Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 10:56 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2018 11:25 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Image

"Máš chvilku času?" houkl Cheky na Reinara v podzemí drancířské Citadely.
"Právě jsem se vrátil z fronty," vydechl Reinar a svalil se na kanape vyrobené z kůží na nátepníky, které kvůli zewellácké blokádě neměl kdo vykupovat. "Co mi chceš?"
"Procházím si záznamy, které tady zbyly po Alexandru Folio. Víš jak, ty jeho poznámky a holodisky."
"Ty, co jsme našli, když jsme ho tehdy zajali? Už tehdy se přece zjistilo, že na nich není nic zajímavého."
"No, ano i ne. Ať už se na ty věci díváme z jakéhokoliv úhlu, není tam nic, co bychom mohli nějak bezprostředně využít. Jestli chápeš tu narážku."
"Ne," zavrtěl hlavou Reinar a zul se.
"Holodisky," huhňal Cheky přes respirátor.
"No co s nima?"
"Holodisk není totéž, co holopáska. Holodisk je úplně nejvíc nejvymakanější systém záznamu dat, jaký kdy lidstvo vymyslelo."
"Proto jich máme v archívu dohromady pět a půl."
"Ano, a jeden a půl je od Folia. Holodisk pojme obrovské množství dat a zapíše je navždy. Nedá se smazat, jenom přepsat. A - to je s těmi 'úhly pohledu' - zapisuje na celý objem média naráz, takže i když holodisk fyzicky rozsekáš na stovku kousků, každý kousek umožňuje rekonstruovat celou, kompletní informaci."
"Zatímco já bojuju na frontě, ty sis tady četl encyklopedii?"
"Četl jsem si holodisky. A teď pozor: Protože, jednoduše řečeno, ze všech míst je vidět všechno, není snadné informací zakódovat. Pokud má člověk přístup k počítačům vojenské třídy, dokáže prolomit jakékoliv zabezpečení holodisku."
"Ale my nemáme takové počítače."
"Ale Enkláva ano."
"Přirozeně."
"A Bratrstvo oceli se muselo chránit především před Enklávou. Takže jak zakóduješ holodisk, i když stojíš na nižší příčce technologického žebříčku, než tvůj nepřítel?"
Reinar se na okamžik zamyslel.
"Napsal bych to na papír nekódovaně a nechal vyrobit milión falešných kopií. A pamatoval bych si, že pravý je jen tří set pětašedesátý papír v pořadí."
"Tak. A přesně tohle Bratrstvo udělalo. Používají systém, kterému říkají Palimpsest a který nově přidanou informaci ukryje mezi rezidua dříve zapsaných, nyní jako by přepsaných informací. Šifrovacím klíčem v tomto případě je pořadí té správné vrstvy dat."
"Pěrun, to je strašně chytré, ale na frontě umírají lidi, všichni máme potravinový příděl půl boty na muže a den, je neskutečné sucho a navíc tady kolem všichni pořád chrchlaj."
"Systém Palimpsest jsme získali spolu s Foliem, takže informace, které byly na holodisku, jsme dokázali přečíst. To je největší slabina systému, samozřejmě. Jenže když jsme se takhle mohli dívat přímo skrz otevřené dveře, nenapadlo nás po celou tu dobu, podívat se na ty dveře samotné - tedy na vrstvy dat, mezi nimiž se Foliovy zápisky schovávaly."
"Byly tam jiné Foliovy zápisky?"
"Něco jo, ale taky bezcenné. Inventární čísla, útržky poznámek, které bez znalosti kontextu nedávají smysl a tak. Ale já jsem šel až úplně na hladinu jedna - na úplně první záznam, na holodisk nahraný."
"Takže něco předválečného."
"Samozřejmě. Po válce už nikdo holodisk vyrobit nesvede. Je tam toho spousta, celé hodiny audiozáznamů, ale vše v cizí řeči. Nezapomínejme, že Bratrstvo oceli má kořeny na jiném světadíle a většina jeho techniky pochází odtamtud."
"Takže tomu nerozumíš."
"Skoro ničemu. Ale o to víc mě uhodila do uší pasáž v naší řeči."
"To je podivné."
"Je. Lidi tehdy mluvili hrozně legračně. Podle hlavičky souboru je to záznam radiové komunikace nějakého výboru pro Centrální Europu - to je náš kus kontinentu."
"Já vím."
"Lidi, kteří hovoří, slouží nějaké Inteligence Service - to je zjevně Služba Inteligenci, to jako vládnoucí třídě, že jo, inteligenci. A sloužili jí tak, že jí dodávali informace a dělali různé špinavé práce."
"Něco jako naše oddíly Technishe Nothilfe?"
"No, asi ano."
"Tohle je ze čtvrtého měsíce roku 2077. Poslouchej pečlivě:"

Terminál se rozezněl cizími hlasy. Nahrávka, skoro dvě staletí stará, byla křišťálově čistá, inu, holodisk, to není jen tak něco.
"Mejdlo volá ručník, vole, cožé?"
"Vole, ručník slyší, vole. Co chcéš?"
"Nic asi, vole, v Práglu je mejdlo, vole."
"Vole co sté zas zmršili, vole?"
"Hej normálně nám estébáci klofli agenta, né vole."
"Si je máte líp hlídat, volové! Moje síť je cajk, helé viď?"
"Dělal na eMVéčku. Americký šéfové se poděláj, vole."
"No a co já s tím jako, né?"
"Ho rovnou práskli, zkoušel utýct, ale šel dolů jak vonrichthofn blahý paměti, vole víc nevím nic. Ale je šance, že nechal mesidž v mrtvý schránce, né? Potřebuju, aby tam zašel ňákej tvůj agent, helé."
"Seš kus vola, co když je to pást?"
"Se musí risknout. Dělal na něčem strašně důležitým."
"V týhle válce je důležitý všechnó a nic."
"Nech si ty kecy a sleduj. Máš tam mapu Práglu?"
"V ní spím, ty vole! Tady plánujů - "
"Nepotřebuju vědět, ty vole, operační utajení, vole!"
"No jo ty vole, tak co jé?"
"Najdi si železniční tratě."
"Železnice? Na tu sto let nikdo nesáhl! Nenápadnost jak prase, vole, mrtvá schránka v muzeu, vole!"
"Tak máš ty šíny?"
"Už."
"Je tam malá ploška ve tvaru trojúhelníku, ze tří stran obklíčená ajznbánem."
"Takovejch tady je milión, vole!"
"Houby, vole."
"Mám jednu u starýho kosmodromu..."
"Vole, na východ vod koryta."
"V Libni."
"Ne."
"Vole..."
"V tom mým trojúhelníku nestojí žádnej barák, vole. A je strašně maličkej. A ze všech tří stran železnice, nic víc."
"Helé, asi... jo, mám! Helé, viď, mám! Takovej pidiždibec!"
"No dyť to říkám, né asi, vole. Sou tam dva mosty, viadukty pro železnici. Pod jedním se chodí a pod druhým teče potok leda tak, vole, chápeš?"
"Nejsem debil, vole."
"Tak ten druhej most, co pod ním teče voda, vole, tak tám."
"A co tam, vole? Pirátskej papouch vopakující naučený mesidže?"
"Je to postavený z šutráků, vole. Jak k tomu přijdeš, tak po pravý straně - hele, piš si to!"
"Vole, nahrávám celej hovor, ty vole, tady seš v Intelidžnt Servis, vole, tady se nahrává každý upšouknutí, vole, né asi!"
"Takže po pravý straně - "
"Která to je, vole? Co když přijdu z druhý strany, vole?"
"Vole, z druhý strany nepřijdeš, tam nic není."
"Jak, nic není?"
"To je fuk, vole, prostě přijdeš tam, na pravý straně - na západní, ty vole! - odpočítáš pátou řadu šutráků vod země, ale v tunelu, vole, ne na náspu, jasný? V tunelu samotným. Pátá řada vod země."
"Jasně."
"Pátej šutrák, vole, vod začátku tunelu, v tý pátý řadě, chápeš to?"
"Si kuř, vole."
"Pátej šutrák v pátý řadě, a za ním, mezi pátým a šestým šutrákem, v tý špáře, je zaraženej šroub, vole, viď."
"Jasný jak slunkó, vole."
"Ten šroub je falešnej, vole, vytáhneš ho normálně a za ním je dutina na tajný mesidže."
"Chápu."
"Tak tam simtě někoho pošli."
"Jasně."
"Je to strašně důležitý!"
"Vole, nemám agenty v Práglu jen tak na volno, vole! To potrvá!"
"Prosím prosím vole jak Dášeňka koukám vole."
"Tak určitě, ale dřív jak za půl roku tam určo nestihnu poslat nikoho, hele vole fakt sory jako."
"I tak díkec."
"Hele vole jestli to vybere někdo z tvý sítě, tak sakra ale dej echo, ať tam neposílám zbytečně svoje lidi, jasný?"
"Jasný vole, moje síť je v hajzlu komplet, ty je sbíraj jak spadlý kaštany vole..."
"To je blbý."
"To je."
"..."
"..."
"To je pěkně debilně blbý, vole."
"Mě to povídej, vole, já tuhle válku nechtěl, vole!"
"Já vím, vole. Snad to dobře dopadne. Aj tohle aj... aj válka, vole."
"Já chcu dom, vole."
"Nebreč mi tu. Všichni chcem... Hele, udělám, co pude."
"Dík."
"Drž se."

Záznam skončil.
"No?" řekl Reinar a přestal si cpát ponožku do ucha.
"Co, no?" vyskočil Cheky. "Půl roku na poslání agenta určitě neměli, protože bouchly bomby!"
"No a?"
"Takže tam ta mesid - tam ta zpráva ještě pořád je, ne asi, vol- Promiň. Leze mi to na mozek."
"V místě," řekl Reinar pomalu a důrazně, "kterému nikdo v Pustině neřekne jinak, než Kráter Praha? A z dobrého důvodu?!"
"Nejspíš nebude celá Praha zničená. Okrajové části mohly přežít."
"Vede tam válku Bratrstvo a Enkláva."
"Vedly, než se vystříleli navzájem."
"Je z toho stokrát přeoraná hromada kamení!"
"Ale železniční štreka půjde dohledat snadno. A předválečné mapy máme."
"I tak, z toho mostu nezůstal kámen na kameni."
"Je tam šroub, pamatuješ? Pípne to na detektoru."
"V té hromadě armovacího železa?"
"Je to stavěné z kamení - žádné železo. A železnice nemá malé šroubky. Rozdíl ve velikosti detektor zvládne."
"Bude to spálené, sežrané a rozmočené."
"Bude to určitě zabezpečené proti povětrnostním vlivům."
"A je nám to k něčemu?"
"Bylo to hrozně důležité."
"Dvě staletí zpátky."
"Může to být důležité dodnes!"
"Nevěřím."
"Může to být přinejmenším zajímavé."
"To může. Ale my jsme ve válce o přežití, a navíc, dovolím si připomenout, žádný Drancíř - ne, žádný Slezan! - se nikdy nepřiblížil ke Kráteru Praha na míň jak padesát kilometrů. Je to na opačném konci světa. Čtyřicet dní ostrého pochodu Pustinou.“
„Mě to nemusíš vykládat,“ řekl Cheky upjatě. „Já jsem totiž onen Slezan, co došel na těch padesát kiláků od té díry.“
„Tím spíš bys měl vědět, co to navrhuješ za výpravu. Musela by vyrazit dobře třetina celého drancířského stavu. Taková představa je aktuálně směšná.“
„Ta zpráva může obsahovat informace, které zvrátí stav na frontě.“
„Je léto. Jestli třetina Drancířů na tři měsíce odejde, Zewláci dobydou Citadelu plážovým krokem. Tvá domněnka o superzbrani je jen zbožným přáním. Nikdo z nás nikam nepůjde. Howgh.“
„Zu Befehl,“ přijal velitelovo rozhodnutí Cheky. „Nemusí tam ale jít nikdo z nás. Můžeme zkusit najmout nějaké tuláky.“
„Jo? Ty a čí hromádka víček?“
„Nedáš nic?“
„Ne.“
„Škrte.“
„Jestli tu mesid- chci říct, tu zprávu chceš, budeš ji muset zaplatit ze svých osobních peněz.“
„Těch nemám moc,“ zabručel Cheky.
„Tak to aby sis zaběhl na frontu podříznout pár Zewláků s plnýma kapsama.“
„No dobře, dobře, něco vymyslím.“
„Vymýšlej, ale na své cimře. Brou noc!“

Ještě toho večera Cheky otevřel dveře do sušského hampejzu a vetřel se do útulného přítmí plného pachu kobercové pálenky a lidstva, řezavé hudby ska-metalové šalmajové nálože a vláčných pohybů obnažených děv a šmátrajících rukou kapsářů. Začal šířit informace o poloze mrtvé schránky a také nejistý slib, že by za doručení oné zprávy případně upustil nějaké to víčko.
Třeba se nějaký zoufalec najde.

==========================================================
Úkol: Najdi tajnou zprávu v mrtvé schránce: 25 xp.
Volitelné: Zkus ji prodat.

Poznámka: Chvíli jsem uvažoval, jak osvěžit templářský svět a nyní zkouším nový formát akce, totiž "misi". Je to pravý opak "LARPů", je to ještě méně, než "stalkerská práce", je to jednoduchá akce pro jednoho člověka. Kdo dřív přijde, ten dřív bere.
Misí mám v plánu vyhlásit několik. Procvičíte si na nich lehce některé dovednosti, které na templářích chceme rozvíjet a získáte užitečné indicie pro akci, kterou chci pořádat příští rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2018 8:57 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
cheky píše:
Volitelné: Zkus ji prodat.
V rámci universa nebo bokem? :D

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2018 12:24 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
viky píše:
cheky píše:
Volitelné: Zkus ji prodat.
V rámci universa nebo bokem? :D

:P V rámci universa má člověk možnost získat nějaká víčka, jestli to prodá bokem za peníze, tak mu dám nějaké další expy. :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2018 10:08 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Pokud to bude v ty libni, tak super vole! ::ano

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2018 8:48 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Vole, si to prečítaj ešte raz, vole.
Ak to niekto vyzdvihnete, dajte vedieť, cez Prahu mám cestu až za dva týždne, tak či sa mám staviť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 5:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Mise splněna. ::cool


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 9:14 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Blahopřeji. Přiznám se, že jsem tiše doufal, že se pochlapí Justy a zachrání čest Drancířů, značně pochroumanou jejich neúčasti na Pašerácké práci. :-D Když už to byla po dlouhé době stalkeřina...
Nicméně, máš důležitou informaci, máš 25 expů a taky znáš lokalitu, kde bychom mohli klidně někdy udělat pražský postapo sraz. :) A třeba tě to přimělo zamyslet se nad tím, kde bys ve městě zřídil mrtvé schránky, kdyby bylo třeba pracovat v ilegalitě.

:: Mise ukončena. ::


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mise: Triangl
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2018 11:47 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Chtel jsem tam jit, ale kdyz uz tam mel jet mogh, to by bylo krute:)

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny