Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 11:55 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 6:00 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Zdá se to jako pohádka, ale po letech jsme dorazili ke stropu úrovní. Co s tím?


1) Zavést 8. úroveň se vším všudy, graficky zobrazenou třeba jako delta ( Δ ), XP aspoň 1500.

2) Zavést 8. úroveň bez možnosti vzít nový perk - místo toho by hráč mohl jeden stávající změnit

3) Zavést možnost převádět XP na jinou postavu v poměru <lvl> ku jedné. Tedy z hlavní, často hrané postavy můžu přenášet XP na sekundární postavu. Za každé <lvl> xp odečtené hlavní postavě získá sekundární charakter 1 XP. Zdroj musí mít lvl aspoň 1, a zároveň musí mít zdroj vyšší lvl než příjemce. Příklad: Livjatán by se mohl vzdát 105 xp a tím Chorchému předat 15 xp.

Nějaké další návrhy?

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: úte říj 24, 2017 9:02 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 3:03 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
1) + 2) jsou gut.

Varianta 1) by mohla být klidně nelimitovaná, kdybychom měli progresivnější růst vyžadovaných xp mezi levely. Vzhledem k současnému levelování je asi lepší varianta 2).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 8:19 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Hm, a co takto udělat 8. úroveň jaksi teoretickou, dočasnou. Hráč by po dosažení potřebných XP měl možnost si změnit jeden perk, následně by se mu XP zkrouhly třeba na 1200 + to, co měl nad 1500. Tím by mohl 8. úrovně dosáhnout opakovaně a změnit v průběhu času více perků.


Nehledě na tuhle úpravu bych po uzavření změn pravidel udělal kompletní perkovou amnestii, kdy by si každý mohl vyměnit úplně všechny perky. Protože ty změny jsou fakt rozsáhlé.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 8:49 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Reinar píše:
Hm, a co takto udělat 8. úroveň jaksi teoretickou, dočasnou. Hráč by po dosažení potřebných XP měl možnost si změnit jeden perk, následně by se mu XP zkrouhly třeba na 1200 + to, co měl nad 1500. Tím by mohl 8. úrovně dosáhnout opakovaně a změnit v průběhu času více perků.

Ne.

Reinar píše:
Nehledě na tuhle úpravu bych po uzavření změn pravidel udělal kompletní perkovou amnestii, kdy by si každý mohl vyměnit úplně všechny perky. Protože ty změny jsou fakt rozsáhlé.

Ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 11:28 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Teoretická úroveň je složitý koncept jdoucí proti simplexitě - ne.

Perková amnestie zároveň však dělá z konceptu "8.level=mutace" zbytečnost (nebo věc, kterou bude aplikovat nějaký nový hráč za 5 let...možná). Zavedl bych tedy regulérní 8. level, respektive bych se znovu zamyslel nad konceptem levelování a progresivity expů, kdy by se mohlo stát, že někteří hráči se úrovňově propadnou (sorry jako).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 11:47 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Jen podotknu, že lvl. 1 - 2 by měly být perky definiční, spíš podobné falloutím traitům, tedy něco dávají, ale také něčím omezují, na levelu 3 - 4 by měly být perky multiplikativní, tedy rozšiřující pozitivně obálku výkonů postavy a na levelu 5 - 7 by měly být perky aditivní, tedy přidávající postavě nové vlastnosti. To je ta teorie v koncepci stavby tabulky perků, prakse jest samozřejmě poněkud odlišná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 1:20 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
Perková amnestie zároveň však dělá z konceptu "8.level=mutace" zbytečnost (nebo věc, kterou bude aplikovat nějaký nový hráč za 5 let...možná). Zavedl bych tedy regulérní 8. level, respektive bych se znovu zamyslel nad konceptem levelování a progresivity expů, kdy by se mohlo stát, že někteří hráči se úrovňově propadnou (sorry jako).

Jenže dost perků teď zanikne či podstatně změní a taky zanikl felčarský titul, který si asi budou jeho předchozí vlastníci chtít vzít jako perk. Možná ne kompletní amnestii, ale aspoň poloviční (tj. půlku perků lze obměnit). Navíc někteří z nás měli 4. úroveň dřív, než vznikla polovina perků.

Tady bych se neřídil tím "když to uděláme, jeden divný perk / jedna fíčura, kterou jsme ještě nezavedli, pozbyde smyslu", ale řídil bych se srdcem a fair play.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: stř říj 25, 2017 6:34 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Ja by som to 8. úrovňou nekomplikoval, buď máme strop, alebo môže byť perkov neobmedzene pričom potrebné množstvo expov na ďalší level rastie exponenciálne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: čtv říj 26, 2017 5:23 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Reinare, já to právě nemyslel jakože jsem proti amnestii, tu naopak schvaluji. Ale jsem v případě amnestie proti tomu, aby 8. level byl mutací. Souhlasím s Moghem, dejme regulérní 8čku (a zamysleme se znovu nad počty xp).

Zároveň by se však amenstie neměla vztahovat na expové perky (bystrý učedník, chápavý...), protože by bylo docela vyčůrané si tyto perky změnit na něco použitelného a případné zpětné přepočítávání expů je kravina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: čtv říj 26, 2017 5:34 am 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Miro píše:
Zároveň by se však amenstie neměla vztahovat na expové perky (bystrý učedník, chápavý...), protože by bylo docela vyčůrané si tyto perky změnit na něco použitelného a případné zpětné přepočítávání expů je kravina.

Nad tímhle problémem jsem už pár dní přemýšlel a prve jsem zastával stejný názor. Teď si ale říkám, že není třeba na ně dávat výjimku. Jak jsem říkal, hlavně to brát srdcem. Určitě tu není nikdo, kdo si před pár lety vzal expící perk s tím, že si ho přece později změní. Takže tu určitě nebude žádné záměrné zneužití. No a ti, co hráli s expícíma perkama, neměli na akcích k dispozici jiné perky, které by jim ty akce ulehčily.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8. úroveň?
PříspěvekNapsal: čtv říj 26, 2017 9:27 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Vytvořit osmou úroveň jako mutaci - ano.
Perk Mutace zrušit zcela.
Přepočítávat levely - ne. Už jsem to dělal čtyřikrát a myslím si, že to docela dobře sedí. Že jeden člověk po čtyřiceti hrách dosáhl stropu a dva se k němu přiblížili není argument pro změnu.
Každopádně se všichni důkladně zamysleme, co ještě na percích změnit, udělejme to naráz a pak vyhlašme jednorázovou amnestii. (Další jednorázová amnestie bude zase až za padesát her. :) )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny