Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 6:55 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 7:13 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
jednou stržená pasta se musí nanést znova

komponenty jsou schopny přežít nějakých 100-110.. ale jakmile ti to tam vleze, sestřelí ti to ochrana. zároveň si všimni, jak tenký součástky to jsou. tam skutečně stačí 15-20 sekund na 30-40°C rozdílu (oběma směry)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 7:18 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 18, 2009 6:43 pm
Příspěvky: 58
Bydliště: Dolni Lhota
Smejki píše:
jednou stržená pasta se musí nanést znova

komponenty jsou schopny přežít nějakých 100-110.. ale jakmile ti to tam vleze, sestřelí ti to ochrana. zároveň si všimni, jak tenký součástky to jsou. tam skutečně stačí 15-20 sekund na 30-40°C rozdílu (oběma směry)


Jak které, každopádně díky, koupím si tu pastu, nanesu ji, snad to pomůže. Bojím se však, jak ne :) Přinejhorším si koupím nový procesor nebo lepší větrací zařízení!



--------------------------------------------------------------------------------------------

Tak, problém nejspíš vyřešen,... Procesorem to nebylo, 100 °C na něm taky nebylo. S kamarádem jsme přeflashovali bios, vyčistili HW, dali novou pastu na proc. a teplota na CPU byla najednou 40 °C... Bohužel ze záhadného důvodu (nejspíš špatné čidlo na mainboardu), se ukazuje teplota v různých programech pořád 100 °C..

Jestli to ale ještě někdy takhle spadne, tak to bude nejspíš grafikou - ta peče, tak je ještě možnost, že se ta špatná hodnota teploty nějak omylem dostala do špatné kolonky v programech jako je speedfan a patří to grafice, ale to by už bylo všechno špatně a špatné. :)

_________________
~BURN IN HELL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 7:27 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon led 03, 2011 6:53 am
Příspěvky: 3
Ahoj
Mám taký malý problémik, hľadal som na nete, pozeral som aj tu po fóre a nič podobné som nenašiel tak sa vopred ospravedlňujem ak to tu už niekto riešil a ja len otravujem. Kúpil som si Fallout New Vegas, nainštaloval, spustil a hral asi len 10 minút a potom ma hra vyhodí do windovsu a vypíše mi "V aplikaci FalloutNV došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže." a bla bla bla. Nič viac, nič menej. Neviem čím to je, hra mi totiž neseká tak že grafika asi stíha (moj skormný názor). Možno by stačil patch, len že neviem prečo steam nič nesťahuje a aj keď dám vyhľadať aktualizácie, vypíše že momentálne nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie.

Moja zostava:
Microsoft Windows XP
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4800+
2.50 GHz, 2.00GB RAM
Nvidia Gforce 7300 GT

Vo pred ďakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 8:37 am 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Kosta,
máš nainštalované nové ovládače grafickej karty, alebo používaš referenčné?
V každom prípade, GF7300GT je low-end mainstreamová karta, ktorá má na dnešné hry veľmi nízky výkon; už v roku 2007 dokázala pri testoch na TES: Oblivion utiahnuť len 11 FPS pri rozlíšení 1280x1024.
Rozhodne povypínaj všetky pokročilé funkcie, najmä antialiasing (vyhladzovanie), multisampling, anizotropné filtrovanie textúr a aj všetky špeciálne efekty (HDR).

(Ak máš v doske slot PCIe x16 v2.0, pouvažuj nad kúpou EN GTS250; je to grafika strednej triedy, ktorá je priamym nasledovníkom skvelých kariet GF8800, či GF9800. Dnes ju dostaneš za rozumnú cenu cca 110€.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 10:20 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: sob pro 11, 2010 4:12 pm
Příspěvky: 6
Mi to jede na nV 8500 GT v 1024x768 celkem plynule a pokud vím padání mi způsobovalo málo místa kde hra je nainstalovaná a kde ukádá pozice. doporučuju mít ať tam nebo tam tak min. 5GB volných před každým spuštěním hry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 3:43 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
S.A.M. píše:
Mi to jede na nV 8500 GT v 1024x768 celkem plynule ..

Hm, to som prekvapený, pretože aj chipset 8500 patrí do kategórie kancelárskych, teda low-end kariet.
Presne túto grafiku som strčil do zostavy, ktorú som si skladal tak pred štyrmi rokmi; vtedy sa GF9800 predávala za cenu približne 10.000 korún. Zvolil som teda 8500vku, pretože mala pasívne chladenie (je nehlučná) a vtedy bola aj najlacnejšia.
Zaklínača som však v rozlíšení 1024x768 rozbehol iba na najnižších detailoch a plynulé to nebolo ani zďaleka, hehe. :-)
(A to si myslím, že Aurora je optimalizovaná lepšie, než Gamebryo.)

S.A.M. píše:
.. a pokud vím padání mi způsobovalo málo místa kde hra je nainstalovaná a kde ukádá pozice.

Dobrý postreh.
S voľným miestom (alebo pomalým prístupom) býva problém najmä v prípade, ak je stránkovací súbor umiestnený na systémovom disku a nemá nastavenú pevnú veľkosť. Vtedy sa swapfile vytvára a mení počas hry; súbor býva často fragmentovaný a virtuálna pamäť je kvôli tomu veľmi pomalá. V kombinácii s malou pamäťou RAM a malým pevným diskom je to hotová pohroma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 7:08 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: sob pro 11, 2010 4:12 pm
Příspěvky: 6
V každém případě bych všem co hrají hry doporučil aby si hlídali teploty jak na CPU tak na grafice, chipsetu atd., protože velice často je problém v chlazení ať už v důsledku ucpaných žeber v chladičích, přes vyschlé pasty až po přetaktování.

Kosta:
ta grafika už na to bude asi stará čéče Nvidia Gforce 7300 GT je sarší než ta moje a osobně se mi zdá, že je ta moje s odřenýma ušima, takže když se plácneš přes kapsu a pustíš tomu tak 2000,- budeš mít zas klid ze dva-3 roky než to bude staré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2011 9:12 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon led 03, 2011 6:53 am
Příspěvky: 3
Táto grafická karta utiahne Fallout New Vegas? Rozmýšľam že ju kúpim.

http://grandcom.sk/index.php?name=gainw ... c066a0faed


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2011 10:01 pm 
Brahmínožrout
Brahmínožrout
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 20, 2010 6:59 pm
Příspěvky: 1595
Bydliště: Záhorská nížina
Utiahnuť by to mala, ale vybral by som model od iného výrobcu. Ventilátory, ktoré montuje Gainward, bývajú hlučné a nespoľahlivé.
Neponáhľaj sa však, došetri a kúp si radšej EN GTS250 DK (s perfektným, tichým chladením) alebo konkurenčný Radeon 4850. Cena nie je zas až tak hrozná a výkon je o poznanie vyšší, mrkni si testy. Okrem toho sa uisti, či máš dostatočne výkonný zdroj (aspoň 450W).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pát led 07, 2011 1:55 pm 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Kosta píše:
Táto grafická karta utiahne Fallout New Vegas? Rozmýšľam že ju kúpim.

http://grandcom.sk/index.php?name=gainw ... c066a0faed

nevím proč kupovat tři generace starou grafiku, ale rozběhat bys to měl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: pát led 07, 2011 4:24 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: pon led 03, 2011 6:53 am
Příspěvky: 3
No kúpiť ju chcem lebo by som ju vedel zohnať za veľmi dobrú cenu, čo je pre mňa prvoradé. Peňazí moc nemám a šetriť nevydržím, preto že New Vegas chcem hrať normálne čím skorej. Ja nepatrím k moc trpezlivým ľudom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 12:27 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: úte lis 02, 2010 2:49 pm
Příspěvky: 43
Ahoj, omlouvám se jestli sem to tady někde přehlídl, ale při spuštění hry se mi hra strašně dlouho načítá a když už se konečně načte a já mohu hrát tak se mi hra sekne a už se nikdy nerozeběhne. Už jsem jednou FNV dohrál a teď jsem si to nainstaloval na výkonnější PC a chci to hrát znova a před-tím jsem problém neměl. Může to zapříčinit to že tam mám hodně modifikací a to už na společníky, na rychlost hráče, zátky u překupníků, Vault13 ten nesmysl co se tam ukazoval aj.??
díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 12:35 pm 
.
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 7:11 am
Příspěvky: 11614
v každom prípade by bolo vhodné, aby si sem napísal ale úplne všetko, čo si tam napráskal :wink:

prípadne verziu hry, češtiny, zostavu PC, verziu woken a tak podobne

_________________
snáď časom ... CZ manuál na Fallout 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 12:39 pm 
Austin Powers
Austin Powers
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 3:50 pm
Příspěvky: 3497
Bydliště: VŠB
Nehrabal si se v ini souborech?

_________________
FALLOUT NEVADA --> FALLOUT --> FALLOUT RESURRECTION --> FALLOUT II
PRÁVĚ HRAJEME FALLOUT NEVADA. PŘIDEJ SE!!! *** FALLOUT II RESTORATION PROJECT V ČEŠTINĚ
Fakt hustej obrázek!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Technické problémy (pády, laggy, errory...) a jejich řeš
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 12:59 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny

Registrován: úte lis 02, 2010 2:49 pm
Příspěvky: 43
ne ne v ini souborech sem se nehrabal, no napráskal jsem tam :
Be A Ranger
Caravan Pack
Classick Pack
CompanionDE-Equip
Faster Runing
IIWR 2.1.0
Increase Skill Damage
Level Cap 100
MercenaryPack
Realistic deats
Rich Traders - 10x
SleepHeath
TribalPack
UnlimitedCompaninons
You take a sip from your trusty Vault 13 canteen

a všechno jedu jako předtím na low details :DDD

a verze hry je ta nejnovější s update 4 win 7 unlimited

hru mám ve verzi 1.2.0.314


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny