Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 10:33 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 6:18 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Chcem si robiť pár doplnkov ku kostýmu a bolo by fajn, keby sme ako Zewell boli pokiaľ možno uniformný, tak ma zaujíma názor ostatných Zewellákov (a to v smere - je to ok, idem do toho tiež/ser na to, takto zewellák nevyzerá). Rád by som, aby náš kostým bol jemne inšpirovaný folklórom, takže najlepšie realizovateľné úpravy by som videl:

1. Opasok - postapo variácia na široký valašský opasok - homemade variant niečoho takéhoto:
Image
Vyrába si každý sám.

2. klobúk - zelená variácia valašského klobúku (žltá stuha, mušličky asi áno - alebo nech Linot/Livjatán navrhnú nejakú miestnu dekoráciu)
Image
Klobúk by som chcel plstený - vyrábali by sme spoločne na workshope, buď u mňa, alebo ak má UC s niečim podobným skúsenosti, tak by sme sa mu votreli na NeverOrbing story.

3. Chladná zbraň - ciupaga
Image
Tu by som bol rád, keby si ju vzal pod patronát Livjatán, či už formou, že by nám spravil jednotné (ako majú drancíři tesáky), alebo by zorganizoval workshop, kde by si každý spravil svoju.

Časovo na to nemusíme nijak náhliť, takže povedzme, že by sme sa v tomto zladili do jesene budúceho roku (hlavne klobúkový workshop neviem kam skôr napchať do kalendára)
Prípadne by sme mohli spraviť nejaký veľký Zewellácky workshop, kde by sme to porobili všetko naraz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 6:34 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Vítám Mogha zpátky ve světě živých (taky jsi mohl dát vědět dřív! :) ) a dovoluji si rozdělit původní téma, protože si myslím, že se tady rozvine mnohem širší diskuse. Zatímco totiž Mogh uvažoval o svém kostýmu, já jsem se bavil na stejné téma s Reinarem a chci tady vbrzku prezentovat svůj náhled na drancířskou věc.
Z pozice gamemastera by se mi líbilo, kdyby se v následujícím roce oba týmy ještě více odlišily, respektive lépe ukotvili současnou divergenci. I o tom samozřejmě můžem debatovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 7:12 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Pohled na drancířskou věc z pozice velitele bych viděl tak, že nechci nařizovat žádné nové konkrétní prvky. Chtěl bych zůstat u tesáku a černého baretu, na který by se ovšem důraz příliš nekladl, spíše pro ceremoniální účely - jednak ať si Cheky může do bitev nosit přilbu, jednak mi moc nesluší, takže přemýšlím nad jinou variantou pokrývky hlavy.
Co se základu kostýmu týče, chtěl bych zůstat u toho lehce nájezdnického stylu. Barvy: šedá, hnědá, černá a něco mezi tím. Vojenskou zeleň spíše ne. Také by se mi líbilo, kdybychom více využívali drancířské maskovací vzory: http://templari.tecka.eu/dokumenty/rozk ... kovani.pdf
U rozbitého kostelu bych preferoval použití zelené, žluté a tmavě červené (základovka na kov).

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 8:07 pm 
Nájezdník
Nájezdník
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 3:49 pm
Příspěvky: 510
Bydliště: U Merkuru
Moghu, návrh se mi celkem líbí. Akorát klobouky mi přijdou takové moc extravagantní. Ale zas na druhou stranu proč ne. O ciupadze jsem se bavil s chekym už. Přijde mi to fajn. No reálně to spíš vidím na začátek nového roku. Teď máme v práci docela frmol. Uvidíme.

_________________
Vrchní homolobbista a oportunistický skarifikátor!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 8:25 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
cheky píše:
Vítám Mogha zpátky ve světě živých (taky jsi mohl dát vědět dřív! :) )

ono to trojhodinové meškanie vo vlaku mi včera dosť narušilo časový harmonogram ::roll


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 8:46 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Tesák jsem vždycky chápal jako především ceremoniální záležitost, zbraň to je nouzová a čeká, až přezbrojíme na řádné zbraně. Kdysi vymýšlel Tommy SWINE strašlivý krutopich, ale to se neujalo. Nu, uvidíme. Já samozřejmě také uvažoval o valašce, tíhnu k ní odjakživa. nebo, když už sídlíme v Citadele na místě dolu, a vůbec v srdci OKR, tak samozřejmě klasické hornické zbraně, šavle a švancara:
Image
Jenže to bude v jekoru vypadat pěkně blbě.
I když...
Image
Nevím. Co si myslíte vy? Bude blbé, když by měli zewelláci i drancíři sekyrky (byť lehce odlišné, ale kdo to neznalý pozná), anebo bude fasa, když obě slezské grupy budou mít jednotnou zbraň? ::scratch

Ad voco baret: Baret je pokrývka hlavy slušivá a chránící lépe, než nic, před povětrnostními vlivy. Nejvíce šikovný je v podzemí a v rozvalinách, tam jej nic nepřekoná. Nestíní totiž, nezaclání, kryje jenom temeno hlavy, tedy místo, kam se při prolézání nejčastěji člověk uhodí a kam s oblibou padá omítka a pavouci. Do terénu bych uvítal nějakou čapku. Asi si ušiju něco ve střihu čepice vz. 85.
Nicméně myslím, že klobouk se k zewellu hodí. Drancíř je především stalker, prolézá ďury, krempa by zavázela, i štítek je někdy moc a tak se nosí dozadu, aby chránil krk, ale zewelláci doprovázející karavany nákladních brahmín, celý den na slunku, těm přijde klasika k duhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 9:05 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Tesák beru ne jako ceremoniální, ale prostě záložní zbraň. Jako průzkumník jsem nosil malé zbraně, teď budu nosit zbraně velké, ale tesák půjde aspoň do levačky. Dokázal bych si i představit, že bychom jako tým nenosili žádnou jinou chladnou zbraň a místo toho si zajistili dostatečnou palebnou sílu a přizpůsobili tomu taktiku.

cheky píše:
Nevím. Co si myslíte vy? Bude blbé, když by měli zewelláci i drancíři sekyrky (byť lehce odlišné, ale kdo to neznalý pozná), anebo bude fasa, když obě slezské grupy budou mít jednotnou zbraň? ::scratch

Myslím si, že by ses měl přidat k nějakému hornickému klubu a netahat svůj hornický fetiš do Templářů. :P Chápu, že po vzoru Falloutu navazujeme na tradice poloviny 20. století, ale realisticky: v roce 2077 už si bude málokdo pamatovat, jak to s hornictvím v kraji bylo. Už teď to začíná být dávná historie. Co teprve v roce 2277. Stejně tak by Drancíři mohli být cukrovarníci.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 9:28 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Keď sa chceme odlíšiť, tak sekery pre oba tímy nie. Celkom nechápem, čo sa ti na tesáku nepáči? Meče patria do fantasy a tesák je práve na tej hrane, že to ešte meč nie je. Dlhšia chladná do postapo pasuje už len divošská kopija.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 10:43 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Mogh píše:
Keď sa chceme odlíšiť, tak sekery pre oba tímy nie. Celkom nechápem, čo sa ti na tesáku nepáči? Meče patria do fantasy a tesák je práve na tej hrane, že to ešte meč nie je. Dlhšia chladná do postapo pasuje už len divošská kopija.

Chápu, co tím sleduješ, když bude mít zewell dlouhé valašky a drancíři jenom kratičké nožíky. :-D :P
Kopí je samozřejmé, že budeme mít všichni, protože to je daleko nejlepší zbraň. Ale mezi záložní zbraní (tesák) a velkou bitevní zbraní (kopí) zbývá místo pro kompromis, který sice není tak zničující, ale také není tak velký. Takže nějaký ten kropidlák nebo jiný bambulobijec na dlouhé násadě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 10:51 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
cheky píše:
Chápu, co tím sleduješ, když bude mít zewell dlouhé valašky a drancíři jenom kratičké nožíky. :-D :P.

Toto rozoberal Miro na PN - áno, dosah máš väčší, ale strácaš tým "obratnosť" (neviem to presne pomenovať, ale proste ti trvá dlhšie než sa napriahneš a môžeš dať druhú ranu). Ale úprimne neviem, či to v praxi naozaj tak funguje, asi by sme mali spraviť nejaké vojskové skúšky pred zavedením do výzbroje ::scratch Pošleš nám nejakých negrov ako skúšobné objekty? ::fuck


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: pon říj 30, 2017 10:55 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Operace Zubaté ostří už tohle vyzkoušela. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2017 8:16 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Reinar píše:
... po vzoru Falloutu navazujeme na tradice poloviny 20. století, ale realisticky: v roce 2077 už si bude málokdo pamatovat, jak to s hornictvím v kraji bylo. Už teď to začíná být dávná historie. Co teprve v roce 2277. Stejně tak by Drancíři mohli být cukrovarníci.

Nezapomínej, malověrný, že v roce 2060 došlo k další těžké ropné krizi. Cena uhlí vyletěla vzhůru, neboť z něj je možno vyrábět syntetický benzín. OKR byl reaktivován a oproti stavu ve XX. století ještě výrazně rozšířen. Následně pak zničen v Československo-Polských válkách, neboť byl příliš cenný, než aby bylo možno nechat jej druhé straně. V roce 2077 byla Suchá obývána výhradně aktivními, velmi rychle pak radioaktivními havíři. Následovalo sto osmdesát let bez vnějšího vlivu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 9:54 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Ad mušličky na klobouku - a co místo toho TV jako symbol bohatství? Anebo otvíráčky z plechovek, ty mají podobný tvar jako mušličky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2017 7:10 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
Aktualizace od UC - nemám žádné zkušenosti s úpravou plstění a nebo s plstí samotnou, na NeverOrobing story po zapřažení dorazivších dáv volkům přiležitost zabívat se čímkoliv budou chtít :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zewell versus Drancíři
PříspěvekNapsal: úte lis 07, 2017 7:19 pm 
Nájezdník
Nájezdník
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 3:49 pm
Příspěvky: 510
Bydliště: U Merkuru
Nad ciupagou jsem v práci přemýšlel a potřebuji ujasnit dvě věci. Topůrko bude měkčené po celé délce? Bude to ciupaga v plné velikosti nebo spíš nějaká zkrácená verze?

_________________
Vrchní homolobbista a oportunistický skarifikátor!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny