Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 11:32 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2015 10:51 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: čtv črc 02, 2015 10:27 pm
Příspěvky: 2
Využilo se někdy všechny té práce co se do toho dala například využití v jiném modu? Já si pamatuji jak chodil na vaše stránky a bylo tam spousta nadherných screenshotu s novou grafikou. Nechceš aspoň po takové době napsat jak to mělo všechno být jak se měl vyvíjet příběh a tak. Bohužel už vám nějedou ani stránky tak snad se to všechno neztratilo. Sice se to nikdy nevydá ale bylo by hezké vědět o co jsme přišli :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2015 1:51 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Kdyby byla vydána v plen třeba ta pěkná grafika, kterou BGE tým narval do Falloutího enginu, tak by mohla najít uplatnění v cizích projektech... Zájem je! Na Falloutích projektech se stále pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: úte led 09, 2018 9:36 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte led 09, 2018 9:32 pm
Příspěvky: 2
Ahoj Ještěre, Aranelko,

tady Gaf, pomáhal jsem s překlady a pár drobnostmi kolem itemů, možná si vzpomenete. Hele a co zkusit GitHub? Přečetl jsem si, že jakýsi Forked z GitHubu se specializuje na ressurection k mrtvejm open source projektům, pravděpodobně rád by někdo z těch tisíců programátorů vzal za vhod i F: BGE

Zdar a Sílu,
Gaf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2018 12:16 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 9:57 am
Příspěvky: 35
Ahoj kluci, BGE bohuzel prevazne lezi na mem mnoho let mrtvem externim HDD, za jehoz zachranu v Ove chteli uctovat 30k. Sice jsem ho nevyhodil ale na zachranu dat to momentalne taky nevidim.

Nasel jsem ale na HDD jeden fajny NPC-text z posledni faze vyvoje.


################################
#Postava: Lopaťák Joe#
#Autor: Prebral #
#Date: 26.12.2010 15:54:51
################################
#Mapa: #
#Prototyp: #
#AI PAcket: #

Melee Weapons, Small Guns, Traps.

Lopaťák Joe je legenda. Když byl mladý, křižoval se svými sedmi bratry pustinou. Napravovali křivdy, lámali srdce, otvírali vaulty, bili se s nájezdníky a osvobozovali otroky. Tedy, alespoň se to říká. Skutečnost nejspíš nebyla tak černobílá - a navíc už je to opravdu dlouho a ze všech příběhů o Osmi J je nejznámější ten, podle kterého zbyl ze všech bratří právě jen Joe a ten teď bloumá pustinou a hledá místa skonu svých sourozenců, aby jim dopřál křesťanského odpočinku. Tenhle příběh má také nejblíž k pravdě. Joe je skutečně pořád na cestách. A pořád nenašel hrob svého bratra Jimba.
Byl by to i tak dobrý hrdinský příběh, jenže předposledního z bratří zakopal Joe už před dvaceti lety... a tak dlouhé marné hledání jednoho přeci jenom opotřebuje...
V partě by měl působit jako mírně vyšinutý, přesmutnělý skoroděda, který má s odstupem času rád svůj klid, takže zbylé kumpány díky bohu ani moc morálně nerecenzuje a neřeší…
Na druhou stranu má ale jeho pesimistický přístup k životu místy negativní vliv na některé NPC.

Bratři:
Jim - prvorozený, zemřel hrdinsky při válce s nájezdníky. Leží v kotlině za soutěskou u Copper Hillu.
Jerry - druhorozený, drsná vazba. Rakovina. Leží na bývalém rodinném ranči.
Jack - nejchytřejší z bratří, vtipálek. Měl rád kanadský humor, ale nakonec natrefil na nějakého suchara... Leží v New Renu.
Joe - Lopaťák. Ničím se nevyznačoval, Joe - podrž tamto, Joe, podrž tohle, Joe, podrž tu lopatu... Žije.
Jimbo - byl tak trochu svině, ale holt z rodiny. Jednoho dne ho počestní občani někde pověsili. A nebo to bylo jinak... Lopaťák tvrdí, že neví, kde je jeho hrob, ale pohřbil ho doma za farmou.
Jeb - Jeb dal hodně na Boha a na víru. Roztrhán psy.
Malej Jim - puberťák, zastřelen v nevýznamné přestřelce. Leží v Arroyu.
Malej Joe - nejmladší z bratrů, po smrti rodičů se o něj starali. Spadl i s koněm ze skály při pokusu o překonání Grand Canyonu. Leží v Grand Canyonu.

Poznámka: Lopaťák Joe má svou lopatu. Tu mu nejde sebrat z inventáře (při pokusu o přesun se ukončí dialog a objeví nějaká hláška), pokud by to bylo těžké na programování, tak prostě vůbec nebude v inventáři, ale bude ji mít v rukou při "boji beze zbraně".
Poznámka: drží se trochu dál od zbytku party.
Poznámka: Je-li to možné, tak při boji mimo berserk floatuje asi jen každý třetí float. Není-li to skriptovatelné, šlo by asi přidat vždy třetinu prázdných floatů.
Poznámka: Jednou za čas ho při boji chytne berserk a jde s lopatou do nepřátel. Pravidla jsou následující:
Základní pravděpodobnost v procentech odpovídá lucku hráče. Počítá se při prvním zásahu do Lopaťáka v bojovém režimu. Při dalších zásazích se už neověřuje.
K tomu se přičte +2 procenta za trait Bloody Mess a +2 procenta za Jinxed.
Efekt berserku - trvá do konce boje. Joe se při něm nemůže dát na útěk a jde tvrdě po protivnících. Bojuje jen lopatou, ale všechna způsobená zranění jsou kritická. Dostává +5AP, ale nemá přirozenou AC (jako u traitu kamikaze).

Získání Lopaťáka do party:
(stará verze:)
Podivný úkol přivedl Lopaťáka Joea nakonec i do Haven. Je však napaden kojoty, pak zachráněn místními drobnými otrokáři a nakonec zamýšlen k prodeji do otroctví, pravděpodobně do dolů (našli Joea velmi špinavého, což „zachránce“ vedlo k domněnce, že se jedná o phoenixkého nebo jiného horníka). Navíc přišel o svou lopatu. PC ho musí získat od otrokářů (asi nechat varianty vyhrožování (SIL+CHA), koupě nebo vyvraždění otrokářů). Následně nutno získat lopatu, kterou má někdo jiný (to bych nechal na designérovi).
Pokud PC vybije otrokáře dřív, než mluví s Lopaťákem, Lopaťák uteče do divočiny, majitel lopaty je od té doby taky mrtvý a lopata u něj není.
(nová verze:)
Zasadni zmenou je samozrejme presun z Dirt Haven do Sad Hill, takze vse dirt havenske logicky musi pryc (stejne to byly hluche pasaze, ale to je asi tim, ze k tomu nyni nemame poradny background). Veci kolem jeho povahy, brachu a lopaty (berserk je vyborny napad, jinak Joe asi moc nebezpecny nebude) zustavaji. Mohl by ses venovat i tomu, co Joe delal treba po cas valky s najezdnymi kmeny (kdyz uz kolem sebe tak sebevedome macha lopatou). Vyjde najevo, ze ji nekde prosolichal, neb to neni zrovna zadny hura bojovnik za vlast, vsecky dobry lidicky a tak podobne. Nebo je to naopak nejaky nezistny hrdina?
Nicmene bude se nejakou podivnou shodou okolnosti dlouze pratelit s Benem (ktery za valky rozhodne bojoval). Na tom vlastne stoji cely novy rekrutovani Lopataka. Ze se vrati ze Sad Hillu spolu do Alderu k Benovi a "mouchy-snezte-si-me" Lopatak se nejakym zpusobem necha ukecat Benem, at na Nudlika aspon docasne nejak dohlidne. (Do teto trojite interakce pres floaty nepujde nijak zasahnout ani z ni utect, jinak by to ingame asi moc nefungovalo.)

Lopaťákovo tajemství:
Lopaťák občas tvrdí, že nezná svého bratra Jimba, ale ve skutečnosti ho vzal v afektu lopatou a zahrabal u jejich rodné farmy, což se snaží vytěsnit. Bojí se vrátit na rodnou farmu, kde je Jimbo zakopaný, místo toho občas pohřbívá různé vyvržence, které nikdo jiný pohřbít nemůže.


#NODE 500 - první kontakt# Hráč může přibrat Lopaťáka do party. Pokud to neudělá, Lopaťák ihned odejde a příště ho potká v Alderu při dialogu s Benem. K debilovi se přidá jen v Alderu, ne v Sad Hillu.
#NODE 700 - poprvé potkán v Alderu - cutscéna u Bena, částečně jinak struktorovaný dialog střídají se Lopaťák a Ben#
#NODE 710 - při pokus o dialog s Lopaťákem čekajícím v Alderu, až si hero promluví s Benem#
#NODE 720 - hero odchází od Bena po prvním rozhovoru s ním a Lopaťák už tam je
#NODE 800 - hero přijde k Benovi s Lopaťákem, nezná Bena
#NODE 1000 - hlavní dialog v partě#
#NODE 1500 - tak zas jdeme... - vyzvednutí po čekání#
#NODE 1600 - hlavní dialog v partě pro debila#
#NODE 1640 - vyzvednutí po čekání - debil#
#NODE 1650 - znovu potkán byl-li v partě, ale není nebo pokud si už byli představeni u Bena#
#NODE 1680 - znovu potkán byl-li v partě, ale není nebo pokud si už byli představeni u Bena (debil)#
#NODE 2500 - Hero porpvé rozklikne Jerryho hrob#
#NODE 3000 - přijdou na ranč#
################################

#Kurzor - nezná
{100}{}{Starý chlap.}
{101}{}{Hubený maník.}

#Kurzor - zná, mimo partu:
{102}{}{Lopaťák Joe.}
{103}{}{Joe. Bez lopaty ani ránu.}

#Kurzor - zná, v partě:
{104}{}{Lopaťák Joe, smutnej starej chlap.}
{105}{}{Lopaťák Joe. Jinej už nebude.}

#Dalekohled - nezná, neidiot:
{106}{}{Starý hubený a špinavý chlap v šatech, které vypadají o pár čísel větší.}
{107}{}{Tenhle pán se flegmaticky dívá kolem sebe, jako by ho už nic nemohlo překvapit.}

#Dalekohled - nezná, idiot:
{108}{}{Pán je nějakej moc smutnej.}

#Dalekohled - zná, mimo partu:
{109}{}{Přijde ti, že Lopaťák Joe se od vašeho posledního setkání vůbec nezměnil.}
{110}{}{Lopaťák Joe, ten chlap je snad nezničitelnej. A ta jeho lopata taky.}

#Dalekohled - zná, v partě:
{111}{}{Lopaťák Joe chvílema vypadá, jako by vůbec nevnímal svý okolí. Víš, že tomu tak není, ale stejně tě to trochu znervózňuje.}
{112}{}{Lopaťák Joe si od tebe trochu drží dištanc. Ne, že by se za tebe ale styděl, spíš prostě asi zrovna neni v náladě.}

#Dalekohled - zná, v partě, hodně zraněný:
{113}{}{Lopaťák Joe je na tom hodně bídně, jestli nedostane brzo pomoc, budeš ho muset tou jeho lopatou zakopat sám.}


################################
#Dialog:
################################

# Node 500 - první kontakt v Sad Hillu
{500}{}{[Starý chlap se opírá o lopatu a zachmuřeně si tě prohlíží, ale nic neříká. Někde v dálce kráká vrána.]}
{501}{}{Brej den, umíte mluvit?} # N 510, normál
{502}{}{Zdravím, já jsem HERONAME, kdo jste vy?} # N 520, normál
{503}{}{Haló...?!} # N 510, debil
{504}{}{[Já taky nemám moc náladu na velký řeči.]} # EXIT

# Node 510 - haló!
{510}{}{Chlapče, umim mluvit, ale vobčas už neni moc co řikat, jestli mi rozumíš. Jenom si tady tak přemejšlim nad pomíjivostí toho všeho}
{511}{}{Moment, a ty jsi...?} # N 520, normál
{512}{}{Búúú! Představit se! Slušný.} # N 520, debil

# Node 520 - kdo je
{520}{}{Promiň. Joe, jméno mé. Taky mi řikaj Lopaťák Joe. [chvilku mlčí] Vobyčejnej starej chlap, se kterym už to nebude lepší.}
{521}{}{Lopaťák Joe? To mi něco říká. Jmenoval se tak jeden frajer, co kdysi cestoval s bráchama po Pustině, napravoval různý nepravosti, balil ženský, hledal poklady, pobíjel otrokáře a mutanty... Táta mi o něm vypravoval, když jsem byl malej. To je zvláštní shoda, co?} # N 530, normál, jen s INT 7+ a současně Speech 100+
{522}{}{Lopaták, jo? A to seš jako hrobník?} # N 540, normál
{523}{}{Já HERONAME. Co ty tu dělat?} # N 550, debil

# Node 530 - to seš ty Lopaťáku?
{530}{}{Nojo. Ono je docela možný, že to byly historky o mně. A hele, já se nechci vytahovat, ale je fakt, že jsme toho kdysi zvládli s bráchama docela dost, i když zdaleka ne tolik, co se o nás asi povídá. Byly to dobrý časy. Jenomže co bylo, bylo. Dneska jsem už jenom starej dědek, co brzo chcípne někde v Pustině na cestě mezi dvěma dírama.}
{531}{}{To pořád cestuješ za dobrodružtvím?} # N 540, normál

# Node 540 - cestuješ za dobrodružstvím?
{540}{}{Aniprt. Jenom spíš tak ze zvyku vobcházim různý místa, kde jsou pohřbení bráchové. Nebo aspoň, kde si je vzala Zubatá, když nemaj hrob. Abych se s nima naposled rozloučil, než taky zaklepu čižmama, myslim, že už tady stejně dlouho nebudu. }
{541}{}{Hm. A kam máš namířeno teď?} # N 550
{542}{}{Hm. A tady ti někdo leží?} # N 560
{543}{}{Hm. A proč s sebou teda taháš tu lopatu?} # N 620

# Node 550 - Kam míříš teď?
{550}{}{Mám cestu do Alderu, mám tam nějaký vyřizování s pár starejma známejma. Nic zásadního, pár vobchodních věcí, o kterejch bych teď radši nemluvil. Ono ne, že bych tě podezíral, chlapče, ale i v pustině se hrozně rychle věci rozkecaj a někdo by si moh začít myslet - starej dědek, určitě prachatej, jde dělat vobchody... Lidi jsou svině. A přitom mám sotva co do huby... Ale ono by se mohlo něco semlít i tak.}
{551}{}{Do Alderu? Tam jdu taky, nechceš se přidat?} # # N 570, pokud má mizernou karmu nebo Oběšence v partě, pak 600; pokud není v partě místo, pak N 1670
{552}{}{Jo tak, už rozumim. [vlastně nerozumíš, ale to je jedno]} # N EXIT, debil

# Node 560 - někdo ti tu leží?
{560}{}{Ne, tady nikoho nemám. Ale vlastně jsem se tu chtěl stavit, říkal jsem si - Joe, až bude po tobě, kam se dáš zahrabat? A napadlo mě, že by mi vlastně vůbec nevadilo, kdyby mě zakopali tady. Mám v Alderu kámoše, nosil by mi kytky na hrob, když už jsou bráchové po smrti. Moh bych to s nim dojednat, vlastně jsem tady tak napůl kvůli tomu. Člověk už v mym věku musí myslet na funus...}
{561}{}{A to se nechceš nechat pohřbít někde, ke máš i ty bráchy?} # N 580
{562}{}{Do Alderu zrovna jdu, nechceš se přidat? Pustinou je lepší cestovat ve víc lidech.} # N 570, pokud má mizernou karmu nebo Oběšence v partě, pak 600; pokud není v partě místo, pak N 1670
{563}{}{Aha. No, rád jsem tě poznal.} # N 590

# Node 570 - lopaťák v partě?
{570}{}{No, já zase tolik nespěchám, ale je fakt, že když nás bude víc, mohla by bejt jednodušší cesta. Teda pokud mě nehodláš někde za rohem podříznout a obrat i o ten poslední nejt z lopaty, víš co, takový věci se stávaj Já se nebojim, stejně už za chvíli zaklepu bačkorama, ale rád bych napřed vyřídil ten funus. Kámoš v Alderu mi něco dluží, tak me napadlo, že by mi to mohl splatit takhle...}
{571}{}{Bez obav, starej hrdino. Pojďme.} # EXIT, lopaťák v partě, QUEST: Doprovodit Lopaťáka do Alderu
{572}{}{No, ono možná chvíli potrvá, než se do Alderu dostanu. Vyraž radši sám...} # N 610

# Node 580 - nechceš se nachat pohřbít někde, kde máš bráchy?
{580}{}{Voni bráchové ležej na různejch místech, a kdybych si vybral jednoho, ostatní by se urazili. Ne, bez legrace, jak jsem měl bráchy rád, tak na místech, kde skončili svůj smutnej život by se mi nikdo nemoh starat vo hrob. Ani u rodinný farmy, ta už snad ani nebude naše. Takže radši tady, sem mi občas starý kámoši z okolí můžou skočit dát na hrob kytky, teda, pokud se jim bude chtít. Trochu se bojim, že nebude, ale co naděláš...}
{581}{}{Ohledně toho Alderu - asi tam půjdu taky, nechceš se přidat?} # # N 570, pokud má mizernou karmu nebo Oběšence v partě, pak 600; pokud není v partě místo, pak N 1670
{582}{}{A na co že máš vlastně tu lopatu? Sám se přece nezakopeš...} # N 610
{583}{}{Jasný. Díky za pokec, už musím jít...} # N 590

# Node 590 - loučení s Lopaťákem
{590}{}{Tak se měj pěkně, mladej, ať se daří. Ono se teda asi dařit nebude, svět je svině, ale přece jenom... Já se tu taky dlouho nezdržím, je čas, abych se zase vydal na cesty...}
{591}{}{Nashle.} # EXIT, Lopaťák odejde ze Sad Hilu a přemístí se do Alderu k Benovi

# Node 600 - lopaťák nechce jít s hrdinou kvůli karmě
{600}{}{Ani ne, nic proti tvý společnosti, ale já jsem zvyklej na trochu jinou. Víš, jestli mám mluvit na rovinu tak my jsme s bráchama vždycky stáli na takový tý světlejší straně věci, aspoň sme se snažili. A vy mladý, to je dneska bída a mor, jenom byste si užívali a děláte samý sviňárny. Zase nic vosobního, vůbec, ale radši půjdu sám, děkuju pěkně.}
{601}{}{Já mám dojem, že je to osobní. A asi jsem se urazil. Chcípni, dědku!} # BOJ, -karma
{602}{}{Tak si polib prdel, hrdino.} # EXIT, Lopaťák odejde do Alderu
{603}{}{Škoda...} # EXIT

# Node 610 - quest je rozpracovaný
{610}{}{No, to má různý důvody. Jednak občas zakopávám po pustině vostatky lidí, co měli smůlu. Napřed jsem jenom pohřbíval bráchy, když to s nima bralo blbý konce, nějak se na měl tenhle úkol vždycky nalepil, a proč nakonec neprokázat tu službu i jinejm, žejo. A teď už mám tak nějak pocit, že se mnou tahle lopata srostla, že ke mně patří. Je to takový metafyzický, asi, takový břímě, který si s sebou dobrovolně vleču. Ale abych moc nefilosofoval, ona je to i praktická věc a lidi mě podle ní poznaj.}
{611}{}{Aha. [To vysvětlení je ti trochu divné, jako kdyby se něčemu vyhýbal. Ale budiž...]} # N 620, jen při INT a CHA současně 10
{610}{}{Aha.} # N 620, za jiných okolností

# Node 620 - po vysvětlení lopaty
{620}{}{No nic, rád jsem si s tebou pokecal, ale teď už je asi čas, abych se vydal směrem do Alderu...}
{621}{}{Já tam zrovna mířím taky, co vyrazit společně?} # N 570, pokud má mizernou karmu nebo Oběšence v partě, pak 600; pokud není v partě místo, pak N 1670
{622}{}{Tak šťastnou cestu...} # EXIT

# Node 700 - Alder - hero přichází k Benovi bez Lopaťáka, spustí se dialog
{700}{Ben}{...Joe, rád, ae myslím, že tu s náma ještě chvilku pobudeš, ne?}
{701}{Lopaťák}{Nemá cenu si nic nalhávat, Bene, už jsme starý, kdykoli si pro nás zubatá může přijít. I pro mý bráchy si přišla.}
{702}{Ben}{Až přijde, vezmi ji po hlavě lopatou a neřeš to, kamaráde.}
{703}{Lopaťák}{Legrácky, legrácky. Víš, von svět neni takovej skvělej, jak si občas maluješ...}
{704}{Ben}{Náhodou, Joe, každej den mi přinese nějaký zajímavý překvapení. Koukni, zrovna sem někdo míří...} #pokud se hero ještě s Benem neviděl, dialog zde končí. Pokud se už viděl dřív, pokračuje hned na N 729.

# Node 710 - Alder - Lopaťák čeká u Bena, až se s ním hero vykecá
{710}{}{Klidně si s Benem popovídej, chlapče, já počkám...}

# Node 720 - hero se po setkání s Benem, prvním poté, co přivel Lopaťáka, loučí s Benem a Lopaťák je poblíž, střídavý dialog
{720}{Lopaťák}{Tak, Bene, kde jsme to skončili?}
{721}{Ben}{Že pořád ještě nejsi stará rezem zasviněná kotva, Lopaťáku.}
{722}{Lopaťák}{Ale co, vždyť já už jen tak chodim po poušti a čekám, kde mě dožene zubatá. Starý časy jsou pryč...}
{723}{Ben}{Ty prostě neumíš bejt starej, Lopaťáku. Dyť seš žijící příklad pro mladý generace. legenda.}
{724}{Lopaťák}{Ale, lidi přeháněj.}
{725}{Ben}{Ani v nejmenšim, měl bys teď využít svý zkušenosti, abys novejm generacim ukázal, jak se to správně dělá.}
{726}{Lopaťák}{Co jak se správně dělá?}
{727}{Ben}{Ale, tak... všechno. Hele, vezmi si tady Nudlíka...}
{728}{Lopaťák}{Jako tady mladýho?}
{729}{Ben}{HERONAME! Pojď sem na chvilku!}
{730}{Ben}{Dovol, abych vás představil. Tohle je Lopaťák Joe.}
{731}{Lopaťák}{My jsme se už viděli.}
{732}{Ben}{No vida! Takže se znáte! Poslyš, Lopaťáku, nechtěl bys tady na Nudlíka trochu dohlídnout? Má to teď těžký, zabili mu tátu a vůbec...}
{733}{Lopaťák}{Já mám svejch starostí dost, Bene...}
{734}{Ben}{Udělal bys mi tim radost, mladej potřebuje nějakýho mentora jako sůl!}
{735}{Lopaťák}{Ne, Bene, to fakt neni dobrej nápad.}
{736}{Ben}{Já myslim, že je to skvělej nápad. A tobě cestování s někym, kdo ještě neni šedivej a vrásčitej taky prospěje.}
{737}{Lopaťák}{Bene, kašli na to...}
{738}{Ben}{Hele, Nudlíku, chtěl bys Bena jako parťáka? Umí bejt fakt užitečnej a mně by se taky spalo líp, kdybych věděl, že ti někdo pomůže trochu se zorientovat v Pustině, když už ses vydal na cestu...} # Node 740 - standardní dialog

# Node 740, chce se sebou hero Lopaťáka, jak navrhuje Ben?
{740}{}{Ty bys stejně s sebou takovou starou chcíplotinu, jako jsem já, nechtěl, co? K čemu bych ti byl dobrej, poslouchat furt jenom nějaký kecy starýho dědka...}
{741}{}{Ty jsi samotář, Lopaťáku, nemůžu tě do ničeho nutit. Ale měj se fajn.} # EXIT, bez Joea, jen nedebil
{742}{}{Přesně tak. Nezájem.} # EXIT, bez Joea, i debil
{743}{}{Ale houby, Ben má pravdu potřebuju někoho, kdo se tu v okolí vyzná.} # N 750, nedebil, jen, je-li v partě místo
{744}{}{Já chtěl dycky dědu. Ty seš super děda!} # N 750, debil, jen, je-li v partě místo

# Node 750, hero dostal Lopaťáka od Bena
{750}{Ben}{Výborně! Už se o tebe tolik nebudu bát, Nudlíku!}
{751}{Lopaťák}{Ale já jsem neřek, že na něj dohlídnu!}
{752}{Ben}{Když na něj nedohlídneš, tak ti ten tvůj vysněnej funus nezaplatím.}
{753}{Lopaťák}{Ech, Bene, ty parchante vyděračská, vyhráls! Ale stejně se vsadim, že mě mladej bude mít brzo plný zuby a nechá mě na první křižovatce!}
{754}{Ben}{To už je na něm, Joe, jenom na něm...} # EXIT, Lopaťák je v partě

# Node 800, hero přichází s Lopaťákem a prvně vidí Bena, po vstupu na obrazovku splněn quest zavést Lopaťáka k Benovi: "Dorazils úspěšně s Lopaťákem Joem do Alderu, +200 zkušenosti"
{800}{Ben}{Pane jo, to jsou k nám hosti!}
{751}{Lopaťák}{Ahoj Bene, chtěl bych s tebou domluvit pár věcí...}
{752}{Ben}{Rád vás oba vidim! To bych nečekal, že se znáte!}
# chvilková zatmívačka, následuje standardní rozhovor s Benem, viz Ben

# Node 1000
{1000}{}{No copak? Co se děje?}
{1001}{}{Potřeboval bych se kouknout, co máš u sebe Joe.} # N 1010
{1002}{}{Jde o naši partu Joe, říkal jsem si, že bychom měli něco dořešit.} # N 1020
{1003}{}{Měl bych na tebe pár dotazů.} # N 1030
{1004}{}{Mohl bys schovat zbraň?} # N 1040, jen pokud má lopaťák jinou zbraň než lopatu
{1005}{}{Nic, janom zkoušim, jestli seš furt naživu.} # EXIT

# Node 1010
{1010}{}{Jasně, v pohodě, jestli chceš něco, co nesu, tak si řekni. Starej chlap jako já už toho moc k životu nepotřebuje...}
{1011}{}{OK, sundal by sis, co máš teď na sobě?} # N 1050
{1012}{}{Kouknul bych k tobě do batohu...} # INVENTÁŘ
{1013}{}{Vlastně chci něco jinýho.} # N 1060

# Node 1020
{1020}{}{Nojo, jasně, personální votázky. Člověče, víš ty, že už jsem strašně dlouho nechodil takhle s někym v partě? Už jsem holt takovej samotář, no.}
{1021}{}{Říkal jsem si, že bychom měli pořešit taktiku.} # N 1070
{1022}{}{Tak ti asi nebude vadit počkat chvilku tady..? Potřebuju si něco soukromě vyřídit...} # N 1080
{1023}{}{On stejně už přišel čas, abychom se rozloučili.} # N 1090
{1024}{}{Chtěl jsem tě poprosit, jestli bys nemoh občas nahodit trošku optimističtější ksicht. Já vim, že život je zlej a ty tvoje řeči přežiju, ale mám dojem, že parta by potřebovala trošku zvednout morál...} # N 1100, Berenika v partě
{1025}{}{Ok, v pohodě, Joe. Vlastně nic nepotřebuju.} # N 1060

# Node 1030
{1030}{}{Ok, jde o něco vážnýho, nebo tě prostě akorát zajímaj mý stařecký moudra?}
{1031}{}{Jak to vlastně bylo s tebou a těma tvejma bráchama?} # N 1110
{1032}{}{Proč s sebou pořád taháš tu lopatu?} # N 1120, nepřístupné, navšívil-li hráč node 1420
{1033}{}{Nevybavuješ si z těch svejch dlouhejch cest náhodou nějakou stopu, která by mi mohla pomoct najít Chloe?} # N 2000, jen není-li dohráno
{1034}{}{Nemáš dojem, že by vobčas stálo za to, podívat se na život z tý lepší stránky, ty starej depresáku?} # N 2100
{1035}{}{No, vlastně teď nemám čas na nějaký delší vykecávání...} # N 1060

# Node 1040
{1040}{}{Jo, dyť já si stejně vlastně vystačim se svou lopatou, žejo.}
{1041}{}{Nejseš ty na tu lopatu nějak moc upnutej?} # N 1120, nepřístupné, navšívil-li hráč node 1420
{1042}{}{Díky.} # EXIT

# Node 1050
{1050}{}{Neni problém, mně zima nebude. Moje kůže je za ty roky stejně tak ztvrdlá, že bych vlastně ani nemusel nosit košili...}
{1051}{}{Kouknul bych se ti ještě do batohu, když už jsme u toho přezbrojování.} # INVENTÁŘ
{1052}{}{Díky.} # EXIT

# Node 1060
{1060}{}{Klidně se rozmysli, to ještě nikomu nikdy neuškodilo... Leda možná Malýmu Jimovi...}
{1061}{}{Potřeboval bych se kouknout, co máš u sebe Joe.} # N 1010
{1062}{}{Jde o naši partu Joe, říkal jsem si, že bychom měli něco dořešit.} # N 1020
{1063}{}{Měl bych na tebe pár dotazů.} # N 1030
{1064}{}{Mohl bys schovat zbraň?} # N 1040, jen pokud má lopaťák jinou zbraň než lopatu
{1065}{}{Co se stalo Malýmu Jimovi?} # N 1130
{1066}{}{Nic, jenom zkoušim, jestli seš furt naživu.} # EXIT

# Node 1070
{1070}{}{Jo, to se určitě hodí promyslet dopředu. Kdybychom to tak tenkrát udělali při tý válce s nájezdníkama, moh bejt velkej brácha Jim ještě naživu. Ale dal jim to sežrat, to zase jo, to zase jo.}
{1071}{}{Potřeboval bych, aby ses v boji držel spíš stranou. Nerad bych, aby ses připlet do mý palebný linie.} # N 1140
{1072}{}{Až se příště dostanem do problémů, musíme bojovat těsně u sebe, ok?} # N 1150
{1073}{}{No, ty seš dost zkušenej, tak asu bojuj, jak uznáš za vhodný.} # N 1160
{1074}{}{Co se stalo tomu Jimovi?} # N 1170
{1075}{}{Chvilku počkej, potřebuju si to ještě promyslet.} # N 1060

# Node 1080
{1080}{}{Já už se toho naběhal za život dost, klidně tu počkám, to víš, že jo.}
{1081}{}{Hned jsem zpátky.} # EXIT, čeká

# Node 1090
{1090}{}{Chápu, co s takovou starou troskou, jako jsem já, žejo. Teda, ne, že bych byl nějakej extra velkej stařec, ale někdy je lepší dát mládí prostor, ať se vydovádí bez řečí přemoudřelejch skorodědků. A já mám taky svý práce dost, furt jsem třeba ještě řádně nepohřbil bráchu Jimba. Tak zas někdy, přeju, ať najdeš, co hledáš a třeba se zase jednou potkáme a dáme řeč.}
{1091}{}{Zlom vaz, Lopaťáku.} # EXIT, z party

# Node 1100
{1101}{}{Lezu ti na nervy, žejo? Hele, víš, vono já už jinej nebudu. Neber si to nějak osobně, prostě seš eště mladej, máš ty ideály a všecko. Jenomže, mladej, ten život holt neni jenom vo tom, občas musíš udělat kompromisy a vůbec. Mně se to nelíbí, ale tak to je. No, a to víš, starý lidi vzpomínaj, protože pamatujou, že přece jenom bejvaly některý věci lepší. Takže tak. Ale samozřejmě, jestli chceš, tak se od vás zas trhnu, chápu, občas si prostě parta nesedne...}
{1102}{}{Přesně tak. Sorry, Joe, ale v týhle partě pro tebe neni místo...} # N 1090
{1103}{}{Jasný, nic se neděje, Joe.} # EXIT

# Node 1110
{1110}{}{To je dlouhá, smutná historie. Občas teda bylo i veselo, to zas jo, ale... Kde bych začal... bejvalo nás, tos asi ještě ani nebyl na světě, osm bráchů. Jim, ten byl nejstarší, po něm Jerry, dál vysmátej Jack. Čtvrtej jsem přišel na svět já, i když jsem teď taky poslední, kdo na něm zůstává, ale tak to holt chodí. Potom se narodili Jimbo a Jeb, dvojčata. No, a nakonec, to už měl táta druhou ženu, Malej Jim a Malej Joe. Von táta nebyl moc nápaditej přes jména. Ale ved nás dobře, to zas jo, aby z nás vyrostli vopravdu rovný chlapi, rozumíš? Ne, že by to třeba u Jimba bylo úplně úspěšný, ale vo mrtvejch jen dobře. Živili jsme se všelijak, celá rodina, dělali jsme lovce a honáky, hledali jsme cennosti ve ruinách starejch měst, mívali jsme svůj ranč. I když teda, ranč... takovej větší srub to byl. Jenomže pak přišel velkej problém... I proti nájezdníkum jsme se dovedli docela dobře ubránit, skoro až moc dobře. Takže nás prosili vo pomoc i lidi z širokýho okolí a my jsme jim to samozřejmě nemohli odmítnout. Řikali nám osm statečnejch, no, lidi toho nakecaj, dyť to znáš. Občas jsme se dostali i pěkně daleko... a občas se někdo z bráchů nevrátil. To je tak ve zkratce všechno, asi...}
{1111}{}{Moh bys mi podrobnějc popsat ty tvý bratry? Často o nich mluvíš, ale furt se mi trochu pletou...} # N 1180
{1112}{}{A ten ranč furt máš?} # N 1190
{1113}{}{A tys je teda všechny pohřbil, jestli tomu dobře rozumim? Proto s sebou furt taháš tu lopatu?} # N 1120, nepřístupné, navšívil-li hráč node 1420
{1114}{}{To jste museli bejt věkově docela dost od sebe, to jste na ty svý akce tahali i nejmladší bráchy? Vždyť to musely bejt ještě děti, ne?} # N 1200
{1115}{}{Musim říct, že jsem o vás asi slyšel vyprávět už, když jsem byl malej, ale pamatuju si to jenom matně. Díky za upřesnění. Ale mám na srdci ještě něco dalšího, moment...} # N 1060

# Node 1120 - proč s sebou taháš lopatu
{1121}{}{Já tu lopatu s sebou nosíval, už když jsme jezdili s bráchama. Ono se občas hodila, někdy prosté musíš vykopat schovanej pytel víček nebo třeba odhrabat polozasypaný dveře do zapomenutýho krytu... A když to s bráchama postupně bralo blbej konec, tak sem to holt byl taky já, kdo jim kopal jámu. Jojo, pohřbil jsem s ní šest bráchů. Občas bylo třeba vyměnit náasadu, občas ten plechovej plát dole, ale furt je to ta jedna lopata. Akorát Jimba jsem nenašel. Ale jednou ty jeho kosti práchnivý najdu a křesťansky pohřbim - a pak už bude akorát zbejvat, aby někdo zakopal mě...}
{1112}{}{Moh bys mi říct víc o těch tvejch bratrech? Pořád v nich mám trochu guláš.} # N 1180
{1112}{}{A co se stalo s Jimbem, že nevíš, kde leží?} # N 1210

# Node 1130 - co se stalo malýmu Jimovi (30 procent šance při prvním přečtení: "Smrt Malýho Jima tě přiměla k úvahám o tom, jaká je náhoda blbec a že je třeba dávat si bacha."; +1 luck po dobu jednoho měsíce)
{1130}{}{Malej Jim... to bylo smutný, móc smutný. A blbý. Jeli jsme tenkrát na sever k nějakýmu pomalovanýmu kaňonu, kdybych si jenom vzpomněl, jak se ta díra jmenovala. Proslýchalo se totiž, že tamní vesničani nutně sháněj nějakej G.E.C.K., jo? A my jsme zrovna jeden měli, z jinýho kšeftu. Jenomže po cestě jsme narazili na pár hajzlů otrokářů, přepadli nás ze zálohy, pitomá potyčka. Jenomže pak koukáme... no, útočníci mrtví, všichni naši bez škrábnutí, akorát malej Jim, šest mu bylo, si tak leží v prachu a z hlavy mu teče mozek... Pár blbejch zbloudilejch broků, no. Tak jsem ho tam rovnou zakopal. Kdybych si vzpomněl, jak se ta díra jenom jmenovala...}
{1131}{}{A proč jste ho s sebou, proboha, tahali, když byl tak malej?!} # N 1200
{1132}{}{Co je to G.E.C.K.? K čemu je to dobrý?} # N 1220
{1133}{}{Aha, takže takhle dopad malej Jim. A co ti tví ostatní bratři, jaký byli?} # N 1180
{1134}{}{Smutná historka. Ale teď potřebuju vědět něco jinýho...} # N 1000
{1135}{}{Tak to chodí. No nic, je čas vydat se na cestu.} # ExIT

# Node 1140 - drž se v boji stranou
{1140}{}{Jasně, jasně, neni problém. Akorát bych pak nerad, aby to vypadalo, že se nějak boji vyhejbám. Ne, že by mi už záleželo na tom, jestli se dostanu do řečí, ale víš, co toho lidi nakecaj...}
{1141}{}{Nedělej si starosti, Joe, nikdo, s kým se nepohodnem, nebude mít čas to vykecat...} # EXIT

# Node 1150 - bojovat těsně u sebe
{1150}{}{Rozumim, jako za starejch časů. Když jsme ještě jezdívali s bráchama... To víš, já jsem odmalička týmovej hráč, to je marný.}
{1151}{}{To my víme, Joe.} # EXIT

# Node 1160 - bojuj, jak uznáš za vhodný
{1160}{}{Docela mi věříš, hele. To víš, já jsem už starej dědek, co kdyby mě někde uprostřed potyčky chyt hexnšůs... Nikdy jsem na něj sice netrpěl, ale v mym věku už nikdy nevíš, kdy se něco ohlásí... Ale zařídim se teda podle svýho a s rozvahou. Jestli mě ovšem nechytne rapl, to se mi taky občas stává, to se předem omlouvám.}
{1161}{}{Dělej prostě, jak uznáš za vhodný, Joe.} # EXIT

# Node 1170 - co se stalo velkýmu Jimovi (30 procent šance při prvním přečtení: "Inspiroval tě odkaz Velkýho Jima"; +5 karma)
{1170}{}{Umřel při válce se Zmijema, nebylo to daleko odtud. Hlídali jsme tenkrát Copper Hill, malá, bezvýznamná vesnice u starýho povrchovýho dolu, dneska už nestojí. Ale bylo to dobrý místo, šlo se tam takovou soutěskou, která se dobře hájila. Jenže nevýhoda byla, že to byl taky jedinej východ. Jinak se odtamtud dalo jenom přes útes po špagátě. Chlapů tam zrovna moc nebylo, šli pomoct Byronovi proti Zmijím a čekalo se, že se boje Copper Hillu vyhnou. Nájezdníci přišli o půlnoci, brácha měl zrovna hlídku. Vlastně to možná nebyly ani Zmije, ale nějakej menší klan, co mu došlo že když se to na pláních řeže, tak tahle ves bude nehlídaná. Bylo jasný, že maj přesilu, tak jsme začali evakuovat ženský a děti. Soutěsku jsme bránili docela dlouho, ale vypadalo to bledě, měli i nějaký těžký zbraně. Jim na nás zařval, ať se taky stáhnem, že je to tu neudržitelný a ať padáme, že nás bude krejt a že přijde pak za náma a sejdem se v bezpečí ve štolách na druhý straně kopce, kde měli cooperhilský svý záložní útočiště. No, nepřišel. Za dva dny dostaly Zmije na prdel, tahle parta se lekla a stáhla se, ale vesnice už obnovená nebyla. Teďka je tam v tý kotlině za soutěskou jenom kamenná mohla a kříž, pod kterym leží velkej Jim...}
{1171}{}{Drsná historka. A co ostatní tví bráchové, co byli zač?} # N 1220
{1172}{}{Škoda ho, holt jste to taticky prosrali. No nic, jdeme...} # EXIT
{1173}{}{Padnul jako chlap, Joe. Padnul jako chlap... [významně mlčet]} # EXIT

# Node 1180 - popis bratří
{1180}{}{Samozřejmě, vo kterym z nich chceš slyšet? Bejvalo nás osm - Velkej Jim, Jerry, Jack, já, Jimbo, Jeb, Malej Jim a Malej Joe.}
{1181}{}{Zajímá mě osud toho nejstaršího, Velkýho Jima.} # N 1230
{1182}{}{Ten Jerry, jakej byl?} # N 1240
{1183}{}{Třeba o Jackovi.} # N 1250
{1184}{}{Pověz mi něco o sobě, Joe.} # N 1260
{1185}{}{Co byl zač Jimbo?} # N 1270, nepřístupné, navšívil-li hráč node 1420
{1186}{}{Jeb? To je divný jméno...} # N 1280
{1187}{}{Malej Jim.} # N 1290
{1188}{}{Malej Joe. Ten byl z vás nejmladší, jestli to chápu správně...?} # N 1300
{1189}{}{Vlastně na to asi teď nemám čas, potřeboval bych od tebe něco jinýho...} # N 1000

# Node 1190 - a ranč máš? (poznámka: stopa, přečtení se eviduje, viz node 1360)
{1190}{}{O ten ranč jsme přišli, kdepak. To bylo místo mýho dětství, ale tam už se nikdy nevrátim. Když táta s druhou mámou umřeli, ranče se chopil brácha Jimbo, protože v tý době stejně nemoh jezdit s náma ostatníma - byl neoblíbenej u pár takovejch těch lidovejch soudců pro nějaký švindly s brahmínama a kdyby opustil rodnej kraj, kde na nás lidi dali, hrozil mu lynč. No, a Jimbo pak prohrál celej ranč v kartách. Ale co, tak to chodí, já mu to nemám za zlý, naopak, chci ještě najít jeho hrob, než umřu, a křesťansky se s nim rozloučit... No, já nejsem nijak zatrpklej, ale holt ten ranč, co nám patřil, a kde jsem trávil dětství, už naší rodině nepatří a já se tam nechci vracet. I kdyby ještě stál, ale on už určitě stát nebude...}
{1191}{}{Ten Jimbo byl asi pěkný kvítko, co? Co byl zač?} # N 1270
{1192}{}{A co se vlastně Jimbovi stalo?} # N 1210
{1193}{}{Aha.} # EXIT

# Node 1200 - proč jste s sebou tahali i malý bráchy?
{1200}{}{To máš docela jednoduchý. Zaprvý, když chce člověk v tom dnešním světě přežít, musí se holt votrkávat odmala. Mně se to taky nelíbí, ale tak to prostě je - když se ještě v patnácti držíš maminy sukně, tak to taky neni dobrý. A zadruhý, s náma bráchama byli asi v největším bezpečí. Na nás si jen tak nikdo netrouf. Je tedy pravda, že oba nejmenší bráškové bohužel umřeli na cestách, ale jak jsem řikal, je to krutej svět. A my dva s tim nic neuděláme. To si leda ty ještě ve svym věku můžeš myslet, a já ti to neberu, ale realita je holt jiná. To poznáš.}
{1201}{}{Nojo, no. Stejně mám pořád v těch tvejch bratrech trochu guláš, moh bys mi o některejch říct něco bližšího?} # N 1180
{1202}{}{Ty mi umíš vlejt naději do žil, Joe. Radši abysme šli...} # EXIT

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Ještěřák dne sob bře 17, 2018 12:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2018 12:17 pm 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 9:57 am
Příspěvky: 35
(Pokracovani predchoziho prilis dlouheho prispevku)


# Node 1210 - co se stalo s Jimbem? (30 procent šance při prvním přečtení: "Jimbův osud ti připomenul, jak drsná jsou pravidla obchodování v divočině."; +1 procento barter)
{1210}{}{Jimbo nadělal dluhy. Což by ještě nebylo nic hroznýho, dá se to vyřešit, když máš rodinu nebo rozumný věřitele, a my jsme jako rodina snad měli v okolí docela dobrej kredit. Jenže Jimbo se to rozhod vyřešit tak, že prodá nějaký cizí brahmíny karavaně. On byl docela chytrej a takovýhle věci mu vycházely, párkrát už mu různý menší podvody prošly, protože byl jeden nakonec z nás a my to vždycky urovnali, zaplatili škody a tak. Lidi u nás už ho znali, a když ho vždycky chytly ty jeho frajírkovský móresy, nedali se vod něj vošulit. Problém je, že to nezkoušel v našem kraji, ale někde jinde. Lidi tam prej nebyli blbí, dali si dohromady cizí značky a fakt, že se Jimbo chce nějak rychle zdejchnout. A tak milej bráška druhej den visel. No, tak jsem si aspoň řek, že když jsem pohřbil všechny svý bráchy, najdu a pohřbim i jeho. Proto tu furt courám s tou lopatou, jak sis asi už všim...}
{1211}{}{A to nevíš, kde to bylo?} # N 1310
{1212}{}{To se dalo čekat. A co ostatní tví bráchové, co byli zač?} # N 1220
{1213}{}{Všim. Tak pojď, musíme se pohnout...} # EXIT

# Node 1220 - Co je to G.E.C.K. a k čemu je to dobrý?
{1220}{}{No, ono je to vlastně k ničemu. Takovej kufřík je to, před válkou je fasovali do vaultů, a v tom kufříku máš různý manuály a pomůcky k tomu, abys jako po válce dokázal vybudovat zdravou soběstačnou kolonii. Nevím, k čemu by to těm divochům bylo, stejně neuměj číst, ale chtěli to až skoro nábožně. Ale jak řikám, k ničemu to neni. Těch G.E.C.Ků bylo na světě docela dost, a stejně ten svět nevypadá zrovna nejlíp, no. Tak to holt je.}
{1221}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000
{1222}{}{Ach tak. Dobrý, jdeme.} # EXIT

# Node 1230 - Jim (30 procent šance při prvním přečtení: "Inspiroval tě život Velkýho Jima - 100 zkušenostních bodů."; +100xp)
{1230}{}{Jim byl frajer, nejstarší a nejrozumnější z nás osmi bráchů. A taky statečnej člověk, to myslim vážně. Samozřejmě, že jak byl nejstarší, tak nám tak trochu šéfoval. Ale my k němu měli respekt, to jo. Samozřejmě, občas jsme se trochu pošťuchovali, ale to jenom tak normálně, jak to mezi bráchama chodí, znáš to. Bez něj nás sice zůstalo sedm, ale ve skutečnosti jako by nás byla jenom půlka. Každej jsme sice chtěli bejt jako Velkej Jim, ale nikdo na to neměl.}
{1231}{}{A co se mu stalo?} # N 1170
{1232}{}{Velkej Jim... dobře... a jaký jsi to měl ty další bráchy? Chtěl bych si o nich ještě něco poslechnout.} # N 1180
{1233}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1240 - Jerry (30 procent šance při prvním přečtení: "Inspirovalo tě vyprávění o zápasníkovi Jerrym."; +1 procento k unarmed)
{1240}{}{Brácha Jerry byl takovej... Rozumu moc nepobral, ale měli jsme ho rádi. A byl to tvrďas, korba, kolos. Vypráví se, že jednou nasadil dvojitýho Nelsona páračovi a zlomil mu vaz, ale to jsem ještě byl malej, tak nevim, jestli ta historka neni trochu přibarvená. Každopádně by ses s Jerrym nechtěl dostat do křížku, vážně ne. Často si i přivydělával v různejch zápasech, ale pak už s nim nikdo nechtěl do ringu, protože ho nemohli ani dostat na zem. Lidi už jsou takoví, no, občas trošku přisrábnou. Ale já nemám co řikat, já jsem teď už v tomhle věku taky docela srab.}
{1241}{}{Ale nakonec ho někdo dostal, jestli tomu rozumim dobře?} # N 1245
{1242}{}{Zápasník Jerry. Hm. A co další bráchové?} # N 1180
{1243}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1245 - Jerry smrt (30 procent šance při prvním přečtení: "Znepokojilo tě vyprávění o Jerryho nemoci."; +1 procento k doktorovi)
{1245}{}{Dostal, ale ani člověk, ani párač, ani nic takovýho. Jednoho dne za náma Jerry přišel a povídá: "Kluci, já už ňákou dobu seru krev, nevíte, čim by to mohlo bejt?" A pak už jenom blednul, hubnul a do měsíce bylo po něm. Rakovina, žejo. Nějaká docela rychlá, aspoň. Ale ten tvrdej chlap, můj brácha Jerry, poslední tejden v jednom kuse prořval. Křičel, ať ho zastřelíme, ale nikdo z nás to udělat nechtěl, možná by to zvládnul Velkem Jim, ale ten už byl tou dobou taky po smrti. Akorát jsme ho aspon stihli přivízt k nám na ranč - a tam jsem ho taky zakopal...}
{1246}{}{To se dalo čekat. A co ostatní tví bráchové, co byli zač?} # N 1180
{1247}{}{Všim. Tak pojď, musíme se pohnout...} # EXIT

# Node 1250 - Jack (30 procent šance při prvním přečtení: "Inspirovalo tě Jackovo pistolnické umění."; +1 procento k small weapons)
{1250}{}{Jack byl chytrej a veselej člověk, měl vážně rád srandu. Občas jsi měl chuť ho nakopat, ale ty jeho kanadský žertíky vážně stály za to. A byl to i dobrej pistolník, když na to přišlo, tak dobrej, že zvládnul třeba někomu ustřelit nos nebo ucho, aniž by ho jinak zranil. Vždycky říkal, že dá radši lidem druhou šanci, ale zas je rád, když si budou pamatovat, proč ji museli dostat. Takovej neškodnej lidumil to byl, nikdy nikomu schválně neublížil, i když ne vždycky trefil, co si vlastně může dovolit za fórek...}
{1251}{}{A co se mu stalo?} # N 1255
{1252}{}{Zajímavej člověk. Ale ještě mě zajímá, co byl zač jinej tvůj brácha...} # N 1180
{1253}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1255 - Jack smrt (30 procent šance při prvním přečtení: "Jackův osud ti připomněl, jak je třeba dávat si pořád bacha."; +1 procento ke stealth)
{1255}{}{Jack natrefil na suchara. Popíjeli jsme takhle jednou v Renu v hospodě, když tu se ukázal takovej ghoul v kvádru a tvářil se hrozně seriózně. A že by pro nás měl skvělej kšeft, zdědil prej mapu pokladu, zlatý cihly ze starejch federálních rezerv, ale sám se bojí jít do tý pouště, kde to má bejt zakopaný. Tak že by nám teda prodal mapu za zlomek ceny, že jsme taková drsná parta a určitě to zvládnem, jemu že stačí žít si v klidu v Renu. To se ví, byl to švindl. Jack si od něj tu mapu půjčil, jako že si ji prohlídnem, a pak v nestřeženym okamžiku napsal na zadní stranu "Šukám tvou mámu." A tomu podvodníkovi ji vrátil, a že z kšeftu sejde, ale ať to jde zkusit jinam. Ghoul přešel k vedlejšímu stolu, tam někomu ukázal tu mapu, i se zadní stranou, žejo, a za chvíli už lítaly židle, nože a flašky. Podvodník dostal slušnou držkovou. No, prdel ohromná, váleli jsme se po zemi a chcípali smíchy. No, a druhej den ráno jdeme po ulici, kocour nás hryže, a najednou tam za rohem zas stojí ten hajzl ze včerejška, celej zkrvavenej a děsně nepříčetnej. Pustil do Jacka celej zásobník. Dostali jsme ho, ale bráchovi už nikdo život nevrátil, musel jsem ho zakopat... Ono s tou legrací to někdy holt neni taková legrace...}
{1256}{}{Švanda musí bejt... A co ostatní tví bráchové, co byli zač?} # N 1180
{1257}{}{No jo, no. Pro dnešek stačilo, jdeme.} # EXIT

# Node 1260 - Joe
{1260}{}{Na mně asi neni nic zajímavýho, snad jenom, že jsem z nás všech bráchů dneska už poslední naživu. Ale taky tu nebudu navěky, to se neboj. Jasně, ještě chodim po světě a občas přiložim ruku k dílu, ale bylo to tak nějak jednodušší, když těch rukou bylo osm párů...}
{1261}{}{OK. Ale ještě by mě ohledně těch tvejch bratří zajímalo...} # N 1180
{1262}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1270 - Jimbo (30 procent šance při prvním přečtení: "Vyprávění o Jimbovi tě přinutilo k zamyšlení."; +5 karma u klaďase, -5 karma u záporáka)
{1270}{}{Jimbo... Jimbo ne, že by se úplně nevyved. Pořád bylo poznat, že je to jeden z nás, odvážnej byl, jezdil s náma, ledacos mu vyšlo, párkrát mně a bráchům dost pomoh. O mrtvejch nakonec jenom dobře... Jenže co se dá dělat, Jimbo byl holt taky trošku vyrostlej nakřivo, jestli víš, co tim myslim. Nikdo ti nikdy nemoh dát všechno, co ti moh Jimbo slíbit. Snadno dělal dluhy a pořád jel v nějakejch podezřelejch kšeftech, kamarádil se s divnejma lidma. Jo, někde tam měl asi dobrý srdce, ale příliš se pak do toho svýho švindlování zamotal a taky na to dojel...}
{1271}{}{Jak konkrétně?} # N 1210
{1272}{}{A ostatní bráchové?} # N 1180
{1273}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1280 - Jeb (30 procent šance při prvním přečtení: "Vyprávění o pobožném frajerovi Jebovi tě trochu inspirovalo."; +1 speech)
{1280}{}{Jeb byl pánbíčkář. To myslim v dobrym, já proti pánbíčkářům nic nemám, aspoň proti těm slušnejm ne. Celý jeho jméno znělo Jebeddiah, prej podle nějakýho proroka, ale jednou jsem ho hledal v Bibli a nenašel, tak nevim. Jeb byl ale dobrej chlap, vono ho to pořád táhlo za ženskejma, ale jak byl nábožnej, tak se zas nutil držet se zpátky. Že prej hledá tu pravou. No, a ženský po něm samozřejmě jely o to víc. Bylo docela zábavný to sledovat, von byl takovej galantní, ale neoblomnej. Trošku starosvětskej, to už se dneska nenosí. Říkali jsme mu, jestli by se nechtěl stát kazatelem, ale von vždycky jenom tak cvrnknul prstem do klobouku a povídá: pánové, na to se necejtim, vykládat slovo Boží - já myslim, že jestli chcem vrátit tuhle zemi ke starejm hodnotám, musíme každej začít u sebe. Řeči pro svíčkový báby můžu víst, až budu starší a rozumnější.}
{1281}{}{Čekám, že v tom, jak skončil, ale hrála roli nějaká ženská, co?} # N 1285
{1282}{}{A ostatní bráchové?} # N 1180
{1283}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1285 - Jeb smrt (30 procent šance při prvním přečtení: "Jebova smrt ti připomněla, že v divočině číhá nebezpečí všude."; +1 outdoorsman)
{1285}{}{Kdepak. Roztrhali ho psi. Ty psy jsme potom dostali, ale nikdo z nás si nebyl jistej, jak Jebovi vystrojit pohřeb, protože ho už docela ohlodali a tudíž jeho maso bylo v těch psech, a nechtěli jsme, aby ho třeba musel při zmrtvýchvstání hledat. Rozumíš? Tak jsem ho pohřbil i s těma čoklama do jednoho hrobu, doufám, že jsem udělal správně, holt Jeb už tam nebyl, aby si vzal do ruky Bibli a poradil nám.}
{1286}{}{Tak to chodí. A co ostatní bráchové, jaký byli?} # N 1180
{1287}{}{Stane se. No nic, je čas jít...} # EXIT

# Node 1290 - Malej Jim (30 procent šance při prvním přečtení: "Vyprávění o malém Jimovi tě přimělo zamyslet se nad tím, k čemu se dneska asi hodí vzdělání."; +1 science)
{1290}{}{Malej Jim měl sice jinou mámu, než většina nás bráchů, ale samozřejmě jsme ho furt brali jako jednoho z nás. Byl to chytrej kluk, skoro bych řek, že až by vyrost, přerost by v chytrosti i Velkýho Jima. Furt ležel v knížkách - teda v těch dvou knížkách, co jsme doma měli. V Bibli a v Bílý velrybě. Ale čet z nás suverénně nejrychlejc a občas měl i dobrý nápady, který nás párkrát vytáhly z bryndy. Dobrý skóre, když je někomu teprv třináct let. Škoda ho.}
{1291}{}{A co se mu stalo?} # N 1130
{1292}{}{Pověz mi něco ještě o jinym tvym bratrovi...} # N 1180
{1293}{}{Nojo, svět je zlej. Hele, potřebuju ještě něco...} # N 1000

# Node 1300 - Malej Joe (30 procent šance při prvním přečtení: "Dozvěděl ses fascinující informace o zrzavých lidech."; +50xp, +1 first aid)
{1300}{}{Malej Joe byl náš benjamínek. Teprv osm mu bylo, když si pro něj přišla zubatá. Ale na svůj věk byl dost z divokejch vajec, chvilku neposeděl, furt někde běhal, no, děti. On to asi měl po svý mámě, ona byla zrzavá, a víš, jaký jsou zrzaví lidi, žejo? No, já ti to řeknu - maj v sobě takovej neklid, ženský vášeň, chlapi chuť riskovat. Ale taky hodně krvácej. To aspoň platilo pro většinu zrzavejch lidí, co jsem je potkal. No, možná jich nebylo až tolik, když o tom přemejšlim, ale víš, jak to asi myslim...}
{1301}{}{Uh. No, asi jo. Hele, a co se tomu Malýmu Joeovi stalo?} # N 1170
{1302}{}{No jo, } # N 1180
{1303}{}{Aha. Můžu ještě něco?} # N 1000

# Node 1305 - Malej Joe smrt (stopa 2, přečtení se eviduje u node 1360)
{1305}{}{Malej Joe, to bylo smutný. To už jsme zbejvali jenom my tři sirotci - já, Jimbo a Malej Joe. Jednou jsme dojeli ke Grand Canyonu a potřebovali se dostat na druhou stranu. Jimbo to tam trochu znal, navedl nás ke stezce a po tý jsme vedli koně. Nebylo to vůbec jednoduchý, ta stezka nebyla moc používaná, místy tam už spadly celý bloky skály. Ale s trochou opatrnosti se to dalo. Jenže když už jsme dole přebrodili řeku a skoro vystoupali nahoru, Malej Joe začal frajeřit. Osm mu bylo, ale už frajeřil. To on dělával často. Šel vzadu, a místo aby koně dál ved, tak si na něj sednul a že nás předžene a ukáže tak, jak je velkej, že už mu taky můžou řikat Velkej Joe, jako mně. Jako mně... Řvali jsme na něj, ať sleze, ale on dělal opičky, pak koni ujela noha. No, bylo to asi sto dvacet metrů dolu, půlku cesty padal, půlku se kutálel po svahu. Bylo těžký ho najít a pohřbít, ale kříž tam asi má doteď...}
{1306}{}{Se vší úctou, nebyla to trochu blbost, vozit takhle malýho kluka s sebou?} # N 1000
{1307}{}{Čili tohle byl Malej Joe... ale ještě jesem se tě chtěl zeptat na jinýho bratra.} # N 1180
{1308}{}{Nojo, to je blbý. Ale k věci...} # N 1000
{1309}{}{Stane se. No nic, musíme se pohnout...} # ExIT

# Node 1310 - a to nevíš, kde pověsili Jimba?
{1310}{}{Bohužel, někde daleko odtud to bylo. Ale pátrám po tom, jednou se to dozvim, půjdu a dopřeju mu křesťanskej pohřeb. }
{1311}{}{A co když nenajdeš tělo? Jestli ho nezakopali, už po něm na tom místě, kde visel, nemuselo nic zůstat...} # N 1320
{1312}{}{No, ale od někoho ses musel dozvědět, co se mu stalo, ne? Nedalo by se na tom založit pátrání?} # N 1330, jen INT 6 a více
{1313}{}{Tak to přeju hodně štěstí, Joe. Poslyš, ještě jsem se tě chtěl zeptat, jak to bylo s jinym tvym bráchou...} # N 1180
{1314}{}{Ok. Tak se pohnem z místa, třeba na něj někde narazíme...} # EXIT

# Node 1320 - co když z něj nic nezbylo?
{1320}{}{Tak mu tam aspoň postavim kříž. Ale tak něco by z něj zbejt mohlo... kdo ví. Ale máš recht, je blbost dělat si v tomhle směru marný naděje. Jenže všechny bráchy jsem pohřbil, jenom Jimba ne, tak jsem si říkal... Víš, i když seš starej, potřebuješ nějakej cíl... Třeba to nakonec ani nenajdu, žejo...}
{1321}{}{Hele, ale ty víš, co se mu stalo, ne? To ti musel někdo říct, tak by se přes něj dalo asi dopátrat, kde toho tvýho bráchu pověsili...} # N 1330, jen INT 6 a více
{1322}{}{Pověz mi ještě o tvejch bratrech...} # N 1180
{1323}{}{Dalsí důvod, proč už se nezakecávat a vydat se na cestu.} # EXIT

# Node 1330 - kdo ti to říkal?
{1330}{}{On mi to říkal někdo v hospodě ve Phoenixu, někdo od karavan. Až pozdějc mi došlo, že ten, koho pověsili musel bejt brácha Jimbo. Jenže víš, kolik takhle v tomhle kraji za rok pověsej lidí za podvody s dobytkem. To je spousta lidí, a nikdo si už nebude pamatovat, kterej z nich byl Jimbo. Na to se už dá narazit jenom náhodou, toho se bojim.}
{1331}{}{Kdo ví, třeba to místo najdeš. Stačí pustit se do pátrání. Co kdybychom se do toho dali?} # N 1340
{1332}{}{Já teď taky nemám moc čas po tom s tebou pátrat, ale kdo ví, třeba na nějakou stopu narazíme... Hele, ještě jsem se chtělo optat...} # N 1000

# Node 1340 - kdo ti to říkal?
{1340}{}{To neřeš, ty máš starostí dost, nebudu ti přidávat svoje.}
{1341}{}{V pohodě, Lopaťáku. Tvoje starosti jsou i moje starosti.} # N 1350
{1342}{}{Jak myslíš.} # EXIT

# Node 1350 - kdo ti to říkal?
{1350}{}{Řikám, ať to neřešíš, jo? To je můj problém.}
{1351}{}{Počkej, počkej, co ta náhlá změna nálady? Mám dojem, že mi něco nechceš říct, Joe. Nějakej průser? Nekradli jste třeba ty brahmíny spolu? To bych rád věděl, než někam přijdem a budou nás tam chtít taky oběsit.} # N 1360, jen empat
{1352}{}{Dobře, tak se nečerti.} # EXIT

# Node 1360 - kdo ti to říkal?
{1360}{}{Tak podívej, hele! Já jsem v životě neukrad jedinou brahmínu! Já jsem žil slušnym, poctivym životem. Nechtěl jsem trhnout majlant, nechtěl jsem si vyřídit účty s celym světem, chtěl jsem se dožít pokojnýho stáří i se svejma bráchama. Jimbo měl věčně potíže se zákonem - a taky na to dojel. Ne, že bych já neměl svý mouchy, ale takovej, jako on,jsem nikdy nebyl. Tak mě, prosim, neosočuj, a nepleť se do věcí, kterejm nerozumíš.}
{1361}{}{Hele, Joe, já při tom tvym líčení tvejch osudů dával pozor a něco mi tam nehraje. Říkals, že Jimbo dostal ranč, protože kvůli kšeftům s brahmínama nemoh vytáhnout nohy z vašeho kraje. Ale taky jsi říkal, že s váma byl až někde u Grand Canyonu, jestli ale dobře chápu tu zmínku o sirotcích, tak až poté, co měl mít ten ranč. A taky jsi říkal, že když ho pověsili, tak s těma brahmínama teprv zkoušel kšeftovat, ne, že v tom už měl praxi. Mám v tom trošku guláš a mám pocit, že je tam něco trošku nedořečenýho. Nechceš mi to vysvětlit, Joe?} # N 1370, pokud má ale charisma 9-10 a kladnou karmu a Joe už má vyšší level než při prvním setkání (nebo jiné skriptovatelné potvrzení toho, že jsou v partě spolu dýl), tak N 1380
{1362}{}{Tak sorry.} # EXIT

# Node 1370 - kdo ti to říkal?
{1370}{}{Hele, to bylo tak: Brácha měl nějaký ty kšefty dřív, ale nebyly vážný, nebyla to vysloveně krádež. A když prohrál ten ranč, nezbylo nám, než se zase vydat na cesty a doufat, že se na něj už trošku pozapomnělo. Jenže jak v kaňonu spadnul Malej Joe, pohádali jsme se a rozešli definitivně. No, a jeho pak někde oběsili. Je to zlý, ale takovej je život... Mrzí mě, že jsem se s bráchou rozešel takhle, ale aspoň mu to splatim tim, že pohřbim jeho kosti...}
{1371}{}{Aha, už to dává smysl, díky.} # EXIT

# Node 1380 - kdo ti to říkal?
{1380}{}{Hele, to bylo tak: Brácha měl nějaký ty kšefty dřív, ale nebyly vážný, nebyla to vysloveně krádež. A když prohrál ten ranč, nezbylo nám, než se zase vydat na cesty a doufat, že se na něj už trošku pozapomnělo. Jenže jak v kaňonu spadnul Malej Joe, pohádali jsme se a rozešli definitivně. No, a jeho pak někde oběsili a... ale ne. To nemá smysl. V kaňonu s náma ve skutečnosti už nebyl, tenkrát nás tam provázel jeden místní indián. Jimbo... Jimbo leží u našeho bejvalýho ranče. No, jak bych ti to řek... prostě má hlavu uraženou lopatou.}
{1381}{}{Tys ho zabil?!} # N 1390

# Node 1390 - dramatická pauza
{1390}{}{...}
{1391}{}{Joe?!} # N 1400

# Node 1400 - co s Lopaťákem
{1400}{}{Zabil. Nikomu jsem to doteď neřek. Prostě jsem mu urazil hlavu a zakopal ho. Víš, já měl vztek. Vez jsem Malýho Joea k doktorovi, vrátim se - a ranč, náš ranč, ranč, kde jsem vyrůstal, už neni náš. A mě ti chyt takovej rapl... vidim červeně, no a najednou. Brácha mrtvej. Ještě, že to neviděl Malej Joe, ještě, že to neviděl, jak jsem se zachoval ke svýmu bráchovi. Ani kříž jsem mu nepostavil. Chtěl jsem se tam aspoň vrátit, pohřbít ho pořádně. Ale já ti se tam bojim vrátit... ten ranč už neni náš... a ani tam nepatřim. Zabil jsem svýho bráchu.}
{1401}{}{Zasloužíš taky zemřít, vrahu. Myslím, že to pro tebe bude vysvobození.} # BOJ, +5 karma, ale -5 reputace v dané lokaci, mimo randomy a eventuální lokace bez propočtu reputace
{1402}{}{ožná si to nakonec zasloužil. Nemůžu tě soudit, Joe. S tím se musíš srovnat sám. Ale něco bys udělat měl.} # N 1410
{1403}{}{Aha. Hele, Joe, to není můj problém. Řekněme, že jsem nic neslyšel, ok?} # N 1420
{1404}{}{Měkoto. O chlapa víc nebo míň, koho to sere...} # N 1430

# Node 1410 - jdi domů, starý muži
{1410}{}{Máš pravdu. Díky. Vrátím se domů a postavím mu kříž. Třeba to k něčemu bude... Akorát to asi znamená, že se naše cesty musej rozejít, cejtim, že mi na to už nezbejvá moc času... Sbohem.}
{1411}{}{Šťastnou cestu Joe.} # EXIT, +10 karma, Joe odejde od party a už ho nikdy nikdo nespatří

# Node 1420 - tlustá čára
{1420}{}{Dobře. Dobře... O ničem jsme nemluvili, ok? Pořád jsem s tebou, ten starej, spolehlivej, poctivej Lopaťák Joe. Lopaťák Joe, co povídá historky vo tom, jak jezdil s bratrama po kraji, parťák Lopaťák...}
{1421}{}{Pro mě za mě, hlavně žádný rejpání v minulosti, prostě dělej, co se od tebe čeká, lidem vykládej, co chceš a neplač mi na rameni.} # EXIT, Joe zůstává v družině, blokovány některé nody (zmíněno na příslušných místech)

# Node 1430 - prudíme Lopaťáka
{1430}{}{Byl to, sakra, můj brácha! A já ho zabil! Já jsem ho zabil, rozumíš?! To nebyl jenom tak ledajakej chlap, to byl brácha!}
{1431}{}{Jdi do háje, hysterko. S takovym trotlem se po pustině tahat nebudu.} # N 1440
{1431}{}{Brach - prach, hehe. Ses nám nějak rozdurdil kvůli jednomu blbečkovi. Zajímalo by mě, jestli jste všichni byli takoví kokoti, jako ty.} # N 1450, karma -5

# Node 1440 - Lopaťák odchází
{1440}{}{[Lopaťák Joe si přehodil lopatu přes rameno, otočil se a beze slova odchází...]}
{1441}{}{Třeba si tam chcípni.} # EXIT, zatmívačka, Lopaťák navždy z party
{1442}{}{Moment, Joe, to byla jenom taková prdel!} # EXIT, zatmívačka, Lopaťák navždy z party

# Node 1450 - a najednou vám má před očima zas takový červeno...
{1450}{}{Tos přehnal! Já jsem možná vrah a Jimbo byl křivej, ale ostatní bráchy, ostatní mý mrtvý BRÁCHY URÁŽET NEBUDEŠ!}
{1451}{}{A kurva.} # BOJ, Lopaťák v berserk módu

# Node 1500 - dialog při vyzvednutí po čekání
{1500}{}{Copak, je čas vydat se zase na cestu?}
{1501}{}{Přesně tak, Joe.} # EXIT, Lopaťák následuje heroa
{1502}{}{Ještě tu chvilku počkej, prosím.} # EXIT, Lopaťák nenásleduje heroa

# Node 1600 - hlavní dialog - debil
{1600}{}{Tak co potřebuješ, kluku? Řeknu ti, starat se o tebe je občas stejná zábava, jako starat se o mý dva malý bráchy. Teda, dokud ještě byli naživu...}
{1601}{}{Ukaž, co máš!} # INVENTÁŘ
{1602}{}{Pučíš lopatu?} # N 1610
{1603}{}{Já teď sám, jo? Čekej.} # N 1620
{1604}{}{Di pryč!} # N 1630

# Node 1610 - debilovi lopatu nepůjčí
{1610}{}{Je mi líto, ta lopata je moje. Rozbil bys ji. To jde hrozně snadno, něco rozbít, ale pak už se to mnohem hůř spravuje. To mi věř...}
{1611}{}{Phm! [vlastně tu lopatu ani nechceš, je hnusná]} # EXIT

# Node 1620 - čekej tady
{1620}{}{Dobře. Hlavně si neubliž, to se stane, ani nevíš, jak - a když ti nemá kdo pomoct, tak je to teprve blbý. Já sám už se dneska bojim, chodit jen tak někde, kde nejsou lidi...}
{1621}{}{Neboj!} # EXIT, Lopaťák čeká

# Node 1630 - jdi z party
{1630}{}{Jak myslíš. Ale přece jenom by bylo možná dobrý, kdyby sis našel někoho, kdo by na tebe občas dohlíd. Já se o sebe postarám, to zas jo, ale u tebe mám pocit, že máš velkou šanci dostat se do průšvihu. I když, v tomhle já asi nejem ten nejlepší, co by ti moh radit. Noc nic, měj se hezky.}
{1631}{}{Jdi už, jo?} # EXIT, Lopaťák z party

# Node 1640 - vyzvednutí po čekání
{1640}{}{Rád tě vidim zase zpátky. Tak co, je čas hodit si lopatu přes rameno a vydat se dál?}
{1641}{}{Jo.} # EXIT, Lopaťák následuje
{1642}{}{Ne.} # EXIT, Lopaťák čeká dál

# Node 1650 - setkání mimo partu
{1650}{}{Vida, tak se zase potkáváme. Vypadá to, že pustina je poměrně malá, co? Musím ti říct, od tý doby, co jsme se neviděli, to všechno jde nějak od deseti k pěti. Ale já si nestěžuju, mohlo by to bejt horší.}
{1651}{}{A nechceš se ke mně přidat? Ve víc lidech jde všechno líp.} # je-li místo v partě, pak N 1660. Není-li, pak N 1670
{1652}{}{Tak ať se daří líp, Lopaťáku! Měj se!} # EXIT

# Node 1660 - zpátky do party
{1660}{}{A proč by ne... Aspoň si bude s kym popovídat. To my starý lidi občas potřebujem.}
{1661}{}{Fajn, že máš takovou hovornou, rovnou po tobě budu něco chtít.} # N 1000, Lopaťák v partě, 1.000xp jednorázově ("Přidal se k tobě Lopaťák Joe: +1000 zkušenostních bodů.")
{1662}{}{Bezva. Ale teď nemám na řeči čas, musíme se hnout. Tak pojď.} # EXIT, Lopaťák v partě, 1.000xp jednorázově ("Přidal se k tobě Lopaťák Joe: +1000 zkušenostních bodů.")

# Node 1670 - v partě není místo
{1670}{}{Víš, teď asi ne. Mám teď takovou samotářskou náladu, občas to na mne tak přijde. To jsou prostě takový vrtochy, s tim moc neneadělám, ale už jsem takovej.}
{1671}{}{Nevadí, měj se.} # EXIT

# Node 1680 - setkání mimo partu - debil
{1680}{}{Rád tě zase vidím. Musím říct, že se o sebe asi přece jenom umíš trochu postarat. Moc šancí jsem ti nedával, to víš, pustina je drsná, zvlášť pro lidi, jako jsi ty. Nic urážlivýho, jenom, že to tak chodí, občas se prostě musíš umět rychle zorientovat, jinak je po tobě, no.}
{1681}{}{Chci tě spolu.} # je-li místo v partě, pak N 1690. Není-li, pak N 1700
{1682}{}{[zatvářit se, jako že rozumíš, a jít pryč]} # EXIT

# Node 1690 - zpátky do debilovy party
{1690}{}{Dobře, já rád přiložim ruku k dílu. Stejně, jako jsme kdysi pomáhali s bráchama. Nakonec, cestovat s tebou, to je jak starat se o malýho bráchu, a na to já jsem zvyklej.}
{1691}{}{Prima!} # EXIT

# Node 1700 - v debilově partě není místo
{1700}{}{Víš, asi ne. Já myslím, že ty se o sebe už umíš postarat docela dobře, a ostatní lidi ti kdyžtak pomůžou. Já jsem spíš samotářskej typ, aspoň dneska mám takovou náladu. Holt stárnu a dědkovatim.}
{1701}{}{Tak nic.} # EXIT

# Node 2000 - nevíš o Chloe
{2000}{}{To je ta tvoje holka, co? Chlapče, já bych ti nerad kazil iluze, ale ta už bude na devadesát pět procent dávno mrtvá. Já jsem za svůj život viděl už dost otrokářskejch táborů, a to bys nevěřil, jak málo z těch ženskejch, který seberou, přežije první dva měsíce. A i kdyby přežila, tak už je dávno znásilněná a buď těhotná, nebo umírá na infekci po potratu. Ale tvoji naději ti brát nechci, to ne. jenom rikám, jak to chodí. Co jsem byl zajatej já, tak tou otrokářskou partou nikdo takovej neprošel - ale nebyl jsem tam dlouho.}
{2001}{}{Tak díky. Můžu se tě optat ještě na něco jinýho?} # N 1000

# Node 2100 - always take it from the bright side of life
{2100}{}{Myslíš, že moc skuhrám, jo? Víš, kdybys na světě viděl to, co já, taky by tě některý iluze přešly. Ale snad takhle nemluvim moc často, ne?}
{2101}{}{Furt.} # N 2110
{2102}{}{Já už jsem taky ledacos viděl. Například mi upálili zaživa tátu a unesli holku, kterou miluju!} # N 2120
{2103}{}{[mávnout rukou a neřešit to]} # EXIT

# Node 2110 - ano, furt
{2110}{}{Hm. No, víš, vono je to asi možný, ale já už jinej nebudu. To pochopíš, až budeš trochu starší, jak to chodí a jak to je.}
{2111}{}{Tak dík. Pojďme řešit něco smysluplnějšího.} # N 1000

# Node 2120 - ano, furt
{2120}{}{No, já vim. Zvlášť o tý tvý holce mluvíš pořád. Jestli teda já moc skuhrám, což si nejsem jistej, ale budiž, je to možný, že tě svejma názorama občas trošku rozčiluju, tak ty za mnou rozhodně moc nezavostáváš. To je pořád Chloe tohle, Chloe tamto... Já ti to nemám za zlý, každej jsme holt nějakej, ale přijde mi, že to nemá úplně smysl, se zaobírat tim, kdo co řek, a kdo co neřek, když vlastně o nic nejde. Ono se to i tak občas poškorpí, co jsme se jenom nahádali s bráchama, ale to je přirozený. Prostě, každej jsme nějakej, kluku.}
{2121}{}{Uf. To nemá smysl. Pojďme řešit něco jinýho.} # N 1000

#NODE 2500 - hero najde Jerryho hrob poprvé, Lopaťák sám spustí
{2500}{}{Tady leží brácha Jerry...}
{2501}{}{Pověz mi o něm...} # N 1240
{2502}{}{Čest jeho památce.} # EXIT

#NODE 3000 - příchod na bývalý ranč, spustí se samo, když v rámci každé návštěvy lokality vstoupí poprvé na jeho půdu
{3000}{}{Tady bejval náš starej ranč. Pojď pryč, koukat tu na to mi rve duši z těla.}
{3001}{}{Počkej, Joe - Jimbo leží někde tady?} # N 3010, normál, jen pokud z něj dostal, že zabil Jimba a řeší to poprvé
{3002}{}{Hele, Joe, co něco udělat Jimbem?} # N 3020, normál, pokud nedořešili záležitost s Jimbem načatou minulým nodem
{3003}{}{Nechceš aspoň navštívit hroby bráchů?} # N 3030, normál, pokud dořešili věc s Jimbem
{3004}{}{Nechceš se aspoň stavit u Jerryho hrobu?} # N 3030, normál, pokud Hero už ví o Jerrym (mluvil o něm s Lopaťákem nebo našel jeho hrob a nedořešili věc s Jimbem)
{3005}{}{Škoda ho...} #EXIT, normál
{3006}{}{[A tos myslel, že starý lidi nebrečej!]} #EXIT, debil

#NODE 3010 - řešíme Jimba poprvé
{3010}{}{Jo, támhle za bejvalou stodolou. Hrob jsem... Hrob jsem nijak neoznačil, ale... No, pamatuju si to místo. Pamatuju si ho moc dobře, každej den mi ho ta lopata na rameni připomíná.}
{3011}{}{A nezasloužil by si nakonec aspoň náhrobní kámen?} #N 3040
{3012}{}{Co se za něj aspoň pomodlit, za něj a za tebe?} #N 3050
{3013}{}{Patří mu to. To, co udělal, byla pěkná sviňárna.} #N 3060
{3014}{}{Nebul a pojď.} #EXIT
{3015}{}{Pojďme...} #EXIT

#NODE 3020 - řešíme Jimba znovu
{3020}{}{A co? Já ti nějak nevim, vždycky, když se sem dostanu, nemám chuť vůbec na nic. Ale musim na to myslet...}
{3021}{}{Pomodlit se? Nevím, kde je Jimbo teď, ale možná by mu to pomohlo. A tobě určitě.} #N 3050
{3022}{}{Možná by si zasloužil aspoň náhrobní kámen...} #N 3040
{3023}{}{Tak pojď radši pryč...} #EXIT

#NODE 3030 - stavit se u hrobu bráchů
{3030}{}{Máš pravdu, zajdu je zkontrolovat... A zavzpomínat.}
{3031}{}{Počkám tu...} #EXIT, zatmívačka na 10 minut

#NODE 3040 - Tak jsem mu postavil náhrobní kámen...
{3040}{}{Nezasloužil. Víš, ať jsem mu proved cokoliv, to, co udělal, prostě sviňárna byla. Jenže, na druhou stranu - trestat je lidský, až moc lidský. Ale třeba už mu Bůh odpustil, nevim. A jestli mu Bůh odpustil... pak bych mu asi měl vodpustit i já. Protože von, von jenom krad a lhal. Je to zlý, protože lhal a krad u lidí, který mu byli nejblíž. Ale já ho zabil. A to je před Bohem horší. A můžu jenom doufat, že mi třeba taky někdy odpustí... Takže... Pomoh bys mi najít a přinýst správnej kámen?}
{3041}{}{Samozřejmě.} #N 3070, zatmívačka na 30 minut, +karma
{3042}{}{To je tvoje břemeno, Joe. Ber to jako pokání.} #N 3070, zatmívačka na 30 minut

#NODE 3050 - modlitba pro Jimba
{3050}{}{Já se neumim modlit... Ono je to většinou k ničemu... Ale zkusím to. Asi je to v tamhle případě... No, prostě se to sluší... Dobrý je to...}
{3051}{}{Budu se modlit s tebou.} #N 3080, pokud je to poprvé, pak +karma
{3052}{}{Zatím tu počkám.} #N 3080

#NODE 3060 - patří mu to
{3060}{}{Takhle o něm nemluv! Možná mu to patří, ale ty nás vůbec nemůžeš soudit!}
{3061}{}{Můžu. Myslím, že Jimbo se škvaří v pekle a ty tam brzo přibudeš taky!} #N 3100
{3062}{}{Klid... Máš pravdu, to bych asi neměl.} #EXIT

#NODE 3070 - ...a čerstvý růže jsem tam dal; na obrazovce přibude náhrobní kámen s nápisem "Jimbo, brácha"
{3070}{}{[Joe tiše stojí a dívá se na kámen. Pak se otočí...] Myslíš, moh bys nějakej proslov? Já jsem si to s nim vyříkal potichu, ale aby měl Jimbo aspoň nějakej funus.}
{3071}{}{Já nejsem kněz, Joe.} #N 3110
{3072}{}{Pokusím se...} #N 3120
{3073}{}{To je mezi váma, já se do toho nechci plíst.} #EXIT

#NODE 3080 - modlení - floatuje Joe, hero se nehýbe, pokud se hero modlí s ním, ze začátku se přidává, ale pak začne Joe motat jendotlivé modtliby do sebe a hero vypadne z rytmu. Pak konec.
{3080}{Joe}{Otče náš, jenž jsi na nebesích...}
{3081}{Hero}{Otče náš, jenž jsi na nebesích...}
{3082}{Joe}{...posvěť se jméno tvé...}
{3083}{Hero}{...posvěť se jméno tvé.}
{3084}{Joe}{Přijď království tvé...}
{3085}{Hero}{Přijď království tvé...}
{3086}{Joe}{A proveď nás roklí šeré smrti...}
{3087}{Hero}{Buď vů... eh?}
{3088}{Joe}{K tobě pozvedám svou duši, Hospodine, můj Bože...}
{3089}{Hero}{...šeré smrti...}
{3090}{Joe}{Pro své jméno, Hospodine, odpusť mi hřích, jenž je veliký.}
{3091}{Hero}{...}
{3092}{Joe}{I bráchovi. Amen.}
{3093}{Hero}{Amen.}

#NODE 3100 - provokujem
{3100}{}{Nech toho! Aspoň tady a teď!}
{3101}{}{Vlastně jsem si řekl, že ti do toho pekla konečně pomůžu, bratrovrahu...} #BOJ, Joe začíná v neberserkovém m´du
{3102}{}{Chcípáku. Bratrovrahu.} #BOJ, Joe začíná v berserkovém módu
{3103}{}{Promiň.} #EXIT

#NODE 3110 - nejsem kněz
{3110}{}{To nevadí, my byli z protestantský rodiny, vždycky jsme to brali tak, že každej křesťan moh zastat roli kněze...}
{3111}{}{Dobře, zkusím to..} #N 3120
{3112}{}{Fakt ne, Joe. Necejtim se na to.} #EXIT

#NODE 3120 - nejsem kněz
{3120}{}{Díky. Stačí krátkej proslov. Já bych to asi nedokázal doříct...}
{3121}{}{[zkusím něco říct o Boží spravedlnosti a odpuštění]} #N 3130
{3122}{}{[pojmu to civilně]} #N 3150
{3123}{}{[čas na hlubokomyslnou úvahu]} #N 3170, speech 110 plus
{3124}{}{[mohl bych zkusit Joea trochu povzbudit]} #N 3190, speech 110 plus
{3125}{}{[něco plácnu, hlavně, ať už to mám za sebou...]} #N 3210
{3126}{}{[Bůh není. Všechno skončí špatně. Co bychom si nalhávali...]} #N 3230

#NODE 3130 - Hero floaty - proslov o Bohu
{3130}{}{Milostivý Bože...}
{3131}{}{...stojíme tu teď před tebou, dva hříšníci - já a tady Joe.}
{3132}{}{Joe... Joe zabil svýho bráchu.}
{3133}{}{Zabil ho, protože se k němu brácha zachoval špatně a protože mu ujely nervy.}
{3134}{}{Ten brácha se jmenoval Jimbo a leží tady v tom hrobě.}
{3135}{}{Hrob mu postavil Joe, když se sem po letech vrátil a podíval se svýmu hříchu do tváře.}
{3136}{}{Jak jsem říkal, Bože, já jsem taky hříšník a netroufám si soudit ostatní.}
{3137}{}{Vím, že se všichni na konci sejdeme před Tebou.}
{3138}{}{A vím, že Joe svýho činu lituje.}
{3139}{}{Potkal jsem ho náhodou a nedávno, ale věřím, že je to dobrý člověk.}
{3140}{}{Vím, Bože, že dokážeš trestat a že tvoje spravedlnost je pevná a dokáže udeřit tvrdě.}
{3141}{}{Ale vím taky, že u Tebe je naděje a milosrdenství.}
{3142}{}{Proto tě prosím, abys k nim ukázal cestu hříšným, kteří litují.}
{3143}{}{A ať jsou jejich skutky jakkoli špatné, neupřel jim nakonec místo ve Tvém Království.}
{3144}{}{Nenaléhám, nepřikazuji, jen pokorně prosím.}
{3145}{}{Za Jimba a za Joea.}
{3146}{}{Děkuji, žes mi naslouchal, ať už se rozhodneš jakkoli.}
{3147}{}{Amen.}
{3148}{Joe}{Amen.}
{3149}{Joe}{Díky.} #+1000XP, výrazný boost ke karmě, +5 speech

#NODE 3150 - Hero floaty - proslov civilní
{3150}{}{Sešli jsme se tady dneska...}
{3151}{}{...abychom ti, Jimbo, postavili hrob.}
{3152}{}{Neznal jsem tě.}
{3153}{}{Ale tvůj brácha tě měl rád a i když to mezi váma dopadlo zle, chybíš mu.}
{3154}{}{Nebudu teď mluvit o vině, nejsem soudce.}
{3155}{}{Ale ať už je vina jakákoli, musíme se učit odpouštět.}
{3156}{}{Asi jsou na světě lidi, kterým nedokážeme odpustit, i kdybychom měli.}
{3157}{}{A taky lidi, který jsme měli rádi.}
{3158}{}{Někdy jsou to, bohužel, ty stejný lidi.}
{3159}{}{A i když šlo všechno do kelu, i když jste se nerozešli v dobrym...}
{3160}{}{...i když ti Joe urazil hlavu lopatou...}
{3161}{}{Pořád jste spolu zažili spoustu věcí a udělali hodně dobrýho.}
{3162}{}{Myslím, že se na vás bude ještě dlouho vzpomínat.}
{3163}{}{A to v dobrym.}
{3164}{}{Takže to nestálo všechno úplně za hovno.}
{3165}{}{Život je všelijakej a má svoje temný i světlý stránky.}
{3166}{}{Doufám, že tím, že jsme ti tu, Jimbo, postavili hrob...}
{3167}{}{...a že se tu Joe zastavil a postavil se ke svý minulosti čelem...}
{3168}{}{...začíná zase jedna z těch světlejch. To je asi všechno, co jsem chtěl říct.}
{3169}{Joe}{Díky.} #+1000XP, boost ke karmě, +10 speech

#NODE 3170 - Hero floaty - proslov hlubokomyslný
{3170}{}{Jedenkrát dávno šel pustinou muž...}
{3171}{}{...a na tomto místě zvelebil zem, postavil ranč a dal základ svému rodu.}
{3172}{}{Z jeho rodu vzešlo osm synů, osm výhonků. Každý s sebou nesl jiný příslib.}
{3173}{}{Zprvu se zdálo, že jsou synové neporazitelní a všude, kam šli, je čekala sláva.}
{3174}{}{Ještě za života se stali legendami a vzory pro stovky lidí.}
{3175}{}{Bohužel ale nenaplnili svůj osud do takové úplnosti, jakou bychom si my ostatní přáli.}
{3176}{}{Jeden po druhém odcházeli a nakonec poslední z rodu přišli i o rodný ranč.}
{3177}{}{Nakonec zůstal jen jeden, sám, tížen vinou.}
{3178}{}{Chodil po pustině, ale nedokázal už postavit nový statek, rozorat půdu...}
{3179}{}{...navrátit lidský rozměr a štěstí do zničené země.}
{3180}{}{Chtělo by se říct, že silná větev tohoto rodu, která se napínala přes poušť a činila ji zelenější...}
{3181}{}{...zanikla v beznaději, sváru, neštěstí a bídě.}
{3182}{}{Ale byla to silná větev.}
{3183}{}{A jestli jste někdy viděli padnout strom...}
{3184}{}{...víte, že kolem něj často vyraší mladé semenáčky.}
{3185}{}{Nevím o tom, že by po sobě některý z bratrů nechal syny, i když se to vyloučit nedá.}
{3186}{}{Ale jejich činy inspirovaly mnohé. Já sám jsem jedním z lidí, kteří od mládí slýchali o těch osmi bratřích.}
{3187}{}{Takže, Joe a Jimbo - a i vy ostatní, nepřítomní...}
{3188}{}{...ať to nakonec skončilo jakkoli, nelitujte. Svět jde dál ale vy jste v něm nechali svou stopu.}
{3189}{Joe}{Děkuji.} #+1200XP, boost ke karmě

#NODE 3190 - Hero floaty - proslov povzbudivý
{3190}{}{Joe...}
{3191}{}{...stojím tu nad hrobem tvého bratra.}
{3192}{}{Bratra, který tě velice zklamal, ale kterého jsi zároveň měl rád.}
{3193}{}{Vím, že jste se nepohodli a skončilo to tragicky. A každý z vás na tom měl svůj podíl viny.}
{3194}{}{Ale teď ses vrátil...}
{3195}{}{...a udělal, co jsi musel. To je dobře. Je důležité, smířit se s minulostí.}
{3196}{}{Nejsem kněz, soudce ani teolog, nevím, jak vyvážit všechny ty viny a neštěstí, které se tu staly.}
{3197}{}{Ale vím, že i když je každý vidíme jinak a i když nás trápí, musíme s nimi žít.}
{3198}{}{Musíme umět odpouštět sobě i druhým.}
{3199}{}{Protože jinak by na světě nebylo k žití, ty nesčetné hrůzy a omyly minulých let by neodcházely...}
{3200}{}{...a všechny by nás pohřbily pod svou vahou.}
{3201}{}{Nechci, abys na svého bratra zapomněl, Joe, ani abys zapomněl na to, co se stalo.}
{3202}{}{Vzpomínkám a pocitům viny je ale třeba pomoct srovnat se, je třeba zabránit jim, aby věčně týraly živé.}
{3203}{}{I proto jsme tu dnes postavili Jimbovi náhrobní kámen a i proto na něj vzpomínáme.}
{3204}{}{Joe, zabils. Ale přesto jsi dobrý člověk.}
{3205}{}{Žij dál, drž si pro svého bratra místo v srdci. Uctívej jeho památku.}
{3206}{}{Ale nenech se zadusit svou vinou.}
{3207}{}{Tu vinu možná nejde popřít...}
{3208}{}{...ale nesmíme nechat smrt a beznaděj vyhrát a ovládnout naše myšlení a životy. Protože to vede jen k dalším neštěstím.}
{3209}{Joe}{Děkuji. Mám o čem přemýšlet.} #+1300XP, menší boost ke karmě

#NODE 3210 - Hero floaty - proslov mít to z krku
{3210}{}{Tak abych něco řek o tom hrobě...}
{3211}{}{...a taky o Jimbovi.}
{3212}{}{Tak asi takhle:}
{3213}{}{Ten hrob jsme tu postavili, aby když tudy někdo půjde...}
{3214}{}{...tak aby si řek: Tady asi leží nějakej dobrej chlap.}
{3215}{}{A nemusí vědět, že ten chlap možná dobrej nebyl a že ho Joe zabil.}
{3216}{}{Stačí, když vidí, že mu někdo postavil hrob.}
{3217}{}{Ten hrob tu bude furt, i když my už tu nebudem.}
{3218}{}{Takže vzpomínka na Jimba je zachovaná.}
{3219}{}{Ehm...}
{3220}{}{Vod toho hroby jsou.}
{3221}{}{A proto jsme ho postavili.}
{3222}{}{Je to dobrý, když se někomu postaví takhle hrob.}
{3223}{}{Ať už byly okolnosti jakýkoli, nikdo by neměl jen tak ležet jako pohozenej pes.}
{3224}{}{Jsme přece lidi.}
{3225}{}{A lidi maj určitý pravidla a zvyky a jednim z těch zvyků je, že si stavěj si hroby.}
{3226}{}{I když proti sobě zaživa třeba něco měli.}
{3227}{}{A i když je třeba takový vedro jak dneska.}
{3228}{}{To z nás ty lidi totiž dělá.}
{3229}{Joe}{No.. děkuju.} #+500XP, docela malý boost ke karmě

#NODE 3230 - Hero floaty - proslov pesimistický
{3230}{}{Tenhle hrob, to je především památník jednoho velkýho průseru.}
{3231}{}{Takovýho, o jakejch se občas zpívá v baladách. Ale nic romantickýho na tom ve skutečnosti neni.}
{3232}{}{Jimbo, kterej je tu pohřbrenej, byl křivej jak Möbiova páska.}
{3233}{}{Joe, kterej stojí tady vedle mě, je zase docela rapl a zabil ho.}
{3234}{}{Mohlo by to znít jako nějaký osudový vyvrcholení velkýho příběhu, ale vlastně to byl jen obyčejnej krvavej, hnusnej mord.}
{3235}{}{Žádnej hrob už to nespraví...}
{3236}{}{...a všchni účastníci asi skončej v pekle, pokud je Bůh.}
{3237}{}{Takže jejich nejlepší nadějí je, že žádnej Bůh neni.}
{3238}{}{A on asi žádnej Bůh nebude, protože jinak by se neděly takovýhle věci.}
{3239}{}{Nemluvim teď jen o Joeovi a Jimbovi, ale i vo tom, co denně vidíme kolem sebe.}
{3240}{}{Radioaktivní poušť, otrokářství, mustace, lidi, co si jdou po krku...}
{3241}{}{Celá tahle slavná civilizace, co se měla vyhodit do povětří důkladnějc...}
{3242}{}{...a dát šanci třeba mravencům.}
{3243}{}{Takhle bude vychcípávat třeba ještě tisíce let...}
{3244}{}{...ale nakonec po ní snad už konečně zůstanou takovýhle hroby.}
{3245}{}{Takže v konečenym měřítku o nic nejde. Je sice možná zabil Jimba...}
{3246}{}{...ale nakonec stejně všichni skončíme pod drnem.}
{3247}{}{A zasloužíme si to. A nikou nebudem chybět.}
{3248}{}{Takže si z toho Joe nic nedělej, žes ho zabil. Vesmíru je to úplně u prdele.}
{3249}{Joe}{Eh....} # +700XP, malý úbytek karmy

################################
# Floaty
################################

# generické - obecně (i mimo partu)
{xxx}{}{Jime, Jime... vždycky první, vždycky vepředu, co...?}
{xxx}{}{Jerry, chlape, vobčas holt jenom síla nestačí...}
{xxx}{}{Nojo, Jacku. Říkal jsem ti, že naposled se bude smát někdo jinej...}
{xxx}{}{Jimbo, ty... ale co, o mrtvejch jenom dobře.}
{xxx}{}{A kde je ten tvůj Bůh, Jebe, co, viď?}
{xxx}{}{Svět je zlej, malej Jime, ale tak to holt chodí.}
{xxx}{}{Neboj, malej Joe, velkej Joe tě najde a zakope.}
{xxx}{}{No, mám holt ten život posranej. Ale já si nestěžuju, mohlo to bejt horší.}
{xxx}{}{Nojo. Tak to chodí...}
{xxx}{}{[opírá se o lopatu]}
{xxx}{}{Lidi jsou dneska hrozný, ale s tim se musí člověk smířit.}
{xxx}{}{Celej život čekáte, že přijde nějaká světlá chvilka, ale pak vám dojde, že už byla.}
{xxx}{}{Starý dobrý časy ve skutečnosti stály dost za houby, jenže to si člověk časem odfiltruje.}
{xxx}{}{Já vás najdu, bráškové. Najdu a po křesťansku pohřbim.}
{xxx}{}{[nerozhodně se rozhlíží]}
{xxx}{}{Čím víc mám let, tím víc mi svět odsává z žil...}
{xxx}{}{Kdybych si jen vzpomněl, jak se ta díra tam na jihu jmenovala...}

# generické - navíc, je-li v partě
{xxx}{}{Jim byl můj nejstarší brácha, víš?}
{xxx}{}{Jerry. Ten byl z nás druhej nejstarší, velká vazba, řikali jsme mu "Bejček".}
{xxx}{}{Jo, Jack, ten se uměl smát. Von nebral život moc vážně.}
{xxx}{}{No, v každý rodině je asi někdo jako byl muj brácha Jimbo...}
{xxx}{}{Jeb byl vlastně celym jménem Jebeddiah. To byl prej kdysi nějakej slavnej prorok, co založil nějaký město. A je fakt, že Jeb byl hodně do Pánaboha...}
{xxx}{}{Malej Jim... nojo, to už tátovi začaly docházet jména.}
{xxx}{}{Malej Joe byl můj nejmladší bráška. Jmenoval se po mně.}
{xxx}{}{Voni lidi si ve skutečnosti nerozuměj, žejo. Já to znám, kolikrát někomu něco řikáš a von si to stejně vyloží po svym...}
{xxx}{}{No. chlapče, ty seš mladej, ty tu svou holku třeba ještě najdeš živou. Já můžu bráchy akorát zakopat.}
{xxx}{}{A vono to je nakonec dobře...}
{xxx}{}{Řeknu ti, cestovat s tebou neni vlastně tak zlý. Už jsem zažil horší věci.}
{xxx}{}{Hm. Nojo.}
{xxx}{}{[mlčí]}
{xxx}{}{[myslí si na svoje]}
{xxx}{}{[leští lopatu]}
{xxx}{}{[přehodil si lopatu na druhé rameno]}
{xxx}{}{Někdy mě napadá, že se s tou lopatou zbytečně tahám, ale nakonec je docela dobrá, ne?}
{xxx}{}{Hele, promiň, jestli tě otravuje, jak se pořád vleču s tou lopatou, ale sehnat dneska takhle kvalitní nářadí taky neni jednoduchý.}
{xxx}{}{Ono neni až takovej rozdíl mezi tim být otrok a být na svobodě. Ale srovnávat se to nedá.}
{xxx}{}{[Na něco si vzpomněl a pousmál se. Na malou chvilku.]}
{xxx}{}{Už jsem ti vyprávěl vo mejch bratrech?}
{xxx}{}{Bože, já jsem starej!}
{xxx}{}{Záda mi holt vržou, ale nestěžuju si.}
{xxx}{}{...a pak mi asi nezbude, než zakopat se taky. Nojo.}

# navíc je-li v partě - PC je klaďas
{xxx}{}{Nojo, když jsem byl mladej, taky jsem měl ideály, ale život je složitější...}

# navíc je-li v partě - PC je zloun
{xxx}{}{Podívej se, já to v podstatě chápu, co děláš. Každej holt dělá, co musí...}

# zasažen
{xxx}{}{Nojo, to se dalo čekat.}
{xxx}{}{Kruci.}
{xxx}{}{Tak tohle nebylo dobrý...}
{xxx}{}{Takhle podobně to taky schytal Jack, jo, ten měl pech.}
{xxx}{}{No, ještě zvládnu kopat.}
{xxx}{}{Au! Au...}
{xxx}{}{[třese se]}
{xxx}{}{[zakolísal]}
{xxx}{}{[plive krev]}
{xxx}{}{Zase den blbec...}
{xxx}{}{Ale ne...}
{xxx}{}{Ah!}
{xxx}{}{Auch!}
{xxx}{}{Hmpffh...}
{xxx}{}{Fuj, to bolí skorem jak karabáč!}
{xxx}{}{Nonononono!}
{xxx}{}{Nojo.}

# přechod do berserku (místo floatu při zasažení; červené floaty)
{xxx}{}{Tak, ale teď sem se nějak nasral!}
{xxx}{}{Ten svět fakt stojí za hovno. Za hovno! ZA HOVNO!!! AARGH!!!}
{xxx}{}{Tak. Nojo. Tak. KURVA. KURVA!!! POJĎ SI PRO RÁNU LOPATOU, TY SVINĚ!!!}
{xxx}{}{A já už toho všeho mám akorát dost!!!}

# minut
{xxx}{}{Todle by se Jimbovi nestalo. Ať byl, jakej byl, v tohmle se vyznal...}
{xxx}{}{Mně už nevadí, že mi kolem uší hvízdaj facky a kulky, já už si zvyk.}
{xxx}{}{Ale!}
{xxx}{}{Tfuj.}
{xxx}{}{Jo, kdyby se takhle bojovalo tenkrát, moh bejt Malej Jim ještě naživu.}
{xxx}{}{Hele, mě už hned tak něco nevyleká...}
{xxx}{}{Uh.}
{xxx}{}{No dobrý, no...}
{xxx}{}{To je bída!}
{xxx}{}{[vykryto lopatou]}
{xxx}{}{[uhnul dost pomalu, ale stihl to]}
{xxx}{}{Nojo, no.}
{xxx}{}{Fuj, pěkně jsem se zadejchal!}
{xxx}{}{Hele...!}
{xxx}{}{[flegmaticky mlčí]}
{xxx}{}{Mám dojem, že se za mě Jeb tam nahoře přimlouvá.}

# navíc generické a bojové je-li blízek smrti
{xxx}{}{Heleďse, já si nechci stěžovat, ale bojim se, že to už brzo budu mít za sebou...}
{xxx}{}{Bráškové, brzo se už asi uvidíme...}

# útočí (neberserk)
{xxx}{}{Tak si pojď pro jednu vod Lopaťáka!}
{xxx}{}{Jak já bych ti to řek...}
{xxx}{}{Jim tu už neni, tak ti holt budu muset říct "dost!" já.}
{xxx}{}{Nejsem taková vazba, jako bejval Jerry, ale něco snad ještě zvládnu!}
{xxx}{}{Jo, kdyby tu byl Jack, ten by ti řek, co seš zač, takovym způsobem, že by se ti i tvá vlastní máma vysmála!}
{xxx}{}{Jimbo by tě sejmul zezadu, ale já hraju fér!}
{xxx}{}{Jeb by ti asi vodpustil, ale já holt nejsem Jeb.}
{xxx}{}{Za Malýho Jima!}
{xxx}{}{Tebe by zvládnul i malej Joe, a to byl z nás nejmenší!}
{xxx}{}{Tak teda jo. Pojď si pro to...}
{xxx}{}{Hele, já to nedělám rád, ale víš, jak to chodí...}
{xxx}{}{Někdy holt musíte někoho zabít, to tak je...}
{xxx}{}{Nojo. Nojo, no.}
{xxx}{}{Tak. Do něj.}
{xxx}{}{[sleduje cíl]}
{xxx}{}{Haj hou...}
{xxx}{}{Za bráchy!}
{xxx}{}{Tebe zakopávat nebudu!}
{xxx}{}{K čertu s tebou už!}
{xxx}{}{Já jsem klidnej. Ale vobčas vám na mě padne takovej vztek...}
{xxx}{}{Asi se stejně brzo sejdem, ale ty holt půjdeš první...}
{xxx}{}{Je mi líto...}
{xxx}{}{Ach jo...}
{xxx}{}{Já už viděl takovejch mrtvejch, škoda povídat...}
{xxx}{}{Radši bych někam, kde pušky rezavěj na zdi, ale když už, tak už!}
{xxx}{}{Tak si to sežer...}

# útok - navíc, bojuje-li lopatou (neberserk)
{xxx}{}{Budu si tu lopatu pak muset dorovnat...}
{xxx}{}{S timhle nástrojem se ještě trochu ohánět umím...}
{xxx}{}{A prásk!}

# útočí (berserk, červené floaty)
{xxx}{}{Tak pojď, udělej mi radost!!!}
{xxx}{}{A teď sleduj, jaký jsme byli za starejch dobrejch časů!}
{xxx}{}{Ahahahahá!!!}
{xxx}{}{Carramba!}
{xxx}{}{Za Jima!}
{xxx}{}{Za Jerryho!}
{xxx}{}{Za Jimba!}
{xxx}{}{Za Malýho Jima!}
{xxx}{}{Za Malýho Joea!}
{xxx}{}{Za Jeba!}
{xxx}{}{Za Jacka!}
{xxx}{}{Svět je plnej hnoje, ale já mám LOPATU, ty ksindle!}
{xxx}{}{Já že sem starej!? Řekni mi to do vočí!!!}
{xxx}{}{Já už toho mám dost!!!}
{xxx}{}{Sleduj, jak ti LEGENDA ZÁPADU vyrazí zuby z držky NÁSADOU!!!}
{xxx}{}{Já tě zabiju!!! Zabiju!!!}
{xxx}{}{Zdechni, mlaďochu!}
{xxx}{}{Tak co?! Fakt jsi mě chtěl vidět rozčílenýho!!?}
{xxx}{}{MNĚ TENHLE RAPL NEDĚLÁ DOBŘE NA SRDCE, TY KRETÉNE!!!}
{xxx}{}{Tumáš, tumáš ty parchante!}
{xxx}{}{Grrraaach!!!}
{xxx}{}{Já se z toho tady POSERU!!!}

# konec berserku
{xxx}{}{Uf, to jsem se nějak... rozčílil, viď, chlapče?}
{xxx}{}{Hele, dyť mě znáš. Mě hned tak z míry něco nevyvede... kromě těhle ZKURVYSYNŮ! No nic...}
{xxx}{}{To je na hovno, tohle bych svýmu srdci už dělat neměl...}

# prchá
{xxx}{}{Než umřu, musim hlavně pohřbít brášky.}
{xxx}{}{Hele, mrzí mě to, ale na tohle už jsem prostě moc starej!}
{xxx}{}{Kruci, nalomila se mi lopata!}

# příchod - Backwoods
{xxx}{}{Taky pěkná díra. U nás doma to vypadalo podobně. To holt dneska dost po světě bejvá, takovýhle díry.}

# příchod - Phoenix
{xxx}{}{Velký město, ale úhledný to tu zrovna neni. Dneska už se holt pěkný domy nestavěj, ale co, takovej je svět.}

# příchod - Bad Waters
{xxx}{}{Já proti ghoulum nic nemám... když nesmrděj, nerozpadaj se, a snažej se vypadat jako normální lidi.}
{xxx}{}{Říká se, že ghoulové mívaj smysl pro humor. No, ten, co tenkrát provrtal bráchu Jacka, ho asi neměl vůbec...}

# příchod - BCG
{xxx}{}{To se už dneska hned tak nevidí, takovej pěknej kus země. Ale to dlouho nevydrží...}
{xxx}{}{Připomíná mi to tu Grand Canyon... chudák Malej Joe, doteď ho vidim, jak se i s koněm řítí dolů...}

# příchod - pašeráci
{xxx}{}{Tak, každej se živí, jak umí, proti některejm mafiim, co sou v tom světě kolem, je tohle ještě dobrý...}

# příchod - Alder
{xxx}{}{Hele, nevadí ti, když si tu budeš vyřizovat svuj byznys, že bych si trošku odpočinul?}
{xxx}{}{Kousek vocaď zastřelili nájezdníci bráchu Jima. To to tu ještě byla mnohem větší díra...}

# příchod - Chewelah
{xxx}{}{Jeden by neřek, kde všude v pustině žijou lidi.}
{xxx}{}{V takovýhle díře jsme tenkrát v přišli vo Malýho Jima... Kdo by řek, že maj brokovnice takovej dostřel...}

# příchod - Navaho
{xxx}{}{Ale tak jasně, znám i slušný indiány, třeba Kulhavej Bill Had, ten byl skoro jak bílej.}
{xxx}{}{V podobný pohanský osadě víc na severovýchod tenkrát roztrhali psi bráchu Jeba...}

# příchod - Vault 10
{xxx}{}{Hele, tady bacha. Vony v těch vaultech občas bejvaj různý svinstva...}

# příchod - Erebus
{xxx}{}{Nojo. Takhle to dopadá, ta dnešní touha všech lidí po ustavičnym zisku. Ale s tim se nedá nic dělat.}

# příchod - Coyote Crossing
{xxx}{}{Peněz už moc nemám, ale pivo bych si dal.}
{xxx}{}{Tady se tenkrát brácha Jerry hrozně poblil. Mysleli jsme, že z pití, ale bylo to už z raka.}

# příchod - LA Boneyard
{xxx}{}{Fuj, to se mi navalilo!}

# příchod - Dirt Haven
{xxx}{}{Tak zase jednou budem stírat nohama prach na kolejích...}
{xxx}{}{Je to tu pořád stejně ošklivý, jako když jsem tu otročil.}

# Vstup do mírně zamořené lokace.
{xxx}{}{Hele, tady se mi to nelíbí, tady to trochu svítí. Ale já jsem starej, mně už je to jedno...}
{xxx}{}{No, můžou si za to lidi sami, jak vypadá svět, když si ho holt neuměj vážit. To tak je.}

# Vstup do vysoce zamořené lokace.
{xxx}{}{Drž se radši zpátky, tohle neni dobrý.}
{xxx}{}{Tohle už je smrtelně nebezpečnej humus, tam bych nechodil. Ale jít se tam asi musí, žejo.}

# Parta je dehydrována
{xxx}{}{Mám žízeň, hele, jestli ti to nevadí, mohli bychom se někde napít. Teda, jestli ti to nevadí...}
{xxx}{}{Před válkou prej bejvalo čistý vody všude mnohem víc. To jenom dneska je to posranym nahoru. Ale máme asi takovej svět, jakej máme.}

# Děkuje za vodu
{xxx}{}{Díky, to víš, já už nemám úplně dobrý ledviny, tak se mi to hodí.}
{xxx}{}{Díky, jestli se teda nezlobíš, že toho tolik vypiju.}

# Level up
{xxx}{}{Aj, ještě před rokem mi takhle moc v zádech neloupalo!}
{xxx}{}{Přijde mi, že čím jsem starší, tím míň vydržím...}
{xxx}{}{Čím víc mám let, tím víc mi svět odsává z žil...}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Zed
{xxx}{}{Když jsem byl mladej, taky jsem se občas chtěl životem proflákat, Zede, ale nikdy nebyla šance, vždycky bylo co dělat.}
{xxx}{}{[Podíval se na Zeda a pak rezignovaně mávnul rukou.]}
{xxx}{}{Hele, Zede, ono to taky chce občas přiložit ruku k dílu.}
{xxx}{}{Koukám, že už máš taky sem-tam nějakej ten šedivej vlas, Zede... U tak mladýho člověka... no nic.}
{xxx}{}{Zede, občas mi připomínáš bráchu Jimba. Když měl teda svý lepší chvilky, což taky nebylo tak často...}
{xxx}{}{Poslyš, Zede, už jsem ti řikal, jak jsme s bráchama... řikal, jo?}
{xxx}{}{Ale nejseš tak špatnej, Zede. Až umřu, možná ti něco odkážu.}
{xxx}{}{Nojo, Zede, tobě to ještě jde, mašírovat si takhle po Pustině. To je to mládí, když mi bylo jako tobě...}
{xxx}{}{Pamatoval jsem chlapa, Zede, co ti byl dost podobnej. Třeba to byl tvůj táta... nebo spíš děda.}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Berenika
{xxx}{}{Ale že toho ty ženský vobčas nakecaj, co?}
{xxx}{}{Víš, Bereniko, ono je v celkovym součtu jedno, jak je někdo náruživej nebo neni. Na konci jsme všichni studený.}
{xxx}{}{Já tý babě nerozumim. A to jsem byl v mládí docela veselej v rozkroku. Víš, jak to myslim...?}
{xxx}{}{Hele, mohl bys tý rozhoďnožce říct, ať se nenaváží do mý mámy, bráchů, neexistující ségry a rodiny vůbec? Díky.}
{xxx}{}{Mít takovou ženskou doma... Dobře, že jsem se neoženil! A moh jsem!} VŽDY NÁSLEDUJE DALŠÍ NODE
{xxx}{}{Moh jsem se oženit... Ale neudělal jsem to...} JEN PO PŘEDCHOZÍM, VŽDY NÁSLEDUJE DALŠÍ NODE
{xxx}{}{A moh jsem mít vlastní ranč a caparty... Nojo, to už se nestihne, tak to bejvá, když si myslíš, že máš dost času.} JEN PO PŘEDCHOZÍM
{xxx}{}{Každá ženská je nějaká. A některý se holt chovaj jako klimakterický diblíci, i když na to ještě nemaj věk. To se stává.}
{xxx}{}{Tak něco tam vepředu má, tahle Berenika. A vzadu taky, žejo. Aspoň je trochu na co koukat, když se tady motáme odnikaď nikam...}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Oběšenec (červené)
{xxx}{}{Nechci nikoho soudit, ale takový, jako je tenhle, takový jsme za mýho mládí věšeli. Líp jsme je věšeli.}
{xxx}{}{Ten spálenej ghoul vypadá, jako by vstal z hrobu. Měl bych si preventivně navostřit násadu vod lopaty...}
{xxx}{}{Víš, mně se to úplně nelíbí, že se taháš s takovejma, jako je tenhle...}
{xxx}{}{A já toho Oběšence vlastně pamatuju. Když jsem byl mladej a von měl ještě kůži, jednou jsme ho s bráchama předali spravedlnosti.} VŽDY NÁSLEDUJE DALŠÍ NODE
{xxx}{}{Nebo to byl možná někdo jinej, to se ještě věšelo pořádně, to by neutek.} JEN PO PŘEDCHOZÍM
{xxx}{}{To Oběšencovo filozofování je hrozný. Tyhlety lidi, co pořád filozofujou vo životě, ty nemůžu vystát.}
{xxx}{}{Moc se mi teda nechce zůstávat ve společnosti tohohle vrahouna. Člověk musí mít taky nějaký zásady. I když s věkem jich holt ubejvá, to je přirozený.}
{xxx}{}{Tenhle Oběšenec... jednou nás jednou všechny podřeže v spánku. Já už mám život skoro za sebou, ale takhle skončit teda nechci.}
{xxx}{}{[opírá se o lopatu] Neuvěřitelný. Prostě neuvěřitelný, jakej je ten spálenej vůl hovado. Bože.}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Robokámoš
{xxx}{}{Nojo, to jsou šikovný mašinky, co se kdysi vyrábělo... Takovýhohle robokámoše by sotva někdo zvládnul dneska sestavit.}
{xxx}{}{To vim přesně, co se do takovýhohle robota strká za čipy, nějaký už jsem kdysi viděl.}
{xxx}{}{Jednou jsme s bráchama našli starou laboratoř, bylo tam pár podobnejch robotů. Možná i v lepším stavu. Kde to jenom bylo...}
{xxx}{}{Elektrickej flanďák. To nám ještě chybělo.} JEN MÁ-LI ROBOKÁMOŠ NÁBOŽENSKÝ MODUL
{xxx}{}{Kdysi jsme se s bráchou Jackem bavili vo tom, jestli by nás roboti mohli nahradit. Brácha řikal, že ne, protože nemaj fantazii. A je fakt, že tenhle jí moc nemá.}
{xxx}{}{Možná by pan Handy fungoval líp, kdyby se do něj občas trochu... šťouchlo lopatou. Nic proti němu nemám, to je jenom návrh.}
{xxx}{}{Oni ti roboti taky nevydržej, dojdou jim baterky někde uprostřed pouště a je konec.}
{xxx}{}{Když jsme jezdívali s bráchama, bejvalo to veselejší. Z robota jako společníka holt nemáš ten hřejivej lidskej pocit.}
{xxx}{}{Hele, když ty se tak vyznáš v těch robotech, nechtěl bys ho naučit, aby mi uměl narovnat záda?}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Čert (červeně)
{xxx}{}{Ta psí obluda mi připomíná ty kojoty, co mě před časem málem dostali. I když teda byli čistší.}
{xxx}{}{Na psy já mám mizerný vzpomínky. Už jsem ti vyprávěl, jak skončil brácha Jeb?}
{xxx}{}{Přesně takovejhle ksindl chlupatej zabil kdysi bráchu Jeba.}
{xxx}{}{...a antouška aby dneska taky pohledal.}
{xxx}{}{Bejt to štěně, vezmu toho psa prostě lopatou. Teda, ne že bych běžně ubíjel štěňata lopatou, ale víš, jak to myslim.}
{xxx}{}{Ta bestie má určitě blechy. Nakažený blechy.}
{xxx}{}{Hele, co kdybysme toho psa uspali? To jenom tak navrhuju, teda...}
{xxx}{}{Ten pes viditelně trpí. To by se nemělo trpět, takovýhle zvířecí utrpení... Měli bychom to nějak definitivně vyřešit.}
{xxx}{}{[Dívá se na psa a tváří se znechuceně.]}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Caduca
{xxx}{}{Já na tyhle spirituální tento moc nevěřim, Caduco. Tim se lidi spíš jenom oblbujou...}
{xxx}{}{Jo, takový ty nepřístupný ženský, ty taky bejvaj nejvášnivější... Některý.}
{xxx}{}{Tahleta Caduca mi připomíná jednu ženskou, co za ní kdysi chvíli pálil brácha Jim. A trošku vlastně i bráchu Jima.}
{xxx}{}{Von ten pacifismus je taky určitě regulérní přístup k životu, Caduco, ale dohromady to nic neřeší.}
{xxx}{}{Poslyš, Caduco, já nechci nějak rejpat, ale... noc nic, každej, ať si život zařídí, jak chce, žejo...} NÁSLEDUJE DALŠÍ NODE
{xxx}{}{...ale pak se nesmí divit. Nojo.} JEN PO PŘEDCHOZÍM
{xxx}{}{Caduco, nelezu ti tim svym věčnym skuhránim na nervy, viď že ne? To víš, já už jinej nebudu. Ale to poznáš taky, že se většinou věci votočej k horšímu.}
{xxx}{}{Jeden musí obdivovat tvou výdrž, Caduco, ženská, co nesedí doma a vydá se na cesty... Znal jsem pár takovejch, už jsou pod drnem a nic po nich nezůstalo. Nojo.}
{xxx}{}{Člověče, ta Caduca, to je taková ženská idealistická nezkažená... mně ti jí je skoro líto, co ji určitě ještě čeká.}

# Navíc generické floaty, je-li v partě Argos (červené)
{xxx}{}{Ten člověk nám dělá jenom vostudu. Teda, jestli se takovejm, jako je von ještě dá říkat lidi.}
{xxx}{}{Když jsme ještě jezdili s bráchama, zhruba každej druhej tejden jsme se potkávali s takovejma, jako je Argos...} NÁSLEDUJE DALŠÍ NODE
{xxx}{}{...a pak už jenom každej třetí tejden, každej čtvrtej tejden. Udělali jsme tenkrát dost práce, nojo.} JEN PO PŘEDCHOZÍM
{xxx}{}{Když koukám na Argose, nevim, jestli bejt zhnusenej, nebo ho litovat. Ale já už se za svůj život nalitoval jinejch dost...}
{xxx}{}{Chodíme tu po světě s neblaze proslulym vrahem, feťákem a násilníkem. To já jenom tak, abys nezapomněl.}
{xxx}{}{Pamatuju tohohle Argose ještě z nedávnejch válek s nájezdníkama. To už jsem nebyl s bráchama. Kdyby jo, už by tu taky nebyl.}
{xxx}{}{Dlouho tu s tim Argosem nevydržim. To ti jenom řikám, abys věděl a pak se nedivil. Chvilku to ještě zvládnu, chvilku jo. Ale chvilku.}
{xxx}{}{Taháme s sebou psychopatickýho magora. A já to nejsem, to je ti asi jasný.}
{xxx}{}{[Rozčileně pokukuje po Argosovi a potěžkává lopatu.]}

################################

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2018 3:19 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pon lis 30, 2015 8:49 pm
Příspěvky: 14
To Ještěřák:

Moj nazor zas je ze by si svoje know how nemal pustat.

Je zvlastne kolko ludi sa zhodne na tom ze f1 a f2 patria medzi najlepsie casti, ale nenajde sa nik kto by pomohol. Na internete je snad miliarda free hier, ktore si niekto zahra zmaze a za mesiac si ani nespomenie. Ci si na steame nakupy stovku beckovych ktore snad ani polovicu z nich nerozohra.

Tieto projekty ako Ress ci BGaE sa nerobia pre peniaze ale pre radost a uznanie od komunity. Komunita fallout tu stale je, co dokazuje bethesda tym ze znacku pravidelne doji.

Za uvahu by stalo skor zohnat dakeho nadsenca cez "marketing a nabor" ktory by vedel projekt propagovat na strankach, forach, conoch a zrazoch. Mozno by bolo dobre sa s programatorom dohodnut prv na "deme" - ukazka hry o par lokaciach ktora moze byt prezentovana komunite a youtubermi. No a ked sa zvysi zaujem potom riesit dalsie updaty hry..

Kazdopadne drzim palce a urcite sa nevzdajte sna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 7:33 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1408
Našel jsem na starém disku asi 12 map (většina moje, ne-li všechny) a balíček grafiky (leden 2007). Kdyby se Ještěr rozhodl, že se to může dát do světa (grafika; mapy asi nikdo nebude chtít), tak to někam uploadnu. Taky mám nějaké demo, ve kterém se dá trochu projít část lokace Chewelah. Obsahuje bge.dat soubor. Nevím jak užitečný je, už si z moddingu F2 skoro nic nepamatuju. Možná obsahuje úplně vše, co bylo do té doby hotové, a dá se to vypitvat zpět?

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: úte pro 10, 2019 12:13 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: úte led 09, 2018 9:32 pm
Příspěvky: 2
30 tisíc za záchranu Hard disku? Dej to sem a udělám to za lahev vína. Kterou ti daruji po uskutečnění :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2020 10:06 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 16, 2009 4:09 pm
Příspěvky: 101
Reinar píše:
Našel jsem na starém disku asi 12 map (většina moje, ne-li všechny) a balíček grafiky (leden 2007). Kdyby se Ještěr rozhodl, že se to může dát do světa (grafika; mapy asi nikdo nebude chtít), tak to někam uploadnu. Taky mám nějaké demo, ve kterém se dá trochu projít část lokace Chewelah. Obsahuje bge.dat soubor. Nevím jak užitečný je, už si z moddingu F2 skoro nic nepamatuju. Možná obsahuje úplně vše, co bylo do té doby hotové, a dá se to vypitvat zpět?

Stary topic, ale po 10 dnech v karantene je kazde tema dobre ;-)

Ja to mam vsechno zalohovane (30 000 za disk netreba), jen bych to musel nejak vytahat (stare forum, wiki, cele zdrojaky BGE) a nekdo by pak musel promazat, co se da zverejnit a co ne ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2020 8:04 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Byl by to pěkný bonusový obsah na brahmínku. ::) A čas od času potkám někoho, kdo by něco z toho užil.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: pát lis 20, 2020 10:25 pm 
Zelenáč
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 16, 2009 4:09 pm
Příspěvky: 101
cheky píše:
Byl by to pěkný bonusový obsah na brahmínku. ::) A čas od času potkám někoho, kdo by něco z toho užil.

Obnovit Madbrahmin brahminu mi trvalo tak dva mesice behem Covidu, takze cekam nekdy po Vanocich vyhrabu i tohle :-) .

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Racionálně zvídavé vlákno
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2020 11:21 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Kure píše:
cheky píše:
Byl by to pěkný bonusový obsah na brahmínku. ::) A čas od času potkám někoho, kdo by něco z toho užil.

Obnovit Madbrahmin brahminu mi trvalo tak dva mesice behem Covidu, takze cekam nekdy po Vanocich vyhrabu i tohle :-) .

Vidíš, to jsem se chtěl zeptat, přežilo něco z templářů? Databáze a tak?

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny