Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 9:37 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdy to zvořeme ?
10. III 100%  100%  [ 4 ]
17.-18. III 0%  0%  [ 0 ]
24.-25. III 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NeverOrbing story (duben ?!)
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 2:34 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
Image

Prolog:

"Orba, orba je vždycky stejná. Někdo táhne, někdo oře a popohání..." zamyslí se novy guvernér Havířovského panství, prohlížejíce si čerstvě odklizenou plochu u betonového města. Pro sebe si pomyslí "Ti zverbovaní divoši by za kousek barevného sklíčka udělali ledas co". Hlasitě ale pronese "Tak šup šup hoši, počasí nám přeje" zvukem zasviští zatřasknutí biče, skupina 4 zapřažených individuí se společně s guvernérem vzdalují z našeho pohledu, za nimi zůstává první vyoraná brázda, kterou tato zem nepoznala už několik stovek let. Když nastražíme uši, uslyšíme guvernérův nápěv budovatelské písně "Černý muž pod bičem otrokáře žil", guvernér očividně svou práci miluje.


a nyní prakticky :)
místo akce : Dětmarovice, nejbližší civilizačně frekventovaná zastávka Orlová, autobusové stanoviště
sebou: gumáky či jinou obuv do hlíny, kostýmová povinnost není nutná, vystačili by jste jsi i s atombordelem na slušivou fotku :D
čas - během 1 dne hotovo - pokud by na NeverOrbing story navázala další akce např. Moghova, nebudu mít námitek, osobně se jí ale asi nezúčastním, po ukončení celé akce si budu běhat kolem svých políček s měřidly, odebírat vzorky et cetera

potřebuju 3 idealně 4 tahouny, na tahání rádla, pole bylo zoráno už v listopadu, proto to nebude moc fyzicky náročné (plocha pole 10x10 metrů. Bude to taková premiéra experimentu, jak se oře na rádly zoraném úhoru, jak se budou chovat drny, které by se měli po zimě rozpadat, jestli to bude vůbec efektivní a nebo bude lepší půdu připravit ručními nástroji (což by byl teda fakt poděl a mě by to narušilo celou závěrečnou práci), otázkou je i úroveň vody v terénu (podmáčení po zimních snězích) jestli budeme schopni už v březnu orat, v plánu by bylo i osetí polností. Do toho máme i nevypočitatelný faktor počasí. Z tohoto důvodu si na tento experiment vyhrazuju 3 víkendy, pokud by bylo počasí ideální snažil bych se v jeden den obdělat všechny 3 malá políčka, z čehož vyplývá, že se může stát to, že bude naplánovaná akce ale budu mít už pooráno :)

proto nezoufejte a neklesejte na mysli, mimo orbu bych plánoval pro vás i alternativní program / odměnu za pomoc při orbě - v podobě kurzu štípání se zaměřením na hroty šípů do luku, základ na pivních dnech, mám tady i nějaké pazourky a protože jsem se plácl přes kapsu jsem ochoten se s vámi podělit i obsidiánovou surovinu

Fakt hustej obrázek! Fakt hustej obrázek! Fakt hustej obrázek! Fakt hustej obrázek!

plus teoretický pokec o indiánské lukostřelbě nad https://www.amazon.com/Encyclopedia-Nat ... 1558219927



formální start tedy od 10.III (na svatého Řehoře, líný sedlák neoře) ::rock


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story
PříspěvekNapsal: ned úno 25, 2018 10:43 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Jak to vidíš s počasím? Za 14 dní ořem? Musím si naplánovat směny.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 2:25 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
cheky píše:
Jak to vidíš s počasím? Za 14 dní ořem? Musím si naplánovat směny.


dlouhodobá předpověď ještě není k dispozici orientačně má mrznout ještě minimálně týden, což je z polnohospodářského pohledu super, drny se rozpadají, aktuální předpověď sahá max do 6.3. kdy bude kolem 9 °C nad nulou přes den v noci teploty nad nulou ... sněžit nemá, což jsou dobré vyhlídky. víc se bojím toho že bude ten víkend pršet a to se orat určitě nedá

má prognóza dne 26.2 na termín 10.III - realizace 60-70 %, 17-18.III a následný víkend 80 % +++ ale nejsem Sibyla, ani meteorologové sami neví :))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2018 12:20 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
Update ke dni 2.3. tak s tím oteplením to nebude tak akční jak to prvně meteorologové slibovali, bojím se toho aby kolem toho 6-10 nebyl interglaciál a následně znovu přituhlo, proto navrhuji orbu či štípání na 17.-18.3 (update dle počasí) dáme na tento termín 4-5 lidi ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2018 1:29 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
KDyž ti nebude vadit, že dva budou mladší 5 let. :D

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2018 10:12 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
to zní jako slabá tažná síla :D
klidně můžou pobíhat někde mimo, nemám s tím problém... trošku víc bych jsem se bál o ně při štípání skla a obsidiánu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2018 12:51 pm 
Nájezdník
Nájezdník
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 26, 2009 3:49 pm
Příspěvky: 510
Bydliště: U Merkuru
Já dám ještě vědět jak to budu mít s nemocenskou. Možná už budu normálně práce a orby schopen :). Minimalně bych přijel v době vycházek.

_________________
Vrchní homolobbista a oportunistický skarifikátor!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2018 9:39 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
-Aktualizace ke dni 7.3. -
aktuálně zmrlý sníh pomalu na Dětmarovických polnostech roztává a zůstavají po něm jenom ojedinělé bílé ostrůvky, půda podmáčená orba na sv. Řehoře (10.3) odpadá ...

vypadá to že 16.3. bude cely den chcát a dost vydatně celý den, to znamená že v sobotu 17.3. za těchto okolností orba neproběhne, a směřovalo by se to na neděli 18.3.
------------------------------------
aktualizace budou následovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2018 9:55 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Vůbec nevím, co a jak bude, ale obávám se, že do republiky řijedu až navečer.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 8:55 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Podarilo sa mi zohnať miesto na Leteckú stovku, takže tento víkend mám bohužiaľ obsadený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:16 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
děcka je to zmar ... jak jsem se bál tohle teplé počasí byl jenom Interglaciál od 17.3 teplota -2 °C a o 3 dny -17°C .. dle Norů a vyhledově do 22.3 glaciál ...

http://14-dni.cz/pocasi-detmarovice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2018 6:28 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
ČHMÚ to až tak zle nevidí, nicméně padne to k 5°C dosti pravděpodobně. Takže odložit, co? Já s dětma tenhle víkend, 17.-18. nebudu moct, neboť nebudu mít základnu v Suché, nikdo tam nebude.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2018 1:16 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
ČHMÚ mám rád pro jeho optimismus :D ano to odložení se mi jeví opravdu jako reálné, pokud nepřijdou sněhánky tak bych realně viděl realizaci v dubnu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 6:29 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Dobře, řekni co nejdřív, kvůli rozpisům směn a tak.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NeverOrbing story (17-18.3 ?!)
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 9:53 pm 
Okrádač mrtvol
Okrádač mrtvol
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 07, 2015 7:28 pm
Příspěvky: 197
jj jak bude známa předpověď počasí ... začínám být už víceméně imunní vůči nahlašování a odhlašování terminu a realizaci orby, ještě že je to jenom 2x za rok ::roll


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny