Forum Vaultu šílené brahmíny

Ostrovček pozitívnej deviácie11!
Právě je čtv bře 28, 2024 10:06 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 6:22 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: stř zář 09, 2009 5:10 pm
Příspěvky: 7
"Navíc vývojáři řeší problémy za chodu, kdy jednou záplatou dají nevědomky prostor dalším exploitům."

Jak jinak bys to chtěl s betou dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 7:58 pm 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 18, 2009 11:54 am
Příspěvky: 26
PaulCZ píše:
TimeToDie píše:
dále velice mě mrzí, že tu je pouhých 21 lvl, prej pro vyváženost ale to je holy nesmysl, v každem jinem mmo je minimalně lvlu 60


Toto není žádné měřítko, každá onlajnovka má svůj systém, navíc i ve WoW apod. kde máš někde 70 levelů se můžeš vylevelovat snad za den dva.. Ve finální verzi třeba nepůjde udělat 21 lvl za 6-8 hodin jako nyní. Ve hře není např. škatulkování NPC, takže zabitím kentaura na levelu 1 dostaneš stejně expů jako na lvl 21. A hlavně není snad nic nudnějšího než levelování, radši si udělat postavu za chvilku a pak s ní normálně hrát než se někde mořit zabíjením milionu NPC.


no pro mě je prostě 21 lvl malo po čase se začneš nudit to je fakt už nemusiš nutně levelovat nicméně je to nesmysl i z hlediska perku v mnoha pripadech nemaji na tak malem lvlu ani využitelnost jelikož se ti otevřou pozdě. Třeba si daš perk abys dostaval vice healtu při lvlu jenže když maš pak max dva levly před sebou tak se to fakt vyplati, ten perk tam potom nema žádne opodstatnění, říkej si co chceš ::roll

_________________
Devastator!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 8:06 pm 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 27, 2009 8:13 am
Příspěvky: 28
Bydliště: u Brna
Pravda, soudit hru ve vývoji je k ničemu...

PaulCZ píše:
červenej = zlej je blbost, pokud ti někdo něco udělá tak by měl bejt červenej pro tebe, maximálně pro gang nebo lidi v partě, město a ne pro všechny hráče ve hře a na všech místech


Jde o pověst, když zabiješ ve městě několik lidí, tak se to pochopitelně přes karavany rozšíří všude kde jsou lidi takže každý ví, že si zabil nějaké normální lidi a proto by to zbarvení mělo být globální podle tvé aktuální karmy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 10:09 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát srp 21, 2009 4:49 pm
Příspěvky: 21
Enguzrad píše:
Jde o pověst, když zabiješ ve městě několik lidí, tak se to pochopitelně přes karavany rozšíří všude kde jsou lidi takže každý ví, že si zabil nějaké normální lidi a proto by to zbarvení mělo být globální podle tvé aktuální karmy.


Dobro a zlo je relativní a i v single Falloutech je karma vázaná na místa. Hlavně nechápu proč by někdo koho vůbec neznáš a nic jsi mu neudělal měl právo tě zabít kdekoliv, kdykoliv a bez postihu. Pokud na tebe někdo vypíše odměnu tak a další člověk po tobě půjde tak ať jsi pro něj rudej, proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 10:18 pm 
Lovec odměn
Lovec odměn
Uživatelský avatar

Registrován: sob kvě 16, 2009 11:05 pm
Příspěvky: 1130
PaulCZ píše:
Dobro a zlo je relativní a i v single Falloutech je karma vázaná na místa.

Tak to seš trochu mimo, plakáty a lovci lidí jsou všude, stačí zabít jedno děcko v jednom městě, nebo někteří obchodníci v náhodných setkáních s tebou nebudou obchodovat kvůli vysoké karmy.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 10:19 pm 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
...nicméně karmu sem měla celou hru naprosto stejnou... Neutrál = 0 ::scratch S tím něco dělat IMHO budou ::idea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2009 11:15 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát srp 21, 2009 4:49 pm
Příspěvky: 21
Jarkeld píše:
PaulCZ píše:
Dobro a zlo je relativní a i v single Falloutech je karma vázaná na místa.

Tak to seš trochu mimo, plakáty a lovci lidí jsou všude, stačí zabít jedno děcko v jednom městě, nebo někteří obchodníci v náhodných setkáních s tebou nebudou obchodovat kvůli vysoké karmy.


Pravda, blbost. V single je "karma" vázaná na lokace označená jako "Reputation".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 12:06 am 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 11:49 am
Příspěvky: 12
Vite, ja jsem tenhle typ masivnich multipl rpg nikdy nehral, takze nemuzu moc srovnavat. Ale na FO se mi libi, ze je tezkej.. ze tu je spoustu PvP akci, ktere castokrat konci pro me negativne. Proste mi to pripada jako opravdova pustina, kde kazdej jde po kazdym kvuli par nabojum. Je to drsny, ale takhle jsem si nejak ty podminky po nuklearnim holokaustu predstavoval.

Samozrejme chapu, ze by mela byt zachovana i hratelnost, ale ten hardcore prvek bych v te hre nechaval. Tahle hra nema za potrebi masivne lakat nejaky frajirky, co si chteji projit questiky, ziskat komplet prsteny z LOTR, Conanuv mec a Xeny bumerang ci co to mela..

Udelal bych to tak, ze by si hraci mohli vybrat, zda-li pak chteji hrat svuj "bezpecny" fallout a stat se od pocatku hry obcany nekterych mest, nebo hrat v gangu, at uz PvP nebo craftera, nebo treba samotare ala Mad Max. Vse by melo mit svoje vyhody a nevyhody.. Treba clenove jednotlivych chranenych mest by ztratili moznost dostat se do jinych chranenych mest, hraci kteri by chteli hrat ve svem gangu by proste byli hozeni do divociny a snaz se atd.. Je ale dulezite si uvedomit, ze dost limitujici je engine te hry a vzdy tu budou kompromisy, ktere se nekomu zamlouvaji a nekomu ne.

Dost smesne mi ale prijde omezeni zabijeni hracu.. O tom tahle hra je. Vsimete si, ze pokud byl nekde tento jev omezen nejakym opatrenim adminu, tak to vedlo jen k vetsi vynalezavosti nebo vetsi brutalite v nechranenych mistech.

Ted udelam takovou odbocku.. nebylo tu moc prispevku, ktere se tykaji fungovani gangu a jejich cilu. Tady bych soustredil vyvoj, protoze tohle je jedna z nejzabavnejsich casti FO. Treba baze.. krome prvni, nejmensi baze, ktera by se musela koupit za nejaky slusny peniz = potvrzeni schopnosti organizovane sehnat penize, tedy jakysi predpoklad dalsiho realneho fungovani gangu, bych ziskani dalsich, vetsich bazi a prislusenstvi umoznil pouze na zakladne nejakych gangovnich questu.. Drzeni mest po urcitou dobu, obchod, pomoc jinym hracum.. proste hafo moznych veci, ktere by vedli k tomu, ze v jakemsi stromu by se gang vyvinul do specificke podoby... otrokari, obchodnici s brahminami, hi-tech vyrobci, najemni asasini... proste neco takoveho.

Takze abych to shrnul..

PvP prvek neomezit, ale nejak usmernit, na nejvetsi "bluesuit" killery vypsat automaticky odmenu
PvNPC zabijeni postihnout, treba tak, ze dotycna NPC s vama uz nikdy nebo alespon delsi dobu nebude vubec bavit

NPCvNPC bitky uplne zrusit .. nevim proc tam jsou NPC gangy, kdyz je tam hafo tech Pl gangu :)

_________________
Psí konzerva z Mad Max 2 mi stále nedává spát.

Ve hře FO jsem pod nickem Lordusin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 12:29 am 
Kapčo brodice kat. B
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 17, 2009 11:08 am
Příspěvky: 4519
Bydliště: Cajzl City
Lordus píše:
Vite, ja jsem tenhle typ masivnich multipl rpg nikdy nehral, takze nemuzu moc srovnavat. Ale na FO se mi libi, ze je tezkej.. ze tu je spoustu PvP akci, ktere castokrat konci pro me negativne. Proste mi to pripada jako opravdova pustina, kde kazdej jde po kazdym kvuli par nabojum. Je to drsny, ale takhle jsem si nejak ty podminky po nuklearnim holokaustu predstavoval.

to asi i Bethesda když vidim co z ní vyšlo... jsem opitý, nebret e mě vážně ::kawaii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 7:51 am 
Vemeno
Vemeno
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 18, 2009 11:54 am
Příspěvky: 26
Lordus píše:
Dost smesne mi ale prijde omezeni zabijeni hracu.. O tom tahle hra je. Vsimete si, ze pokud byl nekde tento jev omezen nejakym opatrenim adminu, tak to vedlo jen k vetsi vynalezavosti nebo vetsi brutalite v nechranenych mistech.


No já osobně nechci omezení střílení hráčů, ale aby to bylo ferové pro vsechny i napadene a měli šanci utok vratit, protoze z 90% se nemáš šanci bránit než zjistíš kdo utočí si mrtvý, nebo snad chceš říct, že se to má hrát stylem nejprve střílet a potom se ptát kdo je čech, spoluhráč a nebo kdo je ten hodný co nechtěl konflikt? Pak se mu případně omluvit a přiště když ho potkáš sejmout znovu? Tohleto je směšné. No ale pokud to nějak nevyřeší tak buď to přestanu hrát nebo všechny zabiju kdo se přida k boji a nebudu brát žádné ohledy, doteď jsem vždy bral ohled a nikdy nezautočil jako první a šeredně jsem nato doplatil nesčetněkrát. Mezi hrači by měl byt turn base vždycky to je jedina jednoduchá cesta, nemyslím pro všechny na place nebo ve městě ale jen pro ty dva v souboji a měli by byt obrysnuti červeně a zbytek přihližejicich zeleně pro pořádek, kdo si myslí něco jiného je to jeho věc, já chci fair play ::scratch :-)

_________________
Devastator!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 11:49 am 
Špína z Pustiny
Špína z Pustiny
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 17, 2009 1:07 am
Příspěvky: 36
Mr Blonde píše:
"Navíc vývojáři řeší problémy za chodu, kdy jednou záplatou dají nevědomky prostor dalším exploitům."

Jak jinak bys to chtěl s betou dělat?


Žeby tak jak se to dělo doposud? Closed beta.

_________________
OPA? OPA! (= Ovčí Power Armor)
by Wanamingo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 4:48 pm 
Vemeno
Vemeno

Registrován: pát srp 21, 2009 4:49 pm
Příspěvky: 21
jak dlouho běžela předešlá beta ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 3:24 am 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: stř zář 09, 2009 5:10 pm
Příspěvky: 7
"Žeby tak jak se to dělo doposud? Closed beta."

Jestli Fonline nechceš hrát a počkat si na ostrou verzi, počkej si řádově desítky měsíců až vyjde (zda-li vůbec vyjde) ostrá verze, klidně si čekej.
Tohle ale není situace, kdy si vývojáři mohou dovolit mít desítky profi betatesterů, tým je tak malý, že řádné closed betatestování je skoro nemožné.
U amatérských projektů (či amatérských modifikací her) není open beta žádnou zvláštností, možná 0.1 jo, ale Fonline mi přijde dobře hratelný, už v takhle rané fázi. Open beta má v téhle situaci výhodu, že vývojáři mají k dispozici stovky amatérských betatesterů. Přijde mi to jako naprosto správný postup, zvlášť když se jedná o ONLINE hru, kterou dělá malinkatý tým. Opravdu nechápu o co ti jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 10:01 am 
Radioaktivní
Radioaktivní
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 08, 2009 8:26 am
Příspěvky: 881
Bydliště: Trvalé
Mr Blonde píše:
Sius píše:
Žeby tak jak se to dělo doposud? Closed beta.


Jestli Fonline nechceš hrát a počkat si na ostrou verzi, počkej si řádově desítky měsíců až vyjde (zda-li vůbec vyjde) ostrá verze, klidně si čekej.
Tohle ale není situace, kdy si vývojáři mohou dovolit mít desítky profi betatesterů, tým je tak malý, že řádné closed betatestování je skoro nemožné.
U amatérských projektů (či amatérských modifikací her) není open beta žádnou zvláštností, možná 0.1 jo, ale Fonline mi přijde dobře hratelný, už v takhle rané fázi. Open beta má v téhle situaci výhodu, že vývojáři mají k dispozici stovky amatérských betatesterů. Přijde mi to jako naprosto správný postup, zvlášť když se jedná o ONLINE hru, kterou dělá malinkatý tým. Opravdu nechápu o co ti jde.

Mr Blonde, nauč se prosímtě používat tagy. Mimochodem, podle toho co tu píšeš, seš novej, takže si dávej pozor co píšeš. Sius je tu asi jeden z lidí co k tomu mají nejblíž ::idea A pokud dobře čtu, tak je v kontaktu přímo s vývojáři ::idea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je vůbec FOnline dobře stavěná hra?
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 2:12 pm 
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Registrován: stř zář 09, 2009 5:10 pm
Příspěvky: 7
Sayboot píše:
Mr Blonde, nauč se prosímtě používat tagy. Mimochodem, podle toho co tu píšeš, seš novej, takže si dávej pozor co píšeš. Sius je tu asi jeden z lidí co k tomu mají nejblíž ::idea A pokud dobře čtu, tak je v kontaktu přímo s vývojáři ::idea


Stačí se podívat na počet příspěvků, abys zjistil že tu sem nový ;) Píšu slušně, takže nevím co máš za problém. A jestli nemáš žádné argumenty (odvolávání se na autoritu - Sius je v kontaktu s vývojáři je pseudoargument), nechápu proč se vůbec obtěžuješ reagovat. Open beta je u amatérských projektů běžná záležitost tečka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Copyright © 2009 Forum Vaultu šílené brahmíny