Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 12:17 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2018 9:08 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Livjatán píše:
Ženě stačilo pět minut na záchodě aby složila ten náš hlavolam... ::scratch


Teď nevím, jestli tys šel z radosti ze shledání se ženou zase kálet, a nebo toaleta přidává ženě na obratnost + 2.

Každopádně jí připiš 20 expů, které si na rozdíl od nás, dementů, zaslouží. :-D

Cheky: Ráno jsem dovezl po střechu naložené auto dětských hadrů od příbuzných, myslím, že pokud nezplodím 10 potomků, tak si vystačíme. :)

Všem děkuji za hru, průběh jsem si takto nepředstavoval, avšak v pozitivním smyslu, bylo fajné pozorovat dva rozdílné přístupy k průchodu krajinou, byť hlavní body trasy byly shodné. Myslím, že to nebylo trapně krátké, avšak zároveň ne tak dlouhé, aby to naše pustinou rozložená těla nevydržela. ::twisted


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2018 9:18 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Bylo to úplně akorát. Velmi příjemné.
A povedlo se ti s udivující přesností odhadnout chvíli (tedy místo), kdy bylo třeba jít spát, to mne překvapilo.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2018 10:08 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Děkuji Mirovi za dobře připravenou hru a ostatním hráčům za pěkné odehrání. :-) Líbilo se mi to jak cyp. Příští rok zase? ;-)

P.S.: pročítám neotevřené obálky, dobré! :-)

P.P.S.: Henryho fotky zde: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 0540940302


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2018 8:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Zisky ze hry:
Zewell vybral skrýš s municí= +10 kulí a +1 granát pro každého hráče do další hry.
Drancíři vybrali skrýš s protiradiačními prostředky= celkem 4 rad away a cca 15 rad X.
Mogh a Livjatán úspěšně vyřešili hádanky ducha na hradišti Hradec (+ 10 xp). V papírech bylo sice napsáno, že nevyřešení znamená smrt, avšak vzhledem k tomu, že přímo tam nikdo nespal, tak nic.
Zewell - získání odpalovacího zařízení (+10 xp).
Henry - + 10 xp za fasa kostým.

Ten pivák, co donesl Chekotay je taky pro Justyho nebo k volnému užití? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2018 9:09 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Takže ne 10, ale 20xp jupíí ::kawaii Jsem rád, že vás to potěšilo:)

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2018 6:50 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Republikánské pivo je pro tebe.
A ještě Livjatánovi musím načepovat baňok nějaké dobré kořalky. :-D

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 9:26 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Pořád mne trochu mate časová souslednost. To vše, co se na Klondajku stalo, se stalo před Paranoidem I? Nebo v nedávné minulosti, jak naznačuje prvotní indiicie o pokladu?

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 4:01 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Malo by sa jednať o rôzne časové obdobia začínajúce pred vojnou a končiace pred Paranoidom I. Všetko po sú už akcie Olmutza.

Miro: mohol by si niekde zverejniť obsah obálok? Zewellské som nechal Livjatánovi a som zvedavý na obsah ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 7:25 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Cheky: Původně jsem tam měl těsně předválečná data, avšak z pohledu settingu světa by v té době neměla být v Evropě enkláva. Tudíž události v obálkách by měli být krátce po válce.

Naše putování by mělo proběhnout chronologicky s dalším příběhem,tedy zuří bílý mor, lék se nedaří najít, Olmutz vyšle patrolu do brdské oblasti v naději, že se na bývalých základnách podaří najít prostředky, kterými lze mor zastavit a nebo nějaké cenné informace (tj. takový poslední zoufalý krok, když už nejsou další možnosti).

Co samozřejmě příběhově trochu hapruje, je fakt, že Paranoid se odehrává stále na stejném místě a tedy Moghův požadavek zanést do hry informaci, že protilátka je na základně v FM, je trochu nekonzistentní s tím, že tato oblast by měla být už důkladně prozkoumána.


Mogh: Aj, poslední verzi jsem měl na pracovním kompu a tu jsem dnes smazal. Zasílám nějaké výňatky z pracovní verze:

| SPOILER
Drancíři, úvodní list:

„Hej, cizinče, nejsi ty dobrodruh?“ snaží se zavést hovor řidič karavany.
„Noo, tak z určitého pohledu jako jo...“
„Jasný. Hele, mám pro tebe nabídku. Nech mi tu košta té tvé fajné horilky a řeknu ti tajemství, které takovému dobrodruhovi určitě píchne. Hotová mapa k pokladu.“
Chvíli se mezi sebou radíte, ale jelikož jste museli naskočit na jinou karavanu, aby si vás ti lotrové ze Zewellu nevšimli, tak stejně nemáte ponětí, kam se v lesích vydat.
„Hehe, ta píše… No, zanedlouho zastavíme v osadě Dobříš. Z té vede stará pašerácká stezka, říká se jí žlutá cesta. Když jsem se šel vychcat za hospodu, zaslechl jsem místní bandity, jak si za rohem povídali o vydařeném přepadení obchodníka s municí. Lup prý schovali nedaleko nějakého památníku nedaleko vrchu Kuchyňka. Tak dobrý lup!“

(Na místě otevři obálku číslo jedna)


Zewell, úvodní list:

Jobova zvěst
V centrální oblasti brdských lesů operuje skupina banditů STOP Nedávno přepadli obchodníka s municí STOP Jejich obvyklou skrýší je památník nedaleko vrchu Kuchyňka STOP Bylo by dobré místo prozkoumat, jestli se tam nenachází cenný proviant.
Otec Eliáš
JOB (Jednotka Olomoutského Biskupství)

(Na místě otevři obálku číslo jedna)


Obálka číslo 1:

Pokud na kameni/stromu v okolí památníku najdeš znak Zewellu vyvedený křídou otevři obálku číslo 3. V opačném případě otevři obálku číslo 2.



Obálka číslo 1:

Pokud na kameni/stromu v okolí památníku najdeš znak Drancířů vyvedený křídou otevři obálku číslo 3. V opačném případě otevři obálku číslo 2.

–---


Obálka číslo 2:

Zpráva nelhala! Na místě jste nalezli bedničku munice (+ 10 kulí do další hry pro každého přítomného hráče) a nějaké granáty (1 granát do další hry pro každého přítomného hráče). Dále se ve skrýši nacházela vojenská depeše.

DEPEŠE

Datum: 28.9.
Věc: Projekt Noe
K rukám plk. Břetislava Svobody

Vývojová fáze projektu Noe byla ukončena. Zařízení bude zítra přepraveno k hlídkovému stanovišti Studený vrch. Součástí kolony bude i požadovaná zásoba prostředků proti radiaci. Jejich umístění proběhne dle rozkazu gen. Pavlíčka mimo základnu do skladu pod vrcholem Brdo.

(Otevři obálku s letopočtem výstavby rozhledny)

(vrcholová prémie Brdo)


Obálka číslo 3:

Klatě! Někdo nám musel vyfouknout lup pod nosem. Jediné, co pod roztahanými bednami zůstalo, je vojenská depeše.

DEPEŠE

Přísně tajné
Datum: 28.9.
Věc: Projekt Noe
K rukám plk. Břetislava Svobody

Vývojová fáze projektu Noe byla ukončena. Zařízení bude zítra přepraveno k hlídkovému stanovišti Studený vrch. Součástí kolony bude i požadovaná zásoba prostředků proti radiaci. Jejich umístění proběhne dle rozkazu gen. Pavlíčka mimo základnu do skladu pod vrcholem Brdo. Operace Zlatá horečka bude spuštěna.


(Otevři obálku s letopočtem výstavby rozhledny)

(vrcholová prémie Brdo)




1935 – 1938
1940 – 1942
1956 - 1958





Obálka Studený vrch (1940-1942)

Zevní mříž chránící vchod do rozhledny zjevně někdo vyrval z pantů pomocí techniky. Pancéřové dveře zase neodolaly trhavině. V rozvalinách kromě pár vybělených koster nenacházíte nic, kromě knihy se zápisy činnost. Poslední zápis je datován 29.9.

„8:00 Středoevropského času. Hlavní kolona dorazila k hlídkovému stanovišti u dolního rozcestí. Odtud dále pokračovala dle plánu operace Zlatá horečka na Klondajk (přiložená mapa).“

„9:15 Středoevropského času. Něco se děje. Zpovzdálí se ozývají sporadické výstřely. Podle šumu na všech frekvencích někdo ruší rádiové spojení.“

„9:47. Obranný perimetr rozhledny byl narušen bojovníky En...“


Zatímco rozebíráte, jak dál, vynoří se z lesa místní bača, který obývá chaloupku pod studeným vrchem. Bodře vás pozdraví a táže se, jestli vám může být nějak nápomocen? Smráká se a je nejvyšší čas někde složit hlavu. Na to odpoví:

„Nedaleko je hradiště, kde se dá přenocovat. Vrch je však opředen tajemnem a několika pověstmi. Jedna vypráví o zlatu na tomto místě, které hlídá bělovlasý kmet, duch starého hradu...“

„Ále, co bychom se kmeta báli, pojďmež...“

(na Hradišti otevři obálku číslo 13)


Hradiště (obálka 13)

Vítr okolo skučí jako zmučené duše. Stromy se neklidně naklánějí. Po skromné večeři uleháte ke spánku, když tu se náhle nad nedalekou kamennou mohylu vznese oblak stříbřitého kouře, který se pomalu zformuje do obrazu starého muže.

„Kdo se mě opavažuje rušit!“
Pouze drkotáte zuby a nevěříte vlastním očím.
„Každý, kdo chce zůstat naživu, musí projevit moudrost a rozvážnost. Položím vám 3 otázky. Pokud ani jednou nešlápnete vedle, nechám vaši mrzkou existenci žít.“

Dívám se na fotografii. Nemám žádné sourozence. Otec muže na fotografii je syn mého otce. Kdo je na fotce?

...

V případě správných odpovědí si přičtěte 10xp. Nikdy však nebudete s jistotou vědět, jestli šlo o skutečnost nebo o halucinaci způsobenou vývarem z hub. Pokud uděláte chybu, zemřeli jste.

Druhého rána vyražte dle mapy operace Klondajk. Na místě vstupu otevřete obálku číslo 17.


Víceméně vše jsi ale četl. V uzavřených obálkách byly tresty za chybné odpovědi (spadl jsi do nádrže + 5 FEV, potom něco s radiací + 5, ...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 8:28 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Tak mě napadlo, ČSLA mohla v rámci depkloace dluhu nakoupit 10 jaderných nosičů, ale měla nakonec hlavici jen pro jeden a ten tedy připravila operačně v silu v hoře Blaník. Zbylých devět pak mohlo zůstat k dispozici na vývojové základně Klondajk. Sem se pro ně nesla náplň pro hlavice ne jaderné, leč biologické - virus Zlaté horečky. Jenže pak přišla klipsa, na to Enkláva, virus zničila/ukradla a nosiče také, takže jejich diagnostika hlásí rudé světlo. Ale desátý nosič nehlásí nic a naposledy, když hlásil, tak plnou připravenost. Proto svítí zelené světlo. Ale raketa samotná byla zničena, když jsem já a Hans Rübe zavřeli dekl a nechali Oceláře spustit startovní sekvenci. ::twisted Jenom to ten kufřík ještě neví.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2018 8:56 am 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 2:41 pm
Příspěvky: 770
Bydliště: bohužel praha
Teoreticky by tu virus příběhově být mohl. Američani ho originálně okopírovali od číňanů (panimunentní virus, pvp) a československo bylo před 2077 pořád součástí komunistického bloku.. A bylo v první linii proti 'imperialistům' ze západní evropy. F bible ale naznačuje, že Rusko bylo ve válce spíš ne moc aktivní.

_________________
spend shell


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2018 9:02 am 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Já to spíš beru tak, že se ten sajrajt dostal do ovzduší a zamořil celou planetu.

_________________
Oczywiste jestem taky zajebisty jak ci się wydaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: sob říj 06, 2018 8:16 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
„Tak už se ksakru rozhodni, odpálíme to na ty zpropadené drancíře nebo ne? Oni by to určitě udělali! Ukončíme tu vojnu jednou pro vždy,“ naléhal Linot na Livjatána, který měl před sebou klíč k jadernému kufříku.
„To se ti lehko řekne, jenže po posledním jaderném dýchánku to dopadlo dost bídně. Spad víří nad Slezskem a kdo ví, co za sajrajt je v téhle raketě. Navíc otec Miroslav pořád blábolí něco o nesmrtelnosti duše a pekelných skřipcích skrápěných horkým olejem...“
„Tak jest,“ potvrdil Miroslav.
„Když už nic, tak to hodíme aspoň na ty zpropadené enkláváky,“ napadlo Linota.
Livjatán krátce přemýšlel a pak sáhl po klíčku na stole.
„Jo, to by šlo, raketa má mít dlouhý dolet. Vrátíme jim všechna příkoří a nenaštveme tím Těrlicko ani Olmütz. Pojďme se podívat na mapu akčního radiu.“
Po chvilce zápasení s kódovým zámkem se podařilo kufřík otevřít. Na shromážděné z něj zářilo 10 rudých tlačítek. Místností se neslo pouze tiché přežvykování podzimního jablíčka.
„Ty, Moghu, nevíš o tom něco?“ pravil Miro a zvedl obočí.
„No, ako by som to len vysvetlil...“

Okolo rampy skučel vítr. Trojice stalkerů se skláněla nad kufříkem, který by se snadno dal zaměnit za kancelářský. Jeho obsah všechny překvapil, dokonce i bezvěrec Livjatán poděkoval Bohu, že jej našli dříve než drancíři, kteří zjevně v oblasti také operují.
Mogh zasněně prohlásil: „Bylo by krásné zase vidět jaderný hřib nad Prahou. Ach, ty odlesky. Ach, ta záře...“
„O tom si nech zdát, pěkně tu věc odsud odneseme a na velitelství se rozhodneme, co dál.“ odpověděl Livjatán.
„Jdu se mrknout, jestli okolo plošiny neslídí nějaká cháska z pustiny, to by bylo to poslední, co by se nám hodilo,“ pronesl Miro a odkráčel k okraji rampy.
„Ach, zase mám plný měchýř, to bude to víno. Moghu, hlídej tady, hned jsem zpátky. Ten kufřík zatím uzamkni.“
Mogh fascinovaně zíral na zelené tlačítko. Tak zářivé a tak samotinké.

Zoltán Straßenbahn, vzdálený bratranec Lászla Fernsehena, si s chutí pomlaskal. Ještě aby ne, když 3 dny putoval lesem a nenarazil na kus žvance, až na téhle opuštěné základně ho potkalo štěstí.
„Benzínoš, raketoš palivoš. Mňamkos.“
Nad hlavou mu něco cvaklo. Raketa se začala probouzet k životu a svorky se postupně uvolňovaly. Do sila pronikly první paprsky slunce skrz rozšiřující se škvíru v poklopu. Celá šachta začala vibrovat se startem turbočerpadel. Na spodní části motorů se rozblikaly plamínky rozněcovadel.
Z tlampačů se linulo varování v ruštině. Asi byl někdo líný zaplatit překladatelku a navíc to bylo dobré pí ár, když přijeli soudruzi na inspekci.
„Осторожно. Ракета будет запущена в три, два, один ...“
Zoltána odmrštil silný proud okysličovadla, které nenašlo svého partnera v podobě kerosinu.
„Safra, to byl fičák. No aspoň jsem si pošmákl, co je pod opaskem, to se počítá.“

Ať už to chtěl Bůh, osud nebo pouhá náhoda, status quo nad frontovou linií ve Slezsku prozatím setrvává. Otec Miroslav si, jako odborník přes semeno, vzal na starost vysazení a namnožení extrémně odolných odrůd získaných z kufříku. Zatím toho je jen truhlík v jeho předválečné komodě z obchodu Ikea, avšak pro příští roky má Zewell alespoň malou naději na získání potravinové nezávislosti. Vydírání Těrlickem už bylo dost. Jestli byl nosič prázdný nebo s jadernou hlavicí, jestli je na základně další raketové palivo a jestli půjde raketu znovu použít, to se ukáže až při příští výpravě do Brdských lesů, k jejíž přípravě již byl vydán rozkaz. Co je však mnohem palčivější problém? Bílá nemoc. A její lék nacházející se v Osadě Přátelstwí. Nebo nyní snad nepřátelstwí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2018 7:06 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Hej - to je sprosté ohováranie, na základni som žiadne tlačítko nemačkal. Chcel som to spraviť tento týždeň doma - ale kľúč od kufríka má Livjatán :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 28. IX. 2278: Podzimní bloudění II: Zlatá horečka
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2018 7:27 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22147
Bydliště: Brno
Kua, takže mi ten klíček už je na nic?
Sakra. A já se tak těšil, že až bude Mogh odjíždět, ještě mu jím zamávám. :D Pak jsem na to zapomněl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny