download_en.htm stáhnout soubor "silent hill homecoming patch v11", rozbalit ho, umístit z jeho obsahu soubor "vars_pc.cfg" do adresáře "Data" a zbytek do adresáře s exe.

Mně to pomohlo.

Kikimora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s opozdeným zvukom vo Falloute: New Vegas
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 2:11 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát říj 22, 2010 10:18 am
Příspěvky: 12
!!!!!!!!!! TO KIKIMORA !!!!!!!!!!

:-) :-D ::lol Ďakujem Ti veľmi pekne ::bez_chlupu Tvoje riešenie s opozdeným zvukom zabralo a myš taktiež funguje normálne.... super rada ::lol Ručičky a nožičky Ti bozkávam. No, už teraz idem s kľudom gamesiť.

Best wishes and best regards to Kikimora
from
Barney Gumble :-D :-D :-D


War. War never changes...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny