Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je pát bře 29, 2024 2:40 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 4:11 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
viky píše:
Dnesni tah je predplesovy, ze? Ples je az vecer, ni?

cheky píše:
Blížíme se k polovině hry. Ples je důležitá událost, proto jsem se rozhodl dělit jej na dva tahy. To znamená, že teď je před náma nedělní tah - sněm, pak pondělní tah - před plesem, tah - začátek plesu a tah - konec plesu. s tím že ty tři pondělní tahy budou jednoakční, abyste se mi zase nerozepisovali příliš.

Den má tři tahy, z toho jeden tah je před plesem a dva během plesu.

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 5:11 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Tah: Oběhnu Kohna, Garbarza a Viky a zkusím si sehnat nějakou výbavičku. Jehlicí si sepnu své vlastní vlasy. V kapse koželužského oděvu si "zapomenu" šídlo a drátev sedlářské nitě. Do další kapsy si dám mouku zabalenou do hadru a kolem drobky pečiva. Za opasek si viditelně připevním nějaký zdobený lovecký nůž. Všechno to jsou věci, které po plese vrátím, takže mi to koukejte dát bez keců ::)

Když už budu u Kohna, zeptám se ho, jestli by mu Schneiderovou smrtí vznikla nějaká škoda a jestli to schvaluje jako řešení pojistky, pokud ostatní plány selžou. Taky se ho zeptám, jak je na tom s Millerem a jestli by se z nich nedali udělat kamarádi - aspoň na dva týdny.

Vyrážím na ples.

-----------------------------------------------

TV: 12 Obrázek
Inventář: Hrst mouky.
Šaty: Nebeský měšťan (default), Vedoucí drancíř, Útulný otrokář, Těsný koželuh.
Jídlo v kůlně: 3 ks syrové, 5 ks hotové

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 5:54 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Tah:

Půjčuju Reinarovi výbavu, co ode mne potřebuje.

Pošlu Annu za Šmídem, ať se pobaví na téma vdavky a jeho syn a oťukne variantu, že Miller má dceru a hodně na ni dá a kdyby se jejich děti daly dohromady, to by pak Miller asi těžko dělal takovou zlou krev s vodou, kdyby se dcérenka přimluvila, no ne? A jestli bude Miller předsedovat, to už vůbec nebude mít čas na nějaké hádky o vodu a bude chtít nějaké kompromisní řešení nevyžadující čas a energii na udržování.

Štefka zajde s případnou kytkou za apatykářem, pak na trhu poslechnout si všeobecnou náladu ve městě s důrazem na otrokáře a co si o nich lidi myslí a o tom útoku tady za hradbami.

Před plesem se já a Anna chystáme - myjeme, oblékáme, nějaké to ovonění hluchavkovitými, učesání vlasů a tak.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 6:37 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Tah
Obehnem si ráno všetkých obchodníkov s tým, že moja karavána síce vyráža o dva dni neskôr, ale na obranu bude mať guľomet z krížnika, do mesta bude mať odporúčací dopis od tamojšej mešťanky, pôjde podľa mapy od kapitána biskupského vojska (ak Miro dodá) - áno, trochu staršieho dáta ale lepšie než ísť na slepo, a posádku budú tvoriť loajálny zewellský veteráni. Takže má lepšie šance na úspech, než čokoľvek dá takto narýchlo Kohn v jeho honbe za prvenstvom. Samozrejme rozhodnutie je na nich, ja len pripomínam možnosti.

U Šmída sa opýtam na možnosť pôžičky (2000 zátok). Sľúbim mu, že sa poobzerám po nejakom technickom riešení jeho problému s náhonom, či už v Olmiku alebo pri prechode cez Protektorát. A zistím, ako je na tom s tým mojím návrhom zbrane - ďalšia karavána pôjde až o mesiac. Ak tam bude zrovna Anna diskutovať na rodinné téma, tak upozorním, že Šmíd má dosť výrazné genetické rysy, kroté sa prenášajú dedične a nemohol som si nevšimnúť, že jeho syn nie je jediný v meste, kto takýmito rysmi disponuje - ak sa však teraz na toto téma nechce baviť, tak na to tlačiť nebudem.

Księgarza sa spýtam, či by nechcel aby som sa v Olmiku poobzeral po nejakých knihách, čo by sa mu hodili - na cene sa potom nejak dohodneme.

Jublierovi navrhnem, nech pošle len vzorku, a nech skúsi diverzifikovať odberateľov - v Bialsku sú tiež nábožne založený, môžem v sobotu poslať karavánu tam - ak bude o jeho výrobky záujem na viacerých miestach, zvýši sa jeho prestíž a tým aj ceny ktoré si môže účtovať.

Pripomeniem sa samozrejme aj Breverovi, Mydlářovi a Kušnierovi, že by mohli mať záujem o nové miesto na odbyt.

Pridám sa k Mirovi u Kohna - spýtam sa ako konkrétne má vyzerať naša odmena a ako si teda predstavuje naše vzťahy po tom, ak by bol zvolený. Lebo zatiaľ to jednak vyzerá, že on o to prezydentovanie nijak vážne nestojí a jednak my z toho nebudeme mať nejaké dlhodobejšie výhody. Každopádne ak má stále záujem naskakovať do rozbehnutého vlaku, som ochotný mu pomôcť, ale nie tak priamočiaro ako navrhujú Drancíři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 7:44 pm 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Moghu, na co cílíš u Šmída poukazováním na to, že je zrzavý? Však incest není náš problém.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 8:39 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22148
Bydliště: Brno
No, tak mi děcka usnula až teďkom, a sám jsem grogy. Vyhodnocení bude, obávám se, až ve středu.

Tah 15-a

Apatykář poptává tolitu lékařskou.
Po 15.: velký ples; Miro má frei; Firejs má frei; Kohn vysílá svou karavanu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2019 7:41 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Kytka

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2019 3:23 pm 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 02, 2009 2:26 pm
Příspěvky: 22148
Bydliště: Brno
Ty jo, sand to bude mít hlavu a patu, v tom vesdru se nedá přemýšlet.

Miro
Kohn praví [3] nedám ani floka. Jestli chceš být užitečný, zjisti, kde má Schneider schované ty svoje obrazy. Protože v baráku na podpal je určitě mít nebude.
Co znamená spolehlivý? Každé děcko na ulici ti zaběhne s líbsbrífem za hrst nábojů nebo za víčko. Diskrétní doručení stojí více. Dej tři víčka a půjčím ti jednoho ze svých chlapů. Doručí cokoliv kamkoliv, po celém městě.

„A co z toho budu mít?“ zamumlal Schneider. „Akorát dalšího mrtvého kluka. Ti dva z přepadu ti nestačili?“ [3] Pak ale svolil a přikázal svému tovaryši, aby ti večer pomohl.

Wassermann robotu má. Po zbytek dne jste se tak plavili na člunu po Bobrowce a dlouhými bidly měřili profil dna. Ukázalo se, že říčka je sice úzká (od pohledu asi tak na jeden křižník, s tím, že pobřežní vegetace dojde k úhoně), zato ale docela dost hluboká, zvláště takhle na jaře. Tak zhruba na jeden křižník, ale ryby se budou muset plazit při pokusu jej podplavat.
Práce byla nudná, ale lehká, vydělal sis 3 víčka.

+3 Tv

Reinar
Vidím, kam tím směřuješ, připomeňme, že podle pravidel GURPSu, v nichž je napsán Fallout a Fallout 2, je šídlo zbraní pod hranicí detekce stráží. Kostka ukáže, zdali budu pravidla Falloutu ctít i tentokrát. :)
Kohn se chytil za hlavu. „Oj vej, Adonaj, ty to vidíš, ty to slyšíš, ty mě trestáš!“ Ano, jeho smrtí by vznikla značná škoda. Kupříkladu by Tešín pozbyl většiny znalostí o výrobě látek, tkanin, přediv, bla bla bla všeho, co souvisí s oblékáním, všeho, co stojí mezi ovcí a zdobným dokonale střiženým oděvem. Do deseti let by celé Slezsko chodilo v hadrech a chorošových čepicích. A navíc je to měšťan a radní, jakmile začne někdo zabíjet radní, kdo ví, kde to skončí? A, prababička z Osvětimi by řekla něco o tom, kde to končí. Takže ne.
Jestli tě nenapadá žádný jiný způsob, jak tento problém vyřešit, tak aspoň zjisti, kde má Schneider ty svoje zpropadené obrazy! To by snad drancíři mohli zvládnout.

Miller je takové malé růžové prasátko a uznej, můžu já, žid, být kamarád s prasátkem? Ale tak jako jo, klidně, oči si navzájem nevyškrábem. Otázka je, co s ním. Furt o mě rozhlašuje, že se akorát flákám v Pustině, místo abych se věnoval životu, čímž myslí robotě tady v městě. A že prý jsem fanfarón. Otázka je, co mám takového, co by on ode mne mohl chtít.

Viky
„Pane Šmíd, chci si s vámi promluvit o vašem synovi a vdavkách...“
„Ale jo, klidně, nemám nic proti tomu. Bydlet můžete v podkroví, když se dá trochu do pucu. Kdyby tě bil, tak řekni, já ho zbiju.“
„Já myslela spíš že by si vzal Millerovu dceru...“
“Ta se mu nelíbí tajak ty,“ zabručel Šmíd překvapeně.
A vůbec, kdyby šlo jenom o vodu... a on ji stejně vypíná schválně a nechává ji téct přes mlýn i naprázdno, jen aby ztratila švung. Naschvál. A jestli bude předseda, tak si najde spoustu způsobů, jak dotírat a otravovat. A vůbec, co na to Dobrosława?
Při těch slovech si pan Šmíd sedl na ponk, pohled se mu rozmlžil... ale rychle se zase vzchopil. Ne, to je blbost. Miller se nesmí stát šéfem, jinak je s kováním konec.

Apatykář je spokojen.
Město žije plesem, všichni klevetí, co bude mít kdo na sobě, kdo bude s kým asi tančit a s kým ne a jestli dojde na nějaký slovní souboj mezi Millerem a Chorym. Střelba za hradbami taky rezonuje, jedni tvrdí, že tam otrokáři postříleli hromadu zběhů z války, jiní, že naopak otrokáři dostali po čuni a jejich mrtvoly kdosi roztrhal vedví a nabodal na kůly. Děti by tam rády běžely se podívat, matky jim to zakazují a chlapi říkají, jo, když mi byli mladí, to byly panečku nějaké kůly, ne jako dneska. Obecně dělníci, nádeníci a trhovci otrokáře neřeší, někdo je postřílel, no a co, bylo to za hradbami, to je daleko. Tovaryšové, řemeslníci a mistři se tváří zamyšleně a někteří vyjadřují obavy o svůj obchod. Mladým holkám se zase líbili urostlí chlapi v pochromovaných suspenzorech a obtáhlých kožených kalhotách, navíc sebevědomí a bez zbytečných zábran. Jejich matkám otrokáři vadili – přesně ze stejných důvodů.
Každopádně se trh shodne v tom, že otrokáři a střelba za hradbami jsou věci, které by měli radní nějak řešit, protože od toho jsou radní. Prostý člověk s Pustinou nic nenadělá.
+1 Tv

Mogh
1)chceš vyčíslovat jednotlivé obchodníky, množství jejich tovaru a zaplacenou cenu za karavanu, nebo to je fuk?
2)Pak napiš, zda Miro dodal mapu (bude ho to stát jeden tah ji nakreslit + čím a na co), přidá ti ale hod na cestu
3)Kohnova týden chystaná karavana, která vyprázdnila Košár, je také chráněna kulomety a také si k ní najal loyalní zewellskou ochranku – to jen aby nevznikla mýlka. Mimochodem, od zítřejšího dne již zanikla práce házení hnoje.
Šmíd tolik víček nemá, ale když chvilku vydržíš, tak zmáčkne pár svých dlužníků, kteří mu visí pěkných pár stovek, a z nich něco kápne. Pak ti klidně půjčí. Za stejných podmínek. Podívej se na svoje prsty, určitě je máš rád.
Jo, podívat se ti nebrání, ale jeho problémem podle jeho názoru je Miller a jeho naschvály.
Zbraň podle návrhu už odešla s Kohnovou karavanou.
Tvá přednáška „genetika pro lidi, kteří o ní nic neví, v životě o ní neslyšeli a nikdy je ani nenapadlo se nad ní zamyslet“ opakovaně narážela na Šmídovu neschopnost pochopit rozdíl mezi dědičností a dědictvím. Zdá se, že Šmíd si z toho vzal tolik, že jeho syn je ve městě něco extra, protože je silný a jednou zdědí kovárnu. Což vzal jako kompliment, ale moc nepochopil, proč o tom vůbec točíš, když to je zjevné.

Księgarz by chtěl knihu Mandaríni od Simone de Beauvoir, cokoliv od Andréa Gidea, nebo Poslední pokušení od Nikose Kazantzakise. Dá po 4 Tv za kus.
Jubiler s tvým návrhem přepravit mu nějaké ukázkové vzorky bezplatně ochotně souhlasí. Obdobně Mydlář a Kušnier. Brever pokrčí rameny – pivo se nedá transportovat daleko, když není v chladu, tak se přece zkazí, to ví každý.
Kohn se dívá pobaveně. Zatím jste neudělali nic, a už se ptáte na odměnu? Ale dobře. Když konkrétně, tak konkrétně, padesát víček každému, kdo se přičinil. Vzájemné vztahy? Inu, budete mít ve městě někoho, kdo bude ochoten vás vyslechnout. A to na nejvyšší úrovni. O dost více, než jste měli dosud. Být prezydentem by bylo super, ale pro Kohna to není tak klíčovým cílem, jako pro Viky. Každopádně, dělejte, co umíte. Aktuálně by bylo záhodno vyřešit tu nepříjemnost se Schneiderem.

========
Začíná tah 15-b, ples. Lidé se scházejí v cechovní síni, hraje hudba, u dveří stojí dobře ozbrojená stráž a níže postavené osoby šacuje kvůli zbraním, výše postaveným se klaní. Mistři a radní přijdou trochu později než ostatní. Je zde jídlo i pití, lidé korzují a baví se. Samozřejmě i zde se domluvají kšefty a šíří pomluvy. Sálem se nese smích, i hlučná zvolání, zdravice... každou chvíli někdo musí někoho seznámit s někým jiným, potkávají se tak lidé, kteří by se jinak nepotkali. Každý, kdo vejde, je místními klepnami důkladně perlustrován, ohodnocen a zkritizován. A samozřejmě ani setkání lidí neunikají očím drben, drobné náznaky, kdo s kým mluví, a s kým naopak ne. Navíc bude zajímavé, kdo koho vyzve k tanci. Inu, společenská událost.
Tah končí v sobotu 15. ve 20:00


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2019 10:55 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: stř dub 17, 2019 5:37 pm
Příspěvky: 27
Příloha:
IMG_20190521_154127.jpg

Vincetoxicum vlevo dole.
Nejaky tah usmolim, ale lehce se v tom ztracim. Nicmene, kdo byla druha pani Millerova, kdyz ta uredne vedena zesnula davno pred narozenim Dobroslawy a tudiz nemuze byt ani you laskavou matkou, na kterou vzpominala?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 8:29 am 
Hrášková příšera
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 07, 2009 4:34 pm
Příspěvky: 4203
Bydliště: † Telenom
Zrzavému kováři umřela žena 3/4 roku před tím, než se blonďatému mlynáři a jeho ženě narodila zrzavá dcerka. Mlynářova žena umřela nedávno na Bílou nemoc.

_________________
Obrázek Odpověděl mi plnou vahou všech čtyř pevně na zemi. Buď lidský tak, jako já jsem huňatý. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 8:33 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
No, patrně sdílím Moghův pohled, že motivace dostat Kohna na předsednický post není kdo ví jaká, respektive vyhovaval by nám tam kterýkoliv pustině, vyjma otrokářů, nakloněný radní.

Pokud to čtu správně, tak se nyní může dostat křižník i na druhou stranu města. Ale co s tím? Rozstřílet útulnu? Hodně přímočaré řešení. ::twisted

Tah:
Čekám u Schneidera na Mogha a kecám s tovaryši (účelem je porozhlédnout se po domě / z hovoru meziřečí zjistit indicie, kde by mohla být smlouva a obrazy). Pokud jde Mogh do akce, nejprve ho jistím palbou od kostela (=likviduju stráže okolo útulny/na ochozech) a následně pronikneme s Przysztipkarzikem dovnitř tunelem. V případě problémů se stejnou cestou stáhneme. Pokud hladce zvítězíme, beru cennosti, kompromitující materiály a cokoliv jinak zajímavého (cestou do města uschovám někde v sutinách pro pozdější vyzvednutí). Pro návrat to obejdeme až k bráně přátelství.

Pokud se bude zdát, že Mogh do akce nejde. Proplížím se s Przysztipkarzikem do kostela a nechám jej odkrýt vchod pro pozdější využití. Pak se hned vrátíme.

Ať tak či tak, zvolíme nějaký lovecký oděv tmavších barev a obličej začerníme (při návratu nezapomeneme umýt :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 9:13 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Narýchlo si zistím, čo si Šmíd predstavuje pod chvíľkou - ak mi dá do stredy dohromady aspoň 700 zátok, tak pri odchode Kohnovej karavány dám nenápadne lojálnej zewellskej ochranke inštrukcie, nech karavánu zdržia po ceste aspoň tak o štyri dni (zle otočená mapa, záchvat dysenterie ak mi Viky dá preháňadlo, časté pozorovania nebezpečenstva {a nech z Kohnových guľometov pekne kropia - židák na muníciu má dosť peňazí}), nie príliš okato.
Ak Šmíd toľko peňazí do hromady nedá, tak loajálna zewellská ochranka Kohnovej karavány dostane dopis na doručenie od Kultakutri a zoznam literatúry, po ktorej sa má poobzerať (nakúpi za vlastné - sú to zvewelláci, zátok majú dosť) a moju karavánu ruším.

Na plese sa venujem hlavne Dobroslawe - upozorním ju na dianie z včerajšieho snemu, kde Chorý označil B. za vysoko postaveného otrokára. Ak má nejaký plán, tak podporím okrem prípadu, že by jej vyslovene ublížil. Ak začujem, o čom sa baví s tým Drancířom čo sa tu motá, tak ju upozorním, že jednak paľbu, ktorá začala vojnu spustili oni, za druhé o vlastníctve nukleárnych zbraní a taktike masívnej odvety boli dodatočne varovaný, takže si za to môžu vlastne sami, za tretie či naozaj teraz je dobré vlastných občanov posielať preč, keď ich už ostalo tak málo a za štvrté, necha sa zamyslí, kam asi ich tí otrokári vodia, pretože ju môžem uistiť, že cez Žukov tie karavány neprechádzajú. Ak na to bude vhodný čas, tak ju upozorním na jedno moje zistenie - zopakujem jej moju prednášku u Šmída s tým, že ak bude nechápavá po otcovi, tak pridám veľmi konkrétny príklad podložený zaujímavosťou v matrike.
V ostatných rozhovoroch sa snažím podporiť myšlienku Krížnika ako súčasť Cieszynskej obrannej a obchodnej politiky.

Miro: a čo máme proti otrokárom? Zjavne už nie sú Drancířsky spojenci a ak by sme Chorého presvedčili, nech udrží status quo krížnika ako neutrálneho miesta, tak má z kandidátov najvhodnejšiu politiku (stačí len vyriešiť otázku, či je v otrokárskej hierachii nad alebo pod Betruberom)
nakresli mi tú mapu v 16. ťahu ak mi to s tou karavánou vyjde, prosím ťa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 11:41 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 1:00 pm
Příspěvky: 1409
Přemýšlím nad těmi obrazy. Máme nějaké sledovací zařízení? Napadlo mě, že bychom na obraz (koupený třeba na náměstí) mohli připevnit nějaký lehce radioaktivní předmět. Nic, co by mohlo ohrozit obyvatele města, ale aby to už zachytil geiger. Vysílačku, nedej bože GPS, bychom asi nesehnali. Nebo dobře vycvičeného psa.

Škoda, že ples nehrajem jako opravdové PnP naživo, aby se dalo rozkouskovat tak na 10 tahů.
Vzhledem k výtkám PJ vůči vraždění radních (aspoň to jsem z té Kohnovy reakce vyčetl) si asi pojedu mírumilovné plesování místo masky a dýky. Ale tak čert ví, jak se to vyvine, a raději u sebe nějakou kudlu mít a nepotřebovat, že.

------

Tah: Pokud budou stráže remcat na nebezpečné předměty, klidně jim je předám a omluvím se za nepříjemnosti. Nejsou životně důležité ( ::cool ).

Na plese si povídám s lidma a snažím se jim vysvětlit, že nejlepší je zlatá střední cesta. Chory nabízí úplné otevření města - to je ale ťulpas -, jenže to by přineslo více škody než užitku - barbary a nemoci a polské vši a kobylky... Miller zas chce město zcela uzavřít. To by taky mohlo vést k tomu, že jej obchodníci prostě vynechají a prodají své zboží jinde - a to nechceme, že? Chce to někoho, kdo je vůči lidem tam venku otevřený střídmě; aby nám přinesl bohatství, ale zároveň to chce rodilého Těšíňáka, ne cizáka jako je Chory. Hele, z toho mi vlastně nejlíp vychází Kohn. Co myslíte, neměl by taky kandidovat?

Jestli tam zahlédnu Dobroslawu, pozvu ji na tanec. Mám pro ni kdyžtak připravenou "básničku" z nějaké předválečné knihy - dost jednoduchou na to, abych si ji zapamatoval a v nutnosti vytáhl:
| SPOILER
Dvakrát tak daleko, jak myslíš,
o polovinu blíž, než se bojíš,
příliš slabá, abych tě udržela,
mnohem chytřejší, a přece
nezměřitelně bezduchá

Pak jí povyprávím o tom, jak se žije mimo Těšín. Jak půlku protektorátu srovnalo se zemí zewellské dělostřelectvo a vypukla válka, že tam teď je ještě více lidí v nouzi než tady, ale že se to tam místní snaží dát dohromady. Vzniká farmářská osada, kde chybí hlavně zkušení a schopní lidé, ale přijímají i vyvrhele. Co tak tam přesunout chudáky z útulny? Lepší než aby je tu Betrüber prodával do otroctví.
Kdyby se kolem ní ochomýtal Betrüber, tak naslouchat jejich rozhovoru. Pokud by mě vyrušil při tanci s Dobroslawou, tak ho nějak urazím, plesknu rukavicí po tváři nebo tak něco (Co si to dovoluješ, ty křupane? Chceš prakem do brňavky?).

Jestli mi zbyde nějaká pozornost/energie/čas, rozhlédnu se po prostorách budovy, jestli tam není nějaký příhodný mordplac - místo, které není na očích a dá se z něj ideálně dostat rovnou na ulici.


-----------------------------------------------

TV: 12 Obrázek
Inventář: Hrst mouky.
Šaty: Nebeský měšťan (default), Vedoucí drancíř, Útulný otrokář, Těsný koželuh.
Jídlo v kůlně: 3 ks syrové, 5 ks hotové

_________________
Můj zaprášený blog
Yar Tarvadan - můj epický melodický folk metal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2019 2:20 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 10, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 1404
Moghu, teď nevím, jestli jsme stejně pochopili indicie PJ k Dobroslawě/Betruberovi. Měl jsem za to, že na něj na plese uhodí a pokud se jí to nebude zdát, vezme svoje (Millerovy) chlapce a půjde se podívat do útulny (a tebe požádala, abys na plese byl a připravil si zbraň nedaleko pro případnou podporu). Já jsem chtěl následně podpořit tuto akci.

Takže si spíš myslím, že bys měl být na plese a snažit se vyslechnout, jak to spolu mají a případně mi dát echo.

Jako nejpřímější řešení otázky, kdo je výše v hierarchii, mi přijde odstranit Betrubera cestou z plesu (složitá cesta - projít tunelem a počkat si uvnitř, jednodušší - vzít si od Millera odstřelovačku/kulomet z lodi a dostat ho mezi branou města a útulnou). Vyvolává to však další otázku, a to jestli nám za tuto akci něco "dá" Chory, respektive jak se k tomu bude stavět.

S otrokáři mám principiální problém. Když jsem začal hrát templáře, jedním z prvních perků bylo chabé tělo, aby mě nešlo omráčit (a tedy ani zotročit). Nikomu subíka dělat nebudu. ::fuck


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 1.V.2279: PnP: Těšínská aféra
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2019 6:45 pm 
FEV pozitivní!
FEV pozitivní!

Registrován: pon bře 18, 2013 11:34 pm
Příspěvky: 1493
Miro píše:
Moghu, teď nevím, jestli jsme stejně pochopili indicie PJ k Dobroslawě/Betruberovi. Měl jsem za to, že na něj na plese uhodí a pokud se jí to nebude zdát, vezme svoje (Millerovy) chlapce a půjde se podívat do útulny (a tebe požádala, abys na plese byl a připravil si zbraň nedaleko pro případnou podporu). Já jsem chtěl následně podpořit tuto akci.

Ok, EDITUJEM svoj ťah


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 498 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 34  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny